KatanaCZ

Pavel Kříž

okres Plzeň
neobjevený malíř

• 25.1.2011  22:45

U tohoto dokumentu jen člověk sedí s otevřenou pusou a nevěří vlastním očím. Rozhodně doporučuji shlédnout, najdou se zde perličky jako: "Proč bych dělal u nějakýho soukromníka, když si vyžebrám na ulici mnohem víc jen za pár dní."

• 13.1.2011  22:17

Právě jsem se vrátil z premiéry (13.1.2011) a nepřestávám se divit, z jakého důvodu jsem byl v sále sám pouze s pár přáteli. To se už tenhle žánr nikomu nelíbí? Nejedná se sice o žádný monstrózní počit ala Avatar, ale svůj úkol to jednoznačně naplňuje, tedy pobavit diváka. Děj je velice jednoduchý, nicméně příjemný a srozumitelný. Tu a tam se objeví nějaký ten štěk či vtip a efektní přestřelky už jen dodávají grády. Shrnuto a podtrženo - má-li člověk rád humor a akci, hurá do kina.

• 18.12.2010  00:52

Původní snímek Tron jsem neviděl, nemohu tedy porovnávat, což je v podstatě asi dobře. Novodobý Tron mě nadchl, je to vizuálně dokonalá podívaná, hudba v podání dua Daft Punk je naprosto trefná, příběh je poměrně jednoduchý, nikoli však špatný. 13 z House je okouzlující a jistě filmu dodává šmrnc :) Jako "ajťák" prostě nemohu jinak než za 5, v kině jsem si to opravdu užil.

• 15.12.2010  20:32

Ani jsem netušil jak se člověk zasměje u dokumentu o politice, ten rudoarmějec co povídal o Baníku byl jasnej :)

• 4.12.2010  01:57
    Já, padouch (2010)

Pan Renton je, zdá se, neustálou smrští animáků poněkud přesycen, mě osobně se tento trend líbí. Pokud si chci pročistit hlavu a pobavit se, s radostí se podívám právě na nějaký ten animák. Obvykle nečekám žádný zázrak, jsem si již předem docela jistý, že se opět bude moralizovat, opět zde bude minimálně jedna postavička hodně roztomilá.....ale není právě tohle na animácích TO hezké?? Kdo bych chtěl vidět ve filmech pro děti neustálou šeď dnešního světa, všechen ten zmatek, konec bez happy endu atd.? Já tedy rozhodně ne, to je převážně doménou dramat a tak by to mělo zůstat. Tento film je originální, vtipný a rozhodně ne jen pro děti.

• 11.10.2010  20:01
    Jonah Hex (2010)

Tak nějak nechápu důvod, proč je snímek Jonah Hex zatracován a podhodnocován. Já osobně jsem se bavil, není to sice žádný mega trhák jako Avatar, ale rozhodně to stojí za podívání. Jestli u nás vyjde DVD, půjdu a zakoupím jej, protože tak alespoň trochu přispěju k tomu, že se snad budou i nadále točit podobné filmy s podobnou tematikou a ne pouze "přiblblá" dramata, kde si člověk řekne: "Hmmm, dobrý, to je na oskara, ale vidět už to znova nechci."

• 24.9.2010  22:06
    Saber (2009)

Nejsem prase, prostě mi to káplo do noty :)

• 24.9.2010  19:26
    Drift (2009)

A´t žije deprese...tohle není ani film ani umění.

• 24.9.2010  15:05

Ujetina největšího kalibru, komu se líbil snímek Aachi and Ssipak tak ať se rozhodně podívá :)

• 24.9.2010  12:46

Luxusní záležitost, autor by si zasloužil oskara. Ta kompozice, zajímavý nápad, hudba...paráda.

• 24.9.2010  12:32

Tohle mě baví, vypadá to, že by mohl být Joseph Gordon L. poměrně dobrým tvůrcem filmů. Snad se dočkáme celovečeráku.

• 10.9.2010  13:25
    Robin Hood (2010)

Talentovaný pan "Ridley", tak a ne jinak! Tohle je jeden z nejlepších děl kinematografie, jaké jsem měl tu možnost vidět. Když jsem si tak četl komentáře některých uživatelů, došel jsem k názoru, že nového Hooda raději ani vidět nechci, což by ovšem byla obrovská chyba! Tak prvně - Tohle není remake, ani vykrádačka jiných filmů, tedy alespoň pro mě ne. Je to prostě nový pohled na příběh Robina Hooda než ten co máme každý v paměti. Že film nevyvolává v divácích žádné emoce? - No, asi nejsem ještě tak citově vyprahlý, protože já si ani nepamatuju, kdy jsem měl u filmu takovou chuť nakopat "padouchovi" zadek. Ridley nám připomněl, že jde točit s grácií, bez přemrštěných počítačových efektů a hlavně kvalitně. Atmosféra nového Hooda je přímo epická, touhle cestou se měl vydat například Centurion nebo Souboj titánů. Kdybych mohl, dám třeba 10 hvězd.

• 22.8.2010  01:29
    Centurion (2010)

Souhlasím s ostatními, že se nejedná o špatný snímek, to vůbec ne. Jak píše Predators - bitvy jsou věrohodné a pár zážitků si člověk z filmu odnese a vrejí se mu do paměti. Bohužel je těchto momentů opravdu jen pár a osobně si na tento film za pár měsíců jen matně vzpomenu. Chyběla mi zde právě ona epičnost jakou kypěl gladiátor, chtělo to trochu větší výpravu, větší hordy lidí, větší bitvy. Když se řekne ŘÍŠE ŘÍMSKÁ, vidím něco obrovského, vznešeného, pluky po tisících lidech v čele s nebojácným a oddaným velitelem, to zde bylo pouze na začátku filmu. Na druhou stranu je to zase trochu jiný pohled na věc. Pro mě tak 3,5 hvězdy.

• 21.8.2010  23:28

I po tolika letech mě to prostě baví. Pamatuji si jak jsem sedával před televizní obrazovkou jako malé dítě, hltal každičkou vteřinu želváků, tehdy ještě v provedení secam, ale ani hrozný obraz a zvuk mi podívanou nerušil. Technika sice pokročila, ale želváci jsou prostě pořád "in", tento snímek je klasa.

• 11.8.2010  13:39

Naprostá blbost, opravdu naprostá, ale když si člověk vezme lahvinku vína a snaží se pročistit mozek, úplně vypnout, je tenhle brak dokonalým prostředkem. A že je opravdu na co koukat :), agenty vypadají přesně tak, jak mají vypadat.

• 2.8.2010  11:07

Docela příjemné pokračování pohádky nejen pro děti. Přidaná hodnota v podobě 3D znamená pro mě jednu hvězdičku v hodnocení navíc, sledovat tento film doma, je to opravdu jen průměr.

• 11.7.2010  23:28

Slade to podle mě umí a to mi stačí. I když se jedná o film šitý na míru teenagerům, já mám prostě rád upírskou tematiku a ani fakt, že je to především pro "děti" nebo jak to říct, mi to prostě nezošklivý a nebudu film zatracovat jen kvůli nějakým předsudkům veřejnosti.

• 9.7.2010  18:07
    Predátoři (2010)

Predator patří mezi mé nejoblíbenější snímky, na pokračování jsem se opravdu těšil. Po prvních minutách jsem si říkal, wow, to bude super, skvělá hudba z prvního dílu, atmosféra. Bohužel čím více se blížil film k závěru, tím to bylo horší. V podstatě je to dobrý film, návrat k jedničce, obstojný příběh, ale jsou věci, které prostě jako fanda nepřekousnu. Tak za prvé masky predátorů, co to sakra mělo být?? Mega predátor s připevněnou čelistí z nějakého zvířete, vypadá to komicky, v jednom závěru mu navíc svítí oči tak divně červeně, že to ještě podtrhuje onu směšnost. Pak je zde také maska dalšího predátora, ta je pro změnu hranatá, takže místo predátora pobíhá po lese transformer, navíc vydává divné zvuky, ne jako ostatní predátoři. Pak je tu lovení predátorů jinými predátory (menší a větší predátoři), to je naprostá kravina, ničí to vybudované schéma všech těch let od prvního dílu počínaje až dosud. Ale úplně nejhorší věc se týká onoho "doktora" - lidský vrahoun, který je s predátory v kontaktu a posluhuje jim, to už bylo na mě moc. Nebýt těchto věcí, dám klidně 5 hvězdiček, ale takhle....škoda :(

• 6.7.2010  14:44
    Parchanti (2010)

Parádní oddychovka. Je tu podobnost s A-Teamem, ale co, srovnávat to nechci. Bavilo mě to a to je to jediný co mě zajímá. Dobrá akce, slušnej příběh, vtipné pasáže. Já jsem spokojenej.

• 10.6.2010  03:19
    Postal (2007)

Boll to dokázal, konečně! :D

• 23.5.2010  15:52
    Starší syn (2006)

Neotřelé, originální, příjemná podívaná, nechápu tak malé hodnocení...

• 21.5.2010  16:14

Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. Snímek s excelentním scénářem, vyprofilovanými rolemi a v neposlední řadě s nápaditým příběhem.

• 14.5.2010  16:07
    Franklyn (2008)

Tak tohle je pro mě velké zklamání. Když jsem o tomto filmu slyšel prvně, byl jsem v úžasu, trailer ještě dodal grády a já se těšil jako malý kluk. Čas plynul a já se ani nevšiml, že je Franklyn již přes rok na světě. Nechápal jsem, jak se to mohlo stát, že jsem si nevšiml, po shlédnutí se už nedivím. Ono město budoucnosti s originálním nápadem tvoří tak malé procento stopáže, že ani nestojí za řeč, ostatní dějové linie (ty v reálném světě) stojí po většinu času za bačkoru a posledních 5 minut celého příběhu snímek ještě víc podkope. Ach jo...ty dvě hvězdičky za to málo z onoho smyšleného světa.

• 12.5.2010  01:26
    Kick-Ass (2010)

JO, Jo, JO! Super podívaná, srdce jen zaplesalo, nic víc netřeba dodávat.

• 17.4.2010  01:03

To je zase negativismu...je to blockbuster, je to remake, je to možná i připodobnění k nějaké hře či co já vím, ale ruku na srdce, kolik z vás by dalo větší hodnocení, kdyby se film nejmenoval SOUBOJ TITÁNŮ a tvůrci by jej popsali jen jako jiné pojetí již jednou zpracovaného tématu....

• 7.4.2010  00:58

Tohle, že se natočilo v naší republice? Jestli si nějaký český film zaslouží 5 hvězdiček, tak právě tento. Na film jsem šel do kina v zásadě z donucení, ale hned po několika minutách ukrojených ze stopáže jsem přestal litovat peněz za vstupné a s úsměvem na tváři hltal skvělý příběh, ve kterém si skoro každý najde nějaký ten moment či údálost z vlastního života (pokud máte za sebou alespoň jeden vážnější vztah...).

• 24.3.2010  00:33
    Frat Party (2009)

Čekal jsem něco u čeho vypnu mozek a jen tak se mrknu na další ze série teenage friendly komedií, byla to chyba, raději jsem se měl kopat do zadku, bylo by to prospěšnější než tenhle brak. Naprosto absurdní děj a dá¨l škoda mluvit... *Kopat se 80 minut do zadku by zase nebyl až tak dobrej nápad...:)

• 12.3.2010  16:05

Omletý příběh, outfit MTV atd....A CO MÁ BÝT? Kdo má z jakéhokoli hlediska zálibu v ninja filmech, tak si jistě přijde na své. Příběh je svojí konepcí naprosto ucházející, ono právě to "omleté" u těchto snímků funguje nejlépe a tak nějak to pasuje dohromady. Neumím si představit, že by se tato koncepce dala nějak výrazně pozměnit, pokud tedy nepatříte k divákům, co hledají ve filmech nějaké extra poselství, jsoucna či cosi podobného a to za každou cenu, třeba i u snímků, kde jde vyloženě jen o zábavu. Někdy prostě stačí vypnout mozek a nechat se unášet příběhem. Je více než nad slunce jasné, že je zde plno aspektů, které jsou přemrštěné, některé pasáže zacházejí až do sci-fi, dialogy nejsou také nijak extra "nadupané" (tím neříkám, že jsou špatné).....komu to ale vadí? Chci normální dobrej akčňák - dostanu ho, chci drama nebo hledat nějaký větší smysl apod. - raději se kouknu po jiném filmu.

• 11.3.2010  23:33
    Lovci lidí (2008)

Já nemůžu jinak, přijde mi to jako když si banda lidí vyrazí do lesa s kamerou a natočí si jen tak něco pro pobavení. Takřka žádný a předvídatelný děj, neustálé pobíhání po lese a nic víc. Nedočkáme se ani žádného vysvětlení, ba naopak to vypadá na pokračování, JEN TO NE!

• 1.3.2010  01:49
    Bez soucitu (2010)

Travolta dnes pro mě patří ke špičce co se "akčních" hrdinů/padouchů týká a tento film se mi díky němu líbil o mnoho více než by tomu bylo s nějakým rádoby teenage hrdinou jako je například Taylor Lautner, stará škola je prostě stará škola a pokud zde padaly velké ovace ohledně retro filmu Black Dynamite, speciálně mi jde o vyzdvihované svérázné hlášky, tak travolta strčí onoho Dynamita do kapsy jedna dvě a to z velké míry díky dobře napsanému scénáři k jeho roli agenta Waxe. Ostatně scénář tohoto filmu zde někteří hodnotí jako nekompromisní debilitu, ehmm....dobrá, není to žádný trhák, ale na pobavení to vskutku stačí a když si vezmu co se v dnešní době točí za rádoby old school akční filmy, tak tohle je v porovnáni s nimi celkem bomba.