Houbiczska

Houbiczska

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.10.2019  21:30

Když pominu fakt weird děj a všechno okolo vracení se postav a vezmu vpotaz jen to, jak jsem se u dílu bavil, tak to vychází celkem slušně. Zajímá mě další vývoj a celkově je to zatím lehce nadprůměrné, no jsem teda zvědavý na zakončení...

• 20.10.2019  14:26
    Spolujízda (2019)

Ve výsledku povedená komedie, která jede podle zajeté šablony a nic moc nového nepřináší, ale já jsem se celkem bavil. Nanjiani a Bautista jsou spolu prostě skvělí, jedna hora svalů s IQ 20 a druhý úplně autistický uber driver. Mělo to vtipné prvky, které nejsou zas tak okoukané, za což si film připisuje body (Bautistova operace očí, díky které celý film nevidí atp.). Ke konci to pro mě trochu ztratilo šťávu, ale pořád na kvalitní pobavení stačí. Plusem je "jen" 94 minut filmu, u kterých se člověk nestíhá nudit, a film jede od začátku na plné obrátky.

• 20.10.2019  14:22

Geniální díl, 3 futuristické příběhy(kopírování mysli, sledování lidí přes čipované oči a blokování lidí v reálném světě), které nejsou až zas tak nepodobné realitě. Má to pomalejší tempo, které je ale tak zajímavě pojato a odvyprávěno, že to vůbec nevadí. Ke konci se všechny storky navzájem propletou a divák je po 74 minutách mentálně vyšťavený jak po návštěvě psychologa. Black Mirror si prostě jede svoje a v nápaditosti jednotlivých dílů mu asi nemůže nic konkurovat.

• 20.10.2019  08:02
    Lví král (2019)

Vizuálně jdnoznačně výborné, ale k čemu to je, když příběh doslovně kopíruje originál... pro novou mladou generaci fajn pohádka, no pro běžného člověka nudnější záležitost, protože celou dobu koukat jen na už známý přiběh po chvilce omrzí.

• 17.10.2019  21:59

Pro mě bez debat nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděl. Napětí od začátku až do konce, výborná hudba (podobná jako z Get Out), tajemné a ke konci extrémně drsné. Divák se nestačí za 100 minut ani jednou nudit a ke konci se na něj valí jeden zvrat za druhým až k samotným titulkům, u kterých jsem koukal s otevřenou pusou. Originalita z filmu jenom tryská a všechny ty weird znamení, symboly a náhody, které jsou zde od prvních minut, nutí diváka přemýšlet, který scénář se nakonec vyklube. Precizní, šikovný a absolutně bezchybný halucinační thriller, který si pustím ještě Xkrát...

• 13.10.2019  21:24

Pokus o seriózní, non-mainstreamový mindfuck, ve kterém se ale tvůrci sami ztratili... Některé scény působily občas i dobře, ale dohromady se to jeví jako random scéna za scénou, která nedává smysl a ke konci film nepřinese žádné odpovědi. Herci, vizuál i stopáž dobrá, ale ve scénáři jsou prostě díry.

• 5.10.2019  09:44
    February (2015)

Další z filmů pro náročnější diváky, který krásně buduje atmosféru po celou dobu filmu a ke konci zasáhne s takovým zvratem a krvákem, že si člověk říká, jestli to je stejný film. Zdánlivě 3 spolu nesouvisející dívky a jejich příběhy, které do sebe na konci hezky zapadnou, odlišná a zajímavá kamera, která působí místy trochu béčkově (což filmu prospívá), a prostředí katolické školy - dokupy to dává svižné, temné psychologické drama, které tady delší dobu nebylo. Plusem je taky pojetí posedlosti démonem jako vedlejší téma, narozdíl od mainstreamových possession hororů. Za mě příjemné překvapení a klidně filmu za snahu přilepším

• 4.10.2019  23:18
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Plusové body si seriál zaslouží už jen za tu Prahu skoro v každém záběru města. V kombinaci s fantasy světem působila vizuálně dost hezky a celkově se svět povedl, obsahoval trolly, skřety, víly, fauny, čarodějky, monstra a skoro všechno, co by obsahovat měl. Tím ale pozitiva končí a na řadu se dostávají mínusy, kterých je daleko víc. Seriál po dvou dílech, kdy jsem byl v očekávání, přestal nabírat na obrátkách a jel monotónně až do posledního dílu, žádná akce, napětí nebo atmosféra, kvůli které bych se těšil na další díly. Po 4.díle jsem koukal už jen z donucení, hororu se dotkne seriál jen okrajově a hlavní postavy nedostávají tolik času a prostoru, kolik by si zasloužily, protože je tady více (nudných a ne až tak zajímavých) dějových linek okolo a více než na samotné nastíněné řešení případu, akce a hororové zápletky se tady řeší společenské vztahy, “rasismus” a vrstvy lidí, což rozhodně není to, co bych chtěl... Finále skončilo dříve než začlo a ona hlavní opěvovaná příšera “night butcher” se objevila až v posledním díle asi na 5 minut, zvrat byl předvídatelný a nezajímavý a nebylo už o co stát. Za mě nepovedené, kdyby se zaměřili tvůrci více na detektivní dvojici Cara a Orlando ve fantasy světě a necpali tam sociální vrstvy, neshody a boje mezi jednotlivýma rodinama, udělali by daleko lépe...

• 30.9.2019  09:47

Dříve pro mě nedocenitelný, dnes s odstupem vidím, jak nadčasový a kvalitní První Rambo na jeho dobu je, a to jak co se týká scénáře, vizuálu nebo psychologické stránky postav. Nemám připomínky, je prostě sranda takhle zpětně sledovat zrod jedné z nejlepších , ne-li nejlepší, akční postavy filmového plátna všech dob. Možná škoda, že je bodycount tak nízký a ke konci to trochu sešlapuje z plynu, jinak je to dokonalé.

• 29.9.2019  10:29
    Marianne (TV seriál) (2019)

Seriál v polovině končím, je to nezajímavé a celkem nudné, nic se v půlce seriálu víceméně nestalo a děj uvízl na mrtvém bodě...

• 28.9.2019  22:04
    Kořist (2019)

Nemusím mít 200 IQ a být odborník na aligátory, aby mi došlo, že: 1)aligátoři rozhodně asi nebudou úplně slepí 2)aligátoří nejspíš ucítí krev 3)člověk po tom, co ho kousne 4x aligátor určitě vykrvácí 4)ženská s prokouslou nohou a rukou určitě nepřeplave krokodýla 5)určitě nebude během pár hodin nikdy pršet tolik, aby se zaplavilo město až po střechy domů tzn. aspoň 10metrů....dalších nelogických nesmyslů by se dalo najít víc a co z toho, že řemeslně je film zvládnutý výborně, když nemá logiku a postrádá realističnost. Atmosféra byla skvělá, klaustrofóbní, strach z utopení, krokodýli a akce, to všechno fungovalo perfektně, jen kdyby se tvůrci drželi víc při zemi a nechali film v uvěřitelných kolejích, takhle je to jen průměrný film s inovativním nápadem, ale zahozeným potenciálem....

• 27.9.2019  11:33

Úplná absence atmosféry a náznaků, že by se mělo jednat o horor. Monotónní a ničím nevýrazný díl, oproti prvnímu dílu zklamání na entou..

• 26.9.2019  19:52

Uvažoval jsem, jestli jít do kina na film, který mi zavaří mozek (Ad Astra), nebo na film, u kterého mozek úplně vypnu a budu se 90minut bavit - Ramba. No jízda jako prase a jsem nadšený, protože od Johna Wicka nebyla v kině taková akčnárna. První půlka si hraje na 96 hodin, druhá na Saw verzi Sám doma, kdy Rambo seká jednoho za druhým ve svých podzemních chodbách důmyslnýma pastičkama. Akční kino vlna začínající Rambem a pokračující Terminátorem a Gemini man v následujících měsících odstartovala solidně a na Stalloneho se prostě dobře kouká, a i když nám už trochu zestárl, pořád je to ten našlapaný, mrzutý Rambo s drsným výrazem v ksichtě. Ocenil bych příště více akce a boje, ale určitě jsem se nenudil.

• 26.9.2019  12:06

Po delší době tu máme hororový seriál a zatím se mi jeví lépe než pro mě úmorně nudný Hill House. Na francouzštinu si člověk po chvilce zvykne, herečky jsou slušné a nápad celkem originální a zajímavý. Tempo to nasadilo od začátku rychlé, hororová atmosféra tomu taky nechybí, tak uvidíme dále.

• 21.9.2019  22:21

Když je film koukatelný jen tehdy, není-li hlavní herečka na scéně, je asi něco špatně. Trash roku.

• 17.9.2019  14:35

Pomalé a utahané tempo, hystericka Noomi Rapace, konec od určité chvíle dost předvídatelný a nic až tak extra to nebylo. Celkem zklamání, ale atmosféra tam od půlky trochu je, takže jsem se nenudil.

• 13.9.2019  09:28
    Parazit (2019)

Geniální kombinace žánrů komedie, dramatu a thrilleru, kdy ke konci jsem nechápal, na co to vlastně koukám. Skvělá atmosféra, gradace, neuvěřitelně originální nápad, kdy chudá rodina povyhazuje celé služebnictvo bohaté rodiny a převezmou jejich místa. Ve dvouhodinové stopáži to mělo pár hluchých míst, ale většinu času jsem se fakt bavil a na Koreu mě to potěšilo. Vtipná satira na bohatou společnost říznutá s thrillerem, to se povedlo.

• 11.9.2019  17:09
    The Furies (2019)

Rozhodně to není obyčejný tuctový slasher, jak se může na první pohled (prvních 30minut) zdát. Klasicky to má pár nesmyslů typické pro tenhle žánr jako například vymaštěnost postav, herečky, které snad v životě nikde nehrály, ne úplně Hollywoodskou režii nebo nízký rozpočet, ale má to nečekaně i plusové body. Hlavním tahounem jsou vymazlené a kreativní masky zabijáků, docela solidní gore, které jsem za delší dobu dlouho neviděl, a taky (menší SPOILER) sakra originální nápad propojení zabijáka a oběti jako Kráska a Zvíře. V 80minutové stopáži to hezky šlape a utíká, krví se nešetří a hlavní pointa je solidní zvrat, jinak to ale klasicky nevychází na poli atmosféry nebo nějakých hereckých výkonů. I tak hezký průměr, kterému se nebojím dát třetí hvězdičku, ale znova bych si to už asi nedal.

• 11.9.2019  09:38

Výborný film s neskutečně zábavnou atmosférou, skvělými herci a chemií mezi nimi. Bezkonkurenční hláškami nabitá slaďárna, která baví od začátku do konce a za dlouhou dobu krásný přírustek do tohoto žánru.

• 8.9.2019  15:03

Film, který už od začátku rozdělil diváky na 2 tábory - ti, kteří mají rádi tenhle typ humoru založeného na mimice herců, absurdních situacích a jejich řešení a ti, kteří tohle nemusí a nepřipadá jim to vtipné ani trochu. Počítal jsem s tím, že budu patřit do té první kategorie, jenže po shlédnutí filmu si nejsem tak jistý. Film láká především na kvalitní herecké obsazení a "komediální" notu, jenže herci jsou v tomhle jako výkřik do prázdna, protože samotný film je prostě o ničem. Pár hlášek a situací se povedlo a stojí za to je vidět (ujetá samurajka v pohřebním ústavu, hlášky v kavárně při nalezení mrtvol, zombie pijící kafe...), ale obrovská většina je nuda a fail, u kterého si divák jen řekne "aha, teď jsem se měl asi zasmát O.o ". Je to pomalé, nudné, nezáživné a po dlouhé době jsem dost zklamaný z filmu, na který jsem se docela těšil. V kinech tohle nemělo co dělat a bohužel to nestačí ani na pobavení na nudné odpoledne...

• 6.9.2019  11:56
    Akinjeon (2019)

Ačkoliv jsem ke korejským a obecně asijským filmům dost skeptický, a to hlavně kvůli nevýrazným a stejným postavám (kdo se má ve všech těch stejných asiatech vyznat žejo), tak tenhle film byl dost odlišný. Hlavním tahounem je fascinující námět, o to líp, že je podle pravdivých událostí. Za zmínku stojí taky Dong-seok Ma, který je téměr v každém východním filmu, který jsem zkoukl, a ten chlap je fakt talent! Samotný příběh, kdy se polda a gangster spojí proti vrahovi je posilněn šikovně vybraným zabijákem, který je správně psycho a hnusák. První půlka místy ubíhala pomaleji, než bych chtěl, ale poslední třetina se rozjela a jakmile se šláplo na vyšetřování a hon na vraha, tak to fičelo až do konce. Finále epické a klidně bych si představil další díl z věznice. První část místy rozpačitá, druhá to solidně zachránila a na Koreu se mi to líbilo.

• 5.9.2019  00:03

Ze začátku slušný náběh na skvělou atmosféru staré party z Derry, no časem jsem už chtěl, ať je konec, a bylo mi ukradené, kdo jak skončí. Herci slušní a dobře vybraní, ale zbytek už dost pokulhával, zejména ve srovnání s jedničkou a s mým očekáváním. Filmaři z hlediska “bafání” vsadili na kvantinu na úkor kvality, a to je kur*a průser. Většina příšer je tak divně uměle a počítačově udělaná až to bije do očí, a tak vyznívají do prázdna. Nechápu, kde vidí logiku, když mají solidního klauna, který má maximální potenciál pro to, být tahoun filmu, ale oni Pennywise prostě zazdí a když řeknu, že byl na plátně všehovšudy 15 minut, tak možná i přeháním. Děj se šoupe od místa k místu a od postavy k postavě a 60% filmu se protagonisti cloumají po okolí a nic se nestane. Stejně tak finále nudné, nevýrazné a zabití Pennywise úplně debilní. Napětí je zazděno neustálým pokusem o hláškování a tím, že postavy mají na všechno kopu času a neřeší, že okolo nich ječí vraždící Klaun. Hvězdu navíc za moji lásku k It, ale tohle je průser jak Brno. PS: ona očekávaná “nejkrvavější hororová scéna všech dob” je Beverly v místnosti, do které se začne valit krev. Damn. Jak kurevsky originální.

• 1.9.2019  22:24
    After: Polibek (2019)

To si snad dělají srandu. Pokud tohle nebyl nějaký prank, tak se všichni asi posrali. Absolutní odpad filmové tvorby s herci, kteří mají autismus, a scénáristou, který se na papír vysral a pak podle toho natočil film. Škoda slov, tohle v kinech bylo jen na nalákání cílové skupiny publika, a to vlhkých 13tek, co si o tom budou další den povídat v družině a žasnout nad zdejším hlavním hercem, který se chová, jak kdyby ho v dětství přivazovali k topení a znásilňovali. Odpad, odpad a ještě jednou odpad, a to jsem k filmům většinou ještě mírný, ale tohle je prostě děs. Nulová nápaditost, všechny klišé teen dramat, šablonovitý příběh a místy až trapný pokus o vážnost filmu.

• 29.8.2019  23:09

Klasický “dog movie”, který nepřináší (dokonce ani v porovnání s jedničkou) nic nového. Ze začátku strašně cringe, postupem času se to zlepšilo, semtam padl solidní joke, ale jinak prostě ubíhající minuty, nudný a obyčejný příběh a nijaké postavy. Opakovaným umíráním psa filmaři emoce z diváků nedostanou a z mého pohledu od Marley a já stále žádný takový upřímný film nepřišel. Pro pejskaře a rodinky s dětma dostačující, pro běžné diváky jen další tuctovka, na kterou si za týden nevzpomenou.

• 25.8.2019  22:51

Rozhodně ne takový průser, jak někteří tvrdí. Je to jiné - spíš taková detektivka , kdy Clay a Ani zjišťujou, vyptávají se a hledají informace. To ale neznamená, že by to nudilo - právě naopak je to svižné, napínavé a celková atmosféra nové série je dost tajemná. I když to není stará 13 reasons why, pořád to hezky odsýpá a návrat starých postav je prostě good to see, zatím spokojenost.

• 22.8.2019  22:09
    Máma (2019)

Tak se nám dostal na stáhnutí konečně onen očekávaný hit, který měl nekompromisní a přesvědčivý trailer a našlápnuto k něčemu velkému, načež ale v kině sklidil šílenou kritiku. Za mě to teda není až tak špatné a čekal jsem daleko větší průšvih. Octavia Spencer je bez debat skvělá a některé její herecké “výlevy” byly skvělé a jedinečné, o ostatních “vedlejších” děckách bychom se mohli bavit déle, ale jako kulisy tady stačily. Příběhově žádný zázrak a rozuzlení se dalo předpovídat už dopředu pokud má divák něco nakoukáno, nicméně i tak si to drželo pozornost a mělo to svoji atmosféru, a tak jsem se nenudil. Ke konci se (konečně) trochu přitvrdilo, ale klidně se mohlo zajít i dále, protože se s gorem bohužel drželi hodně na uzdě. Občas to bylo příliš zkratkovité a uspěchané, ale rozhodně to nenudilo, což je velký plus, a i když to mohlo být daleko lepší a potenciál to mělo větší, tak jako průměrná, originální a oddechová one-time záležitost to postačí.

• 18.8.2019  09:12
    Euforie (TV seriál) (2019)

Realisticky podaný seriál o dnešní digitální generaci lidí. Formou podobný 13 reasons why, ale obsahem daleko odvážnější až extrémně hraniční. Sex, drogy, podvádění, chlast, party a podobné svinstva a problémy teenagerů dnešní doby, zejména pak nejspíš v Americe. Sexuální scény byly šokující a připomínající porno, seriál měl dost depresivní, halucinogenní a melancholickou atmosféru, kterou jsem první díly hltal a věřil, ale ke konci už jsem jí měl dost, přišlo mi, že se opakovalo to stejné dokola a ztrácelo to drajv. S koncem rozhodně spokojený nejsem, je to ukončeno tak nijak a nudně až hrůza. Depresi to ve mě nezanechalo, velké body si ti připisuje za šokující sexualitu a reálné vykreslení teenagerského života, ale určitě to mohlo mít větší hloubku a zanechat silnější pocity. Postavy zajímavé a různorodé, dobře zahrané a Zendaya jako zfetovaná, narušená flegmatička tady sedla hezky. Slabší 4 hvězdy.

• 14.8.2019  19:41

Dlouho očekávaný “DelTorovský” film, který bohužel rekordy netrhal, ale i tak je to dostačující jednohubka. Největším tahounem jsou šíleně originální monstra, kdy každé dostane nějaký ten prostor (i když by si určitě zasloužily prostoru více) a u každého jsem žasnul nad kreativitou filmařů. Dalším zachraňujícím prvkem je solidní příběh, historie “hlavní záporačky” a důvod, proč že se to všechno děje. Děj skáče od jednoho bubáka ke druhému a ve výplni mezi nimi nelze hledat nic světoborného, je to víceméně nudná vata na doplnění příběhu, což je obrovská škoda. Hlavní dětské postavy jsou nemastné, neslané a opět se zde objevovaly neskutečně iritující hororové klišé a hlášky, které můžou dělat jen mentálně retardované postavy. Scary stories jsou určitě vizuálně i technicky slušným tahounem, ale ve scénáři to prostě trochz hapruje, což je prostě velká škoda, protože tohle mělo větší potenciál. Z výsledku jsem trochu rozpačitý a čekal jsem větší bombu, ale i tak se jedná o slušnou, zábavnou a místy strašidelnou jízdu.

• 13.8.2019  23:17

Tak tenhle zapadlý thriller je teda obrovské překvápko a za poslední dobu možná i to nejlepší, co jsem viděl. Už od začátku to má perfektní atmosféru přesně “toho filmu”, který člověk může vidět i víckrát - sympatické postavy, tempo, skvělý nápad a neokoukaný scénář. Byl jsem našponovaný od začátku až do konce a každou scénu doslova hltal. Záporák je správná, slizká a extrémně chytrá svině a odplata, kterou předvádí, byla až šokující. Skvěle vykreslený byl i pocit bezmoci hlavní postavy, kdy mu vůbec nikdo nevěří a jde si víceméně sám proti světu. Plusové body i za 2 lekačky, u kterých jsem skákal ze židle. Napínavé, originální a rozhodně zábavné a poutavé, až fakt netuším, proč tady mají zdejší experti takový problém se scénářem. Ke konci, když se film chýlí k závěru, už to nemělo takový drajv, jako byl po zbytek filmu, ale tohle odpouštím a dávám 5*, protože mě to neuvěřitelně dostalo a překvapilo! Tenhle thriller je povinnost.

• 12.8.2019  23:36
    Aladin (2019)

Hezká nostalgie a návrat do dětství s animovaným Aladinem. Herecky je to okej, ikdyž kromě Willa Smitha (což je víceméně jediný tahoun pro dospělejší publikum, páč je to jinak film spíše pro předpubertální skupinu dětí) to příliš neoslní. Má to takovou typickou atmosféru dětské pohádky a plusové body jdou filmu za občasné povedené vtipné scénky a momenty (převleky džina, beatbox a rap...), které se dostávají na řadu po tom, co se Aladin dostane do jeskyně. Vzhledem k dodržení základní kostry děje jako předloha toho až tak moc film nemá k nabídnutí, ale naštěstí hezký vizuál, ať už města, krajiny, zvířat či převleků džina a jeho kouzel, film dřží spolehlivě nad vodou. Hezká a oddechová pohádková romance, kterou trochu kazí jen její dvouhodinová stopáž, což mi ke konci už možná vadilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11