LaciLC

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 16.5.2020  21:29
    Potomek (2019)

Zhruba na rovnakej úrovni ako režisérov Pact. Čiže na veľmi solídnej. Potomok má dobrú atmosféru a tiež pár slušných ľakačiek. Začína dobre a končí ešte lepšie. Má akurátnu dĺžku a nenudí. Nie je to Sirota, ale je to veľmi dobré. Maďarčina potešila.

• 14.5.2020  23:00
    Nicota (2016)

No. Celé to bolo také carpenterovské. Mnohé scény mi pripadali ako jasný odkaz na Vládcu temnôt, monštrá zase ako z Veci a nápad s obkľúčením budovy so skupinou ľudí pripomína Prepadnutie 13. okrsku. Všetky tieto prevzaté prvky sú ale poskladané do zaujímavého a fakt podareného celku. Už začiatok bol super a tušil som, že to bude fajnotka. Je to taký kvalitný old school horor. Tajomný a znepokojivý. Krvavý a miestami až odpudivý. S výborným vizuálom a hudbou. Vpodstate bez ľakačiek, ale s parádnou atmosférou. Baví ma keď mi nie je jasné, čo sa deje a čo sa diať bude a len si tak vychutnávam všadeprítomnosť niečoho zlého. Ako sa tak čítam, tak sa mi páčilo skoro všetko. A vlastne som takmer nadšený. Niektoré postavy ma štvali, ale to sa mi stáva často. Dávno som nevidel takýto typ hororu a asi dlhšie ani neuvidím. Má to štýl, šťavu a je to riadne nepríjemné. Carpi by mal radosť podľa mňa.

• 13.5.2020  13:53

Chorvátsky zabijak verzus pekná servírka. Miestami pomalé až hrôza, ale má to svoje špecifické kúzlo. Nechýbajú postavy ako slizký šéf a duo komických geriatrických policajtov. Parádna scéna s plieskaním po zadku. Pištole, nože, sekery. Hudba top.

• 11.5.2020  23:02

Výborný zimný snežný thriller presne podľa môjho gusta. Príbeh je fajn a potešilo ma aj tých pár podporných mini zápletiek. Kvalitné je aj obsadenie, nečakal som až toľko známych tvárí. Dobré súrodenecké duo presvedčivo chladnokrvný Eric Bana a krásna Olivia Wilde. Výborné rodičovské duo Kris Kristofferson a Sissy Spacek. Najmenej výrazný mi prišiel Charlie Hunnam. Odporúčam.

• 11.5.2020  17:47

Jeden zo skorších slasherov. V rámci žánru dobrá atmosféra, ale aj tradične hlúpe konanie postáv a kŕčovité dialógy. Vraždy a vrah celkom fajn. Koniec skôr smiešny. Mám z toho také zmiešané pocity, Burning a Madman z toho istého roku ma bavili viac.

• 8.5.2020  11:09
    Rány (2019)

No. Stále som dosť v rozpakoch z toho konca, ale výsledný dojem mi to príliš nepokazilo. Je to veľmi zvláštny film, ale je aj veľmi pôsobivý, ja som ho doslova hltal. Je to skvele natočené a má to perfektnú atmosféru. Len to nedáva tak úplne zmysel.

• 7.5.2020  21:24
    Slunovrat (2008)

Taký klasický duchársky horor, dokonca by som povedal, že jeden z tých lepších. Napriek tomu, že to nie je ktovieako originálne, musím priznať, že pointu som neodhadol a tak ma to aj celkom príjemne prekvapilo. Záhada sa odkrývala veľmi pomaly, veľa sa toho neudialo, ale nenudilo to. A narozdiel od niektorých iných to aj dávalo zmysel. Herci sú nevýrazní, ale neprekážajú a prostredie bažín je super. Tri a pol.

• 7.5.2020  00:37
    Elle (2016)

Isabelle Huppert je šelma. Výborne vyzerá aj hrá. Film stojí vpodstate na jej výkone, aj keď jasne, režisér to namiešal dobre. Je to ale dlhšie ako bolo treba a občas to cítiť. Čakal som, že to bude celé o dosť komplikovanejšie, film je to vlastne úplne prostý, aj keď osobitý a jemne Verhoevenovsky zvrátený. Nie je to dokonalé, ale bavilo ma to a dobre sa to pozerá. Taký ten zvláštny typ filmu, v ktorom sa toho veľa nedeje, ale aj tak ma veľmi zaujímalo, čo bude ďalej.

• 6.5.2020  23:32

Kamera bola oveľa znesiteľnejšia ako pri niektorých iných žánrovkách a to sa mi páčilo. Aj výkon Deborah bol fakt dobrý. Postavy okrem nej boli úplne nezaujímavé a ich chovanie divné. Navyše, často sa opakovali podobné scény a tak aj inak celkom pôsobivé prejavy "choroby" prestali byť zaujímavé. Čiže občas dosť nuda. Miestami to však dokáže byť správne nepríjemné a v závere je to fakt sila. Brr. Je to taký priemer s niekoľkými originálnymi a poriadne desivými výjavmi. Motív s hadmi a rituálom zaujímavý.

• 6.5.2020  23:10
    Cecilie (2007)

Dobrý severský chladný zážitok. Horor to nie je, najviac asi sedí označenie mysteriózny krimi thriller. Podobných filmov je viac, tento je taký kvalitný štandard. Samozrejme aj s klišé, no aj s fajn zápletkou a dávkou napätia. Mňa osobne si ale film najviac získal jeho sympatickou hlavnou hrdinkou. Sonju Richter si pamätám ako Merete, resp. ženu v klietke a už vtedy ma niečím dostala. Vie hrať, má niečo do seba a úloha Cecilie jej skvele sadla. Rád by som ju ešte v niečom videl.

• 6.5.2020  22:51

Vlastne ma to príjemne prekvapilo. Čakal som skôr čarodejnícky nehoror pre puberťákov, ale toto bol veľmi fajn filmík takmer pre dospelých. Má to správnu dávku tajomna, príjemnú hororovú atmosféru, atraktívne prostredie školy uprostred lesov, zaujímavý ústredný nápad a zopár známych pekných tvárí. Ale Umu Thurman ani Isabelle "Sirotu" Thurman som hneď nespoznal. Možno to nie je na plné štyri hviezdičky, ale dám ich, lebo tých tunajších 48 percent je fakt málo. Aby som nezabudol, vizuálna stránka sa veľmi podarila.

• 21.4.2020  23:43
    Za hranici (2014)

Výborný prašný film so stále aktuálnou tematikou. Ed Harris je jeden z mojich obľúbených hercov a toto mu sadlo. Prostredie bolo super aj zápletka, zaujímalo ma to od začiatku do konca. Peňovi som fandil.

• 21.4.2020  23:23

Fajná mexická brutalitka. Atmosféra je najhustejšia paradoxne na začiatku. Potom sa striedajú lepšie scény so slabšími, objavujú sa zaujímavé aj menej zaujímavé postavy, ale stále to má šťavu. Niektorí to prirovnávajú k Hostelu, čo nie je úplne odveci, ale Hostel bol viac samoúčelnejší, naivnejší, aj keď pobavil dobre. Toto sa mi páčilo o kus viac, hoci hlavný záporák nebol nič extra. Zato ten holohlavý týpek bol riadne desivý, brr. Inak, nie je mi úplne jasné čo tam robil Frodov kamarát. Záverečné zúčtovanie uspokojivé.

• 21.4.2020  22:47

Pre mňa príjemné prekvapenie. Hodnotenia má síce priemerné, ale tento filmík nie je o nič horší ako napr. Fakulta z toho istého roku. Bavilo ma to. Krysiar bol super. Aj Katie. Mohlo to byť kľudne dlhšie.

• 20.4.2020  21:58

Béčko ako hrom. Ale fajn béčko. Originálne tu nie je nič, ale má to celkom švih a hrajú tu známe tváre. Nenudilo ma to a to mi niekedy stačí.

• 20.4.2020  00:29

Tú populárnu mienku o tom, aký je Ben Affleck neherec nejak neriešim, ale je rozhodne výborný režisér. Wau, až taký silný zážitok som teda nečakal. Mám veľmi rád detektívny, resp. krimi žáner a toto je jeho vynikajúci predstaviteľ. Film ma držal v napätí, minimálne dva razy ma poriadne prekvapil a v závere ma skutočne dojal. Páčili sa mi aj Ed Harris a Morgan Freeman v zaujímavých úlohách. Ako tak čítam niektoré komentáre, zdieľam asi rovnaký názor ako mnohí, že bez toho konca by to bol výborný krimi thriller. Takto je to ešte čosi viac...

• 20.4.2020  00:01
    Za zrcadlem (2018)

Nebolo to zlé, len zvláštne. Celkom ma to bavilo. Jasné, že Cage už nie je čo býval, ale toto bola jedna z tých lepších úloh za posledné roky. Malo to aj správnu dávku tajomna aj zaujímavé prostredie. Tieto motely niekde v pustatine majú svoje čaro. Niektoré postavy sa mi zdali úplne zbytočné a určité súvislosti zasa pochybné a nevysvetlené. Čo mi však vadilo najviac je záver, ktorý považujem za divný, odfláknutý a nezvládnutý. Napriek tomu, má to aj svetlé momenty a na jedno pozretie to ujde.

• 16.4.2020  22:17

Neviem, čo to bolo, ale miestami to bolo tak zlé, až to bolo dobré. Inak má to klasickú béčkovú atmosféru, herci sú vpohode a slušne to odsýpa. Spomenul som si na Temného anjela s Dolphom a Tichú zúrivosť s Chuckom, ale to boli väčšie pecky. Niektoré scény však jednoducho stoja za to. Skoky, pády, vandráčka...

• 15.4.2020  23:31

Zvláštny film, ktorý sa mi ťažko hodnotí. Zo začiatku ma to dosť chytilo a bol som zvedavý čo bude ďalej. Prostredie bolo super a sem-tam bolo aj napätie. Stále som však čakal na niečo, čo vlastne vôbec neprišlo. A navyše, postavy sa začali chovať dosť divne a niektoré scény boli až smiešne. Stále som mal pocit, že niečo tomu chýba, ale neviem presne čo. Aj záver bol taký rozporuplný, nie zlý, ale ani nič extra. Ale nenudil som sa. Nápad bol zaujímavý, malo to myšlienku a je tam veľa krásnych záberov prírody.

• 14.4.2020  10:44
    25. hodina (2002)

Osobitý film. Nemôžem povedať, že by mi Leeho štýl úplne vyhovoval, jednotlivé scény na mňa urobili lepší dojem než film ako celok. Každopádne, má to silné momenty a herci sú bez výnimky výborní.

• 12.4.2020  21:27
    Konečná (2013)

Veľmi ma to bavilo. Film má švih, dobrú akciu, sympatické postavy, pekné baby a Arnoldove neskutočne suché hlášky. Ten by mohol takéto pecky točiť kľudne ďalej, stále je to veľký frajer. Po Úteku z väzenia ďalší super akčňák. Vďaka za ne.

• 11.4.2020  08:37
    Sestra (2018)

Sklamanie. Valak / Nun je výborná postava a prostredie starého kláštora je už samo o sebe strašidelné, ale ako by tvorcovia s týmito atribútmi vôbec nevedeli efektívne pracovať. Často som sa nudil a niektoré scény boli vyložene smiešne. Samozrejme, pár sa ich aj podarilo a občas to má aj atmosféru, čiže pozrieť sa to dá, ale aj tak ide o najslabší film prepojený na Conjuring. A pritom mohol byť jeden z najlepších. Ktovie ako by to dopadlo, keby režíroval Wan.

• 10.4.2020  10:22
    Sabotáž (2014)

No... Neviem. Vyložene zlé to nebolo, ale čakal som viac. Od Ayera sa mi páčili vpodstate všetky jeho predošlé filmy a bol som zvedavý aj na tento. Aj obsadenie vyzeralo fajn. Herci tu však hrajú také nesympatické a neznesiteľné postavy až hrôza. Najviac ma bavil Arnold, ale aj ten menej ako zvyčajne. Jedine jemu som tu neprial skorú a bolestivú smrť. Scenár bol slabý a logika občas riadne škrípala. Akcia bola fajn a občas som sa pobavil na nejakej hláške. Bolo to aj celkom drsné a to je asi tak všetko. Priemer. Filmy, v ktorých mi je jedno ako skončia hlavné postavy, nemám príliš rád.

• 8.4.2020  20:42

Toto je presne žáner, ktorý milujem. Nazvime to drsný krimi thriller s výbornými hercami. Policajti, gangstri, drogy, vraždy... Fakt zbožňujem takéto filmy. V tomto sú aj zaujímavé zložité rodinné vzťahy a Eva. Je to pôsobivá a napínavá bomba ako zo starej školy. Bodaj by sa ich točilo viac.

• 5.4.2020  21:21
    96 hodin (2008)

Morel je výborný akčný režisér a podobne ako jeho debut Okrsok 13 aj tento film rýchlo "skultovel". Ale to je samozrejme aj Neesonovou zásluhou, ktorému táto úloha sadla ako riť na šerbeľ. Kvalitný napinák.

• 5.4.2020  19:13

Tak toto bola veľká pohodovka. Pobavila aj dojala. Je to jeden z tých príjemných letných filmov, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Liam James bol super, ale najviac ma bavili AnnaSophia Robb a samozrejme Sam Rockwell.

• 4.4.2020  21:12
    Pod vodou (2020)

Dobrých podmorských hororov nie je nikdy dosť a tento dopadol na výbornú. Začne hneď zhurta a až do konca nepovolí. Pre mňa to bol non-stop napínavý zážitok so super klaustrofobickou atmosférou. Triky boli výborné a Cassella mám veľmi rád. Oplatilo sa zájsť do kina.

• 3.4.2020  21:43

Sinister bol výborný a na ďalší Derricksonov film som sa tešil. Tušil som, že sa mi to bude páčiť, ale až takúto pecku som nečakal. Sadlo mi prakticky všetko. Od typovo dobre vybratých hercov, ponurého vizuálu, miestami až desivej hudby až po zručnú prácu s atmosférou a intenzívne dávkovanie napätia. Videl som veľa hororov a môžem povedať, že tento na mňa fakt zapôsobil a občas mi pri sledovaní vôbec nebolo príjemne. Irak, zoo, Jane, sova, Marvin, Doors, sklep, exorcizmus... Bol to zážitok v kine aj doma. Skvelý film.

• 26.3.2020  23:46

Začiatok vyzeral celkom zaujímavo. Zvyšok filmu taký nie je. Vôbec to nie je úplný prúser, ale ku koncu ma to už v podstate vôbec nebavilo. Bolo mi jedno ako film skončí a ako dopadnú (dosť nesympatické) postavy. Niektoré scény boli veľmi fajn a mali atmosféru, ale často to bolo nudné a také divné, nemastné-neslané. Potenciál bol a mohlo to byť super, lebo podobných filmov veľa nie je. Občas mi to pripomenulo Bone Tomahawk, ale to je bomba a toto je len s prižmúrenými očami "nie zlé". Dva a pol.

• 26.3.2020  23:16

Prvá polovica bola super, parádne som sa bavil a mal som pocit, že je to asi najlepšia komédia za posledné roky. Postupne však ako by začali dochádzať nápady, ubúdali hlášky a trošku sa to začalo naťahovať. Ale bavilo ma to aj tak. Obsadenie bolo parádne a bola aj akcia aj dej. Určite by ale prospelo keby bol film kratší (kľudne aj o 20 minút). Dávam štyri hviezdy, je tam Eva Mendes, Anne Heche a tá prvá hodina je fakt brutálne nabitá.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28