Stmívání (2008)

Taká odľahčená rozprávka o upíroch. Má to svoje pre aj proti. Je to naťahané jak gate, takže si svoju polovičku umlčíte aspoň na dve hodinky. Nudiť sa nebudete, je na čo pozerať. Veľa ľudí (mám na mysli tínedžerov) si tu nájde svoj idol, to je jasné. Ale mňa film až tak moc nenadchol (knihu som nečítal). Sa mi to zdá trocha prekrútené, ale na druhej strane opäť niečo nové. Nakoniec, ono to nie je až také zlé. Pozrite si to, určite neoľutujete. Ja si film horko-ťažko pustím ešte raz, ale určite si rád pozriem pokračovanie. Takže ja si otváram ešte jednu fľašku Pravej krvi a vraciam sa do reality.

Temný rytíř (2008)

Nechápal som ten humbuk akolo Temného rytiera. Videl som a už chápem. Načo komentár, pozrite si a tiež pochopíte.

10 000 př. n. l. (2008)

No ono to nebolo až také zlé. Vlastne som sa pri filme aj bavil, a čakal som ako to dopadne i keď to bolo už od začiatku zrejmé. Akurát ma prekvapili tie prechody rôznych klimatických pásem, ale veď po dni zajtrajšku sa môže prihodiť hocičo, že áno?:) Nudiť sa nebudete, to je isté, a nad zbytočnými rečičkami typu „tak to je ale blbosť, to nie je možné, a hento sa tam kde zobralo“ mávneme rukou, nadlabame si plné ústa popkornu a sledujeme ďalej. Veď filmy sú tu na to aby sme si ich vychutnali a nie tu polemizovali, či je to reálne alebo nie. No nie?

BloodRayne 2: Vykoupení (2007)

Ach jaj. To je ešte horšie ako jednotka. A to sa môžme tešiť na ďalšie výborné hry prenesené na filmové plátno v podaní Uwe Bolla. Jedna vec je ale istá. Odradí to niektorých hráčov hrať počítačové hry. Možno je to aj zámer vydavateľstiev a zdravotnej komisie (a čo ja viem koho ešte, ale určite tam patrí aj Združenie Rodičov Proti Násiliu V Hrách a iné), že predkladajú ďalšie námety podľa počítačových hier práve Uwemu, aby decká nepresedeli celý deň pri počítači:)

Divoké vlny (2007)

"Naštartujte veľrybu." Toto bude poriadna jazda. Samozrejme sa nebudete pukať od smiechu, ale vtipov sa nájde dosť. Film u mňa splnil podmienku... pobavil a nenudil. Môžem spokojne povedať, že je to asi najlepší animák za tento rok (2007). Zaujímavý námet aj prostredie (a to o surfovaní viem veľké prd). Ale neviem sa zabaviť pocitu, prečo, od dôb Madagaskaru do nás tlačia stále tučniakov (samozrejme v Madagaskare boli najlepší, ďalej viem, že sú to výborní plavci, a k tomuto filmu sa skvele hodia, ale predstavte si keby to boli napr. myši... bolo by to možno ešte viac zábavnejšie... no možno nabudúce:) Niet čo dodať. Treba vidieť.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

V jednotke sme čakali na troška akčnejšiu scénku skoro hodinku a pol a aj tá skončila skorej ako sa mohla poriadne rozhorieť a zhasla ako Johnny Storm. Hrdinovia sa nechceli zmieriť so svojimi schopnosťami a tak sa to troška naťahovalo. V dvoječke je už štvorka pripravená vyraziť do akcie. Vôbec mi nevadili milostné vzťahy medzi Reedom a Sue, naopak, dopĺňali príbeh, že aj hrdinovia sú len ľudia. Na komiksákoch mi vždy vadili tí „obyčajní“ ľudia okolo. Niečo sa nepodarí F4-ke na 100% a už ich odpisujú. Ach tá armáda... Pribudol ďalší hrdina: Silver Surfer. Paráda. Cool maník. Toho mám z komiksákov najradšej. A podľa mňa sa aj celkom dobre podaril preniesť na filmové plátno. Maličkú a komickú rolu si opäť zahral aj sám Stan Lee, keď ho nechceli pustiť na svadbu:-). No F4-ka ma ničím neprekvapila, ale to vôbec nevadí, príjemne som sa bavil, film ubehol ako voda, nudných miest bolo málo, a keď aj nejaké boli, aspoň sú vyplnené nejakým vtipom. O hviezdičku lepšie pokračovanie ako prvý diel...

Ghost Rider (2007)

Nicolas Cage ako Ghost Rider! Ha! Ešte že tam pobehuje Eva Mendes s rozopnutou košieľkou, ktorá sa naopak tvári, akoby jej uleteli všetky včielky. Jediné čo bolo dobré, boli CG animácie, ostatné stálo za veľké prd.

Hostel II (2007) odpad!

Z totálne (prepáčte za tie výrazy) sračkového hororu sa nám stala sračková komédia. Na čom som sa v jednotke po prvý raz rozčuľoval, v dvojke som sa smial. Nič nové sa nezmenilo. Na začiatku na vás vybafne „Quentin Tarantino presents“ (inak dobrá reklama), nasleduje nalákanie amerických turistiek na Slovensko (nalákali ich na najlepšie prírodné horúce pramene na svete, aspoň jediná pravdivá vec:), malebná dedinka a lá Luník 9, pochytanie... a hurá, poďme vraždiť. Scénka ukradnutá z Jakubiskovej Bathory bola asi najlepšia, potom nasledujú už len také slabšie, ale pritom zábavné („Miša nejedz ten párok“ a „hurá, prihraj tú hlavu“) Aj hudobný doprovod sa troška zmenil. Z hitov rokov 80-tych v jednotke nám teraz do uška hrajú ľúbezné české aj slovenské ľudovky (možno preto, že sa niektorí skladatelia chceli súdiť za práva pesničiek:). No a jasné, skoro som zabudol. Pozor na Kňažka... vraždí malých cigáňov.

Hvězdný prach (2007)

Neil Gaimanov román na filmovom plátne. Kniha je fantastická, film veľmi dobrý. Niet čo iné dodať. Konečne ďalšia poriadna fantasy po dlhšej dobe. Neviem ako to tvorcovia dokázali, ale určite museli na Michelle Pfeiffer minúť aspoň tonu make-upu, aby vo filme vyzerala ako omladená čarodejnica;-)