LangiJ

Filmová a hudební fanynka

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 10.12.2018  22:45
    Tamjeong 2 (2018)

Nooo, jsem trochu na vážkách. Celkově to nebyla tak poutavá a zábavná jízda jako jednička, přesto to konec slušně vytáhl nahoru. Čekala jsem, že to bude větší sranda, když dvojici detektivů doplnit Lee Kwang-soo. Bavil, to né že ne, jen mi přišlo, že tvůrci humor upozadili a zaměřili se na vyšetřování případu. Ten se ze začátku zdál takový nijaký, ale pak to nabralo spád, který překvapil a hodně se líbil. Pošťuchování hlavní dvojky skoro zmizelo, nahradil to ale proti nim stojící kapitán Kwon, který jim zpočátku nic nedaruje. V tuhle chvíli to vidím tak na 3,5*. Na překladu se pracuje.

• 7.12.2018  16:30
    Dokjeon (2018)

Remake čínského filmu Drogová válka. Originál mi přišel celkově sice o trošičku lepší, ale i tomuhle dám 4*, protože to i tak bylo pořád dost dobrý. Od začátku do konce to pěkně odsýpalo a nebyl čas se nudit. Korejci se nedrželi přesně čínské předlohy, něco vypustili, něco si do toho naopak zakomponovali svýho a musím říct, že za mě fajn (osobní vztah detektiva k případu, záporák, vyústění příběhu). Už v půlce příběhu jsem začínala tušit, kdo je tajemný pan I, a i jsem to té postavě přála, aby to byla ona, a fandila jí :) Takže bych řekla, že rozuzlení a jak to dopadlo, se mi asi víc líbilo u korejské verze. Obsazení taky hodně slušný. I když neměl hlavní roli, nejvíc mě zaujal Kim Ju-hyuk v roli lehce šílenýho drogovýho dealera. Jeho replika I když mě lidi znají, předstírají, že ne, aby si zachránili kůži k němu seděla perfektně. A když se ho pak detektiv v podání Cho Jin-Woonga snažil napodobit, už to nebylo ono. Bohužel jeho předposlední role. Přeloženo.

• 28.11.2018  22:04

Moc pěkné, místy úsměvné, místy smutné, trošku sportovní, trošku hudební drama. Přesně tak, jak to Korejci umí. Po delší době snímek, kde se mi Lee Byung-hun hodně líbil. Vývoj jeho postavy a to, jak ji ztvárnil, bylo super. Za zmínku určitě stojí i Park Jung-min v roli autistického mladšího bratra, který válel nejen na piano, ale i tu roli skvěle zahrál. Výrazy tváře, mluva, pohyby těla... Člověk mu to prostě věří. Aby to ale nevyznělo celý smutně a nebyla z toho citová vydíračka, najde se tam pár scén, který mi pozvedly koutky. Jsou tam ale vloženy přirozeně a nenuceně, že to neruší. Smích i smutek prostě k životu patří. I když se dalo lehce odhadnout, jak film skončí, vůbec mi to nevadilo a bavila jsem se až do konce. Navíc se mi hodně líbilo, jak došlo k propojení dějových linek, které byly na začátku rozehrány. To jsem třeba nečekala. Celým filmem zní skvělá hudba a to jak klavírní skladby, tak i písničky z rádia nebo zvukový podkres. Přeloženo.

• 21.11.2018  18:55

Tuhle sérii můžu už od samýho začátku a ani nejnovější počin si se staršími kolegy nezadá. Bavila jsem se. Akci všeho druhu sem tam rozčísne nenápadný vtípek, který pobaví. Tony Leung je pořád charismatický fešák, který už potřetí rozjíždí promyšlenou, zábavnou podívanou. I když mu tentokrát nesekundují větší hvězdy, bývalý EXO, Kris Wu, konečně dostal roli, kde se mohl víc předvést, a mně se v ní prostě líbil. Celým filmem navíc zní skvělá hudba. Za mě velká spokojenost a zasloužené 4*. Přeloženo.

• 18.11.2018  12:32

První díl fajn, takže jsem šla i do pokračování, a to hlavně kvůli Tony Leung Chiu-waiovi, kterého jsem už pár let v ničem neviděla. Je to sice o trošku slabší než jednička, ale pořád dobrý. Beru to jako takovou pohádku pro děti, takže se od toho nic extra čekat nedá. Příběh se ale jaksi stočil úplně jinam, než bylo na konci jedničky a i tady na začátku naznačeno, takže že by trojka? Celkem by mě to zajímalo ;) Tony bezva jako vždy, pěkně hlavní dvojku doplňoval a celkem je válcoval. Už se na něj těším v Europe Raiders. Přeloženo.

• 9.10.2018  21:08
    Leseulleo (2018)

Pohodový snímek, který ovšem ničím nevybočuje ze současných korejských drama komedií. Podle reportáže jsem opět čekala srandovní pecku, ale vystříleli do ní všechny dobrý scény, a zbytek už jen tak plynul. Za jedno zkouknutí to určitě stálo, sportovní filmy mám ráda, Yoo Hae-jin byl fajn, ale i po několika týdnech od zkouknutí se nemůžu rozhodnout, jestli bych to chtěla vidět znova nebo ne a jaký hodnocení tomu dát, proto zůstanu u průměru.

• 2.9.2018  09:09

Tenhle film byl pro mě příjemné překvapení. Čekala jsem zas další fantasy ptákovinu, takže jsem ani původně nechtěla koukat, ale ve výsledku to bylo fajn. Žádné ztřeštěnosti, ale pohodově plynoucí příběh v "barevném" prostředí a se sympatickými postavami a zvířátkem :) Jasně, má to i své mouchy, ale nic mi na tom extra nevadilo a bavila jsem se.

• 8.7.2018  18:53

Celkem slabota. Obsazení slušný, ale příběh a jeho podání nuda. Taky mi ze začátku dost vadilo skákání v čase, dozadu, dopředu, ještě víc dozadu a zas dopředu. Navíc se to odehrává i v době, ze které se mi snímky většinou nelíbí, a tohle není výjimka. Když se děj přehoupne již jen do současnosti, bylo to fajn, jenže to film jako celek už nezachránilo. 2,5*

• 2.7.2018  16:33
    Noc úplňku (2006)

Viděno s odstupem několika let a musím říct, že se mi to líbilo víc než kdysi. Asi jsem si už na asijské rysy v jejich filmech zvykla. Jung Woo-sung se sice po většinu filmu tváří jako přitroublý ňouma, ale jinak fajn příběh, hudba, moc pěkná výprava, povedený triky a souboje.

• 25.6.2018  13:22

Daniel dnes podruhý :) Ve výsledku sice slabší, ale Daniel super jako vždy. Jinak pěkný příběh, skvělá hudba, uvěřitelný emoce, žádné přehrávání, ale štvalo mě otravný chování hlavní hrdinky a některý její představy. Ještě skousnu napodobování korejskýho You Who Came from the Stars, ale třeba střílení zombíků? Působilo to tam rušivě, zbytečně a vzhledem k tématu mi to přišlo ne moc vhodný. Ale i přesto se na to pěkně koukalo, bylo to takové barevné, dobře zahrané a v první půlce i vtipné. S hodnocením jsem se dlouho nemohla rozhodnout, ale jelikož mi její představy dost vadily, nakonec 3,5*.

• 23.6.2018  09:43

Opět průměr, já se snad něčeho, co mě fakt zaujme, nedočkám. I když tohle patří zrovna k těm lepším filmům. Podle zdejšího hodnocení (aktuálně 57 %) jsem to čekala horší, ale šlo to. Hledat ztraceného syna pomocí lucidního snění je zajímavý námět, líbila se mi pointa, proč vlastně k únosu došlo a kdo je nakonec překvapivým pachatelem, má to slušné obsazení, jen mi pak vývoj děje přišel už trošku přitažený za vlasy. Ale konec byl zas fajn, stejně jako borcení snového světa. Potěšila i menší rolička Park Yoo-chuna z TVXQ, v delších vlasech a hučce na hlavě vypadal jako pobuda :D 3,5 * Přeloženo.

• 21.6.2018  12:42
    Daelibgoon (2017)

Další průměrný korejský snímek. Tentokrát jsem sáhla po historickém dramatu a ani teď žádná sláva. Lee Jeong-jae a Yeo Jin-goo podali svůj standardní výkon, líbil se mi vývoj jejich postav a vzájemného vztahu, pěkné exteriéry a kostýmy, slušné bitvy a i zajímavý námět, ale bylo to dlouhé a podané celkem nezáživnou formou, takže to místy dost vázlo a sotva to udrželo mou pozornost.

• 19.6.2018  21:14

Krásné záběry z Antarktidy, sympatičtí hrdinové, vyváženost romantiky a survival, pěkný vývoj postav a jejich rozdílné charaktery, hudba, roztomilí tučňáci a tuleni :)) Líbilo se. Sice mi to připomínalo nedávno viděný film Hora mezi námi, ale i tak se mi na podobné téma hezky dívalo. Neustále se něco dělo, takže to rychle ubíhalo a nenudilo, jak jsem se obávala asi po půlce filmu, kdy jsem si říkala, že už vystříleli snad všechny nápady, ale dali to. Jen teda, co to pro mě zabilo, byla lavina na konci a zničení chatičky. Měla jsem chuť se smát. Přišlo mi to jako klišé. Hodně asijských filmů nekončí happy endem, ale tohle... To načasování mi přišlo až moc. 3,5*

• 17.6.2018  15:15

Další korejský snímek, který nevybočuje z průměru, spíš je lehce pod ním. Vzhledem k tématu to nemělo ten správný šmrnc, chemie mezi manželskými a mileneckými páry moc nefungovala a femme fatale El Lee taky nebodovala. Jen sem tam něco pobavilo. Velkým překvápkem pro mě ale bylo, že se jedná o jakousi korejskou verzi české komedie Muži v naději. Děj je až na menší obměny hodně podobný a okopčili i některé scénky - kulec a tanga jako gumička do vlasů, houpací křeslo, rozjeté auto v přírodě... Nejspíš tam těch podobností bude víc, ale Muže v naději si už moc nepamatuju. I přesto však musím konstatovat, že česká verze je v tomto případě lepší.

• 14.6.2018  18:10
    Yeomlyeok (2018)

Hm, tak tohle jsem teda nečekala :( Po zkouknutí celkem rozčarování, moc mi to nesedlo, i když námět byl zajímavý. Myslela jsem, že to bude zaměřený na chlápka se super schopnostmi, ale ten po většinu filmu hrál spíš jen druhé housle a šlo hlavně o boje mezi místními malými obchodníky se stavební firmou, která je chce vystěhovat. Taky to bylo dost ukřičený a místy i přitažený za vlasy, hlavně ke konci. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, spíš mi lezly na nervy a byla jsem ráda, že to už skončilo a nedrželi se tentokrát dvouhodinového standardu, protože to bych možná šla s hodnocením ještě níž. Na druhou stranu se musí nechat, že trikově to bylo povedené a úplný závěr byl fajn.

• 13.6.2018  19:46

Korejská verze mi moc nesedla, ale u čínské jsem si říkala, že by mohla být lepší, když v ní hraje můj oblíbenec Aaron. No, bohužel se nestalo, dopadlo to asi nastejno. Pár scének pobavilo, Aaron fajn jako vždy, ale ten příběh mě prostě moc nebaví. Co si vybavím, Číňani se dost drželi korejské předlohy, takže to v ničem nepřekvapilo a nebylo tam nic extra, kvůli čemu by se mi to líbilo víc než původní verze. Až teda na závěrečnou písničku, když najde prašule, ta byla super.

• 10.6.2018  20:48

Celkem mě to překvapilo, podle hodnocení a komentářů jsem to čekala horší. Dalo se na to koukat a část v historické Číně byla fajn, až teda na závěrečnou bitvu s "vizuálními efekty". To byl trapas a sráželo to celý film do céčkový kategorie. Dalším úletem byl hlavní záporák. Se divím, že přes to svý háro něco viděl, když bojoval. Už se fakt těším, až v nějakým čínským filmu uvidím normálního padoucha. Jinak souhlasím s názorem Tuaxe, že existuje spoustu horších filmů, takže taky 2*.

• 9.6.2018  23:16

Jackieho blbiny mi občas sednou, jindy zas moc ne a tohle byl spíš ten druhý případ. Líbil se mi příběh, takže se to dalo dokoukat. I přimhouřím oči nad bojovýma scénama, který křičely dráty do začátku do konce, ale sci-fi složka pro mě byla úplně mimo. Nevím, proč nemůžou mít normálního záporáka, ale místo toho tam dají takovýhle zjevy, na který se nedá dívat. Na Jackieho film mi to taky přišlo celkem amatérský - trapný rozhovory, slabý herecký výkony, žádný emoce ve scénách, který jsou na nich postavený. Ani Show Luo moc nenadchnul, jako zpěváka ho mám ráda, ale jako herec tu byl bez výrazu stejně jako ostatní postavy.

• 3.6.2018  19:48

Pohodová komedie s pár fakt dobrými scénkami, u kterých jsem se vážně pobavila. Han Chae-yeong i Jin Ji-hee byly v rolích matky s dcerou skvělé a bezvadně je doplňovala i třetí žena v domácnosti, matka Hye-mi a babička So-eun, jejich hašteření bavilo a fungovalo to i ve vážnějších scénách. Jen co už na mě bylo trošku moc přestřelený, byl uřvaný konec. Na druhou stranu se mi líbilo, jak to celé ukončili v titulkových kreslených scénkách. 3,5* Přeloženo.

• 25.5.2018  17:17
    Tori Girl (2017)

Pohodová, vtipná komedie, bavila jsem se. Slovní přestřelky hlavní dvojice byly fakt super a táhly celý film. Jen jsem čekala jiný konec, tohle mě překvapilo a pro mě teda nic moc, utnuli to v takový divný okamžik, ještě něco mi tam scházelo. A na mě to bylo místy už hodně uřvaný, v některých situacích to bylo zbytečný přehrávání. Ubrat a poladit konec, šla bych s hodnocením výš, takhle jen 3,5*.

• 25.5.2018  17:16

Původní film má své kvality, ale nikdy mě nezaujal tak jako třeba trilogie Volavky a tohle dopadlo asi tak stejně. Přišlo mi, jako by to spíchli horkou jehlou, pěkný scény střídají scény, které jsou tak trochu o ničem a zbytečně to natahují. Konce jsem se už fakt nemohla dočkat. V původním snímku byl skvělý Leslie Cheung a Lung Ti, tady mi postavy obou bratrů přišly nezajímavé, bez výrazu. Kdo z celého obsazení vybočoval, byl Darren Wang v roli Marka, který mě bavil svým zpěvem a jeho postava měla celkově šmrnc, a pak šíleně ujetý záporák Cang. A velkým plusem pro mě byla skvělá hudba.

• 6.5.2018  09:51

Na společný film Donnieho a Andyho jsem se těšila od chvíle, kdy začal vznikat. Hereckým výkonům nic vytknout nemůžu, ale výsledek mě bohužel zas až tak nenadchnul, očekávání byla větší. Ještě se mi u Donnieho filmu nestalo, že bych to po 45 minutách vypnula a na dokoukání se dokopávala skoro půl roku. Je pravda, že jsem to utnula zrovna v okamžiku, kdy se to začalo rozjíždět, druhá část filmu mi přišla rozhodně zajímavější, přesto i tam jsou úseky bez drajvu. Filmy z téhle doby nemám moc ráda a platí to i pro tenhle snímek, ani námět a forma zpracování mě moc nenadchnula. Na druhou stranu se mi líbilo zobrazení 60. a 70. let - prostředí, kostýmy, účesy a taky Donnieho vytuněná hůlka :)

• 29.4.2018  01:46

Detektiv K již potřetí řeší se svým pomocníkem záhadný případ, tentokrát se mu do cesty připletou upíři. Po mírném zklamání z druhého dílu jsem ani nedoufala, že se mi trojka bude tak líbit. Jednička byla sice o trochu lepší, ale i tak to bylo fajn. Líbil se mi hlavně příběh a tajemství z minulosti, které ovlivní i život hlavních postav. Naštěstí se tvůrci vyvarovali přílišnému šaškování a u pár scének jsem se i zasmála. Oproti dvojce tvůrci vsadili na víc známých tváří, takže se tam mihne i Lee Min-Ki a Kim Bum. Přeloženo.

• 11.4.2018  20:55

Pohodová romantická oddechovka, nic zvláštního jsem v tom nehledala, zaujalo mě to podle obsahu, tak jsem do toho šla a bavilo mě to. Hodně. Ještě víc, když jsem koukala podruhý. Svým námětem o zakázaném vztahu učitele a studentky mi to připomnělo A Short Distance Relationship, ale nějak mi ani to podobné téma nevadilo, bylo to zas trošku jiný a líbilo se mi to dokonce víc. Tóma byl prostě lepší, jeho odměřenost, neurvalost, brejlení mi sedlo líp než role Jamapiho. A i ta dívčí role byla taková uvěřitelnější a reálnější. Ohvězdičkovat to ale bylo dilema. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli 3 nebo 4*. Zaujalo mě to ale víc než výše zmiňovaný film a jelikož jemu jsem dala 3, tak tady slabší 4. A nebudu porušovat tradici, i já po přečtení komentů omrkla rejžovy filmy a všem, co jsem viděla, jsem zatím dala 4*, asi mi prostě taky sedí :) Přeloženo.

• 10.4.2018  19:28
    Exorcista (TV seriál) (2016)

První série mi přišla lehce nadprůměrná. Sympatické postavy, zajímavě rozehraný příběh, celkově mám tohle téma ráda, ale nějak jsem v tom pořád neviděla nic extra. To přišlo až s druhou sérií, která mě fakt chytla už u prvního dílu a nepustila až do konce. Ve všech ohledech je pro mě prostě druhá série lepší - zajímavější příběh a postavy, místo s tajemnou minulostí, kde se to odehrává, mrazivější atmosféra. Takže musím jednu hvězdičku prostě ještě přihodit.

• 27.3.2018  19:38
    Gangcheolbi (2017)

Jako že mě poslední dva filmy. které jsem na téma Severní/Jižní Korea viděla, V.I.P. a Confidential Assignment, hodně bavily, tohle mně přišlo takové nijaké. Určitě jde o zajímavý film se skvělým hereckým obsazením, ale příběh měl své mouchy. Na začátku jsem se v tom celkem ztrácela - kdo je kdo a na kterou stranu vlastně patří. Postavy tam zmiňují takových jmen, že jsem byla chvilkama mimo obraz. Líbila se mi dějová linka s Jung Woo-sungem a Kwak Do-wonem, měla spád, ale politické řeči kolem mě prostě nebraly. Ubrat jich, aby to bylo dějově přehlednější, film zkrátit, šla bych s hodnocením možná výš, takhle jen 3,5*. Potěšily a ve scéně v autě i pobavily G-Dragonovy písničky. Při pohledu na zpívajícího Kwaka a nevěřícné Jungovy výrazy jsem se musela smát a zpívat si s ním :)

• 21.3.2018  20:40

Putování na západ pokračuje... Po rozčarování z dvojky a velkém zklamání z filmů jako League of Gods nebo Journey to the West 2 bylo tohle celkem překvapení. Sice to kvalit jedničky nedosahuje, ale blíží se to a líbilo se mi to. Ve dvojce jsem měla problém s příběhem, ten mě tady zrovna bavil a i jsem se párkrát zasmála. Triky jsou stále na dobré úrovni, líbilo se mi prostředí, kde se to odehrává, a opět hudba. Obsazení zůstalo stejné, takže to navazuje na předchozí díl a nebyl to takový divný skok jako mezi jedničkou a dvojkou, kdy se proházely postavy. Sice mám jisté výhrady k částem příběhu, přesto ty ujetosti nejsou přespříliš a nejspíš jsou součástí příběhu, podle kterého je to natočeno, takže nad tím přivřu oko. Přeloženo.

• 9.3.2018  13:42

Film jsem měla v seznamu na zkouknutí už dlouho, takže když jsem ho teď po několika letech konečně viděla, dostavilo se mírné zklamání. Čekala jsem od toho víc, hlavně pokud jde o komediální složku. Podle mě to mělo potenciál větší, jen zůstal nevyužit. Sice jsem se u pár scén nasmála, ale ty by se daly spočítat na prstech jedný ruky, takže nakonec horší průměr.

• 8.3.2018  13:52
    Mukoku (2017)

Podle obsahu mě to zaujalo, takže jsem se tomu rozhodla dát šanci, navíc mám filmy na podobný téma ráda. Od Japonska většinou nic nečekám, nechám se překvapit a tohle ve výsledku ušlo, bavilo mě to. Pěkný exteriéry, příběh, jen to místy bylo strašně uřvaný a forma zpracování mi moc nesedla. Zaujaly mě ale věci kolem kenda, třeba na konci vázání těch "šátků" (nevím, co to přesně je) na hlavu. Vidím to na průměr, který je tak na to jedno zkouknutí.

• 6.3.2018  12:59
    V.I.P. (2017)

Další parádní napínavá pecka z Koreje, takovýhle thrillery tam prostě umí. U mě naprostá spokojenost, takže nějak moc nechápu tohle relativně nízký hodnocení. Film má hustej scénář a hlavně jsou skvělý herecký výkony. Od Jang Dong-guna jsem ani nic menšího nečekala, ale překvapil Lee Jong-suk, který zatím hrál snad jen slaďouše a tady skvěle ztvárnil psychopatickýho vraha. Líbil se mi hlavně příběh - spolupráce a handrkování bezpečnostních složek nejen z JK, ale i SK a USA o vyšinutýho vraha, zametání stop, přehlížení a machinace v pozadí, kdy každý den je situace jiná a hlavní hrdinové se jí musí přizpůsobit. Některým se to stane osudné, jiní bojují až do konce. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Přeloženo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9