Dvojník (2022)

Príbeh je jednoduchý, ale zaujímavý, a musím povedať, že mne to stačilo a bavilo ma to. Bavila ma aj Karen Gillan, páčil sa mi jej výkon a celé to psychologické pozadie, morálne dilemy, výcvik a podobne, hoci to bolo všetko povrchne načrtnuté, bolo dobré a pre mňa dostačujúce. 6,7/10.

Elvis (2022)

Podobne ako v prípade Rocketmana je aj Elvis originálnym obrazom jednej hudobnej legendy. Začiatok bol bombastický,  no potom mi to prišlo ako iný životopisný film. Ten film pritom nie je až tak, alebo iba, o Elvisovi, ale aj o jeho manažérovi, ktorého vyborne stvárnil Tom Hanks. Musím ale pochváliť aj Austina Butlera, ktorý odviedol kus roboty. Dúfam, že aj spieval naživo.  Páčilo sa mi, že tvorcovia odlíšili tento film od iných hudobných a urobili ho originálnym. Zaujímavá bola aj pozornosť na historické udalosti počas Elvisovej tvorby. Dokopy mam ale pocit, ako keby nebol ten život spracovaný dostatočne, alebo ako keby sa pozornosť upierala iba na určité obdobia. Na druhej strane to pôsobí aj do určitej miery sviežo. 8,2/10.

Enola Holmesová 2 (2022)

Prvá polovica ma moc nebavila, práve naopak, skôr ma iritovala Enola Holmes a to, ako sa snaží byť vtipná a všetko. Druhá, detektívnejšia a napínavejšia, polovica bola naopak celkom fajn. Som rád, že tu bol viac Sherlock a iné Sherlockovi blízke postavy, a celé to pôsobilo ucelenejšie. 6,2/10.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tento diel je taký húpačkový, kedy začiatok je celkom nuda, potom začne byť trochu zaujímavý, ale následne opäť skĺzne do nezaujímavosti. Stále som fanúšik tejto série a bol by som rád, kedy ten príbeh dokončil, no tento diel bol zvláštny. Bol pomerne dlhý, ale aj tak sa tam takmer nič nestalo a najmä postavy mi pripadali ako keby námesačné a mátožné. Jednoducho úplne nevýrazné a bez emócii. Nehovoriac o konaní niektorých postáv a celému pozadiu volieb a toho všetkého, čo sa tam stalo. Ako keby celú voľbu urobili úplne povrchne, aby si deti nemuseli trápiť hlavy a boli iba odvalené farebnými bleskami z prútikov. 6,7/10.

Fresh (2022)

Zvolený trochu iný, celkom svieži, prístup k téme, dobre zahraté, dostatočne originálna téma. Ja som spokojný. Trochu mi to pripomínalo v určitých aspektoch Get Out, ale to je v poriadku. 7,2/10.

Fullmetal Alchemist – pomsta Scara (2022)

Prvý diel som pozeral tesne po dočítaní mangu, takže som mal alchimistickýsvet celkom zmáknutý. Priznám sa, že dnes si už nepamätám ani prvý film ani mangu, takže som nebol tak v obraze. Každopádne sa mi počas sledovania veľa vecí vybavilo, čo znamená a co sa mi aj zdalo, že tento film je ešte vernejší predlohe, než tomu bolo v prípade filmu z 2017. Páčilo sa mi, že je to spracované detailnejšie,  ale bola to iba určitá časť, takže nejaké pokračovanie by malo prísť. Mohli to radšej natočiť ako seriál a nie vydať film raz za 5 rokov. Snáď tak dlho nebude trvať natočenie pokračovania. Herecké výkony ako aj efekty neboli nič moc, ale na také jedno pozretie slúžiace ako pripomenutie príbehu to postačilo. 5,2/10

Fullmetal Alchemist – poslední alchymie (2022)

Musím povedať, že táto filmová trilógia celkom slušne pokryla a spracovala príbeh mangy. Kiežby viacero príbehov z Japonska dokázalo byť aspoň takto spracovaných, a najmä komplexne. Efekty boli aké boli, nie je to na úrovni hollywoodskych blockbusterov, ale postačili. Postavy boli zväčša verné predlohe a uspokojujúce. Len tie herecké výkony boli dosť slabé. 6,9/10.

Halloween končí (2022)

Síce oceňujem, že to bolo trochu odlišné od predchádzajúcich 2 dielov, dokonca by som povedal, že to bolo lepšie ako dvojka, ale kde je zmysel tohto filmu okrem toho, aby to všetko skončilo. Kľudne mohol mať 20 minút a divák by o nič neprišiel, pretože zvyšok bola iba zbytočná vata. 5,4/10.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Až taký veľký fanúšik Harryho Pottera nie som, no ale pozrel som si aj tento dokument. Podľa mňa milý, nostalgický a celkom fajn urobený. Nešlo však o nič výnimočné, no aj tak sa na to dobre pozeralo. 7,1/10.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Nesedelo mi to, ako chce byť film múdry, morálny a poučný. Na mňa to nefungovalo. Všetko ostatné bolo fajn, ale mohol byť ten vzťah medzi postavami ako aj ich charaktery viac prehĺbené. 6,9/10.