Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Recenze (1 080)

plakát

Doktore? (2019) 

Neurážející a stravitelná Francie, která na jednu stranu sice rozhodně umí líp, ale na stranu druhou film nejspíš není k zahození. Doktor s poraněnou nohou nemůže chodit, a tak jej na noční pojížďkové domácí službě zastoupí poslíček s jídlem, který přes sluchátko dostává instrukce, co a jak dělat. Občas dojde na komické situace, občas film vykouzlí divákovi na tváři úsměv a potěší i český dabing, ale humor naneštěstí nebyl až tak úderný a silný, aby vyvolal záchvaty smíchu a celkově je z filmu cítit, že jde jen o jakési béčko bez větších ambicí. Pobaví, nenudí, ale jak jsem řekl - Francie umí i líp.

plakát

Muž z Toronta (2022) 

Kevin Hart, Harrelson, režisér Zabiják a bodyguarda a akční našlapaná komedie plná “Hartovského” černého humoru? Yes please! Plno ubrečenců zde celý film hejtí a shazuje, ale kdo miluje Harta a jeho standupy (které jsou mimochodem to nejlepší, co na standup/komediálním poli kdy vzniklo), tak bude slintat blahem i u Muže z Toronta. Dvě hlavní postavy, a to “debílek” Hart a chladný zabiják Harrelson se výborně kontrastně doplňují, hláškuje se o stošest, ústřední nápad, kdy se komediant připlete do tvrdého gangster obchodu a je nucen hrát zabijáka, aby nebyl odhalen, je už sám o sobě skvělý a když se přidá solidní a vizuálně poměrně dravě natočená akce, je vyhráno. Je to hloupé, je to stupidní, ale tohle je prostě typický Hart, takže kdo jde do filmu a čeká intelektuální áčko, ten je blázen. Humor mi sedl maximálně, akce překvapila a vůbec jsem se nenudil, takže nadstandartní čtyřhvězda jak vyšitá!

plakát

Včela na mušce (2022) (seriál) 

Jasně, je to úplný přestřel přitažený za vlasy a někdy až absurdní ptákovina, ale svůj účel, a to pobavit, to nejspíš splnilo. Potěší výborný Atkinson, jeho postava je zde totiž z 90 % Mr. Bean, a tudíž je to nám všem známý a vtipný humor, dále krátké a divácky atraktivní desetiminutové díly a celkové tempo, díky kterému seriál rychle odsýpá. Ve finále nechybí ani family friendly konec, který činí dojem z celého seriálu vesměs pozitivní. Naopak trochu zamrzí občasný skluz do stereotypu, který místy může někoho nudit, ale jak jsem zmínil díky krátké stopáži diváka tento pocit celkem rychle přejde a ve výsledku udělal netflix správný krok a jde o zábavnou hodinovou zábavu pro celou rodinu, která zde celkem dlouho nebyla.

plakát

Párty Hárder: Summer Massacre (2022) 

Jsem celkem zarytý fanoušek Martyho a celého ZNK a jeho starší filmy jsou jako taková oddechová béčková ptákovina skvělé, ale jít s tímhle do kin... no nevím nevím. Filmařská kvalita sice stoupá (ikdyž se stále nedá říct, že by šlo o "kvalitní film", protože přece jen je to celé prostě low budget a spíše trolling než normální snímek), ale na humoru se celkem ubralo - a to jak na stupidním "ZNK" humoru, tak na objektivně zábavném normálním humoru. Celé je to takové nekonzistentní a se spoustou hluchých míst, vyloženě od srdce jsem se nezasmál skoro ani jednou a přijde mi jakoby Marty nevěděl, kam dál. Objektivně slabá dvojhvězda, z lásky k ZNK tu trojku dám, ale pravděpodobně nezaslouženě. Čekal jsem obrovskou nekorektní mrdu naplněnou černým humorem, ale dostal jsem hodně střídmou a na uzdě se držící mišmaš podívanou s na papíře dobrým nápadem, ale na plátně výrazně hůře fungujícím.

plakát

Bojovka (2017) 

Když to vezmu obecně, tak jde o velmi slušný a překvapivý snímek, který kombinuje divácky hravé a poutavé prvky únikovky, bojovky a hry o přežití v lese. Po celou stopáž si film drží divákovu pozornost, postavy jsou "oukej", akce i napětí je dostatek a celkově je to vlastně zábava sledovat. Jakmile se ale film začně blížit do samotného závěru, začíná být trochu překombinovaný, čitelný a předvídatelný a ve finále se ubírá celkem zbytečně na jinou cestu, než jakou bych si přál. I tak jde ale o nadstandartní zábavu, u které se nebojím dát solidní trojhvězdu, jelikož v tomhle slasher/escape room subžánru toho bohužel moc nevzniká, a tak je třeba si vážit každého nového přírustku.

plakát

Veneciafrenia (2021) 

Celkem snaživé béčko, které se snaží lákat především na vizuál masek záporáků, ale ve výsledku zas tak za moc nestojí. Parta mladých turistů jede do Benátek, kde je čeká nemilé přivítání od místních ve formě stalkingu a vraždění. Sám o sobě nápad, kdy benátčani zabíjejí na potkání turisty, je celkem natvrdlý a když se přidá béčkový vizuál, levné vraždy, ne až tak oslnivé gore, herecké výkony a celková kostra příběhu, zbývá zde na hodnocení už jen samotná snaživost v rámci subžánru a zábavné creepy masky, ale to je tak vše. Kdo vynechá, rozhodně o nic nepřijde, kdo si film pustí, oslněn sice nebude, ale asi jej jakžtakž přežije ve zdraví.

plakát

Predestination (2014) 

Největší problém time travel filmů je často to, že ne vše dává až tak dokonalý smysl a dokonale do sebe zapadá. To však neplatí o Predestination, protože nejen že jde o herecky skvělou a scénaristicky vymazlenou záležitost udržující neustálé napětí, nevědomost z dalšího děje a servírující překvapivé zvraty, ale dokonce i celá skládačka do sebe pasuje precizně a předkládá divákovi v závěru perfektní výsledný obraz toho, co se ve filmu v předchozích 100 minutách událo. Ve finále jsem pak jen koukal s otevřenou pusou a žasnul nad tím, jak takhle spletitý a zdánlivě mindfuck děj dokáže paradoxně dávat skvělý smysl bez jakýchkoliv otazníků. Nápadité, originální a do detailu vyšperkované scifíčko, které i přes svou vyprávěcí formu dokáže vtáhnout více než kdejaká akční řežba. Tleskám.

plakát

Spiderhead (2022) 

Těžká nuda a Kosinskiho obrovský přešlap. Takhle zmrvit tak dokonalé téma řízení emocí pokusných králíků a zkoumání jejich reakcí po podání určité látky, to chce talent. S danou látkou by se dalo vyhrát k dokonalosti, ale místo toho jde o povrchní slátaninu, která působí jak nudné béčko. Nápad nevyužitý, nápady nulové, o napětí se nedá mluvit, vizuál nenadchne a ani 2 áčkové jména v hlavních rolích nemají co zachraňovat, jelikož hrají otřesně a kdyby zde byli obsazeni béčkoví no-names, výsledek by byl stejný. Finále jsem už slušně nezvlád a musel jsem popřeskakovat, protože tohle byla prostě katastrofa.

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022) 

Narozdíl od ostatních kolegů nesdílím až takové nadšení a platí pro mě, že čím déle jsem film sledoval, tím horší se mi jevil a tím postupně klesaly hvězdičky od 4 až na konečné 2. Nový Jurský svět je totiž už jen znásilňování oblíbeného konceptu těžící ze jména série bez špetky inovace, zajímavosti či jakékoli režisérské invence. Snaha o návrat starých postav a vybuzení nostalgie nad krocením dinosaurů Chrisem Prattem je zde pak nanejvýš úsměvná, nikoliv však lákavá či zajímavá, a tak nezbývá než doufat v alespoň dobrou akci či dějový vzor. Bohužel i ten je ale tak nudný, klišovitý a mdlý, že pak už jen marně hledám prvek, na který bych si za týden vzpomněl a vybavil si myšlenku "jo, ten film stál za to". Výsledkem je jednoduše bezduchá jednohubka, která se v kině přetrpět dá, ale doma bych měl asi velké problémy zvládnout film do konce - táhne se totiž jak stará žvýkačka, napětí o postavy je nulové, jelikož jim všechno až moc hladce vychází, dinosauři neohromí, akce stejnětak a běhání z místa na místo mě teda opravdu nevzrušuje. Nemluvě o tom, že narvat dinosaury, akci, filozofickou myšlenku naší existence, genetické modifikování rostlin a nadvládu zlého korporátu nad světovou ekonomikou do jednoho filmu je teda až moc i na mě a takhle "rozlítané" spektrum prvků je naprosto nemožné skloubit.

plakát

Životní trefa (2022) 

Sandler ve vážnějších rolích je stejně dobrý jako ten “komediální” Sandler a zde tomu není jinak. Jinak je to ale takový klasický sportovní film ve stylu from zero to hero, který výrazněji nenadchne, ale ani neznudí. Čtvrtou hvězdu ubírám za chybění finálního battlu, který by krásně završil celý film, takhle to může trochu působit, jakoby tvůrci moc nevěděli, jak celou záležitost uzavřít - a to je celkem škoda.

Reklama

Reklama