Maximilianus

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 30.8.2020  20:22
    #Žiju (2020)

Slabou stránkou pri tomto filme bol fakt, že sa viacmenej jednalo o prežitie doma a prebehnutie ulice, pričom hlavní hrdinovia mali obranu 1000 proti pokúsaniu. Všetko to pôsobilo tým pádom nie moc reálne a celkovo aj scenár nebol bohvieako dômyselný. 5,5/10.

• 8.10.2020  17:43

Zbytočný a nezáživný film. Potešila iba prítomnosť Davida Arquettea. 4,2/10.

• 12.5.2020  21:18
    18 dárků (2020)

Pekný a dojemný film. 7,4/10.

• 24.6.2020  21:02
    365 dní (2020)

Vizuál bol celkom moderný a dobrý, to, že herci vyzerali ako z tureckej telenovely mi nevadilo, príbeh bol jednoduchý, zahrané to bolo tak všelijak a milostné scény boli síce vášnivé, ale iba ľahko erotickej povahy, čo ma sklamalo najviac. Koniec bol pre mňa celkom nečakaný, ale niesol sa v duchu kostrbatosti celého filmu. Takže, nejednu ženu v dlhotrvajúcom vzťahu tento film poteší, ale kvalitatívne je to podobné ako väčšina takýchto filmov pre ženy. 5,2/10.

• 19.8.2020  16:06

Veľmi sa mi páčil začiatok, keď sa ešte dej odohrával v minulosti. Celkovo mi bol sympatický humor v tomto filme. Trochu mi pripomínal Borata. Seth Rogen sa dokonca držal na uzde, aj keď podľa mňa mohol trochu pritvrdiť občas, aby ten film trochu obzvláštnil. Takto postupne strácal dych a držal sa na jednej úrovni. Škoda. 6/10.

• 19.9.2020  21:00
    Antebellum (2020)

Nakoniec to bolo celkom zaujímavé, aj keď trvalo celkom dlho, kým nám tvorcovia predostreli paralelu toho, čo sa tam vlastne deje. 6,5/10.

• 25.4.2020  18:56
    Arkansas (2020)

Mladší brat vs starší 0:1. Nie je to žiadne terno, ale zasa nie je to ani taký prepadák. Skôr mi prišlo, že sa film hrá na niečo čo nie je, prípadne, že mu chýba iskra, nápad, spád, možno viac brutality. Aspoň niečo. Ale vyslovene nuda to nebola. 5/10.

• 23.9.2020  22:12

Zvláštne, no napriek tomu pútavé, s veľmi dobrými hereckými výkonmi, atmosférou a dialógmi / myšlienkami. Postupne a najmä ku koncu mi však prišlo, že to tvorcovia trochu prehnali a moc sa snažia, ale aj tak mám z tohto filmu pozitívny dojem. Určite jeden z tých lepších Netflix filmov. 7,5/10.

• 22.8.2020  19:18

Skôr rodinná dráma než akčný film, ktorá je viac zbytočná ako potrebná. Nevravím, že ma to úplne nebavilo, ale akcie bolo málo a aj to nijakej poriadnej a ten koniec nič moc. 5,8/10.

• 23.3.2020  16:24
    Bankéř (2020)

Príbeh je v podstate taký klasický, avšak zaujímavý, dobre natočený s veľmi dobrý obsadením troch hlavných hercov. Nie je film, kde by Samuel L. Jackson nebol lahodný. 7,5/10.

• 9.6.2020  22:28
    Becky (2020)

Páči sa mi, že film sa s obsahom nehrá v rukavičkách, ale ide nekompromisne po krvi. Najväčším kameňom úrazu sú však postavy zločincov, ktorých konanie je veľmi nelogické. Veril som im, že nechceli nikomu ublížiť, no napriek tomu nemajú problém zraniť či zabiť avšak hlavná postava, ktorej meno nesie film sa prekvapivo ľahko vyhýba akýmkoľvek problémom. Škoda, ale na jedno pozretie to nie je zlé. No tohtoročný Lov bol zaujímavejším a lepších prekvapením, ako Becky. 5,8/10.

• 21.4.2020  18:19
    Betonrauš (2020)

Mám rád takéto filmy o finančných podvodoch a hoci sa nejedná o nejaký oscarový film, bolo to príjemné pozeranie. 6,7/10.

• 29.8.2020  17:38

Nemôžem povedať, že by to bolo nejako horšie od predchodcov, dokonca sa vrátila väčšina pôvodných hercov, ale ten príbeh nebol ani ničím výnimočný ale nejako špeciálne dobrý. Ale ako taká nostalgia pre ľudí, ktorí videli pôvodné filmy v reálnom čase ich vydania, to fungovať môže. 5,2/10.

• 6.2.2020  22:34

Nemám rád filmy, ktoré sa snažia byť nasilu vtipné a funky a podobne. Tu mi to až tak nevadilo, keďže sa to k Harley Quinn hodí a tak nejako sa to od nej aj čaká. Avšak Margot Robbie mi aj tak vo viacerých scénách pripadala, že sa na to až tak nehodí, resp. že jej to nie je až tak pochutí a prirodzené, a že má na serióznejšie herectvo. Ostatné postavy ako tak. Malá zlodejka klasický stereotyp, speváčka fajn, policajtka slabota a Huntress ako osobnosť super, len škoda, že nedostala viac priestoru. Potešil aj Ewan McGregor a hyena. Akciu tiež musím pochváliť, bola dostatočne surová, sem tam sa objavila aj nejaká krv, a pripadala mi aj celkom vierohodná a svižná. Príbeh bol priemerný. 6,4/10.

• 18.10.2020  14:17

Milý dokument, vďaka ktorému som sa dozvedel, prečo členky (alebo aspoň väčšina) skupiny Blackpink vie tak dobre po anglicky, aj čo sa týka prízvuku. Taktiež sa mi potvrdilo to, čo som predpokladal, že na východe tieto popové hviezdy cielene vytvárajú. Okrem toho, nakoľko skupina existuje možno 4 roky, sa toho ani veľa dozvedieť nedalo. 7/10.

• 25.3.2020  13:00
    Bloodshot (2020)

Vin Diesel, ktorý má nadpozemskú silu dostane do tela nanobotskú technológiu, vďaka ktorej má ešte viac neskutočnú silu, ale ktorej vôbec nerozumie a bohužiaľ mu neposilnila mozgové bunky, takže je to zasa iba Dominic Toretto, ktorý nepotrebuje auto, pretože on sám je mašina. Prvá polovica bola fakt nuda, potom nastal na pár minút lepší obrat a potom to bola hollywoodska podpriemerná klasika. Akcia nič moc, vtip pod hladinou mrazu, postavy klišé. No, nič moc ale pozrieť sa to dá, len to nie je dobré. 5/10.

• 28.6.2020  18:19
    Bludné kruhy (TV seriál) (2020)

Pre mňa to pôsobilo ako typický seriál z produkcie HBO. Samotný príbeh je zaujímavý, ale nie je to dokopy nič extra. Kľudne by sa z toho dal urobiť 150 minútový film, netreba 6 hodín. Výkon Marka Ruffala sa mi nezdal nejaký výnimočný, a to preto, že on hrať vie a už to v minulosti ukázal. Tu to iba opäť potvrdil, ale hral to, čo vie. Nejaká dvojrola to ani nebola, kedže jeho dvojča Thomas sa až toľko v seriáli neukázal a viac ho iba spomínali, ako by reálne hral. Takže to bolo o jednom z bratov, ktorý sa snaží zistiť kto je jeho otec a vyriešiť si rodinné problémy. Za najzaujímavejšie považujem denníkové rozprávanie seriálového dedka Marka Ruffala alias Domenica. 7,8/10.

• 9.10.2020  08:24

Veľmi dobré a pútavé príbehy s mierne mrazivým podtónom. V podstate aj fajn prepojené, aj keď to nie je nič výnimočné. 6,8/10.

• 13.6.2020  21:57

Film si takmer nemohol vybrať lepší čas na uvedenie, pretože tá téma je veľmi aktuálne. Na môj vkus Spike Lee to celé Black Lives Matter a utlačovanie černochov prezentoval moc okato a v prehnanej miere, ale tak on sa v tomto veľmi vyžíva a bojuje za rovnoprávnosť, takže sa tomu nemožno moc diviť. Musím pochváliť, že sa neuchýlil k otrasnému omladovaniu postáv, tak ako Martin Scorsese v Irishmanovi. Tu boli hlavní hrdinovia zobrazení symbolicky, teda rovnakí ako vo filmovej prítomnosti, resp. boli trochu viac v tieňoch, aby to ten (ne)rozdiel zmiernilo. Síce to na mňa najmä zo začiatku pôsobilo mätúco, zvykol som si. Film celkom zaujímavý a dobrodrúžny s pár prekvapivými momentami. 7/10.

• 14.5.2020  21:33
    Capone (2020)

Tom Hardy je talentovaný herec, ktorý by zvládol zahrať kvalitne hádam väčšinu úloh, ale na druhú stranu je tak špecifický a typický, že je to stále Tom Hardy a žiadnu úlohu mu neuverím naplno. Neviem, či malo tento film nejaký väčší význam točiť. Úplne zlé to nebolo, ale keď už film o Alovi, tak aspoň v tých najzaujímavejších rokoch jeho života, nie keď je napoly dementný a neovláda svoj zvierač. 4,9/10.

• 26.3.2020  18:33

Fíha, ono to bolo o basketballe. Remember the Titans? "Oh I 'member!" Titáni to síce neboli a príbeh bol taký, dajme tomu, klasický, ale malo to dušu, bol to trochu iný príbeh, zameraný hlavne na bývalú hviezdu stredoškolského basketballu a na jeho tragický život plný chýb a snahu o vykúpenie, v podaní Bena Afflecka. Hráči samotní nejako priblížení neboli, čo bola trochu škoda, ale ako vedľajší príbeh to stačilo. 7,1/10.

• 17.10.2020  16:42

Pôvodne som sa obával, že to bude iba nudný, alebo možno trochu zaujímavejší proces zo súdnej siene, ale bolo to urobené zaujímavo, s prestrihmi aj na udalosti, ktorých sa proces týkal, plus pomimo aj životy obvinených počas procesu (aj keď sa týkali najmä daného procesu). Vďaka Sacha Baron Cohenovi a Jeremy Strongovi mal film aj trochu humoru. 7,5/10.

• 12.9.2020  21:36

Rovnaký režisér, rovnakí herci, tomu hovorím poctivé pokračovanie. Síce stopáž bola dlhšia, čo sa prejavilo prvou, celkom pomalou a nudnou, polhodinkou, avšak potom to začalo celkom šlapať. Nemalo to síce taký šmrnc ako jednotka a hlavne postavy otcov boli až zbytočne detinské a bláznivé, ale inak išlo o celkom dôstojné pokračovanie. 6,2/10.

• 23.4.2020  16:52

Sám o sebe nebol tento dokument zlý a príbeh manželského páru, prípadne celej rodiny bol netradičný, avšak neviem či bol až natoľko zaujímavý, aby o nich vznikol dokument. Tak mali obchod, ktorý vzhľadom na pokrok doby v legislatíve a nástupom internetu už nie je. A čo? Tak tam predávali gay porno a nikto o tom nevedel. Podľa mňa mali zaujíamavejšie profesie pred založením obchodu. Čiže myšlienka boja za práva homosexuálov ok, ale ten obchod je iba výstrednosť. 7/10.

• 4.4.2020  18:35

Taká pobláznená jednohubka, ktorá je celkom pozerateľná, ale zasa nijak výnimočná. 5,6/10.

• 18.10.2020  16:28
    Dave (TV seriál) (2020)

1. séria: Seriál je podobne ako samotný Dave a jeho tvorba nekompromisný, vtipný, satirický a iný. V podstate je to Lil Dicky, viac menej jeho životný príbeh, je to o ňom, robí si srandu sám zo seba, je trefný, skvele rapuje, a z celého seriálu ako aj so všetkých hlavných hercov ide pohoda, coolovosť a tak nejako si predstavujem, že Lil DIcky skutočne žije. Je to lúzer a smiešny človek, a predsa je veľký frajer s obrovským sebavedomím, talentom a patentom na úspech. Navyše sa mi páčila Taylor Misiak, ktorá hrala aj v jeho videoklipe Pillow Talking, v úlohe Lil DIckyho priateľky. S malou dávkou predstavivosti sa to dá chápať, že v Pillow Talking bola známosťou na jednu noc a hoci im to vtedy moc nevyšlo, časom si k sebe cestu našli a teraz (akože v seriáli) tvoria pár. Dúfam, že bude druhá séria, a že bude čo najskôr.

• 11.10.2020  09:47
    Death of Me (2020)

Ďalší zbytočný a nezáživný film, ktorý nemal čo povedať. 4/10.

• 23.5.2020  15:59

Lepšie ako Stuber, ale humor mi prišiel občas silený. Inak pohodová terapia páru s ladiacou dvojicou hlavných hrdinov. 6,6/10.

• 26.3.2020  15:00
    Dolittle (2020)

Dr. Dolittle nerozumie zvieratám, ale zvieratá sú v tomto filme extrémne inteligentné, schopné uvažovať a jednať ako ľudia. Jediná vec, ktorá sa mi páčila bolo to, akým spôsobom Dr. so zvieratami komunikuje. Inak samotná postava Roberta Downeya Jr, bola trápna, pobláznená a zahraná takým spôsobom, že to by ju už mohol hrať ktokoľvek. Zvieratá priemerné, animácia zvierat ušla ale ich pohyby boli veľakrát neprirodzené. Hlášky/humor nič. Zábava pre deti do piatich rokov. 5/10.

• 5.1.2020  19:43
    Dracula (TV seriál) (2020)

Prvý diel bol celkom dobrý, bol tajomný a ešte ako tak pracoval s knižnou predlohou. Druhý bol o niečo horší, ale záver nabudil a prekvapil. Dokopy mi tieto dva diely pripadali iba ako príprava na skutočný seriál, ktorý začal poslednou časťou a ktorá sa mne osobne páčila najviac. Je škoda, že to v značnej miere bola teenagerská záležitosť a že postava Draculu bola iba faktor, ale mňa práve zasadenie do súčasnosti bavilo. Nedeje sa tam toho až toľko, ale celé je to pomalé, emócie majú priestor vyniknúť, postava Draculu je šarmantná a sympatická, niekedy dokonca aj sucho vtipná. Síce je to veľmi podobné Sherlockovi, čo je tiež knižná postava z konca 19. storočia zasadená do moderného sveta, no tu mi prišlo, že tvorcovia trochu pravidlá porušujú. Síce je zvláštne, že existencia Draculu nikoho neprekvapuje a všetci ju s pokojom na duši akceptujú, ale oukej. Ak by išlo iba o mini sériu pozostávajúcu z týchto troch dielov, tak by som dal vyššie hodnotenie, pretože svojou štruktúrou pripomína muzikál Dracula a rovnako ako tento muzikál uzatvára dej a myšlienku. Ak však bude aj nejaká ďalšia séria, tak si počkám, čo to bude. Mne by ale tieto 3 diely stačili a bol by som celkom spokojný.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30