Frajeři ve Vegas (2013)

Nápad to nebol až tak zlý odhliadnuc od toho, že v podstate išlo o dôchodcovský Hangover s výraznými hereckými menami. Bohužial to však postrádalo to náboj, vtip a šmrnc. Malo to iba tie štyri herecké hviezdy. 6,3/10.

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Ani sa nedá povedať, že by toto bol film ako taký,  toto bolo umelecké dielo. Pre mňa spolu so Sorrentinom je Wes Anderson majster obrazu. Užíval som si každú poviedku, každú vetu a herectvo všetkých zúčastnených protagonistov. Tilda Swinton je božská,  keď hrá zvláštne postavy, podobné tej v tomto filme. Je to Anderson, ktorého možno očakávate ale napriek tomu stále dokáže prekvapiť a kvalitatívne nesklame. 7,5/10.

Frank a Lola (2016)

Celkom zaujímavý film. Prepletený klamstvami a na konci bola pravda tam, kde bola na začiatku a napriek tomu to dopadlo podľa pravdy zo stredu filmu. Opäť Michael Shannon potvrdil, že je výborný herec. Tempo filmu ku koncu trochu upadalo ale vďaka krátkej stopáži som zostal stále v strehu. Kvôli upadajúcemu tempu 3* ale inak 7,1/10.

Frčíme (2020)

Bolo zaujímavé sledovať ako funguje rozprávkový svet v modernej dobe, ktorý zabudol na svoju fantasy minulosť a vzdal sa kúzel na úkor technologického pokroku. Hlavné postavy sú stereotypy, ale je to milé, zábavné a kúzelné. Klasický Diseny/Pixar. 7,2/10.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Celkom fajn, ale mám pocit, že potenciál tohto nápadu mohol byť využitý viac. Prvých 40 minút veľmi dobrých, možno aj hodina, no potom sa vytratila akcia  až na súboj s Dudeom aj nápady, a už to bol iba dojazd. Síce stále na dobrej úrovni, ale dalo sa vyhrať omnoho viac. Páčilo sa mi, že hlavná postava nebola iba slušnák, ale film mal aj trochu z Deadpoolovského Ryana Raynoldsa. 7,2/10.

Fresh (2022)

Zvolený trochu iný, celkom svieži, prístup k téme, dobre zahraté, dostatočne originálna téma. Ja som spokojný. Trochu mi to pripomínalo v určitých aspektoch Get Out, ale to je v poriadku. 7,2/10.

Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců (2017)

Práve v deň, keď som dočítal komiks, objavil som tento film, takže som bol ešte dostatočne zainteresovaný vo svete japonskej alchýmie. Musím povedať, že film ma prekvapil aj neprekvapil, nakoľko mal svetlé stránky aj horšie. Pochváliť musím efekty, ktoré boli viac ako obstojné, aj keď ich nebolo až tak veľa, taktiež zobrazenie postáv, ktoré boli (až na výnimku Winry) verné komiksovej predlohe, ako aj prostredie, ktoré bolo očarujúce a malo presne ten alchymistický nádych. Rovnako boli dobre urobené kostýmy a film celkovo nepôsobil lacno. Prvá polovica sa takmer dokonale pridržiava filmu a povedal by som, že zobrazuje 10, maximálne 20 dielov mangy. Druhá polovica si ide vlastnou cestou a spoločné s predlohou má iba 2 3 styčné body. Práve druhá polovica sa mi páčila menej, pretože išlo o dosť veľkú skratku ku finále, ku ktorému film aj tak nedospel, iba ho nejako polouzatvoril, aby nechal priestor na prípadné pokračovanie. Práve tu mi chýbalo veľa postáv, ktoré by som rád videl, ako Scar, Lin, Wrath, Salem, Greed, Armstrongovci a podobne. Svet alchymistov je omnoho väčší, ako dokázal zobraziť tento film za 133 minút, to chápem, preto by som sa potešil pokračovaniu. Je tu ešte veľký potenciál urobiť to skvele, ale asi by to chcelo viacero dielov. Hodnotenie presne v strede, pretože to nebolo ani zlé, ani dobré. 5/10.

Fullmetal Alchemist – pomsta Scara (2022)

Prvý diel som pozeral tesne po dočítaní mangu, takže som mal alchimistickýsvet celkom zmáknutý. Priznám sa, že dnes si už nepamätám ani prvý film ani mangu, takže som nebol tak v obraze. Každopádne sa mi počas sledovania veľa vecí vybavilo, čo znamená a co sa mi aj zdalo, že tento film je ešte vernejší predlohe, než tomu bolo v prípade filmu z 2017. Páčilo sa mi, že je to spracované detailnejšie,  ale bola to iba určitá časť, takže nejaké pokračovanie by malo prísť. Mohli to radšej natočiť ako seriál a nie vydať film raz za 5 rokov. Snáď tak dlho nebude trvať natočenie pokračovania. Herecké výkony ako aj efekty neboli nič moc, ale na také jedno pozretie slúžiace ako pripomenutie príbehu to postačilo. 5,2/10

Fullmetal Alchemist – poslední alchymie (2022)

Musím povedať, že táto filmová trilógia celkom slušne pokryla a spracovala príbeh mangy. Kiežby viacero príbehov z Japonska dokázalo byť aspoň takto spracovaných, a najmä komplexne. Efekty boli aké boli, nie je to na úrovni hollywoodskych blockbusterov, ale postačili. Postavy boli zväčša verné predlohe a uspokojujúce. Len tie herecké výkony boli dosť slabé. 6,9/10.

Galerie zlomených srdcí (2020)

Dosť čajová romantika s hlavnou predstaviteľkou, ktorá vyzerá na trinásť a navyše nemá charizmu hlavnej herečky. V konečnom dôsledku to bolo ale celkom príjemné pozeranie, ale o výnimočný film sa nejedná. 5,4/10.