Maximilianus

okres Bratislava

4 body

• 14.3.2018  16:23
    Živitel (2017)

Príbeh o chlapcovi, ktorý ide poraziť slonieho kráľa, aby mala dedina semienka na sadenie, prerušovaný príbehom dievčaťa (akože jeho sestry), ktorá musí bojovať o prežitie, starať sa o rodinu a dostať otca z väzenia v prostredí nepriateľskom pre nežné pohlavie, kde ženy sú brané ako otroci prípadne veci. Z tohto hľadiska išlo o dobré zobrazenie pomerov v Afganistane ale asi aj vo väčšine východnejších štátov s podobnou politikou, prípadne vierovyznaním. Prerušovaný príbeh o Sulejmanovi bol zaujímavý, len skončil inak, ako som predpokladal. Nebol tam žiadny reálny boj, iba sme vďaka tejto legende zistili, čo sa mu stalo v reálnom živote a film tak pekne uzatvoril príbeh hlavnej rodiny. 7,2/10.

• 9.3.2018  16:55
    Velký dar (2017)

Veľmi dobre natočená a zahraná dráma. Nejedná sa samozrejme o nič výnimočne originálne a z nejakého dôvodu som dosť často myslel na film I Am Sam, ale tá pomaly a pokojne plynúca atmosféra, herecké výkony hlavných predstaviteľov a celkovo spracovanie na mňa pôsobili veľmi pozitívne a mali niečo do seba. 7,6/10.

• 8.3.2018  15:51

Dobrý námet, ale celkom nudné prevedenie. Film chce byť komédiou aj drámou, no nie je poriadne ničím, aj keď podľa mňa je viac drámou ako komédiou. Vtipných prvkov tam bolo žalostne málo. Postava Dušana u mňa fungovala iba spolu s postavou Mr. Konrada, ktorý bol úplne lahodný. Postava vietnamskej disidentky bola zaujímavá, milá a zábavná, ale už ku koncu filmu mi trochu liezla na nervy, ale zahratá bola dobre. 6,2/10.

• 7.3.2018  15:21
    Novitiate (2017)

Myslel som si, že to bude film o náboženstve a nejakom zneužívaní alebo týraní záujemkyň o povolanie budúcich Kristových manželiek, a pritom to bol film o dospievaní, spoznávaní seba samej, vlastnej sexualite a trochu aj prostredia kláštorov a razantnej zmene fungovania cirkvi v 60-tých rokoch 20. storočia. Film ale príjemný a celkom ma potešilo, že nikomu nebolo (minimálne telesne) ublížené. Viac ma bavila časť, kedy si dievčatá prechádzali rôznymi skúškami na ceste za cieľom stať sa celoživotnými manželkami Boha, ale aj zvyšok filmu vedel zaujať a bolo tam načrtnutých pár zaujímavých príbehov, ktoré ale nie úplne boli dotiahnuté do konca. 6,7/10.

• 6.3.2018  17:18

Prvému filmu hanbu neurobil, ba priam naopak naň skvele a moderne naväzuje. Charaktery boli dobre využité, najmä paralely hracích charakterov s tými "reálnymi". Tu najmä vyčnievajú Kevin Hart a predovšetkým Jack Black. Mne osobne trochu vadilo, že je to viac o zlosynoch ako o nástrahách ďžungle v podobe rôznych tvorov, aj keď pár ich tu bolo. Zábava a oddychovka inak na slušnej úrovni a keby som pozerával Tv a niekedy by tento film dávali na markíze cez víkend doobeda alebo večer, rád by som si ho pozrel. 7,2/10.

• 6.3.2018  13:21

Príjemný film s veľmi dobrým hereckým obsadením a sympatickými výkonmi. Koniec prekvapil a celkovo išlo o trochu inak poňatú romantickú komédiu. 6,7/10.

• 4.3.2018  17:32
    Ferdinand (2017)

Rozprávka o dobrosrdečnom a láskavom, ale aj trochu prihlúplom býčkovi plná klišé a ničoho prevratného. Postavy boli ako keby zo šablóny, koza, ktorá mala pravdepodobne byť vtipným sprievodcom alebo prvkom filmu u mňa nefungovala. Bola nesympatická a trápna. Jediné, čo mi prišlo trochu zábavné boli arogantné nemecké kone a tanečný súboj, ktorý bol ale tiež miestami prehnaný. Nakoľko už nie som dieťa, nemajú pre mňa význam rozprávky, kde sú v hlavnej úlohe zvieratá, ktoré sa inak správajú aj myslia ako ľuďia, a pritom žijú v ľudskom svete. V tomto prípade sa jedná vyslovene o animovaný film pre deti, ktoré si ho môžu užiť, preto moje hodnotenie nebude také zlé, nakoľko pre deti to môže byť zábava. Dĺžka ale mohla byť aspoň o 10 minút kratšia. Rok 2017 musel byť ale chudobný na kvalitné animované filmy, keď tento počin akadémia nominovala na najprestížnejšiu cenu. Nebyť nominácie, tak si ho ani nepozriem. Keďže je ale v hlavnej úlohe čierny býk a akadémia má čiernu veľmi rada, tak možno nakoniec ešte aj zvíťazí. 6,2/10.

• 3.3.2018  21:24
    Tvář vody (2017)

Celkom banálny príbeh s jemnými prvkami originality zaobalený do slušného vizuálu. Sally Hawkins hrá výborne, ale to predviedla aj vo filme Maudie, kde hrala navyše zaujímavejšiu a komplikovanejšiu postavu. "Netvor" bol urobený dobre, ale opäť trochu neoriginálne, nakoľko sa mi veľmi podobal na Abe Sapiena z Hellboya. Michael Shannon hral klasicky, ako to on vie, ale postava bola iba o kúštiček originálnejšia, ako býva priemer. Guillermo pospájal filmy ako Kráska a Zviera, Hellboy, Romeo a Julia, Zachránte Willyho a Logan a urobil z toho vlastný film, ktorý mal finálnou podobou, alebo ak chcete tvarom pripomínať nekonečnosť vody. Za mňa nie zlý film, zámer chápem, na tanečno-spevácku vsuvku nebudem brať ohľad a pokúsim sa na ňu zabudnúť, štandardy Guillermo naplnil ale nijako extra neoslnil. 6,9/10.

• 2.3.2018  16:54

Legendárny film, ktorý pred viac ako 60-timi rokmi pravdepodobne uchvacoval divákov mňa teda neuchvátil vôbec. Herecký výkon Jamesa Deana nebol podľa mňa vôbec dobrý, práve naopak prehnaný a miestami smiešny. Ak mal byť nejakou spoveďou alebo obrazom vtedajšej mladej generácie, tak to sa mu podarilo, navyše sa ich problémy až natoľko nelíšia od problémov súčasnej mladej generácie. 6,9/10.

• 1.3.2018  13:42
    Polina (2016)

Film prekvapil v tom, z akého prostredia pochádza hlavná predstaviteľka. Je to rebelka, ktorá sa neuspokojí so všednosťou a priemerom, s nalinkovanými pohybmi a očakávaniami verejnosti. Búri sa a hľadá. Hľadá svoju cestu, ktorú nakoniec nachádza a víťazí. V tanci je sila a ona je tanečníčka. 7/10.

• 28.2.2018  17:34

Zaujímavé a pútavé nahliadnutie na udalosti druhej svetovej vojny, a to prevážne spoza múrov anglickej snemovne. Príbeh muža ktorý odolal nepriaznivým okolnostiam a nevôli ostatných členov kabinetu, nevzdal sa a bojoval až do úplného konca (víťazstva). 8,3/10.

• 27.2.2018  17:54

Veľmi vydarená satira, ktorá nepôsobila násilne ani hlúpo a trápne. 7,3/10.

• 26.2.2018  17:29

James Franco celkom umne ukazuje, aká tŕnistá bola cesta za natočením najhoršieho filmu hollywoodskej histórie a že keď má človek peniaze, tak nič nie je nemožné. Prvých 40 minút je takých vlažných a film zobrazuje iba rodiace sa priateľsvto Tommyho a Grega. Až v momente, keď sa začne s realizáciou filmu The Room, začne byť aj tento film zaujímavý a rozširuje podivínstvo Tommyho Wiseaua za hranice minutáže pôvodného diela. Je škoda, že sa nedalo zobraziť viac, pretože určite tam toho muselo byť veľa a musel byť zážitok zúčastňovať sa natáčania tohto "veldiela" . 7,2/10.

• 25.2.2018  16:47
    To (2017)

Stranger Ithngs sa opäť dejú v mestečku Derry. V knihe už bolo v tomto roku dávno po Tom no tu To ešte len začína. Eleven vystriedala šestka Beverly, potom sa ešte pridal Mike a magická sedmička bola komplet (aj keď v tomto filme bolo jedno, koľko ich je). Aj keď sa film v prvej polovici celkom pridržiaval knihy, celkovo a najmä v druhej išiel trochu vlastnou cestou, čo pôsobilo veľmi prirodzene, nakoľko všetko dôležité z knihy sa tu udialo, ale film dokázal byť originálny a aktuálny. Chápem, že asi na vlkodlaka a Frankensteina existujú nejaké filmové práva, preto tu asi neboli zobrazení, čo mi trochu chýbalo, ale aj som s tým počítal a ostatné kreátury to celkom vynahradili. TO bolo zahraté dobre a zaujímavo. Čakal som niečo viac v štýle Jokera od Heatha Ledgera alebo Jereda Leta, ale Bill Skarsgård si vytvoril vlastnú postavu s výborným smiechom. Uvítal som, že tu nie je To (zatiaľ) mimozemská entita a podobné hovadiny, že s ním nebojoval iba jeden človek niekde mimo vesmíru v pozadí s obrovskou korytnačkou a nepremohol ho jednou vetou, ktorá nedávala zmysel, ale bojovali s Tým všetci a reálne, aj keď s nevídanou odvahou. Oproti verzii z roku 1990 tu mali postavy väčšiu hĺbku a ich charaktery boli lepšie predstavené, čo súvisí asi aj s dĺžkou, ktorá bola celá venovaná iba detskej časti príbehu. V knihe aj v pôvodnej filmovej verzii sa mi páčilo prelínanie medzi svetom dospelých a detí, ale úprimne ma viac bavila časť detstvo, takže neviem, či ma ucháti To čo prinesie rok 2019. Hlavní predstavitelia boli „sympoši“ ktorí sa svojich úloh zhostili na jednotku. Film mal aj trochu humoru, ktorý je detskému svetu vlastný, ale aj akciu, dobré efekty, strašenie a celkom dobré finále, aj keď celkovo film nebol taký dobrodružný ako kniha, takže až tak sa nedalo vžiť s hrdinami príbehu. Lepšie ako 1990 a v určitom zmysle aj kniha, keďže som nepotreboval predstavovať charaktery. 7,2/10.

• 25.2.2018  08:26
    To (TV film) (1990)

Film oproti knihe pár vecí zjednodušuje a mení, nezobrazuje postavy ani vzťahy medzi nimi do hĺbky, efekty sú (asi) primerané dobe vzniku filmu a napätie tiež nie je bohvieaké, čo ale môže súvisieť s tým, že som vedel, čo sa stane. Na druhej strane, ani príbeh knihy nebol o moc lepší a v tomto mu zostáva film verný. Ťažko si vymyslieť niečo lepšie, keď sa predloha zameriava na postavy viac ako na hororovú zložku. Tak ako v knihe, tak aj vo filme bol boj s Tým chabý a hrozne odfláknutý, samozrejme vo filme ešte o niečo viac. Pán Stephen King len o všetkom rozprával a budoval očakávania a nakoniec to najdôležitejšie, teda boj s Tým odbil pár stránkami úplne nelogického boja a víťazstva detí/dospelých. Film ale pri svojej 3 hodinovej dĺžke celkom dobre rozložil príbeh aj pomer detskej a dospeláckej zložky s tým, že aktuálne dianie dopĺňali záblesky z minulosti. V tomto aspekte asi najlepšie zostal verný predlohe. Dúfam, že nová verzia bude prepracovanejšia a viacej hororová. Slabých 5,6/10.

• 24.2.2018  13:46

Práve v deň, keď som dočítal komiks, objavil som tento film, takže som bol ešte dostatočne zainteresovaný vo svete japonskej alchýmie. Musím povedať, že film ma prekvapil aj neprekvapil, nakoľko mal svetlé stránky aj horšie. Pochváliť musím efekty, ktoré boli viac ako obstojné, aj keď ich nebolo až tak veľa, taktiež zobrazenie postáv, ktoré boli (až na výnimku Winry) verné komiksovej predlohe, ako aj prostredie, ktoré bolo očarujúce a malo presne ten alchymistický nádych. Rovnako boli dobre urobené kostýmy a film celkovo nepôsobil lacno. Prvá polovica sa takmer dokonale pridržiava filmu a povedal by som, že zobrazuje 10, maximálne 20 dielov mangy. Druhá polovica si ide vlastnou cestou a spoločné s predlohou má iba 2 3 styčné body. Práve druhá polovica sa mi páčila menej, pretože išlo o dosť veľkú skratku ku finále, ku ktorému film aj tak nedospel, iba ho nejako polouzatvoril, aby nechal priestor na prípadné pokračovanie. Práve tu mi chýbalo veľa postáv, ktoré by som rád videl, ako Scar, Lin, Wrath, Salem, Greed, Armstrongovci a podobne. Svet alchymistov je omnoho väčší, ako dokázal zobraziť tento film za 133 minút, to chápem, preto by som sa potešil pokračovaniu. Je tu ešte veľký potenciál urobiť to skvele, ale asi by to chcelo viacero dielov. Hodnotenie presne v strede, pretože to nebolo ani zlé, ani dobré. 5/10.

• 24.2.2018  00:04

Ciao, mi chiamo Tommaso e piaccio questo film. Romantika ako vyšitá, či už pocitmi alebo prostredím. Skryté túžby a emócie, ktoré v druhej polovici filmu vytrysknú na diváka ako láva z Etny. Tempo bolo najprv v prvej polovici také ospalé, prázdninové, čo ale nebolo zlé, hodilo sa k filmu a presne vystihovalo atmosféru danej neznámej oblasti niekde v Taliansku. Druhá polovica bola búrlivá a nabitá emóciami. Spolu s úchvatným prostredím talianského prostredia sa jednalo o príjemný, miestami až podmanivý filmový zážitok. 7,8/10.

• 22.2.2018  19:41
    Lady Bird (2017)

Príjemne plynúci film o zložitosti dospievania, nástrahách, ktoré na mladého človeka čakajú, rozporoch s rodičmi a následným postupným uvedomením si, že rodičia možno nie sú až takí hlupáci. Saoirse Ronan zahrala svoju rolu veľmi dobre a celý film pôsobil reálne a uveriteľne. Trochu mi to pripomínalo film The Edge of Seventeen, ale Lady Bird bol rozhodne vyspelejší film. Prípadne témou dostania sa na prestížnu školu mi film trochu pripomínal Orange County. 7,2/10.

• 21.2.2018  21:37

Frances McDormand ako neštastná matka, ktorá sa zúfalo snaží o spravodlivosť pre svoju brutálne zavraždenú dcéru. Svojími troma billboardami vyvolá v malom ospalom mestečku veľký povyk, najmä v kruhoch tamojšej polície, a dá do pohybu ďalšie veci. Frances sa svojej úlohy zhostila výborne, ale nakoľko bola tá rola písaná presne na ňu, niet sa čomu čudovať. Hoci je film plný zaujímavých a uveriteľných postáv, Frances ma zaujala najmenej. Určite viac vyčnieva Woody, ktorý ale tiež hral viacmenej rolu, aká mu pasuje, no najviac z celého filmu dominuje Sam Rockwell ako prihlúply policajt/redneck, ktorý sa v priebehu filmu spamätá a stáva sa z neho hrdina filmu. 8,4/10.

• 20.2.2018  20:58

Film o skorumpovanom policajtovi, ktorý si chce nájsť priateľov na Facebooku, aj napriek faktu, že nevie, čo je Facebook. Aspoň tak začína tento film a ja som si v tej chvíli pomyslel, že ide o vtip. Postupne však dej naberá spád a nakoniec sa jedná o celkom zaujímavý počin, ktorý ukazuje Egypt v trochu reálnejšom svetle ako dovolenkové katalógy, najmä čo sa fungovania polície týka. 7,2/10.

• 19.2.2018  20:37

Tak ja neviem, ale mňa teda novodobé filmy z dielne DC nejako nebavia. Už chápem, prečo bola Wonder Woman tak úspešná a taktiež už súhlasím s tým, že to bol dobrý film. Ale iba na pomery novodobej DC produkcie. WW bola narozdiel od Justice League aspoň ucelená a priemerne dobrá. JL je nič.Iba nejaký zlepenec a úrovňovo mi to príde ako Suicide Squad. Tak ako som pokladal otázku v hodnotení WW, v tomto filme som odpoveď dostal. V prvej úvodnej samostatnej scéne je Wonder Woman silná skoro ako Superman, rýchla ako Superman a Flash, má laso, štít, meč. Načo Justice League? Keď sa ale dali všetci dokopy, tak bola zrazu pomalá a o dosť slabšia, meč sotva niečo presekol a štít ju ledva ochránil. Batman je iba bohatý a starý Bruce Wayne, ktorý si vyrobí drahý prístoj, aby v následujúcej scéne mohol byť zničený. Jeho bojové umenie spočíva v pištoli s hákom a v klasickom medveďom hlase. Kde je starý dobrý Batman? Ktorýkoľvek z minulosti? Seaman, teda Aquaman je veľký, má veľkú vidličku, očividne vie dopadať z veľkej výšky bez akéhokoľvek zranenia a je hrozne drsný. Keby sa občas neokúpal v oceáne a v mori, tak ani neviem, že má niečo spoločné s vodou. Barry ako vtipný prvok Justice League nefunguje. Je tak rýchly, že si ani on sám nestačí a občas zakopne. Nehovoriac o tom, že v týme je Superman, ktorý je minimálne rovnako rýchly, ale navyše je extra silný, vie strieľať lúče z očí, chlad z úst, vie lietať a je takmer nesmrteľný. Cyborg bol drsný, tajomný s celkom dobrý potenciálom, ale absolútne nevyužitým. A hlavne nechápem, čo pomohla jeho prítomnosť na Batmanovej lodi v rýchlosti prekonania vzdialenosti na ceste do Ruska, keď sa tam rozprával v nákladom priestore. Najmä keď je v týme Barry, ktorý by mal byť najrýchlejší. Jednoducho sa JL stále dostávali do cesty prekážky, ktoré vedeli prekonávať iba spoločne. Tu bolo vidieť, ako veľmi chcú tvorcovia zdôrazniť potrebu týmu. Jeden člen by chýbal a tím by nemal šancu proti absolútne chabému súperovi. Ešte že tu bol Superman, ktorý je tak rád, že je opäť živý. Takže v tomto prípade sa opäť nejedná o nejaké terno a musím povedať, že aj Green Lantern sa mi páčil viac. Ten mal aspoň smrad starých filmov, len bol bohužiaľ natočený o pár rokov neskôr ako mal byť. MCU vs DCU 1000...:0. Hodnotenie 6,2/10.

• 16.2.2018  03:07

Meno Williama Marstona som do vzhliadnutia tohto filmu nikdy predtým nepočul, ako som ani nepoznal jeho životný príbeh. Bol som prekvapený, aký pokrokový a zaujímavý človek, resp. pár, resp. milostný trojuholník žil v prvej polovici 20. storočia. Príbeh týchto troch ľudí bol, ako som už písal, zaujímavý a veľmi netradičný na tú dobu a musím povedať, že by mi nenapadlo hľadať až také skryté posolstvo v komikse ako takom, tobôž nie vo Wonder Woman. 7,2/10.

• 14.2.2018  19:20

Kto bol skôr? Sherlock Holmes alebo Hercule Poirot? Sherlock bol prvý a Hercule (aspoň v tomto filme) mi pripadal, ako keby sa na Sherlocka chcel zahrať. Uznávam, že dedukciu mal nadpriemernú, no inak iba obviňoval každého v Orient Expresse a hádal. Nakoniec nejakou náhodou prišiel na to, kto bol vrah a na záver sa snažil mať úžasne filozofický príhovor, no nič v tomto filme nefungovalo. Postavy boli úplne ploché a nezaujímavé, zápletka slabá, rozuzlenie bolo skôr vyslobodením z útrpnosti z tohto filmu a nie nejakým veľkým vyvrcholením. Slabý film. 5,6/10.

• 12.2.2018  22:10
    Čtverec (2017)

¾ stopáže film skvele buduje atmosféru a ukazuje svet moderného umenia. V žiadnom filme mi nepripadali postavy také reálne, či už výzorom, prostredím, rozhovormi alebo konaním. Za vrchol filmu považujem scénu, kedy medzi "najvyššiu“ smotánku znalcov a obdivovateľov umenia pustili divoké zviera (poklona pánovi Notarymu, ktorý bol excelentý). Po tejto scéne, v poslednej polhodinke, film ako keby úplne zovšednel a prestal pôsobiť celistvo. Skôr mi to pripadalo, ako keby chcel režisér nejako to všetko ukončiť, čo sa aj tak v poslednej scéne nestalo. Každopádne súčasná spoločnosť je zobrazená veľmi presne. 7,8/10.

• 10.2.2018  19:34
    Já, Tonya (2017)

Príbeh jemnej kvetinky, ktorá sa chcela stať najlepšou krasokorčuliarkou na svete, ale jej mamička ju odmala polievala hnojom. Z toho dôvodu, keď bola staršia, rozhodcom príliš nevoňala a tak získať uznanie bolo pre ňu náročné. Navyše sa do jej života priplietol nesprávny muž a jeho blbý kamarát, čo nadobro pochovalo všetky šance stať sa najlepšou. Film sa rozbieha postupne, aj keď odzačiatku ide naplno. Mne však jeho tempo prišlo pozvolné, čo sa mi ako celok páčilo, no viac som si užíval druhú polovicu, ktorá bola pre mňa zaujímavejšia. Štýl mi trochu pripomínal Atomic Blonde alebo iné podobné filmy, ktoré sa snažia byť cool a hrozne vtipné. V tomto prípade mi to ale až tak nevadilo, nakoľko aj keď nie všetko bolo pravda, tak to bolo inšpirované realitou, čo potvrdzujú aj záverečné dokrútky reálnych protagonistov tohto príbehu. Páčila sa mi Allison Janney, ktorá sa podľa mňa svojej úlohy zhostila na jednotku. Rovnako bolo zábavné sledovať 4 kroky dopredu naplánované ťahy medzinárodného špióna Shawna (Paul Walter Hauser) ako aj samotný útok na Nancy Kerriganovú. 7,3/10.

• 9.2.2018  23:47

Prvá hodinka slúžiaca na spoznanie postáv, vcítenie sa do ich problémov a vzájomných vzťahov funguje výborne. Ďalšia polhodinka ešte prehlbuje tieto vzťahy a rozvíja ich ďalej, čo podľa môjho názoru už nebolo tak treba, alebo aspoň mohla byť skrátená o 10 minút. Zvyšok filmu netvorí hrdinský boj požiarnikov z Granite Mountain Hotshots s nelútostným ohňom, teda aspoň nie tak, ako by si človek myslel. Je to hrdinský boj ľudí, ktorí svoj život zasvätili záchrane lesov a iných ľudí pred neľútostnými plameňmi sužujúcimi Arizonskú prírodu. Posledná polhodinka je veľmi pekná pocta týmto ľuďom a spolu so zvyškom filmu vytvára príjemne vyvážený celok, ktorý zaujme a udrží pozornosť diváka počas celého trvania. 7,8/10.

• 8.2.2018  20:02

Film je najmä v prvej polovici úchylný, nechutný a divný, postava malého Oscara nesympatická, zákerná, uvreštaná, detinská a s absolútnou fašistickou nemčinou, až by som si myslel, že sa Hitler naučil rozprávať svoje prejavy od malého Oscara. Film ma taktiež divnú zvukovú stopu, kedy zvuk niekedy nepasuje do obrazu, ako keby bol dodatočne nadabovaný, podľa mňa dosť priemerné až miestami žalostné herecké výkony a celkovo ide o dosť stiesňujúci film ktorí budí iba nepríjemné pocity. Na druhej strane až tak nenudil, a ako filmová povinnosť ušiel a bol aj celkom zaujímavý. 6,2/10. Videný Director´s cut.

• 8.2.2018  08:45

Film veľmi reálne zobrazuje život detí a dospelákov vo vysnenej Floride, avšak v prípade, že tu nie ste na dovolenke ale snažíte sa aspoň prežiť, zaplatiť bývanie a nebyť hladný.Veľký posun od Tangerine. Skvelý Willem Dafoe v sympatickej úlohe starostlivého manažéra. 7,2/10.

• 3.2.2018  19:30
    Coco (2017)

Príjemná rozprávka o rodinných hodnotách. Nebola nejaká vtipná, ale zábavná v tom zmysle, že nenudila, bola. Pesničky boli presne tak španielské, ako by mali byť, len je škoda, že ich bolo tak málo. Čakal by som omnoho viac, ale v takomto množstve aspoň hudobná zložka filmu nebola otravná, ako tomu býva v niektorých prípadoch, ale išlo skôr o vítané spestrenie. 7,7/10.

• 3.2.2018  06:59

Priemerný horor/thriller, ktorý síce nabudí na niečo zaujímavé, no to sa nakoniec nekoná a film zostáva iba akousi občasnou lakačkou bez väčšej pointy. Za lepšie elementy filmu považujem to, že zomrel úplne niekto iný, ako som očakával a že sa jedna z hlavných postáv nezaplietla do posmrtného experimentu. 5,7/10.