Radiq

Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106
    • 8.5.2021  12:57
    Sex a Lucía (2001)

Zmatení přišlo hned ze začátku, kdy jsem si myslel, že sex v moři byl s Lucíou a ne s tou Elenou. Dejte si na to bacha! Ono je to celé strašně propojené, až je to absurdní a taky něco je realita a něco pasáže z knihy nebo co. Všechno je tam vždy nejdřív čiré štěstí a pak strašná tragédie. Jestli mi ale všechny souvislosti došly? Asi ne. Kdybych se snažil, tak by mi to došlo, ale tak nějak nemám potřebu. A tak mi tento film v paměti zůstane jen jako ten film, kde byla nahá krásná Paz Vega, provokativně přitažlivá Elena Anaya a kde ukázali ztopořené péro, i když to není porno. Ten děj mě ale teda zrovna neoslovil. Prostě taková motanice a blbost a navíc mi to připomínalo něco od Almodóvara.

• 7.5.2021  15:06

No jo, Rodriguez, ten když nemusí, tak žádné troškaření. Nebýt popisků, tak kromě Treja a Willise bych nevěděl, že ti černoši mají známá jména. Ta forma formou rozhovoru tam podle mě být nemusela, ale pořád je to reklama, takže počítám, že si to Nike takhle přáli.

• 7.5.2021  14:37

Video ukázka toho, jak zvukové efekty oživí vaše videa. Pak nějaké 3D efekty. A pak plány na natočení filmu Prckové. Docela o ničem.

• 7.5.2021  11:44
    Bedhead (1991)

Připomíná mi to takové ty Rodriguezovy filmy pro děcka. Je to ještě taková amatéřina, spíš mě to nebavilo, než bavilo.

• 7.5.2021  09:38

...aneb starší sestra kultovního Tajemství hradu v Karpatech. Jak zpracováním (zrychlené záběry, mechanické přístroje, i ten Švankmajer tady velmi švankmajeroval), tak typem humoru a dokonce i hereckou sebrankou (Dočolomanský, Hrušínský, Kopecký). "Hodina pomsty udeřila, dědku." Děj je taky podobně šílený - akorát posedlost operou je zde nahrazena botanikou. Také zde jsou nejrůznější pohůnci sloužící zlému padouchovi, hlavně krásně zlotřilý chlípník Václav Lohniský. "Pohmožděný palec potřebuje pohotovou pomoc, pane." A pak samotný Nick Carter, který mi připomíná kombinaci Jamese Bonda, Sherlocka Holmese a policejního inspektora Trachty z Rozpuštěného a vypuštěného, který má zase podobnou atmosféru staré Prahy. "Dar přítele Lasera", chch. Prostě je to parádní skládačka nejrůznějších nápadů a i když není Adéla tak nahláškovaná, jak můj favorit Tajemství hradu, pořád je to parádní komedie. A nejlíp se měl Hrušínský, který neustále něco žere a chlastá pivo!

• 6.5.2021  20:59

Hm, dobré tipy, ale nemá cenu to hodnotit víc, než jakejkoliv jinej video návod na internetu. Má cenu to vůbec hodnotit?

• 6.5.2021  10:14

Nevím, proč Kiss Kiss, ale Bang Bang tam bylo docela dost. Líbila se mi hlavně chemie (ano, můžu říct, že chemie, když ten jeden byl gay) mezi dvěma hlavními mužskými postavami a jejich hlášky hláškovaly nahláškovaně jedna radost. To bylo fakt vtipné a místy až černohumorné (třeba když jen tak mezi řečí, bez žádných větších emocí, přijde Robert Downey jr. o prst). Co jsem ale vůbec nepochopil, tak ten případ, který se tam nachomejtl. Nevím, jestli to bylo zamotaností případu nebo množstvím jmen a postav nebo tím, že jsem nedával pozor (a to bych neřek). Ale byla to prostě povedená komedie a klidně ji někdy zkusím znovu třeba s dabingem, abych toho třeba pochytil více...

• 28.4.2021  21:59

Teda, nevěděl jsem, že Jana Brejchová má sérgu, navíc tenkrát o dost hezčí. Teď už ani ne, chch. Ale nevadí, touhle rolí se zapsala do duší fandů filmové kvality. Formanovi se povedlo vytvořit nezapomenutelné dílo, které je velmi vtipné, i když se nesnaží diváka do smíchu nějak tlačit. Všechno, čemu jsem se smál, přišlo nenuceně, přirozeně a jen tak mimochodem. Třeba takové detaily, když si ten jeden záložák pod stolem šudlil prsteníček, že to vypadalo úplně jinak. Nebo ty Pucholtovy balící a oblbovací techniky. A jako třešeň na dortu celá epizoda u rodičů - film je celý dobrý, ale tohle nemá chybu, to jsem metal salvy. Duo Šebánek/Ježková geniální! "Víte, jak je víno zdravý? Když to roste, tak to ze země bere všechny možný živiny." Výběr herců/neherců naprosto dokonalý a jejich výkony podle toho také. Ty dialogy jak kdyby nebyly psané scénářem, ale jakoby byly ze života a herci byli skutečné postavy.

• 26.4.2021  23:19
    Climax (2018)

Gaspar Noé má svůj styl. Někdy je dobrej, tentokrát ani ne. Hudba je asi to jediné, co mě na tom oslovilo, ale ve skutečnosti jsem byl oslovenej už dávno. Už v dobách, do kterejch byl ten děj situovanej, takže vím, že taková hudba už tenkrát jela. Ale nevím o tom, jestli se na ni takhle tancovalo. Spíš ne, ale možná ve Francii jo, nevím. Ale pokud vím, tak třeba takové to vykloubování rukou a šílené pózy se staly moderními až mnohem později. Choreograf se každopádně zbláznil ještě před tím, než se tam začla chlemtat sangrie a než někteří (presněji některé, konkrétně některé Němky) tam pochcali podlahu a já si připadal, jak kdybych ji chlemtal taky. Sakra, měl jsem čekat, že když půjde o tance, půjde taky hodně o buzny. Slovo horor bych tady použil v úplně jiné souvislosti, než v jaké bylo zamýšleno. Horor je pro mě synonymum pro tanec a když jsem viděl tu bandu, kde jsou samé buzny, fetky, islámisti, lesby, jacísi uprchlíci z Afriky a ženy vypadající transvestitně, všichni vesměs toužící po šuku a jiných promiskuitách nebo s jinou mentální poruchou (i když tento typ tance je sám o sobě pro mě mentální porucha), ani mi nevadilo, co se jim tam děje (včetně toho děcka) - a navíc to byli Francouzi a ta jejich řeč je v podání některých osob docela hrůza. Herecky taky nejsem spokojen - je mi jasné, že vzít herce a učit ho takhle tancovat (a všiml jsem si, že jde hlavně o to, umět se pořádně válet po zemi a máchat víc rukama, než nohama), to by asi bylo složité, takže předpokládám, že vzali tanečníky a použili je k hraní. A podle toho to taky vypadalo. Často při hraní používali ty svoje taneční pózy a pohyby a to mě sralo. Ono celkově mě to vlastně sralo. Dlouhé scény (sice na jeden záběr), ale až moc dlouhé a pro mě bezvýznamné, jen prodlužující mé utrpení. Už ty úvodní rozhovory mi přišly zbytečné a pak začla party, kterou bych já osobně co nejrychleji opustil. Protože sledovat to jejich neustálé předvádění a vzájemné pochvaly a bavit se s takovejma typama, to bych nedal ani s práškama. Vizuálně a hudebně zajímavej pokus, ale ten neustálej řev, agresivita, nelogické uvažování (ale kdo by používal mozek, když je totálně sjetej) - to mi z toho děje udělalo takovou trochu zhovadilej zážitek celkem o ničem. Nejsilnější pocit, který z tohoto filmu ve mě zůstal, je ten, že při natáčení asi moc veselo nebylo.

• 25.4.2021  23:49
    Samuraj (2003)

Když ještě jakuza fungovala v sandálech kdesi v nejzapadlejších koutech Japonska, objevili se na scéně zručnej ronin, gejša s transkou (na kterém to bylo poznat hned) a samozřejmě slepej samuraj Zatoichi. A mohla se začít podávat sekaná. Pak jsou tam samozřejmě zlí záporáci, kteří nemohli dopadnout jinak, než jako fašírka a bohužel mě moc nepotěšilo, když bojové scény, sice s hromadou krve, ale často silně digitální, úplně zruinovali atmosféru chudé vísky. A to nemluvím o dalších aspektech této kultury, kterou asi nikdy nepochopím. Ta jejich mentalita je úplně jiná a humor není humorný a stejně jako ty jejich různé móresy to zavání trapnem. A to nemluvím o bandě nádeníků, kteří nejdřív na poli při motyčkaření a pak při stavbě domu vydávají zvuky práce do rytmu filmové hudby (takoví pracanti, to raději nic). Taky nechápu ty jejich připlešatěné účesy, jejichž význam mi vždy unikal - myslím, že to bude něco s tehdejším kastovním systémem, ale kdo ví... (aspoň, že Kitano ji neměl). Úplné pohřbení přišlo v závěru se stepařským vystoupením na slavnosti, kde si pak všichni společně skočili taneček jak z nějaké muzikálové produkce. Všechno by mohlo vyznít úplně jinak, kdyby se Kitano udržel na uzdě a dokonce bych odpustil i ten přehnaný fakt, že se zavřenejma očima se dá bojovat (a hrát hazard) líp než s otevřenýma. A taky se mi nelíbila kamera, ten způsob nasnímání byl místy jak z televizního filmu. Jak jsem si tento film chtěl užít, tak mě zklamal.

• 25.4.2021  10:31
    London (2005)

Když jsem viděl ty paruky, myslel jsem si, že to bude nějaké retro z 80.-90. let. Bohužel to ale byly tak špatné paruky. Statham a Evans a nebude to akční, ale konverzačka? To jsem nečekal. A docela se to povedlo. Není to trapnej ukecanej film s romantickou linkou pro ženské, ale čistě pro problémy z pohledu chlapů. Udržovat v zájmu nás má hlavně to, že se tam hned od začátku sjíždí koks a pořád jsem očekával nějakou akci. Ta tam sice byla (menší bitka), ale jinak ne. Vadilo to? Ne. Pravda, vlasatej Statham - to je docela neobvyklej pohled. Ale jeho dialogy o nejtvrdším sadomasu a (im)potenci, to bylo asi to nejzábavnější, nejsmutenější a zároveň nejujetější z celého filmu (a nikdy bych netipoval, že by takovou roli někdy mohl hrát - a mohl). Chrise Evanse jsem už někde myslím viděl jako týpka, co se sjíždí drogama, ale docela mi to k němu sedí. Jen ta paruka ne. Jinak celé mi to přijde jak přepis nějaké divadelní hry. A bacha na ten zavádějící název - není to jméno města, ale holky. Jo a ještě musm zmínit kvalitní soundtrack, který mají na svědomí hlavně The Crystal Method.

• 23.4.2021  09:30

Nepopírám, že v době uvedení to musel být fenomén, ale nechápu, že i za ta léta je to tak obdivované. Mě se to nelíbilo jako malýmu děcku a nelíbí se mi to ani teď. Ano, zazní zde proslavené, poměrně ucházející písně. Také střídání barevných filtrů je zajímavé. A nesmím zapomenout na zlidovělé hlášky, třeba "Se mnou přijde zákon" nebo "Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství", ale v podstatě jsem se zasmál jen jednou dialogu "Dovolte, abych vám představil svoje spolupracovníky: Kojot Kid, Pancho Kid." "Nestojím o vaše Kidy." Ale vím, že mě odjakživa strašně vadilo, že mu říkají Limonádový "[Joe]" místo anglického Džou [ʤəʊ]. A ten děj je taky strašná pitomost. Prostě mě to vůbec nebavilo.

• 21.4.2021  21:20
    Stopař (1986)

Himl hergot psycho killer, himl hergot zabíjení, himl hergot násilí a destrukce! A násilí dost šokující, bezdůvodné, nesmyslné a vám pořád hlodá hlavou: O co mu vlastně jde? Proč to dělá? Vypadá to, že nikdo neodejde živej - ani náhodní nevinní (a vypadá to, že i včetně dětí), ani cajti policejní a hlavně scéna s přivázáním k náklaďáku nemůže nechat v klidu ani zarputilé tvrďase. A to všechno krásně cool old-school - žádné podělané triky a nesmysly - čirá poctivá kaskadéřina, nehody se skutečnými stroji, skutečné zbraně a uvěřitelná akce - jsem rád, že zrovna na tomhle nešetřili. Pravda, logika děje mi často dává zabrat - třeba jak je možné, že Rutger Hauer je vždy a všude a vždy se všude zavčas dostane a stihne tam provést něco zlého, většinou hodně zlého. Taky mi nešlo do hlavy, že ta holka-číšnice riskuje svůj život pro někoho, koho sotva zná. No a kromě těch dvou protivníku a té holky tam jsou snad už jenom samí policajti, heh... Hodně dobrej thriller, překvapil mě a potěšil. A hlavně žádné zdržování. Tohle se rozjede hned ze začátku.

• 20.4.2021  07:52

Tóma Hluchoněmec je jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav, ale lesní adjunkt Ilja Déži mu šlape na paty. A hrabě Teleke z Tölökö, chch, to jako fakt vymyslel Verne nebo si to zase češi klasicky zhumornili? Dokonale! Tohle je snad ještě lepší, než Adéla. Podle mě jeden z nejzářivějších klenotů české kinematografie. Když do toho ještě přispěl svou trochou do mlýna i Jan Švankmajer, verneovská atmosféra ožívá ještě bizarněji. Nejraději mám scény na začátku a z Vyšných Vlkodlaků. Kmetův monolog je už to nejlepší z celého filmu: "Úhuhuhů, Čórtův hrád. Tam strašá. Jajajaj, tam strašá." Krčmář: "A proč tam strašá, dědéčku?" "Dávno pradávno tému, co žilo na Čórtovo hrádu pleméno loupeživejch rytýřů. Ha ty lotrové mordováli kupce ha poutníky. Kehopak nehutrátili, teho hukrutno tejráli nebo hladomořili. Hále skrzevá ty hovadny skutkové musíli všici po smerti do peklá, kde čort rozkázal jejich zatracenejm dušám, haby... haby..." Krčmář: "Haby?... Haby?... Strašá?" Kmet: "Haby... strašáli na hrádě jak zjednani. Ha to strašáni těch duchuch proklatejch bylo voprávdu k nevyděržéní, že ty potómkové, co tam bydláli hutékli do světa širýho ha necháli Čortův hrád na pospás kulichům ha..." Krčmář: "...ha netopejrům." A to je jen jedna z mnoha geniálních a kultovních hlášek. "Nestřílejte! Živím početnou rodinu a tohoto koně." | "Podaruj chuďase stříbrňákem." | "Karbonizujte koksohydráty. Termujte nukleáry. Akcelerujte moderáty. Ohřejte mi párek." | "Kŕleš!" | "První etapa evakuace provedena!" | "Falešný plnovous?! Padouch! Oklamal mne." Holt kvalita z roku mého narození a pro mě nesmazatelnej kult.

• 19.4.2021  16:43
    Šarlatán (2020)

Já tomuhle léčitelství moc nevěřím, i když musím říct, že určitej vědeckej základ by to v tomto případě mohlo mít - něco jak jednodušší rozbor moči. Ale poznat z toho všechno pohledem, tomu nějak nemůžu uvěřit. Kdyby to aspoň koštoval... Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že z něho dělali až moc zázračného pána a přesvědčilo by mě to jen na vlastní oči/moč. Přeci jen, v době kdy se informace nešířily tak rychle jak dnes, bylo určitě mnoho pacientů, kterým nepomohl a nikdo to nerozmazával. Ale ok, je to film o něm, tak ho musí představit v tom lepším světle (no, i když... zabití koťátek, to byla sviňárna). Ale fajn, vlastně z něj udělali i sebevraha, přítelova zrádce, žárlivce a zprostředkovatele potratu a co je nejhorší - věřícího v boha (už jenom proto by mi bylo podezřelé mu věřit, viz. citování Ježíše a jeho "věř a tvá víra tě"). Na konci mi chybělo nějaké summary, jako co se s ním vlastně stalo a musel jsem si to dohledat na netu. Po dokoukání, když jsem se tak zamyslel, tak mi vlastně spoustu věcí hlodalo hlavou, např. kde pořád brali takové množství bylin? Herecky samozřejme bezvadné - mladej Trojan je teda spíš do manželky Kláry, než do něj, ale rysy a hlas jsou podobné. Akorát v 1. světové teda na 25+ let tedy nevypadal, spíš takové ucho. Souhlasím, že oscarovej film to není, ale co jiného tam z ČR poslat, že? Aspoň by jim to naplnilo ty jejich kvóty o množství filmů o homouších.

• 18.4.2021  20:40
    1917 (2019)

Věděl jsem, že to celé je natočeno na minimum záběrů, ale musím obdivovat tu řemeslnou stránku toho, jak to celé udělali. Nejde si toho nevšimnout a v tomto směru je ten film dokonalý. A vlastně i všechny ty hrůzy války, denodenní chléb v zákopech, lazaretech a vlastně všude - ta atmosféra se vážně povedla a jenom opravdovej rejpal tam najde historické chyby. Já měl ale problém s dějem - tedy ne úplně: jednou mě to bavilo. Ale jsem skeptický, jestli by mě to bavilo i příště (ale jo, dám tomu ještě další šanci, při které třeba hodnocení snížím, uvidí se). Rozhodně ale krok správným směrem a hlasuju pro, aby takových filmů vznikalo více.

• 18.4.2021  20:22

Nevěděl jsem, na co budu koukat - myslel jsem si, že to bude o nějaké bluesové kapele během prohibice, ale dostal jsem western... a hned mě to začlo zajímat o něco víc. Nebyl to totiž obyčejnej western. Duo bratrů nebylo vůbec kladné, leda že byste byli záporáci a brali je pro sebe jako klad. A antihrdinové, co si budeme povídat, ti vždy byli lepší tahouni, než klaďasové. Takže děj se stočí vždy úplně jiným směrem, než bych čekal a to se mi líbilo. No, nelíbilo se mi to až na konci, kdy bych čekal spíše nějaké vyvrcholení, než spoiler: návrat k mamince. Ale jinak ta cesta, kdy se kolem nich hromadily mrtvoly a to ne bezdůvodně, ale 1) díky jejich povahám, 2) díky jejich pistolnické chytrosti a s tím souvisejícími fintami, 3) díky jejich hlouposti, alkoholismu a hamižnosti. No, byla to pěkná pěšinka, kterou se režisérovi podařilo pěkně prošlapat a realisticky vykreslit fiktivní bratry Sestrovy. Bohužel něco mi v tom chybělo - co za zvíře byl ten jejich otec, co to bylo za chemickej sajrajt (nebudu věřit tomu, že by měl základ ve skutečnosti...), co se stalo s vytěženým zlatem, v kterém roce se to celé odehrávalo a hlavně - byli to psanci nebo to tenkrát zákon ještě nijak neřešil atd. atd.

• 18.4.2021  20:12
    Liga gentlemanů (TV seriál) (1999)

První série a naprosté nadšení. Pořád nedokážu pochopit, jak 3 chlapíci dokážou zahrát tolik rozdílných rolí. A hlavně - jak dokážou pokaždé vypadat úplně jinak. Každý z nich prostě pokaždé vypadá jako skutečná, avšak bizarní postavička a já často hádám, který z nich to vlastně je, takhle namaskovaný. Ale nejde jen o herce a masky, ale i o ty nápady, skeče, již zmíněné ujeté postavy a černý, často hodně černý humor. A černý znamená dobrý (alespoň když mluvíme o humoru). Věděl jsem, že se budu bavit, ale nenapadlo mě, že až tak moc.

• 13.4.2021  23:02

No jo, cestování v čase, to vždykoli smrdí časovejma paradoxama a tady se to nima jenom hemží. První polovina filmu ještě ujde, ale čím víc se tam cestuje (a duplikují se postavy), tím víc zamotanější a nesmyslnější to je. Hitler mě docela zklamal - mohli si s ním víc pohrát. Ale vidět Sováka, Menšíka a Brodského jako nacisty, to stojí za to. Ale co se mi na celém filmu líbilo nejvíc, je začátek - ta hudba před a při úvodních titulcích, to je jedna z mála věcí, za které můžu Karlu Svobodovi poděkovat. A když zahajluje i papoušek, Sovák vyřkne "Vodíkovou bombu" a pak Hitler zacyklenej ve smyčkách gestikuluje při úvodních titulcích, to naznačovalo hodně kvalitní komedii. Bohužel zas tak kvalitní není a spíš než k zasmátí byla spíš sbírkou šílených nápadů. "Nemá smysl to nafukovat. Nic hrozného se nestalo. No, mohlo to být horší."

• 12.4.2021  23:13

Počátek všech těch ujetých komedií, které zahrnovaly podobně laděné Vdovu, Špenát a Čaj (které se mi mezi sebou vždy pletly a vždy plést budou - ať už tou ujetostí nebo skoro stejným hereckým obsazením). Tohle z těch všech byla asi největší blbost - cestování časem je podle mě blbost a točit o tom filmy není vtipné, ani když to je docela vtipné. Ty časové paradoxy mi prostě vždy rozjebou mysl a zkazí zábavu. Ale na to, jaká to byla blbost, tady naprosto dokonale prorokovali vynález selfie tyče!!!

• 11.4.2021  21:13
    Oceány (TV seriál) (2008)

Málo fakt, hodně okecávání. Víc je to o těch vědcích/potápěčích, o jejich vědecké práci, o expedicích (kdy se buď plácají po rameni, jak jsou skvělí, nebo naopak nic nového nezjistí) a co je nejhorší - o jejich pocitech. Často mi to připomínalo spíš nějakou reality show, než dokument. Navíc nových poznatků jsem v tom moc nenalezl, ale někomu to možná přijde poučné. A to nemluvím o tom, že když se jednou zmíní nějaká informace, můžete si být jistí, že během následujících 5 minut ji ještě tak 3-4x uslyšíte. Když už se tam konečně objeví nějaké záběry přírody, často nejsou moc kvalitní. Každý díl jede po předem jasné koleji - prvních 5 minut je vždy to stejné představení a info, o čem ten díl bude. V podstatě to je tak vše, co by mi stačilo vidět, protože zbytek epizody už nic nového nepřinese. Ekolog Philippe si postěžuje, jak lidstvo zabíjí mořské biotopy, Lucy je nějaká podvodní archeoložka, která nám odhalí něco z historie lidstva, a oceánoložka Tooni většinu přijde ukázat svou sbírku beďarů na čele a kromě toho různě zkoumá podvodní svět (geologicky, biologicky). Pak je tu jejich šéf, silně nesympatickej Paul (kterýho ještě nadaboval Libor Terš, což té nesympatičnosti ještě pomůže), kterej mi připomíná nějakého zazobaného dobrodruha, kterej neví co s prachama. Oni všichni jsou asi nějaká elita, která se podle mě před kamerou tváří strašně důležitě, ale ve skutečnosti nic nového nepřinesou - maximálně tak něco známého potvrdí. Při sledování této dokumentární série jsem si prostě připadal hloupě a ještě navíc znuděně.

• 9.4.2021  21:43

Körnerův rukopis je jasně zřetelný, takže nelze čekat žádné veselohry (mimochodem příjmení Körner, nemá to náhodou společný lingvistický základ jako koroner?). Koneckonců má to v názvu "zánik", takže se s tím dá celkem počítat. Samotný film byl... dobrý. Líbila se mi atmosféra, kterou měla na svědomí jak kamera, tak hudba, herecké výkony, prostředí kdesi v jesenických horách a originální zápletka s bandami werwolfů. Ale vyskytlo se tam plno otázek, na které jsem nedostal odpověď: Jaká byla role (asi falešné) jeptišky Salome v německém partyzánském odboji? Jaký byl její úkol - dostat je do Německa? Jaký k nim měla vztah? Někdy se k nim chovala jako náhrada matky, pak toho nejvíc nemocnýho snad chtěla i svést, ne? Proč je nechala páchat vraždy a jiná svinstva? Proč se starej Habiger nezmohl na nějakej větší odpor, když mohl? A tak dále a tak dále. Takže podle mě to mohlo být i lepší. Na druhou stranu to byl dobrej filmovej zážitek a vynikající Ladislav Křiváček, jehož despotický otec byla role psaná snad přímo pro něj.

• 6.4.2021  23:14
    Spojenci (2016)

Solidní druhosvětovoválečně špionážní jednohubka nebo spíš obloženej chlebíček. Asi v polovině jsem si začal říkat, že tak jednoduché to zas nebude a taky že ne. Tím jsem si trochu naběhl v tom, že jsem začal tušit. Ale vůbec to nevadilo. Charisma hlavní dvojice je nepopiratelné, i když od Brada Pitta to vyzařuje přece jen o něco víc a to nejsem gay. On prostě umí hrát. Taky chválím Roberta Zemeckise, že si konečně vybral dávku talentu, kterej mi u něj většinou chyběl. Akorát teda opisoval od Tarantinových Hanebných panchartů, když si do role podezíravého nácka vybral taky Augusta Diehla. Dobové vyobrazení a všechno kolem se velmi povedlo a nemám s tímhle filmem vůbec žádnej problém (skoro, jinak bych dal vyšší hodnocení).

• 30.3.2021  07:50
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Stejně jako Zázračná planeta I, i toto oplývá nádhernými záběry živočichů a scenérií a jsem vděčný za poslední díl Jak vznikala Zázračná planeta II, kde bylo zdokumentováno, jak se to natáčelo a jak to vůbec nebyla prdel (což jsem si ostatně myslel, ale chtěl jsem vědět a taky jsem se dozvěděl, jak to vlastně udělali). Vůbec by mi nevadil ještě jeden takový díl, kde by ukázali další techniky a snahu, kterou do toho museli vložit. Kvalita 6 standardních dílů je nepopiratelná. Vždy mě okouzlili málo známými fakty o živočiších, o kterých jsem často slyšel jen zřídka nebo vůbec. Ve Městech mě pobavily opice, které mi připomněly týpky, co dělají parkour, chch. Na konci každého dílu bohužel museli zmínit, jak lidstvo svým nezodpovědným chováním naši planetu devastuje a z toho mi bylo smutno. Bojím se, že jednou dospějeme do bodu, že takovéto skvělé dokumenty už nebude možné natáčet, protože se postupně změníme na mrtvou planetu. A v souboji planeta vs. lidstvo to nebude Země, kdo prohraje.

• 28.3.2021  20:50

Film ať je, jakej je, ale to kufříkovito-odepínatelné nosítko na psa, to je geniální! Jinak místy je to docela černé, místy i humorné, docela černohumorné. Ale není to takový ten humor, u kterého bych vychrstl smíchy - dostaneme se maximálně na úroveň úsměru nebo tichého hehe. Ale i to je pro českou kotlinu, ve které se to odehrává, docela úspěch. Roden už standardně solidní, z ostatních pobavil hlavně recepční Petr Vaněk a pak Matěj Ruppert coby ten kluk seshora, co pořád dělá hluk (a podle toho to s ním taky dopadne)...

• 24.3.2021  09:56

Děsivé dědictví aneb kurvahošiaufwídrzen. Tady si někdo libuje ve hmyzu, larvách a červech. Ale nemůžu než s tím souhlasit - já je taky nesnáším, takže do hororu to patří, obzvlášť když je takhle naturalisticky zpracovaný a má tak hutnou atmosféru. Podle mě by si tohle zasloužilo nějaký pre nebo sequel. Obzvlášť po posledních 5 minutách... Ari Aster mě nejdřív zaujal svým vynikajícím Slunovratem, ale tohle se také nemá vůbec za co stydět. Potěšilo.

• 23.3.2021  23:22

Žili byli bratři čtyři. Tři, dva, jedna... Začne to mou oblíbenou písní "Somebody To Love" od Jefferson Airplane (kurva, on je to hudebně celkově strašně kvalitní výběr, jdu si sehnat OST!) a kazí to jen jedna stará nesympatická bába, co to schytá. Ale bez toho by to nešlo. Tím se to všechno solidně rozjede. Realisticky, bez zbytečných triků a příkrášlování, pěkně old-schoolově. Jak herecky, tak svou rolí, všichni 4 jsou fakt dobří (samozřejmě Wahlberg vede). Chiwetel Ejiofor jako záporák se povedl a konečně jednou taky nehraje takovýho toho černocha s utrpením ve tváři, jak ho mám zaškatulkovanýho. Tenhle film, tomuhle já říkám slušná policejní práce. Teda až na to, že nebyli policajti.

• 20.3.2021  22:45
    Anděl Exit (2000)

Těžko si představit větší sračku, než je tohle. Chudák stanice metra Anděl, takhle zneužít její název, navíc úplně nesmyslně, nevím proč. Šiťácká ruční kamera, šiťácké osvětlení, šiťácké barevné filtry, šiťáckej zvuk, šiťácká režie, šiťáckej děj, šiťácké herecké výkony. Zuzanu Stivínovou mám normálně rád, ale tímhle si u mě zavařila (i když zrovna ona jediná v tomhle filmu nevařila). Často vůbec nebylo rozumět, co kdo říká a do toho ta hromada anglických dialogů (ke kterým sice titulky existují, ale je to úplně jedno, protože to je o ničem). Africká mise asi sloužila štábu k tomu, aby někde ulil prachy a zajel si tam na dovolenou. Děj úplně o ničom, v Africe zvlášť! Vůbec - divím se, že Michálkovi na tohle někdo dal prachy. Asi nevěděl, co z toho nakonec vznikne. Socky, feťáci, cigáni, vulgárnosti, odpad lidstva a nejvíc vaření drog, které nikoho nezajímá. Jediné, co stálo alespoň trochu za to, je použitá hudba - je zde vidět Čechtického vliv (Ohm Square a další vybrané kousky).

• 20.3.2021  21:04

To je tak smutné, zabít retarda. I když to udělal Gosling. Ale položme si ruku na srdce - vy byste je někdy nechtěli zabít? Samozřejmě mluvím ironicky. Svět podle Lelanda bere všechno strašně pesimisticky a negativně - ať jde o samotnou vraždu, o vztah s otcem, o učitelovu nevěru, drogovou závislost té holky nebo skomírající lásku její ségry s jejím bojfrendem. Prostě pokud si chcete projít nějakou depku, tenhle film se vám bude hodit. Mě to ale nějak nenadchlo, žádnej zážitek - jen jsem se na to díval a díval a to je celé...

• 20.3.2021  04:41

"Co na mě pliváš, ty prase?" Ano, tohle je ta pravá šílená Vorlíčko-macourkovská komedie, a komedie to je každým coulem. A šílená kór. Zamotanější než kábl od sluchátek - nápad s přehazováním mozků, to je záměna osob na nejvyšší úrovni. A ty ostatní nápady také geniální. Originalitou a humorem se zde nešetří. Jinak text písně je zase tak moc spjat se samotným filmem, že sám o sobě nedává smysl, ale melodie a hlas Petra Spáleného je strašně chytlavý. "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!"

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106