pabelito

Pavol Štrba

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.12.2013  00:59

krásne....... ale ten nemecký komentár mi FAK*T pílil uši

• 13.8.2013  21:38
    Strážci (2012)

Základný matroš - šesť hovoriacich hláv v podobe šiestich šéfov hypertajnej izraelskej služby - bol mega. Ale chýbala tomu zručná ruka dramaturga, ktorý by ten dokument nejak usmernil. Pre absolútne nezainteresovaného diváka je to tým pádom dosť chaoticky podané. Navyše, absentuje aj nejaká jednoznačnejšia chronológia udalostí. Ideologický odkaz je jasný a ťažko sa voči nemu dá niečo namietať. V podobných prípadoch musí ísť objektivita aj v takýchto povedzme publicistických dokumentoch tak trochu bokom. Rozhodne sa to - napriek výhradám - oplatí vidieť.

• 25.7.2013  08:17

Toto je fakt jeden z tých filmov, pri ktorých sa rozhodujem medzi "bolo to strašne super" a "bola to strašná hovadina". Skôr sa teraz prikláňam k tomu druhému, ale pripúšťam aj prvú možnosť. Jedno isté, toto je jeden z najšialanejších a najnetypickejších romantickych filmov ever.

• 24.7.2013  07:07
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Vyborny serial, aj ked trosku "ukecany". Ano, tie dialogy su bohovske, ale je to taky neustaly brutalny prilev slov, ze castokrat clovek nema cas vychytat vsetky pointy a zachytit vsetky vtípky. Menej, naozaj len trosku menej, by bolo v tomto pripade viac. Herci na cele s Jeffom Danielsom su skveli a na serialove pomery to ma aj skvelu hudbu. Vyborne komentare: pabelito :)

• 13.5.2013  00:14

POZOR SPOILER: Ako hovorí Jean Claude Van Damme "Tak tohle byla dobrá píčovina"

• 15.2.2013  10:00
    Ráj: Láska (2012)

Cynický, nechutný a veľmi posmešný film. Ten posmech by mal svoj fuknčný význam, ak by bol zároveň spojený s hlbšou psychologickou analýzou jednotlivých postáv. Ibaže nie je. Zostáva tak len "artovo" sa tváriacim MILF pornom plným starých tučných žien a mladých vychudnutých černoškov. Celé to zachraňuje len pomerne zaujímavá kamera a relatívne uveriteľné herecké výkony.

• 31.1.2013  18:14
    Woody Allen (2012)

Najextenzivnejsi dokument o Woodym EVER.

• 7.12.2012  17:32
    Præsidenten (2011)

Zaujímavý pohľad do zákulisia európskej politiky.

• 4.12.2012  23:11

Silný príbeh, trochu slabší film

• 23.10.2012  16:52
    Páli vám to? (TV pořad) (2004)

Hviezdička navyše za to, že mi jojka dala možnosť zasúťažiť si aj osobne:)

• 14.10.2012  14:06

Najslabší, najslabší, najslabší Woody Allen EVER. Pritom potencial to jednoznacne malo. Ale kazda jedna poviedka bola absolutne nedotiahnuta, akoby ich Woody pisal vo vlaku a bal sa, ze bude musiet vystupit uz na dalsej stanici. A ked zisti, ze este stale pokracuje v ceste, rychlo dopise dalsich par frkov a opat sa pozrie z okna a opat zisti, ze este nevystupuje. A zrazu je tu konecna stanica, scenar je hotovy a Woody povie "Srať na to, je to hotové". Woody, Woody... Nech sú pre teba moje dve hodnotiace hviezdičky výstrahou do budúcna!

• 9.7.2012  21:52

Tak sa nám v poslednom čase nejak roztrhlo vrece s komédiami o postihnutých:) Ale nič proti! Tento flámsky kúsok je určite z tých podarenejších a vtipnejších, podobne ako napríklad dnes už megapopulárni Intouchables alebo írsky Inside I'm Dancing. Ak by som ich mal zoradiť, Hasta La Vista by asi obsadila tretie miesto - chýba mi tam trochu hlbšia psychologizácia postáv, obcas je to strasne ploché. Ale ináč fajn road-filmík, určite odporúčam.

• 27.6.2012  00:18
    Pianistka (2001)

Tu nejde o to, či sa nám páči hlavná hrdinka, alebo či sa stotožňujeme s jej sexuálnymi úchylkami, alebo či chápeme jej pohnútky, alebo či s ňou súcitíme. Tu ide o parádny psychologický profil jednej smutnej ženy podaný až dokumentaristicky nejednoznačným spôsobom ponechávajúci nespočet interpretačných záverov. Nie (ad: pomo), na tento film určite len tak nezabudnete...

• 27.6.2012  00:14

Násilný, nechutný, krutý film, ktorý sa vôbec nepozerá ľahko, ale na ktorý tak ľahko ani nezabudnete. Fuj, fuj, fuj & štyri hviezdičky!!

• 21.6.2012  23:13
    Masterchef Australia (TV pořad) (2009)

Hodnotím len štvrtú sezónu, ktorú som videl celú. V porovnaní s americkou verziou trošku slabšie a to jedine zásluhou absentujúceho Gordona Ramseyho. Skrátka, chýba tomu taký ten "bad guy", ktorý občas treskne po stole, vyhodí tanier do koša a rozplače slabších súťažiacich:) Všetci tí porotcovia sú skrátka príliš mäkkí. Ináč je to zvládnuté fajn a veľkým plusom je aj prehliadka úžasnej Austrálie, do ktorej som sa počas tejto šou totálne zabuchol.

• 21.6.2012  20:45
    Ony (2011)

Príjemná sociálno-psychologická dráma a je fajn, že najmä so zameraním na ten psychologický rozmer problému. Chválim casting, pehavá Francúzka aj nahá Poľka potešili:))

• 21.6.2012  20:39

Ak by som napísal, že je to pseudointelektuálna sračka, tak by to nebolo fér, lebo až také komplimenty si tento film nezaslúži. Takže napíšem, že je to pseudointelektuálna megasračka, aby som sa priblížil pravde. Ale NAOZAJ pripúšťam aj možnosť, že chyba je vo mne a som kultúrny diletant a chrapúň a ide o veľdielo svetovej kinematografie a toho zlatého medveďa si to fakt zaslúžilo. Ja som sa ale prííšerne nudil a po sladkých 30 minútach spánku som opustil kinosálu čo som FAKT urobil možno len druhýkrát v živote.

• 21.6.2012  20:36

Vyzeralo to na celkom slušnú psychodrámu o jednom vyliečenom schizofrenikovi, ktorý po návrate zo špitálu hľadá cestu k svojej milujúcj žene. Vyzeralo to tak vlastne počas celého filmu. Až na posledných asi 30 sekúnd, keď si pán scenárista zmyslel, že minutáž sa končí a chcelo by to nejakú pointu. V slovenčine na to neexistuje výraz, takže po nástupe záverečných tituliek som sa zmohol len na spontánny výkrik WHAT THE FUCK???! A čo s tým KURVA má ten kocúr?!

• 19.6.2012  16:00

Silný príbeh, slabý film.

• 13.1.2012  07:35

Áno, trošku je to surové. Ale pod tými potokmi krvi sa ukryvaju hlboke filozofocke uvahy, ktore sa vam zamotaju do hlavy a neodidu odtial este velmi dlho. Nadherny film.

• 13.1.2012  07:26
    Bez servítky (TV pořad) (2009)

Velmi zabavna relacia:) "Kuracie prsia natrieme kecupom, zalejeme horcicou, posypene eidamom a dame zapiect". Bral by som to ako sociologicku studiu o stave nasej spolocnosti. Lebo narod, ktory zerie taketo sracky a este je schopny nazyvat to varenim, je podla mna v ramci Europy dost unikat. Bez servitky je proste taka slovenska commedy reality show:) (disclaimer: Ale ano, obcas sa tam varia aj dobre veci...)

• 13.1.2012  07:07
    Na nože! (TV pořad) (2010)

Absolútne nepochopenie konceptu programu zo strany dramaturga. Relácia vychádza z americkej reality show Masterchef, ceska mutacia je vsak iba obycajny "padělek". Zatial co Gordon Ramsey hlada najtalentovanejsieho "amaterskeho kuchara", Zdenek Pohlreich sleduje absolventov ceskych kucharskych ucilist ako robia "gulasovy zaklad". Cela ta relacia je zla uz od zaciatku, jej tvorcovia sa nevedia rozhodnut, co vlastne chcu a koho vlastne hladaju. Je to skoda, lebo Masterchef ma na celom svete miliardu mutacii a vo vacsine krajin islo o divacky trhak typu American Idol a v mojom pripade aj jeden z najoblubenejsich programov. Na Na noze mi uplne najviac prekaza vyber sutaziacich. Vacsinou ide o neskutocnych sedlakov, ktorych by Ramsey este na prvom castingu poslal "do prdele". Vrcholom je scena, ked vsetci dostanu ulohu spravit kuraciu roladu na hocijaky sposob a vsetci (ale uplne vsetci!) do toho draheho luxusneho francuzskeho kurata narvu zemlovku s petrzlenovou vnatou a vyslahanymi bielkami... Proste grc. (Fakt odporucam pozriet si ten Masterchef)

• 3.12.2011  10:00
    50/50 (2011)

Citovo vydieračským filmom sa spravidla oblúkom vyhýbam a dlho som váhal, či mi tento snímok stojí za tých 100 minút života. Téma smrteľných chorôb je veľmi tenký ľad, po ktorom sa ťažko korčuľuje bez toho, aby sa človek neprepadol do jazera plného slzotvorných klišé a filozofických pičovín o zmysle života. Všetky tie rakoviny a nevyliečiteľné pohlavné choroby a mentálne postihnutia totiž útočia na prvú signálnu a točiť o nich dobré filmy je preto - uznávam - ťažké. Ak si navyše tvorcovia zvolia ako žáner komédiu, zaváňa to trapasom. V prípade 50/50 to na počudovanie dopadlo skvele. Žiadna veľká sranda to síce nebola, ale človek má väčšinu filmu taký smutno-smiešny úsmev na tvári a hovorí si, že ak existuje spôsob, ako sa s podobnými situáciami vyrovnať, tak by sa to malo robiť približne takto. Seth Rogen opäť skvelý, ten svoj "WTF character" by si už mohol patentovať:)

• 16.7.2011  17:42
    3 (2010)

1 škaredá Rakúšanka, 1 bisexuálny árijský genetický inžinier a 1 latentný homosexuál s odrezaným semenníkom. To by sme mali postavy. Dej: každý šuká s každým. Celé je to popretkávané pseudointelektuálskymi citáciami od Spinozu a Nietscheho a samozrejme - keďže sme v Nemecku - nevyhneme sa ani klasickému nemeckému nacistickému komplexu (nepamätám si film z tamojšej produkcie, v ktorom by nepadlo ani raz slovo svastika, hitler, alebo nacizmus). Celý ten film je jedna veľká póza, po scenáristickej stránke totálne priehľadná záležitosť a po hereckej - absolútne bez emócií.

• 23.4.2011  22:52
    Oko dravce (2008)

kedze ide o nemecko-americky pocin, vyjadrim sa tak, aby mi rozumeli clenovia oboch castov, ktori zabludia na csfd: OBER-SHIT! po slovensky oberkokotina, po cesky píčovina, po madarsky picsung, po polsky kurwowyna trilerowa americzka...

• 23.1.2011  01:55

krasny, jednoduchy, neprevratny dobre natoceny film, ktory sa - napriek tomu, ze ide o road movie - nikam neponahla. a nakoniec vo vas zanecha pestru zmes vselijakych pocitov. v mojom pripade prijemnych.

• 20.1.2011  02:34
    Planety (TV seriál) (1999)

Z dokumentov BBC mi spravidla pada sanka a mozem ich pozerat znova a znova a sanka pada stale nizsie a nizsie, az mi nakoniec odpadne aj cela čelusť (trochu prehanam:). Bohuzial, pri The Planets tomu tak nebolo. Tym nechcem povedat, ze ide o zly dokument. Ale s Attenboroughovymi Blue Planet, Live in Undergrowth ale predovsetkym Life (!!!) sa to tentoraz neda porovnat. Kazdopadne, The Planets sa oplati pozriet. Aj bez tej neodpadnutej sanky.

• 7.1.2011  12:29

americka kaviarenska intelektualska lavica opat utoci. obcas sa pytam, preco sa ti newyorski salonni komunisti a'la oliver stone, michael moore alebo sean penn neprestahuju do nejakej menej kapitalistickej krajiny, ked im je z tej ameriky tak zle. (*) update: vzdy mam dilemu, ako hodnotit podobne dokumenty: ci z hladiska mojho stotoznenia s vypovedou daneho diela, alebo sa pokusim o odosobnenie a uplatnim cisto "filmarske" kriteria. druha moznost ale v sebe potencialne skryva diabla. sebevybornejsi vizualne dokonaly film oslavujuci napriklad to, aky bol hitler fasa chlap (prehanam), hodnotime z akeho hladiska? so stoneovymi (moorovymi, atd) dokumentmi je to podobne. resumé: v tomto prípade zotrvávam na nizkom hodnotení, ale pridavam jednu z hviezdicku za humor, lebo ked sa clovek fakt trochu odosobni, ten film je v podstate dost fasa sranda (**)

• 8.12.2010  15:08

woody, woody... stale je to dobre, ale toto bol jeden z tvojich najslabsich kusov. nieco tomu chybalo a ked pridem na to, co presne, napisem ti este raz. ale je fakt, ze cim si starsi, tym mas lepsi vkus na herecky - tou naomi si ma potesil a tou indkou si to totalne zabil:)

• 9.8.2010  06:02
    Panelák (TV seriál) (2008)

z globalneho hladiska je to "junk ako hovädo", ale z toho nasho slovenskeho to urcite nie je relativny odpad.

<< předchozí 1 2 3 4