Ip Man 3 (2015)

Donnie Yen je charismatický a dobře se na něj dívá. Příběh je opět prostý a souboje nezaujmou tak, jako v minulosti. Líbil se mi tanec pana Ip Mana a chválím výborný souboj proti těžké váze. Vzpomínám si, jak jsem jako malý kluk vstával v noci na boxerský souboj Tyson vs. Lewis (2002). Fandil jsem Lewisovi, který vyhrál knockoutem. Shrneme-li to. První díl přinesl kultovní souboj Ip Man vs. 10 men (bohužel bez výrazné záporné postavy). Druhý díl zaujme zdatným soupeřem. Jeho závěrečná bitva v ringu je to nejlepší, co nám tato série nabídla. Yip Man 3 je filmem, který do série nevnáší nic nového, asijský protivník bez charisma s nedotaženým bojem proti Iron Mike. Hodnotím 3-4*

Shaolin fotbal (2001)

Zajímavý film s kung fu fotbalového prostředí. Skvělé provedení. Chválím styl humoru, vtípky a narážky. Takto si představuji relaxační film. Při jeho sledování vždy zapomenu na životní starosti a nechám se unášet příjemným pocitem. Líbila se mi romantická část. Hudba naprosto perfektní. Shaolin fotbal musí divák milovat nebo nenávidět. Já ho miluji, stejně jako kopanou. SLAVIA DO TOHO!!!

Rychlý prachy (2007) (seriál) odpad!

Jako křesťan a člověk, který je kofr přes morálku toto neschvaluji. ODPAD

Zatracený (2015)

Proč ne? Výborné TRIO herců na které jsem se těšil od sympatického Kiefera, charismatického Donalda a velmi půvabnou Demi. Jistota, která dokáže udržet divákovu pozornost i přes velmi jednoduchý, předvídatelný scénář. Oproti Krajině střelců je Forsaken malým westernem, který si ale na nic nehraje a divák dostane přesně to, co si objedná. Na deštivé nedělení odpoledne ideální podívaná. 3*

Los ojos de Julia (2010)

Jako zdejšímu hororovému expertovi mi byl tento film doporučen. Námět příběhu zajímavý, herecké výkony dobré, hlavní postava filmu hezká a sympatická. Zhruba první polovina filmu přes nefungující atmosféru nezajímavá. Osobně bych doporučil, vynechat mysteriózní prvky, které zde působí rušivě a celé to natočit jako syrový, čistokrevný thriller. Po hodině snímek vykrystalizuje a musím pochválit zajímavé scény předstírání slepoty, které považuji za nejlepší okamžiky filmu. Toto dějové prostředí mělo trvat déle a úspěšně ho dotáhnout. Pointa filmu se mi líbila. Z důvodu kulhající atmosféry a nezajímavý děj první půlky hodnotím lepšími 3* (3-4)*.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Výborný animovaný film pro celou rodinu! S mojí krásnou přítelkyní (modelkou) jsme v kině obdivovali propracovanost města Zootropolis od krajiny, věcí až po úžasná zvířátka. Oceňuji práci s detailem a zajímavý vizuál filmu. Zde můžeme názorně vidět, jak to vypadá, když si dá někdo na své práci opravdu záležet. Hlavní postavy optimistická králičice Hopkavá a frajírek Nick sympatičtí. Příběhem jsme se nechali unášet, zapomněli na životní starosti a dost možná jsme se viděli v tom jejich super světě, kde každý může být tím, čím chce! Smáli jsme, byli jsme šťastní. A to jsou přesně ty emoce, za kterými se vyplatí do kina zajít. Pro mě určitě milé překvapení a jeden z nejlepších animovaných, zvířecích filmů. Přál bych si žít ve světě, kde každý může být tím, čím chce.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Žádná husí kůže, žádný pocit na brečení se nekonal. Ho ho ho. Film jsem viděl v kině s mojí krásnou přítelkyní (modelkou). Tím, že máme na rozdíl od většiny hodně nakoukáno musíme říci, že se jedná o velmi špatný film. Kdyby existovala fabrika s výrobní linkou na akční filmy, tak přesně takové bude vyrábět. Postrádá to duši válečného filmu. Prakticky žádná zapamatovatelná scéna, kterou bych si chtěl někdy znovu přehřát. Chybí jakýkoliv divákův cit k jednotlivým postavám. Člověk se o ně tzv. nebojí! Jsou jim ukradené. Celé je to natočené nepříjemnou, nepřehlednou kamerou. Možná jako pětiminutový trailer na válečnou, počítačovou hru by několik bojových scén uspělo, ale jako slušně natočený válečný film to nemá absolutně žádnou šanci. Přitom námět podle skutečné události zajímavý. Ale nerozumím z jakého důvodu je to tak studeně natočené. Pan režisér by si měl možná někdy pustit o 8 let mladšího Ramba a podívat se, jak se točí moderní akční film. Tohle není moderně natočený válečný film! Nedoporučuji a hodnotím 2* za dvě inteligentní, nápadité scény snímající trajektorii vystřelené miny a úrazu ruky. (zde jasně vidíme u některých uživatelů jakou mají filmovou orientaci a jak málo stačí ke štěstí). Smutné.......

Kruh (2002)

Kruh je mizerný horor.CITUJI Z WIKIPEDIEA: Horor (z angl. horror – hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu. U Kruhu se nemohl bát nikdo. Kruh je bez strachu, bez ničeho. KRUH je v Československu pouze uměle vyvolaná vlna strachu. Člověk si ho jde pustit a bojí se, protože je vše vyhoněné reklamou na něj. Takže člověk si ho jde pustit s pocitem strachu. Přirovnám vám to: Pustím vám film, ve kterém bude osamocený baráček na kraji lesa, bude se stmívat a všude budou výt vlci a jezevci. Řeknu vám, že se jedna o horor. V tu chvíli zvážníte a uvědomíte si, že v tom domě nechcete nikdy bydlet, že je strašidelný. V druhé verzi pustím stejnou scénu, jen řeknu, že se jedná o super romantickou komedii. Najednou vám baráček připadá útulný, jako místo stvořené pro s*x. Najednou si uvědomíte, že to stmívání je jen krásný západ slunce. Vytí vlků a jezevců je z nedaleké zologické zahrady a celé je to obklopené beze strachu. To, co ve vás při první informaci drsného hororu vyvolalo strach nebyla strašidelná scéna, ale pouze uměle vytvořená iluze o tom, že to musí být strašidelné. Stejně jako Kruh je uměle vytvořený strach půjčit si videokazetu, zapnout si to a dívat se. Je to uměle vytvořená iluze, že je to jeden z nejlepších hororů a ty scény musí být strašidelné, já se přeci nejlepšího hororu musím bát. Nikdy bych kritiku nenapsal, kdybych nečetl komentáře diváků, kteří psali, že nemohli týden spát, že do teď se bojí pustit televizi, že jsou na prášky, že to nemohou strachem vydržet. Ti lidé, by se neměli k hororům vůbec vyjadřovat. Nikdo z kultu Kruhovců nemá tzv. koule na pořádný horor.

Nouzový východ (2008)

Film jsme viděli s mojí krásnou přítelkyní v kině. Po jeho skončení zavládlo ticho, všude tma, to proto, že jsme hledali klid, mír a lásku a místo toho jsme našli drsnou realitu všedního života. DiCaprio už není tím chlapečkem na potápějící se kocábce, ale tenkrát mě již po Labirintu lží znovu přesvědčil, že už je konečně chlap. Měl jsem možnost vidět milující ženu, která se rozhodla splnit svému muži životní sen a najít sebe sama. Byla ochotná se všeho vzdát pro svou lásku. To chce obrovskou odvahu a tu Kate Winslet má. Na druhé straně manžel, milující a chybující otec rodiny, nijak nevybočující z ''našich'' řad. Měl však obrovskou chybu. Byl to strach. Strach z průměrnosti, z hledání sebe sama, strach cokoliv změnit a v tom jsem stejný jako on. Já se bojím cokoliv zkusit. Jsem nezaměstnaný. Cítím, že tu nejsem doma, srdce říká odejdi, sbal se a vypadni, ale mozek se bojí. Jsem srab. Stejný jako on. My všichni :o( A proto budeme raději snít jako hlavní postava tohoto filmu, že to někdy výjde, že nebudeme stejní jako naši otcové a víte co? My už takový jsme. A co říct závěrem? Každý se někdy v životě dostaneme do situace, kdy bude hledat Nouzový východ. Někdo ho najde dřív, někdo později a někdo vůbec. Popcorn zůstal plný, cola bez bublinek, nachos se sýrovou omáčkou snědl pes. Neměl jsem na to chodit. Sbohem. 4*

Ano, trenére! (2015) (pořad)

Jako člověk, který miluje fotbal jsem shlédnul všechny epizody tohoto pořadu. Námět je výborný. Již na první pohled je patrné, že se jedná o reakci na úspěšný, konkurenční seriál Okresní přebor se zaměřením na divácky oblíbené Ano, šéfe! Výběr trenéra Františka Straky je kvalitní volba. Myšlence tvůrců rozumím. Chtějí se zaměřit nejen na fotbal, ale i vztahy kolem něj, jako jsou přátelství, rodina, zaměstnání a samotný vesnický život. Ve finále je to ale natočené bez jakékoliv myšlenkové osnovy. Čekal jsem, že se dozvím více informací z profesionálního fotbalu. Rady, které se dají použít i na mnohem nižší fotbalové úrovni. Nakonec tam chybí takové to kouzlo z pořadu Ano, šéfe, kdy jako diváci čekáme, jak to vlastně celé dopadne. V tomto případě je nám to prostě jedno. Uvítal bych větší zapojení pana Straky. V kuchyni to divácky zafungovalo, při jiném scénáři mohlo i na hřišti. I přes mnohá negativa jsem za vznik pořadu rád a epizody na mě působí odpočinkovým dojmem. Zaslouží si to lepší hodnocení. SLAVIA DO TOHO!!!