KatanaCZ

okres Plzeň
neobjevený malíř

• 13.5.2008  02:46
    Oko bere (2008)

Nečekejte žádnou pecku, převratný děj, hlubší myšlenky, prostě nic až tak vyjímečného. Hlavní předností je jednoduše jen dobrá zábava , téměř po celé dvě hodiny. Na konci je sice určitý čas věnován standardnímu klišé, morálce, poučení se z chyb,.....ale to se dá čekat asi u každého dramatu. Dalším lákadlem je jistě Kevin Spacey, který sice není hlavní postavou, ale opět hraje skvěle. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se stát z chudého studenta boháčem, podívejte se na tento film a jeďte do Vegas. Ale pozor, nezahrávejte si s Morpheusem :)

• 3.2.2009  00:15
    Oko dravce (2008)

Velice svižný a napínavý film, u kterého jsem se bavil a to opravdu nad očekávání! Dejte stranou logiku (pokud se ve filmech moc babráte s detaily a řešíte každou nesrovnalost) a chopte se raději popcornu, tenhle film za to stojí.

• 1.9.2008  16:10

Mám rád Tarantina, Madsena, svět motorkářů, podobnou tematiku, ale tohle působí až moc nezávisle. V zásadě se tu neděje nic, jen se sem tam přejede někam s mašinama, zastřelí se pár lidí a tím to končí. Na tenhle film si za chvíli ani nevzpomenu.

• 29.4.2009  04:22

Velice pěkný a netradiční příběh o životě, kdy již na začátku filmu víme jaký bude konec. I přes delší stopáž na nudu nedošlo. Sice jsem podobných filmů (se stejnou dějovou linií a schematem) viděl již spoustu, ale i tak má snímek co nabídnout. Ke kladům určitě budou patřit herecké výkony, trefná hudba či fakt, že se tvůrcům povedlo navodit atmosféru jednotlivých období, ve kterých se děj odehrává. Nic co by filmu ubíralo jsem nenašel, čtyři hvězdy prostě jen kvůli .....já vlastně ani nevím, ale něco tomu chybí.

• 20.5.2008  03:00

Vtipy, grimasy a pohybové kreace v podání Willa Ferrella, to je zaručený úspěch, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Dobrá zábava, laciný scénář, pohodový děj.

• 20.6.2008  02:07

Nemohu si pomoci, ale jsem poměrně zklamaný. Z tak originálního námětu by se dalo vytřískat mnohem více. Rozhodně jsem čekal větší dávku vtipu, komických scének, větší svižnost, více "akce", lepší příběh a temperamentnější děj. Pokud patříte mezi fanoušky Jacka Blacka a těšíte se z jeho surového vtipu, budete zklamaní, nic takového zde není, Gordy to pohnojil a místo komedie natočil něco jako "dramakomedii", kde bohužel převládá drama. Shrnuto a podtrženo - prázdné, místy hodně nudné.

• 3.12.2008  01:12

Quantum of Solace opravdu tak trochu vybočuje ze zaběhnutého standardu bondovek, přesto jde o seriozní podívanou. Trochu mě vadí, že se film tváří až moc opravdově, tedy co se příběhu týče. Postrádám trochu těch starých dobrých sci-fi prvků, ať už jde o zbraně, různé speciální vybavení či o snahu nějakého extra padoucha zničit celý svět pomocí "ultramegabůhvíčeho". Klasický šarm Bond neztratil, chladný postoj Craiga mi sedí, ale nevšiml jsem si ani jednoho ironického vtípku a to jsem měl na starých bondovkách opravdu rád. Přes tohle všechno se nejedná (díky bohu) o průměrný akční "béčko", ale o plnohodnotné pokračování famózní série. Nudit se nebudete.

• 15.9.2008  20:24
    Rallye smrti (2008)

Jo, tak tohle mohu, mohu to dokonce vidět i několikrát, což se mi už hodně dlouho u žádného filmu nestalo. Přiměřená dávka akce, adrenalinu, prostě paráda. Film působí místy dojmem béčka - tím lépe!

• 22.2.2008  22:08

Nemůžu jinak než .....WOW!!!!! Stallone je machr.

• 25.6.2008  01:05
    Ruiny (2008)

Nezlobte se na mě, ale tohle je těžce o ho*nech! Mnohem raději bych se díval na další tupej horor pro teenagery než na tohle, vždyť se tu nic neděje, ale vůbec nic! Děj probíhá asi takto: Parta teenagerů vyleze na pyramidu, stojí na pyramidě, spustí se lanem dovnitř + tráva se zatřese a oni vylezou, stojí na pyramidě...asi tak po 30 minutách stále postávají na pyramidě, tráva "brutálně" útočí na nohy chlápka co spadnul do díry + uříznou mu nohy, stojí na pyramidě, jedna dívka dostane panický strach a zabije sebe i přítele, stojí na pyramidě, sedí na pyramidě, cizinci co nechtí aby se tráva rozšířila do okolí zastřelí jednoho z party, když se snaží odlákat pozornost od své dívky + dívka utíká, konec filmu. Tohle by s přehledem vystačilo na amaterský film o délce cca 15 minut.

• 28.9.2008  01:37

Ale jo, tohle se dá pozřít, sice jen jednou, ale jako klasická rodinná komedie to postačí.

• 4.8.2008  19:43
    Speed Racer (2008)

Po vizuální stránce senzace, tedy pominu-li občasnou nepřehlednost díky střihu. Příběh docela šikovně zpracovaný, člověk se nenudí, ale také to nebylo stoprocentní, chvílemi jsem si i říkal, že se tvůrci snaží tou vší pestrobarevností a parádou zastínit určité nedostatky. Shrnuto a podtrženo - výborný film, který mohl být ještě lepší.

• 6.3.2009  23:58
    Spirit (2008)

Proč se tohle nikomu nelíbí??? Asi jsem divnej, ale smál jsem se skoro celý film. Samuel L. Jackson předvedl něco neskutečného a pohled na černocha v nacistické uniformě, který mluví německy, to je maso! Audiovizuálmí zpracování je naprostá špica a jako fanda komixů musím říci, že moje srdce zaplesalo radostí. Pokud to nebudete brát vážně, tak se pobavíte.

• 5.11.2008  03:45

Proč se to jen tolika lidem nelíbilo.....já se osobně dobře bavil. Je sice pravda, že je zde vidět snaha udělat snímek bližší i hodně mladému publiku, na druhou stranu, pokud tohle berete jen jakousi vsuvku či zpestření do serie Star Wars, zasmějete se, pobavíte a možná vás to i donutí znovu shlédnout některý hraný díl. Ze začátku mě trochu vadil styl animace, ale po čase jsem si zvykl. Příběh je dobrý a mladá padawanka mi nijak otravná nepřišla, můj názor.

• 6.3.2009  03:57
    Stmívání (2008)

Možná budu za blbce, ale musim říct, že se mě Twilight hodně líbilo. Líbil se mi příběh, atmosféra, hudba i poměrně zajímavá kamera. Jsem rád za každý film, který se nějakým způsobem zabývá tematikou upírů a je mi jedno zda je to krvák či nikoli, hlavně to musí mít hlavu a patu. Zpracování příběhu je solidní, vůbec nelituji toho, že se jedná v zásadě tak o 80% romanťák, spíše naopak. Ještě, že to nedopadlo jako Blood and Chocolate!

• 21.5.2008  19:22
    Street Kings (2008)

Vydařený přírůstek do rodiny krimi filmů. Film diponuje zajímavým příběhem, dobře vyváženou akcí a propracovaným scénářem. Pokud tedy máte rádi filmy typu hodný polda versus zlý polda, určitě se podívejte.

• 24.6.2008  18:13
    Suprhrdina (2008)

Krom několika vtipných hlášek opravdu trapné a nudné. Ztráta času...

• 6.6.2008  03:06

Pár povedených vtipů, nulový děj, místy trash. Děj takřka po celou dobu stejný, ale dá se na to koukat, ani mě to moc nenudilo.

• 26.6.2008  04:57
    Temné patro (2008)

Od skupiny Lordi jsem viděl snad všechny videoklipy, vždy jsem byl nadšený jejich kreativitou a říkal jsem si, jaká by to byla paráda natočit s nimi film, stalo se. Z počátku jsem byl celkem spokojený, tajuplná atmosféra mě naplnila očekáváním a já si říkal, konečně dobrý horor. Čím více se však ukrajovalo ze stopáže, tím více jsem se nudil, jako by se příběh zastavil a neustále se opakovalo to samé dokola a dokola, zastavený čas byl vlastně i jedním z aspektů příběhu, ale v tomto případě to spíše vypadá na zastavení myšlenkových pochodů u tvůrců děje, že by došly nápady? Sem tam něco někde vylezlo ze tmy a pak nic. Z filmu mám prostě pocit, jako bych se díval na nesestříhaný videoklip, nestvůry dělají totéž co ve videoklipech, stojí stejně, chovají se stejně, stejně vystupují. Nejvíce mě dorazil konec, hlavní "obluďák" a nezmůže se na nic víc než jen stát a několikrát zařvat???? ....Možná si neuvědomil, že není na koncertě, ale že točí film....no a pak úplný závěr, to už je opravdu no comment. Plusem jsou snad jen efekty, poměrně zajímavé prostředí a místy slušná atmosféra. Lekacích momentů se také pár najde, ale nic výrazného to není. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe.

• 8.9.2008  02:17

Uprímně jsem se rozmýšlel, jestli dám 4 nebo 5 hvězd. Podle ohlasů jsem čekal, že z nového Batmana padnu doslova na prdel, ale zas tak horké to nebylo. Ale přece jen dám 5 kvůli celkovému dojmu, výborným hereckým výkonům a určité dávce nostalgie.

• 28.9.2008  01:49

Sakra, jo! Jsem rád, že jsem si na tohle vyrazil do kina. Není to žádný super hit, žádný unikátní ani intelektuální oskarový trhák, ale pořádná komedie plná černého humoru, akce a ZNAMENITÝCH hereckých výkonů! Ono již samotné herecké obsazení od počátku slibovalo, že tohle nemůže být propadák. Největší dojem na mě udělal naprosto skělý Robert Downey Jr., je to prostě PAN herec. Dalším milým překvapením byl Tom Cruise, to, co zde předvedl....ještě teď se popadám za břicho. Pokud se nebojíte několika nechutných záběrů (utržená hlava....) a nejste puritáni, kteří se rozhořčí pro každé sprosté slovo (těch je tu opravdu požehnaně), rozhodně si tento film nenechte ujít.

• 28.2.2009  21:55
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Velice zajímavý seriál, který dokáže člověka vtáhnout do děje. Má vše, co má dobrý seriál mít, respektive slušnou myšlenku, nápad, dobrý děj i spád, pěknou atmosféru a bohužel došlo i na přihlouplé dialogy, které nesmějí v seriálech chybět :) . Tech špatných dialogů sice není mnoho, ale některé jsou opravdu do uší bijící, není jich však mnoho, takže se to dá překousnout. Takže pokud máte rádi upírskou tematiku...určitě se mrkněte!

• 15.6.2008  03:10
    V Bruggách (2008)

Hodně zvláštní film, který ve mě po celou dobu vyvolával rozporuplné pocity, v jednu chvíli jsem si říkal: "hmmm, docela nuda", ale pak se děj vždy někam stočil a nuda šla stranou. Vytknout tedy můžeme určitou vleklost děje a občasnou nudnost, pozitiv je mnohem více, např. originální příběh, opravdu dobré herecké výkony a zvláštní atmosféra celého snímku.

• 19.8.2008  23:12
    VALL-I (2008)

Hezky zpracované co do grafické stránky, příběh také není k zahození, ale smál jsem se pouze u momentů, které všechny obsahoval trailer, nebýt to až tak smutné, dal bych 5.

• 19.7.2008  00:48
    Wanted (2008)

Další film, na který se vyplatí zajít do kina. Nevím jestli by mě tento snímek sebral tak jak sebral, kdybych se válel doma na posteli a koukal kde co lítá. Je to opravdu vydařená podívaná, se spoustou akce, dobrým příběhem a parádními hereckými výkony. Opravdu to stojí za ty prachy....a to jsem se bál, protože filmy od Timura Bekmambetova zrovna nevyhledávám, spíše naopak.

• 5.12.2008  04:29

Parádně našláplá komedie, která disponuje velkou dávkou vtipu, slušným příběhem (nenáročným - přesto zábavným) a sympatickými herci. Už dlouho se mi nestalo, že bych se u komedie tak bavil již po několika úvodních vteřinách. Navíc film neztrácí na tempu a ve stejném duchu se nese až do samého závěru, dokonce ani romantický konec není klasickým klišé, ale vtipným zakončením (bludný holanďan :D). Tohle se prostě povedlo.

• 18.5.2008  15:50

Nekonečný příběh?....hahaha, jedinou podobností je snad jen fakt, že vás The Forbidden Kingdom dokáže dostat do stejné nálady, kterou mnoho z nás prožívalo, kdyz jsme prvně videli Nekonečný příběh. Rob Minkoff se postaral o pořádnou porci zábavy, akce a dobrého příběhu. Za určité mínus se dá považovat "teenage friendly" obal v podání Michaela Angarana, ale to snadno kompenzuje Jackie a Jet. Normálně bych dal za 4, ale po přečtení některých komentářů dávám 5.

• 11.8.2008  03:03

Parádní oddychová komedie s hutnou dávkou černého humoru, originálním příběhem a parádními hereckými výkony. Už jsem začínal mít pomalu dost všech těch novodobých komedíí jako je například Date Movie, kde je "největší" senzací celého filmu breakdance v podání hlavního hrdiny. Tohle má prostě šmrnc.

• 12.9.2008  09:04

Spousta zajímavých nápadů, některé opravdu hodně originální, jiné nudné, trapné.

• 24.9.2008  00:39
    Zrcadla (2008)

Po krátkém váhání jsem se rozhodl pro 4 hvězdy a to hned z několika důvodů. 1. Na filmy, které jsou made by Jižní Korea již většinou nekoukám, mnohokrát jsem se totiž zklamal, když jsem naivně očekával, že z téhle země vzejde nějaký seriózní film, nikomu nevnucuji svůj názor, ale filmy, které Korea plodí jsou opravdu příšerné, většinou je to jen nuda, nuda a zase jen nuda. Vím, že mnozí lidé vidí ve filmech z tohoto kousku světa cosi originálního a jedinečného, bohužel však nejsem filosof a vidím tak leda prd. To vše říkám z toho důvodu, že jsem neviděl originál, nemám tedy s čím srovnávat, ale stejně....jsem rád. 2. Kiefer Sutherland nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale byl opravdu přesvědčivý a dokázal mě svým realistickým chováním vtáhnout do děje. 3. Bál jsem se, některé pasáže nahání husí kůži. 4. Dobrá hudba, efekty. Hlavním nedostatkem je pár "drobností", jako třeba trochu divný scénář. Když si film rozdělíme do několika částí, je to srozumitelné, paráda, ale pohromadě to moc nesedí, jako třeba co to vlastně vraždilo?.......