• Krátkometrážní

Juno (2007)

Veľmi podarené, úprimné a milé. Už dlho sa mi na niekoho nepozeralo tak dobre ako na Ellen Page. Zlatý filmík... a nebyť tej prehnanej chápavosti a správnosti, dal by som 5 hviezd. "Správna osoba bude stále vidieť slnko nad tebou."

Odsouzené (2009) (seriál)

Herci hrajú celkom v pohode, aj casting je fajn. Atmosféra je dobrá a prostredie rovnako. Ale prečo tam doboha musí byť kradnutá hudba z Prison Breaku? Aj keď práve len tá hudba stojí fakt za to. Ale už len celý námet nasvedčuje tomu, že tvorcovia sú asi veľkí fanúšikovia tohto seriálu.

Život podle Dana (2007)

Presne tak - real life. Dojímavý a zároveň úsmevný pohľad na zamotané vzťahy, ktoré sú v živote obvyklé..."Plánujte život tak, aby vás stále prekvapoval."

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Všetko nabralo na ešte väčších obrátkach. Rovnako aj Mesrinova arogancia... a to mi práve prekážalo. Zatiaľ čo v prvom diely to vyznelo skvelo, tu sa chcel hrať na revolucionára a celé to jeho zmýšľanie bolo až prehnané a divákovi sa tým pádom jeho postava znechutila. Našťastie všetko vyvážila akcia a opäť výborné úteky. Prvý diel bol rozhodne o niečo lepší...

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Zrod zákerného Jacquesa Mesrina a jeho gangsterského života. Jeho arogancia a cynizmus niekedy až vyrážali dych, rovnako ako aj akcia a všetky tie úteky. A hoci bol arogantná sviňa, samozrejme že som mu fandil. Veľmi dobré štyri hviezdy. Som zvedavý na Epilóg

Zrcadla (2008)

Výborný atmosferický skorohoror, kde zrkadlové sekvencie fakt naháňali strach. S výnimkou predposlednej 5-minútovky s tou starou (strašné WTF?!?, ale nechcem spoilerovať) som bol nadmieru spokojný. Aj absolútny záver bol výborný...

Žába k zulíbání (2002)

To sa normálne dalo pozerať... hlavne ženské obsadenie je potešujúce, aj keď v tomto prípade je slušný aj Schneider. Miestami som sa aj z chuti zasmial a trápnych vtipov je fakt minimum. Slabučká trojka alebo výborná dvojka

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Zlaté, vtipné, nápadité, milé a "akčné". Konečne to nebol len ďalší zbytočný diel kvôli prachom ako bola dvojka. Určite je Úsvit dinosaurov o triedu lepší ako predchádzajúci diel, ale na jednotku to jednoducho nemá. Scrat ako vždy boduje, ale tentoraz sa bolo na čo pozerať aj bez neho. Výborne som sa zabavil :)

Moonwalker (1988)

Veľká zbytočnosť a hlavne blbosť... ale hudba bola samozrejme dobrá, Michael s Joeom Pescim excelentní a ten malý, čo hral Jacksona v detskom videoklipe Bad tiež. Plus nezabudnuteľný úvod s Man In The Mirror a bezchybný Smooth Criminal, mňam.

Temné vzpomínky (2008)

Zvláštny príbeh. Na jednej strane nudí, na druhej strane púta, dojíma a prinúti premýšľať. Celý flashback, až na jeden dominantný a veľmi silný moment, je suchý a preto dávam také hodnotenie. Ale bez neho by to skrátka nešlo. Začiatok aj koniec výborný. "When you were young..."