Maximilianus

4 body

• 23.5.2020  22:47

Celkom poprepletaný tragikomický príbeh plný tajomstiev. 6,7/10

• 23.5.2020  15:59

Lepšie ako Stuber, ale humor mi prišiel občas silený. Inak pohodová terapia páru s ladiacou dvojicou hlavných hrdinov. 6,6/10.

• 22.5.2020  21:30
    Scoob! (2020)

Veľmi jednoduchý príbeh, občas až príliš prostý a zľahčujúci si prácu. Animácia bola fajn a potešili niektoré známe postavičky. 6/10.

• 21.5.2020  21:14
    R (2010)

Drsná a neúprosná realita väzníc. 7,6/10.

• 20.5.2020  20:24

Postavy sa mi páčili a boli zahraná podľa môjho názoru dobre. Príbeh jednoduchý a nijak originálny ale film dokázal udržať moju pozornosť po celú dobu a páčil sa mi. 6,9/10.

• 19.5.2020  19:38

Mads hrá opäť výborne, ale vlastne všetci bratia hrajú kvalitne a vierohodne. Je to dosť bizarnosť, ale zaujímavá a zábavná. 7,1/10.

• 16.5.2020  22:34

Miestami dobré a tak na polovicu trochu hlúpe. Každopádne je to trochu iná romantická komédia oproti americkej tvorbe, čo je plus. Ide však iba o lepší priemer. 6,9/10.

• 15.5.2020  10:05

Bolo to fajn, ale niečo tomu chýbalo. Možno dlhšia stopáž a nejaký premyslenejší dej. Počkám si na celý film. 6,3/10.

• 14.5.2020  21:33
    Capone (2020)

Tom Hardy je talentovaný herec, ktorý by zvládol zahrať kvalitne hádam väčšinu úloh, ale na druhú stranu je tak špecifický a typický, že je to stále Tom Hardy a žiadnu úlohu mu neuverím naplno. Neviem, či malo tento film nejaký väčší význam točiť. Úplne zlé to nebolo, ale keď už film o Alovi, tak aspoň v tých najzaujímavejších rokoch jeho života, nie keď je napoly dementný a neovláda svoj zvierač. 4,9/10.

• 12.5.2020  21:18
    18 dárků (2020)

Pekný a dojemný film. 7,4/10.

• 10.5.2020  21:25

Veľmi živý a prirodzený film. Adèle Exarchopoulos je pozoruhodná herečka. Veril som jej každý pohyb, gesto, emóciu. To ako behala očami po tvári Lea Seydoux v rannom štádiu ich vzťahu, ale veril som jej aj scény v triede v roli pedagóga, jej neistotu, žiaľ. Všetko. Prvá polovica bola viac živelná a o spoznávaní seba samého a svojej sexuality, druhá bola dospelejšia a riešila problémy vo vzťahoch. Dokopy mi to dalo veľmi výživný koktejl, ktorého chuť sa mi nezunovala ani na konci 179 minúty. 8,6/10.

• 10.5.2020  10:01

Kontrast vojakov zotavujúcich sa v dovolenkovej destinácií bol zaujímavý no minimálne využitý a skôr sa riešili traumy a problémy z vojska, takže celé to prostredie bolo viac menej zbytočné. 6,2/10.

• 9.5.2020  16:53

Splendid, delightful, lovely. Tento film je ako šálka toho najjemenjšieho anglického čaja, veľmi príjemný, chutný a zahreje. 7,2/10.

• 8.5.2020  20:33

Veľmi vydarená satira s výborným nápadom, ktorá ale u mňa nefungovala na 100% a trochu stihla aj nudiť. 6,7/10.

• 8.5.2020  11:51

Trochu zvláštny film, ale milý a sympatický. 7/10.

• 7.5.2020  23:30
    Short Skin (2014)

Talianský American Pie s jedným hlavným hrdinom, dejom, ktorý nie je taký pikantný a s jedným veľkým problémom. 6,4/10.

• 7.5.2020  16:15

Teenegerská romantická komédia, kde sa riešia vzťahy na strednej, jeden plán/klamstvo a sexuálna orientácia. Klasický NETFLIX. Ale bol to príjemné pozeranie. 6.7/10.

• 7.5.2020  12:55

Veľmi úprimný, citlivý a autentický film. 7,6/10.

• 6.5.2020  17:57

Tento film je plný čistých a jednoduchých emócií. Páčil sa mi aj čiernobiely obraz, ale neviem, či bol potrebný. Každopádne sa tam hodil. 7,1/10.

• 6.5.2020  16:26
    Comedian (2002)

Celkom smutný dokument o tom, aké je to byť komikom. 7/10.

• 5.5.2020  20:42

Skvelé vystúpenie, ktoré nám ukazuje Jerryho Seinfelda tak, ako si ho pamätáme zo záveru seriálu. Pripadalo mi to ako vyše hodinu dlhá úvodná scénka z prvých sérií. Len bohužiaľ nenásledoval žiaden diel. Inak Jerry opäť trefný a vtipný. 7,9/10.

• 5.5.2020  17:13

Jerry v tomto predstavení predkladá veľmi trefné postrehy z rôznych sfér života a hoci to nebolo úplne top, pár krát som sa zasmial. Jerry je jednoducho klasika a kto nevidel seriál Seinfeld, môžem iba odporučiť. 7,8/10.

• 5.5.2020  16:00

Severania opäť nesklamali a servírujú hutnú psychologickú drámu s celkom detailnými porno prvkami. 7,2/10

• 4.5.2020  21:23
    Humorista (2019)

Čakal som niečo iné, možno aj trochu iné, ale tak súdruhovia to zariadili takto a aj to dáva čo to aký obraz. 7,2/10.

• 4.5.2020  16:34

K tejto téme by som mohol a chcel napísať veľa, ale načo. Ak sú ženy šťastné so svojím telom, tak dobre pre ne. Tento dokument také ženy ukazuje, aj keď mi to prišlo, že každá z nich by chcela byť chudá, takže potom v tom celom nevidím zmysel. 5,3/10.

• 4.5.2020  08:15
    Zběsilost (2019)

Príbeh, najmä čo sa týka faktu, že to bolo podla skutočnej udalosti, bol zaujímavý, no prevedenie nebolo až tak pútavé. S hlavným hrdinom som nesympatizoval a ani mi sympatický nebol, nejaký jeho prerod ma nebral a neveril som tomu moc, avšak posledná polhodina bola aspoň ako tak výživná zakončená uspokojujúco (aspoň pre manželský pár), takže 6,4/10.

• 1.5.2020  15:35
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. séria: Hoci nástupca a predsa predchodza jedného z najúspešnejších seriálov minimálne poslednej doby, Better Call Saul funguje aj ako samostatný seriál výborne, a aj keď sa tam zatiaľ nič také dramatické nestalo, postavy a príbeh jednoducho bavia. Plusom sú staré postavy, pri ktorých ale vieme ako dopadnú, takže sa o ne až tak nemusíme báť, no ešte je tu aj viacero skvelých nových postáv, o ktoré sa báť môžeme. Ako štart pohoda a ústredná dvojica Saul a Mike to zatiaľ vládzu utiahnuť. 4,5*. 2. séria: Tento seriál plynie ako po masle a každý diel je zaujímavý, avšak v konečnom dôsledku sa tam nič dramatické nedeje. Páči sa mi, že je dej rozdelený medzi Jimmyho a jeho právne záležitosti a Mikea, ktorý rieši veci viac podobné a známe z Breaking Bad. Zatiaľ mi to ale príde také ospalé, presne ako Albuquerque. Tempo je pomalé ale všetko je precízne vyrozprávané a budované, tak hádam ďalšie série zaradia vyšší prevodový stupeň. Stále 4,5*. 3. séria: Tento seriál je výborne a pútavo natočený, ale stále mi príde, že sa tam nič poriadne nestalo. Síce je to precízne vyrozprávaný príbeh zrodu Saula Goodmana a prípadne aj iných postáv, ale príde mi to, ako keby Walter White ešte stále v tretej sérii učil a iba rozmýšľal, že bude vyrábať drogy. Taktiež, tým, že vieme, ktoré postavy zomrú v Breaking Bad, nemusíme sa o ne báť tu, prípadne keďže Nacho ani Kim neboli v Breaking Bad, tak je jasné, že minimálne jeden z nich do konca seriálu zomrie, prípadne sa ocitne vo väzení. Inak je Kim skvelá postava a je úžasné sledovať aj jej prerod z ambicióznej radovej právničky na nie až tak úplne morálne čistú samoživiteľku. Verím, že druhá polovica seriálu bude akčnejšia, takže dávam 4,4* ale nechávam ešte vyššie hodnotenie, ale ak to pôjde takto aj v ďalších 10 dieloch, tak jednu hviezdu uberám. 4. séria. Hurá, konečne. Nemôžem povedať, že by bola táto séria nejako lepšia od tých predchádzajúcich, a to najmä z dôvodu, že aj tie predchádzajúce boli skvelé, ale štvrtá pôsobila odľahčene, nebola taká zaspatá a nepohybovala sa miniatúrnymi krokmi. Konečne sa tu diali veľké veci krásne namixované Jimmym ale aj Hectorom, Frigom, Nachom a Michaelom. Krása. 4,65/10. 5. séria: Prvé tri série mi pripadajú ako iba predohra ku skutočnému seriálu, ktorý začal tou 4. Tu už sa hrá iná liga. Tvorcovia si skutočne dali záležať na charakteroch a ich vývoji. Hoci to môže pôsobiť pomalé, všetko je precízne vybudované a pekne poskladané, aby príbehy jednotlivých postáv nadväzovali a zapadali do seba. Najviac ma udivuje premena Kim, o ktorej som si myslel, že Jimmyho už dávno opustí, a ono je to presne naopak, stáva sa jeho najväčším komplicom. Príbeha Nacha a v podstate aj Lala Salamanci a celého Kartelu veľmi zaujímavý, na druhej strane Gus Fringe a Michael, súboj o územie, skutočne je toho veľa a rozbehlo sa to naplno. Teším sa a som zvedavý na poslednú sériu. 4,75/10.

• 30.4.2020  19:24

Hudbu Beastie Boys poznám, mám rád, ale nikdy som nejako neštudoval celú ich tvorbu a po tomto dokument si určite všetky CD vypočujem. Nie kvôli tomu, že by bol tento dokument/show tak výborný a inšpiratívny, ale iba tak. Dokument/show je zaujímavý, veľa sa divák dozvie o samotnej skupine ako aj o jednotlivých členoch, avšak skôr mi to prišlo ako naháňanie peňazí od zostávajúcich členoch kapely, pretože jedna vec, ktorá je z tohto dokumentu viac než jednoznačná, bez Adama Yaucha by Beastie Boys neexistovali a hlavne neboli takí úspešní. Práve Adam Yauch bol hudobný génius skupiny, správny človek, ktorý precestoval kus sveta a záležalo mu na ňom. Dvaja členovia a zároveň "zabávači" a moderátori síce zo slušnosti nepokračujú v skupine (aj tak by nemala úspech), ale keďže nič iné v živote nerobili, tak teraz sa musia snažiť nabaliť vydávaním knihy a nejakým turné á la dokument (predpokladám) po Amerike a následne dokumentom, ktorý je vlastne záznamom šou. Najviac a v podstate jediné, čo mi vadilo bola strojenosť celého toho predstavenia, kedy každá jedna sekunda bola presne naplánovaná a ani jedna z tej sekundy nebola vtipná. A to som mal doteraz Beastie Boys rád. Teraz už nemám Beastie Boys tak rád, ale Adam Yauch ma veľmi zaujíma. Škoda, že zrovna on tam nemohol byť. 7,3/10.

• 30.4.2020  00:13
    Vlastníci (2019)

Veľké prekvapenie a svieži vietor na poli českej kinematografie plnej Vieweghoviek. Je to takmer výhradne slovná komédia, ale o to bravúrnejšie napísaná a aj výborne zahraná. Typy vlastníkov perfektne zvolené a je to celé veľká fraška, presne ako sú aj schôdze. 7,4/10.

• 29.4.2020  17:47
    Výjimeční (2019)

Pekný ľudský príbeh s viacerými úsmevnými momentami. 7,4/10.