Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

První série - (6/10). Zpočátku se mi zdál seriál spíš dětinský. Průhledná zápletka, naivní dialogy a dost ohrané téma. S postupem času se ale všechny tyto nedostatky vylepšily a přibyla celkem napínavá akce. Postavy se nám dostaly víc pod kůži a získali si naši přízeň. Upřímně jsem to chtěl po první sérii vzdát, ale druhá polovina série byla o třídu lepší než ta první. Jsem rád, že Chlapec s parohy postupem času dospěl. Nejlepší epizoda: Jak Pába potkal Ptáče (E07)

Válka zítřka (2021)

(8/10). Nevím jestli jsem měl na tento film náladu, nebo je Válka zítřka mírně podhodnocená, ale mi se ten film fakt líbil. Stojným pilířem celého příběhu je vztah otce a dcery, který tady funguje ze všeho nejvíc. Konec to navíc krásně uzavírá. Ve většině filmů mám problém s konci, ale tady jsem byl spokojený, protože to v mých očích nebylo očividné, anebo nelogické. Je téměř očividné, že si snímek bere některé prvky z předchozích úspěšných filmů (Na hraně zítřka, Den nezávislosti..), ale to mu dokážu odpustit, protože jsem se hlavně bavil. To, že se budu bavit, je hlavním důvod proč bych se koukal na akční sci-fi. Hlavně já jsem o tady toho filmu nic nečekal, takže bylo příjemným překvapením, že jsem se bavil. Za mě spokojenost. Rozhodoval jsem se, jestli tomu dát 4/5 hvězd, ale pak jsem si řekl, že teď 5 hvězd moc nedávám a tohle tomu bylo neblíže.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

(6,5/10). 10. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Nutno podotknout, že tento horor jsem vyhlížel už od jeho samotného oznámení. Vycházející hvězda Hollywoodu - Yahya Abdul - Mateen II spojí síly s nadějným režisérem Jordanem Peelem, který rád používá sociální témata, a to se ke Candymanovi přímo nabízí. Očekávání nebyla malá. Navíc jsem ze svého okolí slyšel, že Candyman je kultovní záležitost a měl bych se na něj podívat. Po shlédnutí "původního" Candymana jsem asi věděl, co očekávat a uvědomil si, že toto téma je pro Peela jako stvořené. Bohužel přišly první recenze a já začal být mírně skeptický. Modrá čísla nejsou nikdy povzbuzující. Světe div se, ale mi se to líbilo. Hodnotil bych to někde na úrovni původního Candymana, protože se určité klady a zápory navzájem vyruší. Novodobý Candyman je rozhodně nechutnější - některé scény tady byly opravdu kvalitní, ale divák by si zasloužil vidět jak Candyman vraždí. Mytologie byla na podobné úrovni jako v díle prvním a ten závěr se mi opět nelíbil jako u dílu prvního. Cením humor, který v původním filmu úplně chyběl. V tom novém mi zase chyběla hudba, která se na začátek skvěle uvedla, ale poté jsem nějaké tóny slyšel velmi zřídka. Stínové divadlo bych hodnotil jako to nejlepší, protože nás krásně uvedlo do děje a pomohlo pochopit některé věci. Nový Candyman tedy rozhodně nebyl zklamáním a ve výsledku se hezky svezl na vlně jeho o skoro 30 let staršího předchůdce.

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

(5/10). Šablonovitý akční film, který měl ucházejícího představitele v podání Henryho Goldinga. Snake Eyes byl čitelný až na půdu a nepřinesl nám vlastně nic překvapivého. Jediné, co tam bylo originální byly jednotlivé zkoušky - zvlášť první a třetí. Ta druhá byla taky trochu odbytá. Moc se mi taky líbily akční sekvence s katany. Zvlášť u Tommyho to byla radost pohledět. Bohužel snímek mohl být alespoň rating R, protože takhle to působilo hrozně dětsky. Pár kapek krve by neuškodilo. Pomyslným hřebíkem do rakve pak byla logika a zbytečnost některých postav. Vážně nechápu, proč tam dávali Samaru Weaving, která tam byla totálně zbytečná. Ještě víc jsem kroutil hlavu nad tím, když se baronka příhodně přidala na stranu klanu a Snake Eyes ani nehnul brvou. I přes skutečnost, že jsem původní G.I.Joe neviděl, tak bych to shrnul jako hloupoučký akční film s nenaplněným potenciálem.

Candyman (1992)

(7/10). Candyman je rozhodně velmi silný a intenzivní horor. Pyšní se mrazivou atmosférou, kterou ještě podtrhuje hrůzná hudba, která se stala takovým symbolem celého snímku. Celá mytologie, která se točí ohledně zrodu muže s hákem je také zajímavá. Avšak na další dvě pokračování se dívat nebudu. Nechci si zkazit tento dojem nepovedenými pokračováními, které následovaly. Důvod proč jsem se na Candymana podíval byl fakt, že už delší dobu vyhlížím nového Candymana, který zaštítil Jordan Peele a já se na něj velmi těším. Právě proto jsem se chtěl podívat na tohoto původního Candymana, který tedy nastavil laťku velmi vysoko. Jsem zvědavý jaký bude vycházející hvězda Yahya Abdul - Mateen II v porovnání s děsivým a vynikajícím Tony Toddem.

Až vyjde měsíc (2012)

(6/10). Pokud se rozhodnete sledovat nějaký film Wese Andersona, tak musíte počítat s tím, že ten film bude prostě úplně jiný. Ten komu nesedne jeho styl, tak je totálně v háji a ztrácí s jeho filmy čas, ale ten který miluje překrásnou stylizaci scén a jeho rukopis, tak si jej nemůže vynachválit. Já patřím někde na pomezí těchto dvou táborů, protože jsem už pár jeho filmů viděl. Moonrise Kingdom se mi z nich zdálo ale zatím nejslabší. Má to svoje kouzlo. O tom není pochyb. Ale ze začátku je to hrozně špatně přístupné a divák absolutně nechápe, co se tam děje. Chtělo by to krapet lepší představení děje. Ale režisér si zvolit tuto cestu a to mu neberu. Po nějaké době už jsem pochopil celou pointu filmu a začal si jej užívat. Nejvíce oceňuji neskutečnou originalitu a nepředvídatelnost, protože tohle netočí nikdo. Hudba Alexandreho Desplata se zde náramně hodila, vylepšila celý film a dala mu srdíčko. Celkově se tedy jedná o neskutečně extravagantní film jak už je u Andersona zvykem, se spoustou nádherných scén vypiplaných kostýmů a kulis. Bohužel trochu chaotickou výpravou. Věřím, že druhá projekce už by přinesla pozitivnější hodnocení.

Smrt ve tmě (2016)

(7,5/10). Atmosférické až na půdu. Takto nějak bych charakterizoval tento horror, který jsem objevil díky nedávnému vydání pokračování. Líbilo se mi, že není na denním pořádku, abyste během sledování takového typu filmů příliš moralizovali. Tady jsem to ale dělal hned několikrát. Protože já jsem prostě nárazově fandil Stephenovi, který se role slepce zhostil teda neskutečně. Místy mi ho bylo hrozně líto, jindy z něj šla opravdu hrůza. Trefa do černého ve výběru herce. Taky celková atmosféra, která vás po celou dobu filmu nepustí a jen do vás tepe jednu scénu za druhou společně s intenzivní hudbou. Líbilo se mi, že divák přestal dýchat společně s lovnou zvěří, která se snažila nevydat ani hlásku, když hudba a slepec ztichli. Věřím, že v kině by to byl jasný plný počet.

Žádné prudké pohyby (2021)

(6/10). Steven Soderbergh měl obrovské štěstí v tom, že naverboval na svůj snímek takové hvězdy. Bez nich by byla tahle gangsterka úplně bez života. Takhle tomu nefungovala "jenom" jedna plíce. Těšil jsem se na pořádnou, špinavou a temnou jízdu. Místo toho jsem dostal docela ustrašenou a celý film jsem nepocítil žádný ostrý náboj. Takže to chudáci museli zachraňovat herci, z nichž se mi v paměti nejvíce obtiskl rozhodně Brendan Fraser, který hlásí herecký comeback. Tady to byla docela zaměnitelná postava, ale svou proměnou mě herec šokoval. Steven tady prostě šlápnul vedle. Mělo to svoje kouzlo, hudba byla ucházející a přicházely i docela nečekané zvraty. Chyběla tomu ale nějaká jiskra. Koneckonců když vám tu pomyslnou jiskru nevykřeše ani Matt Damon, tak už je něco hodně špatně.

Cruella (2021)

(8/10). Předělávky starých filmů obecně nevěstí nic jiného, než získaní dalších peněž do kapsy studia. Je pravda, že prvotní účel Cruelly bylo vydělat, ale hrozně se mi líbí jak originální cestou se film vydal. "Životní "příběh dívky, která je něčím výjimečná. To téma módy se tady neskutečně hodí. Střihy, celková hravost a bláznivost výpravy je přesně stavěna na tento snímek. I hudba a všechno okolo. Je to fakt hrozně stylové a líbí se mi, že Disney v tomhle experimentoval. Líbí se mi, že ač je snímek bláznivý, tak klade důraz i na citlivější scény, kdy se jen zastaví a předá divákovi emoce, které jsou třeba. Emma Stone hraje jako o život a místy je to vážně úchvatný výkon, který nám společně s Emmou Thompson přináší. Na Cruellu se fakt moc hezky koukalo, divák se ani chvíli ne nudí a znamenitě se u toho baví. Jedno z největších překvapení roku 2021.

Kdo mi jde po krku (2021)

(5,5/10). Hlavním lákadlem na tento snímek byl režisér Taylor Sheridan, který má na svém kontě mrazivý thriller Wind River. Očekávání tím pádem rozhodně bylo. Bohužel přechod ze zimy do horka se režisérovi moc nevyvedl. Řeknu to takhle, když jsem viděl úvodní minuty se zápolením s požárem, tak jsem očekával, že tam těch záběrů z tohoto prostředí bude více. Asi jsem úplně neodhadl záměr celého filmu a očekával jsem spíš film tohoto typu než hon Pata a Mata, kteří chudáci neví, kde se tady vzali. Ale fakt.. Nájemní zabijáci a neumí se tolikrát trefit? Come on! To ani nemluvím o epileptickém střihu, kdy se stane osudová nehoda s autem. Jediným balzámem na mou filmovou duši byl opět vynikající Jon Bernthal, který to svým výkonem zachraňoval. Angelina Jolie nevypadala, že je to její srdcový snímek a místy mi připadalo, že se trápí. Abych to zakončil nějakým pozitivem, protože film to není špatný, tak se mi líbilo, jak nám ukázali, jak se schovat v potoce před požárem. To si myslím, že je hrozně užitečné a zajímavé.