Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 105)

Poslední souboj (2021)

Komorný veľkofilm, ktorý mal dostatok akcie a súbojov, no keďže sa sústredil na niečo iné, pôsobí, ako by ich bolo málo. Hoci nápad s troma pohľadmi na jednu udalosť znel zaujímavo, v konečnom dôsledku to pre mňa bolo trochu jednotvárne, aspoň čo sa prvých dvoch príbehov týkalo. Prvý je fajn a zaujímavý, druhý ho obohacuje a ukazuje, ako jednotlivé skutočnosti boli, resp. mohli byť. Až ten tretí však odhaľuje, o čom vlastne celý film je. Jadie Comer dáva do rúk veľkú moc a prostredníctvom nej bojuje za práva a hrdosť žien, ukazuje ich silu a odhodlanie. Či už Matt Damon, tak aj Adam Driver je výborný, ale je to práve Jodie Comer, ktorá robí z dvoch mužov sekundantov k jej výkonu a ja by som jej prial aspoň nomináciu na Oscara (Adam Driver ho mal získať už dávno). Duel už nemohol byť viac napínavý a vyrovnaný, takže skvelá práca Ridley. 7,7/10.

plakát

Arcane: League of Legends (2021) (TV seriál)

1. séria: Prvé tri diely boli výborným a originálnym vstupom do sveta League of Legends. Tie ďalšie boli skvelým pokračovaním, ktoré rozvíjalo postavy, dávalo im motiváciu, preplietlo ich životy a zamotalo dej zaujímavým spôsobom. Animácia bola skvelá a tiež originálna, hudba výborná, moderná a skvele dotvárala celkovú atmosféru. Jedinou slabinou prvej série bolo zdanie, že seriálu ku koncu dochádza dych, resp. tam bolo vidieť, že bude nejaké pokračovanie (ktoré už bolo aj potvrdené), že sa ešte chystajú veľké veci, ktoré si nechcú vybúchať hneď, takže aj finále bolo omnoho miernejšie ako som čakal a chcel by som. Ale inak sa zatiaľ jedná o výborný seriál. 8,2/10.

Spencer (2021)

Dianu nemám napozeranú a napočúvanú,  takže nemôžem povedať, či ju Kristen Stewart vystihla dobre, ale môžem povedať, že dobre hrala. Film je zvláštny, komorný, jednoduchý  pôsobí veľmi malo,  keďže zobrazuje pár dní z Dianinho života, a nevystihuje celú jej osobnosť. Ak však tvorcom išlo o to, aby zobrazili ako stiesnene sa Diana cítila v spoločnosti kráľovskej rodiny, ako ju nemali radi, alebo aspoň si myslela, ako ju nemajú radi, ako sa dusila a bola nešťastná,  tak to film zobrazil veľmi vierohodne. 6,5/10.

plakát

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Veľmi zle natočený film. Bolo cítiť,  že ide o pokračovanie,  takže sa dej nezdržiaval predstavovaním postáv. No napriek tomu mohol byť čas využitý omnoho lepšie. 2/3 filmu slúžili iba ako príprava na záverečnú bitku, ktorá aj tak nebola nijak extra,  a celú dobu si Eddie a Venom riešili svoj vzťah. Carnage vyzeral ešte dobre,  ale Venom podľa mňa veľmi amatérsky a umelo. Vtipný bol iba Venom, zvyšok bolo nudné alebo trápne. Všetky postavy boli plané,  slabé,  nevýrazné a nudné a pôsobili veľmi lacno. Akcie bolo málo a tiež neohúrila. dobré bola titulková scéna ktorá nabudila  Venomove hlášky. 6,2/10.

Peklo (2021) (TV seriál)

Za mňa veľké prekvapenie a skutočne kvalitný seriál. Páčilo sa mi to dokonca viac ako Squid Game. Efekty mi prišli tiež dobré a nechápem, prečo ich toľko ľudí kritizuje. Celý ten koncept "pomsty Boha" je síce jednotvárny, ale o to v prvom rade ani nešlo. Zaujímavé je práve to tajomno, kedy divák neviem, kto alebo čo stojí za týmito udalosťami, ako si ľudia a najmä niektoré fanatické skupiny vyložili tieto udalosti a prispôsobili ich vlastným záujmom, a zmena spoločnosti ovládanej strachom. Záver série priniesol iba ďalšie otázky, tak dúfam, že seriál bude pokračovať, pretože som zvedavý, čo sa tam deje.  Páčila sa mi aj brutalita a nekompromisnosť voči všetkým postavám bez ohľadu na to, či boli vedľajšie alebo hlavné. 7,55/10.

plakát

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Veľmi milý športový životopis, ktorý je však možno až moc vybájený. Mrzelo ma, že sa venovala pozornosť neskôr hlavne Venus, nuž ale keď to tak bolo, tak sa s tým nedá moc urobiť. Aj tak išlo hlavne o otca Richarda Williamsa, ktorého Will Smith zahral výborne. Nie je to film, ktorý by úplne ohúril, ale zasa ani nenudí, naopak, fanúšikov tenisu určite zaujme. 7,4/10.

plakát

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (TV seriál)

Mňa toto bavilo prekvapivo viac ako originálna animovaná verzia. Kasting nebol síce najlepší a napríklad v úlohe Spikea by som si vedel predstaviť niekoho mladšieho, ale John Cho to uhral a zvyšní boli fajn. Ešte Ed vyzerala trochu lacno a herečka trochu prehrávala, ale k tomu prejavu to patrilo, takže výsledok uvidíme v ďalšej sérii, ktorú dúfam natočia. Inak mi hraný seriál pripadal aspoň občas zábavný, pričom netlačil na pílu, dej mal aj nejaký význam a neboli to iba náhodné epizódy, a páčilo sa mi, že niečo z pôvodného seriálu zachovali, ale jednotlivé príbehy aj poprepájali, trochu pozmenili a zmenili aj okolnosti. Podľa mňa sa tvorcovia s úlohou popasovali výborne a väčšina negatívnych názorov je iba kvôli kultovosti anime, ktorej ja osobne nerozumiem, pretože toto anime považujem za jedno z najhorších, aké som videl. 7.5/10.

plakát

Poslední noc v Soho (2021)

V rámci žánru išlo o veľmi vydarený a vizuálne podmanivý film. Neviem ani presne povedať, či som od začiatku tušil ako to dopadne, ale v podstate to je jasné, len film trochu zavádza a vedie diváka od pravdy, aby ho v závere mohol prekvapiť, resp. potvrdiť jeho domnienky. 7,4/10.

plakát

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (TV seriál)

Úprimne, nevidím, prečo je tento seriál taký kultový. Určite by som nepovedal, že toto je najlepší vstup do sveta anime, pretože je ich veľa omnoho lepších. Priznávam, že atmosféru to malo dobrú, avšak humor slabý až žiadny, napätie nula, akcie málo, postavy fajn, ale nič výnimočné. Hlavne, diely mi pripadali ako filerové, iba také epizódne, až na výnimku posledných dvoch, ktoré mali význam a hĺbku a trochu vylepšili aj moje hodnotenie. 7/10.

Red Notice (2021)

Ja by som povedal, že sa jedná o taký Netflixovský štandard, ktorý neurazí, trochu pobaví, a potom naň celkom ľahko zabudnete. Nemôžem ale povedať, že by ma to nebavilo. Ryan Raynolds je sám sebou a taký, akého ho väčšina divákov od Deadpoola chce mať, Dwayne Johnson je tiež sám sebou, neohrozený, silný, šarmantný gentleman/zápasník, ktorý je vlastným spôsobom aj vtipný a zábavný. Gal Gadot je pekná žena, ktorá sa vie byť, čiže ona je WW. Samozrejme je tu veľa zjednodušení, aby dej mohol plynúť, ale to sa už aj nejako čaká pri takýchto filmoch. Takže by som to zhrnul, že sa nejedná pre Netflix o nejaké terno, ale na ospalé poobedie alebo ako večerná oddychovka Red Notice poslúži. 6,7/10.

Ovládací panel
4 body