Noční let (2005)

No, nebolo to úplne zlé (čomu dopomohla aj dĺžka), ale jedná sa o jednoduchý film s viacerými nelogickými hlúposťami. 6/10.

Dark (2017) (seriál)

1. séria: Prvých päť či šesť dielov je to taký pomalší, ale veľmi pútavý rozbeh, v podstate nie je nejaký veľký problém sledovať, kto je kto. Potom sa to začne komplikovať a vzniká výborná zápletka. Tvorcovia veľmi dbajú na to, aby divákovi priebežne pripomínali, kto je kedy kto, ale predsa len, väčšina si asi bude musieť trochu googliť, aby neprišla o spojitosti. Až na trochu slabšie efekty v poslednej časti veľmi profesionálny vizuál na úrovni americkej produkcie. Zatiaľ ma toto baví o dosť viac ako Strenger Things, aj keď tretia séria ST sa mi páčila veľmi. Za mňa to zatiaľ nie je na jednoznačných 5*, ale dám ich motivačne. Ďalšie série ukážu, či oprávnene. 2. séria: Nemôžem povedať, že by bola lepšia ako tá predchádzajúca, ale mala viacero skvelých momentov. Seriál si udržal kvalitu na vysokej úrovni, dokonca to bolo menej komplikované ale stále zaujímavo zamotané. Koniec nabudil na tretiu sériu, tak som zvedavý, čo prinesie záverečná časť. 3. séria: Aby toho nebolo málo, tvorcovia si pre nás pripravili alternatívny svet a pár nových časových období. Záverečná séria spočiatku vyznieva odlišne od predchádzajúcich a 6 dielov taká v podstate aj je, ale v posledných dvoch postupne všetko dovysvetľuje, doplní a krásne uzavrie celý príbeh. Skutočne klobúk dole, ako to pekne vedeli poprepletať a sami sa nezamotať. Fakt premyslené. Síce pár vecí vyšumelo do prázdna, najmä Aleksander Tiedemann bol taký, že sa motal okolo hlavných postáv, ale nikdy poriadne nebolo vysvetlené kto je, čo urobil a ako sa dostal do Windenu. Taktiež Agnes by nezaškodilo viac priestoru. Inak super. Zo záveru nie som úplne ohromený, ale spravili to opäť zaujímavo.

První kráva (2019)

Dosť slabý a jednoduchý príbeh a dokopy sa tam za dve hodiny nič poriadne a zaujímavé nestalo. 6/10.

Palm Springs (2020)

Je to taká jednorázová pohodička, ktorá ale nie je nejako originálna, ani vtipná. Skôr mi to pripomínalo seriál Russian Doll. 6,5/10.

Mafiánovi (2013)

Na humor som si musel chvíľu zvykať. Bol trochu silený, ale na druhej strane som takýto druh nečakal a nakoniec ma celkom milo prekvapil. Všetky 4 postavy rodiny boli zaujímavé a úplne odlišné. Nejedná sa ale o nejaký prevratný film, skôr by som povedal, že ľahký nadpriemer. 6,5/10.

Jen 17 (2013)

Okrem krásnej herečky a šteklivej témy to má celkom fajn presah aj do psychiky človeka a náhľad do vzťahov. Nič prevratné, ale pozerateľné. 6,7/10.

Ozark (2017) (seriál)

1. séria: Tento seriál ma úplne dostal a pohltil. Hneď od prvého dielu ide naplno a rozdáva rany na všetky strany, pričom nepoľaví až do konca desiateho dielu. Je tu celkom dosť postáv, avšak iba toľko, aby to bolo zaujímavé a pestré. Navyše sú všetky výborne napísané a zapadajú do celkového konceptu. Julia Garner je podľa mňa skvelá herečka a aj tu to dokazuje, ale čakal som od nej viac, resp. možno je to rolou, ktorú má, relatívne malým priestorom, ktorý zatiaľ dostala, alebo jednoducho mierne zaniká pri excelentných Jasonovi Batemanovi a Laure Linney. Zatiaľ veľká spokojnosť. 2. séria: Seriál v podstate pokračuje v podobnom tempe, aké nastavil v prvej sezóne, no príde mi, že nepriniesol, okrem veľkého množstva mŕtvych, nič nové a ako keby iba prešľapoval na mieste. Postavy Rachel a Masona úplne pokazili, ale na druhej strane, ako sa dalo čakať, Julia Garner ide hore. Uvidíme, ako to bude pokračovať. 4,2/5. 3. séria mi pripadala, ako keby tvorcovia nevedeli, ako má príbeh pokračovať, a tak najmä v prvej polovici tápali. Druhá bola o poznanie lepšia a úplný záver už viac prekvapujúci nemohol byť. Postava Bena bola veľmi zaujímavá a aj prekvapivo vierohodne zahraná, no a Julia Garner stále lepšia a lepšia. Robí mi radosť. 4. séria: Prvá polovica mi pripadala kvalitatívne rovnaká, ako predchádzajúce serie, len akčnejšia a svižnejšia. Tá druhá mi však už prišla uponáhľaná, aby sa všetko stihlo nejako skončiť, a už to nemalo ten premyslený dej, napätie a kvalitu. Samozrejme seriál je to výborný a ani posledná časť jeho kvalitu nejako neznížila, ale už je asi dobre, že to všetko skončilo. Chcel som aspoň pochváliť záverečnú polhodinku poslednej časti, ale absolútne mi bolo jedno, čo sa s postavami stane a ten úplný záver bol poriadna slabota. Asi sa chceli zahrať na Sopranovcov, ktorí mali podobný koniec, ale tu mi to až tak nerezonovalo. Škoda, ale aj tak seriál stojí za pozretie.

Bludné kruhy (2020) (seriál)

Pre mňa to pôsobilo ako typický seriál z produkcie HBO. Samotný príbeh je zaujímavý, ale nie je to dokopy nič extra. Kľudne by sa z toho dal urobiť 150 minútový film, netreba 6 hodín. Výkon Marka Ruffala sa mi nezdal nejaký výnimočný, a to preto, že on hrať vie a už to v minulosti ukázal. Tu to iba opäť potvrdil, ale hral to, čo vie. Nejaká dvojrola to ani nebola, kedže jeho dvojča Thomas sa až toľko v seriáli neukázal a viac ho iba spomínali, ako by reálne hral. Takže to bolo o jednom z bratov, ktorý sa snaží zistiť kto je jeho otec a vyriešiť si rodinné problémy. Za najzaujímavejšie považujem denníkové rozprávanie seriálového dedka Marka Ruffala alias Domenica. 7,8/10.

Pinocchio (2019)

Asi to mala byť rozprávka, no skôr mi to miestami prišlo ako horor. Jediný, kto vyzeral viac odpudzujúco ako Pinocchio, prípadne všetky drevené bábky bol cvrček. Ok, a možno ešte tuniak. Oceňujem, že masky neboli digitálne a celkom sa podarili, ale stále bolo vidieť, že to masky boli, a taký Pinocchio vyzeral ako chlapec s latexovou maskou s pátosom dreva. Príbeh bol veľmi priemerný a relatívne nudný a hlúpy. Nebola to síce katastrofa a mnohým ľuďom sa takýto film páčiť môže, no mne sa vôbec nepáčil. 5,8/10.