LangiJ

okres Strakonice
Filmová a hudební fanynka

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 16.4.2021  19:07

Andy 2.0 :) Krátce po roli pyrotechnika v Shock Wave 2 si střihnul úlohu v dalším filmu, tentokrát dirigenta dětského sboru a tak trochu jejich psychologa. Opět skvělý výkon, film stojí hlavně na něm. O pár členech souboru a jejich problémech se taky něco málo dozvíme, ale nedostanou moc prostoru. Ten naopak dostane hudba, která se mi moc líbila. Nezazpívá si jen sbor, ale zazní i Andyho píseň. Trochu mi to připomnělo Donnieho film - Big Brother - učitel a jeho problémoví žáci, i když pojaté jinak. Zpočátku jsem se trochu obávala nízkého hodnocení, ale nakonec to nevidím tak špatně, líbilo se - 3,5 * Přeloženo.

• 1.4.2021  20:31

Na tenhle film jsem se těšila přes 5 let a nakonec z toho bylo jedno velký zklamání. Prostě nuda, ani pár vtipných scének, ani Kim Ju-hyuk to nezachránili. Pro mě tam nefungovalo skoro nic a konec to zazdil úplně. Největší tragédií pro mě byla hlavní dvojice, za jedno mi nesedli a za druhý, když si tam hráli na rádoby odvážný postelový scény, chemie jaksi pokulhávala. Jediný, co mě občas zatahalo za uši, byla pěkná hudba.

• 30.3.2021  18:56

Napínavá akční jízda s přestřelkami, honičkami, suprovými výbuchy a hlavně se skvělým Andy Lauem. Užila jsem si to stejně jako jedničku. Myslela jsem si, že jde o pokračování, ale nikoli. Filmy na sebe nenavazují, fungují samostatně, i jméno Andyho postavy je jiné. Oba filmy spojuje jen on v roli pyrotechnika a Philip Keung, který si taky zahrál v obou filmech, i když opět jiné role. Tentokrát Andymu sekundoval sympatický Sean Lau a své role se zhostil též skvěle. Výbuchů si užijeme dost, triky jsou parádní, děj odsýpá a dočkáme se i několika zvratů. Za mě velká spokojenost a nezlobila bych se, kdyby natočili ještě trojku :) Přeloženo.

• 17.3.2021  13:59
    Jiu Jitsu (2020)

Ach jo, nevěřila jsem, že to podle hodnocení může být tak zlý, ale ono fakt může. Ani Toník to nezachránil, kvůli kterému jsem na to koukala. Na Cageovy brakový filmy z poslední doby jsem si už zvykla, ale tohle byla síla. Příběh o ničem, stupidní dialogy, triky z videohry, občas roztřesená kamera a bitky asi taky na zadek nikoho neposadí. Toník by se měl radši zdržovat v Asii, než se upsat do takovýhle blbosti.

• 24.2.2021  18:43

Pohodová romantika lehce cinknutá humorem. Mělo to dost dlouhou stopáž, takže to místy trošku vázlo, hlavně ke konci to zbytečně natahovali a překombinovali, ale jinak dobrý. Žádný přehrávání, přehánění a ujetosti, fajn hudba. Thajci romkomy umí, i z tohohle se dalo vytěžit víc, ale vydali se jinou - vážnější - cestou, přesto slušný průměr.

• 17.2.2021  14:20
    The Rescue (2020)

Další spolupráce Pengáče a Dante Lama. Po zápasnících, cyklistech a vojácích přichází tentokrát na řadu záchranáři. Superhrdina Eddie se vrhá do ohně i do vody a zachraňuje přeživší z vrtné plošiny, rozbouřené řeky, havarovaného letadla i hořící lodě. Příběh se tedy nesoustředí na jednu katastrofickou událost, ale na "obyčejný" život skupinky záchranářů. Neřeší se jen jejich pracovní nasazení v terénu, ale nahlédneme i do jejich soukromého života a tréninkových metod. Zajímavé prostředí, sympatické postavy, hodně dobrá hudba, do vyššího hodnocení mi tam přesto ještě něco chybělo, ale silné 3,5* Přeloženo.

• 15.12.2020  18:10

Slušná vykrádačka. Jako bych určité scény už někde viděla a bohužel líp natočené. Na druhou stranu, co jiného natočit v životopisném filmu o Ip Manovi, když o něm vzniklo filmů několik. Dennis To postrádá Donnieho charisma a i když je to slušný bitkař, ani v tomhle na něj nemá. Ale což, Donniemu se nikdo nevyrovná :) Bitky jsou pěkné, je jich několik a líbila se mi i hudba. Jen příběh pokulhává, je takový nemastný - neslaný. Přeloženo.

• 27.11.2020  13:53
    Avantgarda (2020)

Při zběžném procvakání mi to přišlo jako ptákovina. Když jsem si to ale normálně pustila a poznala příběh, bylo to lepší. Je to však pořád typ Jackieho filmů z posledních let jako Kung fu Yoga nebo Čínský zvěrokruh. Tentokrát se podíváme do Londýna, Afriky, fiktivního arabského státu Jiadebala a Dubaje. Na pohled líbivý, různorodé akce dost - bitky, přestřelky, honičky na suchu i na vodě, Jackie něco předvede, ale většina je na mladší generaci. Děj je jednoduchý, odsýpá a nebylo tam nic, co by mi přišlo vyloženě přehnaný nebo trapný. Přesto se nemůžu zbavit pocitu lacinosti. Seriózní příběh s akcí je nahrazen líbivým pozlátkem. Přeloženo.

• 25.11.2020  16:21

Mám ráda filmy, kde se dají dohromady rozdílné postavy - nejdřív to mezi nimi skřípe, ale nakonec jedou na stejný vlně, takže mi to sedlo. Kromě prostředí Mongolska, které jsem ve filmu moc neviděla, asi bych to spočetla i na prstech jedné ruky, film ovšem nic nového nepřináší. Obyč akčňák s dávkovanými přestřelkami a bitkami. Na jedno zkouknutí dobrý.

• 18.11.2020  20:29
    Skyfire (2019)

Můj první čínský katastrofický film a hned povedená záležitost. Po korejském Pektusanu opět výbuch sopky, tentokrát na malém ostrůvku. Skvělé efekty a vizuál, ze začátku jsem si připadala jako v Jurském parku, jen bez dinosaurů :) Pěkně se na to koukalo, fajn postavy, kterým se dalo fandit, aby přežili, příběh odsýpal a nenudil. Silné 3,5*, ale na to abych šla s hodnocením ještě minimálně o půl * výš, by to chtělo něco málo navíc. Přeloženo.

• 10.11.2020  19:41

Pohodová romantika se sympatickými postavami. Trošku jsem se toho obávala, s Indonésií nemám moc zkušeností, ale překvapivě mi to sedlo a strašně rychle mi film utekl. Přišlo mi to jako předělávka čínského filmu My Wife Is 18 nebo korejské verze My Little Bride, i když zas jinak zpracované. Indonésané ubrali humoru, ten je jen lehce naznačen a spíš si jedou po vážné lince. Za mě tedy spokojenost, nenapadlo mě, že Indonésie umí tak dobré romantické filmy. Přeloženo.

• 7.11.2020  17:42

Řeči v práci, řeči při obědě, řeči v práci, řeči při večeři a popíjení soju, přesun do dalšího baru, další láhve soju a další řeči, probuzení s cizím zvířátkem v bytě a pytlíkem kukuřice, řeči v práci, řeči při obědě, řeči v práci, řeči při večeři a popíjení soju, přesun do dalšího baru, ještě víc láhví soju a víc řečí... Škoda, že se počet zvířátek stopnul na čísle 2, jeho opilecký rána mě bavily. Bylo to strašně ukecaný a mluvili tak rychle, že mi nejspíš někde něco uteklo, protože mi některé jejich chování a rozhovory nedávaly moc smysl. Padlo tam tolik informací a navíc některé z nich částečně nebo zcela popřeli, takže jsem v tom místy měla zmatek, ale pořád to stopovat a vracet se se mi nechtělo. Nicméně hlavní dvojka byla moc fajn a některé vtipné scénky stály za to.

• 6.11.2020  20:51
    Gongsudo (2020)

Slabší odvárek japonských Vran. Příběh je sice jiný, ale taky se řeší školní bitky, šikana, gangy. V hlavní roli je karate bitkařka, která se často pere a nebere si servítky před nikým. Oproti Vránám tomu chybí skvělý soundtrack, tady mi hudba spíš lezla místy na nervy. Jinak to šlo, hezký příběh o vývoji přátelství 3 středoškoláků, které spojí karate, a z uzavřených samotářů se stanou kamarádi.

• 2.11.2020  19:39

Jsem z toho trošku v rozpacích. Romantickou komedii si tedy představuju jinak, spíš bych to nazvala neromantickým filmem, protože humoru aby tam člověk pohledal a mezi hlavní dvojkou žádná chemie nefunguje. Ona v tom filmu vlastně moc nefunguje mezi nikým. Chvíli mi trvalo, než jsem přijala, jak scénáristé příběh vystavěli. Nedá se mu upřít zajímavě vyřešený konec, ale jinak mohli trochu ubrat - nové postavy se objevují jedna za druhou a ze začátku to bylo celkem nepřehledný.

• 30.10.2020  19:05

Šla jsem do toho hlavně kvůli Nickovi, se kterým jsem dlouhou dobu nic neviděla, jenže ten bohužel hrál třetí housle a celkově to vyznívá jako slabší průměr. Nedá se tomu upřít dobrý obsazení a pěkná různorodá akce (pěsti, nože, zbraně), ale to je asi tak vše. Komedie to podle mě moc nebyla, ani mi to tam nesedlo. Pár fórků na pousmání proběhlo, ale spíš jen Vanness šaškoval a některý rádoby vtipný scénky a přehrávání byly spíš lehce trapný.

• 14.10.2020  13:05

Moc jsem od toho nečekala, ale nakonec se z toho vyklubalo příjemné akční překvapení. Začátek byl tuctový, ale pak to s dějovým zvratem nabralo směr, který mě zaujal a bavil. Hlavní dvojka byla fajn, začínám nějak Adkinsovi přicházet na chuť :) Akce byla taky povedená, Scott i Andy dostali šanci si slušně zabitkařit, občas i zahláškovat a celkově to prostě odsýpalo, že než jsem se nadála, byl konec. Ten ovšem moc nepotěšil, takovýhle otevřený konce nesnáším. Jako oddychová pohodovka to ale fungovalo.

• 9.10.2020  19:59

Korejci thrillery umí a Lee Sun-kyun je dobrý herec a i můj oblíbenec, ale přijde mi, že tahle kombinace prostě nějak pokulhává. Místo napětí a akce tam spíš řeční a místy se děj táhne. Ani Až na doraz mě moc neoslovilo a tohle vidím tak stejně. Nebylo to úplně špatný, příběh se mi líbil, průměr. Ovšem od režiséra Muže odnikud bych čekala víc.

• 4.10.2020  19:32
    Baaghi 3 (2020)

Nevím, jestli Indové ten film mysleli na vážno nebo ne, ale já se každopádně bavila, několikrát jsem se i dost nasmála. První půlka sršela vtipem a akcí, takže se mi líbila víc, druhá už sice byla, co se vtipných scének týče, vlažnější, ale za celý film jsem neměla nutkání přeskakovat zrychleně dopředu, což se mi snad u indickýho snímku ještě nestalo. Většinou mě jejich filmy místy nudí. Akce byla dobrá, i když místy dooost přestřelená. Tiger je bezva bitkař, nezastaví ho bomby, vrtulníky ani tanky :D Oficiálně se stává mým prvním indickým oblíbencem :) Za to, jak indický filmy nemusím a tohle mi fakt sedlo, že bych se ani nebránila opáčku, dávám 3*.

• 3.10.2020  19:16

To byla jízda. Hwang Jung-min ani Lee Jung-jae zrovna nepatří mezi mé oblíbence, ale tady jsem to hodila za hlavu a užívala si parádní podívanou. Příběh sice nebyl úplně originální, připomnělo mi to Man from Nowhere, ale zas v tom bylo něco nového a chytilo mě, jak se příběh začal rozvíjet. Hwang tentokrát jako drsňák, Lee záporák numero uno a líbil se mi i Park Jung-min v roli transsexuála, který skvěle vystihnul pohyby a výrazy opačného pohlaví. Drsný akční scény se prolínají celým filmem a jsou různýho druhu, takže fandové si určo přijdou na své. Přeloženo.

• 14.9.2020  21:40
    Chimibja (2020)

Ze zkušeností s JK tvorbou jsem si pod mysteriózním thrillerem představovala něco jiného, ale i z tohohle se nakonec vyloupla zajímavá záležitost. Nedá se tomu upřít nápaditost, závěr překvapil, tak nějak jsem však čekala, že to bude mít větší šmrnc, záhadnost a drsnost, jak jsem zvyklá. Tohle byl takový slabší čajík. Herci byli ale fajnoví a Song Ji-hyo byla ve své roli správně šíleně psychopatická :) Přeloženo.

• 12.9.2020  15:18

Viděno znovu po letech a pořád stejně skvělý. Soudní thriller, kde nic není, jak se na první pohled zdá, ale postupně se vše rozmotává až do závěrečného překvapivého odhalení. Parádně a originálně vymyšleno - návraty v čase a jednotlivé úseky od začátku nahlíženy z pohledu hlavních aktérů, vše se to pěkně pospojovává a skládá, až z toho vyleze výsledné rozuzlení. Nevybavím si, že bych podobné zpracování už někdy viděla. Aaron Kwok super jako vždy a zdatně mu sekunduje i Honglei Sun, v závěsu s Nan Yu. Velká spokojenost po všech stránkách. Přeloženo.

• 10.8.2020  18:39
    Stín (2018)

Tohle se bohužel moc nepovedlo. Námět zněl zajímavě a slibně, jenže z toho vylezla dlouhá nuda s příšerným drnkáním. Snad prvně mi ve filmu vyloženě vadil hudební podkres. Z postav taky nikdo nezaujal, nebylo komu fandit. Místy mi to přišlo přehrávaný, některé dialogy moc inteligence nepobraly. Pěkně se na to ale dívalo (sjezd na kovových deštnících paráda) a exteriéry taky byly fajn. Druhá půlka sice o něco lepší, konečně se začalo něco dít, ale ta první to zabila. A po zkouknutí jsem úplně zůstala v šoku, když jsem zjistila, že to režíroval Zhang Yimou. Jeho filmy mám hodně ráda, některý jsou mý top, ale tohle teda slabota.

• 6.8.2020  20:25

I po druhým zkouknutí jsem s tímhle filmem na vážkách. Jednička mě chytila hned, tady mi trvalo, než jsem se do toho zakoukala. Kwon Sang-woo je dobrej bitkař, ale na Jung Woo-sungovo charisma nemá a i příběh mě tak nestrhnul. Dvojka je drsnější, akčnější, go mi přišlo trošku upozadněný. Nicméně je výsledku spokojenost. Možná to v budoucnu změním, ale teď za originalitu kde, jak a o co hrát go jsem se rozhodla pro vyšší hodnocení. Přeloženo.

• 30.7.2020  20:17
    Daegyeol (2016)

Opilí mistři se vrací. Myslím, že čekání se vyplatilo. Bavila jsem se. Připomnělo mi to staré filmy s Jackie Chanem o opilém mistrovi a s JCVD nebo Lorenem Avedonem, kdy musí mladý bojovník projít výcvikem u zkušeného mistra, aby pomstil v souboji svého staršího bratra. Sice mám k pár novotám výhrady, ale jako celek to bylo fajn. Pěkná akce, sympatické postavy a i několik vtipných scének, kdy mi hrál úsměv na rtech. Přeloženo.

• 11.7.2020  20:20

Pěkný film o přátelství dvou postižených mužů, kvadruplegika a mentálně retardovaného, kteří se o sebe vzájemně starají, jelikož "slabší si musí pomáhat". Shin Ha-kyun a Lee Kwang-soo odvedli ve svých rolích skvělou práci, ale nemůžu se zbavit pocitu, že mi v tom něco chybělo, abych mohla jít s hodnocením výš. Hlavně teda komediální složka, která je dost upozadněná, ani bych to za komedii nepovažovala. Příběh dotvářející pozadí jejich přátelství mě taky moc nezaujal, chyběl tomu drive, celkem se mi to vleklo. Při koukání jsem si vzpomněla na podobný film Keys to the Heart, který mě chytil od první chvíle, to se tady ovšem nestalo, dokonce jsem se musela několik dní dokopávat k dokoukání, takže zůstanu u lepšího průměru.

• 13.6.2020  19:54
    Uri dongne (2007)

Zapadlý thriller o sériových vraždách ukřižovaných žen v jednom jihokorejském městečku. Hustá atmosféra, napínavý děj, drsný scény. Tentokrát proti sobě nestojí jen vrah a policie, ale především dva chladnokrevní sérioví vrazi, policejní vyšetřování hraje spíš druhé housle. V roli poručíka je ovšem skvělý Lee Sun-kyun, zdatně mu sekundují i oba záporáci Oh Man-seok a Ryu Deok-hwan. V tomhle byl film super. Problém jsem ale měla s četnými flashbacky a představami, které mi v tom dělaly pěkný bordel, a většinu filmu jsem byla lehce zmatená. Na konci to do sebe sice originálně zapadlo, ale některé věci mi stejně zůstaly neosvětleny. Možná ztraceno v překladu. Slušné 3*

• 21.5.2020  13:09
    Baekdusan (2019)

Paráda, po dlouhý době katastrofický film, který mi fakt sednul. Možná proto, že příběh není o pobíhání po městě a záchraně toho a toho, ale o výpravě do terénu kvůli záchraně všech. Hvězdný obsazení, poutavý, napínavý příběh, kvalitní speciální efekty, pěkný vizuál, akce a i nenápadné zapojení humoru. Ha Jung-woo perlil :) Co víc si přát.. Dvě hoďky utečou jako nic. Lee Byung-hun opět v roli, která mu padla jako ulitá. Ha Jung-woo trošku netradičně, žádný nabušený suverén, ale obyč chlap, který se tak trochu náhodou přimotá k odpálení bomby pod Pektusanem. Přeloženo.

• 13.5.2020  19:37

Hezky se na to koukalo, ale k vyššímu hodnocení tomu něco chybělo. Tématem mi to připomnělo další JK film - My Special Brother, kde je jeden z hlavních hrdinů taky na vozíčku, ale kvůli zapojení gangsterského prostředí mě vůbec nenapadlo, že se jedná o remake francouzského filmu Nedotknutelní. Většinou se mi asijské zpracování líbí víc, ale tady mají navrch Francouzi. Přijde mi, že komediální složka tomu dávala správný šmrnc, což tady chybí. Pár lehce úsměvných scének tu sice bylo, ale spíš si to jede po vážný notě a jako celek to tak dobře nefunguje. Nicméně, ústřední dvojka byla fajn a vývoj jejich vztahu a změny životních hodnot byly pěkně zobrazeny.

• 10.5.2020  20:45
    Saja (2019)

Přesně můj šálek čaje, takže naprostá spokojenost. Nenudila jsem se od začátku do konce a ani nevím, jak ty dvě hodiny utekly. Démoni, exorcismus, stigmata, zajímavý příběh o vymítání, který zas přichází s něčím novým, pěkný vizuál a skvělý Park Seo-joon a Ahn Sung-Ki, kterým to spolu hezky šlapalo, a i démonický záporák Woo Do-hwan. Sice toho hado-démona si na konce mohli odpustit, ale jinak pro mě super záležitost, kterou beru všemi deseti.

• 22.4.2020  21:11

První díl jsem neviděla, do druhýho jsem šla jen kvůli dvojce Jackie & Arťa, kteří, jak jsem ovšem v průběhu sledování zjistila, v tom hráli jen druhé housle. Vyklubala se z toho celkem příjemná pohádka, jen kdyby mi to místy nepřišlo jako parodie na čínský filmy, přehrávaný, nesmyslný a přitažený za vlasy. Jinak to ale mělo pěkný příběh, výpravu, exteriéry. Několikrát mě za uši zatahala i pěkná hudba. Viděla jsem to komplet v čínským dabingu, takže bylo vtipný sledovat Zápaďáky žvatlat čínštinou :) Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli 2 nebo 3*, nakonec jsem se přiklonila ke 3, ale možná to ještě změním.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12