Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Animovaný

Recenze (1 033)

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Bombový prequel úvod bez zaváhania zaryje do sedadla a každého diváka privíta v kinosále... že to už bola doba. Na toto sa však oplatilo počkať! Pokračujeme presne tam, kde sme skončili a pochopiteľne dostaneme všetkého viac a pompéznejšie, než v prvej časti. Ak ste s ňou mali problém, budete ho mať aj tu. Ak ju zbožňujete, tak tu sa doslova urobíte. Objektívne 4 hviezdy, no emócia zo skvelého kino zážitku mi to ťahá na 5*.

plakát

Charlieho malá tajemství (2012)

Predostrieť všetky klišé romantickej teen dramédie a napriek tomu tak zapôsobiť, Chbosky je frajer. Naservíroval tri absolútne zamilovania-hodné postavy, v ktorých sa nájde z cieľovky hádam každý. Heroes od Bowieho by mala byť titulková pieseň každého feel-good filmu.

Cherry (2021)

Rozdelením na kapitoly si režisérske duo zabezpečilo krásne ohraničené celky a mohlo nám ponúknuť svoje multižánrové nebíčko, ktoré je všetkým, len nie tým, čo divák očakáva. Ťažko film popísať, no je to v prvom rade vymaznaná a zručne spracovaná dráma. Ústredná herecká dvojka (sú fantastickí!) pôsobí veľmi mladícky a práve týmto je dopad na diváka pri sledovaní životnej cesty postáv o to drvivejší. Emočné rozdrvenie znásobuje ohromný hudobný doprovod.

Nikdo (2021)

Bob, ty si kráľ! Ponúknuť Odenkirkovi túto rolu bol boží nápad. Nie je to totiž herec typu Keanu alebo Denzel, o ktorých viete, že sú to drsniaci. Bob je loser v pokročilom veku a toho jeho utrápeného nímanda zabitého v rutine života mu zožeriete ako nič. Práve preto cca 25. minúta filmu ponúkne taký šok, z ktorého divák precitne až po záverečných titulkoch. Nobody je skvelá priamočiara jazda, s nadhľadom, jednoduchým príbehom a parádnym soundtrackom. Ľudkovia moji osprostelí, akú prevratnú originalitu už len čakáte od akčného filmu! 4/5*

plakát

Sima Martausová: Zore (2020) (hudební videoklip)

Pieseň zložená na podporu onkologických pacientov, ktorí sú zároveň "účinkujúci" vo videoklipe. Sima sa netají silnou vierou a práve scény s dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu v kapucínskom kostole sv. Štefana v Bratislave sú tým najsilnejším, čo pieseň v spojení s videoklipom prináša.

Godzilla vs. Kong (2021)

Obrovský krok vpred oproti godzillej dvojke, ktorá bola až bolestivo hlúpa. Godzilla vs. Kong je primitívny blockbuster, tento krát však v rovine znesiteľnosti, kde čokoľvek iné mimo týchto dvoch monštier, ide bokom. Pretože akonáhle sú na plátne, je to koncert skvelých efektov, choreografie súbojov a prehľadných bitiek. Štvrtá hviezda visí na vlásku, bavil som sa. 3/4*

plakát

For All Mankind (2019) (TV seriál)

Alternatívna história, respektíve čo by bolo, keby... For All Mankind je vynikajúci seriál z útrob prostredia NASA a celého vesmírneho programu. Momenty príprav, štartu, pristávania, programov, nehôd, sme svedkami všetkého a tento seriál šliape. Čo niektoré projekty prezentujú celú svoju stopáž, tento seriál to zhrnie to niekoľkých minút a tempo je miestami raketové. Nanešťastie, i na úseku desiatich epizód prvej série, sme svedkami sprostej vaty a debilného chovania sa postáv, ktoré je hrozne otravné, hoci osobné linky astronautov respektíve pracovníkov NASA sú poväčšinou zaujímavé. Hra na efekt tomuto projektu v mojich očiach veľmi ubližuje.

Jako v bavlnce (2020)

Vyšperkovaný originálny príbeh, v ktorom bojujú zlí ľudia proti ešte horším a vy len chcete, aby všetci trpeli. Je to skvelá jazda, počas ktorej nenastane nuda ani na chvíľku. Záverečná tretina sa možno až príliš utrhne, celkovému dojmu to však príliš neublíži.

Pouť (2010)

Púť je špecifická zameraním na cieľovku, z ktorej mnohých osloví ešte výraznejšie, než možno Estevez dúfal. Martinovi Sheenovi sa vo filme pripletajú do cesty mnohé bizarné postavičky, Estevezovi sa nepriek tomu podarilo zachytiť podstatu a svoje posolstvo na diváka preniesol. Svätojakubská púť je určite niečo, na čo by som sa nechal nahovoriť. 3/4*

Sound of Metal (2019)

Popisný príbeh hudobníka, ktorý stratí sluch a celý život sa mu obráti naruby. Najväčším tromfom tohto snímku je práca so zvukom (mimochodom metal nezapočujete žiadny). Scény, kedy zvuk vnímame len z pohľadu hlavnej postavy sú veľmi silné. Sound of Metal je veľmi komorný a špecifický pohľad na komunitu nepočujúcich a ich svet, ktorý je bežnému človeku neznámy. 3/4*