Alexander Veliký (2004)

Oliver, Oliver… je to tvoj jeden z najslabších filmov čo si natočil. Prvý krát som videl Alexandra až po vyše 2 rokoch od svojej premiéry. Za ten čas som videl napr. 3-krát Kráľovstvo Nebeské, ktoré sa mi omnoho viac páčilo. Áno, Alexander má po historickej stránke čo povedať, je to skvelá učebnica dejepisu, ale dnešných divákov to neohromí. Vadil mi homosexuálny nádych. Viem, že to tak bolo, ale proste mi to v tomto filme vadilo. Jednoducho povedané: tomuto filmu chýbali „gule“. Vadili mi dlhé rozhovory, hluché miesta, a často som sa pristihol, že začínam pri filme zívať. Jediné akčné scény nájdeme vo filme len dve (tá pri Babylone bola taká nemastná, neslaná) a na tých sloníkov si musíme počkať až dve hodinky. A keďže som Alexandra zhliadol až po Snyderovej 300-vke, pripadá mi ako laciné B-čko. Ňu... takže, jedna hviezdička za 2 bitky pri Babylone a v Indii, druhá za prebranú látku z dejepisu a tretia za skvelú Angie:)

Apocalypto (2006)

Krásna idylka jedného indiánskeho kmeňa žijúceho v prekrásnej džungli sa zrazu mení na jatka. Tí čo prežili sú odvlečení do „hlavného mesta“ aby boli následne obetovaní bohu. Samozrejme boh sa už dosť nabažil krvou nevinných a tak dáva znamenie, že mu už stačí. Náš hrdina je omilostený a dostáva právo zomrieť pri úteku. Nasleduje pasáž podobná z filmu Running man a nakoniec scény ako vystrihnuté z Predátora (hrdina padne do močiara a celý zakamuflážovaný loví ostatných prenasledovateľov - čo je Mel Gibson fanúšik Arnieho? :-). Prenasledovatelia používajú rozmanité zbrane, za ktoré sa nemusí hanbiť hocijaký čínsky historický kung-fu film. Praky, bakule, luky, či zbrane, ktoré som nevedel identifikovať. Náš hrdina si musí vystačiť s obyčajnou žabou... Nebojte sa, nejedná sa o žiadneho predka MacGyvera, v tej dobe ešte nevymysleli žuvačku... Inak skvelý film, ako po vizuálnej, či príbehovej stránke. A tie masky... V dnešnej dobe by ste za taký piersing zaplatili tisíce...Statočné srdce to síce neni, ale zaručujem vám, že sa budete skvelo baviť. Samozrejme nie, ak vám býva zle pri pohľade na krv.

Babel (2006)

Po Amores perros a 21 gramov nám režisér nakuchtil ďalší super filmík. Film rozpráva štyri príbehy, ktoré prebiehajú v rôznych kútoch našej zemegule. Všetky príbehy sú spolu poprepletané (až na ten japonský, ten mi pripadá tak trocha mimo ligu – slabé prepojenie s ostatnými). Film si upúta vašu pozornosť až do konca. Výborné striedanie príbehov pridáva na gradácii deja. Skvelé herecké výkony (najviac sa mi páčili hluché japonské stredoškoláčky). Jednoducho, tento film si nenechajte utiecť. Nebudete ľutovať, a možno nakoniec aj trocha popremýšľate nad zmyslom života.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Na tomto seriáli je zaujímavé, že som si v ňom nenašiel obľúbenú postavu. Všetky postavy sú podrobne vykreslené, majú svoje pocity, túžby, kladné, ale aj záporné stránky. Vedia byť dobré aj zlé, vedia odpúšťať ale aj nenávidieť. Možno to je týmto, že postavy živú svojím vlastným životom. Ďalší seriál, na ktorý nedám dopustiť. Nádherné bitky vo vesmíre, výborné špeciálne efekty, prostredie a o výkonoch hercov už ani nehovorím. Najviac sa mi páči, že postupom času, po nekonečných bitkách s Cylonmi je Glactica doničená, na povrchu vidíme krátery po cylonských zbraniach, je špinavá, začmudená a nič na nej nefunguje tak ako má. Jednoducho, tvorcovia mysleli na všetko. V tretej sérii som sa bál, že príbeh bude upadať, ale mýlil som sa. Vždy nás niečím prekvapí. Či je to už nečakaný zvrat v deji alebo smrť jedného z hlavných hrdinov. Toto všetko vás vťahuje do deja. Nekonečné hľadanie vytúženej planéty Zem je v nedohľadne a my sa môžeme tešiť na ďalšie dobrodružstvá hviezdnej lodi Galactica.

BloodRayne 2: Vykoupení (2007)

Ach jaj. To je ešte horšie ako jednotka. A to sa môžme tešiť na ďalšie výborné hry prenesené na filmové plátno v podaní Uwe Bolla. Jedna vec je ale istá. Odradí to niektorých hráčov hrať počítačové hry. Možno je to aj zámer vydavateľstiev a zdravotnej komisie (a čo ja viem koho ešte, ale určite tam patrí aj Združenie Rodičov Proti Násiliu V Hrách a iné), že predkladajú ďalšie námety podľa počítačových hier práve Uwemu, aby decká nepresedeli celý deň pri počítači:)

Carnivale (2003) (seriál)

Fantastické... to bola jazda. Celý seriál som prezrel za 4 dni. Jednoducho som si pozrel prvú časť a už to išlo jedna radosť. Nasadol som na maringotku spolu s ostatnými hrdinami tohto seriálu a už som sa viezol. Ale moja cesta skončila skorej, ako som si predstavoval. Jednoducho koniec. Som strašne naštvaný. Naštvaný, že ďalší jeden z najlepších seriálov bol zrušený. Neviem ako to za „Veľkou mlákou“ funguje, ale mám chuť niekoho poriadne nakopať (s prepáčením) do riti, tak, že by ho z toho nevylízal ani sám Ben Hawkins. Dúfam, že HBO dostane rozum (a samozrejme aj financie) na dokončenie seriálu. Nechcem len celovečerák ako to bolo napr. v prípade Firefly a Serenity. Ja chcem dopovedaný celý príbeh. Ale na mne to nie je. Tak poďme decká, nabehnime do HBO a rozvírme tam prach:)

Divoké vlny (2007)

"Naštartujte veľrybu." Toto bude poriadna jazda. Samozrejme sa nebudete pukať od smiechu, ale vtipov sa nájde dosť. Film u mňa splnil podmienku... pobavil a nenudil. Môžem spokojne povedať, že je to asi najlepší animák za tento rok (2007). Zaujímavý námet aj prostredie (a to o surfovaní viem veľké prd). Ale neviem sa zabaviť pocitu, prečo, od dôb Madagaskaru do nás tlačia stále tučniakov (samozrejme v Madagaskare boli najlepší, ďalej viem, že sú to výborní plavci, a k tomuto filmu sa skvele hodia, ale predstavte si keby to boli napr. myši... bolo by to možno ešte viac zábavnejšie... no možno nabudúce:) Niet čo dodať. Treba vidieť.

Domino (2005)

Skvele som sa bavil. Síce ma trocha boleli oči na konci filmu z toho vizuálneho mišmašu, ale aspoň to malo „efekt“, ako sa hovorí. A dalo sa na čo pozerať, to vám poviem. Či už akčné scény, troška zamotaná zápletka a samozrejme drsňáčka Keira. Hmm... scénky lap dance, bikinky a milostné hrátky s Chocom, na to len tak nezabudnem:-)

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

V jednotke sme čakali na troška akčnejšiu scénku skoro hodinku a pol a aj tá skončila skorej ako sa mohla poriadne rozhorieť a zhasla ako Johnny Storm. Hrdinovia sa nechceli zmieriť so svojimi schopnosťami a tak sa to troška naťahovalo. V dvoječke je už štvorka pripravená vyraziť do akcie. Vôbec mi nevadili milostné vzťahy medzi Reedom a Sue, naopak, dopĺňali príbeh, že aj hrdinovia sú len ľudia. Na komiksákoch mi vždy vadili tí „obyčajní“ ľudia okolo. Niečo sa nepodarí F4-ke na 100% a už ich odpisujú. Ach tá armáda... Pribudol ďalší hrdina: Silver Surfer. Paráda. Cool maník. Toho mám z komiksákov najradšej. A podľa mňa sa aj celkom dobre podaril preniesť na filmové plátno. Maličkú a komickú rolu si opäť zahral aj sám Stan Lee, keď ho nechceli pustiť na svadbu:-). No F4-ka ma ničím neprekvapila, ale to vôbec nevadí, príjemne som sa bavil, film ubehol ako voda, nudných miest bolo málo, a keď aj nejaké boli, aspoň sú vyplnené nejakým vtipom. O hviezdičku lepšie pokračovanie ako prvý diel...