Cobur

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 21.3.2019  22:10
    My (2019)

Zatímco Get Out bylo zjevení o to působivější, že se jednalo o debut, o to je Us méně působivé. Není to špatný film, jen na něj byly kladená přehnaná očekávání i přesto, že se jedná o teprve druhý film talentovaného Jordana Peela. To ale nemění nic na tom, že My patří mezi nejlepší horory posledních let.

• 19.3.2019  16:39
    Heavy Metal (1981)

Bože, to byla hovadina! Ale bylo to tak hrozně moc boží! Fundovanými slovy krutopřísný nářez. Něco co připomíná béčkovou tvorbu Kotlety, nebo Žambocha v animovaném kabátu hodně odlišného animáku.

• 9.3.2019  21:15

Více než důstojný závěr trilogie, který se může pyšnit jedním z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnějším vizuálním zpracováním, jaké kdy nějaký animovaný film měl. Každý záběr je nádherný - od barvité bujarosti, po až melancholické psychedelično Skrytého světa. Zároveň jak dospěli hrdinové a původní diváci, dospěl i příběh zanechávajíce si ve vyváženém poměru dospělé elementy i ty dětské. Jediné, co chybí je prostor - na rozvinutí postav (obzvláště padoucha) a vykreslení veškerého děje. To všechno ale jde stranou v závěru filmu v němž se tvůrcům podařilo důstojně a dospěle, protože hrdinové už nejsou děti, ukončit trilogii melancholicky šťastněsmutným koncem ze kterého měl a bude mít nejeden divák na krajíčku. Jo, jsem z toho trošku naměkko, protože to není jediná z mých milovaných sérií, která letos skončí.

• 9.3.2019  20:52

Vizuálně přinejmenším stejně úchvatná jako jednička, dějově výrazně slabší a přesto solidní dvojka jedné z nejlepších animovaných filmových sérií.

• 9.3.2019  20:50

Nádherný, jednoduchý a příjemný film, který není jen pro děti a uvnitř kterého je srdce.

• 6.3.2019  15:32

Malá očekávání byla naplněna. Další z generických MARVEL výplňovek, které v paměti setrvávají asi tak den. Slabý příběh, křečovitá hlavní hrdinka (Ale krásná.) (A taky hrozně overpowered.), občas přehnaný digibordel. Plusy zastupuje skvěle pojatý mladší Fury, kocour Goose a místy zdařilý vizuál a celková atmosféra, které ale svým malým počtem o to více kontrastují s nemastným neslaným zbytkem. Přirovnání k Wonder Woman se nabízí a DC svou první DCEU hrdinku zvládlo nesrovnatelně lépe - rozumná míra feminismu je v těchto případech vítána, ale CM to na rozdíl od WW nezvládá správně podat. A doufám, že v rámci dalších MCU filmů bude větší pocta Stanu Lee, protože ta v Captain Marvel působí neupřímně a odbytě. I když v pozadí se rýsuje fajn nápad. Protože třeba takové Rychle a Zběsile a jejich pocta Paulu Walkerovi byla něco úplně jiného a SL si zaslouží něco pořádného, odpovídajícího velikosti světů, které stvořil.

• 4.3.2019  19:24
    Zloději kol (1948)

Bezchybně uvěřitelné, živé, plné zcela lidských postav v čele s duem táta a syn, kteří oba září (Synátor je nejlepší neherec za dlouhou dobu, co jsem viděl.) a společně tak utváří krutý obraz poválečné Itálie.

• 4.3.2019  19:22

Rošťácký film s přesahem, který je autobiografický stejně jako kritický vůči systému, obzvláště školství a zároveň zobrazující odvěký mezigenerační boj. Úchvatní herci a skvělé řemeslné zpracování. Jen ten název musel překladatele děsit, připomíná legendární scénu z Jáchyme hoď ho do stroje! "Cobydup, cobydup, to je takový překladatelský oříšek." A zároveň "V doslovném překladu to znamená - Kolik višní, tolik třešní."

• 4.3.2019  08:42

Přeceněný, prázdný, povrchní animák bez duše, který hraje na to nejohranější klišé, lásku. Nic proti ní, ale filmy, obzvlášť ty animované, by mohly být i o jiných částech života, protože jich je dost. Olaf křečovitě vtipný a postavy ploché. Jen těch pár hudebních čísel to zachraňuje a relativně neokoukané prostředí. Fuj.

• 4.3.2019  08:38

Všechno už není boží. Opravdu ne. Třeba dabing. To že jsme na tom dabérsky špatně je už dlouho známý fakt, ale tohle?! Ale nejhorší na tom je absence projekcí v originálním znění, které by neprznilo většinu slovních vtipů. Stejně tak chybí vyváženost humoru s vážnější částí. Buďto se popadáte za břicho, nebo nudíte. A prostě tomu chybi to srdce, které měla jednička.

• 2.3.2019  11:32
    Freaks (2018)

Žánrovka, která si pohrává s diváckým očekáváním až do poslední chvíle a i přes malý rozpočet vytváří opravdu hustou atmosféru plnou podezření a otázek. A právě nepředvídatelnost je na celém snímku to zdaleka nejlepší a dovolil bych si tvrdit, že kdybi Stein a Lipovsky dostali v budoucnu o něco málo větší rozpočet, byli by z nich další Shyamalanové.

• 2.3.2019  11:27

Dokonalý film, který nemá chybu po řemeslné ani myšlenkové stránce. Všechno do sebe zapadá a tvoří tak komplexní a nadčasové dílo.

• 28.2.2019  18:29
    Oscar 2019 (TV pořad) (2019)

Míň cringe než minule, ale pořád cringe. Bez hosta dost divný, ale na druhou stranu nikdo nedělal klasický špatný politicky korektní vtipy (Zlatý Ricky Gervais.) a odsýpalo to. Politická agitka nechyběla a výhra dokumentu o menstruaci a woman empowermentu v rámci menstruace, byl asi nejujetější moment dosud.

• 27.2.2019  09:10
    Osm a půl (1963)

Geniální film o ničem a o všem zároveň.

• 25.2.2019  19:31

Brutální a naprosto dokonalý zástupce dnes již velmi chabě zastoupeného odvětví žánrovek. Asi nejlepší film á la videohra, i když není podle videohry, aneb jak by vypadalo VŘSR uvnitř vlaku.

• 24.2.2019  20:47
    Fargo (1996)

Coenovka plná černočerného humoru, zdařilého řemesla a zasněžených plání.

• 24.2.2019  20:46
    Absolvent (1967)

Mladě průbojný film se soundtrackem od Simona & Garfunkela s jedinečným koncem.

• 24.2.2019  20:44

Podruhé a slaběji, nablýskaná a bohatá budoucnost je daleko.

• 24.2.2019  20:43

Otravná komedie a příslušník žánru "Farellovin", který se kvalitou až nebezpečně blíží "Sandlerovinám".

• 24.2.2019  20:41

John Wick v plášti s Thompsnem a prvoligovou sestavou filmařů.

• 24.2.2019  20:40
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Moderní sitcomová sračka, která není vtipná.

• 23.2.2019  21:46

Každý kdo se rozplývá nad Bohemian Rhapsody, by měl společně s dalšími hudebními biplopics vidět tohle.

• 23.2.2019  17:14

Naprosto zřetelně na Oscary zacílený film, který je i přesto decentně šarmantním příběhem dvou exotů s charismaty, kteří cestují po USA ve fajn autě a poslouchají rocknroll. Snímek je mnohem lepší zámořskou variací na Nedotknutelné, než samotný remake. Ústřední duo válí a byť je to vše postavené na tolik populární antirasistické myšlence, stále je to až překvapivě zdařilý kousek audiovizuálního materiálu, když uvážíme předešlou tvorbu pana režiséra. A taky to je asi nejnenažranější role Vigga Mortensena za celou jeho kariéru.

• 23.2.2019  17:06
    Vice (2018)

Průměrný film, který ze všeho nejvíc připomíná nenávistnou horskou dráhu liberálních Američanů. Snímek samotný je místy svižný, stylový a plný černého humoru a připomíná tak například Ztratili jsme Stalina (Ale ani zdaleka nedosahuje celkové kvality zmíněného.), avšak po chvilce se změní v plytkou mazanici o politice, která nemá ani rafinovanost House of Cards, ani humor ztratili jsme Stalina. Herci, to je však jiný případ. Christian Bale je jako tlustý démon skvělý a zbytek hereckého obsazení zvládá svoje kreace s nemalou grácií (Postavy Steva Carella a Amy Adams jsou opravdu povedené.) Tady ale plusy končí, protože byť je film stylový, jeho hlavní chybou je myšlenka. Ta je povrchní a přízemně nerozvinutá, politicky a celkově jednostranná, zobrazující Dicka Chenneyho pouze a jenom jako hlavního arciďábla moderních amerických dějin. Ale jak historie znovu a znovu ukazuje, na Akademii to funguje. Pro-liberální agitka je jistota. A ne že by letos bylo nedostatek filmů nominovaných na Oscara hlavně kvůli politickému kontextu. Jenže třeba takový BlacKkKlansman od Spika Lee zobrazuje obě strany mince. Vice se drží na té své jedné. Škoda promarněného potenciálu, který z bahna podprůměru pozvedají jen skvělí herci.

• 21.2.2019  14:39
    Ben Hur (1959)

Velkolepý epos a jeden z těch filmů s velkým F. A samozřejmě další ze sandálových dobrodružství poloviny minulého století. Úchvatné svou monumentálností, ale zároveň v jádru o něco horší než například podobně rozmáchlý Lawrence z Arábie. Možná krapet přepálená stopáž i na poměry velkofilmů tohoto formátu, avšak všechno vynahradí impozantní konec. Jo a taky tam jsou koně a Ježíš. Spousta koní.

• 19.2.2019  21:01

Jeden z několika filmů s velkým F. Snímek který kope jinou ligu než většina ostatních a v jeho i protivníkově týmu jsou díla jako Apokalypsa, Ben Hur nebo Spartakus.

• 17.2.2019  09:14
    8 MM (1999)

Drsné, temné, zneklidňující, mistrné a zatraceně dobré

• 16.2.2019  18:14

Skvělý thriller, který bezchybně, sebevědomě a s grácií génia zobrazuje vnitřní souboj jednoho muže a přitom předkladá metaforu pro nekončící souboj dobra a zla. Řemeslně perfektní, herecky ohromující (Od nejlepšího filmového Ďábla, Al Pacina, přes ohromující Theron po rozpolceného Reevese.) a s přesahem tnoucím hluboce do svědomí všech.

• 8.2.2019  10:57

Dechberoucím efektům a úchvatně vybudovanému světu podraží nohy slabě zpracovaný příběh, který všechny dobré nápady zabíjí až moc častým opakováním žánrových klišé a mizerně vykreslenými charaktery postav - tak moc, že je nezachrání ani taková esa jako Waltz, Ali nebo Connelly. Celková nerozhodnost mezi pouliční drsnou cybernoir sci-fi a velkolepým bojem mezi chudými a mocnými tomu taky neprospívá a románek Ality a Huga je ten klasický, v asijské tvorbě až moc častý "cool světácký kluk a výjimečná holka" vztah, který naštěstí nezabírá tolik času jako Motorball - nepřekvapivě smrtelně nebezpečný sport, který je jedinou cestou mezi lepší lidi a který sleduje všechen plebs. Zápas v něm je napínavá, akční, zběsilá řežba plná ostrých čepelí a explozí. Za akční scény, které naplno využívají možností robotických úprav a kyber boje patří tvůrcům velký respekt. Nakonec to tak není to nějaký převratný počin, ale zároveň je to solidní, příběhově plochá sci-fi na jedno, dvě shlédnutí a následné opakování akčních scén na YouTube. P.S. A absence jakéhokoliv pořádně provedeného vývoje osobnosti Ality zamrzí, stejně jako absence emocí a nějakého většího napětí, protože příběh nestaví Alitě do cesty pořádné překážky, ale jen panáky na nichž se může vyřádit.

• 7.2.2019  10:32

Zajímavé téma a slušné provedení, bez silného děje.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14