• Krátkometrážní

Hříšnice (2017) (seriál)

Pomalé tempo mysteriózna, nevedomosti a paranoje sa časom zmení na vyšetrovanie plné zahmlievania, nejasností a nových motívov. Najmä náboženská linka rodičov mohla byť rozvinutá do väčších krajností. Očakávania prvých epizód idú do stratena, respektíve výsledok je úplne odlišný, než divák predpokladá. Vyrovnanosť epizód, skvelé závery a fantastickí Pullman s Biel ťahajú tento zvláštny príbeh plný neočakávaných zvratov.

Blok 99 (2017)

Vaughnova prostá cesta do pekla, cesta do Bloku 99. Atmosférou a poňatím príbehu som ešte nič podobné nevidel. Nekonvenčné, pomalé, dobré!

Útěk z vězení - Vzkříšení (2017) (série)

Návrat do tohto sveta som skutočne nepredpokladal. V rámci Prison Breaku som nikdy nebol jedným z logiku hľadajúcich hnidopichov, práve naopak, no toľko scenáristických skokov, lapsusov a výmyslov pohromade ako v Resurrection sa len tak nevidí. Človeka to núti zamyslieť sa, či to tak bolo vždy a len fanúšikovské oči zaslepovali do očí bijúce kraviny. Nevertheless, vidieť opäť tieto postavy a byť opäť v tomto svete bolo fajn, i keď to boli poslabšie časti. Pekne ma to navnadilo na zhliadnutie prvých sérií. Triezve hodnotenie 2,5*, fanúšikovské 3,5*.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Spojením všetkých možných povrchných klišé a klasických obrazov katastrofákov za posledných 20 rokov dostaneme toto čudo. Má to krásne zábery, dobrých hercov a slušne odsýpajúce tempo. Negatív je viac, na to by však všetky písmená sveta nestačili. Najväčší problém Geostormu je, že aj keď divák vypne mozog, tak film vyznieva debilne. Žijeme však vo svete, kde sú v obľube Trump alebo Kotleba, takže masy budú spokojné. 3D slabota.

Triangle (2009)

Prekvapivo nápadité a premyslené, omnoho viac než sa na prvý pohľad zdá. Melissa zo začiatku pôsobí ako vyhúkaná trapka, to však ešte divák netuší, že už od prvého záberu sa deje niečo, čo nie je tak ako vyzerá. Je veľká škoda, že tak premyslený a dobre vykombinovaný twist thriller nemal väčší rozpočet a sympatickejšie vedľajšie postavy, na ktorých by aspoň trocha záležalo.

To (2017)

Je neobvyklé a poväčšinou kontraproduktívne, aby sa hlavný bubulák ukázal v horore už do pár minút. Ten tunajší parchant je však iný. A najdesivejší, keď sa snaží byť humorný. Pennywise sa ohromne podaril, ťažko by však utiahol vyše dvojhodinový film sám pomalovaný šašo. Partia detských hercov, čo sú vlastne hlavné postavy, je úžasná a ich humor som baštil. Rád by som do kolonky žánru pridal komédiu, pretože som sa niekoľko krát skutočne schuti zasmial. Podarilo sa TO, hoci potenciál látky je ešte väčší... "Take it...!."

The Rolling Stones - Hate To See You Go (2016) (hudební videoklip)

New York minimalistickým pohľadom vo svojej najlepšej forme a Stouni hoci majú svoje najlepšie roky za sebou, dávajú si blues ako v rokoch šesťdesiatych.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Annabelle: Creation má všetko, čo od súčasnej duchariny môžme očakávať. Kvalitatívne sa (narozdiel od slabej prvej časti) konečne približuje k svojim rodičom (Conjuring). Napriek tomu vidím v tejto značke ešte väčší potenciál, ktorý stále nebol dosiahnutý. Oceňujem fantastické prepojenie na prvý diel, hoci nič tomu nenasvedčovalo. Veľmi fandím tomuto snímku, osobne som bol spokojný.

Trestanec (2017)

Shot Caller by sa dal sledovať dvomi pohľadmi. Na jednej strane by sa dala filmu vyčítať šablónovitosť, až naivita, kde sa úplne ignorujú niektoré aspekty, ktoré by zbytočne bránili priebehu. Klasika z tohto filmu nikdy nebude, ide však o fantastickú žánrovku, kde je dobre rozobraná psychológia hlavnej postavy. Jaime má proste charizmu jak sviňa a aj tú jeho "white power" kérku som mu odpustil. Turbokokotizmom "na sgáž" sa tento snímok nevenuje, zaujímajú ho úplne iné veci a to je dobre. Skvelý príspevok do žánru.