• Fantasy

Ďáblův advokát (1997)

Až na trošku delší rozjezd nádherně propracované dílo, hlavně dialogy a výkon Al Pacina. I když Charlize Theron a Keanu Reeves byli také výborní. 88%

Enderova hra (2013)

Střídaly se zde dobré nápady i špatné nápady, také efekty na tom byly podobně. Nicméně mě nejvíce zklamal nezáživný scénář, který se dal mnohdy předvídat. Naopak bych vyzvedla hraní herců. 65%

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Upřímně této epizodě dávám necelé 3* za scénář, necelé 4* za režii první poloviny části a 5* za režii té druhé, protože atmosféra zmatku a vlastní bezmocnosti pramenící z moci zachycena byla.

Hrob světlušek (1988)

Velmi dojemný film nepojednávající ani tak o cíli a obětech války, jako spíše o cestě a utrpení těch, co stále ještě žijí a čeho všeho jsou schopni, ať už dobrého či zlého. 100%

Monstrum (2008)

Film natočený roztřesenou příruční kamerou, čímž jsou celkem úspěšně kryty nedostatky v efektech (těm se snaží očividně vyhnout nebo je schovávat v přítmí). Nicméně hlavně kvůli stylu natočení skupinky snažící se přežít, vznikla tak hutná atmosféra. 92%

Muž z oceli (2013)

Nijak mě neoslnil ani scénář, ani většina herců. Naopak vizuálně se to Snyderovi opět povedlo, jen někdy mohl být poněkud skromnější, hlavně co se digitálních efektů týče. 65%

Podnikavá Joy (2015)

Příběh o ženě, jejíž sny byly odsunuty na úkor reality, ale nevzdala to. Výborně svérázná Jennifer Lawrence a ta bizarní rodinka taky. 80%

Seznamte se, Joe Black (1998)

Film jsem si vážně užila zvláště kvůli Hopkinsově herectví a taky Pittovi, když se choval jako dítě, které objevuje svět bez předsudků - ale vážně, některá nynější pravidla a zvyklosti jsou úsměvné. Spoiler: Nejvíce mě zaujala scéna prvního setkání v knihovně, hlavně kvůli atmosféře, kdy Hopkins mluvil vyloženě nahlas skoro křičel, ale byl málo slyšet a Pittovo hlasité šeptání všude děsivě rezonovalo.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jedná se o velmi akční a poněkud brutální film z budoucnosti, kdy lidstvo zničilo samo sebe a kdo vlastní vodu, řídí společnost dle svých vlastních pravidel. Děj je poněkud jednodušší, kdy se skupinka uprchlíků vydává na cestu z místa A do místa, ehm, A, přičemž se jim dějí jen a jen problémy, ať už z důvodu pronásledovatelů nebo terénu. Jsou zde dobré efekty, nápady, celkově vizuál, ale možná až přespříliš detailů. Nicméně při té akční palbě se nudit nedalo. 75%