Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (7)

plakát

Vlastníci (2019) 

Kabaretní komedie, která nemá žádný příběh, žádný spád. Když už přijde nějaká scéna, po níž to vypadá, že se děj rozjede, vracíme se zpět do vyjetých kolejí stand-up komedie. Člověk se zasmál, humor to byl relativně kvalitní. Avšak od filmového plátna by očekával trochu víc.

plakát

Vražda v Orient expresu (2017) odpad!

Tolik financí se do tohoto snímku vložilo, tolik zvučných jmen. A výsledek? Agatha Christie se musí otáčet v hrobě. Už vidím, jak si představuje detektiva, jemuž je nejméně 60, jak běhá po střeše vlaku, nebo v konstrukci mostu, kterýžto se tváří, že co nevidět spadne. Jsem také zvědav, co by řekla na zařazení postav, které tam nemají co dělat a měly raději slavit s Poirotem Vánoce, místo sympatičtější Švédky, kterou již pět let provází Ježíš. Ale co naplat, museli nějak do filmu nacpat Penelope Cruz, jinak by to nebyl přece hollywoodský trhák. Poslední věc, kterou bych rád zhodnotil, je výkon hlavního herce. Já rozumím tomu, že ne každý dosáhne kvality napodobení Davida Sucheta, ale Kenneth Branagh se ani jednou nesnažil, aby zněl Poirot alespoň trochu belgicky. Kdyby zněl alespoň irsky, ale celé to byla jedna velká hollywoodská slátanina a jsem udiven, že nebyl zvolen držitelem jistého zlatého ovoce, i když to by si především Agatha Christie nezasloužila. Normálně bych dal takovému špatnému filmu alespoň jednu hvězdu, přeci jen, jde o poměrně zajímavý příběh (i když v tomto případě plný nepřesností). Žel Bohu, nebo spíš jemu díky, jal jsem se srovnávat s Poirotem představovaným Davidem Suchetem. A to se, přátelé, nedá srovnat. Snad jen, kdyby byl Poirot Američan. A on nejenže nebyl, ale ani k nim neprojevoval přílišnou náklonnost. Dovětek na závěr: špatný snímek korunovali čeští dabéři, kteří vybrali na hlavní roli člověka, jenž dabuje v Suchetově sérii Hastingse. Vtipněji to obsadit opravdu nemohli.

plakát

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) 

akhle nějak si představuji druhý díl trilogie. Spojuje první a poslední část ságy, některé otázky zodpoví, jiné dá. Rozhodně si nemyslím, že to byl jeden z horších filmů, naopak z těch lepších. Že možná v něčem kopíruje 5. díl? To je fakt, na druhou stranu pouze v tom, že film spojuje 7. a 9. díl. Příběhová linie se mi velmi zamlouvá a finále osmičky bylo jedno z nejlepších, jaké si může divák přát. Myslím si, že jedinou chybou bylo zařazení nové postavy, která diváky doprovází většinou s Finnem, ale třeba se mýlím a devátý díl mě o tom přesvědčí. Naopak se super, že byl zařazen do filmu Benicio del Toro, jsem zvědav, jak se vyvine jeho příběh dál. Á propos, doufám, že nesmrtelná Phasma tentokrát z mrtvých nevstane, už jsme si jí užili dost.

Poslední hodnocení (633)

Politické harašení aneb S politiky stále netančíme (2001) (TV pořad)

03.09.2021

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

odpad! 04.08.2021

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

13.03.2021

Wunschpunsch (2000) (TV seriál)

24.02.2021

Futurama (1999) (TV seriál)

24.02.2021

Mikýřova úžasná pouť internetem (2020) (TV pořad)

13.02.2021

Tajná posedlost (2019)

06.02.2021

A Bit of Fry and Laurie (1987) (TV seriál)

06.02.2021

T2 Trainspotting (2017)

11.01.2021

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama