LangiJ

Filmová a hudební fanynka

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 21.5.2020  13:09
    Baekdusan (2019)

Paráda, po dlouhý době katastrofický film, který mi fakt sednul. Možná proto, že příběh není o pobíhání po městě a záchraně toho a toho, ale o výpravě do terénu kvůli záchraně všech. Hvězdný obsazení, poutavý, napínavý příběh, kvalitní speciální efekty, pěkný vizuál, akce a i nenápadné zapojení humoru. Ha Jung-woo perlil :) Co víc si přát.. Dvě hoďky utečou jako nic. Lee Byung-hun opět v roli, která mu padla jako ulitá. Ha Jung-woo trošku netradičně, žádný nabušený suverén, ale obyč chlap, který se tak trochu náhodou přimotá k odpálení bomby pod Pektusanem. Přeloženo.

• 13.5.2020  19:37

Hezky se na to koukalo, ale k vyššímu hodnocení tomu něco chybělo. Tématem mi to připomnělo další JK film - My Special Brother, kde je jeden z hlavních hrdinů taky na vozíčku, ale kvůli zapojení gangsterského prostředí mě vůbec nenapadlo, že se jedná o remake francouzského filmu Nedotknutelní. Většinou se mi asijské zpracování líbí víc, ale tady mají navrch Francouzi. Přijde mi, že komediální složka tomu dávala správný šmrnc, což tady chybí. Pár lehce úsměvných scének tu sice bylo, ale spíš si to jede po vážný notě a jako celek to tak dobře nefunguje. Nicméně, ústřední dvojka byla fajn a vývoj jejich vztahu a změny životních hodnot byly pěkně zobrazeny.

• 10.5.2020  20:45
    Saja (2019)

Přesně můj šálek čaje, takže naprostá spokojenost. Nenudila jsem se od začátku do konce a ani nevím, jak ty dvě hodiny utekly. Démoni, exorcismus, stigmata, zajímavý příběh o vymítání, který zas přichází s něčím novým, pěkný vizuál a skvělý Park Seo-joon a Ahn Sung-Ki, kterým to spolu hezky šlapalo, a i démonický záporák Woo Do-hwan. Sice toho hado-démona si na konce mohli odpustit, ale jinak pro mě super záležitost, kterou beru všemi deseti.

• 22.4.2020  21:11

První díl jsem neviděla, do druhýho jsem šla jen kvůli dvojce Jackie & Arťa, kteří, jak jsem ovšem v průběhu sledování zjistila, v tom hráli jen druhé housle. Vyklubala se z toho celkem příjemná pohádka, jen kdyby mi to místy nepřišlo jako parodie na čínský filmy, přehrávaný, nesmyslný a přitažený za vlasy. Jinak to ale mělo pěkný příběh, výpravu, exteriéry. Několikrát mě za uši zatahala i pěkná hudba. Viděla jsem to komplet v čínským dabingu, takže bylo vtipný sledovat Zápaďáky žvatlat čínštinou :) Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli 2 nebo 3*, nakonec jsem se přiklonila ke 3, ale možná to ještě změním.

• 20.4.2020  19:14
    Biseuteo (2019)

Film měl skvělý rozjezd. Je nalezeno rozčtvrcené tělo mladé dívky, rozbíhá se vyšetřování a pátrání po sériovém vrahovi. Příběh se žene kupředu - znesváření bývalí parťáci přetahující se o první místo, odhalování podrobností případu, přešlapy, zátahy... Jenže pak ouha, v půlce filmu je vrah mrtvý a co druhá hodina? Pro mě už nic moc. Motá se to pořád dokolečka, případ vraždy je odsunut dějově na druhou kolej, do popředí se dostává případ s drogami a řeší se machinace s důkazy, snaha vyvlíknout se z podezření, psychický stav hlavního hrdiny. Tohle u mě prostě nefungovalo. Líbilo se mi to sice víc než Beasts Clawing at Straws, za zkouknutí to určo stojí, ale kvůli druhé půlce opět průměr.

• 19.4.2020  12:03

Podle zdejších hodnocení jsem čekala pořádnou jízdu, té se mi ovšem nedostalo. I když je film narvaný hvězdami, téma mě hned na začátku nechytlo a jaksi se mně příběh vlekl. Čekala jsem, až se to rozjede, ale menší zlepšení po hodině filmu to už bohužel na vyšší hodnocení nevytáhne. Rozdělení na kapitoly i postupně se skládající příběh ale zajímavý, propojení linek nečekaný a překvapivý. Zrovna Jung Woo-sungova linie se mi však líbila nejmíň, už několik let se pro mě bohužel jeho filmy nevyhrabaly z průměru. Snímku ale nelze upřít nápaditost, promyšlenou propletenost životů a parádní uzavření osudů jednotlivých postav.

• 15.4.2020  20:02
    Hiteumaen (2020)

Parádní svižná jízda se skvělým Kwon Sang-wooem. I když to několikrát zopakoval, netušila jsem, že to v sobě má :) Nikdy jsem ho snad v takové akční roli neviděla. Akční scény jsou skvělý a je jich dost. Jen jsem čekala víc humoru. Toho je sice míň, ale když už, tak už! Někdy jsem se smála nahlas. Hodně se mi líbila i hudba. Za mě prostě spokojenost - odsýpalo to, mělo to drive, sympatický postavy a správně pošahanej záporák. Přeloženo.

• 11.4.2020  13:52

Donnie tentokrát bojuje nejen s jakuzou, ale i láskou a kily navíc. Myslela jsem si, že půjde o průměrnou, nenáročnou, ulítlou komedii, kterých v posledních letech vzniká v Číně/HK spoustu, takže to, co se mi dostalo, je hodně velký překvapení. Nečekala jsem, kam až to Donnie vytáhne. Přišlo mi, že si roli tlouštíka vyloženě užívá. Jeho grimasy, úsměvy, pohledy a gesta nemají chybu. Humor je povedený, nenásilný, některý scénky jsem si musela pustit víckrát. Akční scény jsou svižný, nápaditý, některý si taky zasloužily opáčko, a Donnie i s vycpávkami skáče jako gumídek. Potěšila i menší role Naoto Takenaky, který perlil nejen slovy a tvůrci mu nemohli vybrat lepší konec i s následnou poznámkou. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem ho už v podobné roli viděla. Plus mají lokace, hudba, zajímavé a vtipné bylo začlenění záběrů z Donnieho starších filmů. Přeloženo.

• 29.3.2020  19:52
    Hiya (2016)

Na tenhle film jsem měla zálusk 4 roky. Podle reportáže a toho, že v něm hlavní roli hraje Hoya z Infinite, jsem si myslela, že půjde o hudební film, který bude o cestě hlavního hrdiny za jeho snem, stát se zpěvákem. A ono ejhle. Něco málo z konkurzů, tréninků se objeví, i snahy o zlepšení zpěvu, vystoupení a písničky se dočkáme krátce až v samém závěru. Příběh se hlavně soustředí na vztah dvou bratrů a konflikty, které vyvolává kriminální minulost jednoho z nich, takže hudební složka je jen jakési křoví na dotvoření děje. I když jsem od toho čekala něco jinýho, ve výsledku to nebylo špatný. Lehký nadprůměr - 3,5*

• 28.3.2020  00:05
    Start-Up (2019)

Další korejská komedie, která mi fakt sedla. A překvapivě i hrdinové filmu hledají, co jim v životě sedne. Pobavila jsem se. Nejlepší byl Ma Dong-sok. Jeho dlouhý háro a jak tancuje na Twice, to se prostě musí vidět. Tu scénu jsem si pouštěla několikrát. Fajn, že si herec jako on, dokáže ze sebe udělat takovou legraci. Byly tam i vážnější momenty, když si mladí hrdinové hledají svou cestu v životě, ale humor byl dávkován dostatečně po celý film. Za mě dobrý a ráda se na to podívám znova. Přeloženo.

• 25.2.2020  20:31

Dlouho jsem se takhle u korejské komedie nepobavila a přitom se to tvářilo celkem nenápadně. Poslední Lee Sung-minovy filmy mě moc nezaujaly, ale tahle role mu sedla jako ulitá, rozhodně víc než ustrašený úředníček v The Witness. Sekundovalo mu několik vtipných postav a hlavně zvířátka - od komárů až po gorilu. Občas sice vypadaly trošku uměle, ale což. Jako pohodová oddechovka na odpoledne to u mě prostě dost dobře fungovalo. Přeloženo.

• 16.2.2020  22:01
    Buy Bust (2018)

Celkem bída. Skoro dvouhodinové pobíhání po slumu protkané bitkama a jinak kde nic, tu nic mě moc nenadchlo. A to začátek vypadal slibně. Pak to ovšem byly dlouhé scény o ničem, kvůli čemuž to ztrácelo spád a pozornost upadala. Žádná z postav taky nezaujala, nebyla mi sympatická, abych jí fandila. Vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne. Jen aby už byl konec. Taky mi vadila angličtina, zněla v tom divně. Jediný co mě místy příjemně zatahalo za uši, byla hudba. I když zas na jiných místech se její pokusy o navození dramatické nebo napínavé atmosféry minuly účinkem.

• 8.2.2020  23:15

Celkem slabota, nemastný, neslaný a na to, že to má být komedie, humor nic moc. Nejvíc mě asi pobavilo, když si čtyřicátníci ve flashbacku střihli středoškoláky. Hlavní hrdinka mi byla navíc dost nesympatická, jak vzhledem, tak chováním. Byla pěkně otravná, protivná a lezla mi na nervy celý film, takže jsem se nemohla dočkat, až to skončí, což při stopáži skoro dvou hodin trvalo. Ani jsem jí s jejím ex nepřála happyend. Jediný, co pro mě bylo fajn, byl námět. S odřenýma ušima 3*.

• 14.1.2020  00:26

Pohodový rodinný filmík. Závěrečná část je sice ve vážnějším duchu, ale jinak celým filmem prostupuje miloučký humor. Skoro pořád jsem se usmívala a několikrát se i zasmála. Kudrnatý Cha Seung-won a jeho lehce retardovaný ksichtíky byly dokonalý. I mladičká Um Chae-young je ve svý roli skvělá. Sice jsem tušila, jak to dopadne, ale pár věcí překvapilo a líbilo se mi, jak na konci osudy hrdinů pěkně zapadnou do sebe. Čekala jsem sice úplně něco jinýho, ale sedlo mi to a bavila jsem se. Přeloženo.

• 9.1.2020  23:36

S jedničkou to má společný tak akorát název. A pro mě jen dobře. Zatímco jednička i přes skvělé obsazení moc nezaujala, dvojka koukatelná je. Bohužel to Andy Lau ani Louis Koo nevytáhnou nad průměr, i když oběma role sedla. Konec mi přišel lehce úsměvný, stejně jako pády z výšky. V Hongkongu a na Filipínách mají asi všichni feťáci chuť si zalítat, když se sjedou. Ale jinak fajn, jen škoda, že se příběhy hlavních hrdinů víc nepropletly. Pořád jsem čekala, až se dá Andy dohromady s Michaelem Miu a postaví se Lojzovi, a ono nic. Samý řečičky a skutek utek.

• 29.12.2019  22:23

Série končí a pro mě povedeně. Poslední díl se námětem podobá třetímu a zas se hodně zaměřuje na Ip Manův osobní život, i když o souboje taky nezůstaneme ochuzeni. Tentokrát se proti sobě opět postaví především kung-fu a karate. Man odjíždí do Ameriky a sledujeme jeho neshody s čínskými mistry z Čínské čtvrti, Američany a jejich předsudky a taky armádou, kde se jistému důstojníkovi nelíbí, že se mu na jeho základnu cpe kung-fu. Připomnělo mi to staré filmy s Jetem Li a jeho trampoty na divokém západě. Objeví se i Bruce Lee, ale už jako zkušený bojovník. Adkins byl slušný záporák, líbil se mi víc než Tyson ve trojce, ale přišel mi v té roli takový zvláštní a zatím jsem nezjistila proč. Snad opáčko osvětlí :) Přeloženo.

• 15.12.2019  22:47
    Chybí kulka (2019)

Poslední dobou Korea většinou nudí a Hongkong naopak baví. Celkem nenápadný snímek, na který se ale dobře kouká. Má to přijatelnou stopáž, takže to rychle odsýpá a nestihla jsem se nudit. Líbil se mi nápad zasadit příběh do prostředí márnice, vánočních svátků a hlavní roli svěřit obyčejnému, ale neobyčejně chytrému patologovi. Mozek proti svalům, Nick Cheung a Richie Jen jsou správní protivníci a jeden druhému nic nedarují. Pohodová lehce nadprůměrná jednohubka na sváteční večer ;)

• 6.12.2019  20:25
    War (2019)

Na Indii normálně nekoukám, ale na tohle jsem na doporučení mrkla. A nebylo to špatný, ale... No, pár jich tam bylo. Tiger Shroff se půlku filmu tváří jako ztracený medvídek, který neví, která bije, ale jinak dobrý. Asi mám prvního oblíbenýho indickýho herce :) Z jeho intenzivních pohledů s Hrithikem Roshanem jsem už jen čekala, kdy ty dva na to vletí. Takový pohledy Roshan nevrhal ani na tu holku. Taneční scény naštěstí jen dvě. Druhá umístěná celkem v poho, i když nudnější, ale první opět tak nepřirozeně vmáčknutá, že jsem si říkala, co to sakra...? Jak to pasuje do děje? Přitom by třeba úplně stačilo, aby Roshan řekl: A teď se jdeme bavit, aby to srozumitelně navazovalo, a ne vážný řečičky, střih a tajtrlíkování na útesu. Akce a souboje slušný, na stopáž 155 min to vcelku rychle utíkalo, prostřední část sice trošku drhla, ale pak se zas rozjelo, líbilo se mi postupné odkrývání příběhu, zvraty, chemie mezi hlavní dvojicí :) lokace a hudba. Překvapivě tedy spokojenost. Musím se přiznat, že jsem se u toho bavila víc než u JK filmů, které jsem v poslední době viděla.

• 29.11.2019  13:04
    Eksiteu (2019)

Takový divný, nesourodý mix. Moc mi to nesedlo. U Korejců jsem zvyklá, že jeden žánr přejde plynule v druhý, ale tady mi přišlo, že se tvůrci nemůžou rozhodnout, co vlastně chtějí natočit. Jestli komedii, katastrofický film nebo akčňák na vážno. Začátek byl fajn, komedie se rozjela, odlehčená atmosféra, párkrát jsem se pousmála, ale pak najednou střih, umírají lidi a po zábavných scénkách ani stopy. Skousla jsem teda, že koukám už jen na katastrofický film se šplháním po výškových budovách a běháním po střechách (toť asi veškerá akce), ale ty uřvaný scény na konci alá ždímačka, kdy to u mě vůbec nefungovalo, plus zbytečný sestřihy ze zpravodajskýho vysílání, to u mě zazdily úplně. Nejsem fan Jo Jung-suka ani Yoony, takže je to pro mě průměrná jednorázová záležitost.

• 9.11.2019  12:35
    Mokgyeokja (2018)

Hned na začátku film nasadil správnou atmosféru, svižné tempo, vyšetřování případu se rozeběhlo, takže jsem se divila zdejším vlažným komentářům a hodnocení. Jak film postupoval, začala jsem chápat. Chování hlavního hrdiny mi přišlo místy tak nelogický, až to bilo do očí, a i chování ostatních nájemníků komplexu bylo na pěsťovku. Jak mě to na začátku chytlo, tak mé nadšení pomalu opadávalo, až jsem se nakonec musela k dokoukání několik dní dokopávat. Konec to zas o něco vytáhl výš (scéna s otevřením oka dost hustá), ale byl takový lehce ustřižený. Průměr, Korejci umí thrillery rozhodně líp.

• 8.10.2019  20:58

Pohádka s Jackiem v hlavní roli lovce démonů. Překvapivě koukatelný, čekala jsem to horší. Sice samý triky a ošklivý příšerky, ale líbil se mi příběh - jak sbližování a peskování lovce démonů a jeho nechtěného, nešikovného učedníka, tak romantická linka mezi člověkem a démonem. Přišlo mi to jako mix filmů Čaroděj a bílý had a Lov na příšery. Kromě Jackieho v tom hrají spíš míň známý tváře, ale to nějak nevadilo, jejich postavy byly sympatický, občas zafungoval i humor.

• 6.10.2019  18:11

Pohodová romantika ze střední. Za mě spokojenost. Japonci se vyhnuli svým přestřeleným ztřeštěnostem a přehánění, takže příběh normálně plyne od seznámení, přes překonání pár překážek, několik poučných info vsuvek o zvířátkách :) bez zbytečného opakovaného rozcházení a scházení hlavní dvojice, až k závěrečným titulkům. Hlavní dvojka k sobě sedla, partu měli fajn, i tu "mini potvoru", která ztrpčovala vztah hlavní hrdince, nešlo nesnášet. Nikdo z nich ale moc prostoru nedostal. Příběh je jednoduchý a zaměřený na hlavní pár. Ale nevadilo mi to, bavila jsem se. Lepší průměr. Přeloženo.

• 1.10.2019  13:49

Nevím, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouhou dobu vyhýbala. Na první pohled mě to moc nezaujalo, ale na druhý prostě paráda. Chytlo mě to hned od prvních minut s nástupem Michelle Yeoh a nepustilo až do konce. Jako že někdy mívám s dvouhodinovou stopáží problém, tohle uteklo jako nic a nebyla chvíle se nudit. Michelle Yeoh byla správná příšerná tchýně, bavila potrhlá kámoška Peik Lin i s celou svou rodinou a čínsko-americké Popelce s princem Krasoněm to spolu taky slušelo. Navíc to byl zajímavý náhled do života mladých a bohatých, do prostředí Singapuru a celé to dokreslovala pěkná hudba. Za mě silné 4*.

• 16.9.2019  21:49

Překvapivě dobrý. Kim Ki-dukova tvorba mi většinou nesedne, u jeho filmů se nudím, ale tohle je světlá výjimka. Není to film o ničem, ale má děj, který je zasazen do zajímavého prostředí. Prostřednictvím života obyčejného rybáře, který má jednou smolnou chvíli, nabízí náhled na fungování vztahů mezi Severní a Jižní Koreou. Navíc se tu sešla pěkná sestava herců, na které jsem vždycky zvědavá a není moc příležitostí je vidět. Přeloženo.

• 11.9.2019  21:04
    P feng bao (2019)

S písmenkovýma bouřema se v Hongkongu roztrhl pytel. Zetko i Esko jsem viděla, i když si teda už nepamatuju, o čem byly, a při sledování aktuálního čtvrtýho Péčka jsem zjistila, že mi předchozí Elko jaksi uteklo, a dočetla jsem se, že se chystá páté pokračování, Géčko. Po zkouknutí mám neblahý pocit, že za pár týdnů na tom budu stejně jako s prvními dvěma díly. Lojza tentokrát zamíří v utajení do vězení, aby si posvítil na dozorce, kteří berou úplatky. Téma už celkem obehraný a nepřináší nic novýho, akce je tam kromě konce poskrovnu a snaha o napětí u mě taky moc nefungovala. Jde prostě o vyšetřování korupčního případu, který běží, běží, dost se u toho mluví a pak je konec. Nic překvapivýho, nic, co by mě fakt zaujalo, abych mohla jít s hodnocením výš. Koukatelný to ale je, obsazení pěkný. Za mě opět průměr.

• 8.9.2019  15:47
    Geolkapse (2019)

Podle reportáže se mi zdál film fajn a těšila jsem na další JK komedii, takže zdejší mizerné hodnocení mě celkem překvapilo. Teď, když jsem to zkoukla, musím říct, že to tak hrozný není. Sice jsem čekala větší zábavu, ale průměr to pro mě prostě je. I bych se nebránila na to někdy v budoucnu mrknout znovu. Duo (trio) policistek bylo fajn a potěšila i menší rolička Yoon Sang-hyuna, který tam byl za nemotornýho troubu. Pokud jde o příběh, přišlo mi, že se tvůrci tak trochu inspirovali skandálem, který už nějakou dobu hýbe korejským zábavným průmyslem.

• 26.8.2019  11:31
    Seuwingkijeu (2018)

Vypadalo to tak nadějně, ale pak to šlo pro mě bohužel do kopru. Do filmu jsem se moc nehrnula, ale už po pár minutách mě příjemně překvapil. Melodická hudba, pěkná taneční vystoupení, zábavné postavy, vtipné momenty, tak nějak to hezky ladilo všechno dohromady i s prostředím a dobou, kdy se to odehrává. Dokonce se objevilo i mé oblíbené téma, spřátelování rozdílných hlavních hrdinů, tentokrát prostřednictvím stepu. První hoďka byla prostě super. Pak ovšem nastal obrat, začali do toho montovat politiku a až moc tlačit na pilu. Plamenné projevy, řeči a chování tělesně postiženého vojáka mi to tak znechutily, že jsem měla chuť přeskákat na konec. Kdyby to tam bylo v nějaké mírnější formě, šla bych s hodnocením výš, takhle jen 3,5*. Přeloženo.

• 19.8.2019  16:26

Tak tohle teda žádný pohodový filmík na odpoledne nebyl a konec mě dostal. Nicméně mě to neoslovilo tolik jako ostatní tři hodnotitele, kteří tomu dali plný počet. Vidím to na lepší průměr. Velkým plusem je zobrazení bezútěšného, drsného a surového monotónního prostředí a života obyčejných venkovanů, kteří jsou na vše sami, mocní s nimi šoupají jako s figurkami po šachovnici a pro dosažení cílů se neštítí ničeho. Ve filmu jsou pro mě spíš neznámé tváře, ale to by tak nevadilo, herecky je to zvládnuté dobře. Problém jsem spíš měla s hluchými místy, které tomu ubíraly tempo. Dlouhé záběry na jedno a to samý, kdy se nemluví a nic moc neděje. Za zkouknutí to ale stálo. Přeloženo.

• 22.7.2019  01:00
    Extreme Job (2019)

Na tenhle filmík jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla první ukázky. Vypadalo to zábavně, skvělý obsazení a i mě zaujal neotřelý příběh, kdy se policejní jednotka pustí do provozování kuřecí restaurace, aby dopadli šéfa gangu obchodujícího s drogami. No a ve výsledku velká spokojenost. Na začátku jsem se při některých scénách smála na celý kolo, škoda, že pak z humoru polevili a do popředí se dostalo vyšetřování případu a akce, ale i tak to rozhodně stálo za zkouknutí. Po Midnight Runners první JK komedie, která se mi fakt líbila. Přeloženo.

• 27.6.2019  14:38

Další jihokorejské krimi o sériovém vrahovi, které je inspirované skutečností. A opět Korejci nezklamali, tohle prostě umí, velká spokojenost. Tentokrát se neústupný polda musí spojit s gangsterem a společně se pouští po stopách ďábla. Slušný obsazení, postavy sympatický, i hromotluka Ma Dong-seoka musí mít člověk jako gangstera rád. Má to svižnější tempo než Dark Figure of Crime a ani si to nedrží dvouhodinovou stopáž jako spoustu JK filmů, takže to má drive a rychle to odsýpá. Při pár scénách jsem se i pousmála a tu s připíjením jsem si musela pustit několikrát. Na tohle se rozhodně ráda podívám znova. Přeloženo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11