Radiq

okres Olomouc
Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93
    • 19.2.2019  12:54

Usínací, to je první, co mě u toho napadlo. Pro fanoušky původního Blade Runnera je dobrá zpráva to, že si to dokázalo udržet jeho podobnou atmosféru. Ono to vůbec není špatně zpracované - parádní atmosférická hudba a k tomu to vykreslení světa, to nemá chybu. Problémem je ale zase děj - zatímco v prvním díle se řešila schopnost replikantů milovat, tady se řešila jejich schopnost plodit. Takže jestli natočí další pokračování, asi bude hlavní zápletkou schopnost mluvit se zvířaty a oženit se s koněm. Další absurdita byla ta projekce holografické přítelkyně. Najdou se tam asi dvě-tři scény, které mě oslovily, ale jinak to není žádná sláva... a bylo to moc dlouhé. Jo a jinak takhle malé závěrečné titulky jsem snad ještě neviděl, protože jsem je skoro neviděl... A tenhle film už taky vidět nemusím.

• 18.2.2019  08:40

Na to, kolik je tam černochů a kolik černochů tam jakože chcípne, nenajdeme tam skoro ani kapku černošské krve. Ono ani toho zabíjení tam moc vidět není. A to je pro marvelovku trochu nuda. Jo, prostě mě tohle nasralo a v podstatě ani moc nebavilo. Samotnej nápad s technologicky vyspělou Wakandou skrytou kdesi v pralese pod rouškou clony podobné z té v Inhumans na měsíci, mě moc nenadchnul. Nečekal jsem prostě, že to tvůrci tak přeženou, že to bude jak ze sci-fi filmu. Ani ty postavy nemají potřebné charisma a co je nejhorší, není to sranda. Ale vůbec. Jinak nějaké velké řešení rasové otázky jsem v tom neviděl. Jednu hvězdu přihazuju za Andyho Serkise, jehož postava Ulyssese Klaueho se superrukou je tam asi nejvíc cool.

• 17.2.2019  20:06

Z mýho pohledu nepřehledné a nesrozumitelné, ale prostě šlo o prachy, o hromadu PRACHŮ. Plno různejch zkratek, pojmů, věcí z oboru, odborných výrazů a mezitím asi i slangu (ne, fakt jsem to nedokázal rozlišit). V podstatě jsem se v těchto věcech ztratil hned na začátku a pak jsem čekal, kdy se najdu. Ale čekal jsem marně - jede to takhle od začátku do konce... a vůbec mě to nebaví. Vlastně na něco jsem čekal - až ten průser konečně praskne... ale je to dlouhé a nezáživné čekání. Dozvíme se, že ekonomika je svinstvo a ekonomové svině, ale komu to nebylo jasné doteď, asi to nepochopí ani do budoucna. Prostě to vysvětlí, proč se to tenkrát v USA tak posralo a že za to vlastně může chamtivost. Ve filmech typu Zeitgeist ale tohle předpovídali už dávno. Herecké výkony docela dobré, ale nic, co by nějak vynikalo. I když to nebyl úplnej průser z obecného pohledu, z mého docela jo.

• 16.2.2019  19:34

Tak tohle mě docela příjemně překvapilo. Nečekal jsem, že v našich končinách se vůbec něco takového (podobného) mohlo dít a že někdo takovej (podobnej) existoval. Takže asi budu realista a budu předpokládat, že takový svině existují i teď, akorát o tom nevím, protože se o to nezajímám. K filmu: začne to jako solidní retro a rozjede to seznamovací scény s jednotlivými charaktery. A pak to přijde - začnou lítat miliony, miliardy, podvody, vyhrožování a nějaké to zabíjení. Hmm, docela mě to chytlo. Víc mě ale chytla Vica Kerekes, a já bych ji na oplátku chtěl chytit taky, třeba i za prsa, které nám tady ukáže. Ale bohužel její postava zůstala dost nevyužitá. Škoda, protože je to asi nejkrásnější československá herečka. Duo Vaculík/Vetchý standardní kvalita. Přece jen se ale necházíme v česku, takže žádnou velkou akční jízdu nebo drsnou školu nečekejme. Je to prostě výpověď doby a toho, co nám obyčejnejm lidem zůstalo skryto. Ke zpracování nemám žádné výtky, až na ten často epileptický/schizofrenický střih, kterej mi k tomu neseděl.

• 8.2.2019  20:51
    matka! (2017)

Kdo tohle vymyslel, tak nevím, co si myslel. Na jednu stranu strašně mysteriozní, na druhou stranu strašně nepochopitelné a na třetí stranu v podstatě bez pointy... nebo s pointou, která je úplně tupá. Tohle Aronofsky prostě pořádně nepromyslel a vytvořil strašnou slátaninu, která ze začátku ve mě vyvolává přísloví "Host do domu, hůl do ruky" a já čekám, co z toho vznikne dál. A ono vznikne kroucení hlavy a stupidní vývoj děje, až to zahučí do psycho obrátek a mám dojem, že si z nás diváků udělal Aronofsky tak trochu debila... a taky mám dojem, že to má něco společnýho s biblí, takže další mínus. Vůbec mě to nebavilo, s výjimkou solidních hereckejch výkonů. Pro nadržence - Jennifer Lawrence ukáže částečně kozy. Ale ty už asi všichni viděli. Takže na tom filmu vlastně není nic, co by tam bylo dobrého k vidění. Ještě je tu druhá možnost - že nedokážu takovéhle snímky docenit. No, jestli jo, tak nedokážu, a co jako... Aronofsky si to u mě posral už Noem, tak ten odpad má za to!

• 5.2.2019  23:16
    Mlčení (2016)

Dobře jim tak! Nevím, proč to chtěli šířit po celým světě. Docela ty Japonce chápu, že tam nechtěli křesťanství. Taky voni si tam přijdou jak nějakej Cyril a Metoděj a myslej si, že si z nich sednou všichni na prdel. Nesedli, právě naopak - a tak jediný, co může být Japončíkům líto, tak že kvůli tomu nemaj státní svátek. Ani nevíte, že žiju v době, kdy už můžu otevřeně řict, že náboženství je blbost a zlo. A takovej je i tenhle film. Všichni tam umí mluvit anglicky, samé boží bláboly a nesmysly, všichni ti oblbnutí pobožní pitomci šikmoocí a lámu si hlavu, co vede člověka k tomu, že se upne k bohu. Nechápu, proč Scorsese sáhnul zrovna po téhle látce - buď je asi taky hodně věřící nebo se asi posral v kině. Jsou tady 2 věci, co musím uznat - výprava a to, že jsem se o této historické kapitole vůbec dozvěděl (o španělské inkvizici jsem už slyšel a tu navíc nikdo nečeká... ale o japonské slyším poprvé) - ale díky nudnému a dlouhému ději ani to nemůžu zohlednit v mém hodnocení. Takhle rychlej odpad jsem už dlouho nedal. Myslím, že tohle může brát jen věřící diváky. Ještě jedna věc mě tam zaujala a pobavila - že ten jeden japonskej dědula vypadal jak Dr. Plzák, chch. Jo a jinak taky ještě ksicht Adama Drivera, protože to je hroznej ksicht. Nechápu, proč do toho vůbec šli herci jako Andrew Garfield a Liam Neeson - asi kvůli Scorsesemu...

• 5.2.2019  09:53

Obsahuje spoilery: Hm, tak opět jak jsme zvyklí z předchozích dílů - všechno zkurveně přehnané. Přehnané kung-fu, přehnaná akce, přehnané extrémní sporty, přehnané přestřelky, přehnané bitky, přehnané skoky/salta, přehnané automobilové honičky, nikoho z těch dobrejch netrefí a nezabijou, ou šit. Navíc všechno je tak zběsilé, že si plno věcí ani nejde všimnout - chtělo by to víc zpomalenejch záběrů, když už tam vymejšlijou takovy kraviny. Xander Cage kolem sebe shromáždil partičku, která se podezřele podobá té z Rychle a zběsile, případně Expendables a taky to smrdí stejným přístupem k ději (nikoho nenecháme napospas, jsme největší borci a musíme hodně hláškovat). Docela pobavily scény s Neymarem Jr. a škoda, že tam nebylo víc Gibbonse (když se tam zjevil nakonec, s vyholenou hlavou a jen jedním zatmaveným sklem brýlí, tak konečně začal vypadat jako správnej drsňák).

• 3.2.2019  22:10

Ta závěrečná akční jízda s vlakem to úplně zabila (hlavně jak vjede autem na koleje, strhá pneumatiky a pak po nich jede jak vlak, no ty voe...), ale v mnoha ohledech to bylo lepší, než jednička. V mnoha ohledech ale taky horší. Takže v podstatě kvalitativně stejné. Stejně blbé. Ani mi nevadila absence Xandera Cage (Vin Diesel). Vadilo mi ale to, jak moc sci-fi byly některé ty zbraně a jiné věcičky. Nejvíc se mi líbily ty auta, hlavně to první, s kterým Samuel L. Jackson zdrhne na začátku (jak měnilo barvy podle toho, jak na něj dopadalo světlo, to byla nádhera). No ale jako film je to strašnej nesmysl, kterej snad ani neměl nikdy být natočenej. Kouknul jsem na to jenom kvůli tomu, že natočili trojku...

• 3.2.2019  19:56
    Amistad (1997)

Historické fillmy podle pravdy, to je asi tak jediné, co Spielbergovi fakt jde. Samozřejmě ale i tady se najdou jeho typické trapné výjevy, hry na emoce a přehnaně dramatizované scény (např. černošské nadávky/výhrůžky kdykoliv a komukoliv formou řevu v jejich jazyce, náhlé samonaučení angličtiny Give us us free, procházení bible podle obrázků atd.). Prostě ty jeho podělany spielbergoviny... respektive hollywoodoviny. Jinak příběh je to zajímavej, člověk se zas přiučil něco z americké historie a jiné právnické drama z téhle doby asi neznám, takže to byly zas plusy. Kdysi jsem tomu dal 5 přehnaných hvězd, ani nevím proč. Tentokrát to vidím spíš jako lepší průměr, možná by si to i ty 4 zasloužilo, ale nebudu to hrotit. Za zmínku stojí herecké výkony Matthewa McConaugheyho, Djimona Hounsoua a pak hlavně Anthonyho Hopkinse, kterej ty starý páprdy dycky uměl zahrát tak skvěle, že si myslim, že od té doby, co to natočil, už musí být mrtvej, ale on to prostě uměl zahrát už v mladším věku. Prostě on byl dokonalej.

• 1.2.2019  22:49

Začne to zase vyprávěním přikrášlené historky Cheech Marinovi, jak to udělal Steve Buscemi v Desperadovi. A ono se s Desperadem musí hodně srovnávat... a vždycky vyhraje. Tohle je dějově moc složité - státní převrat, kartely, CIA, FBI, ATF, žoldáci nebo co, intriky a plány, které se neustále mění a nevím, kdo je s kým a kdo proti komu a zrady atd. Přestřelky, kdy těla střelenejch odlétají metry daleko už nebaví. Herecky to byla kvalitní sestava, ale děj nebyl teda vůbec dobrej, stejně jako postavy. Johnny Depp v těchto dobách ještě měl u mě nějakej kredit, ale jeho prohnilej agent s nepochopitelným chováním a hlavně pak střílející slepec, to bylo hodně přehnané, hooodně přehnané. Zklamalo mě, že Salma Hayek se tam skoro neobjevila. Potěšila účast Dannyho treja, Evy Mendes, Mickeyho Rourka i Willema Dafoe, ale jejich postavy byly buď zbytečné nebo blbě vymyšlené. Samotnej mariachi Banderas taky dost o ničem a že všechno přežije, nikdo ho netrefí a on trefí všechny, to už je taky trapné. Prostě tohle je zklamání, obzvlášť ve srovnání s povedeným Desperadem.

• 31.1.2019  23:02
    Desperado (1995)

Tohle je první film od Rodrigueze, který jsem viděl a hned mě to dostalo. Nejde jen o dokonale napsané a zahrané role, co hrál Steve Buscemi a Quentin Tarantino, ale i hlášky, které na nás sypal El Mariachi Banderas. K tomu krásná Salma Hayek, co víc si přát. Jasně, je tu až moc střílení a toho, že to vždy přežil a že při střílení skoro nemířil... ale to už tak nějak patří ke stylu toho filmu. Propojení s prvním dílem tam bylo, ale čekal jsem, že víc vysvětlí vztah mezi Mocem a Buchem (Moco a Bucho, ne Moc a Buch, i když by to znělo vtipně, chch). Kdysi jsem tomu dal 5 hvězd, ale po letech už to není zas taková bomba. I když doporučení tomu dávám.

• 31.1.2019  22:54
    Mariachi (1992)

Neboli hromada knírkatejch mexikánců s kudrlinama. Upřímně, je tam docela dost blbostí a je z toho cítit ještě málo zkušeností s filmem... a nebo ten malej rozpočet. Nejvíc mi na tom vadily ty obrovské díry ve scénáři, pak většina hereckých kreací, chabé zpracování a že to místama vypadalo jak nějaká telenovela nebo indickej film. Chápu okolnosti vzniku a vzhledem k tomu - všechna čest. Celkově to je spíš takové béčko... ale má to dobrej nápad a je to kvalitní základ pro Desperado.

• 30.1.2019  21:12
    Wind River (2017)

Super krimi, kde nemusíme být oblbovaní nějakým trapným nečekaným zvratem. Tady jde hlavně o čas, než zmiznou ve všem tom sněhu a mrazu všechny stopy. A oba hlavní herci, hlavně díky vynikajícímu scénáři a režii, působí opravdu uvěřitelně a hrajou parádně. Tak dobrou atmosféru jsem už dlouho nezažil. Z Taylora Sharidana se vyloupl fakt dobrej tvůrce a stojí za to ho sledovat.

• 29.1.2019  23:25

Nejdřív jsem si myslel (asi podle plakátu), že to bude něco jak filmy od Wese Andersona. Ale tohle je oproti němu až moc vážné. A divné. Ale tak divně divné. Přístup k děckám byl zajímavej (i když to je zakázané slovo) - vždy jim říkat pravdu, držet se svejch zásad, nebát se jim dát nůž, učit je samostatnosti a vlastnímu myšlení, nepřikrášlování světa. Ale někdy je to vyháněné až do extrémů (přehnaně inteligentní děcka, diskuze o různejch tématech, úplné odříznutí od světa). A dost to smrdí nezávislým filmem. Ale nevadilo mi, že jsem to aspoň jednou viděl. Jo a jinak George MacKay mi vzhledem připomíná Sajgu tatarskou kříženou s Kaloňem kladivohlavým, chch.

• 29.1.2019  23:12
    Spectral (2016)

Začalo to jako docela dobry sci-fi a skončilo to jako docela blby sci-fi. Do té doby, než se ty přízraky začly objevovat ve velkém a než pak postupem času zjistili, co jsou zač a jak proti nim bojovat, bylo to ještě jakž takž dobré. Ale řekněme si to otevřeně - nehmotnej nepřítel není divácky dobrej nepřítel. Moc toho s nima totiž nevymysleli. Je to pak to samé furt dokola, akorát s většíma zbraněma. Takže z původního nadšení to pomalu nudne a nudne, až to úplně znudne. A to nemluvím o Emily Mortiner, kterou nemusím. Za zpracování, pár dobrých herců a povedené obrněné Tatrovky (nebo co to bylo) dávám 1 hvězdu.

• 28.1.2019  23:23
    Zabijáci (1946)

Škoda, že zabijáci, po kterejch je film pojmenovanej, se ve filmu objeví jen v úvodní scéně a pak už jen tak okrajově. Byla to totiž nejlepší scéna a úplně jsem v nich viděl Julese a Vincenta, podle těch jejich keců. Úplně chápu, proč se tím Tarantino inspiroval. Taky ta vrstevnatost děje byla dobře vymyšlená... ale to je tak asi všechno. Pravej opak všeho dobrýho bylo třeba pochybné blouznění umírajícího komplice, kterej byl celej žhavej vyžvanit všechny podrobnosti. Dál to prostě nebyla žádná sláva. Ale jinak docela solidní noir.

• 27.1.2019  21:02
    Díry (2003)

Typická disneyovka pro celou rodinu, takže nečekejte žádnej pornofilm (podle názvu lehce zaměnitelné). Shia tímhle začínal a vydal ze sebe solidní ukázku herectví, ale ten scénář není nic zvláštního. Má to pár dobrejch nápadů, ale taky jde vidět, jak moc to je zaměřené na dětské diváky. Má to pár špatnejch nápadů. Ze záporáků pobavili hlavně vtipnej Mr. Sir v podání Jona Voighta, kterej ale místy působil až moc disneyovsky karikaturně. Sigourney Weaver herecky nic moc, ale jsem rád, že tuto roli dali zrovna jí. Spíš je to ale taková trapárna, než aby to stálo za to...

• 27.1.2019  20:50

Chch, chlámačky a nechápačky, prostě prdel, prostě ujetost. Černohumorné, bizarní. Neuvěřitelné, že někdo dokázal vymyslet něco takhle šíleného. Myslim, že pojem černej humor tímhle dostává úplně novej rozměr. K tomu dokonale zahrané všemi herci, kteří byli navíc dokonale namaskovaní. Ale ten příběh s tak absurdní pointou a celá cesta, po které se film šine, to je něco nevídaného. A pravda, často nechutného. Ale o to tady jde. Nečekal jsem, že mě ještě něco dokáže takhle překvapit.

• 25.1.2019  20:54
    Motýlek (2017)

Je pravda, že kdo viděl verzi z roku 1973, bude asi říkat, že tenhle film je zbytečný. Já to částečně říkám taky. Zbytečnost je to hlavně tím, že to nepřináší skoro nic nového, kromě pár scén/změněných nápadů. Ale naopak tam taky několik věcí nedali. Zpracování prostředí a doby docela dobré, až na Charlieho Hunnama. Bohužel hned od začátku chodí, ksichtí se a chová jak z moderní doby (úplně jsem ho viděl jak v Zákonu gangu). A taky mi nešlo do hlavy to jeho háro, co vždy vypadalo dobře, střižené asi strojkem, i když ho na samotce brali nůžkama na živej plot... Nebudu srovnávat herecké výkony, protože Charlie Hunnam i Rami Malek byli stejně dobří, jak Steve McQueen a Dustin Hoffman, akorát prostě jinak. Takže závěr je, že zbytečnost z tohoto filmu cítit trochu je, ale beznaděj více čišela z té starší verze.

• 23.1.2019  23:32
    Motýlek (1973)

Tohle je chuťovka, která mě bavila kdysi v pubertě a baví mě i dnes. Skvěle zpracované prostředí, doba, lokality, charaktery. Říkal jsem si, že Steve McQueen za tohle musel dostat Oscara... teda říkal jsem si to jen do doby, než se z něho stal starej plesnivej opičák - pak už byl i trochu k smíchu. I herectví Dustina Hoffmana stálo za to, ale přece jen z toho tečou menší maléry starších filmů. Ono celkově první polovina byla lepší, než ta druhá. Rozhodně mě ale dostal ten životní příběh, i když jsem slyšel, že úplně autentické to není a hodně věcí je tam domyšlených, přibarvených, přehnaných a převzatých od ostatních vězňů. Ale když na to nemyslíte jako na film podle pravdy, tak si to užijete, teda já jo. Moc jsem teda nepochopil, proč mu pomáhali: chlap s pokérovaným ksichtem, leprouni na ostrově, indiáni. Ale jinak, na svou dobu, je to podle mě vychytaná záležitost... i když kniha je kniha.

• 23.1.2019  21:42

Ani první díl se mi moc nelíbil... a tady je fakt hodně postav z jedničky a plno věcí jsem si už nepamatoval a nechytal jsem se. Ale i kdybych si pamatoval a chytal, tak bych byl asi stejně znuděnej a celkem i zklamanej. Reuse těch postav byl totiž strašně nucenej. Ten děj úplně v prdeli, protože se tam cestovalo časem. Hromada digi efektů, mnohdy moc přeefektizovanejch a tak přeplácanejch, že to zahltí oko a mozek neskutečnou lavinou barev, pohybů a blbostí. Stejně je to s nápadama - je jich tam tolik, až to vadí. Ne nadarmo se říká, že někdy méně je více. Sacha Baron Cohen byl dobrej, i když jsem měl pocit, že v několika podobnejch rolích jsem ho už viděl. Helena Bonham Carter - až teď jsem si uvědomil, že tady vlastně vypadala dost jak Edith Piaf, chch. Johnny Depp dost tragickej a ostatní mě taky nebavili. Holt Alenka, říše divů a tohlencto všechno, mě fakt asi nikdy pořádně bavit nebude...

• 21.1.2019  13:25
    The Audition (2015)

Vtipně podané a vtipně zahrané s vtipnou pointou, ale přesto to není zas tak vtipné, aby si to člověk pustil znovu a znovu pro pobavení vtipem. Jo, hoši si to užili a je to takovej bonbónek pro příznivce všech zúčastněných. A muselo to stát určitě hromadu prachů. Po pravdě nevím, jestli tímhle chtěli nějak vydělat nebo ne, ale nevím jak... (aha, jako reklamu na kasina - už tuším, kde se ty prachy vzaly...)

• 21.1.2019  12:16

I když DiCaprio ze začátku byl takovej ňouma, na štěstí se pak našel a zahrál to dost dobře (že mu šlo uvěřit i to, že dokáže být tvrdej). Zato Matt Damon se do role moc nehodil... i když je pravda, že pokud měl "hrát" policajta, tak musel hrát "policajta", takže žádnej Bourne, že. Pak se mi tam hodně líbil Mark Wahlberg a Jack Nicholson, jejichž drsné černohumorné hlášky byly lahůdka (a možná bych je chtěl někdy slyšet i v češtině). A pak Ray Winstone, to byla třešnička na dortu! Takže po herecké stránce spokojenost. Moc jsem nepochopil, proč tam udělali ten milostný trojúhelník s psychiatričkou, to tam bylo asi trochu zbytečné. Jinak ten děj byl skvěle promyšlenej a zamotanej, ale dával smysl. S krví a zabíjením se nešetřilo, ale hlavně se mi líbila ta psychologie postav. Martin Scorsese vytvořil zas další mafiánské dílo, které stojí za to. Možná bych dal i plnej počet hvězd, ale přece jen to pro mě není kultovka...

• 21.1.2019  07:49
    Runaways (TV seriál) (2017)

Tohle je zatím největší nuda cinematic marvel universe. Plný teenagerskejch děcek z bohatejch a divnejch rodin, bez špetky humoru, vážné jak koroptev v závěji. Většinu času se tam nic moc neděje, vše strašně protahujou, než se něco dozvíme (a ten konec první série je utlej vlastně před tím, než se má začít dít něco zajímavého). Furt omílaj mrtvou kámošku/dceru a my se jen snažíme dovědět proč a co se stalo a co se děje a odpovědi choděj hrozně pomalu. Samozřejmě mezi postavami musíme najít všechny rasy, pohlaví a typy lidí s nejrůznějšíma znalostma/schopnostma. Superschopnosti jsou... no... divné a celá partička byla jak ze seriálu Scooby Doo. Pak se nám tam do děje sere nějaká strašná církev/sekta a něco, co si říká Pride (asi taky sekta). Pak se tam začne polemizovat i o cestování v čase (jako vysílání v takové malé TV, chch), což mě úplně odrazuje. Ale co je nejhorší, tak výběr obsazení jak mezi rodiči, tak mezi dětmi. Úplně nejhorší je šikmooká emo pizdička, kterou bych nejrač okamžitě zabil. Casting snad dělal někdo s talentem pro výběr nejmíň sympatickejch lidí. No, možná dva-tři se povedli, ale jinak mě většinou srali. Celé je to prostě takové divné... a nudné...

• 15.1.2019  22:30
    Rychlá kola (TV film) (1994)

Rodriguezova odpověď na Pomádu, samozřejmě v trochu drsnějším a vtipnějším tónu. David Arquette si díky tomuhle střihnul svoji nejlepší roli a když si zapaluje cigarety snad v každé scéně a dělá ty svoje frajerské ksichty nebo když hláškuje a chová se drsně, je to nezapomenutelná postava. Salma Hayek ve svejch nejlepších letech je fakt kočka jak koc. Je to sranda přesně v Rodriguezově stylu a scéna na kolečkovejch bruslích s tunou pomády nemá chybu. A musím pochválit dobově vychytanou atmošku i auta, budovy a všechno. Pamatuju si, když jsem to asi před 20 lety viděl na ČT2 a už tenkrát jsem byl nadšenej. Teď po letech se to nezměnilo. Jeden z nejlepších Rodriguezových filmů. Super (akorát by to chtělo pořádné titulky)...

• 14.1.2019  13:27
    Letec (2004)

Nejdřív jsem si říkal, že DiCaprio se do role moc nehodí - že je to takovej klouček... ale pak jsem si pozjišťoval informace a Howard Hughes fakt byl takovej mlaďoch. A byl to taky fakt borec. Jeho životní příběh si o zfilmování vyloženě řekl a je škoda, že o něm nešlo natočit i zbytek jeho života (protože prostě nikdo o něm nic nevěděl, až než ho našli mrtvýho!). Ty jeho psychické stavy, to bylo fakt psycho a ve skutečnosti to bylo ještě mnohem horší. Jinak dycky jsem si myslel, že Howard Hughes byl inspirací pro otce Tonyho Starka, Howarda Starka (už to křestní jméno k tomu svádí), ale myslím, že je inspirací jak pro Tonyho, tak pro Howarda. Herecky musím nakonec říct, že to DiCaprio zvládl, akorát teda nehodil se mi jako samec pro Cate Blanchett, která fyzicky vypadala mnohem starší než on. Jo a musím pochválit distributora, že nezkurvil název a nedal tomu českej název Řidič Avie. Jo a pro znalce Banjo Bandu Ivana Mládka - kdo poznal při scéně, jak se tam objeví Eroll Flynn původní song Happy Feet - Chodidla?

• 14.1.2019  08:38
    Invaze (1996)

Charlie Sheen ve svých nejhorších vzhledových a nejprofláklejších drogových a kalících letech, než s tím přestal a pak se k tomu zas vrátil... Takže asi bral každou sračku, která se naskytla. Musel jsem se asi 2x zasmát té trapnosti, kterou někdo nazval filmem (při pokusech o vraždu - vanou, co se propadla stropem a pomocí štírů, chch, no ale nejlepší byla ta jeho proměna v knírkatýho mexikánce, chch, to jsem se neudržel a vyhekl smíchy). Jinak je to samozřejmě totální kravina, kde mimozemšťani maj úplně nesmyslně nohy jak zadní od koňa a nejde jim s nima skoro chodit. Cely je to strašny béčko, no vlastně ještě hůř.

• 12.1.2019  19:43

Mě se to teda líbilo. Dobrodruh typu objevitel, na začátku 20. století kdesi v džungli, mě to zní zajímavě a taky se to tak projevilo. Drželo mě to celou dobu a ne jak ostatní stěžovatele. Podle mě je lepší držet se reality, než si vymejšlet nápady, které udělají film atraktivnější. Charlie Hunnam se role zhostil nadmíru kvalitně a dobové rozpětí 20 let jsem mu plně uvěřil. Roli, co hrál Robert Pattinson, mohl klidně hrát jakejkoliv jinej herec schovanej pod vousy, ale nevadí mi, že to byl zrovna on. Akorát teda vypadal jak Bedřich Smetana. Jsem rád, že mi bylo jméno Percyho Fawcetta představeno tímto snímkem, rozhodně to za to stálo.

• 11.1.2019  14:04

Já se opravdu chtěl bavit... ale ono to nešlo. Bylo mi jasny, že to bude plný různejch nesmyslů, ale myslel jsem, že to bude aspoň trochu sranda a ne že to budou brát tak vážně. Rainn Wilson je ze začátku docela vtipnej, ale pak ho utnou. Stathama jsem dlouho neviděl a doufám, že to vzal jenom z recese. Nízkej rating přístupnosti byl poznat (bohužel) a cely to připomínalo nějaky levny televizní béčko s nesmyslnejma monstrama dělany s amatérskejma CGI efektama. Tady bylo poznat, že na digi triky byly prachy, ale nějak to tu kvalitu zábavy nepovýšilo. Nechápu, že tohle někdo vůbec protlačil na velky plátno. Ruby Rose tak nějak vypadala jak manga lesba, ta šikmooká herečka byla taky strašná (ale v rámci nudného filmu to docela zanikne) a Statham, kterej to měl zachraňovat, chraň bůh aby z takovejch blbejch rolí neudělal tradici!

• 9.1.2019  23:05
    Baby Driver (2017)

"A do řiti," říkal jsem si ze začátku. "Co to je za umachrovanou hvězdu, kterej si myslí, že ho asi furt všichni sledujou, když se tam chová jak nějakej Patrick Swayze nebo podělanej Bruno Mars? Navíc nesnáším cápky, co maj sluchátka v uších a pak nedávaj pozor na okolí." Ale rozhodně se nenechte odradit. Kromě akčních automobilovejch scén se tam totiž začne i poměrně slušně střílet, zabíjet a hláškovat. Kupodivu i Ansel Elgort mě začal bavit! A krásná sympatická Lily James krásně sympaticky přicmrndává. Ale ty nejlepší postavy jsou právě ti záporáci, všichni do jednoho! Herecké obsazení se extrémně vyvedlo a herci si s postavama pohráli podle svýho gusta. Jasně že chápu, že to je zaměřené spíš na mladší publikum, ale nevidim důvod, proč by to nemohlo bavit i mě. A fakt bavilo. Vidím tam tu inspiraci Tarantinem a Rodriguezem. Doc:"Meet your new crew. Over here is Eddie No Nose, formerly Eddie The Nose." JD: "Why, what happened?" Eddie: "Don’t ask me that. That’s a No Nose no-no, page one." Doc: "And right here is JD. He put the “Asian” in home invasion. And over there is the one and the only Bats." Bats: "No need for intros, Doc. Everybody from the jungle to the trap know Bats."

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93