Maximilianus

okres Bratislava

4 body

• 8.6.2019  18:59
    Hotel Mumbai (2018)

O tomto incidente som dodnes netušil, musím povedať, že pre mňa ako bežného človeka ide o teroristický útok ako každý iný. Možno bol odlišný tým, kde sa odohral. Každopádne bol zobrazený veľmi pútavo, napínavo, kamera, strih a pod. fungovalo na výbornú, bolo super, že aj teroristi dostali relatívne dosť priestoru a že boli ukázané ich (rozdielne) charaktery, motivácie a fanatizmus, ako aj bezmocnosť polície. Na druhej strane boli zasa odvážni účastníci tohto masakru, najmä z personálu hotela. Nebolo všetko dokonalé, ale natočené to bolo super. 8,6/10.

• 7.6.2019  17:18
    Stockholm (2018)

Najviac absurdné na tomto filme, prípadne celej afére bolo počínanie policajtov, ktorý sa správali zvláštne, neprofesionálne a babravo. Inak príbeh priemerná nuda. Zaujímavý bol iba vznik štokholmského syndrómu. 6,4/10.

• 5.6.2019  09:39
    Rocketman (2019)

Po nie až tak dlhej dobe prišiel do kín ďalší hudobný film, a podobne ako Bohemian Rhapsody mapuje vznik, vzostup, pád a vytriezvenie jednej hudobnej legendy. Keďže je film poňatý ako muzikál, čo kvitujem, prináša veľa nového, inovatívneho a hravého. Podobne ako Elton. Taron Egerton si to užíva a filmu jeho výkon veľmi prospieva. Navyše všetky pesničky aj spieva, takže ak Rami Malek dostal oscara za jeho karaoke show, Taron by mal byť tutovka. Samozrejme sa na neho akadémia vykašle, to je jasné. Pesničky sú podané výborne, celý ten koncept symboliky sa mi veľmi páčil, čiže netreba všetko ukazovať, stačí to naznačiť v pesničke. Taktiež vyjadrenie pocitov a myšlienok prostredníctvom všetkých tých efektov ako vznášnie sa, potápanie sa a podobne funguje. Čo mi vadilo, že sa až moc podobá na svojho staršieho brata s Freddiem. Sledujeme detstvo, prvé piesne, úspechy, drogy, sex, búrlivý život, manažér gay, ktorý využíva hlavnú hviezdu a zrazu uvedomenie si, kto vlastne hlavný hrdina je, a následne slušný život. Čo už keď hudobné hviezdy 70. a 80. rokov mali podobné životné štýly. Ale inak super muzikál plný radosti, bláznivosti a skvelej hudby. 7,7/10.

• 4.6.2019  19:57
    Godzilla (2014)

Nevadilo by mi možno až tak, že je to celé také zastaralé, ale v určitých momentoch to bolo aj nudné, Godzilla tam bola dosť málo, protivník nič moc, celé to bolo predvídateľné a plné klišé. Ale na jedno pozretie sa to dá zniesť. 6,2/10.

• 3.6.2019  19:19
    Pašerák (2018)

Veľmi sa mi páčila Clintova postava. Už to nie je ten hrdina, akého si ho pamätáme. Je viditeľne starší, vetchejší, pomalší ale táto postava starého zlomeného pána bola navyše relatívne hajzel. K tomu ďalšie herecké hviezdy a dobrý príbeh. Trochu síce ku koncu kartel strácal priestor a dosť ľahko z toho všetkého Clint vyviazol, ale inak fajn. 7,5/10.

• 31.5.2019  16:56

Čakal som, že to bude slabý odvar knihy 120 dní Sodomy, čo do určitej miery aj bol, avšak film si veľmi verne zachováva autenticitu konca 18. storočia vo Francúzsku, jeho zvrhlosť a hnilobu zeme ako aj spoločnosti. K tomu Rush, Winslet, Phoenix, Cane a nakoniec to vôbec nie je zlý film. Nie tak poburujúci ako kniha, ani tak nechutný a brutálny, ale napriek tomu dostatočný vo všetkých týchto aspektoch. 7,35/10.

• 28.5.2019  17:37
    Aladin (1992)

Klasická rozprávka s jednoduchým dejom, krásnou princeznou, podľa mňa celkom namysleným hlavným hrdinom, všedným záporákom, avšak s ukecaným ďžinom, celkom fajn opičkou a lahodným kobercom. Určite to nie je nejaké terno, možno na dobu vydania to bola pecka, ale v dnešnej dobe lepší priemer. 7,2/10.

• 22.5.2019  17:31
    Capote (2005)

Hoffman aj v tomto filme dokázal, že patril medzi hereckú špičku. Prvých 40 minúť je tajomných a pritom napínavých, potom je to už "len" životopis, kryštalizuje sa Capoteho charakter a je to také zdĺhavé, ako čakanie samotného hlavného hrdinu na popravu. 7,25/10.

• 21.5.2019  22:19
    John Wick 3 (2019)

Akčná superjazda, ktorá je najmä v prvej polovici plná originálnych lokalít a prináša mnoho nevídaného do akčného žánru, ako napríklad kone a psy. Johnovi svedčí New York, takže som rád, že sa na dovolenke nezdržal dlho. Myslel som si, že toto bude nejaké zakončenie série, ale očividne nie. 7,6/10.

• 21.5.2019  14:28

Zaslúžene si tento film drží titul legendárny. Aj po toľkých rokoch dokáže prekvapiť, nadchnúť a zabaviť. Vtipný, trefný, provokatívny. V dobe uvedenia to musel byť trhák. 5*

• 20.5.2019  21:47

Nejedná sa síce o nič inovatívne, ale v konečnom dôsledku to bolo celkom dobré. Isabelle Huppert opäť veľmi dobrý výkon. 7/10.

• 19.5.2019  13:36

Celkom prekvapenie. Johnny Depp konečne dostal serióznu rolu aj keď miestami môže pripadať veľmi blízko jeho skutočnému životu. Možno by som uvítal viac školských eskapád a menej citových výlevov nakonci, ale tak to asi má byť. Príjemný a aj zábavný film o živote. 7,5/10.

• 18.5.2019  01:16

Podľa mňa zaujímavé príbehy, veľakrát aj napínavé, celkom dobré pesničky, netradičný poviedkový formát. 7,4/10.

• 16.5.2019  16:40
    Neúplatní (1987)

Stará gangsterka, ktorá už v 21. storočí veľa vody nenamúti. Ešte prvá polovica je dobrá, celkom napínavá, herecké výkony sú dobré, ale druhá polovica je plná umelého napätia, divného jednania postáv, jednoduchých dialógov a tá "legendárna" scéna na schodoch je dosť stupídna. 7,2/10.

• 13.5.2019  20:31

Nenamietal by som, keby bol film o celom živote Michelangela, tak, ako je tomu v knížke. Síce na to by bolo treba aspoň tri filmy. Páčilo sa mi, že na začiatku bol spomenutý aspoň v rýchlosti život Michelangela Buonarrotiho a predstavené jeho sochárske diela na čele s Dávidom a Pietou v Bazilike svätého Petra. V tomto filme nebolo zobrazené, aký ťažký život mal Buonarroti, ako hladoval, večne nemal peniaze, pretože skoro všetky musel posielať otcovi a rodine, ako bol zaviazaný objednávkami pomaly na 500 rokov, ako stále musel robiť diela o ktoré nestál, ale niekto mu prikazoval zhotoviť a podobne. Napriek tomu ukazuje, že robil všetko na 1000% a išlo mu o umenie, krásu a obohatenie sveta. Taktiež bol dobre zobrazený a spracovaný úsek života počas prác na Sixtínskej kaplnke a vzťah s vtedajším pápežom. Ale kniha toho určite ponúka omnoho viac. 7,4/10.

• 11.5.2019  19:46

Číňanom nemožno uprieť ambície. Film pôsobí veľkolepo, ale to hlavne efektami, ktoré boli miestami až premrštené. Celkovo vyznieva trochu zastaralo, možno pred desiatimi pätnástimi rokmi by bol aktuálnejší. S niektorými postavami sa snažili ísť viac do hĺbky, ale viac menej moc sa s charaktermi nevyhrali. Bolo ich viac, aby mal kto umrieť, ale inak išli iba z misie do misie a bolo celkom jedno kto je kto. 7,2/10.

• 9.5.2019  17:15
    Plevel (2018)

Filmov s tématikou nový učiteľ v problémovej triede už bolo natočených veľa a v určitom zmysle ani tento nevybočuje zo zabehnutej šablóny. Avšak iba do určitej miery, inak pôsobí originálne, nenútene, inteligentno zábavne, ľudsky, reálne. Niečo ako lepšia verzia fack ju gohte a trochu milionár z chatrče. Riešia sa tu aj vážne témy, aj keď pozadie niektorých postáv nie je v podstate vôbec zobrazené a nedostávajú taký priestor. Iné sú priblížené lepšie, ale žiadna nie je rozpitvaná dopodrobna. Napriek tomu je tých 100 minút využitých dobre, je to svižné, zábavné a nápadité a mne to stačilo aj s tým pozadí postáv. Veď divák pochopí, čo sa deje a netreba to zbytočne predlžovať a dramatizovať. Situácie sú uveriteľné, postavy sympatické a ich jednanie pochopiteľné. 7,6/10.

• 8.5.2019  19:47

Film ako taký nebol zlý, ale nechápem zámeru tvorcov, prečo ho natočili takto a na čo tým chceli poukázať. Je jasné, že Ted Bundy bol masový vrah, je to film o masovom vrahovi ale v tomto filme je prezentovaný ako obeť, kedy akože až do konca nevieme, či tie vraždy spáchal. Možno pre niekoho, kto absolútne nevie kto Ted Bundy bol a ani nevie, o čom tento film je, to bude napínavé, ale takých ľudí asi veľa nie je. Namiesto toho, aby ukazovali vraždy a jeho dni na slobode, oni ukazujú presný opak, teda väzenie a súdny proces. Napriek tomu všetkému ma film nenudil a bolo to celkom zaujímavé, aj keď iba slabý odvar reálneho potenciálu. 7/10.

• 8.5.2019  15:04

Po Leaving Neverland ďalší dokument z dielne HBO o zneužívaní detí. Tentokrát približuje škandál v profesionálnej atletike. Čo sa týka príbehu niektorých obetí, teda prvých 2/3 filmu, tam je to klasika. Najprv čo bolo dobré, potom kto bol zlý, čo sa dialo, kedy kde a ako často. Táto časť je spracovaná dobre, ale neprináša v podstate nič nové. Skutočná sila, minimálne emočná, sa skrýva vo výpovediach obetí počas súdneho procesu, kedy divák vidí a veľmi reálne dokáže cítiť, aké následky spôsobuje konanie takýchto „chorých“ ľudí, ale aj nedôvera deťom, dokonca vlastným, zo strany dospelých, arogancia vyšších inštitúcií a krytie takéhoto chovania kolegami a známymi. 8/10.

• 8.5.2019  10:54

Celkom napínavé a prekvapivé. Niečo je mierne predvídateľné a sem tam logicky nepresné, ale inak veľmi kvalitne zamotané, ale nie prehnané. Španielská tvorba ponúka stále viac kvalitných kúskov, tak snáď v tom budú pokračovať. 7,5/10.

• 6.5.2019  16:23
    Battle (2018)

Ani ryba ani rak. Na polovicu sociálna dráma a na druhú nejaký tanečno pohybový mišmaš. Bohužiaľ obe témy (najmä bankrot) veľmi povrchne spracované. Postavy nuda, nezáživné a ploché, nórsky Michael Peña bez sexepealu, charizmy a vtipu. Inde by bol okrajovou postavou a tu mal byť hlavným princom. Na druhej strane sa mi páčilo, že postavy boli (nedokonalo) reálne, čo sa výzoru týka. Dve scény s pekným výhľadom (ktoré aj tak nestáli za veľa), kedy si chceli chlapci vrznúť a inak nič moc. 6/10.

• 5.5.2019  21:14

Film o viacerých veciach a pritom o ničom konkrétnom. Prišlo mi to ako rôzne etapy života viacerých postáv, z toho jediná zaujímavá mi prišla postava Profesora Seebanda a ešte aj Elisabeth May, aj keď tá bohužiaľ toľko priestoru nedostala. Kurt a Ellie boli sympatickí, ale ich príbeh mimo profesora nebol až natoľko pútavý. Každopádne tie tri hodiny ubehli celkom rýchlo a nenudili. 7,4/10.

• 4.5.2019  22:23

Milá, príjemná, trochu sci-fi romantická komédia na americký štýl s pár zábavnými momentmi. Hlavní hrdinovia sú sympatickí a fandíte im, kamarát je zábavný, ale zápletka nijak originálna, prevedenie mohlo byť lepšie ale na druhej strane nenudilo a miestami to je predvídateľné. 7,3/10.

• 3.5.2019  16:41
    Hanna (2011)

Nápad dobrý, len spracovanie trochu uviazlo. Nie, že by to bolo zlé, ale celý príbeh bol moc priamočiary, bez iskry a vzrušenia. 6,3/10.

• 2.5.2019  22:32

Hranica medzi 3* a 5* filmom je tenká a práve táto hranica sú 4 *. Tam podľa mňa patrí tento film. Zápletka slabá, v podstate je to putovanie zhúlenca kade tade a tento film je tak zhúlený, že sa to ľahko prenesie aj na diváka. Avšak, má v sebe iskru, humor je do určitej miery inteligentný, dá sa naň nazerať aj ako na film o živote a jeho nepremárnení, užívate si ho s hrdinami, Snoop Dogg je proste klasa lahodník ako vždy a všetko to nejako funguje a dáva zmysel, aj keď by asi nemalo. Film pôsobí napriek všetkému vyspelo a že má čo povedať. 7,2/10.

• 1.5.2019  20:45
    Brexit (TV film) (2019)

Zaujímavo rozpracované pozadie tejto udalosti. Dozvedel som sa veľa vecí, o ktorých som nevedel. Benedict super. 7,35/10.

• 1.5.2019  10:50

Príjemný športovo-rodinný film z anglického mestečka o americkom sne. Myslel som si, že tam Dwayne The Rock figurovať viac a že bude mať väčšiu úlohu, ale aspoň tam bol Vince Vaughn a pár wrestlerských hviezd. 7,3/10.

• 30.4.2019  22:39
    My (2019)

Asi mal mať tento film nejaký skrytý význam a posolstvo, ale ja som ho tam nevidel. Mal byť asi aj trochu vtipný, no nebol. Napätie žiadne. Postavy boli nerozvinuté, ich motivácia miestami nejasná a správanie nereálne. Koniec mal byť asi nejako šokujúci, no nebol, skôr bol nelogický. Jediné pozitívum bola hudba. Dosť veľké sklamanie. 6,3/10.

• 30.4.2019  00:30

Thor: Infinity Avengers sa celkom podaril, pretože práve Thor bol najzaujímavejšou postavou celého filmu. Celé sa to rozprúdilo až pri záverečnej bojovej scéne, ale aj to iba na chvíľu. Avengers: Endgame ma však až tak neupútal. Samozrejme, nostalgia tu pracuje naplno a niektoré postavy dostali peknú rozlúčku, ale celé mi to prišlo také zrecyklované. V podstate sú tu rovnaké udalosti, rovnakí nepriatelia a sem tam nejaký citový výlev. Už ani ten Thanos nebol to, čo v Infinity War. Prišlo mi to ako naťahovaná sci-fi dráma s pár akčnými scénami, zaujímavo vynoveným ale trochu divným Hulkom a lahodným Thorom, neskôr aj strážcami galaxie a Spidermanom. Okrem nástupu na finálnu bitku som nemal pocit epickosti, stále sa len riešili vzťahy. Určite tento diel zaostáva za Infnity dielom v mnohom, ale ako také zhrnutie doterajšej Marvel tvorby a rozlúčka s niektorými postavami funguje dobre. Ale čakal som viac. 7,4/10.

• 28.4.2019  09:27

Možno menej inovatívne a originálne ako prvý diel, ale pre mňa zaujímavejšie a vyspelejšie. Viac ma bavili odkazy na iné filmové svety, DC/Marvel univerum a ak beriem do úvahy, že všetko to akože vymysleli deti, tak fakt dobrá zápletka a rozuzlenie. 7,2/10.