Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Na moje prekvapenie to bolo menej detinské než som čakal. Samozrejme tam nejaké momentíky boli, ale zdá sa mi, že film mal byť cielený na trochu staršie publikum (teenageri a možno pamätníci klasických ninja korytnačiek). Vizuál bol zaujímavý a mierne netradičný,  ale pripadalo mi, že chce konkurovať paralelným svetom Spider-Mana. Príbeh lepší priemer, humor sa nejaký snažil byť ale u mňa nefungoval a hodnotenie 7/10.

One Piece (2023) (seriál)

Veľmi vydarená adaptácia japonskej predlohy, či už papierovej alebo animovanej. Čo sa sa týka kastingu,  nebol dokonalý, ale ani mi nevadil, som spokojný tak na 75%, masky boli fajn a kostýmy výborné. Podobne ako anime je to farebné,  pestré, rôznorodé a dobrodružné. Páčilo sa mi, že to bolo poňaté vyspelejšie, trochu aj temnejšie a aj emočná stránka vyznela tak ako mala. Nechápem ale,  ako chce Netflix v prípade pokračovaní obsiahnuť celý príbeh,  najmä ak chce urputne trvať na 8 dielnom trende sérií svojej  serialovej tvorby. Inak veľmi výborne spracovaný námet a zobrazený svet. 8,5/10.

Přátelé z dovolené 2 (2023)

Rovnako ako prvý diel ani tento nebol nejako vtipný, ale ani sa nesnažil byť vtipný nasilu a nebol trápny. Taká jednoduchá oddychovka s fajn obsadením. 6,2/10.

Michael Patrick Kelly - B.O.A.T.S. - Based On A True Story (2021) (TV film)

Veľmi pekný dokument s dušou. Príbehy za niektorými pesničkami (zo skvelého albumu) veľmi zaujímavé a pekné, Michael ako človek veľmi fajn, pokorný, navyše dokument je plný myšlienok na zamyslenie, no a samozrejme tie prírodné obrazy by vyšli na samostatný 5* dokument. Nedávam ale plný počet z dôvodu, že mi to prišlo krátke, chcel by som prosto vidieť a počuť viac a Patrick objasnil pozadie možno piatich pesničiek a ja by som chcel vedieť o všetkých, aj keď to asi nebolo účelom tohto dokumentu. Bolo to o ňom, jeho živote, pohľade na život a jednoducho o jeho skutočnom príbehu. 8,4/10.

Meg 2: Příkop (2023)

V podstate nešlo ani o klasické pokračovanie, ktoré musí byť väčšie a akčnejšie, pretože prvých 50, resp. 75 minút sa toho veľa nedialo a bola to iba príprava na “veľkolepé“ finále. Navyše už prvý diel bol tak cez čiaru, že tu by už tvorcovia museli ísť do absolútnych absurdností, aby jednotku prekonali. Záverečná polhodinka bola fajn a upravila môj dojem z tohto filmu vyššie, ale stále je u mňa jednotka vďaka efektu prekvapenia vyššie. 5,8/10.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Pomerne nudný a zbytočný seriál. 5,8/10.

The Punisher (2017) (seriál)

Frank Castle ide podobnou cestou ako Matt Murdock a to je iba dobré. Tento smer viac k reálnosti ako ku komixom, kedy postavy majú hĺbku, skutočnú motiváciu a nie je to robené iba pre mainstreamového detského diváka je tým správnym. Marvel by si mal zobrať z týchto seriálov príklad a podobne ako u Deadpoola nebáť sa robiť ich krvavejšie s drsnejším humorom, pretože od Thor: Raganrok s výnimkou Strážcov Galaxie 3 to nič moc nebolo. 8/10 2. séria: Bola trochu horšia, ale stále výborná. Vrátili sa aj všetky postavy z minula, takže super. Postava kňaza bol taký lepší priemer, vzťah s Amy mohol byť viac prehĺbený,  ale inak fajn, Keren potešila a Billyho dosť pokazili a málo znetvorili. Inak super seriál z čias, kedy ešte Netflix patril medzi streamovaciu špičku a robil kvalitné projekty.

Flash (2023)

Flash ako samostatný film mi neprišiel zlý,  ale nebol ani výnimočný a v porovnaní so Spidermanom alebo Dr. Strangeom bok multivesmír využitý dosť biedne. Potešil niektoré camea,  aj keď len digitálne. CGI bolo v niektorých scénach horšie,  najmä scéna s deťmi. Nepáčil sa mi aj nútený humor. Hoci nebol vyslovene trápny,  moc tlačili na pílu a účinok žiadny. A ani "dojemná" časť nefungovala. Scény s Flashom v akcii vsak boli fajn. 6,7/10.

Daredevil (2015) (seriál)

Daredevil nie je skvelým seriál iba vďaka tomu, že sa nebojí krvi, je brutálny a do určitej miery surový, ale jeho kvality podtrhujú aj skvelé charaktery, výborný scenár, akcia a je vlastne jedno, že ide o komiksový seriál s postavami, ktoré fanúšikovia marvelu poznajú, pretože tento seriál by fungoval rovnako dobre aj keby išlo o neznámeho maskovaného hrdinu/právnika. Prvá séria 8,6/10. 2. séria: Prvých asi 5 dielov pôsobilo  viac komiksovo než kriminálne. Punisher aj Elektra boli fajn, ale až príchodom Wilson Fiska na scénu to všetko opäť nasadlo na úroveň z predchádzajúcej série. 8,3/10. 3. séria: je zatiaľ vrcholom seriálu, a to aj vďaka Kingpinovi v podaní výborného Vincenta D'Onofria. Skvelá bola aj postava detektíva Poindextera aka falošného Daredevila aka Bullseyea. 9/10.

Vyproštění 2 (2023)

Dej takmer žiadny, akcia výborná. Veľmi obstojné pokračovanie, ktoré mohlo dopadnúť omnoho horšie. 7/10.