Maximilianus

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 30.8.2020  20:22
    #Žiju (2020)

Slabou stránkou pri tomto filme bol fakt, že sa viacmenej jednalo o prežitie doma a prebehnutie ulice, pričom hlavní hrdinovia mali obranu 1000 proti pokúsaniu. Všetko to pôsobilo tým pádom nie moc reálne a celkovo aj scenár nebol bohvieako dômyselný. 5,5/10.

• 29.11.2019  17:45

Nápad dobrý, ale všetko ostatné nie. Či už ide o hlavnú hrdinku, kamarátov, jednoduchosť, klišoidnosť a stupídnosť deja, či násilné ani nie že scény ale gagy. 5,3/10.

• 8.10.2020  17:43

Zbytočný a nezáživný film. Potešila iba prítomnosť Davida Arquettea. 4,2/10.

• 18.4.2018  19:06
    12 hrdinů (2018)

Film nebol zlý, dokonca prestrelky boli fajn a bolo v ňom aj celkom napätie. Akurát, že mu niečo chýbalo, taká hĺbka alebo duša. Vôbec nevytvára vzťah medzi postavami a divákom a predsa len ísť na koňovi proti tankom, to je také americké. 6,7/10.

• 12.5.2020  21:18
    18 dárků (2020)

Pekný a dojemný film. 7,4/10.

• 18.1.2020  16:33
    1917 (2019)

Nie je to síce veľkofilm, práve naopak pôsobí viac komornejším dojmom, avšak vďaka ako keby jednému záberu divák prežíva každý jeden krok dvojice vojakov vyslaných na neľahkú misiu, a vďaka tomu sa dokáže ešte lepšie vžiť s ich útrapami. Kamera je excelentná, a taký waw pocit som zažil naposledy pri Revenantovi, ale ani tam nebola taká veľkolepá a premyslená. Z filmu síce až moc cítiť Oscarové ambície a možno aj trochu cestu istoty. Taktiež pre mňa trochu neprirodzene pôsobilo účinkovanie známych mien v nie až tak dôležitých úlohách, ale to je iba detail. S prižmúrenými očami plný počet. 8,6/10.

• 24.6.2020  21:02
    365 dní (2020)

Vizuál bol celkom moderný a dobrý, to, že herci vyzerali ako z tureckej telenovely mi nevadilo, príbeh bol jednoduchý, zahrané to bolo tak všelijak a milostné scény boli síce vášnivé, ale iba ľahko erotickej povahy, čo ma sklamalo najviac. Koniec bol pre mňa celkom nečakaný, ale niesol sa v duchu kostrbatosti celého filmu. Takže, nejednu ženu v dlhotrvajúcom vzťahu tento film poteší, ale kvalitatívne je to podobné ako väčšina takýchto filmov pre ženy. 5,2/10.

• 9.2.2020  21:05
    37 sekund (2019)

Pre mňa zaujímavý počin vzhľadom na fakt, že tam je prostredie tvorby mangy, ale aj téma objavovania sexuality telesne postihnutej mladej ženy, najmä vzhľadom na to, ako Japonci pristupujú k tejto téme. Tá cesta za hľadaním samej seba má hĺbku a je to aj celkom dojemné a pekné. 7,4/10.

• 4.1.2018  01:14
    45 let (2015)

Napriek tomu, že film rieši nečakane vzniknutý konflikt medzi dlhoročnými manželmi, pripadalo mi, ako keby manžel tvoril iba akési pozadie rozporu manželky o ich spoločnom živote. Predpokladám, že bol zámer tvorcov, aby tento rozpor ako aj postava manželky boli v popredí. Preto môžem konštatovať, že im to vyšlo. Film plynie skôr takým komornejším tempom, čo filmu svedčí a aj keď sa toho naoko toľko neudeje, vnútorné pocity hlavnej postavy a najmä jej pochybnosti nad rozhodnutím spred 45 rokov sú očividné, a o tom ten film predpokladám je. 7/10.

• 1.2.2018  22:03
    47 metrů (2017)

Veľmi dobre budované napätie. Vďaka primeranej stopáži film nestihol nudiť, celkom rýchlo prišla hlavná zápletka a finále bolo urobené veľmi dobre a prekvapivo. 7/10.

• 30.10.2019  21:02

Do prvého stretu so žralokom som si hovoril, že to možno nakoniec nebude tak zlé, ako som predpokladal. Bohužiaľ to nebolo ani dobré. Žiadne prekvapenia, absolútne predvídateľné, celkom stupídne, jedna náhoda za náhodou. No prosto na jednotku sa to nechytá. Ale zasa oceňujem originalitu s jaskyňou, no stále to bolo 100x nudnejšie ako na otvorenom mori v klietke. Napätie takmer žiadne. 4,8/10.

• 15.2.2019  17:31
    55 schodů (2017)

Helena hrala dobre, ale nebolo to nejaké úchvatné herectvo. Verím, že má na viac. Omnoho viac sa mi páčila Hilary. Čo sa týka súdneho procesu, ten bol taký planý a jednoduchý, takže tiež nič extra. Ale tento film nebol najmä o súdnom procese ale o iných veciach, dôležitejších. Príjemný film, ale nič prevratné. 7,2/10.

• 13.12.2019  22:41

Yeah Bitch! Magnets! Humor presne taký, aký divák čaká od Ryana Reynoldsa a akcia zodpovedajúca Michaelovi Bayovi, aj keď to znamená, že v tomto filme vybuchne aj celý byt iba pri rozbití vajíčka na omeletu. Najmä prvých 20 minút je nápaditých, vtipných a mega akčných. Zvyšok je fajn, humor zostáva, aj keď niekedy mi prišiel nasilu, postavy nie sú úplne ploché, ale povedzme, že akcia dostala viac priestoru ako predstavovanie postáv. Najmä tá žena, čo hrá doktorku (mám dojem, že 5) mala veľmi malo priestoru a prišla ma zbytočná. Inak fajn. Veľkým plusom je R-kový rating, vďaka ktorému sa film nemusí držať pri zemi. 7,25/10.

• 26.5.2018  22:32
    7 životů (2017)

Za prvé, Noomi Rapace nevyzerá ako tridsiatnička, ale ako štyridsiatnička, ktorou čochvíľa aj bude. To znamená, že charaktery postáv až tak nekorešpondovali s výzorom osoby. Za druhé, nie je taká skvelá herečka, aby dokázala utiahnuť všetkých sedem sestier. Postupom času, (a teraz prichádza spojler) keď sestry ubúdali sa jej to darilo lepšie a ten rozdiel medzi sestrami bol viditeľnejší (dajme tomu, že koniec spojlera). Za tretie, Willem Dafoe tu hrá dokopy asi päť minút, čo je škoda. Film je ale dobrý, s primeranou dávkou akcie, námet zaujímavý a spracovanie slušné. What Happened to Monday si väčšina divákov vydedukuje asi po dvadsiatich minútach, napriek tomu na konci čaká aspoň mierne prekvapenie. 7,2/10.

• 1.4.2020  19:26

Pekný a dojemný film. Videl som tam trochu prvky I Am Sam, The Green Mile a Shawshanku. Za najväčšie mínus považujem slabý a nepresvedčivý výkon hlavného herca. Že je nejako mentálne zaostalý som veril iba keď nebol na obraze, inak tento nízkokalibrový herec nemal šancu utiahnuť takúto úlohu. Koniec ma trochu sklamal, pretože som taký záver predpokladal približne od polovice filmu, takže hoci to bolo zaujímavé, pre mňa bolo to zakončenie milým sklamaním. 7,9/10.

• 4.1.2018  02:28
    71 (2014)

3,9 – Začiatok super, potom taká normálka. Taký britský Za nepriateľskou líniou alebo čierny jastrab zostrelený.

• 4.1.2018  01:12
    8. míle (2002)

Eminema a najmä jeho tvorbu mám rád, takže aj od tohto filmu som očakával niečo viac. Bohužiaľ nedostalo sa mi ani veľa kvalitnej hudby, ani drámy ani nejakého zložitejšieho príbehu. 6/10

• 27.1.2020  21:56

Na tomto filme mi vadilo to filozofovanie a moralizovanie. Asi to bol zámer, ale mňa to rušilo. Na druhej strane musím vyzdvihnúť, že išlo o menej typický vojnový film. Dĺžka mohla byť aj o 30 minút kratšia. Angličtina / nemčina bola riadna hlúposť. Malo to byť po nemecky. Každopádne, svoje čaro to malo. 7,2/10.

• 2.8.2018  23:18

Až takmer v druhej polovici prišiel k slovu aj box. Dovtedy to bol pre mňa iba thajský mišmaš, v ktorom som sa nevedel zorientovať a nájsť nejakú myšlienku, poriadok a zmysel. Druhá polovica však tento film vyzdvihuje z vôd priemernosti a v konečnom dôsledku pôsobí ucelene, zmysluplne a prirodzeno uveriteľne. Nejedná sa síce o takú bombu ako v prípade Brawl in Cell Block 99, ale príbeh je to dobrý. 7,3/10.

• 5.2.2020  07:11
    A Sun (2019)

Komplexne a citlivo vyrozprávaný príbeh jednej rodiny točiaci sa okolo nešťastnej udalosti a jej následkov. Nečakané prekvapenie na Netflixe. 7,8/10.

• 26.6.2019  21:07
    ARQ (2016)

Zo začiatku to vyzeralo ako klasická zápletka s časovou slučkou, ale každý ďalším pokusom sa to stále viac zamotávalo, a vo výsledku to bol celkom fajn film s primeranou stopážou. 6,9/10.

• 4.12.2019  10:00
    Ad Astra (2019)

Podmanivé putovanie Brada Pitta vesmírom s cieľom vysporiadať si vzťah s otcom a splniť misiu. Atmosféra je pochmúrna a ťaživá, avšak veľmi sa mi to hodilo ako k prostrediu vesmíru, tak aj k postave Brada Pitta. Je to filozofické, ale tak logicky a je zaujímavé sledovať Brada navonok vo vesmíre ale aj jeho vnútorné pochody. Prvých 50 minút sa mi síce páčilo viac ako zvyšok, ale film dokáže udržať pozornosť diváka až do konca. Nie je to akčné scifi, je to komorné scifi s presahom do vnútra človeka až do ďalekých zákutí vesmíra. 7,3/10.

• 3.10.2019  16:12
    Agent (TV seriál) (2019)

Baron Cohen vo vážnej úlohe. Síce vyzeral ako Borat, ale nepôsobil tak ani náhodou. Seriál má určité napätie, ktoré vás donúti pozrieť si ho dokonca, avšak sú aj napínavejšie a lepšie seriály. Ale aspoň sa tvorcovia nezdržovali nejakou omáčkou a v šiestich dielov pekne komplexne zhrnuli celý Eliho príbeh.

• 3.10.2019  16:03
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Seriál ako život sám. Aj vzhľadom na japonskú kultúru, väčšina situácií sa dá veľmi ľahko uplatniť na celom svete. Taký univerzálny je tento seriál. Asi aj vďaka tomu je taký populárny. S hlavnou postavou súcitíte, najmä keď ide o jej šéfa, ale všetky postavy sú dostatočne pestré a svojím spôsobom šibnuté, že si ich zamilujete. A nakoniec zistíte, že sa až tak nelíšia od vás, vašich blízkych, a že sú v podstate celkom normálne (vzhľadom na dnešnú dobu). 3. séria: Bola iná ako tie predchádzajúce. Dej síce pokračuje prirodzene ďalej ale prišiel mi až moc konzistentný, pričom sa vytratili epizódy z bežného a kancelárskeho života. Celá séria mi prišla iba ako nejaká prázdninová epizóda a nie súčasť seriálu. Navyše aj ostatné postavy nedostali taký priestor, resp. nemali moc zábavné úlohy. Ale bolo to aj napriek tomu dobré a vďaka krátkej stopáži aj svižné. 4*

• 24.1.2019  17:11
    Agnus dei (2016)

Zaujímavý námet, ktorý umocňuje fakt, že išlo o film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Páčilo sa mi, že sa všetká tá "hrôza" udiala mimo kamery, ešte pred začiatkom deja. Taktiež sa mi páčilo posolstvo filmu a odpoveď na otázku, či je niečo viac ako viera oddanosť a láska k Bohu. 7,35/10

• 7.8.2019  17:58
    Aladin (2019)

Rozprávkové, kúzelné, veľkolepé. Jasmína bola dosť pekná, Aladin nič moc, ale ušiel. Aj keď už nemám Willa Smitha moc rád, jeho džin bol fakt super. Pesničky chytlavé, efekty presne také ako mali byť, teda presne ako džin, to znamená bez limitov. Abu a IAGO super vložky, koberec perfektný presne ako v animovanej predlohe. Jaffar bol mladý a málo slizký (v podstate vôbec) ale svoj účel splnil. 7,3/10.

• 28.5.2019  17:37
    Aladin (1992)

Klasická rozprávka s jednoduchým dejom, krásnou princeznou, podľa mňa celkom namysleným hlavným hrdinom, všedným záporákom, avšak s ukecaným ďžinom, celkom fajn opičkou a lahodným kobercom. Určite to nie je nejaké terno, možno na dobu vydania to bola pecka, ale v dnešnej dobe lepší priemer. 7,2/10.

• 11.4.2019  20:15
    Alfa (2018)

Z nešikovného chlapca sa stane trochu menej nešikovný chlapec s fúzikmi a vlkom. Nebolo by to zlé, keby to bolo napínavejšie, menej jednosmerné, zjednodušené a banálne. 6,5/10.

• 29.6.2019  18:54

Romanticko akčná scifi rozprávka, ale dobrá. Zatiaľ iba škoda toho otvoreného konca. Ak bude ale pokračovanie, tak to bude super. 7,5/10.

• 28.3.2019  21:09
    Alpy (2011)

Yorgos Lanthimos je kráľ bizarnosti. Trochu mi to pripomínalo pokračovanie Dogtooth, jednak kvôli hlavnej herečke, ktorá si zahrala v oboch filmoch, ale aj pre charaktery a konanie postáv, ktoré boli bez emócie a charakterovo chladné. Ďalší výnimočný počin netradičného režiséra. 7,2/10.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30