KatanaCZ

okres Plzeň
neobjevený malíř

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 1.10.2017  20:02

Nejlepší díl z celé série. Po předchozích dílech se sestupnou tendencí kvality a zajímavosti perfektní svěží jízda, která nabízí více než jen napodobedinu Stmívání s roboty.

• 27.7.2017  19:00

Dva roky jsem otálel...teď jsem konečně sebral odvahu a viděl tenhle skvost....měl jsem čekat déle! Chtěl bych být Terminátor, přesunout se v čase zpět a nakopat zadek jednak tomu, kdo udělal z kultu tuhle příšernost, druhak sobě, že jsem se vůbec koukal. Říkám si proč, proč někdo vezme zažitý příběh a udělá z Johna retardovaného padoucha, Arniemu nechá říkat dědo a podělá co může. Škoda mluvit...2* za Arnieho, jinak odpad.

• 18.9.2014  20:57
    Godzilla (2014)

Osobní názor - naprostá slátanina bez duchaplného děje. Když už si člověk začal vychutnávat nějaký moment, tak střih a šup z bitvy pryč na něco nezáživného a znovu střih....Godzilla ztvárněna jako velký Pika-chu, ochránce lidí, gigantický tvor, který žije dlouho předlouho s lidmi, ale má tak dokonalé maskování, že o něm nikdo neví (evidentně). Už jsem jen čekal kdy začne mluvit a říkat si Optimus-Zilla. Někdo tu píše o odkazu na klasické filmy Made in Japan... v pořádku, neberu, chápu. Pro mne to však nestačí k tomu, abych si film oblíbil a rázem jej viděl jako trhák. A ono převážení a následné úsměvné přenášení jaderné hlavice z místa na místo, jo, tady jsem se smál, takže malé plus :) .... Viva Pacific Rim!

• 9.4.2014  02:24
    Jack a obři (2013)

Tak já nevím, asi jsem blázen, ale tohle mělo hlavu, patu, mozek, dost možná i zadek. To už jsme fakticky tak daleko, že odsuzujeme každý film, který nemá...ehm jak to jen říci slušně....říkejme tomu filosofické jádro, něco na způsob "jsem intelektuál a hledám jsoucno, pozoruji hodinu film o vznášejícím se lejnu a hle, dávám pět hvězd, jelikož jsem prozřel a spatřil podstatu onoho ztvárnění lejna - ve skutečnosti je to totiž metafora na blablabla a blabla blibla blublu blabla bli, to tím chtěl autor říci (autor však sedí na židli a jen se směje: "tole jsem tím chtěl říci? Asi ano, no, tak dobrá, hahaha.".).... Kdepak lidi, důležité je bavit se a dát jen na vlastní pocit z filmu! Herci katastrofa? Žádný vtip ani děj? Za mě rozhodně pravý opak. Chemie mezi princeznou a Jackem fungovala, záporáci brilantní, král jak se patří. Triky v normálu....nevím co někteří čekají. A klidně mě ukamenujte.

• 16.9.2013  17:48

Abych opodstatnil ty 4 hvězdy - Na komiksu G.I. Joe jsem vyrůstal, tenkrát to bylo něco jako svatý grál, kdo ho měl byl král :) Tenhle film je sice docela blbost, ale nostalgie je nostalgie, připodobnil bych to ke Streek Fighterovi s Van Dammem, taky blbost, ale kdo z naší generace hrál Street Fightera na videohrách od stánkařů, ten chápe...

• 22.5.2013  22:10

Celkově lehký nadprůměr, který umocňuje jedno obrovské plus.....prosím o fanfáru, taddadadá, NENÍ TO FANTASY PRO DĚTI, PG se nekoná! Jinak taková jednohubka, na kterou se podívám za pár měsíců klidně znovu, možná i vícekrát.

• 22.2.2013  21:32
    Bastardi (2010)

Kolega Radek99 píše, že Tomáš Mangusek lže, na každém šprochu pravdy trochu, v tomto případě jen trochu, respektive nelže tak úplně. Jsem původně rovněž učitel a upřímně, studentů podobných těm ve snímku je až až, záleží na škole, ale i kraji ČR, rozhodně se nejedná o nějaký přestřelený výmysl. Vím o učilišti v ČR (nechci specifikovat), kde jeden z žáků upálil svého spolužáka, prakticky jen tak, ze zábavy, zde byla naštěstí policie prozíravá a ono "dítě" dostalo basu, tudíž ano, žáci podobní těm ve filmu existují i v naší malé zemičce. Snímek beru jako takové připomenutí si toho, že je třeba být v pozoru...Jinak je film natočený poměrně amatérsky, což však přidává na originalitě.

• 24.1.2013  19:54

Při sledování jsem zjistil, že jsme skoro všichni stejní (myšlena mužská část populace), především v té části, kdy jeden z hrdinů telefonuje a druhý ho začne otravovat vším, co má po ruce. Film mě totiž připomněl, že jsme bez rozdílu věku a povolání věční puberťáci a není se vlastně zač stydět. Jako komedie naprosto splnil svůj účel a kdo se směje přiblblým vtípkům, nemůže dát méně než 4 hvězdy....

• 28.12.2012  01:49

Aby bylo jasno, ty 2 hvězdy pouze za to, že je mi líto osudu série Resident Evil. Nikdy nešlo o vyložené AAA filmy, ale tohle je celkem hrůza. Jednoznačně šlo tvůrcům jen o prachy, vycucat ze série rychle co jde a tradá...

• 28.12.2012  00:29
    Rebelka (2012)

Pusťte si tuhle pohádku v době vánočních svátků, uvolněná atmosféra, pohoda, klídek, žádné vstávání do práce....bum, hodnocení stoupá :)

• 21.11.2012  19:29
    Total Recall (2012)

Původně jsem váhal jestli 4 nebo 5 hvězd, ale vzhledem k tomu, jak má film nízké hodnocení, dávám 5. V dnešní době je dobrých sci-fi filmů jako máku (nepočítám ty na motivy Marvelu atd - pro mne jiná skupina), proto jsem z výsledku úplně nadšen, kdyby mě takhle nadchl Prometheus, to by bylo.....Jednoduše jsem hltal každou část filmu a i přes pár chyb si to užíval!

• 3.10.2012  18:58

Zajímavý námět, škoda jen, že film nebyl o něco delší, mohlo by to pomoci rozvinout příběh. Jinak celkem sranda, brát to však vážně....byla by to slabota. Dle mého film těží z toho, že už se lepší horory prakticky netočí, jen bezmyšlenkové hnusárny alias mučení a trhání všeho možného s co nejvíce přiblíženou kamerou aby se divák náležitě vyzvracel. Celkově vzato dobrý snímek.

• 19.9.2012  22:55

Pro mne okouzlující film....a to jsem se podle hodnocení tak bál, že jsem skoro ztratil zájem. Komu se líbí Burtonův styl, ten bude myslím nadšen. Pokud tento styl nemusíte, jednoduše se poohlédněte jinde a nechte Burtona Burtonem, jelikož až přijde den, kdy přestane natáčet, nebude tu již nikdo jiný, kdo by vyplodil něco podobného.

• 12.6.2012  16:28
    Prometheus (2012)

Aj, tak tohle bylo největší filmové zklamání za poslední dobu, které jsem zažil. Chápu pozitivní reakce některých zde přítomných uživatelů, asi záleží komu film sedne a komu ne. Já patřím bohužel mezi skupinu lidí, kteří tento pokus o prequel (dá-li se to tak brát) k sérii Vetřelec raději vytěsnají z mysli a uvrhnou jej v zapomnění. Patřím mezi fanoušky celé "ságy", Vetřelec/ci, Predator, AVP a musím konstatovat, že tohle mě bavilo z onoho sci-fi světa Vetřelec / Predator opravdu nejméně a to i v případě, že započítám nepříliš zdařené AVP 2: Requiem. Myslím si, že jsem pochopil dějovou stránku snímku Prometheus dobře, jediné co jsem si však z kina odnesl je asi toto //SPOILER//: Skupina lidí cestuje lodí a spí. Žije zde roztomilý android, říkejme mu WALL-D-avid, který je robot, přesto však touží po čemsi lidském, kouká na filmy, hraje basketball, snaží se připodobnit k lidskému herci z jeho oblíbeného filmu (nemá city, ale má oblíbený film....divné), náš Wall-D je sám a smutný, oddaný jedinému člověku na "Zemi", který naopak hledá nesmrtelnost a ostatní jsou mu jen k ruce jako sluhové - ono hledání nesmrtelnosti je dost možná nynější životní filosofií velkého, 75 letého pana Ridleyeho Scotta. Naše skupinka přistane na planetě, kde světe div se, okamžitě narazí na "budovy" mimozemské civilizace (tohle bych překousl v naprostém klidu, jen jsem si teď vzpomněl), pak jdou dovnitř, pak ven, opět dovnitř, opět ven. Do toho se Wall-D rozhodne pro experiment a tak v podstatě otráví jednoho člena lidské posádky, bum, bum, je tu dítě v podobě face-hugger-chobotničky z druhého patra, která ve finále naroste rozměrů mega-pokemona. Do toho je zde had, něco jako tasemnice, který rád láme končetiny a klouže lidem do žaludku, ti jsou pak agresivní a umějí skládat své končetiny jako roboti z Transformers, záhy však zemřou, tudíž není ani potřeba vysvětlovat, co že se jim to vlastně stalo. No a samotným vrcholem jsou naši stvořitelé, kteří nás nejprve vytvoří, ale díky naší ješitnosti (DOMNÍVÁM se kvůli válkám a našemu chování) nás chtějí nalákat na planetu sloužící jako skladiště biologických zbraní, odstartovat a nakazit celou planetu - vyhubit lidstvo, bohužel z nich nevypadne jediné slovo, tudíž je vše na představivosti diváka nebo na rozšířené verzi (asi). Tímto se dostávám ke zlatému hřebu filmu, kdy se nám vylíhne vetřelec, který je dle tohoto filmu potomkem: 1 fáze - černé hmoty rozkládající emzáky na jednotlivé části DNA a lidské spermie. 2 fáze - face-hugger-chobotničky a našeho stvořitele. To tedy znamená, že je z části Vetřelec člověkem, což je naprosto šokující odhalení pro denník Blesk! Dále mě pak vadí absolutní ne-akčnost, já vím, nemělo se jednat o "akčňák", ale tohle??? Kde sakra byla ta slibovaná akce, kvůli níž byl film sestříhán o takřka půl hodiny. Pak mě také napadá, film měl být (a také je) ocejchován nálepkou Rated R - a z jakého to důvodu? Kvůli jedné zlomené ruce? Nebo toho snad bylo více a já zrovna mrkl na hodinky doufajíce, že bude konec, tudíž jsem onen moment prošvihl...? Takto bych mohl pokračovat i dále, ale už mě nebaví věnovat tomuto snímku tolik drahoceného času. Možná kdybych nečekal od Promethea příliš, možná kdybych nečekal famózní dílo od Ridleyeho (většinu jeho filmů mám v oblibě), kdyby to natočil někdo méně známý, kdyby se nejednalo prakticky o prequel k Vetřelci, pokud by se jednalo o prvoplánované béčko k časopisu za 50,-......pak bych si řekl asi: ,,Dobrá", ale film za X milionů babek a tohle? Fuj! Ty dvě hvězdy jen s nadhledem, nebrat film tak kriticky, spíše jako by byl od nějakého béčkaře.

• 31.5.2012  19:44
    Iron Sky (2012)

Tohle je tak šílené, až je to v podstatě geniální. V první polovině filmu jsem oceňil hlavně nápad a vizuální stránku filmu, když vezmu v potaz, že se nejedná o Hollywoodský snímek, musím nad kvalitou technické stránky smeknout. V druhé polovině mě pak pobavila především satira na současnou politickou/mocenskou situaci ve světě, což bych shrnul asi tak, že není nutné natočit rádoby intelektuální drama ověnčené kdo ví jakou palmou, kaktusem a podobně, ale stačí se nad věc povznést, pousmát a nebát se vtipně vnést do filmu to, co všichni vidí, ale bojí se to říci otevřeně. Skvěle!

• 9.5.2012  16:49
    Hooligans - Zákon tribuny (TV seriál) (2006)

Dobře natočený dokument o lidech co by měly stát s lopatou za katrem.

• 3.5.2012  19:41
    Flash Gordon (TV seriál) (2007)

Ano, gratuluji tvůrci tohoto veledíla, nic horšího už jsem dlouho neviděl. Jak mohl někdo sprznit takový kultovní snímek....

• 8.1.2012  17:55

Jednoduše atmosféra! Přiznám se s klidem, že jsem brečel jako malá holka, nikdy bych neřekl, že za to bude moci film o robotech.

• 8.9.2011  19:03

Dle reakcí ostatních spolubydlících na ubytovně csfd jsem očekával opravdový průšvih a vlastně tomu už napovídala samotná 4 za názvem....teď nevím jestli náhodou nespím nebo vidím špatně, ale 65% a nejhorší díl ze série? Je to pár okamžiků co jsem film dokoukal a už teď vím, že se podívám minimálně ještě jednou a to se mi zatím nestalo u žádného z dílů této série. Pro mě (pokud pominu určitá klišé a nepřesnosti ve scénáři a dějové zvraty) jednoznačně nejvtipnější, nejzábavnější a nejlépe hudebně doprovázený díl celé ságy, kam se hrabe jednička - něco podobného se vidí z řídka, pamatuji snad jen na Terminatora 2. Asi záleží na vkusu každého, na náladě při sledování....nevím.

• 29.6.2011  22:43

Ajajajaj, tohle mě mrzí, moc mrzí. Naprosto nevydařené pokračování, které mi připadá spíše jako slepenec nějakých vystříhaných scén ze dvojky nebo jako slepenec televizních reklam. Příběh postrádá tak nějak hlavu a patu o scénáři nemluvě. Ano, efekty jsou skvělé, tedy až na gumového Kennedyho, ale pro zmlsaného diváka, který očekává opět perfektní biják, je to málo.

• 21.5.2011  13:56

Naprosto úžasná akční jízda od začátku do konce. Je velice zajímavé kam tato série směřuje a musm říct, že novodobá akční koncepce je daleko zábavnější než sledovat partu japonců driftujících v tuningových autech. Kombinace Diesel x Johnson je vražedná, daleko lepší než směska akčních hrdinů ve filmu Expendables. Jen tak dál!

• 8.5.2011  18:25

Jako ze života, chvilkami mi přišlo, že se dívám na svojí biografii :). Dokonalý scénář, excelentní herecké výkony, ketré nevypadají uměle. Nečekal jsem nic, dostal mnoho.

• 2.4.2011  13:50
    Sucker Punch (2011)

THIS IS FU*KING AWESOME! Asi takhle bych vyjádřil pocity z tohoto mistrovského snímku. Snyder má evidentně stejné dětské sny jako já a za tento film bych mu nejraději osobně poděkoval. Chápu, že se snímek nejspíše nebude líbit lidem jenž jsou svojí povahou tak nějak realističteji založení a lidem, kteří hledají ve filmech filosofická jsoucna. Tito lidé by zvedly svá hodnocení v případě, pokud by byly odstraněny veškéré efekty, režisérem nebyl Snyder, ale nějaký český režisér, děj by se odehrával v socialistické éře našeho národa a hlavní hrdinka by bojovala místo s nestvůrami znázorňujícími zlo a své pocity proti bolševikům nebo například komunistickým mocnostem. Pak by byl snímek i při zachování dějové linie oceňován a označován jako revoluční. Takže nejlépe nějaký mix filmů jako Requiem pro panenku, Pelíšků a možná i Václava, prolog by pak mohl vyplodit například Václav Havel a celé by to režíroval Renč. Sucker Punch vyčnívá hned v několika aspektech. Za 1. příbeh - ten je velice originální a nápadítý, nebo jste snad někdy viděli něco podobného? Óóó ano, někteří vidí podobnost s filmem Inception....ale prosím vás, to myslíte vážně? Za 2. kamera - to je asi nejsilnější stránka. Kamera je naprosto fantastická, zpomalené záběry, ve kterých dominují detaily a zase detaily, ještě jsem nikdy nic podobně propracovaného neviděl! Za 3. hudba - hudba je k jednotlivým pasážím šitá na míru a dodává jednotlivým scénám opravdu solidní drive. Tak například Úplný začátek filmu, mix hudby s kamerou, zpomalenými záběry, použitými kamerovými filtry a hereckými výrazy (nemusejí nic říkat a člověk přesně ví co se děje) je naprosto brilantní a tak emotivní, že jsem v kině skoro nedýchal. Za4. akční scény - Nevím zda jsem někdy viděl lépe zvládnuté a propracované souboje s naprosto dokonalou choreografií, stříhem a hutnou atmosférou - Matrix by mohl závidět. Takže pokud si to přeberu, musím říci, že jsem nadšen. Samozřejmě je tu pár věcí, které tak úplně nehrají, občas to v příběhové linii zaskřípe a film opravdu připomíná po nějaké chvíli počítačovou hru kde hrdina postupuje po levelech směrem k cíly, ale myslím, že o to právě šlo. Nechci se tímto komentářem nikoho dotknout, ale opravdu to hodnocení nechápu - pokud chcete filosofické drama, jděte na jiný film, to se samo sebou dalo čekat...Pak mám ještě teorii, že mnozí tento film neviděly v kině, nýbrž v podobě nějakého kino ripu, pak ono hodnocení chápu, jelikož vše co jsem tu psal pak postrádá smysl.

• 19.2.2011  15:23

Musím říci, že jsem poměrně nadšen. Jacka Blacka mám velice rád a jsem rád, že je konečně zpět, jeho poslední filmy nic moc. Pak je tu také skvělý Chris O'Dowd neboli a gentle irish boy, do role padoucha zapadl jak hrnec na pr*el. Příběh je velice jednoduchý, což je paradoxně hnacím ustrojím celého filmu, pořád se něco děje a netřeba klikatých uliček ve scénáři, díky kterým divák dojde k určitému poznání či rozuzlení zápletky. Jednoduše velice slušná komedie.

• 18.2.2011  16:08
    Skyline (2010)

Blablabla, špatní herci, pindy pindy rozpočet, blablabla. Asi tolik k některým komentům od lidí, od kterých se negativismus očekával. Osobně to vidím takhle - Chcete film pro masy - jděte znovu na Avatar. Chcete 100% nepajcovanou sci-fi jízdu - Uplaťte Scotta aby další film o vetřelcích nebyl PGxx. Chcete prostě jen obstojný scifáč, který vybočuje ze sra*ček, jaké dnes v tomhle žánru vycházejí - mrkněte na Skyline.

• 25.1.2011  22:45

U tohoto dokumentu jen člověk sedí s otevřenou pusou a nevěří vlastním očím. Rozhodně doporučuji shlédnout, najdou se zde perličky jako: "Proč bych dělal u nějakýho soukromníka, když si vyžebrám na ulici mnohem víc jen za pár dní."

• 13.1.2011  22:17

Právě jsem se vrátil z premiéry (13.1.2011) a nepřestávám se divit, z jakého důvodu jsem byl v sále sám pouze s pár přáteli. To se už tenhle žánr nikomu nelíbí? Nejedná se sice o žádný monstrózní počit ala Avatar, ale svůj úkol to jednoznačně naplňuje, tedy pobavit diváka. Děj je velice jednoduchý, nicméně příjemný a srozumitelný. Tu a tam se objeví nějaký ten štěk či vtip a efektní přestřelky už jen dodávají grády. Shrnuto a podtrženo - má-li člověk rád humor a akci, hurá do kina.

• 18.12.2010  00:52

Původní snímek Tron jsem neviděl, nemohu tedy porovnávat, což je v podstatě asi dobře. Novodobý Tron mě nadchl, je to vizuálně dokonalá podívaná, hudba v podání dua Daft Punk je naprosto trefná, příběh je poměrně jednoduchý, nikoli však špatný. 13 z House je okouzlující a jistě filmu dodává šmrnc :) Jako "ajťák" prostě nemohu jinak než za 5, v kině jsem si to opravdu užil.

• 15.12.2010  20:32

Ani jsem netušil jak se člověk zasměje u dokumentu o politice, ten rudoarmějec co povídal o Baníku byl jasnej :)

• 4.12.2010  01:57
    Já, padouch (2010)

Pan Renton je, zdá se, neustálou smrští animáků poněkud přesycen, mě osobně se tento trend líbí. Pokud si chci pročistit hlavu a pobavit se, s radostí se podívám právě na nějaký ten animák. Obvykle nečekám žádný zázrak, jsem si již předem docela jistý, že se opět bude moralizovat, opět zde bude minimálně jedna postavička hodně roztomilá.....ale není právě tohle na animácích TO hezké?? Kdo bych chtěl vidět ve filmech pro děti neustálou šeď dnešního světa, všechen ten zmatek, konec bez happy endu atd.? Já tedy rozhodně ne, to je převážně doménou dramat a tak by to mělo zůstat. Tento film je originální, vtipný a rozhodně ne jen pro děti.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10