• Krátkometrážní

Velká čínská zeď (2016)

Haha, prasina ako mraky. Evidentne je v móde točiť podobné výplachy, ktoré cielia len na efekt spoliehajúc sa na odzbrojujúci vizuál. Určitým spôsobom sa to aj podarilo. Na mieste je porovnanie s aktuálnym Kongom, ktorý to však robil v mnohom lepšie. Čínsky múr pokulháva prakticky vo všetkom dôležitom. Treba však podotknúť, že obrázky boli pekné a nezomrel som. 2/3*

Uteč (2017)

Nič nevedieť, neočakávať a nechať sa ohúriť. To som už nejaký piatok pri filme nezažil. Get Out je nápaditý thriller so skvelou atmosférou. Rasistický podtón výborný, tak isto občasné humorné odľahčenie neprekážalo. Kvalita!

Nicota (2016)

Úvodná slušne atmosférická tretina akoby ani nebola z tohto filmu. Snímok sa zvrhne do totálneho maglajsu prasprostých nápadov, príšer, rôznych paralelných blábolov a neviem ešte čoho. Trpel som, ako už dávno nie. Nicota!

Kong: Ostrov lebek (2017)

Dvojhodinová reklama na Hawaii. Film stvorený pre veľké plátno s cieľom zaryť do sedadla bez akýchkoľvek ďalších ambícií. Postáv je dosť, paradoxne najviac zaujmú monštrá na čele s perfektným Kongom, ktorého bitky sú ozdobou filmu. Vyprďákovaná hra na efekt s dobovým vizuálom, ktorú buď zožeriete alebo zatratíte.

Oči mé matky (2016)

Zvrátené a nie ok na tak veľa spôsobov. Filmársky pôsobivé, i keď s poskromným rozpočtom.

Spojenci (2016)

Zemeckis sa vždy vyžíval v krásnom obrazovom prevedení a od úvodného záberu to dáva jasne najavo. Skvelý, skvelý scenár rozdelený na dve roviny ponúka nepredvídateľnosť navzdory kľudnému tempu. Brad s Marion sú úžasní a so Zemeckisom vo forme sa táto mnohožánrová snímka skutočne podarila.

Hush (2016)

Typická hororová jednohubka o jednom týpkovi, ktorý sa rozhodol pohrať sa s nič netušiacou ženou na samote u lesa. Hush neurazí a rýchlo ubehne, no z faktu, že hlavná hrdinka je hluchonemá sa dalo vytrieskať omnoho viac. 2/3*

John Wick 2 (2017)

Nekompromisné headshoty hoc aj z desiatich centimetrov (pretože čím bližšie, tým lepšie) sa môžu oficiálne stať trademarkom Johna Wicka, je to šialenstvo čo vidíme v tunajších akčných scénach. Pri čírom akčnom filme na deji nikdy nezáleží, je však fajn, ak akčné scény zlepí dohromady nejaká zmysluplná šablóna čo sa myslím aspoň z časti podarilo. Najviac zaujme rozvinutie univerza zabijakov a ich hotela. Dvojka obsahuje všetko, čo sa od nej očakáva - viac vedľajších postáv, viac akcie, viac mŕtvych. Reeves prakticky nemá čo hrať, ale koho to zaujíma? Akčné scény sú prehľadné, dobre zostrihané, bitky razantné (s Commonom úžas), headshoty brutálne a to je to, kvôli čomu divák do tohto filmu ide. Dávam tomu dva roky a máme tu trojku. Pome do nej!

Rozpolcený (2016)

Shyamalan sa postupne vracia k svojim starším námetom, pretože veľmi dobre vie, aké to sú pecky. Niečo takéto jednoducho ani nemohlo byť zlé, jedine zle natočené, čo sa našťastie nestalo. Predpokladám, že Shyamalan bol štúdiom nútený ísť na rating PG-13, pretože si viem predstaviť isté časti snímku omnoho viac vyhrotenejšie. O McAvoyovi bolo toho popísané už dosť, zdvíha film o dvadsaťtri levelov vyššie. Mladá Taylor-Joy mu výborne sekunduje a javí sa ako skvelý talent. A záver? Zachytil ma nepripraveného... som nadšený!

Agnus dei (2016)

Kontrast racionality života a božej prozreteľnosti. Ťažko sužované osudy osôb onej doby, nad ktorými som sa nikdy nezamýšľal. Život nepíše jednoduché príbehy. 3/4*