We Are Still Here (2015)

Dnes logiku filmu rozebírat nebudu, ta byla v určitých momentech opravdu chybná. Co mě ale na tomto filmu mrzí je fakt, že to mohl být super horor a v první půlce byl a poté to režisér všechno zkazil brutální ´´vyvražďovačkou´´. První polovina super. Výborná kamera, dlouhé záběry na zasněženou krajinu, dům, městečko, pokoje, sklep. Sympatičtí herci. Atmosféra se budovala slušná. Film měl zůstat v rámci duchařiny s tím, že po dvou úvodních vraždách a následném posednutí člověka ďáblem to mohlo být stále ještě v pořádku. Přeci jenom máme rádi, pokud duch zlobí a dá nám důvod se bát (ne jako ve směšném OKU, kdy duchové hledají hračky). Takže do této fáze celkem dobrý. Zombíci nemuseli vypadat jak uhlíci, mohlo se to nechat na fantazii každého diváka. Přeci jenom se bojíme více neznáma. Poté už film postrádá logiku, napětí a sklouzává do podprůměrného hororu. Pak už je všechno špatně. (zastřelení servírky, útok vesničanů na dům, zabití té báby sousedky, dědek rozmlouvající s duchem, člověk propadající se do schodů atd.). Je to škoda, protože víc než polovina filmu výborná a zase to režisér musí zkazit. I přesto film doporučuji.