Infiesto (2023)

Temná kriminálka presne podľa môjho gusta. Štýlovo mi to veľmi pripomínalo tie najlepšie epizódy z prvej série Temného prípadu. Škoda, že to nie je seriál, lebo dávno ma nič tak nechytilo ako toto. Všetko mi tam pasovalo, aj to korona pozadie. Perfektné.

Neodvratná pomsta (2009)

Nekomplikované, priamočiare a pekne drsné. Mučí sa, hláškuje sa, droguje sa, veľa sa strieľa a dôjde aj na nože a päste. Hrá tam kopa známych tvárí a netrvá to ani hodinu a pol. Až na úplný záver, ktorý bol už trošku mimo, za mňa spokojnosť, bavil som sa.

S nasazením života (1993)

Osobný strážca mixnutý Šakalom. A s Drsným Harrym v hlavnej úlohe. Spolu s klasikami ako Utečenec a Nepriateľ štátu jeden z ikonických poctivých thrillerov z deväťdesiatych rokov.

Studio 666 (2022)

Nie sú to čisté 4 *, ale za Lis dur musím takto. Trochu mi to pripomínalo Apokalypsu v Hollywoode. Aj tak však mám pocit, že to mohla byť ešte oveľa väčšia sranda.

Tajemství loňského léta (2021) (seriál)

Bolo to fajn, ale tá pointa a vlastne celý záver sú na hovno. Pritom natočené to je pekne, pekne sa na to pozerá, sú tam pekné nápady, pekná muzika aj pekné herečky... A aj pekné prostredie. Jaskyňa, pláž, sekta, kozy, hlavy, pavúky, suchá policajtka, putá, vosk, Riri - za to všetko palec hore. Postavy sú pomerne nejednoznačné, nie sú tam vyložene klaďasi ani záporáci, čo je tiež fajn. Len trochu priveľa flashbackov a instagramu. Za mňa tri a pol *, dalo sa. // S odstupom času zvyšujem na štyri. Podobných seriálov nie je veľa a tento na mňa koniec koncov zapôsobil. Plus je tam jedna parádna hypnotická pieseň a herečka v hlavnej dvojroli je skvelá.

Barbar (2009)

Nepochopil som.

Pohyblivý terč (1996)

Nebavilo ma to. Tie dve hviezdičky sú za Ginu Bellman. Tá stála za to. Škoda, že nenatočila skoro nič iné.

Živý terč 2 (2016)

Jednotku mám rád, mám rád aj Boyku, aj džungľa bola super, ale toto bolo béčko ako hrom s kopou nelogických až komických scén. Pozrieť sa to dalo. Aj vďaka peknej Mjanmarčanke. Dve a pol.

Skryté zlo (2018)

Logika občas dosť škrípala, to hej, ale inak je to veľmi príjemný napinák. Miestami mi to pripomínalo moju obľúbenú Disturbiu. Herecky fajn. Zazobaný psychouš David Tennant bol super.

Potomek (2019)

Zhruba na rovnakej úrovni ako režisérov Pact. Čiže na veľmi solídnej. Potomok má dobrú atmosféru a tiež pár slušných ľakačiek. Začína dobre a končí ešte lepšie. Má akurátnu dĺžku a nenudí. Nie je to Sirota, ale je to veľmi dobré. Maďarčina potešila.