jiziczek

jiziczek

1 bod

• 4.2.2007  16:22

Krásné dílo, v mnohém převratné. A v delší verzi (207 min) na vás čeká něco originálního - několikaminutová přestávka!

• 4.2.2007  13:02
    THX 1138 (1971)

Neustále se opakující věty, obrazy a zvuky. Nádherná práce z kulisami a barvami (černá x bílá). Typický George Lucas. Prostě psycho.

• 4.2.2007  12:46
    Vetřelec (1979)

Tísnivé šero, hrůzu nahánějící kulisy, depresivní zvuky, nikdy nekončící blikání a úžasný Vetřelec. Prostě všeobklopující hrůza. Nádhera!

• 3.2.2007  00:13

Přiznám se, ani zapnul jsem to náhodou a ani jsem to nedokoukal...;-)

• 3.2.2007  00:10

Fabulace ve stylu Cimrman.

• 2.2.2007  23:48

Být to natočeno dnes, se zvukem, stálo by to za ... Ovšem geniální propojení kamery a hudby dává tomuto snímku neuvěřitelnou sílu. A vzhledem k době vzniku na mě střihové chyby působí naprosto kouzelně.

• 28.1.2007  16:44
    Kmotr III (1990)

Grandiózní finále této ságy. Al Pacino jakoby se trochu vyšťavil už ve dvojce, ale nové tváře to krásně oživili. Opravdu krásné završení v opeře....a poslední scéna, taková jakoby tečka, že pokračování už nebude. Nádherných devět hodin celé trilogie.

• 28.1.2007  16:38
    Kmotr II (1974)

Lepší pokračování snad ani nelze natočit (a to byla laťka nasazena proklatě vysoko). Al Pacino podal životní výkon.

• 26.1.2007  22:37
    Kmotr (1972)

Úžasná atmosféra, neustále čekáte, co se stane. A i když tušíte, co že se to má stát, stejně vás to překvapí.

• 26.1.2007  22:31

Možná mě to neuspokojilo tak, jak jsem předem čekal, ale i tak to bylo krásné. Asi většina nás nejdřív viděla Kill Billa, takže se tohle potom celkem těžko hodnotí. Je zde jasně vidět, co všechno pana QT inspirovalo i to, co dotáhl někam dál. Určitě to stojí za shlédnutí!

• 25.1.2007  15:32

Smál jsem se, až jsem se za břicho popadal, to je fakt. Jinak byl ten film místy až příliš drsnej (židovská otázka), nedivil bych se, kdyby ho zasypaly miliony žalob. Nicméně ftipné to skutečně je, názorně to ukázalo debilitu, povrchnost a pruderitu Amíků. Taky se mi líbilo, jak si udělal srandu z fanatickejch křesťanů (mě by asi ukamenovali, protože bych se jim chlámal už od začátku) a jak zesměšnil Pamelu. Ona se opravdu i ve skutečnosti chová jako slepice:)

• 25.1.2007  15:24
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Tak tohle bylo ještě drsnější než sem si to představoval. Herecké výkony byly snad až moc přesvědčivé. Tenhle "večírek" jak tuto konferenci nazvali, měl strašně dusivou atmosféru. A ten ultračernej humor (...půjde to tak rychle, že by se i Charles Darwin divil...). Jedna z posledních vět to vystihla: Zažijeme vůbec ještě ňáké svítání?

• 22.1.2007  17:03
    Plán B (2001)

Jelikož jsem byl pod vlivem prášků a nemohl usnout, přišel mi tenhle film vhod. Pobavil jsem se, zabil čas a viděl svou oblíbenou Diane Keaton v roli, která jakoby vzešla z pera Woodyho Allena. Na druhou stranu netvrdim, že se na to budu koukat někdy znova.

• 22.1.2007  16:45

Kdo neviděl, neuvěří. Realisticky zachycená práce nevšedního pána s citem pro krásu přírody. PS:já bych na to neměl trpělivost, kdyby mi ty šutry pořád padaly...:)

• 17.1.2007  23:37

Krásný zajímavý film. Prolínání snu a reality. Papírové dekorace (nikdy bych nevěřil, co všechno lze vytvořit z papíru:) ) Jinak tradičně přesvědčivý výkon GGB, a opravdu vtipná scéna s papírovým autíčkem.

• 17.1.2007  23:30
    Metropolis (1927)

Něco tak úžasného jsem snad ještě neviděl!!! Tak nádherná filmová práce se nevidí. Co by za ty triky dali dnešní filmaři. Po technické stránce je to na neuvěřitelně vysoké úrovni, vzhledem k době vzniku. Kamera je úchvatná, experimetující... Tenhle film má neuvěřitelný žánrový přesah...od romantiky, komedie, přes sci-fi a fantasy, až po drama a horor. Smekám klobouk, který kvůli tomuto účelu začnu nosit, a to jak před tvůrci, tak i před výkony herců (především Brigitte Helm). A ty kulisy!!! Škoda jen, že se nezachoval celý, jinak po právu filmový a kulturní klenot.

• 6.1.2007  23:19
    Daredevil (2003)

Nevim tak uplně, co si o tom mam myslet... Takový obyčejný komiksový příběh, zloduch sympatišťejší než "hrdina", kterýmu navíc namlátí pěkná holka... A v těch akčních scénách je strašně moc vidět zásah počítače. A to se mi nelíbí.

• 6.1.2007  23:06

Zajímavý thriller, s pěkným hereckým obsazením a slušnými hereckými výkony... ten konec byl ale snad až moc zamotanej ne? S každám dalším záběrem zvrat...

• 6.1.2007  22:57
    Švindl (2002)

loupež takřka jako každá jiná, jenom ten konec byl nějak hrozně moc zamotanej...

• 6.1.2007  22:32
    Samsara (2001)

Co mě určitě zaujalo, bylo výtvarné pojetí - překrásná příroda, barevnost a všudypřítomné ticho. Utkvělo mi nekolik scén, například zajímavě sestříhaný milostný akt, prokřupání prstů po třech a čtvrt letech, pověšení dítěte na háček, zajímavá sexuální praktika:) a poslední scéna. Takže co je důležitější? Ukojit tisícerou touhu, nebo zdolat jedinou?

• 6.1.2007  22:09
    Gappa (1967)

Je to vyloženě krásně nedokonalý, a to snad ve všech ohledech... Co se technické stránky týká, sem tam je vidět špatný stín, Gappa létá bez jakéhokoli pohybu a nic jí nemůže nikterak ublížit, pod vodou chybí bublinky, tanky odskakují jako angličáky, apod. A na konci pár dojemných proslovů včetně jednoho antifeministického. Budete se při tom určitě bavit a uvidíte, jak se objímají "ještěrky" :)

• 3.1.2007  23:02

takový ten příběh o nekrásné, ale zato inteligentní holce... ale je to zajímavě, živě natočené, je z toho cítit lidskost (ne jako z těch amerických filmů podobného typu)... a hraje k tomu krásnej "džezík" PS:nakonec najde svého prince ;-)

• 3.1.2007  21:38
    Bio Ráj (1988)

Půvabný pohádkový snímeček o malém filmovém nadšenci. Je to jednoduše krásné, vtipné, okouzlující, dojemné, atd. Škoda slov, tohle se musí vidět!

• 3.1.2007  21:19

Ačkoli nemohu říct, že by mě tento film vyloženě nadchl, i tak si myslím, že je to film výborný. Až na pár minut ke konci první poloviny jsem se opravdu bavil, místy dokonce rozplýval. Scéna s neposednou kočičkou, řežiserův opakovaný sen, vyznání obdivu k režisérským kolegům... Prostě pěkný film o filmu a všem kolem.

• 2.1.2007  18:13

Co k tomu říct? Kdo má rád Aardman studio a Nicka Parka, přijde si určitě na své. A kdo by ho třeba neznal, ten ho pozná a zamiluje si ho. Je to sice trošku jiné než jejich krátkometrážní výtvorky, ale je to stále skvělé. Obsahuje spousty odkazů, např. akční scény á la Indiana Jones a jeho klobouk.

• 2.1.2007  18:12

Česká pohádka ve stylu Andersena Klasická pohádkovost ustoupila jakémusi uměleckému úmyslu, z čehož se nakonec vyvinula neuvěřitelně ponurá atmosféra. Děj je celkem originální, herecké výkony už tradičně dobré. Ovšem krásná a nevinná Libuška Šafránková konečně nastavila taky druhou tvář a ukázala se jako taková mrška, které byste ale stejně všechno odpustili.

• 2.1.2007  18:11

Třeba si toho nevšimnete hned, ale ta pohádka je celá veršovaná. Pravda, nejsou to verše psané rukou Básníka (s velkým „B“), ale zajímavé to jistě je. Jinak je tu všechno jako v jiných pohádkách té doby, tedy hloupý monarcha, chůva, která si může dovolit naprosto cokoli, král, kterého princezna nechce, atd. A navíc ještě kuchař a jeho vařečky. Určitě stojí za opakované shlédnutí.

• 2.1.2007  18:09
    Moulin Rouge (2001)

Když se necháte vtáhnout do toho davu lidí (vtáhne vás to určitě), tak budete asi jenom žasnout. Někoho může zarazit výběr hudebních skladeb, ale i Nirvana a Madonna nakonec do děje z přelomu 19. a 20. století zapadnou. Stejně jako celková kýčovitost prostředí, která koneckonců ke kabaretu patří. A výkony herců-zpěváků jsou prostě bravurní.

• 2.1.2007  18:08
    Donnie Darko (2001)

Velmi zajímavý film, který velkou vahou stojí na výkonu Jakea Gyllenhaala. Během sledování vás bude napadat spousta otázek typu Co tam dělá ten králík?, a když už si budete myslet, že jste našli odpověď a všechno pochopili, další záběr vás vyvede z omylu

• 2.1.2007  18:07

Film se strašně zvláštní atmosférou. Určitě ji způsobuje skvělá kamera a hlavně nezaměnitelná hudby Thomase Newmana. Jinak herecké koncerty Kevina Spaceyho a Annette Beningové, nádherná rajcovní scéna s Menou Suvari ... prostě radost pohledět.