Maximilianus

okres Bratislava

4 body

1 8 16 23 26 27 28 29 30
    • 4.1.2018  00:59

Ďalší skutočný príbeh o prežití v ťažkých podmienkach divokej prírody. Prekvapivo ma viac bavila prvá (kratšia) polovica, kedy bola skupina ešte spolu a nič dramatické sa nedialo. Film bol miestami celkom nechutný, ale celkovo nie taký surový a realistický, aký bol skutočný zážitok Yossiho. Skôr išlo iba o také útržky. 6,7/10.

• 4.1.2018  00:58

Vyobrazenie trochu netradičnejšieho vzťahu medzi starým pánom s temnou minulosťou a mladým (v škole) úspešným chlapcom, ktorý má celý život pred sebou a aby kvôli nedávnej známosti neprišiel o normálny život a o svetlú budúcnosť, je ochotný zájsť omnoho ďalej, ako by človek čakal. 7,67/10.

• 4.1.2018  00:58

Príbeh životom ťažko skúšanej ženy, jej komplikovaného vzťahu s dcérou s ktorou sa roky nevidela. Čo sa týka vzťahu rodiča a dieťaťa, trochu mi to pripomínalo novší film Sudca s Robertom Duvallom a Robertom Downey Jr. Kathy Bates podala podľa mňa skvelý výkon. Rozmýšľal som aj nad 5*, ale ten koniec to dosť pokazil, takže zostávam na 4*. 7,82 – 8,12/10.

Flashdance (1983)

Príjemný tanečno-hudobný filmík. Vďaka primeranej stopáži film ubehol veľmi svižne. Hlavná predstaviteľka bola veľmi zvodná a sexy. Film obsaholval aj pár pomerne vtipných scén, ktoré boli zakomponované veľmi prirodzene, takže nerušili. Tanec bol v niektorých prípadoch trochu smiešny na dnešnú dobu, ale vtedy sa asi tak tancovalo. 7/10.

• 4.1.2018  00:57
    Frank a Lola (2016)

Celkom zaujímavý film. Prepletený klamstvami a na konci bola pravda tam, kde bola na začiatku a napriek tomu to dopadlo podľa pravdy zo stredu filmu. Opäť Michael Shannon potvrdil, že je výborný herec. Tempo filmu ku koncu trochu upadalo ale vďaka krátkej stopáži som zostal stále v strehu. Kvôli upadajúcemu tempu 3* ale inak 7,1/10.

• 4.1.2018  00:56

Dosť slabý film. Síce téma by aj bola zaujímavá ale film nezaujímavý. Skúmanie psychiky mladých dievčat, ktoré hľadajú svoju sexualitu. 5,2 – 5,6/10.

• 4.1.2018  00:55
    Gándhí (1982)

Nikdy som nevidel žiadne verejné vystúpenie ani zábery zo života reálneho Gandhiho, ale ak dostal za túto úlohu Ben Kingsley oscara, tak asi vystihol osobnosť Gandhiho reálne. Každopádne mne sa omnoho viac páčili výkony Bena Kingsleyho v iných filmoch, v tomto vôbec. Aj samotný Mahátma mi je veľmi nesympatický. Po tom, čo som si o ňom čítal na wikipédii aj po tomto filme, ktorý mimochodom neukázal nič zaujímavé zo života Gandhiho, ho považujem za vypočítavého slizkého starého divného človeka, ktorý sa tváril ako svätec a pritom bol arogantný a vypočítavý sebestredný sebec, ktorý sa vystavoval iba svojimi úspechmi a hanbil sa za zlyhania. A ktorý sa uchyľoval vždy k hladovkám, keď mu jeho plány nevychádzali ako chcel. Mal som ho za veľkého mierotvorcu, ale jemu išlo iba o Indiu. Zlý film, nezaujímavá postava Mahátma. 3*. 6/10.

• 4.1.2018  00:54

Film sa snaží pôsobiť veľmi cool, štýlovo, zábavne, sexy, akčne a trdácky, avšak je to trapné a hrozne silené. Jedine čo stojí za moju pochvalu je soundtrack a kamera v niektorých akčných scénach. Taktiež by ma zaujímalo, keď bol film točený v Amerike, kde zobrali toľko starých európskych áut, v tej dobe preháňajúcich sa aj po cestách Československa. 5,85/10.

• 4.1.2018  00:53

Dobré choreografie, chytľavé pesničky, krásne ženy prekvapivo. 6,8/10.

Maudie (2016)

Pekný príjemný film o nadanej maliarke. Obrazy sú fakt krásne. Výkon Sally Hawkins výrazný a kvalitný. Lepší ako Ethana Hawka ale aj on podal nadpriemerný výkon a výborne sa dopĺňali a vytvárali atmosféru hrejivého pokojného života dvoch stratených duší, ktoré si krkolomne našli k sebe cestu a žili si svoj skromný ale radostný život plný skrytej lásky.  7,5/10.

• 4.1.2018  00:53

Prvá tretina si dobre budovala tempo, druhá tretina bola zdĺhavá a nezáživná pre mňa a tretia tretina aspoň priniesla stretnutie iného druhu s ľudskou rasou, ale aj tak som nerozumel púšťaniu v minulosti unesených ľudí a braniu si iných ľudí na loď, pričom si zobrali iba jedného, ktorý tam pôvodne ani nemal byť a ostatných, ktorí na to boli očividne trénovaní, tých nezobrali. Film taktiež trpí pár nedostatkami starších filmov. 7,2/10.

• 4.1.2018  00:51

Film nenaplnil moje očakávania, ale ako celok ušiel. Pre Channinga Tatuma je takýto film presne taký, aký si rád zahrá a Adam Driver sa do takéhoto filmu presne hodil. Film ale nebol ani zábavný ani vtipný, ani nápaditý a ani premyslený, iba priemerný a hoci ide o zmenšenú buranskú verziu Dannyho jedenástky, je to veľmi zmenšená verzia a nedosahuje ani náhodou jeho kvality. 7/10

• 4.1.2018  00:49

Film som pozeral v originálnom jazyku s občasnými titulkami (iba počas tureckej časti), takže som nepochopil úplne všetko presne, ale celkový koncept som pochytil. 7/10.

• 4.1.2018  00:48

Začiatok filmu ako aj prvá polovica boli zaujímavé, bohužiaľ v druhej polovici tempo upadalo až upadol do vôd priemernosti. 7/10.

• 4.1.2018  00:48

Prvých 50 minút ma veľmi zaujalo a uvažoval som o hodnotení 8/10. Bohužiaľ postupne originalita, farebnosť, rozmanitosť ustupovali a jednalo sa o priemerný scifi americký film. Každopádne sa stále jedná o príjemnú oddychovku, ktorú si v budúcnosti rád pozriem znova, ak bude niekde v televízii. Samozrejme by išlo o omnoho väčší zážitok vidieť takýto film v IMAX kine. Dane DeHaan nie je môj obľúbený herec, ale stále menej mi vadí vo filmoch a v tomto mi tak dokonca aj celkom sedel. Páčil sa mi aj vzťah medzi ním aj Carou. Aj keď väčšina pozitív pramení pravdepodobne z komiksovej predlohy a mohli byť určite prevedené na filmové plátno aj lepšie, stále hodnotím film pozitívne. 7/10 3*.

• 4.1.2018  00:47
    Nemilovaní (2017)

Chladný film, ale absolútne reálny a bohužiaľ pravdivý. Obidvaja hlavný predstavitelia ale najmä mama podali až mrazivo uveriteľné výkony a ten odpor jedného k druhému, ako aj k ich spoločnému dieťaťu bol zarážajúci. Tak to dopadne, keď sa ľudia nemilujú a dokonca až chorobne nenávidia a nesnažia sa vychádzať spolu ani kvôli dieťaťu a myslia iba na seba namiesto dieťaťa. 8/10 4*.

• 4.1.2018  00:46

Film je príjemný a miestami dojemný. Za pozornosť určite stojí výkon Daniela Day-Lewisa. Film má fajn postavy, najmä rodinu Brownovcov, ktorí sú všetci sympaťáci. V priebehu filmu sa dozvedáme pravdepodobne zlomové momenty Cristyho života inšpirované knihou, ktorú napísal. Ako taký bol film dobrý, ale nešlo tam o žiadne prevratné momenty a aj stopáž bola len tak tak akurát. Možno by som zniesol aj o 5-10 minút menej, ale dalo sa to prežiť a nemal som pocit, že by film obsahoval nejak hluché miesta. 8/10.

• 4.1.2018  00:46

Sledovanie tohto filmu som si užil a dokonca ma v podstate bavil viac ako prvý diel nakoľko som od neho nečakal tak veľa ako od prvého dielu. Bola to dobrodružná a aj celkom akčná jazda. Bojové scény boli efektné a bolo ich trochu viac ako v prvom diely. Ale oproti prvému dielu sa tu našlo aj viac chýb. Zábavnou vložkou bola prítomnosť Eltona Johna. Bavila ma aj Julianne Moore. Viac mohol byť využitý Channing Tatum a nie úplne sa mi páčila postava Colina Firtha, ktorý sa dlho zotavoval a jeho „pomätenosť“ mi prišla skôr otravná ako vtipná. A samozrejme psíkovia a najmä mopsíci sa nezabíjajú, takže smrti JB-ho sa mohli vyhnúť. 7/10.

• 4.1.2018  00:45

Dobrý film, ale určite by ma viac bavil v minulosti a najmä v devätdesiatych rokoch. V dnešnej dobe sa nejedná a nijak zvlášť výnimočný film, aj keď kvality mu uprieť nemožno. 7,23/10.

• 4.1.2018  00:45

Na to, že išlo o Scorceseov film, tak nebol nijak prevratný ani veľkolepý, ale film bol dobrý. Taký lepší priemer. 7,12/10.

matka! (2017)

Stiesňujúci až znepokojivý a divný film. Neviem, či si už zvykám na herectvo Jennifer Lawrence alebo sa v tomto filme tak hecla, ale zdalo sa mi, že (aspoň v prvej polovici) hrá výrazne dobre. 7/10.

• 4.1.2018  00:44

Normálny film. Nepripadal mi ako nejaký legendárny. Obsahovo taký, že dlho bolo niečo pred ním a dlho niečo po ňom, čiže ako keby išlo iba o nejaký výsek. Keďže ide o prvý diel z knižnej série, tak je to možno spôsobené tým. Daniel Day-Lewis nepredviedol nijaký prevratný herecký výkon a kľudne by mohol jeho úlohu hrať ktokoľvek. Efekty slabé, miestami dej deravý ale film nenudil. 7/10.

Špína (2017)

Film dobrý, ale stále mi na ňom niečo chýbalo aby som dal 4*. Herecké výkony prekvapivo dobré, aj keď sem tam sa vyskytlo mierne zakolísanie, najmä u mladých hercov ale inak fajn. Nebolo to dokonalé ale na 7/10 bez debaty. 7,2/10.

• 4.1.2018  00:43

Prvých 40 minút zaujímavých, aj zo psychologického hľadiska aj napätím a zvláštnym chovaním takmer všetkých osôb. Zvyšok filmu bol kvalitou ako na kolotoči. Raz hore, raz dole. Ale zaujímavý film a som rád, že som si ho pozrel. 7,7/10.

Thelma (2017)

Určite kvalitný film, ale mňa nejako nechytil za srdce a neviem. Čakal som niečo iné. Vidím, že tam je nejaká symbolika ale nie som bohužiaľ dostatočne inteligentný, aby som ju vedel pochopiť. 7/10.

• 4.1.2018  00:42

Ďalšia vzťahovka od Xaviera Dolana, tento krát trochu viac temná až by som povedal hororová a trochu psycho. Xaviera mám rád aj ako herca aj režišera hoci sa jedná asi o jeho druhý najslabší film, páčil sa mi. 7,1/10.

• 4.1.2018  00:41

Film ani nie tak o tenise ako o boji za zrovnoprávnenie pohlaví. Bolo zaujímavé nahliadnuť trochu za záves tenisového prostredia v minulosti, keď nebol hráč ako hráč a tenis bol na zlomkovej úrovni oproti súčasnosti. Už len zostáva otázkou, koľko z toho bolo reálne zobrazená skutočnosť a čo bolo prifarbené. 7/10.

• 4.1.2018  00:35
    Silnější (2017)

Film normálny, ale podľa mňa išlo o príbeh obyčajného človeka, ktorému bomba počas teroristického útoku odtrhla nohy a následne príbeh jeho démonov a tlaku verejnosti, ktorá ho povýšila na hrdinu. Slabých 7/10.

• 4.1.2018  00:34

Prvá polovica filmu ma bavila viac ako druhá a ako celý prvý Blade Runner. Druhá bola už bohužiaľ fádnejšia a viac hollywoodska. Ale dala sa, aj keď posledných 10 minút som už nemohol vydržať a chcel som, aby to skončilo. Atmosféra ale dobrá, myšlienka tiež, a ako pokračovanie to tiež ušlo, aj keď už asi nepôjde o legendárny film. Škoda bola navyužitia najmäa Dave Bautistu ale aj Jareda Leta, aj keď pri ňom sa mi v posledných filmoch zdá, že sa moc snaží a hrozne prehráva. Snaží sa ísť pomaly každou rolou na oscara a tá snaha je až nesympatická. 7/10.

• 4.1.2018  00:34
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Celkom príjemná a zábavná rozprávka, samozrejme v medziach českého rozprávkového priemeru. 7/10 veľmi zaokruhlene.

1 8 16 23 26 27 28 29 30