• Romantický

Kráska a zvíře (2017)

Ačkoli se jistě najde spousta lidí, kteří ohrnou nos nad další předělávkou "již dávno ohrané pohádky" (a zcela oprávněně vezmeme-li v úvahu, jak výhodný je to marketingový tah), pro mě osobně to byl velmi milý návrat do dětství. Tvůrcům filmu se konečně podařilo vytvořit věrné zpracování animované verze pohádky, která jako by na plátně skutečně ožila a vtáhla vás mezi stěny velkolepého paláce plného kouzel. Film ve své podstatě nepřináší nic moc nového oproti původní Disneyovce a to byl vlastně hlavní důvod, proč jsem se na toto zpracování tolik těšila. Někdy prostě toužíte jen vidět "staré známé" v dokreslenějších konturách, ve více detailech. Jako plus bych viděla i to, že se pohádka nesnaží být příliš reálná, "nebere se příliš vážně" a spíše se snaží o snový tón. I přesto se jeví uvěřitelná a dokáže pohladit na duši i drásat nervy přesně tam, kde je třeba. Herecké obsazení, kostýmy a vůbec celý film je rozhodně potěchou pro oko a to včetně nádherných závěrečných titulků, na které se rozhodně vyplatí se podívat. Děj doplněný hudbou byl místy možná malinko táhlejší, než by musel být a jinde by mohl být naopak o něco méně zkratkovitý, ale celkový dojem to rozhodně nekazí. A co se hodnocení týče, myslím, že největší odměnou pro tak úžasný film může být: Rozhodně to chci vidět znovu!