Person

Česko
student

<< předchozí 1 2 3
    • 26.7.2019  11:53

Asi jediné, co mě na tomto westernu oslovilo, bylo téma proměnlivosti života a lidských priorit a hodnot. Například scéna, kdy zlomená opuštěná matka upustí Bibli a obejme pytel zlaťáků, je opravdu působivá. Jinak ale šlo většinou jen o neustálé násilí a výstřiky krve. Dlouhodobě to na mě jako celek moc nezapůsobilo - na rozdíl od Tarantina, který podle mě umí lépe balancovat na hranici vážnosti a nadsázky.

• 18.11.2018  14:47
    Češi zachraňují (TV seriál) (2018)

Příjemný a osobitý pohled na přírodu a její zapálené objevovatele a zachránce. Musím se také zmínit o výborném hudebním pozadí, které skvěle dotvářelo už tak silný zážitek.

• 18.11.2018  14:39
    Zloději kol (1948)

Nečekal jsem, že by pro mě tento film mohl být tolik poutavý, ale nakonec byl opravdu vynikající. Vyprávěl, mimo jiné, příběh o souboji zaslepeného zoufalství a velkorysé lidskosti. Zdá se, že skořápka naší osobnosti je velice křehká a cokoliv jsme, je výsledkem souhry všeho, co je kolem nás i v nás.

• 21.3.2018  18:38

Oproti předchozí epizodě podle mě zajímavější film, který Vás může opět výborně pobavit (především s dobrým obrazem - ideálně v kině) a narozdíl od sedmičky je i námětově pestřejší a víc se snaží o určitý přesah. Nejen mě mnohokrát přinutil k opakovným zamyšlením nad některými hodnotami života a vlastní minulostí i budoucností. Samozřejmě je to lehce kýčovité a pohádkově naivní, ale proč ne. Zamrzelo mě jen, že ač je myšlenka filmu ve srovnání s jinými díly jedna z nejzajímavějších, opět se nepodařilo naplno najít tu tak kouzelnou atmosféru starších epizod a jakousi důvěryhodnost v odvyprávění příběhu. Ale je možné, že se mi jen nedaří ideálně přeladit na novou éru galaxie, protože jinak to bylo téměř perfektní a dokonce i obohacující.

• 21.3.2018  18:18

Film jsem si opravdu hodně užil především díky výborným hereckým výkonům a poutavé atmosféře. K dokonalosti mi chyběl jen o něco rozvinutější děj. Hodně se mně nabízí porovnání s v mnohém podobným Podrazem, který byl právě díky pestrosti příběhu ještě povedenější. Můžu ale doporučit, byla to víc než příjemná zábava.

• 19.3.2018  09:16

Dojem mně hodně kazí naivně velkolepé akční scény, kýčovitá romantika a směšná epičnost kamery. Když je člověk nachystaný jen na adrenalinovou jízdu, tak si to může užít, ale je to tak trochu zplácané a zbytečné.

• 7.10.2017  09:29
    Amerika (1994)

Film není úplně nejvěrnější Kafkově knize, ale jako celek ji vystihoval kvalitně. S ničím jsem v zásadě neměl problém a mnohé momenty na mě hodně zapůsobily. Temná atmosféra na mě dýchla podobně jako v knize a rozjasnil ji až pozitivnější konec, který mi ale vůbec nevadil. I když na knihu film samozřejmě nemá, tak byl hodně zajímavý.

• 16.7.2017  11:37
    David Gilmour: Rattle That Lock (hudební videoklip) (2015)

Výborná píseň od velké hudební legendy doplněná obrazem plným symbolů. Výsledkem je silná atmosféra, kterou se můžete nechat slastně pohltit.

• 16.7.2017  11:33
    La La Land (2016)

Technicky skvěle natočený film a hudba je vážně nádherná. Jinak je to bohužel často obrovské klišé a přesladký příběh bez nadprůměrného nápadu. Dlouho jsem úplně nevěděl, co si mám o La La Landu myslet. Nakonec to byl ale pěkný film, který mě vtáhl jedinečnou atmosférou a především hudbou. Potěšili také herci. Beru to asi jako poctu slavným muzikálům a zlatému věku Hollywoodu. Závěrem proto doporučuji film vidět, má totiž i navzdory některým nedostatkům své kouzlo. Díky němu taky nejspíš posbíral tolik Oscarů.

• 9.7.2017  12:09
    Coco Chanel (2009)

Těsně po zhlédnutí filmu jsem měl dojmy o dost lepší, ale zážitek ze mě bleskově vyprchal a další den už jsem si vybavoval jen skvělou Audrey Tautou a jakýsi romantický film. Děj sklouzl hlavně k milostnému příběhu, který byl jen doplněn zkratkovitými ukázkami módních hrátek Coco Chanel. Kdyby bylo více rozvinuto téma vzniku a proslavení známé značky, dojmy by nejspíš přetrvaly podstatně déle. I tak jsem se ale během filmu nenudil a něco se trochu i dozvěděl. Celkově bych řekl, že kdo má rád Audrey Tautou, ten si ve filmu určitě něco najde. Ostatní herecké výkony byly navíc taky výborné.

• 9.7.2017  11:52
    Drsný Harry (1971)

Vychutnal jsem si skvělé hlášky, slušný příběh a především Clinta Eastwooda. Film navíc i částečně konfrontuje moderní přesložitělý soudní systém a nesmyslné zákony, které mnohdy dělají z lidí poslušné ovce neschopné činu. Děj se možná dal udělat ještě pestřejší a zajímavější, ale zábava je to prvotřídní.

• 31.3.2017  18:36
    Freud (1962)

Poutavé dobrodružství Freudovy cesty do nitra psychiky. Obzvlášť mě nadchla ta atmosféra ve stylu příběhů Julesa Vernea. Rozebíraná tematika je pro mě navíc velmi zajímavá, tudíž jsem se do filmu zcela ponořil a vychutnal si ho.

• 22.3.2017  21:18

Jednoduchý a upřímný film, který je zkrátka o životě. Morgan Freeman hraje s charizmatem a obrovskou chutí, stejně jako ostatní herci. Prostřednictvím vcelku drobných událostí jednoho dne je tu z určitého pohledu ukázána až podstata života. Zní to velkolepě a film se tak taky vůbec netváří (i v tom je jeho síla). Působil na mě každopádně hodně pozitivně a něco mně dal.

• 9.1.2017  19:36

Modrou barvu si to nezaslouží, ale pravdou je, že je zde pár nelogičností a nedotažeností. Celkově jsem však rád za tento návrat do světa Sherlocka Holmese, který mi už začínal pomalu chybět.

• 30.12.2016  00:08

Nadchla mě animace i například výborně a sympaticky hrající Neel Sethi. Docela často ale jednotliví hrdinové jednali trochu nelogicky a vůbec bych se také nebál o něco ubrat z té ryzí pohádkovosti a dodal bych ještě víc hloubky, pompéznosti a občas i o trochu surovější atmosféru (samozřejmě jen decentně), aby lépe vyzněly všechny emoce a příběh vůbec. Jsou to nicméně jen moje představy a kdybych je sebemíň upozadil, už bych musel hodnotit pěti hvězdami. Pokud máte rádi inteligentní rodinné animáky, tak můžu Knihu džunglí rozhodně doporučit.

• 17.12.2016  12:58
    Hořící keř (TV film) (2013)

Samotné upálení Jana Palacha je velice kontroverzním tématem, na které se dá dívat z několika pohledů. Já se snažím dívat na věc politicky, sociálně, psychologicky a i čistě z pohledu rodiny. To zde ale rozebírat dále nechci. Hlavní je, že film je skutečnou ozdobou české kinematografie a je výjimkou z povětšinou pravdivého tvrzení, že Češi příliš neumí udělat opravdu dobrý vážný film, kde jde humor trochu stranou. No vlastně je to taky z velké části polský film (polská režisérka). :) Moc mě potěšili herci a celkové pojetí příběhu. Doporučuji!

• 17.12.2016  12:41

Tento film se mi opravdu hodně těžko hodnotí. Je zde výborné téma a neustále vidíte jakoby náběh na něco velkého, co ale ne a ne přijít. Je mi moc líto, že je to nakonec celé nějaké prázdné a nudné, protože filmy s podobnou tematikou jsou moc důležité a zaslouží si mnohem velkolepější zpracování, ze kterého si člověk sedne na zadek a hodně se taky zamyslí nad světem a důsledky nejrůznějších technologií a lidských vizí. Hodnotil bych někde mezi 3 a 4*. Zdejší hodnocení je ale přehnaně nízké. Alespoň blíž k těm 70% by to mohlo mít.

• 29.11.2016  16:56

Vizuální pecka, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Skvěle zahraný a po všech stránkách vypiplaný film. Často jsem se nachytal, jak se nechávám unášet krásou Iňárrituova umění s otevřenou pusou. Obzvlášť mě zaujaly kontrasty krásné krajiny s tvrdými životy všech postav.

• 29.11.2016  16:45

Kromě úvodní scény byla první půlka slabší a nudnější. Poté ale došlo k rozvinutí děje a dobré scény přibývaly. Za pár z nich v čele s "tou v hospodě" s Terencem Hillem jsem se rozhodl přiklonit ke čtyřem hvězdám. Film však rozhodně mohl být dotaženější. Lehké zklamání, ale takto stráveného času přesto nelituji. Ba naopak...

• 12.11.2016  22:15
    Tajnosti (2007)

Na české poměry velmi kvalitní moderní film s až minimalistickým pojetím a výbornými hereckými výkony jak Rodena tak Bittové. Film obsahuje vcelku jednoduchý děj, ale má přitom evidentně snahu lehce experimentovat a nejít divákovi hned na ruku. Oceňuji také perfektní hudbu.

• 28.10.2016  00:42
    Grimsby (2016)

Grimsby je o level níž než třeba Diktátor, který je naprosto úžasnou komedií s nezapomenutelnými scénami. I tentokrát se jedná o fajn Cohenův film s jeho typickým puberťáckým a správně nechutným humorem. Problémem je ale fakt, že jede tak trochu na půl plynu a občas zajde trochu víc za hranici, aby to vykompenzoval a diváka ujistil, že je to vlastně super šílená jízda. A ona nakonec i opravdu je, jen možná chyběla samotná kvalita děje. Cohen však vložil do filmu dostatek svých osobitých vtípků na to, aby šlo o dobrou zábavu, když chcete vypnout, nic neřešit a zažít pořádný odvaz.

• 23.10.2016  22:08

Zcela promyšleně ujetý film, který Vás nemůže nechat příliš dlouho v klidu. Mistrovské promýchávání žánrů od Warmerdama by mělo většině diváků přijít zajímavé a celkovým vyzněním příběh snadno utkví v paměti. Slovo "alternativní" je zde asi nejvhodnější.

• 3.10.2016  17:24

Příběhově pestřejší než Pro hrst dolarů. Přibyly zajímavé postavy v čele s Lee Van Cleefem a občas si Leone vkusně pohrává i s psychickou rovinou několika jedinců. Přesto mě volné pokračování jedničky nebavilo víc - možná jen o trochu. Závěr je ale jasný: Opět mistrovský western!

• 22.9.2016  07:54

Ta atmosféra, hudba Morriconeho a nepopsatelně intenzivní výkon Clinta Eastwooda z tohoto filmu dělají jeden z nejlepších westernů všech dob.

• 12.9.2016  06:52

Film zaujme zpracováním na pomezí pohádky a dramatu. Jinak ale místy i nudí a působí trochu monotónně. Co mě ale moc potěšilo, byl herecký výkon Mathieu Amalrica.

• 10.9.2016  10:34
    Orel Eddie (2016)

Pro mě velmi příjemný zážitek. Tak nějak mě naplnila pozitivní energie a přesvědčení, že kdykoliv můžu cokoliv. Jasně že to není tak jednoduché, ale v podstetě můžeme dosáhnout opravdu čehokoliv. Smysl toho celého je totiž hlavně v tom, že to vůbec zkusíme a projdeme si tu cestu. Samotný výsledek a to, jestli ho vnímáme kladně či záporně, záleží už jen na nás. Film dojal i rozesmál. Není nijak světoborný, ale rozhodně stojí za to. Už se těším, až si ho za čas pustím znovu.

• 15.8.2016  00:24
    Interstellar (2014)

Umělecké dílo s perfektní atmosférou. Takto dotažený příběh se jen tak nevidí. Film na mě díky své emocionálnosti působí skoro jako očistná kúra. Vždy se po něm cítím jako znovuzrozený, a to opravdu silně. Tohle se Nolanovi povedlo...

• 15.8.2016  00:18
    Magnolia (1999)

Výborná mozaika příběhů o životě a lidské povaze. Hodně bych vyzdvihl herecké výkony všech postav.

• 24.7.2016  16:19
    Babovřesky (2013)

Jistým nedopatřením jsem bohužel viděl všechny tři díly. No, prostě slátanina a výplach mozku. Když už byste náhodou něco podobného chtěli vidět, tak to už radši Slunce, seno...

• 19.7.2016  13:27

Pěkné, i když mírně nedotažené a v několika momentech i tuctové, což je vzhledem k příběhově originální předloze škoda. Celkově je to ale rozhodně nadprůměr a pro mě příjemná změna.

<< předchozí 1 2 3