Echo (2024) (seriál)

Maya Lopez je v televíznej podobe nie moc sympatická a nezaujímavá postava, preto aj tento seriál nemusel vôbec vzniknúť. U mňa osobne však nešlo až o taký prepadák, aj keď Echo ničím neprekvapil a nebol ničím výnimočným. Potešil aspoň hosťujúci DareDevil, Ronin a samozrejme skvelý Kingpin a trochu krvavejšia akcia. 6/10.

Kód 8: Část 2 (2024)

O málo horšie ako prvý diel a ničím výnimočné oproti iným priemerným až podpriemerným filmom. 4,9/10.

Madam Web (2024)

Spider-Women nie je úplná katastrofa ako naznačújú recenzie, ale má ďaleko od priemernej kvality. Problémom sú jednak slabé postavy na čele s tou hlavnou, o ničom hlavný zloduch, príbeh veľmi nedotiahnutý a celý film pôsobí ako prvá polhodina originu iných hrdinov. Doslova Dakota Johnson nadobudne šanju čo má robiť so svojími schopnosťami až na konci filmu a zvyšné tri pavučiniarky chodia alebo bežia z jedného miesta na druhé a nerobia vôbec nič. Iba vďaka Dakote vieme, že v budúcnosti aj k niečomu budú. Úprimne, nenudil som sa, len jednak tu nejaká akcia mohla byť, Sydney Sweeney a spol. mohli dostať schopnosti a trochu zasiahnuť do deja a film mohol byť kratší, inak postavy potenciál mali. Pokračovanie by som si pozrel, ale keď nebude, nezrútim sa z toho. 5/10.

Slzotvůrce (2024)

Odporučené mojou trinásťročnou neterou a presne pre násťročných tento film je. Ja som dušou ešte pomerne mladý, takže sa mi film celkom páčil, ale určite by mal na mňa väčší dopad, keby som mal o dvadsať rokov menej. 6,5/10.

Ahsoka (2023) (seriál)

Myslím si, že som okrem animovaných vecí videl od Star Wars všetko, ale asi práve animovaná tvorba je podstatná pre úplné pochopenie deja. Pripadalo mi to, ako pokračovanie niečoho alebo aspoň už druhá séria. To mi však až tak nevadilo v pozeraní. Kvalitou mi Ahsoka prišla mierne pod Mandalorianom, chýbalo mi tam viac zaujímavých postáv a aspoň nejaký humor a súboje boli nudné, pomalé a veľakrát aj nereálne, kedy napríklad niekto v strede súboja urobil otočku, asi aby prekvapil súpera, no ale súper namiesto toho, aby ho sekol do chrbta, tak trpezlivo čakal, kedy sa dotočí, aby mohli pokračovať v súboji. Takýchto momentov ale bolo viac, nehovoriac o večnom probléme Star Wars, kedy sa svetelné meče nemusia ani moc hýbať a strely dopadajú presne na ne, jedna za druhou. Záver bol nezáživný, ale celkovo to nebola nuda a Ahsoku som si celkom užil. 7,2/10.

Berlín (2023) (seriál)

Nie tak premyslené a veľkolepé ako pôvodný seriál, dokonca aj Berlin ako postava mi prišiel mierne odlišný oproti La casa de papel (s výnimkou posledného dielu), ale stále, aj napriek tomu, že ide viac o zamotanú love story ako lúpež, sa jedná o nadpriemerný seriál. Postavy zo začiatku nudné sa vykryštalizujú a začnú byť znesitelné, až som si prial, aby niektoré boli súčasťou hlavného seriálu. Berlín teda nie je ničím veľkolepým, ale nie je ani prepadákom. 7,1/10.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Nápad preniesť striptíz do divadla a trochu ho pokultúrniť nebol zlý, akurát všetko ostatné bolo nafigu. Tanec bol nudný,  tanečníci ani nerozprávali,  nemali charizmu ani osobnosť, takže boli iba telami bez tričiek, tých pár pokusov o humor ani nebolo nevtipných ale vyslovene nasilu,  kŕčovitých a trápnych. Za zmienku stojí iba tanec v daždi,  ktorý bol ale tiež často prerušovaný flashbackmi z predchádzajúcich 90 minut, ktoré nikoho nezaujímajú a nemajú extra význam. Dúfam, že toto bol skutočne Mikeov posledný tanec. 5,2/10.

Blue Beetle (2023)

Spider-Man z čias keď dostal od Tonyho Starka oblek šmrncnutý aj Iron Manom samotným a aby DC nezostalo v hanbe, tak Blue Beetle má aj trochu zelenej primesy od Green Lanterna. Akurát charizma hlavného hrdinu niekde chýba. Film samotný je skôr stávka na istotu, je prázdny a sila rodiny je viac v popredí ako samotná akcia a dej. No a samozrejme tu nechýba aj humor nasilu, ktorý mi síce nepripadalo úplne zlý a trapnj, ale nebol vtipný a keď je proste niečo zbytočné,  tak to tam nemá byť. Treba robiť humor, keď ho viete, nie preto, aby bol film zábavný a rodinné prístupný. Deti si možno prídu na svoje, no po toľkých rokoch a niekoľko skvelých komiksových filmov je toto ďalšia DC slabotka,  a pritom Blue Beetle má slušný bojový potenciál. 5,2/10

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

Minútu po tom, čo som si tesne pred koncom posledného dielu hovoril, že aj Castelvania: Nocturne je fajn a vydarené pokračovanie,  ale že mi tam chýba jedna postava sa daná postava objavila a ja som nadšený. Dúfam, že Netflix dá pokračovaniu zelenú a že tvorcovia nepolavia v kvalite. Zatiaľ je to slušné dejovo a zaujímavé postavovo. 7,7/10

Creed III (2023)

Aj napriek rozbehovej prvej hodinke venujúcej sa viac Adonisovej minulosti než boxu ide o veľmi slušné pokračovanie a dobrý boxerský film. Je úžasné, ako za tie roky dokázali Rocky/Creed sériu posunúť a predovšetkým ako preniesli váhu rukavíc z The Italian Stalliona na potomka Apolla Creeda, že hoci je to už iná séria, stále tam je cítiť prítomnosť minulosti. 7,4/10.