Anakikin

Anakikin


filmová postprodukce

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 6.11.2008  21:59

  Nádhera. Fantazie. Návrat do dětství... Musím říct, že mě to dostalo mnohem víc, než bych vůbec chtěl. Sice celkově z toho všeho leze lehce pesimistická atmosféra a k slzám dojetí opravdu často není daleko, ale zároveň je to prostě krásné a poetické. A hlavní představitelka je prostě děvče do nepohody. Mimochodem celkem dost mi připomínala mladičkou Kieiru Knightley či Natalii Portman. Nebo spíš něco mezi nimi...

  • 6.8.2008  23:07

  Přišel, viděl, (skoro) zvítězil. Skoro tak bych mohl charakterizovat tento snímek, který ke mně dorazil, nečekán, nezván a svým koncem se mnou otočil a mě tím probudil... Už nějakou dobu jsem nezažil takový příděl hereckých es, vtipu, napětí a (skoro) nečekaných zvratů. Ovšem v okamžiku, kdy přichází konečné rozuzlení, se přeci jen styl trochu mění a jak už tady bylo několikrát zmiňováno, až možná příliš připomene tarantinovské eskapády. Ač to není nijak vyloženě špatné, část mého (skoro) maximálního hodnocení to ubere i v součtu s vědomím nepopíratelného faktu, že podruhé už to prostě nemůže být ono.

  • 11.6.2008  23:57
  Iron Man (2008)
  ****

  Fakt je, že jsem se na to těšil už od traileru a prvních recenzích. A taky to, že mám podobné kousky moc rád. Jenže asi i díky tomu mě výsledek zase natolik nedostal, jak jsem původně čekal... Tak nevím. Downey je super, vtipnost ucházející, story rovněž, efektíky a zvuky bomba - byť chvíli to až moc připomínalo Transformers, tah na branku slušný, pravděpodobnost zařazení se po boku komiksových legend typu X-Men nebo Spiderman velká, nicméně stále zůstává můj dojem lehce rozporuplný. Na 3* je toho škoda, na 4* to trochu ztrácí dech... Ale jo, snad to dvojka potvrdí.

  • 11.6.2008  23:36
  Povstání strojů (TV film) (2006)
  *

  Dlouho jsem neviděl takovou snůšku nelogičností, mizerných dialogů a trapných náhod, jakou nám naservírovali autoři tohoto veledíla. Už několik prvních minut mě dokonale uzemnilo a zvláště pak geniálně prozíravá hláška - Naše jediná šance je dostat se odsud živí! Myslím, že tohle by bylo asi první co by mě napadlo, kdybych tento film viděl v kině... Triky hodně bídné, herci sice zčásti známí, nicméně nedostačující a napětí nulové. Zbytek již byl zmíněn. Nicméně to celé dohromady působilo proti mé vůli až téměř vtipně. Jakoby parodie typu Scary movie, ovšem obávám se, že to původně autoři tak rozhodně nezamýšleli...

  • 25.3.2008  22:46

  No zase tak špatné to úplně není, ale celou dobu jsem si co chvíli říkal, kde že jsem něco podobného už viděl... Zcela konkrétně jsem přišel na Zámek hrůzy, Dům voskových figurín a Halloween: Zmrtvýchvstání. Určitě by se ale inspirací našlo mnohem více. K obehranosti tématu si ještě přičtěte nezajímavé herce a bídné dialogy a odečtěte celkem ucházející kulisy a místy i mrazivou atmosféru. Sečteno podtrženo - Past mě nijak výrazně nezaujala, naštěstí ale ani kdovíjak nepohoršila...

  • 19.10.2007  00:24

  Tohle dílo mi svého času nějak záhadně proklouzlo a tak jsem musel teď tento dluh napravit. Je třeba říci, že Spielberg prostě špatné filmy netočí a ani A.I. není výjimkou. Naopak mám pocit, že nádherným závěrem v mých očích překonal vše co jsem od něj dosud viděl. Jistě může někdo podotknout, že je to všechno vlastně americký happyend, který silou buvolí tlačí na naše city, ale pro mě osobně je to vyjádření jisté myšlenky, že stojí za to jít si za svým snem. A to i navzdory pomíjivosti a prchavosti okamžiku. A to vše podbarveno fascinující hudbou, dobrými triky a podtrženo excelentním výkonem H.J.Osmenta. Nebýt určité zbytečné rozvláčnosti a několika relativně slabších momentů, dal bych bez váhání o hvězdičku víc...

  • 12.10.2007  23:05
  Pád do tmy (2005)
  ****

  Musím se přiznat, že při záběrech na hlavní hrdinky, které se plazí úzkými šachtami jeskyně, se mě zmocnila velká stísněnost a je zcela jasné, že v reálu bych asi nutně musel zešílet. Prakticky celý děj se odehrává ve tmě a nutno dodat, že pro napětí je to dobrá volba. Naštěstí potěšily i obstojné masky, zvlášť když jsem po počátečním šoku z hrůzně provedených 3D netopýrů očekával pěkný průšvih... Chvílemi je to docela masakr, krev stříká už možná zbytečně moc, ale to k tomuhle žánru prostě patří. Našlo by se ale i pár chyb, nicméně nebudu se v tom přespříliš vrtat, vše už bylo asi v předchozích komentářích uvedeno. Zbývá udělit nějaké ty hvězdy... Vidím to mezi 3 a 4, ale vzhledem k tomu, že podobný horor Jeskyně jsem ocenil přísně za 2, tak tady dám za 4.

  • 12.10.2007  22:52
  Transformers (2007)
  *****

  Tak jsem měl trochu obavy, aby Transformers nebyli jen a pouze o efektech a příběh sám nestál za starou bačkoru. Naštěstí musím konstatovat, že je vše trochu jinak. Pravdou zůstává, že efekty jsou to hlavní a podstatné, ovšem nejsou to jediné, co se mi líbilo. Oceňuji zejména dobrý výběr herců, myslím, že o LaBeoufovi určitě ještě hodně uslyšíme. A rovněž mě potěšil i humor ve vší té záplavě zběsilé akce. Před lety bych asi jen bez dechu zíral s otevřenou pusou a Transformers by se pro mě určitě stali tím, čím jsou od dětství třeba Hvězdné války. Už za trochu té klukovské nostalgie musím dát za pět.

  • 17.8.2007  00:12

  Tohle nemohu hodnotit jinak než za plný počet hvězdiček. Po delší době zase film, který mě úplně odrovnal. Pohádkový horor nebo snad hororová fantasy? Jisté je jen to, že jako dítě bych tohle rozhodně nerozdýchal. Každopádně jde o dílo, které člověka uzemní. Ať už scénářem, hereckými výkony, triky, maskami nebo čímkoli dalším. Našly by se sice i nějaké chybky nebo místa, která mi přišla jakoby odbytá (scéna s ropuchou), ale přijde mi to v kontextu ostatního nepodstatné. Smekám klobouk, pane del Toro.

  • 1.6.2007  00:05
  Izolace (2006)
  ****

  Docela hodně dobré pojetí hororu typu Pátek 13. nebo Tajemství loňského léta ve stylu parodie jako je třeba Scary movie. Pro někoho možná hůře stravitelný mix, ale já jsem se velmi dobře bavil. A i díky bezvadnému střihu dávám 80 %.

  • 23.5.2007  15:46
  Sunshine (2007)
  *****

  Vážně mám velké dilema, jestli mám dát čtyři nebo pět hvězdiček, protože pro mě je to naprosto jasně za čtyři a půl. Výborná triková podívaná, kde jsem po delší době nenašel snad jedinou chybičku. Celou stopáž je na co se dívat, hudba rovněž hodně pomáhá a ani herci nezůstávají pozadu, byť zde v podstatě nenajdete jediné "velké" jméno. Proto jednoznačné pětkové hodnocení kazí jen lehce slabší děj a některé logické nesrovnalosti. Přesto v oblasti sci-fi za poslední dobu bezkonkurenční záležitost a proto dám nakonec za pět.

  • 5.5.2007  23:47
  Delikatesy (1991)
  ***

  Je to celé takové, jak bych to tak nejlíp popsal, poměrně absurdní. Ovšem nikoliv špatné! Dobré fórky, dobrý Pinon, dobré propojení hudby a děje. Prostě dobré.

  • 22.4.2007  21:58

  Romantická komedie plná inteligentního humoru a kouzla osobnosti Caryho Granta. Ideální záležitost pro strávení hezkého odpoledne.

  • 17.4.2007  15:20

  Nádherně budované napětí od samého začátku až do úplného konce. Dobré herecké výkony, zvlášť dobře vybrané dětské role, kde časový posun o pár let dopředu vůbec nevadí a skutečně to vypadá, že hlavní hrdinové přirozeně zestárli během natáčení. Téma je sice podobné jako například ve Svěrací kazajce, Lovcích dinosaurů nebo v Záhadě bermudského trojúhelníku, ale zde o mnoho lépe natočené a zpracované. Klobouk dolů.

  • 15.4.2007  23:05
  Lovec dinosaurů (TV film) (2000)
  ***

  Citlivý příběh dvou sourozenců, který se odehrává v časech hospodářské krize v jedné malé vesnici v USA, kam přijíždí paleontolog McCabe s nabídkou odměny za nalezení zachovalé kostry T-Rexe. Vesničku následně pohltí "zlatá" horečka, kdy se vykopat dinosaura najednou snaží skoro každý včetně faráře, který zpočátku existenci prehistorických tvorů odmítá připustit. Na místo přijíždí také padouch v podání Christophera Plummera, který za kostru nabízí dvojnásobnou částku, ale zároveň se neštítí ani případné krádeže nálezu. Příběhu kromě lehké dramatičnosti nechybí ani dojemné scény a rovněž tak jemný humor. Celkově se jedná o až nečekaně ucházející film.

  • 12.4.2007  00:45

  Hned na začátek musím předeslat, že po slušných a nadějných trailerech je film poměrně velkým zklamáním. Takřka po celou stopáž jsem si říkal, že je něco špatně. A po skončení vím i co konkrétně. Za prvé mám neodbytný pocit, že se Snyder poněkud minul s obsazením všech důležitých rolí, snad s výjimkou krále Xerxa v podání Rodriga Santora. Maximálně na mě ještě poměrně kladně působil David Wenham. Jinak zbytek hereckého ansámblu na mě působil buď nesympaticky, nebo prostě jen málo uvěřitelně. Za druhé děj filmu zbytečně narušují neustálé zpomalovačky, které v tomto množství působí velice samoúčelně až trapně. Za třetí mi některé scény až příliš připomínaly Pána prstenů, k čemuž hlavní měrou dopomohly nejrůznější monstra a stvůry. No a nakonec musím zmínit i lehce kostrbaté dialogy a až zbytečný příval stříkající krve z masakrovaných těl. Vizuální stránka veškeré mínusy lehce vyvažuje, nicméně i tady by se našly některé nedokonalosti. Sečteno a podtrženo - nesporný potenciál zůstal bohužel pohřben někde pod hromadou mrtvol. A protože jsem sparťan, musím být tvrdý také v hodnocení...

  • 5.4.2007  01:08

  Na úvod bych chtěl prásknout mé jediné malé zklamání - konec mi v tomto nádherně rozehraném příběhu přišel tak nějak z ničeho nic, jakoby naprosto násilně. Prostě způsobem, který by mi přišel adekvátní v případě, že by Vratné lahve ještě měly pokračovat dalším dílem. Potenciál na vygradování příběhu tenhle film, potažmo Zdeněk Svěrák, rozhodně má... Jinak musím jen skládat samé poklony. Výborní a uvěřitelní herci, z nichž některé jinak moc nemusím, výborné hlášky, všeprostupující hřejivě vtipná melancholie a humorný lehký patos. Rozhodně z filmu necítím kdovíjaký pesimismus. Tohle je prostě život! Samozřejmě včetně strastí, ale také radostí. Jak mám ze stáří přece jen trochu obavy, tak takovýhle důchod bych si asi klidně nechal líbit. Stejně jako tenhle povedený film a jeho autory. Ostatně jak trefně poznamenala má drahá polovička cestou z kina - Jak bude jednou bez Svěráka?

  • 2.4.2007  23:03

  Doslova nádherně milý příběh o cestě k naplnění životního snu starého muže, jemuž při putování za závodem jeho snů vypomáhá několik zvláštních, leč příjemných, charismatem obdařených postaviček. Moc pěkná podívaná, při které jsem Hopkinsovi věřil každé slovo. Vlastně sám nechápu, proč nedávám pět hvězdiček...

  • 2.4.2007  22:55

  Dost slušný horor, kde se atmosféra dá krájet. Sympatická je zejména skutečnost, že podobně jako u Lesů (The Woods) je toho docíleno jen malým množstvím triků a prací maskérů. Poctivá hororová filmařina, z které běhá mráz po zádech. Něco takového bych rozhodně nikdy zažít nechtěl! Malé mínus spatřuji jen v občasných nelogičnostech, hlavně v chování ústředních postav, které mi přijde místy trochu postavené na hlavu.

  • 26.3.2007  23:26

  Tak předně absolutně nechápu, jak tenhle film vůbec mohl někdo označit za komedii. S hodně velkou dávkou sebezapření by se snad maximálně dalo hovořit o černé humoru. Minimálně skoro do poloviny na mě film působil jako největší depka, pak už jsem se jen musel smát co všechno mě ještě čeká a do jakých prapodivných zákoutí se děj stočí. Už během necelé hodinky umřou asi tři lidé, postupně číslo zemřelých naroste snad na deset. Prakticky valná většina hlavních postav jsou v podstatě nešťastníci, jejichž počínání a osudy jsou spíše k pláči než k smíchu. Kadeřnice, která ani na čtyři pokusy neostříhá neomaleného barmana, jelikož jí neustále odvádí od práce kňourající nemocná matka alkoholička, farář, jemuž z kázání odchází lidé, prodavačka, které neustále něco padá z ruky a tak dále. Celé tohle panoptikum na mě udělalo dojem, že si z nás snad tvůrci filmu jen střílí a zkoušejí co vydržíme. Už už jsem dokonce čekal cimrmanovské rozuzlení ve stylu - Já nejsem tvůj otec, jsem tvůj bratr - a podobně. Tato "komedie" mi opravdu nesedla, a ty dvě hvězdičky dávám jen ze třech důvodů. Za víru, že si z nás autoři chtěli skutečně jen vystřelit, za tu malou kapku určité lidskosti a dojemnosti a za určitou omluvu, že jsem tak krutý v hodnocení...

  • 24.3.2007  00:09
  Sekretářka (2002)
  ****

  Neuvěřitelně příjemně natočený a mimořádně originální příběh o velice netradičním vztahu dvou lidí. Film krásně pomalu plyne podbarven pohodovou hudbou a okořeněn dokonalým herectvím Jamese Spadera a Maggie Gyllenhaal. Od maximálního hodnocení mě odradila jen skutečnost, že zhruba na dvou místech jsem měl už skoro pocit, že se začínám nepatrně nudit...

  • 21.3.2007  23:49

  Zpočátku jsem se lehce obával, že téhle teen komedii moc na chuť nepřijdu, ale naštěstí se žádný propadák nekonal. Docela vtipný a na tento žánr i originální film plný známých tváří z komedií jako Prci, prci, prcičky nebo Hele, kámo, kdo tu vaří však lehce v mých očích sráží ne zrovna povedené triky. Ty však ale přesto na mnoha místech bez problémů zapadají, takže se skoro zdá, jakoby to byl přímo záměr...

  • 14.3.2007  23:32

  Do zhlédnutí tohohle filmu se mi dlouho nechtělo, protože jsem se obával určité nezáživnosti a podivného vizuálního ztvárnění. Musím ovšem s radostí konstatovat, že mé obavy byly zcela zbytečné. Musel bych naopak dlouho hledat v paměti film, který na mě zapůsobil tak mocně jako Sin city. Neskutečný sled akce, poetiky vyprávění a nádherně výtvarně pojatého světa zfilmovaného komiksu mě totálně odzbrojila. A i když jsem si při několika scénách říkal, že jsou až zbytečně brutální, přesto mi do tohoto imaginárního eposu naprosto zapadaly. Taktéž herecké obsazení mi přišlo takřka dokonalé a poklidný vyprávěcí styl jednotlivých postav velmi příjemný. Pro mě určitě nejlepší film od posledního dílu Pána prstenů.

  • 14.3.2007  23:11
  Eurotrip (2004)
  ***

  Zaměřením teenagerská komedie, ovšem přece jen se této škatulce lehce vymykající. Některé scény jsou skutečně vtipné, jiné spíše lehce trapné. Část na Slovensku mi na začátku trochu evokovala Obsluhoval jsem anglického krále, jinak je ale zcela nereálná a ke Slovensku hodně krutá. Za což minimálně bod strhávám.

  • 14.3.2007  23:00
  Dravci (1999)
  ****

  Tak tohle je něco, co se příliš často nevidí. Na jednu stranu vtipné, na druhou relativně nechutné a zejména hóóódně originální. Pro ty, kdo mají rádi horory a černý humor, takřka úplná povinnost.

  • 14.3.2007  22:50

  Film stejného kalibru jako Zítra vstanu a opařím se čajem, jenže je dle mého názoru ještě vtipnější a do jisté míry i nepatrně více sci-fi. Každopádně rozhodně nezklame ani po téměř čtyřiceti letech.

  • 11.3.2007  00:59

  Tenhle film je skutečně trochu o rozporech. Na jedné straně stojí dobrá vizuální stránka díla, která se docela povedla, na druhé straně fakt, že opravdu připomíná Pátý element a že při vyšším rozpočtu mohla být mnohem lepší. Když si třeba představím, že by takovýhle film dělal Lucas a jeho ILM... Taktéž dějově jde o slušnou záležitost, nicméně chvílemi jsem trochu tápal v marné snaze pochopit o co vlastně autorům jde. Ve výsledku je Immortal pořád nadprůměrný film, z něhož ale trochu zůstala cítit pachuť nenaplněného potenciálu...

  • 8.3.2007  23:47

  Tak abych se přiznal, moc jsem nepochopil, proč tenhle film vůbec vznikl. Snad jedině jako splnění dávného snu režiséra, ale každopádně se v tomto případě jedná o průšvih. Takřka souběžně totiž vyšla Spielbergova verze, která vyhrává stylem K.O. Ať už se budeme bavit o hercích, kameře, trikové složce, lokacích nebo zvuku, pokaždé s přehledem vítězí Spielberg. Možná kdyby vyšel tenhle snímek ještě před rokem 1989, nemusel by být označen jako propadák, ale třeba pouze jen jako průměrné sci-fi. Avšak i o tom docela pochybuji...

  • 8.3.2007  23:46
  Jezero (1999)
  ***

  Od Jezera jsem už při pohledu na obal DVD příliš mnoho neočekával, jen a pouze hororové béčko ve stylu Aligátora nebo Frankenfish. Nicméně musím přiznat, že jsem nakonec byl poměrně mile překvapen. Solidně zvládnuté triky, ucházející herecké obsazení, celkem nečekané momenty – například často zmiňovaná scéna s medvědem – a dokonce i notná dávka humoru. Pokud vám nevadí zvířecí horory, rozhodně doporučuji tohle dílko ke zhlédnutí.

  • 8.3.2007  23:41

  Pokračování Holek, které to taky chtěj vzniklo tři roky po jedničce a výsledek je více než rozporuplný. Jako by autoři chtěli ještě za každou cenu něco vymačkat z námětu, který už původně ne zrovna ideálně fungoval. Hlavní problém je to, že ač jde o komedii, prakticky není čemu se zasmát. Snímek tak nějak líně propluje a nakonec vyšumí do ztracena. Opravdu vtipných pasáží by se dalo napočítat na prstech jedné ruky a i tak by ještě pár prstů zbylo. Dvojka tentokrát pomyslnou laťku danou prvním dílem nejenže nepřekonala, ale spíše podplazila...

<< předchozí 1 2