Ferelen

Martin Moravec

Velká Británie

• 28.7.2007  23:54
    Želvy Ninja (2007)

Spomienku na detstvo, keď som ako malý čumákoval na telku a čakal som, kedy už bude ďalšia časť štyroch korytnačích bratov mi vrátil tento nový animák. Pamätám si na tie dni, keď som si na žiacku knižku lepil samolepky s ninja korytnačkami. Ach, to boli časy... Viem, že beží nový seriál a tuším sa stále ešte aj natáča... teda kreslí (tak je to správnejšie:), ale to už nie je pre mňa. Je to jednoducho pre mladšie generácie. Nové, počítačom animované dobrodružstvo je ale taká oddychovka pre nás starších, ktorí si radi zaspomínajú na staré dobré časy prežité s korytnačkami a samozrejme pre decká, tie sa budú určito skvelo baviť.

• 14.7.2007  23:50
    23 (2007)

Nebolo to zlé, ale príšerne naťahané. Pointa dobrá, trocha vám to zamotá hlavu, ale chcelo by to ešte sakra dobre prestrihať. Dal by som 2, ale dávam 3 hviezdičky.

• 5.7.2007  23:53
    Transformers (2007)

Cool! Tento film ani nepotrebuje komentár. Moja srdcovka z detstva prenesená na filmové plátno. Už chýba len jedno: Mami... ja chcem transformera:-)

• 2.7.2007  23:32

Najuveriteľnejšia časť než predchádzajúce tri diely:-) Robím si prdel. Označil by som to pomaly ako Scifíčko. Nad niektorými scénkami zakrútite hlavou, ale hneď sa usmejete a pokračujete ďalej. A do toho ešte John pustí nejakú zo svojich skvelých hlášok. Prekvapivo sa na to dobre pozerá, nenudí a zabáva. No proste paráda. Taká chladená limonádka na horúce letné dni.

• 18.6.2007  00:26

V jednotke sme čakali na troška akčnejšiu scénku skoro hodinku a pol a aj tá skončila skorej ako sa mohla poriadne rozhorieť a zhasla ako Johnny Storm. Hrdinovia sa nechceli zmieriť so svojimi schopnosťami a tak sa to troška naťahovalo. V dvoječke je už štvorka pripravená vyraziť do akcie. Vôbec mi nevadili milostné vzťahy medzi Reedom a Sue, naopak, dopĺňali príbeh, že aj hrdinovia sú len ľudia. Na komiksákoch mi vždy vadili tí „obyčajní“ ľudia okolo. Niečo sa nepodarí F4-ke na 100% a už ich odpisujú. Ach tá armáda... Pribudol ďalší hrdina: Silver Surfer. Paráda. Cool maník. Toho mám z komiksákov najradšej. A podľa mňa sa aj celkom dobre podaril preniesť na filmové plátno. Maličkú a komickú rolu si opäť zahral aj sám Stan Lee, keď ho nechceli pustiť na svadbu:-). No F4-ka ma ničím neprekvapila, ale to vôbec nevadí, príjemne som sa bavil, film ubehol ako voda, nudných miest bolo málo, a keď aj nejaké boli, aspoň sú vyplnené nejakým vtipom. O hviezdičku lepšie pokračovanie ako prvý diel...

• 16.6.2007  23:38
    Domino (2005)

Skvele som sa bavil. Síce ma trocha boleli oči na konci filmu z toho vizuálneho mišmašu, ale aspoň to malo „efekt“, ako sa hovorí. A dalo sa na čo pozerať, to vám poviem. Či už akčné scény, troška zamotaná zápletka a samozrejme drsňáčka Keira. Hmm... scénky lap dance, bikinky a milostné hrátky s Chocom, na to len tak nezabudnem:-)

• 11.6.2007  23:13
    Ghost Rider (2007)

Nicolas Cage ako Ghost Rider! Ha! Ešte že tam pobehuje Eva Mendes s rozopnutou košieľkou, ktorá sa naopak tvári, akoby jej uleteli všetky včielky. Jediné čo bolo dobré, boli CG animácie, ostatné stálo za veľké prd.

• 10.6.2007  08:16

Po Shaun of the Dead konečne po dlhých rokoch ďalšia vtipná britská komédia. Pobaví, nenudí a tak to má byť.

• 30.5.2007  23:14
    Hostel II (2007)

Z totálne (prepáčte za tie výrazy) sračkového hororu sa nám stala sračková komédia. Na čom som sa v jednotke po prvý raz rozčuľoval, v dvojke som sa smial. Nič nové sa nezmenilo. Na začiatku na vás vybafne „Quentin Tarantino presents“ (inak dobrá reklama), nasleduje nalákanie amerických turistiek na Slovensko (nalákali ich na najlepšie prírodné horúce pramene na svete, aspoň jediná pravdivá vec:), malebná dedinka a lá Luník 9, pochytanie... a hurá, poďme vraždiť. Scénka ukradnutá z Jakubiskovej Bathory bola asi najlepšia, potom nasledujú už len také slabšie, ale pritom zábavné („Miša nejedz ten párok“ a „hurá, prihraj tú hlavu“) Aj hudobný doprovod sa troška zmenil. Z hitov rokov 80-tych v jednotke nám teraz do uška hrajú ľúbezné české aj slovenské ľudovky (možno preto, že sa niektorí skladatelia chceli súdiť za práva pesničiek:). No a jasné, skoro som zabudol. Pozor na Kňažka... vraždí malých cigáňov.

• 27.5.2007  23:09

„Proč ten rum vždycky dojde?“ No raz sa minúť musel, ale je to zásluha aj Gora Verbinskeho spolu s protagonistami filmu, ktorí ho všetok vychlastali a potom na scéne vyzerajú, akoby boli po opici. Teda až na Jacka (myslím tú nemŕtvu opičku:). Nudné scény, kde sa nič nerobí, len sa kecá, je vo filme neúrekom. Sem tam nejaká tá bitka na mori + šermovanie to iste nezachráni. Juj a záverečná scéna bola úchvatná, ale aj tak si mi zdala moc „premočená“. Ale čo už, dalo sa to čakať... Síce film stratil ten pirátsky „šmrnc“, ale sem tam ešte pobaví, nejaké tie vtipy sa tu ešte nájdu, len nech už nie je štvorka... prosím.

• 16.5.2007  22:28

Svieža romantická komédia, ktorá ma vôbec nenudila a k tomu super kočka v hlavnej úlohe. Jeden z tých lepších filmov o výmene tela. Akurát ma trocha prekvapilo, že hlavní hrdinovia boli z toho zo začiatku vykoľajení. No neviem... ja by som si rád vyskúšal, aké to je byť na pár dní v ženskom tele:)

• 14.5.2007  23:01
    Apocalypto (2006)

Krásna idylka jedného indiánskeho kmeňa žijúceho v prekrásnej džungli sa zrazu mení na jatka. Tí čo prežili sú odvlečení do „hlavného mesta“ aby boli následne obetovaní bohu. Samozrejme boh sa už dosť nabažil krvou nevinných a tak dáva znamenie, že mu už stačí. Náš hrdina je omilostený a dostáva právo zomrieť pri úteku. Nasleduje pasáž podobná z filmu Running man a nakoniec scény ako vystrihnuté z Predátora (hrdina padne do močiara a celý zakamuflážovaný loví ostatných prenasledovateľov - čo je Mel Gibson fanúšik Arnieho? :-). Prenasledovatelia používajú rozmanité zbrane, za ktoré sa nemusí hanbiť hocijaký čínsky historický kung-fu film. Praky, bakule, luky, či zbrane, ktoré som nevedel identifikovať. Náš hrdina si musí vystačiť s obyčajnou žabou... Nebojte sa, nejedná sa o žiadneho predka MacGyvera, v tej dobe ešte nevymysleli žuvačku... Inak skvelý film, ako po vizuálnej, či príbehovej stránke. A tie masky... V dnešnej dobe by ste za taký piersing zaplatili tisíce...Statočné srdce to síce neni, ale zaručujem vám, že sa budete skvelo baviť. Samozrejme nie, ak vám býva zle pri pohľade na krv.

• 14.5.2007  09:56

Japonci si úchylní. To vie asi každý. Až na niektoré nechutné scénky, bol film dosť nudný a aj krátka stopáž nepomohla. Dosť som sa nudil, a nezachránili to ani tie „živšie“ scény – tie vás len trocha priklincujú do sedadla, ale vzápätí, keď skončia nasleduje opäť zívanie. Tento snímok proste na svoj žáner nestačil. Videl som aj lepšie i keď scénka, ako si ženská spapá svoj klitoris, bradavku a svoje očko je nezabudnuteľná. Brrr.

• 12.5.2007  23:04

Dokument nebudem hodnotiť. Každý, kto chce, nech si ho pozrie a urobí si svoj vlastný obrázok. Akurát ma trocha prekvapili komentáre, ktoré film hodnotia ako "odpad". Demagógia a podobne...jasne a nie je náhodou demagógia všade okolo nás. Človek už pomaly ani nevie, čomu môže veriť. A kde je tá pravda? Na to môžem odpovedať dvomi slovami: vo hviezdach.

• 5.5.2007  19:14
    Spider-Man 3 (2007)

Toľko kriku....toľkého sklamania...samé negatívne hodnotenia. Ale prečo? Ešte, že nepatrím do tejto kategórie. Ja som sa pri spidym už po tretí krát dobre bavil, kto sa nebavil, tak mu treba:) Kto má rád spidyho, tak sa zabaví aj tentoraz. Samozrejme, že film nedosahuje kvalitu predchádzajúcich dielov, ale to len o vlások. Pre tých, čo trojku ešte nevideli, nedajte sa odradiť, jednoducho sa na film dobre nalaďte u uvidíte, že všetko dobre dopadne. Už sa teším na štvorku. Go spidy, go!

• 5.5.2007  14:22
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Fantastické... to bola jazda. Celý seriál som prezrel za 4 dni. Jednoducho som si pozrel prvú časť a už to išlo jedna radosť. Nasadol som na maringotku spolu s ostatnými hrdinami tohto seriálu a už som sa viezol. Ale moja cesta skončila skorej, ako som si predstavoval. Jednoducho koniec. Som strašne naštvaný. Naštvaný, že ďalší jeden z najlepších seriálov bol zrušený. Neviem ako to za „Veľkou mlákou“ funguje, ale mám chuť niekoho poriadne nakopať (s prepáčením) do riti, tak, že by ho z toho nevylízal ani sám Ben Hawkins. Dúfam, že HBO dostane rozum (a samozrejme aj financie) na dokončenie seriálu. Nechcem len celovečerák ako to bolo napr. v prípade Firefly a Serenity. Ja chcem dopovedaný celý príbeh. Ale na mne to nie je. Tak poďme decká, nabehnime do HBO a rozvírme tam prach:)

• 30.4.2007  23:33

Oliver, Oliver… je to tvoj jeden z najslabších filmov čo si natočil. Prvý krát som videl Alexandra až po vyše 2 rokoch od svojej premiéry. Za ten čas som videl napr. 3-krát Kráľovstvo Nebeské, ktoré sa mi omnoho viac páčilo. Áno, Alexander má po historickej stránke čo povedať, je to skvelá učebnica dejepisu, ale dnešných divákov to neohromí. Vadil mi homosexuálny nádych. Viem, že to tak bolo, ale proste mi to v tomto filme vadilo. Jednoducho povedané: tomuto filmu chýbali „gule“. Vadili mi dlhé rozhovory, hluché miesta, a často som sa pristihol, že začínam pri filme zívať. Jediné akčné scény nájdeme vo filme len dve (tá pri Babylone bola taká nemastná, neslaná) a na tých sloníkov si musíme počkať až dve hodinky. A keďže som Alexandra zhliadol až po Snyderovej 300-vke, pripadá mi ako laciné B-čko. Ňu... takže, jedna hviezdička za 2 bitky pri Babylone a v Indii, druhá za prebranú látku z dejepisu a tretia za skvelú Angie:)

• 27.4.2007  23:57

Som v rozpakoch. Neviem ako mám tento film ohodnotiť. Kebyže sa nestane to spomínané nešťastie z 11. septembra 2001, určite by sme sa na film pozerali trocha inak. Podľa mňa by vôbec nemal tento snímok také hodnotenie, ako má teraz. Samozrejme, že je to dobre spracované, strih a dramatické scény sú výborné, ale sme dosť ovplyvnení skutočnými udalosťami. Áno bola to tragédia, ale vo svete sa dejú hroznejšie veci a nikto o nich nehovorí, alebo sa nenatáčajú o nich filmy. Nebudem to ďalej rozoberať a zostanem pri neutrálnom hodnotení, 3 hviezdičky.

• 19.4.2007  23:58
    Nový svět (2005)

Veľmi krásny, ale pritom veľmi smutný príbeh jednej indiánskej princeznej, ktorá nemala šťastie v láske a pritom ju všetci tak milovali. Pomaly plynúci príbeh, popretkávaný zaujímavým strihom, ktorý rýchlo prelína rôzne obrazy a scény, nad ktorými človek môže len premýšľať. Priznám sa, pri pozeraní som mal skoro vždy slzy na krajíčku a pri pohľade na smutnú princeznú sa mi vždy zovrelo srdce. A k tomu prekrásna melodická hudba, ktorá ten smutný pocit ešte viac zosilňuje. Proste tento film ma dostal všetkými piatimi.

• 20.3.2007  00:06
    Kauza CIA (2006)

Neobľubujem politické thrillery. Sú zväčša rozvláčne a nepozorný divák sa ľahko v príbehu zamotá a na konci ani nevie o čom to bolo. Presne takýto je aj De Nirov tretí režisérsky počin. Politicko-špionážny thriller o zrode CIA. Film určite nie je pre každého a už skoro trojhodinová dĺžka filmu môže hocikoho odradiť. Ale ja som bol filmom milo prekvapený. Dej sa pomaly vyvíja a prelína sa s rôznymi časovými udalosťami. Postupne nám vyplávajú na povrch vždy nové a nové fakty, ktoré výborne dopĺňajú skladačku príbehu. Kamera dýcha Mattovi neustále na krk, ktorý hrá svoju rolu veľmi decentne. Film je vypiplaný do najmenších detailov. Keď sa sústredíte na všetky, príbeh akoby zrýchľoval svoje tempo a tú spomínanú trojhodinovú dĺžku filmu ani nezaregistrujete. Výborný odpočinkový film, ktorý zaujme dejom, skvele natočenými scénami a samozrejme hereckými výkonmi, medzi ktorými si našiel miesto v pár scénach aj sám pán režisér.

• 12.3.2007  15:09
    Spaceballs (1987)

Ako skalný fanúšik Hviezdnych Vojen musím dať 4/5. Inak by som dal 5/5:-)

• 12.3.2007  14:47
    Fat Pizza (2003)

Sám sa čudujem, prečo dávam 4 hviezdičky, ale tak dlho som nezabavil, ako pri tomto filme. Totálna vymetenosť, stupidita prvého stupňa, ktorá nemá ani hlavu ani pätu. Neviem prečo, ale smial som sa od začiatku až do konca. A to je predsa hlavné.

• 11.3.2007  22:57

Podľa mňa Ridley Scott nesklamal ani tentokrát. Veľmi dobre natočený film. Dĺžka mi vôbec nevadila, dlhšie "nudné" pasáže som ani nepostrehol. Pekne sa na to pozeralo od začiatku až do konca. Výborné výkony hercov, výprava a samozrejme musím spomenúť aj Sondtrack. Skvelý historický film. Odporúčam učiteľom dejepisu:-) a vlastne aj všetkým ostatným fanúšikom dobrého filmu.

• 11.3.2007  15:28
    Futurama (TV seriál) (1999)

Neviem, či to smiem vôbec povedať, ale ono je to fakt lepšie ako Simpsonovci :-)

• 11.3.2007  15:09

Pre milovníka Final Fantasy série je to naprostá bomba. Pokračovanie príbehu asi najlepšej časti zo série FF. Tam kde skončila hra, pokračuje film. Asi každý hráč FF7 túžil po tom, ako by vyzerali jeho obľúbené postavy v nádhernej CG animácii. A dočkali sme sa. Toto je vlastne také outro k hre, po ktorom sme vždy túžili. Inak pripomeniem, že FF: Esencia života, nemá so sériou FF nič spoločné, možno iba názov, ale to bol aj tak podľa mňa len marketingový ťah. Takže nebudem porovnávať. Na záver malé upozornenie, film bol spravený pre fanúšikov hry, takže kto hru nehral, si asi po prezretí povie: O čom to do pekla bolo?

• 11.3.2007  14:43
    Plump Fiction (1997)

Takto to skončí, keď chce niekto parodovať jeden z najlepších filmov sveta. Trápne, veľmi trápne. Tento film zaručene patrí do odpadkového koša.

• 11.3.2007  14:11

Tak dlho som sa pri filme nepobavil. Je to pecka. Sranda od začiatku až do konca. Výborná paródia, vrelo každému odporúčam.

• 10.3.2007  14:54

Kakihara: „Sakra... Já tu snad zůstanu na ocet. Nikdo mně nechce zabít.“ Úchylnosť, brutalita, potoky krvi a samozrejme Japonci. Film, ktorý treba vidieť. Pozor, len pre silné žalúdky. Všetko sa dá zhrnúť do jedného citátu. Kakihara: „Fakt demence s pěti hvězdičkama.“

• 9.3.2007  14:18
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Na tomto seriáli je zaujímavé, že som si v ňom nenašiel obľúbenú postavu. Všetky postavy sú podrobne vykreslené, majú svoje pocity, túžby, kladné, ale aj záporné stránky. Vedia byť dobré aj zlé, vedia odpúšťať ale aj nenávidieť. Možno to je týmto, že postavy živú svojím vlastným životom. Ďalší seriál, na ktorý nedám dopustiť. Nádherné bitky vo vesmíre, výborné špeciálne efekty, prostredie a o výkonoch hercov už ani nehovorím. Najviac sa mi páči, že postupom času, po nekonečných bitkách s Cylonmi je Glactica doničená, na povrchu vidíme krátery po cylonských zbraniach, je špinavá, začmudená a nič na nej nefunguje tak ako má. Jednoducho, tvorcovia mysleli na všetko. V tretej sérii som sa bál, že príbeh bude upadať, ale mýlil som sa. Vždy nás niečím prekvapí. Či je to už nečakaný zvrat v deji alebo smrť jedného z hlavných hrdinov. Toto všetko vás vťahuje do deja. Nekonečné hľadanie vytúženej planéty Zem je v nedohľadne a my sa môžeme tešiť na ďalšie dobrodružstvá hviezdnej lodi Galactica.

• 9.3.2007  14:16
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Z Nového sveta za veľkou mlákou sa k nám valia seriály silou lavíny. Niektoré sú lepšie, niektoré sú horšie. Heroes určite patrí medzi tie lepšie, a možno aj medzi tie najlepšie, čo som za poslednú dobu videl. Zaujímavý námet, ktorý vás vtiahne do deja už v prvej časti. Jednoducho... seriál má svoje čaro. Neviem sa dočkať, kedy už vyjde ďalší diel. Možno niekomu nevoní Sci-fi nádych, ale poznám veľa ľudí čo predtým nepozerali Sci-fi a na Heroes nedajú dopustiť. Skvelé postavy, skvelý príbeh, zaujímavé vizuálne efekty. Po 1. sérii môžem hodnotiť len 5/5. Uvidíme, čím nás prekvapia tvorcovia v druhej sérii. Ale určite nebudeme sklamaní...