Maximilianus

4 body

1 5 6 7 8 9 10 11 16 23 30
    • 5.3.2020  22:04
    V síti (2020)

Prekvapivo vtipný, nepeknú realitu zobrazujúci, zvrhlý, v pár momentoch aj strach naháňajúci a raz celkom dojemný dokument s veľakrát slizkými masturbujúcimi antigonistami. Dievčatá (najmä Tereza Těžká) podali výborný výkon a teda česť im, že to psychicky dali. Snáď nebudú mať traumy. Nemal som síce úplne zadosťučinenie, že predátori boli potrestaní, ale aspoň ten najaktívnejší bol konfrontovaný a ten najväčší grázel skončil mokrý. 8,6/10.

• 5.3.2020  08:30
    Ip Man (2008)

Yuri Boyka Číny. Len s tým rozdielom, že v tomto filme sa prejavila japonsko-čínska elegancia, štýl boja, kedy stačí po pár úderoch povedať, že sa bojovník vzdáva a to sa považuje za prehru, pričom nie je nutné úmrtie. Aj tak som bol v pár scénach prekvapený zvýšenou brutalitou, avšak na boj na život a na smrť vyššie spomínaného Yuriho to nemá. V podstate je to film o súbojoch, čo by aj mal byť, a to pozadie druhej svetovej vojny iba dodáva taký hlbší význam všetkým tým súbojom, pretože úprimne, kým nezačala vojna, tento film bol komédia. 7,2/10.

• 4.3.2020  16:17
    Warriors (1979)

Nie je nič drsnejšie ako gang, ktorý uteká po meste aby chytil MHD. Film síce mierne trpí dobou, ale aj tak je vidieť, že bol filmovaný modernými technikami, bitky sú na celkom slušnej úrovni, dej je dobrý, postavy sympatické a tú súdržnosť gangu tam je cítiť. 7,6/10.

• 3.3.2020  17:39

Klasická tínedžerská romantika od Netflixu, kde každá postava má nejaké psychické problémy. Oceňujem, že sa Netflix snaži poukazovať na to a ukazuje mladým ľuďom, že by mali hovoriť s niekým o takýchto veciach. Nebolo to zlé, akurát, že to nebolo nijak originálne a cieľová skupina je asi trochu mladšia ako som ja. 6,4/10.

• 2.3.2020  08:16
    Guns Akimbo (2019)

Taká bláznivejšia verzia Nerve, ktorá sa snaží byť veľmi cool. Tu sa mi to síce hodilo a Daniel sa na tú úlohu celkom hodil, ale ten humor (ne)bol aký (ne)bol a všetko to bolo veľmi predvídateľné, dokonca aj jasné už na začiatku filmu. Takže Guns Akimbo zostáva iba jednohubkou, ktorá neurazí ale ani neohúri. 6,35/10.

• 1.3.2020  01:13

Mike Lowrey vymenil Martina Lawrenca za Spider-mana, pričom za pomoci najškaredších zvierat na svete bojuje proti svjomu Gemini manovi, ktorý sa nápadne podobá na Vincenta Cassela. Je to také viac pre deti a animácia je niečo ako vlastné emotikony, ktoré si môžete vytvoriť na iPhonoch. Zlé to určite nebolo, ale ako som písal, cieľovka boli deti a nejaká väčšia originalita a odvaha by tomuto filmu neuškodila. 7/10.

• 29.2.2020  00:34
    Sviňa (2020)

Prekvapivo celkom dobré, len mi to prišlo miestami silené, ako udalosťami tak snahou tvorcov poukázať na to, že kto je vlastne kto, aj keď akože film nevychádza zo skutočných udalostí. Taktiež mi to prišlo trochu neobjektívne a veľmi zhadzujúce určité subjekty, ale to sa dalo čakať. 7,3/10.

• 27.2.2020  22:21

V podstate Russish girl. Je to artové, komorné a možno tým spôsobom nie až také zaujímavé. Má to ale hĺbku a vypovedá to čo to o spoločnosti. 7,1/10.

• 25.2.2020  17:22

Veľmi originálne a experimentálne poňatie problematiky lásky a nespoľahlivosti mysle a pamäte. Veľmi sa mi páčilo spracovanie a obrazy. Inak to bol dosť obyčajný príbeh, ale myšlienky a nápad mali hĺbku. 7,2/10.

• 24.2.2020  17:37

Willem Dafoe lahodný ako vždy, Anne sa snažila hrať, takže jej nič nevytýkam. S Benom je niečo zle, mal by sa dať rýchlo dokopy. Celkovo by film mal potenciál, ale bolo to hrozne zle natočené a plané. Dosť dlhú dobu to pôsobilo iba ako náhodné vety zasadené do obrazu. Potom to síce nabralo nejaký dej a význam, ale bolo to všetko také chaotické, že som iba sčasti pochopil, o čo tam ide. Ale vďaka tomu chaotickému rozprávaniu príbehu som bol na konci aspoň prekvapený. 5/10.

• 21.2.2020  16:49
    Castlevania (TV seriál) (2017)

1. séria: Funguje ako fajn úvod do problematiky, kde sa veľa rozpráva, občas bojuje ale hlavne sa spoznávajú postavy a dáva tím dokopy. Páči sa mi, že to je krvavé a brutálne, ako by to vzhľadom na tému aj malo byť. Uvidím, čo prinesie druhá séria. 7,3/10. 2. séria: Prvá väčšia akcia prišla síce až v šiestom diele, ale aj napriek tomu musím povedať, že ma ten príbeh baví. Jednotlivé postavy sú dobre napísané a zaujímavé, každá s inou motiváciou. Síce dejovo to bolo celkom jednoduché a priamočiaré, záporné postavy s výnimkou Draculu boli extrémne slabé, zato tie kladné prehnane silné. Belmont trochu postava do počtu ale tvorcovia sa snažili urobiť z neho dôležitú postavu, resp. snažili poukázať, že za úspechom stojí trojica hrdinov. Je tam priestor aj na pokračovanie, tak som zvedavý. 7,3/10. 3. séria: Všetky dejové linky ma bavili, najviac asi Isaacova. Alucardova bola trochu zvláštna a mierne predvídateľná, ale skončila veľmi zaujímavo. Hectorova bola taká klasika, ale veľmi dobre urobená a dvojica zaľúbencov dostala detektívnu s prvkami okultizmu. Prekvapivo bola táto séria celkom dosť založená na sexe, čo bolo spestrenie a bolo v nej aj dosť brutalít, takže za mňa spokojnosť, ale svoj tieň zatiaľ neprekročila. 7,3/10.

• 20.2.2020  16:22
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Úvodný diel je taký klasický výcvikový, kde by sa mal divák akože zoznámiť s rotou. Mne sa to podarilo až v diele poslednom. Dovtedy som seriál považoval za duševne prázdny, práve z toho dôvodu, že všade bolo milión vojakov a seriál takmer žiadneho z nich nejako nepredstavil, iba ich občas ukázal. Čo sa týka tvárí, tak bolo ich tu veľa známych, až som žasol. Páčilo sa mi, že niektoré diely sa venovali viac konkrétnej postave, takže tie pohľady na udalosti bol trochu rozdielne. Hlavnú úlohu vo väčšine dieloch hrala akcia, a tá teda bola úchvatná. Či už sa jedná o výbuchy, streľbu, taktiku, až po roztrasenú kameru, ktorá servírovala tú správnu atmosféru. Bolo tu síce aj veľa patriotizmu a úžasnosti američanov, ale to už je vrámci ich produkcie klasika. Nie až také skvelé, ale za akciu s prižmúrenými očami plný počet. Inak 8,6/10.

• 16.2.2020  18:58
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Prvé tri diely ma uchvátili svojou atmosférou a fungujúcim svetom. Potom to upadalo a bola z toho iba afroamerická detektívka s občasným využívaním sveta Watchmen a Minutemen. Dr. Manhattan a celý jeho príbeh bol smiešný a dosť nelogický. Blakeová bola otravná a nebyť Jeremyho Ironsa, ktorého postava síce pôsobila ako komický prvok tohto počinu a jeho skutočné meno je jasné hneď, tak by to bol čisto afroamerický počin. Páčila sa mi postava toho zrkadlového chlapíka, ktorý mi aspoň trochu pripomínal Rorschacha. Ak by bola každá séria tohto seriálu s inou hlavnou postavou a iným príbehom, tak to beriem, ale takto mi to príde až moc jednostranné. Zatiaľ 7,3/10.

• 14.2.2020  15:14
    Království zombie (TV seriál) (2019)

1. séria: Prvý diel bol taký úvodný, ale už aj v ňom bolo cítiť hustnúcu atmosféru. V druhom už sa to pomaly rozbiehalo a od tretieho to už išlo naplno. Páčilo sa mi, že to malo aj prvky humoru a seriál sa neberie tak vážne. Taktiež oceňujem, že je tam aj korejský kultúrny dej a zombie apokalypsa tam je iba ako bonus. Šesť dielov je ale podľa málo. preto aj ten príbeh bol skromnejší a pôsobil ako časť niečoho väčšieho. Zatiaľ 7,5/10. 2. séria: Podobne ako pri prvej sérii mi prišlo tých šesť dielov málo na to, aby sa dej dostatočne rozvinul, avšak na druhej strane sa dej nezdržiaval. Tým, že prvý diel nabehol do rozbehnutého deja, tak celá séria bola akčnejšia a viac sa zameriavala na nákazu ako na mocenské boje, aj keď aj tie tu boli. Kvalitatívne ide teda o plusmínus to isté ako v prvej sérii.

• 12.2.2020  21:56

Tak je neviem, ale mňa to bavilo. Samozrejme nie je to ničím výnimočné, je to klasický akčný film väčšinou s márnou snahou o humor, ale postavy sú sympatické (najmä Kristen Stewart bola lahodná), Patrick Stewart (ale aj iné známe herecké hviezdy) potešil, malo to akciu, špionáž, pekné ženy a nejaký ten zvrat. Nič originálne, ale pre mňa to stačilo a bavilo. 6,7/10.

• 10.2.2020  23:27
    Klaus (2019)

Veľmi pekná a zábavná rozprávka. 8/10.

• 9.2.2020  21:05
    37 sekund (2019)

Pre mňa zaujímavý počin vzhľadom na fakt, že tam je prostredie tvorby mangy, ale aj téma objavovania sexuality telesne postihnutej mladej ženy, najmä vzhľadom na to, ako Japonci pristupujú k tejto téme. Tá cesta za hľadaním samej seba má hĺbku a je to aj celkom dojemné a pekné. 7,4/10.

• 8.2.2020  23:16

Zo začiatku som tomuto filmu moc neveril, no postupne nám Dolan predstavil postavy, ich problémy a dilemy a už to išlo. Opäť je to síce rovnaký námet, či už homosexualita alebo problémy s matkou, ale je to Dolan a toto sú jeho témy. Je to dobré, citlivé, ale v jeho podaní už párkrát videné. Dávam jednu protekčnú hviezdu naviac. 7/10.

• 7.2.2020  20:04
    Pihu (2018)

Nočná mora každého rodiča. To dieťa sa fakt dostane do väčšiny nebezpečných situácií, ktoré bežného človeka napadnú. Divil som sa, že niekto nechá svoje dieťa hrať v takomto filme, aj keď asi nebola vystavená žiadnemu nebezpečenstvu. Vyzeralo to dosť reálne. Dievčatko je veľmi zlaté a šikovné. 7,3/10.

• 7.2.2020  16:41

No ja teda neviem, čo si mám myslieť o tomto filme. Úplne by mi stačilo, keby to bol film o živote hlavnej hrdinky ako nejaká sociálna alebo psychologická dráma. Ale to scifi nadprirodzeno bolo pre mňa naviac. Asi to malo byť chaotické, ale úprimne, neviem ani čo si mám myslieť o tom konci a či bol vôbec reálny. Na jednej strane to bolo aspoň zaujímavé a bol som zvedavý, čo sa tam deje, ale dalo sa to urobiť prehľadnejšie, logickejšie, inteligentnejšie, zaujímavejšie a normálnejšie. 6,4/10.

• 6.2.2020  22:34

Nemám rád filmy, ktoré sa snažia byť nasilu vtipné a funky a podobne. Tu mi to až tak nevadilo, keďže sa to k Harley Quinn hodí a tak nejako sa to od nej aj čaká. Avšak Margot Robbie mi aj tak vo viacerých scénách pripadala, že sa na to až tak nehodí, resp. že jej to nie je až tak pochutí a prirodzené, a že má na serióznejšie herectvo. Ostatné postavy ako tak. Malá zlodejka klasický stereotyp, speváčka fajn, policajtka slabota a Huntress ako osobnosť super, len škoda, že nedostala viac priestoru. Potešil aj Ewan McGregor a hyena. Akciu tiež musím pochváliť, bola dostatočne surová, sem tam sa objavila aj nejaká krv, a pripadala mi aj celkom vierohodná a svižná. Príbeh bol priemerný. 6,4/10.

• 5.2.2020  23:54

Veľmi podmanivá atmosféra, skvelá hudba a pekný príbeh. Tá ruka mala síce veľmi veľké šťastie, až by som povedal nereálne, ale aj chodiaca ruka nie je moc reálna, takže išlo skôr o vyznenie a pointu ako o nejaké náhody. Koniec ma nechal trochu chladným a film nezakončil svoju cestu pre mňa osobne nejakou emočnou bombou, ale putovanie bolo skvelé. 7,8/10.

• 5.2.2020  22:37
    Gentlemani (2019)

Waw, nádhera, paráda. Skvelé postavy, brilantné dialógy, premyslená zápletka. Jediné, čo mi je ľúto, že Colin Farrell nemal viac času na plátne, ale Hugh Grant to celkom slušne pokryl. Matthew McConaughey a Charlie Hunnam lahôdka. 9/10.

• 5.2.2020  16:53

Vyše dvojhodinová reklama Eda Skreina na žuvačky. Pôvodne som sa domnieval, že má ísť o "vylepšený" Pearl Harbor, avšak nakoniec to tak nebolo. Film síce čerpá z námetu americko-japonských prestreliek, ale ide vlastnou cestou. Oceňujem množstvo takmer neustálej akcie, aj keď až do poslednej hodiny bola dosť prázdna. Až posledná bitka mala šmrnc, ostrosť a bola hodná amerického veľkofilmu. Všetko medzitým mi prišlo bezduché, takže okrem (mne) nesympatického Eda Skreina divák nespozná postavy, neobľúbi si ich a tým pádom sa o ne ani nemusí báť. Ako som však napísal, v tomto filme prevláda akcia, aj keď je to iba holá akcia bez duše. 6,8/10.

• 5.2.2020  07:11
    A Sun (2019)

Komplexne a citlivo vyrozprávaný príbeh jednej rodiny točiaci sa okolo nešťastnej udalosti a jej následkov. Nečakané prekvapenie na Netflixe. 7,8/10.

• 4.2.2020  08:44

O tomto probléme som nikdy nepočul a je to zaujímavý fenomén, avšak dokument neprináša žiadne odpovede, riešenia ani nič. Iba ukazuje pár detí trpiacich syndrómom rezignácie, pričom u všetkých je to v podstate to isté, a prezradí niečo málo aj o ťažkej minulosti rodičov. 4,7/10.

• 3.2.2020  19:44
    Přízrak (2017)

Príbeh domu a jeho ducha. Páčil sa mi formát videa, dlhé zábery, aj keď som veľakrát nevedel, či sa tam niečo deje alebo sa mi zasekol počítač a atmosféra osamelosti. Zo začiatku ma nepresvedčil príbeh, pretože mi neprišlo, že by sa hlavný pár nejako miloval, ale potom som pochopil, že je to film o niečom trochu inom. Taktiež dospelý muž s plachtou na sebe ako mávajú deti keď sú za duchov, bol zo začiatku trochu smiešny, avšak lepšie sa to asi nedalo zobraziť a malo to vďaka tomu také umeleckejšie vyznenie. Koniec nie extra uspokojivý, ale nevadil mi. 7,1/10.

• 2.2.2020  16:52

Mr. Dolemite vďaka Steve Martinovi a jeho Trháku pána Bowfingera videl, ako sa natáčajú filmy, tak si to chcel skúsiť. Podobne ako Tommy Wiseau asi nevytvoril majstrovské dielo, ale (asi) natočil podobnú hlúposť, ktorá sa divákovi páčila. A mne sa zasa páčil tento film o filme, resp. živote jedného ambiciózneho človeka. Boli tam chybičky, ale mám chuť pozrieť si, čo to vlastne ten Dolemite ponatáčal. 7,2/10.

• 2.2.2020  11:22

Jupí, tak už aj Taylor Swift má svoj dokument. Ani neviem, prečo som si ho pustil, keďže Taylor počúvam väčšinou iba keď mi ju pustí Spotify v nejakom playliste. Každopádne sa mi páčilo, že to nebolo iba o nej ako speváčke, ako sa z malého dievčatka s country v srdci stala multihviezdna osobnosť a ikona, ale že to bolo aj o jej pádoch, neistotách a ku koncu aj postojoch. Dokument ako taký nie je urobený nejako extra, ale ten obsah a posolstvo obstoja. Buď ju nenávidíte a uveríte médiám, alebo ju budete milovať, pretože uveríte jej, alebo si urobíte vlastný názor. 7,5/10.

• 2.2.2020  08:44
    Drahokam (2019)

Adam Sandler je proste Adam Sandler, akurát, že tentokrát nehrá v komédii. Hrať iným štálom nevie a opäť hral svojím spôsobom poblázneného človeka. Táto úloha mu sadla a celkovo je to kvalitný film. 7,5/10.

1 5 6 7 8 9 10 11 16 23 30