jiziczek

jiziczek

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.2.2013  17:01
    Mrňousci (TV seriál) (2006)

Animace zasazená do reálných kulis, navíc vtipně vypointovaná. Půvabné dílko. A hezky se po tom usíná :)

• 12.2.2013  16:38

Vlastně ani nedokážu definovat, čím mě tenhle film dostal. Snad je to tou atmosférou, která není ani poklidná, ani přepjatá... K tomu celkem uvěřitelně zahráno. A dokonce ani nemám pocit, že by ze mě chtěli ždímat emoce, ačkoli se jim to celkem daří.

• 12.2.2013  16:28

Hodně mrazivý film. Konečně měl někdo odvahu, ukázat mateřství taky z jiné než růžově pozitivní stránky. A Tilda je naprosto úžasná.

• 29.1.2012  15:54

Woody si splnil sen a natočil film ve městě, které zbožňuje. Já jsem si splnil sen, že jsem se dožil této jeho zhmotněné představy. Ano, Woody už má evidentně nejlepší léta za sebou, nicméně i z tohohle filmu je stále patrná jeho poetika. A to je přesně to, co na něm miluju. Takže jen tak dál. Na další film se už moc těším.

• 23.5.2010  17:06

Až na pár detailů velmi přesně zobrazené dění v Německu na přelomu šedesátých a sedmdesátých let a dál. Vcelku objektivně zobrazené okolnosti vedoucí ke vzniku RAF a velmi autenticky předložená tísnivá atmosféra především ve vězení (i svou délkou).

• 23.5.2010  16:51

Místy velmi přitažené za vlasy, ale pokud se člověk chce bavit, tak se baví, až mu tečou slzy. Bizarnost podpořená stylem animace a dějem nezná mezí.

• 15.4.2010  19:21

Zajímavý film se silným tématem, podaný často s hořkým úsměvem. Snad jen zpočátku matoucí opakování scén z různých pohledů bylo trochu zvláštní. Pro mě osobně lepší než Tajnosti.

• 4.1.2010  18:23

Konečně Bergman, který mě neuvrtal do depresí ;) Krásný film.

• 4.1.2010  17:21

Woody se vrací opět tam, kde sklízel největší úspěchy. Ne, že by jeho poslední filmy nebyly dobré, naopak. Jakobych v hlavním hrdinovi viděl samotného Woodyho, jen v jiném těle. Woody nás zase poučuje o absurdnosti vztahů, a opět velmi vtipným způsobem. Dlouho jsem se takhle v kině nepobavil. Jo a skvělé herecké obsazení.

• 13.12.2008  11:51

Strhující film o bezmocnosti člověka domoci se spravedlnosti a o boji s vládou a předsudky. Až se mi z té atmosféry udělalo špatně. Určitě byl tento pocit znásoben skutečností, že jde o film podle skutečné události. A v neposlední řadě skvělé herecké výkony.

• 10.11.2008  00:24
    Čas umírat (2007)

Nádherný poetický film, plný krásných záběrů a hlavně herecký koncert jediné herečky (a psa, který hraje fenu;) ). Vždy, když už to vypadalo, že film sklouzne do sentimentality či patosu, zachránila to nějaká odlehčující scéna či monolog. Na to, že je hlavní představitelce přes devadesát let, klobouk dolů.

• 10.11.2008  00:14
    Sedmikrásky (1966)

Dlouho jsem se na tenhle film těšil a musím říct, že právem. Je to nejspíš ten typ filmu, který si buď zamilujete, nebo ho budete takřka nenávidět. Já jsem zatím na první pohled okouzlen.

• 24.9.2008  22:53
    Hank a Mike (2008)

Myslím, že tenhle film rozhodně pobaví. Ten, kdo má rád absurdity a bizarnosti, si rozhodně přijde na své. Ne že bych jako dítě nějak fantazíroval o velikonočním zajíčkovy, ale rozhodně jsem si ho nepředstavoval tak, jak je zobrazen ve filmu (kouří, chlastá, je sprostej, ...). Od začátku až do konce se film opírá o výborný hudební doprovod, a to je dobře. Jediné, co mi snad vadilo, byl až příliš přehnaný, kýčovitý happy end. Jinak ale nemám, co bych vytknul.

• 14.8.2008  23:56
    Hřmění divadla Sklep (divadelní záznam) (2000)

Parodie na všechny takzvaně intelektuální potlachy, které mají nulovou sledovanost. Dnes už klasika:)

• 16.7.2008  11:50
    Na plovárně (TV pořad) (1998)

Pořad plný zajímavých hostů, inteligentních a netuctových otázek i odpovědí.

• 15.3.2008  22:29
    Juno (2007)

Konečně pohled na těhotenství mladistvé z trochu jiného úhlu. A k tomu skvělá hudba.

• 11.3.2008  21:30

Uplně se to stydím napsat, ale smál jsem se od začátku až do konce... Občas jsem si sice položil otázku, jestli bych neměl být spíš zděšen, ale nakonec jsem se vždycky smál. Krásné, kruté a pravdivé zároveň.

• 11.3.2008  21:27

Naprosto absurdní děj a režisér nás ani nenechá se do toho ponořit, pořád si s námi hraje. Ale na Triera docela málo psycho ;)

• 23.2.2008  18:39
    Občan Havel (2007)

Ne že bych byl nějaký jeho velký fanda, ale tenhle dokument o něm se opravdu povedl. S lehkostí, a jako bychom tam byli, proplouváme všemi jeho funkčními obdobími, vidíme zákulisí české politiky i 'obyčejný' život prezidenta. Na to, že má tento dokument skoro dvě hodiny, tak po celou dobu neztrácí tempo a nenudí. Možná se může místy zdát docela dost antiklausovský, ale na druhou stranu vyjadřuje jenom subjektivní názory. Každopádně skvělý nejenom dokument, ale i film.

• 21.2.2008  00:11

Muzikály ne, ale muzikály od Tima Burtona ano! Typicky zvláštní burtonovská atmosféra, podpořená solidními pěveckými výkony (ačkoli jsem měl s Deppem zpočátku problém, nicméně duety s Helen B. Carter byly skvělé). Navíc zajímavá část s představami hlavní hrdinky o budoucnosti. A všechno je to zakončeno pohádkovým happy endem (pohádkovým ve smyslu, že zlo je potrestáno, ne že by to bylo jako z pohádky:)).

• 29.1.2008  19:46
    Dexter (TV seriál) (2006)

Velmi povedený a hlavně originální seriál, jehož hlavním hrdinou, a v podstatě i kladným!, je masový vrah... Navíc je nucen předstírat veškeré emoce, jelikož žádné "opravdové" nemá.

• 21.1.2008  22:14
    Truman Show (1998)

Reality show bizarních, ba přímo obludných rozměrů.

• 21.1.2008  22:12

Další film, na který když si vzpomenu, tak drogám nepropadnu... Uhnívající ruku jsem měl před očima ještě několik dní, ble ;)

• 21.1.2008  21:58
    Irina Palm (2007)

Místy úsměvný, místy dojemný... zkrátka pěkný film.

• 21.1.2008  21:52

No, možná by WA měl natrvalo přesedlat na jiný žánr,než jsou jeho typické dramatické komedie (komediální dramata?), jelikož tyto mu v poslední době moc nejdou...

• 11.1.2008  17:45

Řekl bych že jde o celkem nepovedený víkendový výlet jedné (ne)normální americké rodinky...:-D Absurdita střídá absurditu aneb degradace amerického snu.

• 8.1.2008  14:48
    Once (2007)

Úžasný film, takřka mě odrovnal. Hudba naprosto senzační, ale ten film bych k muzikálům rozhodně neřadil... V málokterém filmu se stane, že holka klukovi vyzná lásku, aby spolu nakonec nezůstaly. Sympaticky, trochu dokumentárně natočené, příjemní "herci" a znovu ta skvělá muzika. Prostě perfektní.

• 15.10.2007  19:54

Obával jsem se přenesení seriálu na plátno, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Slabého místa jsem si nevšiml, naopak jsem se chlámal od začátku do konce. Prostě jako bych si pustil tři nebo čtyři díly seriálu.

• 16.5.2007  17:58

Není to uplně perfektní, ale skvělé jo. Dokonale promyšlený zločin, jenže - náhoda je blbec. A tak je vrah obviněn z jiné vraždy, než kterou doopravdy spáchal (jak krásně absurdní - zločin dojde trestu).

• 6.5.2007  19:23
    Forrest Gump (1994)

Jeden z mála filmů, neřku-li jediný, u kterého se v jednu chvíli smíchy válím po zemi a vzápětí uroním slzu...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7