Houbiczska

Houbiczska

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 25.10.2020  22:53
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Zajímavý seriál, který se zabývá těmi nejzajímavějšími případy z české kriminalistiky, přibližuje tehdejší dění a do podrobna odhaluje vyšetřovací techniky, postupy a názory zúčastněných stran. Žádné extra veledílo, ale na českou tvorbu nadstandartní a informačně přínosné.

• 21.10.2020  12:36

Úplně abnormalně poutavý příběh o internetových nerdech, kteří se za každou cenu snaží najít vraha koťátek, ze kterého se ale později vyklube sériový vrah. Detailní rozbory fotek, videí, stalkování všemožných stránek za účelem zjištění osobnosti pachatele, které jsou ale tak dobře podány, že diváka doslova vtáhnou do vyšetřování a nutí jej přemýšlet s nima. Netflix má solidní dokumentový zářez, který graduje až do konce a současně spojuje zajímavé vyšetřování se šikovným filmařským stylem. Šokující snímek, který jsem tady zrovna vůbec nečekal, pozornost si to drží a v tempu nepolevuje - paráda

• 19.10.2020  20:46
    Morituris (2011)

Morituris je film tak tmavý, že i Rey Koranteng by moh závidět, a vidět něco v té směti černa, to chce teda soustředění. Fakt by mě zajímalo, kde se vzal nápad o partě kluků znásilňující v lese dvě ženy, které současně nahánějí pradávní gladiátoři. Tohle prostě nevymyslíš. Ale i přes absurditu nápadu, béčkové zpracování a všudypřítomnou otravnou němčinu má film něco do sebe a PŘEKVAPIVĚ po celou dobu vyloženě nenudí. Dočkáme se nějakého gore, dočkáme se naháněček po lese a dočkáme se i gladiátorů (bohužel až jen posledních 20 minut???). Je to taková krvavá ptákovina, která nemá za cíl nic víc než jen posekat pár hlav v lesích, a to se jí celkem daří, takže s přivřeným okem je to na hodně slabou trojku.

• 18.10.2020  23:45

Tři vzájemně propletené příběhy, které nejen že jsou zajímavé a scénaristicky poutavé, ale jsou sakra atmosfericky hutné, vizuálně působivé a napínavé. Švábi, krysy, duchové i psycho maniaci - originální nápady s pořádným hororovým duchem, který přesně v současných hororech chybí, možná právě proto jsem z Books of Blood tak odvařený. Slušný hit a Clive Barker potvrzuje, že v hororovém žánru je jeho jméno na vrcholu právoplatně.

• 16.10.2020  14:39
    Antebellum (2020)

Nesmyslná slátanina s ješte hloupější myšlenkou. Rasistický snímek, který se neštití na plátně podat zobrazení bělochů, kteří unášejí černochy a hrajou si s nima na dávné scény na plantážích, šikanují a bičují je. Jak absurdně vám samotná myšlenka zní, stejně špatně je téma uchopeno a zpracováno. Vykresení černé rasy jako “té nižší” ať už právě z minulosti, tak v současné Americe, kde vystupuje nesympatická aktivistka za práva své rasy a následně je unesena. Rozuzlení zajímavé, ale provedení je otravné, zobrazování “chudinky” hlavní postavy je jednostranné a přiliš okatě poukazující na celý film dokola omílané utlačovanosti černochů. Nic víc než využití dnešního trendu Black lives matter.

• 16.10.2020  13:07

Originální a dost lidem nechutné téma znásilnění mrtvoly, realistické herectví, atmosferické prostředí márnice a bezesporu dostačující 70minutová stopáž, která je tak na hraně, páč delší film by už nejspíš nudil. Na druhou stranu dost scénaristicky plochý obsah, občasná debilita postav a nepřekvapivý konec. Taková střední cesta a slabší průměr.

• 15.10.2020  12:33
    Fightworld (TV seriál) (2018)

Hodně zajímavá série o 6ti dílech - box (Mexiko), thaibox (Thaisko), wrestling (Senegal), krav maga (Izrael) a lethwei (Myanmar), ve které můj oblíbenec Frank Grillo objel výše zmíněné gymy a zkoumá, popisuje a pozoruje tamní styly. Zajímavé taky je, jak se ve zmíněných zemích děti už od mala učí bojové styly a díky nim se drží pryč od problémů s drogama na ulici a právě vykreslení a rozhovory s mladýma mi přišly na seriálu snad nejzajímavější. Možná vidím jako mínus, že je seriál trochu ukecaný a na jednu stranu podává kvantum informací o daném stylu, na druhou stranu je tady na mě občas málo boje a tréninku. Pro fanoušky bojových sportů je to pořád hezký přírustek do už tak chudé rodiny podobně zaměřených snímků, ostatním seriál ale nic moc nedá. Klobou dolů za Grillovo odhodlání se pustit takhle sám do podobného projektu. Hodnocení dílů: 1. Box - 3*, nejslabší, ale rozhovory s mexickými boxerskými veterány měly něco do sebe 2. Thaibox - 4*, výborně zpracovány zápasy mladých kluků, v závěru i úspěšný pokus o emoční stránku 3. Lethwei - 5*, seznámení s ne až tak známým lethwei (zápas bez rukavic), za mě super hlavně z informační a zápasové stránky 4. Wrestling - 2*, nejslabší díl, hrozně táhlé rozmluvy o Senegalském náboženství a zbytečná filozofie 5. Krav maga - 5*, výborné skloubení tréninku krav magy a současně zobrazení bezpečnostních složek Izraele a jejich mentality

• 15.10.2020  00:02
    Biohackeři (TV seriál) (2020)

Na začátek musím říct, že na Německo to není až tak špatné a vlastně mě to místy i překvapilo. Originální téma genového inženýrství a cílené úpravy genů lidí je něco, co jsme ve filmech snad neviděli, a k tomu ješte hezky skloubit dokupy pomstu vědkyni kvůli smrti rodičů - 👍🏻. Svižné 30 minutové díly, slušné tempo, různorodé charaktery a zajímavý nápad, ale co se mi zde teda absolutně protiví, jsou dialogy. Šíleně nacvičené, umělé dialogy, které bijou do očí a na tak kvalitní vizuál to působí hrozně neprofesionálně a degraduje seriál o dvě třídy níž. A to nejen dialogy, ale místy i děj, kdy to celé působí až moc strojeně a hloupě. Každopádně pominout tohle, výsledek by byl i lehce nadprůměrný a výsledný pocit by měl být pro diváka pozitivní. Hezká německá jednohubka, která zabaví.

• 12.10.2020  21:26
    Ďábel (2020)

TDAtT je bezpochyby všestranně kvalitním filmem, ať už jde o kameru, doprovodnou hudbu nebo asi nejlepší možné herecké obsazení (Spiderman, Batman, Pennywise, Winter Soldier, Alenka, Jason Clarke...), ale jsem si jistý, že film není pro každého, a právě na to trochu doplácí. Osobně sám váhám jak film hodnotit. Motiv souboje Dobra X Zla, osobních názorových rozporů a karmického koloběhu "špatných skutků" mezi na sobě nezávislými hlavními postavami je zde ve své podstatě zpracován kvalitně, stejně tak herecké výkony (naučené přízvuky jsou geniální a přídávají filmu na hodnotě) i celkové působení filmu, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že mi něco chybělo. Něco více vtahujícího, více divácky vděčnějšího a dodávajícího filmu lepší tempo. Určitě je to jeden z filmů, o kterém se bude hodně mluvit a který dost lidí plně nedocení, ale neznámý Antonio Campos si i tak připisuje slušný zářez do své kariéry. Holt je to bohužel jen pro úzkou cílovou skupinu náročnějších diváků, kteří si nad filmem rádi popřemýšlí a pofilozofují, než jen na nudné večery s rodinkou.

• 11.10.2020  11:56

The Babysitter 2 má téměř úplně stejný scénář jako první díl, ale výsledek zde je díkybohu daleko lepší. Děj je na chlup stejný jako v prvním díle (rituál -> útěk -> vyvražďování), vracejí se nám i staré postavy, ale úvod i akce jsou zde několikanásobně zajímavější, gore je opět dost vymazlené, vizuál slušný a o zábavu jsme taky nepřišli. Od začátku dění film pěkně buduje atmosféru a v tom nejlepším udeří s nečekaným twistem, který odstartuje lov satanistů na hlavní postavu. Potěší hlavní záporačka Emily Alyn Lind, která vypadá a působí skoro stejně jako původní Samara Weawing (která se zde moc bohužel neobjeví) a stejně tak jsem byl překvapen obsazenou Jennou Ortegou (malá sestra z You 2.série). Největší předností je ale schopnost filmu dělat si sám ze sebe srandu, nebrat se vůbec vážně a geekovské motivy z něj přímo tryskají. Tohle se mi líbilo - oproti jedničce posun vpřed.

• 10.10.2020  22:41
    Hosts (2020)

Po úvodních 45 minutách bych bez váhání pálil plnou 5ku, protože tak atmosfericky hutný, intenzivní a mrazivý film jsem za poslední roky neviděl. Všemi uživateli vzpomínané gore scény stojí opravdu za to a scéna u večeře je nejbrutálnější masakr, jaký se za poslední dobu urodil. Celou dobu si divák pokládá otázky, o co tady sakra jde a jak to bude pokračovat, a za to obrovský palec nahoru, protože takhle napjatý jsem už dlouho nebyl. Problém přichází ve druhé půlce, která zbytečně dlouho přešlapuje na místě, jakoby tvůrci tápali, jak dál. Základní myšlenka je dobrá, ale převedení do reality se v druhé polovině trochu hroutí a samotní neví, jaké by dali myšlence pokračování, natož jak ji ukončili. Největším tahounem filmu jsou určitě šikovní herci (neznámí, ale jejich výkony jsou skvělé), excelentní hudba, která mě už dlouho takhle nechytla, a zde pozvedává zážitek na úplně jiný level (Benjamin Symons je budoucí talent) a už zmiňované gore. Hosts jsou ve finále snad nejvíce zmařený film, kterého je mi upřímně líto, protože takhle slibnou první půlku by mohli jednoznačně dotáhnout na film roku. Ve výsledku bohužel nechápu pointu filmu ani jeho zakončení, které divákovi moc neřekne a nechává mu v hlavě jenom velký otazník. Stejně marně hledám ve filmu hlubší alegorii, kterou by nás chtěli tvůrci zasáhnout.

• 10.10.2020  21:09
    13 Sins (2014)

Americká verze 13 sins je o něco lepší než její předchůdce, ale pořád to není žádná výhra. Americký vizuál mi sedí více než asijský, obzvlášt u takového filmu, herci vyloženě nepřehrávají, neběhají tam uječené thajky a působí to více seriozně. Některé úkoly byly jiné, některé úkoly stejné, některé byly více zajímavé a některé zase méně zajímavé než původní verze. Co se mi zde ale líbilo, bylo zapletení agentů do hry, zapojení bratra jako soutěžícího a další detaily, které trochu "vylepšily" nápad, nicméně na průměr to pořád nedosahuje a i přes snahu o inovativní sníměk je to pořád levné béčko, které nic nového nepřineslo a u kterého je divák rád, že už je po filmu.

• 10.10.2020  18:54
    Ledová archa (TV seriál) (2020)

Snowpiercer je pro mě prozatím seriálové zklamání roku a tak nudnou věc jsme tady už dlouho neměli. Oproti filmové předloze měla na prokreslení postav, zajímavé uvedení do děje a ráznou akci daleko větší stopáž, ale nic z toho se tady nedostavilo a ve výsledku mi to přijde jako promrhaných 400 minut. Za vyzvednutí stojí snad jen pár kreativních nápadů (trest smrti mrazivým vzduchem, zmrazování končetin apod). První půlka seriálu byla vyloženě upovídaná a utahaná Vražda v orient expresu a až ve druhé polovině jsme se začli dobírat k nějaké té vzpouře, ke které měl seriál směřovat už od začátku. Akce je téměř nulová, o vývoji postav se můžeme bavit jen hodně povrchně a výraznější dějové zvraty taky nedostaneme, většinu času jsem se vyloženě nudil a seriál dokoukal spíše z povinnosti. Naopak Jennifer Connelly (Alita, Only the brave) jako nepřijemná mrcha působila slušně, steně tak Daveed Diggs si užil roli hlavního vůdce odboje, okolo kterého se motal celý seriál. Výsledek působí ale bohužel tak nijak a jsem z něj zklamaný, protože postapo vlak ve zmrzlé zemi s rozdělenými vagony podle společenských vrstev je nápad, na kterém se dá dost vyřádit a pro který by režiséři mohli zabíjet. Poslední díl jsem už vyloženě trpěl...

• 9.10.2020  22:46

V půlce vypínám. Na typickou Sandlerovku je to málo stupidní a na serioznější komedii je to málo vtipné, vlastně je to spíš taková infantilní pohádka pro desetileté. Určitě nejsem cílovka, takže nechám dvojku a jdu dále.

• 9.10.2020  18:00

Poslední kino návštěva před uzavřením nakonec není takové potěšení, jaké jsem čekal, ale mohlo to dopadnout i hůř. Přirovnání k Taken, Non Stop nebo Cizinec ve vlaku je určitě na místě, hold Neeson si jiné role než revenge akčňárny pomalu ani nevybírá. Tím se dostávám ke scénáři, který je zde ale až neskutečně hloupý a doslova jediné rozhodnutí jediné postavy ve filmu nebylo racionální - naopak se všichni chovali přesně naopak, než jak by se chovat měli. Dále se zde vyskytuje bohužel i množství logických chyb, filmařských chyb (změny aut...) apod, ale co mě nejvíc mrzí, že ani akce za moc nestojí. Nedočkáme se zde žádných dlouhých sekvencí, přestřelka je všehovšudy jedna, žádné nože nebo kontaktní souboje. Liam Neeson má už bohužel svůj vrchol za sebou a jeho akce v poslední době jsou jako zpomalený záběr, jsou strašně zasekané a nudné - na jeho 68!!! let je to i tak dost úctyhodný výkon, ale s tímhle už by měl pomalu končit. Z vedlejších rolí zmíním Kate Walsch (13 reasons why) a záporáka Jai Courtney (Rezistence), kteří si jako doplněk do hlavní trojky kradou filmové dění pro sebe, protože nikdo jiný se zde ani moc neobjeví, ale rolí se ujali obstojně. Je to prostě klasické akční béčko, které ale nefunguje nijak dobře po žádné stránce a ve výsledku jsem spíše mírně zklamaný a do pár dnů bych na něj možná raději zapomněl, ale jako poslední kino před lockdownem - proč ně.

• 6.10.2020  21:56

Čekal jsem postapo akční jízdu, místo toho tady máme Vraždu v orient expresu v trochu jiné verzi. Zatím se mi směr, kterým se seriál ubírá, úplně nelíbí, ale uvidíme....

• 5.10.2020  16:20

Všichni vychvalují tuhle klasickou verzi před novějším remakem, ale mi přišla jen jako horší průměr a možná dám spíše šanci nové verzi, protože ústřední nápad “Chcete být milionářem” ve smrtící verzi je přesně moje oblíbená kategorie. Film má občas příjemný nádech Saw atmosféry, kdy se kalibr úkolů s časem přiostřuje, ale naopak napětí diváka klesá. Stejně tak dialogy mi přišly mnohdy hodně hloupé, jednoduché a zpracování dost béčkové, herci neuvěřitelně přehrávali a taky mi chybělo psychické vykreslení, morální rozvahy peníze X problémy, které by zde určitě měly být alespoň základně načrtnuté. Nápad dobrý, ale přijde mi to mnoha uživateli dost přehodnocené a možná je to přesně ten případ, proč úplně nemusím asijské filmy, jelikož potenciál zde nebyl využit ani z půlky.

• 4.10.2020  17:47

Zbytečný spinoff, který působí strašně hloupě a infantilně, skupina dětí je (zatím) hrozně nezajímavá, příběh takový nijaký a asi se to seriálu úplně vrhat raději nebudu...

• 4.10.2020  15:47

Solidní závěr (předposlední?) 10. řady, na který se čekalo opravdu dlouho. Možná až zbytečně tak dlouho, až seriál bohužel trochu ztrácí svou konzistenci, člověk hodně věcí a detailů za tu dobu zapomene a bez pauzy by to působilo určitě líp. I přesto se finále ale docela povedlo, potěší vidět zase postavy, zombíky, kupu akce a tak podobně, vždyť to známe. Možná mi přišlo zbytečně hodně scén tlačeno na sílu k epičnosti, smrt bety odfláknutá a místy hodně zkratkovité řešení, což vidím jako velký mínus. Čekání na poslední 11. řadu do 2021/2022 bude teda zase utrpení a jestli se do příběhu nezapojí konečně i Rick, tak už nevím...

• 2.10.2020  13:22
    The Captive (2014)

Mrazivý thriller s už tak dost nepříjemným tématem, ale ještě daleko děsivější ústřední pointou (stalking, psychický teror) celého filmu. Egyptský režisér Atom Egoyan, který má na svém kontě například diskutovaný Devil’s Knot, má na filmy s touto tématikou očividně čich a stejně tak je tomu s The Captive. Ryan Reynolds a M. Enos v rolích zdrcených rodičů jsou přesvědčiví, ale Kevin Durand v roli psychicky narušeného únosce je přímo excelentní a přesně takový charakter bych od slizkého šílence čekal. Co je ale největším plusem filmu, že ve stěžejních scénách umí být napínavý, v jiných zase neskutečně emotivní a místy jsem se doslova v třepal v křesle a trpěl s postavami. Výborně a poutavě podaný film, který si s divákem umí vyhrát a nastiňuje odvrácenou stranu společnosti v reálném obraze.

• 1.10.2020  10:29
    Gangsterdam (2017)

Mladý student práv se kvůli své lásce k nové studentce připlete do mezinárodního obchodu s drogama, kdy má s partou za úkol do Francie převézt z Amsterdamu balíček, ale všechno se zvrtne a kromě konkurence po něm půjde i zaměstnavatel. Z nerda se postupem času stane ostřílený gangster a film jede až do konce. Základní dějová kostra doplněná slušným tempem a početnýma hláškama, které mě dost často rozesmály, do toho zábavný zrzavý, rasistický, antisemitický člen party jménem Durex, který víceméně obstarává veškerý vtipný obsah, a je hotovo. Trochu mi zde vadila ukecaná francouzština, které nejde rozumět ani slovo, nejspíš bych si film raději pustil v eng dabingu. Jako zábavná jednohubka to poslouží víc než dostatečně a já jsem se dost bavil.

• 30.9.2020  22:29

Clint Eastwood je opět ve formě a po Pašerákovi servíruje nepříemné, autentické a často bezvýchodné drama, jaké tady už dlouho nebylo. Do role trochu přihlouplého, ale v jádru strašně hodného a milého člověka, člena security, který nalezl bombu, snad ani nemohli obsadit lepšího herce než je Paul Walter Hauser (Kingdom), protože jeho mimika, chování a herectví je zde na úrovni a už dlouho jsem takhle nesympatizoval a nesoucítil s hlavní postavou jako zde. Na tak prostý příběh si scénáristé vyhráli, a to zejména s psychickým vykreslením situace, manipulací médií i nátlakem FBI, jejich každodenní dotíravost a ničení života nevinného člověka a ačkoliv se málokdy stane, že by příběh zanechal v divákovi větší stopu, tady je to výjimka a já můžu vklidu říct, že jsem za poslední roky lepší drama neviděl. Napínavé a mrazivé, a přitom tak lidské a emotivní.

• 29.9.2020  00:10
    The Room (2019)

The Room má na první pohled banální a neoriginální motiv, ale nakonec se z něj vyklube poměrně zajímavý snímek. Film začíná jako divákovi utajená duchařina/home invasion/scifi, no cokoliv nás jen napadne, ale postupem času se děj přesouvá do nečekaných končin, projde si na své cestě do konce několika žánry (horor, scifi, fantasy, drama...) a pokládá existencionální a morální otázky (stvoření smyšleného dítěte...), slušný psychologický vývoj postav a na závěr nabídne i napětí. Co jej ale shazuje, že se snaží být současně tolika věcmi, až nakonec není úplně stoprocentně ani jednou z nich. Pořád se jedná o zajímavý film, u kterého gratuluju za nápad a odvahu pustit se do podobné věci, ale cílovka tady budou hlavně filmoví nadšenci a nejspíše ne běžný televizní divák.

• 28.9.2020  13:06

An American Pickle nemá jenom zábavný překlad (=nakládačka), ale nakonec je i zábavným filmem sám o sobě. Seth Rogen v jeho dvojroli je skvělý, ostatně jako vždy, už je to takový pro mě "otec komedií", protože tenhle žánr mu jednoduše nejvíc sedí. Pokud by se udělovala cena za nejvíce absurdní film, je tady jasný vítěz. Člověk, který se vzbudí v budoucnosti ze sudu s nakládanýma okurkama a snaží se rozjet okurkové impérium je prostě geniální nápad. Do toho soupeření se svým pravnukem o to, kdo druhého ze hry dříve vyřadí, spousta hlášek, vtipů a dalších bizárních situací a světe div se, ono to bohatě stačí. Celý film je třeba brát s obrovskou nadsázkou (genderová konference, celé město pojídající okurky...), ale já jsem se královsky bavil i přesto, že příběh je bezduchý, ke konci dost sentimentální a zbytečně se občas snaží poučovat. Díru do světa film neudělá, ale zábavu určitě zajistí, takže fanoušci parodií/Sandlerovek by vyloženě zklamáni být neměli.

• 27.9.2020  23:40
    Die Hart (TV seriál) (2020)

Co je lepší než 40 minutový díl seriálu? 20 minutový díl! A co je lepší než 20 minutový? 8 minutový! Výborný oddechový seriál o délce filmu 10x8minut, který rychle ubíhá a na zahnání nudy v deštivé odpoledne je to ideál. Kevin Hart hraje sebe samotného a snaží se uspět ve filmové akční škole, ale ke konci se ukáže, že nejde jen o školu, ale půjde mu i o život. Kevin Hart, John Travolta a Jean Reno si tady na "staré roky" sedli dohromady krásně, má to skvělé tempo, hromadu vtípků a hlavně to nenudí a hezky se na to dívá. Není to asi pro každého, ale kdo se chce zasmát, vřele do toho.

• 27.9.2020  10:31

Dawn of the Dead je taková klasika moderních zombie filmů a je hezké vidět, jak šikovně měl Snyder už tehdy našlápnuto k roli mistra režiséra. A to i přesto, že k od jeho dnešních filmů (Batman, JL) je to diametrálně odlišný žánr. Na 2004 je zde dostatek kvalitního gore, hezké masky, líbí se mi taky minimální použití CGI efektů, které by bily do očí, takže film působí vizuálně drsně, špinavě a přesně tak, jak by zombie horor působit měl. Příběh je klasický survival skupiny lidí, kdy postavy jsou naštěstí poutavě napsané, akorát bych možná chtěl na komorní atmosféru obchoďáku větší interakci nebo vývoj postav, ale to se dá odpustit. Akce spolu s hudbou hezky sedí dokupy, střílení, utíkání a sekání je snad každou minutu a musím říct, že film si prostě dokáže udržet pozornost až do konce, včetně endingu v průběhu závěrečných titulek. Bravo.

• 25.9.2020  22:21

Ava je doslova bez soucitu - bezcitně vás mučí 90 minutovou nudou a nepřestane až do samotného konce. Na místě je určitě srovnání s Anna nebo Rudá volavka, kterým ale nesahá ani po kotníky. Akce je zde málo a i ta je dost špatná, neuvěřitelná až hrůza (což je ale problém, kterého se podobně laděné filmy nikdy nevyvarují), příběhově je to nevybočující klasika bez překvapení, jediného momentu napětí nebo starosti o hlavní postavu. Farrell tady nesedí, na to jak ho mám rád, tak tady jsem při jeho scenách trpěl, a zbylá dvojka Malkovich/Chastain se naštěstí překousnout dali. Nuda, nuda, nuda. Jít na tohle v lockdownu do kina, probrečel bych celou noc za vyhozené kilo.

• 25.9.2020  20:01
    Wheelman (2017)

Z neznámého outsidera je nečekaně obrovský hit a já slintám blahem. Wheelman je takový Baby Driver v drsnějším, zvučnějším a daleko akčnějším kabátu v čele s výborným Frankem Grillem, kterého zbožňuju. Je to herec, který budí respekt a měl by být hvězda áčkových akčňáren, protože jeho herectví, mimika a vše okolo je jednoduše dokonalé. Na 82 minutách to doslova ani chvíli nenudí, od druhé minuty to šlape v neuvěřitelném tempu až do konce, přestřelek, honiček a akce je dostatek a nechybí ani pěkně zamotaný příběh, kdy se v honbě za prachama sejdou 3 strany a navzájem si začnou vyřizovat účty. Nakonec musím pochválit i kameru, protože boční úhel na řidiče a kamery zvenku jeho auta jsou efektivní a dodávají pocit, jako by divák seděl vedle něj, stejně tak zvuk, který je vytuněný tak, že se mi o hluku auta bude snad i zdát. Jeremy Rush ve svém debutu ukázal, že umí, a do budoucna bych se určitě nebránil ani dalším jeho snímkům.

• 25.9.2020  13:34

Corporate Animals je hodně přiblblá konina, která jede čistě na konverzaci mezi lidma uvězněnýma v jeskyni a témata jsou tak absurdní a stupidní, až to občas dokáže diváka rozesmát. Občas hláška, situační humor, ale nějaké záchvaty smíchu nebo vyloženě zapamatovatelné scény se nedočkáme, což je škoda. Film ani sám sebe nebere vážně, a tak není divu, že ho neberou vážně ani diváci, a proto nechápu 5minutovou roli Eda Helmse v takovém béčku. Ve výsledku za to čas strávený u filmu nejspíš nestojí a jak film postupně pokračuje, tak začíná více nudit. Škoda, alespoň na dvojhvězdu by se to mohlo vyšplhat...

• 24.9.2020  22:23
    Muž z oceli (2013)

Vizuálně je to opět bezchybné, stejně jako ostatní Snyderovy filmy, některé scény byly přímo spektakulární, ale scénaristicky je to pro mě obyčejná superhrdinská vybíječka superman x padouši, která ve mě žádnou hlubší stopu nezanechala. Na 150 minutách to navíc občas působí moc zdlouhavě a v porovnání s Dawn of Justice mi tady chybělo větší napětí či širší dějové rozpětí. Plusové body za jako vždy výbornou a krásnou Amy Adams.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18