Maximilianus

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 22.8.2020  16:34
    Hamilton (2020)

Veľmi moderný počin, hodný 21. storočia, ktorý netradičným spôsobom preplieta rôzne žánre do podoby historického muzikálu plného kvalitných pesničiek, skvelého spevu, humoru a pútavého príbehu, ktorý nenudí. Lin-Manuel Miranda nie je ani najlepší spevák a ani herec, ale tak toto je skutočne vynikajúci počin a klobúk dole, že dokázal takéto niečo vytvoriť. 8,8/10.

• 14.7.2020  19:33
    Dark (TV seriál) (2017)

1. séria: Prvých päť či šesť dielov je to taký pomalší, ale veľmi pútavý rozbeh, v podstate nie je nejaký veľký problém sledovať, kto je kto. Potom sa to začne komplikovať a vzniká výborná zápletka. Tvorcovia veľmi dbajú na to, aby divákovi priebežne pripomínali, kto je kedy kto, ale predsa len, väčšina si asi bude musieť trochu googliť, aby neprišla o spojitosti. Až na trochu slabšie efekty v poslednej časti veľmi profesionálny vizuál na úrovni americkej produkcie. Zatiaľ ma toto baví o dosť viac ako Strenger Things, aj keď tretia séria ST sa mi páčila veľmi. Za mňa to zatiaľ nie je na jednoznačných 5*, ale dám ich motivačne. Ďalšie série ukážu, či oprávnene. 2. séria: Nemôžem povedať, že by bola lepšia ako tá predchádzajúca, ale mala viacero skvelých momentov. Seriál si udržal kvalitu na vysokej úrovni, dokonca to bolo menej komplikované ale stále zaujímavo zamotané. Koniec nabudil na tretiu sériu, tak som zvedavý, čo prinesie záverečná časť. 3. séria: Aby toho nebolo málo, tvorcovia si pre nás pripravili alternatívny svet a pár nových časových období. Záverečná séria spočiatku vyznieva odlišne od predchádzajúcich a 6 dielov taká v podstate aj je, ale v posledných dvoch postupne všetko dovysvetľuje, doplní a krásne uzavrie celý príbeh. Skutočne klobúk dole, ako to pekne vedeli poprepletať a sami sa nezamotať. Fakt premyslené. Síce pár vecí vyšumelo do prázdna, najmä Aleksander Tiedemann bol taký, že sa motal okolo hlavných postáv, ale nikdy poriadne nebolo vysvetlené kto je, čo urobil a ako sa dostal do Windenu. Taktiež Agnes by nezaškodilo viac priestoru. Inak super. Zo záveru nie som úplne ohromený, ale spravili to opäť zaujímavo.

• 1.7.2020  20:21
    Ozark (TV seriál) (2017)

1. séria: Tento seriál ma úplne dostal a pohltil. Hneď od prvého dielu ide naplno a rozdáva rany na všetky strany, pričom nepoľaví až do konca desiateho dielu. Je tu celkom dosť postáv, avšak iba toľko, aby to bolo zaujímavé a pestré. Navyše sú všetky výborne napísané a zapadajú do celkového konceptu. Julia Garner je podľa mňa skvelá herečka a aj tu to dokazuje, ale čakal som od nej viac, resp. možno je to rolou, ktorú má, relatívne malým priestorom, ktorý zatiaľ dostala, alebo jednoducho mierne zaniká pri excelentných Jasonovi Batemanovi a Laure Linney. Zatiaľ veľká spokojnosť. 2. séria: Seriál v podstate pokračuje v podobnom tempe, aké nastavil v prvej sezóne, no príde mi, že nepriniesol, okrem veľkého množstva mŕtvych, nič nové a ako keby iba prešľapoval na mieste. Postavy Rachel a Masona úplne pokazili, ale na druhej strane, ako sa dalo čakať, Julia Garner ide hore. Uvidíme, ako to bude pokračovať. 4,2/5. 3. séria mi pripadala, ako keby tvorcovia nevedeli, ako má príbeh pokračovať, a tak najmä v prvej polovici tápali. Druhá bola o poznanie lepšia a úplný záver už viac prekvapujúci nemohol byť. Postava Bena bola veľmi zaujímavá a aj prekvapivo vierohodne zahraná, no a Julia Garner stále lepšia a lepšia. Robí mi radosť.

• 25.6.2020  16:03

Ďalší klenot Zlatého veku Hollywoodu. Trochu mi to pripomínalo Vojnu a Mier, aj keď to bolo asi spôsobené relatívne blízkou dobou, kedy sa tieto diela odohrávali. Hlavná postava je potvora, čo ma prekvapilo, ale sledovať jej cestu, vzostupy a najmä pády počas 238 minútovej dĺžky filmu bolo pútavé a pre mňa tento film pôsobil veľkolepo a epicky. Vôbec mi neprišiel tento film nejaký rasistický alebo niečo, jednoducho odrážal vtedajšiu dobu, a aj keď aj také správanie sa k ženám nebolo na dnešné pomery správne, to že film zobrazuje skutočnosti také, ako boli nie je chyba. 8,7/10.

• 10.5.2020  21:25

Veľmi živý a prirodzený film. Adèle Exarchopoulos je pozoruhodná herečka. Veril som jej každý pohyb, gesto, emóciu. To ako behala očami po tvári Lea Seydoux v rannom štádiu ich vzťahu, ale veril som jej aj scény v triede v roli pedagóga, jej neistotu, žiaľ. Všetko. Prvá polovica bola viac živelná a o spoznávaní seba samého a svojej sexuality, druhá bola dospelejšia a riešila problémy vo vzťahoch. Dokopy mi to dalo veľmi výživný koktejl, ktorého chuť sa mi nezunovala ani na konci 179 minúty. 8,6/10.

• 1.5.2020  15:35
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. séria: Hoci nástupca a predsa predchodza jedného z najúspešnejších seriálov minimálne poslednej doby, Better Call Saul funguje aj ako samostatný seriál výborne, a aj keď sa tam zatiaľ nič také dramatické nestalo, postavy a príbeh jednoducho bavia. Plusom sú staré postavy, pri ktorých ale vieme ako dopadnú, takže sa o ne až tak nemusíme báť, no ešte je tu aj viacero skvelých nových postáv, o ktoré sa báť môžeme. Ako štart pohoda a ústredná dvojica Saul a Mike to zatiaľ vládzu utiahnuť. 4,5*. 2. séria: Tento seriál plynie ako po masle a každý diel je zaujímavý, avšak v konečnom dôsledku sa tam nič dramatické nedeje. Páči sa mi, že je dej rozdelený medzi Jimmyho a jeho právne záležitosti a Mikea, ktorý rieši veci viac podobné a známe z Breaking Bad. Zatiaľ mi to ale príde také ospalé, presne ako Albuquerque. Tempo je pomalé ale všetko je precízne vyrozprávané a budované, tak hádam ďalšie série zaradia vyšší prevodový stupeň. Stále 4,5*. 3. séria: Tento seriál je výborne a pútavo natočený, ale stále mi príde, že sa tam nič poriadne nestalo. Síce je to precízne vyrozprávaný príbeh zrodu Saula Goodmana a prípadne aj iných postáv, ale príde mi to, ako keby Walter White ešte stále v tretej sérii učil a iba rozmýšľal, že bude vyrábať drogy. Taktiež, tým, že vieme, ktoré postavy zomrú v Breaking Bad, nemusíme sa o ne báť tu, prípadne keďže Nacho ani Kim neboli v Breaking Bad, tak je jasné, že minimálne jeden z nich do konca seriálu zomrie, prípadne sa ocitne vo väzení. Inak je Kim skvelá postava a je úžasné sledovať aj jej prerod z ambicióznej radovej právničky na nie až tak úplne morálne čistú samoživiteľku. Verím, že druhá polovica seriálu bude akčnejšia, takže dávam 4,4* ale nechávam ešte vyššie hodnotenie, ale ak to pôjde takto aj v ďalších 10 dieloch, tak jednu hviezdu uberám. 4. séria. Hurá, konečne. Nemôžem povedať, že by bola táto séria nejako lepšia od tých predchádzajúcich, a to najmä z dôvodu, že aj tie predchádzajúce boli skvelé, ale štvrtá pôsobila odľahčene, nebola taká zaspatá a nepohybovala sa miniatúrnymi krokmi. Konečne sa tu diali veľké veci krásne namixované Jimmym ale aj Hectorom, Frigom, Nachom a Michaelom. Krása. 4,65/10. 5. séria: Prvé tri série mi pripadajú ako iba predohra ku skutočnému seriálu, ktorý začal tou 4. Tu už sa hrá iná liga. Tvorcovia si skutočne dali záležať na charakteroch a ich vývoji. Hoci to môže pôsobiť pomalé, všetko je precízne vybudované a pekne poskladané, aby príbehy jednotlivých postáv nadväzovali a zapadali do seba. Najviac ma udivuje premena Kim, o ktorej som si myslel, že Jimmyho už dávno opustí, a ono je to presne naopak, stáva sa jeho najväčším komplicom. Príbeha Nacha a v podstate aj Lala Salamanci a celého Kartelu veľmi zaujímavý, na druhej strane Gus Fringe a Michael, súboj o územie, skutočne je toho veľa a rozbehlo sa to naplno. Teším sa a som zvedavý na poslednú sériu. 4,75/10.

• 20.2.2020  16:22
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Úvodný diel je taký klasický výcvikový, kde by sa mal divák akože zoznámiť s rotou. Mne sa to podarilo až v diele poslednom. Dovtedy som seriál považoval za duševne prázdny, práve z toho dôvodu, že všade bolo milión vojakov a seriál takmer žiadneho z nich nejako nepredstavil, iba ich občas ukázal. Čo sa týka tvárí, tak bolo ich tu veľa známych, až som žasol. Páčilo sa mi, že niektoré diely sa venovali viac konkrétnej postave, takže tie pohľady na udalosti bol trochu rozdielne. Hlavnú úlohu vo väčšine dieloch hrala akcia, a tá teda bola úchvatná. Či už sa jedná o výbuchy, streľbu, taktiku, až po roztrasenú kameru, ktorá servírovala tú správnu atmosféru. Bolo tu síce aj veľa patriotizmu a úžasnosti američanov, ale to už je vrámci ich produkcie klasika. Nie až také skvelé, ale za akciu s prižmúrenými očami plný počet. Inak 8,6/10.

• 5.2.2020  22:37
    Gentlemani (2019)

Waw, nádhera, paráda. Skvelé postavy, brilantné dialógy, premyslená zápletka. Jediné, čo mi je ľúto, že Colin Farrell nemal viac času na plátne, ale Hugh Grant to celkom slušne pokryl. Matthew McConaughey a Charlie Hunnam lahôdka. 9/10.

• 30.1.2020  16:30
    Waves (2019)

Film od ktorého som nevedel, čo mám čakať, tak som nečakal nič a prekvapil ma svojím surovým zobrazením reality, skvelou kamerou, obrazom, zasadením hudby do obrazu a netradičným rozprávaním príbehu. Mladý Tyler hral veľmi dobre a aj Sterling K. Brown sa zhostil svojej úlohy na výbornú. S prižmúrenými očami plný počet. 8,2/10.

• 18.1.2020  16:33
    1917 (2019)

Nie je to síce veľkofilm, práve naopak pôsobí viac komornejším dojmom, avšak vďaka ako keby jednému záberu divák prežíva každý jeden krok dvojice vojakov vyslaných na neľahkú misiu, a vďaka tomu sa dokáže ešte lepšie vžiť s ich útrapami. Kamera je excelentná, a taký waw pocit som zažil naposledy pri Revenantovi, ale ani tam nebola taká veľkolepá a premyslená. Z filmu síce až moc cítiť Oscarové ambície a možno aj trochu cestu istoty. Taktiež pre mňa trochu neprirodzene pôsobilo účinkovanie známych mien v nie až tak dôležitých úlohách, ale to je iba detail. S prižmúrenými očami plný počet. 8,6/10.

• 5.12.2019  17:28
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

1. séria: V polovici prvého dielu som to vypol, pretože mi to pripadalo ako kópia Californication a Family Guy. Dal som tomu ale šancu a postupne si ma tento seriál omotal okolo prsta. Zlom prišiel v šiestom dieli a odvtedy si všetky tie postavy a príhody nesmierne užívam. Ešte 11. diel bol trochu nudnejší, ale inak super. Veľmi sa mi aj páči pokračujúci dej, takže sa nejedná iba o epizódne časti, ale vtipy na seba nadväzujú aj cez niekoľko dielov. Humor je na vysokej úrovni a je obdivuhodné, že tvorcovia dokázali prisť s niečím trochu odlišným. Zatiaľ 4* za rozbeh. 2. séria: Ono je to vlastne dramatický seriál s veľa humorom, či už bláznivým, bizarným, suchým alebo sarkastickým. Stále oceňujem, že sa nejedná o epizódy, ale o pokračujúci dej. Postavy stále bavia a aj nové vedie zabaviť. Dávam 4,5*. 3. séria: Príbeh pokračuje, rovnako ako aj vysoká kvalita dielov. Táto séria mi prišla trochu viac depresívnejšia a temnejšia, možno s trochu viac vážnejším, prípadne cynickejším humorom. Už viete, čo môžete od tvorcov očakávať, ale stále dokážu prekvapiť, (viď podmorská epizóda). 4,5* a som zvedavý, čo bude ďalej. 4. séria: Waw, tak tento seriál je stále viac temný a depresívny. Každá postava má hĺbku a niekoľko rovín. Raz sú hajzli, potom vtipní, neskôr zúfalí a podobne. Dokonca aj ten Mr. Peanutbutter nie je vždy veselý a bezstarostný pes. Celkom ma dostala dejová linka BoJackovej mamy. Tá to v živote nemala ľahké. Veľmi oceňujem, ako tvorcovia dbajú na detaily a ako vedia zmysluplne pospájať dej z rôznych časových rovín, aby do seba zapadal a ako využívajú rôzne štýly vizuálu, resp. ako sú niektoré epizódy štylizované v inom duchu. 4,5*. 5. séria: Stále super, len mi pripadá, ako keby tvorcom o 1% dochádzali nápady. V tejto sérií sa seriál dosť venuje minulosti jednotlivých postáv a dej napreduje pomalšie. Taktiež, Mops je asi moja najobľúbenejšia psia rasa, ale Fialka je fakt dosť otravná a ako jediná postava seriálu mi vadí. Inak to bolo opäť temné a depresívne, ale iným spôsobom a hlavne menej. Podobne to bolo aj s humorom, ale to môže byť tým, že už som si naň zvykol. Sex robot bol ale dobrý. 4,2*. 6. séria pokračuje v tempe a duchu tej predchádzajúcej. V prvej polovici sa dej posúva výraznejšie, tá druhá sa snaží uzavrieť BoJackov boj s vnútornými démonmi. Celkovo hodnotím tento seriál ako veľmi originálny, s výborným humorom, ktorý ale už bol pre mňa v posledných dvoch sériach trochu opozeraný (aj ho tam bolo o poznanie menej), a hlavne dosť temný a vážny, najmä na fakt, že je animovaný. To ale iba dokazuje, že aj takéto seriály môžu mať hĺbku. Prial by som si, aby príbehy postáv boli možno trochu viac ukončené, ale život ide ďalej, takže aké ukončenie. Každopádne si tento seriál pozrie určite ešte niekoľkokrát. Celkové hodnotenie 9,5/10.

• 28.11.2019  17:33
    Irčan (2019)

Tento film je podobne skvelý ako ostatné Scorseseho filmy, a v mnohom sa podobá na také Casino či Mafianov. Je to kus poctivej práce a zároveň aj pripomienka konca minulého tisícročia. Na jednej strane musím povedať, že film v podstate neprináša nič nové, na druhej strane ale je natočený skvelo a film s takými hviezdami ako De Niro, Al Pacino, Joe Pesci či Harvey Keitel divák chce vidieť a očakáva, najmä vzhľadom na to, že počin so všetkými takýmito hereckými legendami v žánri, ktorí ich v podstate preslávil, na čele s Martinom Scorsesem, je určite posledný. Napriek tomu je film aj niečim odlišný, a to poslednou polhodinkou, kedy hlavných protagonistov vidíme stárnuť. Možno je to aj taká pripomienka ich vlastných životov a rozlúčka s ich spoločným účinkovaním. Čo sa teda príbehu týka, je to Scorsese, je to gangsterka, ktorá má prekvapivo dosť vrážd. Ja osobne som očakával, že to bude viac politické, takže som rád, že to skutočne bola gangsterka, ako sa patrí. Mám iba dve výhrady. Jedna sa týka omladzovania hercov, najmä v prvej polovici filmu, ktorá je jednoducho hrozná. Najmä De Niro a Joe Pesci vyzerajú stále umelo. Keď si zoberiete, že dej sa odohráva v päťdesiatych a šesťdesiatych rokov, kedy mal reálny Frank Sheeran tridsať a štyridsať rokov, a divák sleduje Roberta De Nira, ktorý vyzerá o 20 rokov starší, než by mal, tak to prosto nesedí. Najmä keď Joe Pesci, ktorý vypadá na 60 hovorí De Nirovi, ktorý vyzerá na 50, že kiddo a boy, vyzerá to divne. Toto im podľa mňa vôbec nevyšlo a mňa osobne to rušilo. Navyše síce omladili ich tváre, ale postavy a pohyby im zostali, takže keď aj De Niro ide do nejakej akcie, pôsobí to komicky, pohyby má pomalé, údery slabé, no jednoducho ako deduško a nie tridsaťročný ambiciózny veterán z druhej svetovej vojny. Al Pacino síce nebol umelý, ale tiež nevyzeral na 39, ale výzorom sa vyrovnal päťdesiatnikom, v najlepšom prípade zanedbaným štyridsiatnikom. Druhá výčitka je smerovaná priamo na Roberta De Nira, ktorý to už v sebe tuším nemá alebo za tie roky hral v príliš veľa komédiách, pretože tie jeho výrazy tváre zodpovedali presne úškrnom z daných komédií. Druhá polovica bez nejakého výrazného omladzovania (alebo jednoducho som si už zvykol) bola menej rušivá, dej stále skvelý a ostarovanie hlavných hrdinov vyzeralo naopak dosť reálne (najmä Joe Pesci mi prišiel veľmi vierohodný) a aj De Niro hral lepšie. Tam už mu tá poloha sedela. Čiže film skvelý, dej zaujímavý a tých 209 minút ubehne celkom rýchlo. Herecké legendy hrajú, ako sme u nich zvyknutí, najmä Al Pacino si zasa zahral "vzteklého psa" a Joe Pesci je prosto lahoďák. Harvey Keitel bol bohužiaľ na obrazovke asi 3 minúty, takže si ho moc divák neužije, ale bolo fajn vidieť aj jeho. Film nie je dokonalý, nie je to nič extra nové, ale je to poctivá filmarina a keďže sa už takýto film nebude opakovať, je to zázrak, že sme ešte niečo takéto mohli vidieť. 8,5/10.

• 14.10.2019  19:45
    Potvora (TV seriál) (2016)

Tak mám za sebou prvú sériu. Je to originálne ale nie inovatívne. Hlavná predstaviteľka je sympatická, ale to v podstate aj ostatné hlavné vedlajšie postavy. Až na Oliviu Colman (to ale vypovedá o jej hereckom talente). Dĺžka jednotlivých dielov je akurát. Jediná škoda je, že ich je iba 6. Kľudne by som pozrel aj 50. 2. séria som myslel, že ma sklame, nakoľko prvé tri diely mi neboli až tak pochuti. Až záver tretieho sa mi dostal do nôty. Postava kňaza bola veľmi zaujímavým a vítaným prvkom. Páčilo sa mi, ako ho zapojili aj do "odbočiek" hlavnej postavy.

• 10.10.2019  21:10
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Neviem prečo som si myslel, že to bude o niečom inom, avšak o to viac ma prekvapilo a bavilo to, čo prišlo. Jasné, bol to v podstate "iba obyčajný" detektívny príbeh, ale bolo to dobre natočené, rozvrstvené, spracované, napínavé a postavy boli sympatické. Možno vsuvky zo života Marie Adler mi pôsobili trochu rušivo, resp. až tak ma to nezaujímalo v porovnaní s vyšetrovaním, ale je jasné, že nakoniec to nejako bude súvisieť, resp. dôjde k nejakému prepojeniu. Celkovo to bolo dobre ukončené, vygradované, možno trochu moc idealistické, ale uspokojivé. Toni Collette super ako vždy ale páčila sa mi aj Merritt Wever a celý tím vyšetrovateľov. Odporúčam. 8,5/10.

• 4.10.2019  17:41
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

TOPKA zo španielska. Už prvý diel vás vtiahne úplne do deja a nepustí v podstate vôbec. Niektoré postavy si zamilujete hneď, niektoré neskôr. Ale túto partičku prosto musíte milovať. No a ten Arturito. Najradšej by ste ho zabili, ale potom by to nebolo také zaujímavé. Prvá séria super štart, druhá séria pecka, pre mňa zatiaľ vrchol tohto seriálu. Tretia séria mala pomalý rozjazd a bolo vidieť, že tvorcovia chcú divákom naservírovať aj to, čo poznajú a milujú, ale aj niečo nové. Tri ďalšie postavy, ktoré pribudli k starej známej partičke neboli (okrem Palerma) dostatočne predstavené a celkovo mi táto séria pripadala podobne ako celý Profesorov plán na novú lúpež. Tak, že tvorcovia nemali dosť času premyslieť všetko do detailov a preto to občas škŕipalo. Ale najväčší problém som videl v tom pomalom rozjazde. Záver bol však už lahôdkou presne na štýl La casa de papel a keďže karty sú už rozdané, podobne ako v druhej sérií, čakám aj od tej štvrtej veľké veci. 4. séria: Podobne ako 2. rozvíja tú predchádzajúcu, dopĺňa ju a prekonáva. Mám dojem, že Part 4 bol zatiaľ najakčnejší, dokonca by som sa nebál povedať, že aj najlepší, ale predsalen 2. séria je 2. séria. Je tu menej plánu a hry na mačku a myš, ale aj tieto prvky tu sú. Tím ako vždy perfektný, je tu opäť pár zvratov a prekvapení. Som rád, že Marseille dostal viac priestoru oproti 3. sérii, pretože je to skvelá postava. Arturito opäť vymýšľa, ale skutočným nepriateľom je tu ten hajzel Gandía. Prvé tri diely boli výborné, ďalšie štyri masaker, len ten posledný mi tam nejako nezapadal. Bol síce tiež kvalitný, ale pripomínal mi skôr nejaký z prvej série a hlavne mi pripadal ako niečo, čo sme už videli. Taktiež mám vzhľadom na súčasnú Covidovú situáciu obavu o prípadné pokračovanie, kedy a či vôbec sa nejakého dočkáme. Vraj je ale podpísaná zmluva na ďalšie dve série, tak snáď bude.

• 3.10.2019  16:03
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Seriál ako život sám. Aj vzhľadom na japonskú kultúru, väčšina situácií sa dá veľmi ľahko uplatniť na celom svete. Taký univerzálny je tento seriál. Asi aj vďaka tomu je taký populárny. S hlavnou postavou súcitíte, najmä keď ide o jej šéfa, ale všetky postavy sú dostatočne pestré a svojím spôsobom šibnuté, že si ich zamilujete. A nakoniec zistíte, že sa až tak nelíšia od vás, vašich blízkych, a že sú v podstate celkom normálne (vzhľadom na dnešnú dobu). 3. séria: Bola iná ako tie predchádzajúce. Dej síce pokračuje prirodzene ďalej ale prišiel mi až moc konzistentný, pričom sa vytratili epizódy z bežného a kancelárskeho života. Celá séria mi prišla iba ako nejaká prázdninová epizóda a nie súčasť seriálu. Navyše aj ostatné postavy nedostali taký priestor, resp. nemali moc zábavné úlohy. Ale bolo to aj napriek tomu dobré a vďaka krátkej stopáži aj svižné. 4*

• 3.10.2019  15:41
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

V dnešnej dobe, aj napriek iba 3 sériam, už klasika, ktorá podobne ako South Park, či Family Guy alebo American Dad či podobné seriály ide ďalej v rúcaní bariér. Každý seriál má svôjho psychopata, a ako SP má Cartmana, AD Rogera, Morty má na jeho smolu Ricka. Jediné, čo mi trochu vadilo bolo, že seriál robí veľa narážok na rôzne seriálové a filmové počiny a to až v takej miere, že mi to prišlo ako vykrádanie iných diel. Ale inak super. 4. séria: Podľa mňa super, podobne ako predchádzajúce série. Tu mi prišlo to vykrádanie menej citeľné. Diely ale boli menej nadväzujúce. Za najlepší asi považujem v tejto sérii 5. diel, ale tuším aj 8. bol super. Všetky si ale udržali vysokú kvalitu.

• 21.5.2019  14:28

Zaslúžene si tento film drží titul legendárny. Aj po toľkých rokoch dokáže prekvapiť, nadchnúť a zabaviť. Vtipný, trefný, provokatívny. V dobe uvedenia to musel byť trhák. 5*

• 24.10.2018  15:41
    JFK (1991)

Perfektné dielo, vypoinotvané, plné teórií, ktorým som vďaka Oliverovi Stoneovi veril. Film pôsobí miestami až ako dokument, ktorého pravdivosť sa nedá spochybniť. Výborný rozprávačský štýl, ktorý vás nenechá ani na chvíľu si vydýchnuť. Skvelý Kevin Costner, ktorému by som dal za túto rolu aj Oscara. Výborní boli aj Tommy Lee Jones, klasicky Joe Pesci, ale aj Gary Oldman. Záverečný monológ, chuťovka s čerešňami navrchu. 9,4/10.

• 27.7.2018  17:47

Tento film je už overený časom, obľúbený medzi miliónmi divákov a srší z neho poctivá práca a precíznosť. Oproti Dobrý, zlý a škaredý mi príde o dosť vážnejší. možno aj vyspelejší, s väčším posolstvom ale aj menej dobrodružný. Z týchto dvoch filmov je tento objektívne lepší, ale Dobrý, zlý a škaredý sa mi o kúsok páčil viac. Charles Bronson ako divný týpek, ktorý na seba vždy upozorní harmonikou, pritom je úplne jasné, že na ňu nehrá nebol úplne podľa môjho gusta, ale počas filmu ju zavesil na krk a stal sa typickým tajomným mužom westernu s mystickou minulosťou, ktorý nikdy nemôže zostať dlho na jednom mieste, ani aby sa vyspal s jedinou ženou vo filme. Sympatická mi bola iba postava Cheyenne. Hanry Fonda bol skvelý a Charles Bronson sa svojej role zhostil tiež výborne, aj keď jeho postava bola aká bola. 8,7/10.

• 21.7.2018  21:17

S prižmúreným jedným okon 5* aj keď išlo o výborný film, ktorý má čo ponúknuť aj o 52 rokov neskôr. Jednou chybičkou krásy je postava zlého (Lee Van Cleef), ktorá je podľa môjho názoru slabo využitá a ták sa jedná skôr o príbeh dvojice Clint Eastwood a Eli Wallach, pričom mi dosť často pripadalo, že hlavnou postavou je práve Eli Wallach, nakoľko sa príbeh točil dosť okolo neho a taktiež mal vo filme omnoho viac viet ako Clint. Je inak zaujímavé, ako sa jeho syn Scott Eastwood podobá na otca práve z tohto obdobia. Inak celkom zábavný film so zaujímavými hlavnými postavami a najmä ústrednou dvojicou. 8,7/10.

• 8.6.2018  00:28

Mierne vyčnievajúci vojnový film, ktorý nie je iba o hrdinstve fínskych vojakov (aj keď aj toho je tam dosť), ale najmä o ich ľudskosti a všetkému, čo k tomu patrí. K tomu ešte neustála záplava guliek od takmer nezobrazeného nepriateľa, takže skutočne neviete, odkiaľ príde ďalší výstrel a kto bude jeho ďalšou obeťou. Spočiatku som mal problém stotožniť sa s čatou a bola to pre mňa iba banda neznámych vojakov, avšak po príchode Rokku, ktorý sa hneď stal mojím obľúbencom som si začal nachádzať cestu aj k pár ďalším postavám. Vyobrazenie vojny a podmienok vojakov na slušnej úrovni a vzhľadom na fakt, že akcie tu bolo viac než dosť, by sa za takýto film nemusela hanbiť ani americká produkcia. 8,6/10.

• 8.5.2018  14:32

Marvel konečne trochu upustil od svojej rodinnej šablóny a naservíroval nám akciou nabitú vyvražďovačku. Samozrejme iba v určitom zmysle. Pre mňa by bolo prijatelnejšie, keby mal film R-kový rating a bol možno ešte o trochu drsnejší a vážnejší, ale nevadil by ani taký, aký bol. Hneď začiatok je brutálne dobrý a prekvapivý, kedy vás hodí ku koncu akcie. Od tohto bodu som myslel, že teraz budeme mať aspoň polhodinu pokoj od ďalšej bitky, väčšinu filmu sa budú hrdinovia zhromažďovať a na konci nás čaká epická bitka. No akcia a súboje boli takmer počas celého filmu, prerušované občasnými dialógmi a posunmi dejom, či už akože vtipnými vatami (kde niektoré vyšli, pre mňa stále Rocket, Drax a Starlord), alebo dojemnými momentami. Hrdinovia sa rôzne spájali do bojových skupín, menili dejisko boja, chvíľu vyhrávali, chvíľu prehrávali, prosto bomba. Nemôžete si byť istí, kedy z nich niekto zomrie. Armáda Thanosa je masívna ale najmä silná, najmä 4 poskoci, ktorí teda hlavné postavy poriadne potrápili. Thanos ako "záporná" postava je výborne vykreslený, kedy v podstate ani nemôžete povedať, že je záporák, pretože mu ide o vyššie dobro, podobne ako Ozymandiasovi vo Watchmenoch, tu však ide o masívnejšie rozmery. Prekvapivé je aj dejisko konečnej bitky, ako aj „vyparovací“ záver filmu, pri ktorom som cítil bezmocnosť a úzkosť nad tým, ako sa také niečo môže diať. Marvel má však v katalógu veľa zaujímavých postáv, takže im asi bolo treba uvoľniť miesto. Samozrejme škoda Starlordového výbuchu hnevu, príbeh mohol skončiť úplne inak. Som zvedavý, ako bude príbeh budúci rok pokračovať. 8,7/10.

• 6.1.2018  22:10

Tento film je trošku oriešok na hodnotenie. Scénar je dobrý, hrá v ňom veľa skvelých hollywoodskych hercov, ktorí podávajú nadpriemerné až výborné herecké výkony, má akciu (aj keď jej mohlo byť ešte o málinko viac), dobré dialógy a najmä celý film je vyvážený, dokonca by som povedal, že od bankovej lúpeže film naberie grády a až do finále si dokáže udržať pozornosť diváka a tým pádom ani dlhšia stopáž až tak nevadí. Za zmienku stojí aj úvod filmu a prvá lúpež, ktorá diváka pekne nabudí na celý film. Keby som film pozeral v devätdesiatých rokoch, neváhal by som nad 5*. V roku 2018 som však musel uvažovať, či si plné hodnotenie zaslúži. Film totiž trpí aj miernými neduhmi. Za zbytočnú scénu som považoval tú, kedy Al bol na mieste činu pozrieť sa na mŕtvu prostitútku, neprirodzene utešoval jej mamu a následne viedol rozhovor so svojou ženou o jeho práci. Rozumiem, že išlo o nejaké prehĺbenie vzťahu postáv, možno o prepojenie s inou vedľajšou postavou, no nebolo to nutné. Rovnako aj mini príbeh postavy Donalda Breedena (Dennis Haysbert) bol mierne zbytočný avšak neukrojil si zo stopáže až toľko a v konečnom dôsledku pekne zapadol do celkového príbehu. Postava Ala mi bola značne menej sympatická ako Robertova a viac som fandil Robertovi a jeho tímu. Koniec som tak trochu predvídal a asi mal byť Al tá pozitívna postava, preto bol záver taký aký bol. Za skvelé herecké výkony, konštantnú kvalitu počas celého filmu a najmä za bankovú scénu s mierne prižmúreným jedným okom 4,7 *.

• 4.1.2018  02:29

Veľmi kvalitné. Skvelý Peter Sellers. Trochu tú atmosféru pokazila titulková scéna.

• 4.1.2018  02:28

Hodnotenie vysoké. Prekvapenie. Fajn postavy, zaujímavé konflikty, reálne postavy. Veľmi dobré.

• 4.1.2018  02:11

Špičková slovná prestrelka. Výborné herecké výkony - Top film.

• 4.1.2018  02:08
    Deadpool (2016)

Zábavná jazda s dobrou, miestami brutálnou akciou. Prekvapenie.

• 4.1.2018  01:57
    Komorná (2016)

Nešlo tak o artovy film, ako som si myslel. Chýbala mi tam komornosť počas celého filmu a tajomno, kde tieto dve veci v prvej časti figurovali. Celkovo z toho bolo cítiť, že to nie je príbeh z východu, ale inšpirovaný západom. 8,7.

• 4.1.2018  01:52

Trochu tam bolo cítiť rok výroby, ale inak a aj napriek tomu kvalitný film

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30