Boratův navázaný telefilm (2020)

(6/10). V dnešní době už je všechno možné a všechno je náročnější. O to víc šokovat. Sacha se hrozně moc snažil, ale moc to nevyšlo. Vyšlo to co se týče vtipů a tak.. Vtip s upadnutím hlavy mě naprosto dostal. Ale moment překvapení, který měla jednička, tak to tady nenajdeme. I ti lidé se mi zdají takový vlažní. Asi vybírali schválně takové podivíny a úchyly, aby si byli jistí, že Borata nikdo nepozná. Ale je vtipné, že to sám Borat na začátku přiznává. Že to už nebude tak jednoduché s tím napálením lidí. Místy se to vede, ale jinak je to takové moc na sílu. Ale smutno je mi tady je dost.. Z těch lidí, které jsem tam viděl heilovat, urážet Obamu a tak.. Aspoň to všichni uvidí, jak jsou místy Amíci fakt divní.

(8/10). Rozesmát, zlepšit den a potrápit bránici. Úkoly, které tento film splnil a já jsem nadšený. Pořád jsem nevěřil, že ti všichni lidé nejsou herci, protože to bylo daleko za hranou, co tam Borat předváděl, ale o tom to asi je.. Originální, drzé a nečekané. Jdu si hned pustit druhý díl, ale domnívám se, že tento nečekaný jackpot to nepřekoná.

Láska a příšery (2020)

(8/10). Parádní oddechovka v postapo světě. Dylan je tady od dob Labyrintu opět parádní a díky tomuto filmu budu s radostí vyhlížet jeho další projekty. Celkový námět není nijak originální, ale já jsem se náramně bavil. Je tady plno kýčů a závěr je totální klišé, ale tady mi to vůbec nevadilo a asi jsem prostě potřeboval vypnout mozek a užívat si tohle akční béčko s kupou obřích slizáků a lepáků. Velmi příjemné překvapení, kterých bych si dal za tento chudý rok klidně více.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

(7/10). Už jenom proto, že jde o mou první zkušenost s interaktivním filme, tak jsem z toho byl totálně odpálen. Už jenom o skutečnost, že jde o můj oblíbený seriál, nebo že musíte vážně usilovně přemýšlet, aby vám to všechno dávalo smysl. Po shlédnutí a prožití si všech konců jsem byl jak opařený čajem. Seděli jsme s přítelkyní a náš smysl života byl náhle fuč. Začali jsme vášnivě debatovat a poté když jsme na všechno přišli, tak to byl úžasný pocit. A jen mě utvrdilo, že toto byl opravdu nadčasový film a že tohle není pro každého. Jedno vím ale jistě chci si tento neobyčejný zážitek někdy znovu zopakovat.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

(7,5/10). Velmi vydařené pokračovaní, které prvnímu legendárnímu dílu z roku 1980 vůbec neudělalo ostudu. Hezky byla rozvětvena linka s Osvícením a dalšími malými detaily. Hrozně mě bavily odkazy na první díl a všelijaké zrcadlené scény které se místy vážně povedly. Na jedničku to atmosférou vůbec nemá. Je fakt, že tam to bylo pojmuto trochu jinak, ale ani tady to není s atmosférou vůbec špatné a místy jsem měl i husinu. To je záruka kvalitního budovaní napětí, které tady skrz všelijaké odkazy a vydařenou hudbu skvěle fungují. Chyby vidí v poměrně dlouhé stopáži a závěru, který mě ani v nejmenším nedostal do kolen jak jsem očekával. V hotelu byly krásné narážky a poohlédnutí, či nějaký druh vzdaní úcty prvnímu snímku, ale očekával jsem malinko více. Kolem a kolem je to však velmi vydařené pokračovaní.

Osvícení (1980)

(9/10). Atmosférický skvost, který nám Stanley Kubrick po nekonečných opakování záběrů naservíroval a byla to naprostá audiovizuální extáze. Film se vám rychle dostane pod kůži a nechce za žádnou cenu odtamtud vypadnout. Nepříjemné zvuky jen dodávají na už tak nesnesitelné atmosféře a vy jen s hrůzou sledujete tento jedinečný a kultovní počin. Jack Nicholson je naprostý blázen a v tom možná vidím jedinou chybku filmu - od prvního pohledu vypadá jako magor a ve výsledku vás ani trochu nepřekvapilo jeho finální proměna, ale to je pouze malá nedokonalost. Jinak jde o nadčasový horor, který strčí drtivou většinu současných hororů hravě do kapsy.

Novinkový mix (2018) (pořad)

(10/10). Bez váhání plný počet.. Toren/Jakub je vážně úžasný člověk, který dokáže informovat o všelijakém dění ve světě filmů a seriálů, ale dokáže to hlavně podat hrozně příjemně a nenásilně (kromě mega hypu na DUNU). Díky jeho pořadu se těším na mnohem víc filmů a díky němu mohu přečkat bez ujmy na mém filmovém zdraví toto těžké období bez kin. Toren je tak trochu i mým vzorem co se týče komentování filmů, dělení se o radost a lásky k filmům s ostatními. Děkuju ti Torčo.

Záhada Silver Lake (2018)

(5/10). Tady se někdo snažil všem vytřít zrak se svým plottwistem, ale moc se mu to nepovedlo.. Bylo to spíš divné a hrozně náhodné.. Na tohle by člověk ani za nic nepřišel.. Viz. Časopis a Lupínky.. Jediné co to drží nad vodou je Andrew, který je hrozný sympaťák a krade si ten film pro sebe.. Jinak jsem byl hodně zklamaný a vůbec to na mě jako celek nezafungovalo.

Hora mezi námi (2017)

(7/10). Romantické a ledové. Idris Elba a Kate Winslet se k sobě ze začátku vůbec nehodí, ale postupem času si k sobě najdou cestu. To samé se stane i divákovi, který si je postupem času oblíbí a ke konci jim přeje samozřejmě šťastný konec a psa k tomu. Osobně se mi líbila více první polovina filmu, protože se tam toho víc dělo a nesledovali jsme jenom brodění se sněhem. Ale kolem a kolem to byla fajn romantická, průměrná jednohubka, kde byly dech - beroucí záběry přírody a krásný soundtrack.

Favoritka (2018)

(6/10). Zajímavá záležitost se suchým humorem, kdy největším tahákem jsou herci, protože by jste rozhodně nečekali, že z Emma Stone se stane mrcha, protože Rachel Weisz je prvotřídní mrcha od pohledu.. Alespoň v mých očích. Proto jsem poté byl v šoku, kdy Emma předvedla naprosto bravurní šachovou partii, kdy jí skvěle doplňuje Nicholas Hoult se svojí odpornou hůčkou. Je to jiné, je to hravé, ale ve výsledku je to dost průměrné.