KatanaCZ

okres Plzeň
neobjevený malíř

• 4.8.2008  19:43
    Speed Racer (2008)

Po vizuální stránce senzace, tedy pominu-li občasnou nepřehlednost díky střihu. Příběh docela šikovně zpracovaný, člověk se nenudí, ale také to nebylo stoprocentní, chvílemi jsem si i říkal, že se tvůrci snaží tou vší pestrobarevností a parádou zastínit určité nedostatky. Shrnuto a podtrženo - výborný film, který mohl být ještě lepší.

• 19.7.2008  00:48
    Wanted (2008)

Další film, na který se vyplatí zajít do kina. Nevím jestli by mě tento snímek sebral tak jak sebral, kdybych se válel doma na posteli a koukal kde co lítá. Je to opravdu vydařená podívaná, se spoustou akce, dobrým příběhem a parádními hereckými výkony. Opravdu to stojí za ty prachy....a to jsem se bál, protože filmy od Timura Bekmambetova zrovna nevyhledávám, spíše naopak.

• 26.6.2008  04:57
    Temné patro (2008)

Od skupiny Lordi jsem viděl snad všechny videoklipy, vždy jsem byl nadšený jejich kreativitou a říkal jsem si, jaká by to byla paráda natočit s nimi film, stalo se. Z počátku jsem byl celkem spokojený, tajuplná atmosféra mě naplnila očekáváním a já si říkal, konečně dobrý horor. Čím více se však ukrajovalo ze stopáže, tím více jsem se nudil, jako by se příběh zastavil a neustále se opakovalo to samé dokola a dokola, zastavený čas byl vlastně i jedním z aspektů příběhu, ale v tomto případě to spíše vypadá na zastavení myšlenkových pochodů u tvůrců děje, že by došly nápady? Sem tam něco někde vylezlo ze tmy a pak nic. Z filmu mám prostě pocit, jako bych se díval na nesestříhaný videoklip, nestvůry dělají totéž co ve videoklipech, stojí stejně, chovají se stejně, stejně vystupují. Nejvíce mě dorazil konec, hlavní "obluďák" a nezmůže se na nic víc než jen stát a několikrát zařvat???? ....Možná si neuvědomil, že není na koncertě, ale že točí film....no a pak úplný závěr, to už je opravdu no comment. Plusem jsou snad jen efekty, poměrně zajímavé prostředí a místy slušná atmosféra. Lekacích momentů se také pár najde, ale nic výrazného to není. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe.

• 26.6.2008  02:56

Will je opravdu pan herec, málokdo dokáže zahrát jakoukoli roli tak působivě. Velice dlouho jsem se odhodlával ke shlédnutí tohoto snímku, čekal jsem totiž jen další nezáživný slaďák s nepříliš zábavným dějem a klasickým příběhem. Nyní jsem však velice rád, že jsem si těch pár let počkal, hlavně v tomto období "komediálního sucha". Má to šmrnc, nápad a sakra dobře jsem se pobavil.

• 25.6.2008  01:05
    Ruiny (2008)

Nezlobte se na mě, ale tohle je těžce o ho*nech! Mnohem raději bych se díval na další tupej horor pro teenagery než na tohle, vždyť se tu nic neděje, ale vůbec nic! Děj probíhá asi takto: Parta teenagerů vyleze na pyramidu, stojí na pyramidě, spustí se lanem dovnitř + tráva se zatřese a oni vylezou, stojí na pyramidě...asi tak po 30 minutách stále postávají na pyramidě, tráva "brutálně" útočí na nohy chlápka co spadnul do díry + uříznou mu nohy, stojí na pyramidě, jedna dívka dostane panický strach a zabije sebe i přítele, stojí na pyramidě, sedí na pyramidě, cizinci co nechtí aby se tráva rozšířila do okolí zastřelí jednoho z party, když se snaží odlákat pozornost od své dívky + dívka utíká, konec filmu. Tohle by s přehledem vystačilo na amaterský film o délce cca 15 minut.

• 24.6.2008  18:13
    Suprhrdina (2008)

Krom několika vtipných hlášek opravdu trapné a nudné. Ztráta času...

• 23.6.2008  23:50

Relaxační příběh pro děti i dospělé, který svým příběhem neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Krom písniček s otřesným českým dabingem najdeme standardní výchovné prvky pro děti - rozdělujte se s kamarády atd.

• 20.6.2008  02:07

Nemohu si pomoci, ale jsem poměrně zklamaný. Z tak originálního námětu by se dalo vytřískat mnohem více. Rozhodně jsem čekal větší dávku vtipu, komických scének, větší svižnost, více "akce", lepší příběh a temperamentnější děj. Pokud patříte mezi fanoušky Jacka Blacka a těšíte se z jeho surového vtipu, budete zklamaní, nic takového zde není, Gordy to pohnojil a místo komedie natočil něco jako "dramakomedii", kde bohužel převládá drama. Shrnuto a podtrženo - prázdné, místy hodně nudné.

• 17.6.2008  05:12
    Madhouse (2004)

Tak na tohle se vyplatilo podívat, podle komentářů jsem čekal opravdový brak, který poslouží jen pro spláchnutí noční nudy, ale hle, vyklubal se z toho poměrně slušný "horor". Začátek je velice atmosferický, slušná práce kamery dohromady s prostředím naplí člověka jistou dávkou tajemnosti a pak už jen čekáte co se bude dít dál. Postupem času na atmosféře ještě přidá tajemný cizinec z cely číslo 44, který budí opravdu mrazivý pocit. Následuje několik vražd, monologů atd. a je zde závěr, který celý dojem z filmu naprosto zhatí...trapné. Nicméně kvůli závěru netřeba shazovat celý film, takže dávám zlatý střed.

• 15.6.2008  03:10
    V Bruggách (2008)

Hodně zvláštní film, který ve mě po celou dobu vyvolával rozporuplné pocity, v jednu chvíli jsem si říkal: "hmmm, docela nuda", ale pak se děj vždy někam stočil a nuda šla stranou. Vytknout tedy můžeme určitou vleklost děje a občasnou nudnost, pozitiv je mnohem více, např. originální příběh, opravdu dobré herecké výkony a zvláštní atmosféra celého snímku.

• 13.6.2008  04:35

Tak tohle se moc nepovedlo, z námětu se dalo vyždímat mnohem více. Asi tak do půlky filmu jsem byl rozhodnutý, že nedám více jak 2 hvězdy a to kvůli poměrné nudnosti příběhu, vleklosti děje a jakési celkové prázdnotě. Od poloviny však děj nabere trochu na otáčkách a je z toho relaxační podívaná o tradičních lidských problémech typu "opustila mě žena, jsem troska" či "jsem bohatý, bez přátel" ......Kdyby zde měl Robert D. Junior více prostoru pro hraní, byla by to mnohem lepší podívaná, ale takhle je to někde na hraně 3 hvězd.

• 10.6.2008  16:53

Jsem rád, že tohle není obyčejný, nudný splatter bez nápadu a děje, který se snaží upoutat jen svojí nechutností. Hlavní hrdinka není žádný vyšinutec, ale obyčejná holka, která hodlá pomstít smrt svého šikanovaného bratra, jenž byl zabit synem člena Yakuzy. Nečekejte nic světoborného se super efekty, prostě jen relaxační film s "trochou" více krve a morbidností.

• 6.6.2008  03:06

Pár povedených vtipů, nulový děj, místy trash. Děj takřka po celou dobu stejný, ale dá se na to koukat, ani mě to moc nenudilo.

• 1.6.2008  12:53

2 hvězdy za Tima Allena a malou blonďatou holčičku. Zasmál jsem se jen zřídka a celé to působí tak nějak prázdně.

• 30.5.2008  18:24
    Úpis (2005)

Absolutně nad mé očekávání. Už jsem si pomalu zvykl, že filmy, na kterých se podílí Jižní Korea jsou maximálně nudné, bez příběhu atd. Byl jsem opravdu hodně překvapený, tohle má děj, skvělý příběh....a ano, je to tak trochu pohádka, ale to je jedině plus.

• 24.5.2008  00:55
    Iron Man (2008)

Jsem prostě nadšený! Ať si říká kdo chce co chce, ale tohle mě dostalo, wow, páni! Já chci být Iron Man :) !!!! Dělám si srandu, jen chci zdůraznit fakt, že tvůrci na tomto filmu odvedli opravdu poctivý kus práce, takhle mají vypadat komixové adaptace. Skvělý příběh, děj, akce, kamera.....a v neposlední řadě naprosto úchvatný Robert Downey Junior. Nemám co vytknout.

• 21.5.2008  19:22
    Street Kings (2008)

Vydařený přírůstek do rodiny krimi filmů. Film diponuje zajímavým příběhem, dobře vyváženou akcí a propracovaným scénářem. Pokud tedy máte rádi filmy typu hodný polda versus zlý polda, určitě se podívejte.

• 20.5.2008  03:00

Vtipy, grimasy a pohybové kreace v podání Willa Ferrella, to je zaručený úspěch, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Dobrá zábava, laciný scénář, pohodový děj.

• 19.5.2008  23:42

Přesně jak píše Chupacabre - Příliš málo akce...málo. A ani ten děj nic moc. Filmu by slušela menší stopáž a trochu více nápaditosti, prosté pobíhání sem a tam po pustině nestačí.

• 18.5.2008  15:50

Nekonečný příběh?....hahaha, jedinou podobností je snad jen fakt, že vás The Forbidden Kingdom dokáže dostat do stejné nálady, kterou mnoho z nás prožívalo, kdyz jsme prvně videli Nekonečný příběh. Rob Minkoff se postaral o pořádnou porci zábavy, akce a dobrého příběhu. Za určité mínus se dá považovat "teenage friendly" obal v podání Michaela Angarana, ale to snadno kompenzuje Jackie a Jet. Normálně bych dal za 4, ale po přečtení některých komentářů dávám 5.

• 13.5.2008  02:46
    Oko bere (2008)

Nečekejte žádnou pecku, převratný děj, hlubší myšlenky, prostě nic až tak vyjímečného. Hlavní předností je jednoduše jen dobrá zábava , téměř po celé dvě hodiny. Na konci je sice určitý čas věnován standardnímu klišé, morálce, poučení se z chyb,.....ale to se dá čekat asi u každého dramatu. Dalším lákadlem je jistě Kevin Spacey, který sice není hlavní postavou, ale opět hraje skvěle. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se stát z chudého studenta boháčem, podívejte se na tento film a jeďte do Vegas. Ale pozor, nezahrávejte si s Morpheusem :)

• 2.5.2008  20:18

Tohle není vůbec špatné, bohužel ubohých 76 minut sráží filmu na kvalitě, Batman i když animovaný si žádá prostě víc, takhle je to tak trochu nasulcované, tím pádem se příběh nemůže pořádně rozvinout. Ale jinak určitě zajímavý příběh, který nenudí.

• 2.5.2008  03:34

Tohle je přesně ten typ filmu, který dokáže člověka vrátit zpět do dětství bez ohledu na náš současný věk, tedy alespoň u mě se tomu tak stalo. Pěkně natočené, zajímavý příběh.

• 27.4.2008  04:06
    Apokalypsa (2006)

Co tohle mělo znamenat? 145 minut něčeho neskutečně nudného (s vyjímkou pár minut, ve kterých zaznělo několik dobrých hlášek), tak nějak beze smyslu. Jedna hvězdička za opravdu pěknou kameru, efekty, herce a hudbu.

• 26.4.2008  04:29

Předem chci říci, že JSEM ČECH a NEMÁM v žádném ohledu nic společného s jakoukoli formou nacismu. Říkám to, protože jsem si vědom, že mě možná za tohle hodnocení spousta lidí odsoudí. Vezmeme-li to popořadě: Komedie - ještě před filmem jsem byl přesvědčen, že půjde o něco strašného, bez kouska vtipu, maximálně tak na úrovni HOLKY TO CHTĚJ TAKY. To se (v mém případě) změnilo hned po několika minutách filmu, kdy došlo na první scény s neustálým heilováním a na neschopnost vojáků vůbec vyslovit jména a hodnosti oficírů. Dále to pokračuje ve stejném duchu, respektive žádné dech beroucí hlody, ale neškodné a vkusné vtípky. Drama - v celém snímku je tohoto žánru možná tak 20 minut, přesto to stačí na dotvoření atmosféry. Válečný - Snad jen kvůli těm uniformám a jedné scéně s letouny. A obsahově.....no, někomu se to zdá jako nepochopitelné, někdo to bere jako výsměch autorů své rase a podobně, já to vnímám částečně jako pokus o omluvu, vyjádření skutečnosti, že co bylo není (viz závěrečné titulky), pokus udělat si srandu ze sebe sama, ponížit se a zlehčit tím alespoň nepatrně pohled na hrůzy jež Hitler napáchal (ne však z důvodu klamání veřejnosti a zastírání skutečností). Jen si na chvíli představte, že by to takhle opravdu bylo, jak by to všechno dopadlo, cy by se změnilo. Hitler, vnímaný masou lidí jako nebojácný, tvrdý vůdce a na druhé straně v soukromí ubohý a rozklepaný chudák, kterému se ani nepostaví, jehož nejlepším přítelem je žid, kterému veří víc než vlastním lidem a nevědomky si tak podkopává své ideály. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je tenhle film více než zajímavý a právě proto dávám 4 hvězdičky.

• 24.4.2008  00:54

Proč se to nikomu nelíbí? Jen těžko hledám příčinu. Obvykle mě tyhle typy filmů také moc neberou, ale WOW, tohle se opravdu povedlo! Přesně takhle si představuji romantický příběh z oné romantické doby. Příjemný, nekomplikovaný a vtipně podaný příběh, zábavný děj, dobrý hudební doprovod. Hayden Christensen je jako stvořený pro tuhle postavu, excelentní herecký výkon. A ty jeptišky...hmmm....Není to prostě žádná Johanka z Arku (což je vlastně dobře), ale skvělý relaxační film, na který se podívám klidně vícekrát.

• 23.4.2008  04:29

Není to čistá komedie, jestli v to někdo doufal, ale spíš taková pohádka. Příběh nenudí, člověk se zasměje (hlavně skvělá část na záchodě), herci hrají, příjemná stopáž. Není to prostě žádný trhák, ale je to lepší jak 3/4 podobných filmů.

• 21.4.2008  15:45

Někdo by mohl říci, že jde o napodobeninu Dannyho parťáků, v jistém smyslu by měl pravdu. Bankovní loupež, zápletka, další zápletka, vydírání atd. jenže i přes tohle všechno je to prostě jiné, nevím proč, možná kvůli politickému podtextu, možná za to může opět vynikající Statham, nevím. Má to šťávu, chytlavý děj a propracovaný příběh.

• 18.4.2008  04:21
    Klub hrůzy (2004)

Určitě spousta z vás viděla srandovní klip někde na netu, jak polonahá gymnastička skočí na chlapa a, křup, chlap lehne => je to odtud. Podobných vtipných scének, fórků, narážek okolo sexu apod. je zde opravdu požehnaně. K tomu si přihoďte spoustu pěkných holek, vraždícího maniaka, sem tam nějakou tu lekačku, gore scény (žádné PG 13...), nádherné prostředí a v neposlední řadě skvělého Billa Paxtona. Je pravda, že to asi nebude pro každého a určitě záleží i na náladě (viz R.I.P.), ale já se smál a bavil, skoro pořád!

• 16.4.2008  02:56
    REC (2007)

Tenhle film je, jak to jen říct..... něco jako organizovanej bordel! Ze začátku je to slabší, ale to byl asi záměr, člověka to navodí do takového relax stavu, pak přijde celkem předvídatelná první akce (pořád relax), no a po chvíli přijde něco, co jsem opravdu nečekal, sice naprostý chaos (relax mizí). Místy se pak ještě pár nudných pasáží vyskytne, ale to je klasika. Pokud jde o paniku, tak to se autorům povedlo, autentičnost chování lidí v podobných situacích je téměř přesná. Všeobecně nejsem příznivcem této "potulné" kamery, nicméně v tomhle filmu je to jedině plus a to opravdu velké plus, udrží vás to v napětí, soustředění se. Bez této kamery by to byl nejspíš jen další béčkovej horor. Strach.....kdepak, nějak se nedostavil. Za 3/4 filmu bych dal tak 3 hvězdičky, ale za hodně záživný a okořeněný závěr je to víc.