Dívka (2018)

Film pôsobí ako z dokonalej budúcnosti, kde neexistuje takmer žiadna závisť a nenávisť, odsudzovanie, segregácia, ale naopak je plná pochopenia, podpory a lásky a jediným nepriateľom jedinca je on sám. Ešte tam nie sme, ale podľa belgičanov asi k tomu nemáme ďaleko. Bodaj by. Koniec/nekoniec celkom kastrálny. 7,1/10.

Dívka ve vlaku (2016)

Námet celkom dobrý aj keď príbeh nijak extra originálny. Spracovanie trochu nudné.

Divoké historky (2014)

Celkom sklamanie. Veľké plus k celkovému hodnoteniu posledná poviedka. Ostatné bez nejakej väčšej iskry a pointy. Vďaka poslednému príbehu 3,6

Dobrý člověk (2023)

Premisa nie je extrémne originálna, ale zasa príbeh je fajn, vzťahy a konflikty medzi postavami reálne a zaujímavé, a celkovo ide o dobrú sociálnu drámu o problémoch, závislostiach a vyrovnaní sa s tragédiou. A možno aj o nájdení vnútornej sily pokračovať. 7,4/10.

Dobrý ročník (2006)

Príjemný, milý, mierne zábavno-vtipný film. Sem tam trochu idylický a silovo komický, ale to sa mu dá odpustiť, keďže to nie je nijak extrémne. Ako jemné pohladenie francúzskeho slnka. 7,2/10.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Chápem, že na tú dobu to mohol byť dobrý film, no určite by som to nepovažoval za legendárny. V roku 2017 je to slabé dielo, so zlými efektami (ale vzhľadom na dobu fajn), nezmyselnými a umelo nafingovanými situáciami a podobne. Do ďalších dielov sa nejdem ani púšťať. 3*

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Jeden z najdospelejších Marvel filmov. Samozrejme, šablóna jeho predchodcov bola viac-menej dodržaná, ja osobne by som si prial, aby bol nový Strange omnoho viac hororovejší a krvavejší, ale taktiež (alebo aspoň) viac odviazaný a s viac nápaditým využitím Multiversea. Ale musí to byť bohužiaľ stále film pre rodiny a masy, takže ťažko. Páčilo sa však, že to bolo prehľadné, že film nadväzoval aj na seriál WandaVision, staronoví hrdinovia v iných vesmíroch, ale aj tí úplne noví, páčil sa mi ten mierne hororový nádych a samozrejme vzhľadom na paralelne svety si tvorcovia mohli dovoliť aj viacero úmrtí, dokonca na štýl seriálu Invincible. Za mňa super. 7,6/10.

Dočasný domov (2013)

Hodnotenie vysoké. Prekvapenie. Fajn postavy, zaujímavé konflikty, reálne postavy. Veľmi dobré.

Dogman (2018)

Film vás chytí už od prvých sekúnd a nepustí takmer do konca. Mňa osobne koniec nechal chladným, pretože je jasné, čo sa stane, ale predstavoval som si to všetko nejako drsnejšie a dramatickejšie. Na druhej strane ten koniec pasoval dobre k filmu, trochu aj prekvapil, takže ide o veľmi kvalitný film, ktorý zobrazuje Taliansko trochu odlišne, ako si ho predstavuje väčšina ľudí. 7,7/10.

Dogville (2003)

Zdĺhavý film, ktorého dĺžka síce pomáhala záverečnej pointe, nakoľko sme sa vďaka nej mohli lepšie ponoriť do príbehu a spoznať obyvateľov Dogvillu, no nebola nevyhnutná. Rozuzlenie, že gangster, ktorý hľadá Grace je jej otec mi v priebehu film párkrát napadlo, takže v tomto ohľade sa o prekvapenie nejednalo. Vystrielanie všetkých obyvateľov a následné vypálenie dediny bolo výrazným zadosťučinením. Film vykreslil vierohodne charaktery podobných typov ľudí. Celkovo ma tento film neoslovil. Možno v tej dobe áno. 7/10