Radiq

okres Olomouc
Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 23.6.2018  00:00
    Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

Ruth, ó, krásná Ruth Wilson, ach ten obličejík, oči, úsměv. A ten mužný přímý pohled a přísný výraz Tobyho Stephense. Tajemno, záhadno, mysterično a zvědavo z toho srší na plné obrátky. A kdo by to čekal, od jakési čoviny ze staré doby, navíc od Charlotte Brönteové, jejíž jméno stačí slyšet a v mojí hlavě hned vyvstanou myšlenky na nějakou romantickou kravinu. Tohle sice taky je dost o romantice, ale taky o tragédii, mizérii a beznaději. Dějově je to v podstatě stejné jak Jana Eyrová - The Movie, akorát tohle skončí kupodivu docela pozitivně. Co mi vadilo, tak ta častá absence logiky - že nikomu nebylo divné, že se furt svítilo ve věži, že tam visel ten šátek z té věže a že sir Rochester do té věže často leze. A že se Jane vůbec nezajímala o to, kdo ho zapálil v posteli, kdo pokousal jeho kámoša a kdo ji v noci před svatbou osvítil svíčkou a rozerval záclony (nebo možná svatební šaty nebo co to bylo) a kdo tam v noci chodil dělat bububu. No prostě ona i ostatní tam žili tak dlouho a nikdy se nic neřešilo a nezajímalo je, co se to tam děje. A navíc - jak se ta jeho bláznivá ženská dostávala dycky ven, když tam měla být zavřená? Pak mi vadilo, že ani nevysvětlili, jak oslepl atd. To jsou věci, co mi na tom vadily. Ale jinak můžu říct, že mě to docela pohltilo a jakž takž aji bavilo... No jo, holt to bylo ještě v době, kdy neexistovaly rozvody...

• 20.6.2018  22:42
    Štamgast (1987)

Hmm, to vubec nebylo vtipny, jak třeba v Bukowskiho knihách. Neřikám, že by na tom bylo něco špatnýho a Mickey Rourke zdařile ukázal svou hereckou stránku, ale Faye Dunaway jako alkoholička zas tak uvěřitelná nebyla. Právě naopak - i když byla opilá, furt vypadala dobře a slušelo jí to. Příběhově teda nic moc, v podstatě se tam toho fakt moc nestane, ale pro fanoušky Charlese Bukowskiho je tohle povinnost. A já se mezi ně řadím, protože to je můj nejoblíbenější spisovatel. Film bych si však dokázal představit v lepším hávu.

• 20.6.2018  00:06

Tak, vezmu to popořadě - Scorseseho Life Lessons byly z herecké stránky ucházející, obzvlášť Nolte to zahrál dobře a Roseana Arquette zas skvěle vypadala. Ale to umělecké cosi, co se tam furt motalo, ty čmáranice štětcem, to asi nikdy nepochopím, co je v tom za umění. A stejně tak jsem nepochopil, co touhle povídkou chtěl Scorsese říct. Bylo to dost o ničem - vidím tady tu podobnost mezi obrazy a tím příběhem - že to nemůžu pokládat za umění. Ale aspoň to nebyla taková sračka, jaká následovala potom. Coppola natočil takovou jakousi podivnou kravinu, kde jakási rozmazlená zbohatlická spratek vymejšlí kraviny, je hrozně rozumná a chová se jak dospělá. Takhle trapnou a divnou si představuju Sofiu Coppola, která k tomu spolupsala scénář. Jinak ty kostýmy, mám takovej dojem, že v tom taky měla Sofia Coppola prsty, protože to je přesně její styl. Bohužel zde trapnej. Nakonec docela pobavil Woody Allen, jehož povídka byla nejlepší. Tím neříkám, že to bylo bůhvíco, ale aspoň jsem se zasmál. Ještě že to vše bylo tak krátké, ale v podstatě zbytečnej počin. Za Scorseseho 1*, za Coppolu 0, za Allena 2, takže výsledná 1 hvězda...

• 15.6.2018  10:56

V dobách, kdy ještě Nicholas Cage měl nějakou úroveň a jeho herectví za něco stálo, natočil tenhle originální snímek, kterej pobaví hned v několika ohledech. Za prvé je to krása Lary Flynn Boyle, za druhé skvělej záporák v podání Dennise Hoppera, za třetí zpropadeně smolnej osud hlavního hrdiny Michaela. Jinak koukám, že U-Turn od Olivera Stonea se tímhle tak moc inspiroval, že je to skoro úplně stejný (pouštní městečko kdesi ve Státech, problém s autem, objednávka vraždy manželky, zapletení se s obětí, sviňskej šerif, peníze, nevěra, nedůvěra a zrada). Normálně na hudbu moc nejsu, ale tady jsem zaznamenal podkres, kterej vytvářel parádní atmosféru. Skvěle jsem se u toho bavil a Cageovi prostě nešlo nedržet palce.

• 11.6.2018  09:34
    U-Turn (1997)

Tak tohle je přesně ten Stone, kterýho mám ze všeho nejraději. Je to jiný, než cokoliv jinýho od Stona (i když trochu jsem tam cítil i atmošku Takovejch normálních zabijáků). Jennifer Lopez je sexy šukatelná a taky to tam předvádí a nebojí se nejednoho mrdu. Nolte je zas skvělej slizkej úchyl a Sean Penn v jedné z jeho nejlepších rolí. A to nemluvím o B.B. Thorntonovi, kterej je coby automechanik Darrell k nepoznání. I ostatní vedlejší postavy mě pobavily, stejně jako děj, mrtvoly a krevní destičky z těla ven. Taky chválím dobře vybranou hudbu, ten OST je fakt kvalitní, minimálně jako podkres k tomuhle filmu (sám o sobě bych si to asi nepustil). Prostě dobrej filmek, kterej baví hned od začátku a jak se blíží konec, tak baví pořád, i když malinko míň. Přesto furt dost.

• 7.6.2018  00:28
    Nixon (1995)

Ajaj. Oliver Stone na rozdíl ode mě má rád politiku nebo se o ni aspoň zajímá. Já ne. A americká politika, to je kapitola sama o sobě. Tady je to o to horší, že je tu milion postav, milion jmen a událostí a ani jedno z toho mi nic moc neříká. Akorát z Edgar J. Hoovera udělal pěknou buzničku. Celý je to zamotaný jak zamontovanej montér v zámotku a orientovat se v tom může asi jen američan žijící v té době nebo nějakej nadšenej historik. A ti si u tohohle filmu asi budou mastit hubu špekem a slastně u toho mrčet. Ale mě to teda absolutně obešlo. Navíc je to strašně strašná délka, těch 212 minut director's cutu. A navíc teda objektivně musíte uznat, že Anthony Hopkins se na skutečnýho Nixona moc nepodobá (uvažovanej Warren Beatty by byl mnohem nixonovitější). I když ho teda herecky ztvárnil s úctou, to musím uznat. Taky se mi líbilo, že Oliver Stone z toho neudělal černobílou frašku, která automaticky Nixona odsoudí (jak je v obecném povědomí většiny lidí), ale dá postavě i hloubku a porozumění jeho činům. No ale prostě mě to nebavilo, šlus!

• 5.6.2018  06:09

"Nice guys finish last." Nejdřív jsem viděl Barvu peněz a až pak tohle, takže jsem byl zvědavej, co bylo tak zásadního, že Eddie Felson pak na 25 let nechal hraní poolu. No ale trošilililínku jsem pak tušil a předvídal, ale to nevadí. Líbilo se mi to totiž víc (a na příklad to, že tady hrál mladý ucho Newman a ne nějakej Cruise, už jenom to je plus). Už jenom kvůli tomu, že se tam tak sympaticky trošku moc chlastá. To je snad jediná další věc, kterou Eddie umí - hrát kulečník a chlastat. Jinak je to docela sviňák a svoji alkoholicky notorickou lásku Sarah někdy dost sjíždí a chová se k ní hnusně. A mimochodem Sarah je moc dobře napsaná postava. On se tak chová vlastně ke všem - k číšníkům, k obsluze na toaletách, k ostatním hráčům. Ale na druhou stranu si říkám, že tenkrát to bylo možná i normální. Každopádně i když to byl hajzl, s Paulem Newmanem to byl charismatickej hajzl. Piper Laurie taky docela hezká, na svou dobu a na to, že hraje notorku. A George C. Scott, obzvlášť ve slunečních brýlích, je taky nezapomenutelnej bouchač. Jinak docela chápu, že Martin Scorsese si vybral udělat pokračování právě tohoto filmu, protože z něj čiší podobná atmosféra, jak z jeho dřívějších kousků. A to zakončení, kdy si Eddie uvědomí, že jsou důležitější věci, poslední věta: "Fat man, you shoot a great game of pool."...

• 2.6.2018  23:48

Nemůžu hodnotit stejně jak seriál, z kterého to vychází, protože je tady všechno moc natěsnaný na sebe. Tím pádem je to málo pobratelny, je tam hodně postav a všeho, je tam hodně informací a my máme málo informací. Tím se z toho stává taková matoucí spleť kybernetického světa plného budoucnosti, technologií a filozofickejch myšlenek. V podstatě dávám 3 hvězdy asi jen proto, že ze seriálu vím podrobnosti, ale jinak bych možná dal i míň.

• 2.6.2018  23:41
    Barva peněz (1986)

Jsem nevěděl, že to je volné pokračování nějakého předchozího filmu (Hazardní hráč). Což je škoda - pak bych ho skoukl dřív než tohle. Ale to je už jedno. Paul Newman je tady totiž vynikající (prostě klasa) a Cruise v rámci možností jakž takž taky - akorát ta jeho namachrovaná nátura a úsměvy do všech stran, to na mě bylo trochu moc. O kulečníku moc filmů asi není. Tohle jo. Skoro nic jiného se tam neřeší. V žánru to má sportovní film, ale zas tak moc sportovní to není... spíš se tady řeší, jak na tom vydělat, než něco vyhrát. Co se moc nepovedlo, tak co ta hudba? Od té doby, co tam zazněl Phil Collins, tam byly samý horší písně (zaznělo to skoro na začátku). Potěšila mini role Iggyho Popa a Foresta Whitakera. Chvíli jsem musel přemejšlet, proč to ke konci vlastně tak dopadlo, no fakt jsem se musel zamyslet, aby mi to tak nějak docvaklo, což bylo fajn. Jinak ale docela průměrnej film.

• 31.5.2018  23:27

Mafiánské filmy mám rád, ale tohle se moc nepovedlo. Maska Johnnyho Deppa teda jako nic moc (+ ten žlutej přední zub, to byla hrůza) a mohl ho hrát klidně kdokoliv jinej. Ty jeho oči, to bylo jak Kloboučník bez vlasů a klobouku. Jen tak z fleku mě napadá 5-8 jinejch herců, kteří by se do role hodili víc a hlavně by se reálnému Bulgerovi víc podobali. Pak jsem měl docela mess v houfu jmen a postav a zároveň jsem měl houf v tom messu. Nakonec jen dodám, že zrovna tenhle gangster mě vůbec nebral a snad si ani film o sobě nezasloužil...

• 31.5.2018  21:09

Cítil jsem z toho snahu, aby se to tvářilo jak horor, ale zůstalo jen u snahy. Strašidelny na tom je jedině to, že si někdo myslí, že to je strašidelny. Nejvíc jsem se lekl, když jsem na to koukal se sluchátkama a syn, kterej měl tou dobou už spat, se najednou objevil ve dveřích. Ty malé sirotčí blbky se furt něčeho bály, ale to neznamená, že jsem jim to žral i já. Asi je v dnešní době moderní strašit děcka a strašit děcka děckama (třeba posedlejma), ale podle mě to je tak pro děcka. Laciné způsoby, jak se pokusit u diváka navodit hrůzu - nefungující elektrika, zakázané pokoje, průvany, zvuky, velkej dům, neznámo, tragédie z minulosti. Panenka je ta nejblbější věc, čím můžou diváka strašit. Jen tam blbě sedí, blbě čumí a blbě se usmívá. Třeba taková panenka Chucky, ta byla aspoň obživlá a vraždila a hned s ní bylo víc srandy! Navíc je to celý plný různejch nesmyslů, nelogičností a detailů, které mě sraly. Když se tam objevila jeptiška, hned mě napadlo, že se tam určitě objeví i ten jeptišák z "V zajetí démonů 2" a taky že jo, i když dost uměle. Smrti různejch postav byly veselé a hravé, ale koťata hrající si s klubíčkem by mě bavily víc. Jedinej klad celýho filmu vidím v obsazení malé Lulu Wilson (to byla ta hlavní nemrzácká holka), která je hezká a roztomilá už v 11 letech a nemyslím to nijak úchylně. Jen doufám, že časem dospěje a dostane roli v něčem lepším.

• 30.5.2018  07:05

První věc, jeptišku hraje Marylin Manson, ne? To si teda James Wan s vymýšlením vzhledu démona moc práce nedal... Jinak je to v podstatě stejné jak první díl, aspoň mě se to slévá v jedno. Není to nic, co by něčím vynikalo. Tvůrci jeli hlavně podle scénáře, že když se děje něco dětem, je to strašidelnější. Já si před filmem řekl, že během sledování budu na chvíli v duchy věřit, abych si to zkusil líp vychutnat. Nepomohlo (asi jsem tu víru v duchy nedal). Sice nějaké ty zimomrjavky boly, ale nič moč. Jeptiška (nebo jeptišák?) mi byl spíš k smíchu. Nešlo mi do hlavy, že tam všichni dycky tak tvrdě spí, i když kolem jsou zvuky, co by vzbudily i narkoleptickou babičku v kómatu. Není tam vysvětlený, proč se jeptiška Manson přesunula z Amytiville do Anglie. "Skutečná" nahrávka před závěrečnými titulky - vsadím se, že to je fejk jen pro film a že je skutečná, je jen pro efekt. Pokud tohle byl nejhorší případ zla z ranečku manželů Warrenových, myslím a doufám, že o nich už nic nenatočí. Výběr herečky do role matky - opět špatná volba, jak v prvním díle s Lili Taylor. Pro mě dost nudnej film o něčem, čemu nevěřím (holt, nepřesvědčilo mě to).

• 29.5.2018  08:43

Ochutnávka toho, co pak přišlo ve velkým. Souhlasím s tím, že přeobsazení ženskejch rolí byl dobrej krok, ale Sheldon a Leonard už jedou tu svou, dobrou. Nemám důvod tohle hodnotit níž, než seriál, i když jde jen o Unaired pilot.

• 29.5.2018  08:15

Tentokrát musím uznat, že původní název Les saisons (Roční období) nevystihuje tento dokumentární film tak dobře, jak českej "Příběh lesa". Je to vysoce pozitivní, s krásnými záběry evropské přírody a života v ní. Kolikrát je to tak nádherně nasnímané, že člověk má pocit, jak kdyby to bylo z nějaké fantasy pohádky. Je to roztomilé, krásné, úchvatné a musel jsem se u toho usmívat. Dokonce bych řekl, že jsem u toho měl lepší náladu, než u nějaké komedie. Teda než přišli lidi. Ti to celé pokazili. Ale holt, stalo se a už se s tím nedá nic dělat. Takže smutek zavládl hlavně kvůli tomu, co se odehrálo a ne jak to bylo natočený. Obdivuju tvůrce, kteří měli tu trpělivost a natočili záběry s živočišnými druhy v jejich přirozeném prostředí a jejich chování a způsob života. Nechápu, jak některý záběry vůbec mohli natočit (a doufám, že v tom nejsou žádné triky!!!). "Zdomácnělý vlk vyhání z domu kunu." - hajzl.

• 28.5.2018  15:37

To pak musely být teda Vánoce! 400 dní natáčení? Není to vidět. Ještě že to bylo zakončený tak optimistickým "fuck". Ale musím říct, že něco do sebe to mělo. Ta tajemná atmosféra, erotikou prodchnutá na každým kroku, to se tomu nedá upřít. Podtrhovala to i ta hudba, která tomu padla jak kydanec na triko. Přesto to ale bylo tak trochu divný. Proč se Alici zdál erotickej sen, kterej korespondoval s nočním zážitkem jejího muže v klubu maskovanejch prcířů z maskované sekty, zrovna teď? Úplně bokem tam pro mě vyznělo to, že prostitutka měla HIV, svádění dcerou mrtvýho otce, dcera majitele půjčovny kostýmu užívající si s asiatama? Jako jo, svoje místo to tam mělo, ale jenom trochu - jak kdyby to mělo jen vyzdvihnout fakt, že svět je plnej sexu a touhy po něm. Kdyby to tam nebylo, nemuselo to být tak dlouhý. Jasně, že to má myšlenku - brouk v hlavě kvůli nevěře. Myslim, že lidi po dokoukání si taky začli říkat: kurva, mám tomu svému partnerovi tak věřit? Ale jsou tam i další hlubokomyslné otázky. Pro mě byla teda nejhlubší ta, co se přesně stalo té ženě, která se rozhodla ho vykoupit. Ještě že Stanley Kubrick vybral do hlavní role Crusieho místo Steva Martina a Sydneyho Pollacka místo Woodyho Allena. Jinak kdo má zájem vidět Kidmanovic kozy a nahotu, je to film pro něho.

• 27.5.2018  00:25

Kubrick natočil už lepší filmy, než tohle. To je můj názor. Rozhodně je tady ale několik nezapomenutelnejch důvodů, proč film vidět. Ten hlavní je R. Lee Ermey, kterej byl dokonale vykreslená gumová hlava amerického námořnictva. Ty jeho hlášky a styl, jakým to podal, je vrcholem jeho kariéry. Akorát je škoda, že si to asi nevychutnám tak, jak rodilej anglomluvič (to samé třeba ve scéně se střelcem ve vrtulníku, kterej kropí Vietnamce a pak má hustý kecy - a mimochodem, nebylo to jeho c'mon použitý jako sampl v The Wiseguys - Ooh La La nebo to jeho "get some, get some, yeah, yeah" někde jinde?). Musím pochválit docela kvalitní soundtrack, kterej je minimálně z poloviny dobře sestavenej, jmenovitě: Nancy Sinatra - These Boots Are Made for Walkin', Sam the Sham the Pharaos - Wooly Bully, ujetina The Trashmen - Surfin Bird a na závěr vynikající The Rolling Stones - Paint It, Black (a to Rolling Stones nijak neuctívám). Co se mi tam naopak nelíbilo, tak ten zvláštní pocit, že to není pravej Vietnam (ve srovnání s ostatníma filmama z vietnamské války). Pak se dozvím, že je to celý točený v Anglii, tak už vím, odkud vítr vane. Pak taky volba Matthewa Modina mě moc nebrala. No a nakonec ten blbej překlad českýho distributora, kterej tenkrát s malou znalostí anglického jazyka dal filmu českej název Olověná vesta, místo třeba Celoplášťová střela (ale za to tvůrci nemůžou). A co maj furt s tím Johnem Waynem?

• 26.5.2018  22:34

No je to typická dvojka. S tím, že režisér Noam Munro odvedl solidní práci a Sullivan Stapleton dobrej sympatickej herec. Tentokrát to drhne jinde. Děj. Příběh. Bitvy na moři a na lodích. A konečně - ten kůň na lodi, to už bylo moc. Zbytečně se tam chrstalo krví a vůbec to nebylo tak efektní jak v jedničce. Prostě tomu chyběla ta pravá atmoška, aby si mohli takový chrsty dovolit. Taky Eva Green coby hlavní záporačka Artemisia mi tam moc neseděla a její předstíranej chlad, to bylo jak když někdo blije za rohem. A že Xerxes tam byl v podstatě jenom taková vedlejší posrava, to je škoda (chtěl jsem napsat "postava", ale přepsal jsem se, ale nakonec jsem to tam nechal, protože se to do toho popisu vlastně i hodí).

• 25.5.2018  08:11

Je to kurevsky hravé. Tak hravé, až má člověk pocit, že jak Amelie, tak ten Nino jsou tak trochu autisti. A nejsou tam tak náhodou všichni? No každopádně každej tam je tak trochu zvláštní. Má to hromadu dobrejch nápadů, je to vizuální potěcha pro oči, ale při druhém skouknutí už nemám v krvi takové to nadšení, jak poprvé. Obzvlášť otravná mi přišla hudba s typickejma francouzskejma harmonikama. Váhám, zda dát aspoň 4 hvězdičky, ale nechce se mi.

• 24.5.2018  06:18

Z téhle série je mi jasná snad jediná věc - že hlavní záporák Gouda vypadá jak zjizvenej penis. Jinak zmatení vládne všemu. Člověk musí vydat spoustu sil a pozornosti, mít pamatováka, orientovat se v souvislostech a ději, aby z toho aspoň trochu pochopil. Taky furt nevím, co je to ten stand alone complex. Furt nevím hodně dalších věcí. Jenom vím to, že to je fakt hodně komplexní seriál. Jsou to ty samé problémy co u první série, ale tentokrát už musím být ostřejší a napálit tomu jen 3 hvězdy. Jo a jinak opět tady je dost dobrá hudba u úvodní znělky.

• 22.5.2018  23:13

Alkoholickej dýchánek se špetkou humoru. Jo, dost se tady chlastá, ale ve srovnání s naší českou zemí docela průměr... nebo spíš nic moc. Ale nejsme tady kvůli srovnávání. Je to taková pohodovka. Už dlouho jsem se na tenhle film těšil, ale asi proto jsem od něj čekal víc. Pro mě to není kult. Ale není to špatnej filmek. Je to dobrej film, kterej mě nenudil. Ale vidět jednou to stačilo. Nejsou tady totiž žádný výjimečný momenty, který by se staly legendárníma nebo lehce zapamatovatelnejma. Není to hláškovitý. Je to jenom nabitý samejma známejma tvářema, z nichž nejvíc (kromě Steva Buscemiho) zaujala hlavně pěkná Chloë Sevigny. Ale teda Steve Buscemi má můj respekt, když dokázal něco takovýho vyplodit.

• 22.5.2018  00:03
    Hudson Hawk (1991)

Kdysi bych dal plnej počet, ale už budu střízlivější. Ale všem, co se to nelíbilo, asi nedošlo, že by to všechno měli brát trochu s nadsázkou. Špatné herectví a špatný film? Kdepak! Právě to z toho dělá naopak super komedii. Možná se to českému publiku nelíbí ze dvou možných důvodů - ten první jsou české internetové titulky, které jsou dost nekvalitní - hodně tam toho chybí, není přeloženo nebo je přeloženo špatně. Ten druhý může být český dabing, který je v tomto ohledu lepší, ale zas tomu chybí to původní znění, které je vtipnější a přirozenější a hlavně přece jen jde o dabing z 90. let, takže kvalita dost nízká. Já v tomhle filmu vidím nezapomenutelné postavy, ať už jde o samotného Eddieho "Hudsona Hawka" Hawkinse s hláškou vždy na konci huby (a 4 naušnicema v 1 uchu), nebo vynikající záporáci Darwin a Minerva Mayflowerovi, jejichž ďábelský smích nemá chybu. Jak Richard E. Grant, tak Sandra Bernhard se do role perfektně hodí a perfektně je hrají, obzvlášť Minerva s tím ksichtem. Ale i ty detaily, jako šermování jazyky, různé šílené ksichty, stylizace do bondovskejch záporáků (včetně jejich hlavního poskoka - anglického komorníka Alfreda se skrytými čepelemi), to je něco, co z těch dvou dělá jedny z nejlepších komediálních záporáků ever. Ale i ostatní vedlejší postavy jsou většinou vtipné - CIA s čokoládovejma tyčinkama, dvojčata Igg a Ook (kteří za celej film řeknou jen jednou "Igg" a "Ook" a vypadaj jak agenti Brown/Jones z Matrixu), bratři Mariovi (jednoho z nich si zahrál Stalloneho brácha), Minervin mazlíček psík Bunny (kterej to pěkně schytá) a dokonce i ta Andie MacDowell byla snesitelně vtipná (až na toho delfína) atd. Co mě dál dostalo úplně do kolen, tak když papež čuměl na telku, ve které dávali cosi s mluvícím koněm a on do ní bouchal tou svou holí, chchch. Nebo Mayflowerovic fotky, chchch. Kapučíno. Pizza se sobím sejrem (o té prej padla zmínka i v Posledním skautovi?). Paralýza od hlavy dolů. Zpívání místo hodinek. Přežití Tommyho Five-Tonea. Bruce Willis hrál přesně s takovou lehkostí, na jakou jsem u něho zvyklej z Moonlightingu a často to je i ve stejném stylu. Jasně, že tomu často chybí logika, ale myslím, že to je uplně jedno, hlavně když je sranda. Doporučuju nepodceňovat, sehnat si to v původním znění a rozumnět tomu. Klidně se na to kouknout i dvakrát, protože jsou tam detaily, které jsem napoprvé neviděl. A teď otázka - když v baru dostal kapučíno a řekl "Thank you, Jesus, thank you", nepodával mu ho skutečný Ježíš? :-) PS: Minerva (Snap!) - "I've got the power!"

• 21.5.2018  23:35
    Klikaři (2013)

Pochopil jsem to správně, že tam bylo něco jako srovnání Matthewa Smithe s Cobainem? Jestli jo a jestli hrál takovou hudbu, jak v tomhle filmu, tak nechápu, jak by mohl mít v hudební branži vliv. Ono celkově ta hudba za moc nestojí (nestojí skoro za nic (stojí za hovno (za piču))) (a taky v soundtracku nenajdete žádný známý jména, kromě Bryana Adamse, kterej tam je kvůli zmínce v ději). Co za to ale stojí, tak postava Thomase Haden Churche, jehož hlášky byly to jediný, co mě tam bavilo a jevilo se vtipně. A to tak vtipně, že jsem se i zasmál. Třeba komba darovaná jako mrtvej dar nevěstě, chchch. A Johnny Depp 2 minuty na konci? Musim říct, že zajímavější byla ta cesta, než ten cíl. Jinak celou dobu jsem měl takovou podvědomou mozkovou reakci, jak kdyby ten film natočila ženská. Měl jsem pravdu, je to z toho prostě cítit. Takže vlastně film nic moc a nezachrání to ani bonusové opičí video na konec.

• 19.5.2018  20:24

Umělá inteligence mi přijde už skoro tak blbej nápad, jak cestování časem. A tady je to vyhnané do extrémů. Nebo spíš do exkrementů. Ono to celkově nemá moc dobrej nápad - nahrát mysl složenou z elektrickejch impulzů někam do stroje? Už u toho jsem kroutil hlavou. A pak přišli ti nanoboti nebo naniti a jedinci propojení v kolektivní mysli. Ok, to jsem ještě pobral. Ale když pak byli ve vodě, ve vzduchu, všude? Oči v sloup a trapno z tohoto nápadu, tak mi u toho bylo. Postrádalo to často logiku, dost často. Nezachránil to unylej Johnny Depp, ani ostatní herci. Podle mě dost průser, kterej určitě stál hromadu prachů, ale nevytěžil. Mě určitě teda ne.

• 10.5.2018  09:18

Divim se, že Marťa Scorsese jednou natočí skvělej film a pak tohle a nechápu, že se to všem tak líbilo. Podle mě šlápl vedle. Nebo šlápl do... hnědyho. De Niro taky nic moc - vypadá tady jak Randy Marsh ze South Parku. Celé je to navíc takové divně trapné. Líbila se mi tam jedině Diahnne Abbott, která po štěku v Taxikáři v kině s pornem a po zpěvačce (jediné pěkné) v New York, New York konečně dostala pořádnou větší roli. Vadilo mi tam, že často nebylo poznat, co jsou jen jeho představy a co je skutečnost, resp. blbě se mi to rozeznávalo a člověk furt musel dávat bacha. A to hlavní je, že mě to neskutečně nudilo. Jinak nejlíp by tenhle film vystihlo citoslovce: "Stalk stalk".

• 9.5.2018  06:40
    Hatufim (TV seriál) (2009)

Hatufim, hatufim. Ch-š-ch-š-ch-chrochtání místo řeči. Klikyháky místo písma. Myslivec místo jména (Nimrod). To by mi nevadilo - je to holt jiná kultura. A jsou tam i trochu civilizovaní, protože např. poslouchají známé kapely, mají hygienické návyky, jedí poživatelná jídla, nevypadají všichni jak teroristi. Oni totiž asi nejsou arabové, ale o tom později. Prostě není to úplnej barbarskej stát. Je to ale stát, kde všichni žijou vojskem a armádou a je to pro ně čest vstoupit. Takže zas až tak chytří nejsou. A teď už k naznačovanému problému s identitou těchto obyvatel. Dlouho jsem totiž nevěděl, kde se to odehrává a protože na zprávy nečumím, že to je natočený Izraelcema jsem nevěděl, moc se neorientuju v problémech mezi Izraelem, což jsou myslím židové, a těma druhejma. Takže kdo jsou ti druzí? Arabové, Sýrie, Libanonci nebo jiná pakáž z jinýho prdelákova? Proč mezi sebou bojujou, jenom kvůli posranýmu náboženství? Už jsem psal, že zas tak chytří nejsou. Motají se tam pojmy typu hizballáh, mosad, no prostě věci, který jdou mimo mě. Ale teď míň o místu děje a víc o seriálu celkově. Je to předvídatelné, zdlouhavé, ukecané, někdy jak telenovela. Ženská ségra, které přijel brácha v rakvi a ona ho teď vidí jak ducha nebo co, to bylo na tom to nejhorší a kroutil jsem hlavou. Rovněž jsem kroutil nad Nimrodovou ženou, která vypadala skoro stejně nesympaticky, jak Andie MacDowell, ale aspoň se hodila do nesympatické role, když se často chovala jak kráva a ještě o sobě naznačovala, že za 17 let ani jednou nemasturbovala a nic (a proto je možná tak trochu kráva) a pak si stěžuje, že byla TAKY 17 let ve vězení. Z jejich syna Hatzava se určitě časem vyklube gay a jejich promiskuitní dcera Dana, to bylo aspoň trochu zajímavý, ta její sexuální chuť (i když - zamrdala si vůbec? Vždy to bylo jenom o kecách a žádná velká akce). Dál mi tam vadilo dost dalších věcí, ale bylo jich tolik dost, že už se mi to nechce rozepisovat. Prostě furt něco. Záběrů ze zajetí tam je pomálu a to je škoda. Prostě je to zbytečně natahovany. Dávám průměrné dvě hvězdičky a dám šanci i druhé sérii. Ta byla dějově zajímavější, než první a aspoň se tam zdánlivě něco dělo. Měl jsem s tím hlavně tyhle problémy: někdy to bylo nedomyšlený a logika haprovala (třeba v tom hotelu Yasmine, jak věděli, kam ten sešit schovat?) (mimo jiné je zajímavé, že Uri a Nimrod vůbec neřeší ušlou mzdu za 17 let a rači žijou jak socky), 2) myslel jsem si, že Atar Shorer (kterej tam skoro nebyl ukázanej) a Jamal jsou jedna a ta samá osoba (protože Amiel měl taky druhý jméno Yusuf), 3) všechny tamní ženské jsou hnusné a nesympatické (kromě asi dvou), 4) ale to nejhorší bylo, že to tak zdržovali - tam se kolikrát nic nedělo, ale i to oni dokázali prodloužit a udělat z toho těžkou nudu. Ke konci to už bylo tak strašny, že mi to cuchalo nervy. Prostě scény a dialogy úplně o ničem. Kdyby je z toho vyjebali pryč a udělali z toho 4-dílnou sérii, úplně by to stačilo. Ostatně u první série taky. Kvůli tomuhle nudnýmu prodlužování teda snižuju hodnocení o 1 hvězdu s tím, že už dlouho nechcu nic izraelskýho vidět. A ani bych tam nikdy nejel a nikam poblíž taky ne. Nikdo tam nic nedělá, chlapi buď vysedávaj nebo vymejšlej terorismus, ženský sice mějí určitej hlas, ale v podstatě je každej ignoruje. Nemaj internet, často ani mobilní sítě, všechno jenom armáda a džihád, no nejel bych tam ani zadarmo!

• 7.5.2018  08:36

Film o boxu, kde se zase až tak moc neboxuje, ale přesto je to pro mě mnohem lepší, než jakejkoliv jinej film o boxu, třeba typu Rocky. Proč? Za prvé box je nuda. Za druhé kudrnáč De Niro, kterej nehraje, ale kterej boxer JE! A pak taky za jeho vzhledovej switch ze sportovce na nezřízenýho tučnýho ovara s rozmláceným ksichtem. Vývoj a vykreslení jeho povahy, jeho postavy, to je zas zásluha vynikajícího scénáře, kterej zatuhne až ke konci, ale jinak to je celé takové člověčí, než boxérské. Hned při úvodních titulcích, kde se LaMotta rozcvičuje ve zpomalenejch záběrech v ringu, hraje u toho hudba a je to černobílý, nám dává tušit, že půjde o něco vyjimečného. Pak tam ještě dostaneme stejně dobrého Joea Pesciho, což už je jenom takovej bonus. Do toho ten mafiánskej nádech, italská žárlivost a mužská zhovadilost vůči ženám a v neposlední řadě i ty boxerské zápasy, které se mi líbily (stříkance krve, zlomené nosy atd.). Nebudu tady ale výloženě jen slepě chválit. Třeba nepochopitelny mi přišlo, že tehdy asi 20letá Cathy Moriarty hrála 15letou. To by bylo ještě docela v poho, kdyby nevypadala tak na 30 (a hloubka hlasu to jen podtrhla). Vidět znovu to sice už nepotřebuju, ale chápu význam tohohle filmu pro mnoho diváků. Je to totiž docela nezapomenutelnej kousek.

• 3.5.2018  22:42
    New York, New York (1977)

To jsem nevěděl, že tuhle blbost natočil Scorsese. Ale co se dá dělat, chtěl jsem tomu dát šanci. Teď ale vím, že zbytečně a doufám, že Scorsese už nikdy po muzikálu nesáhne. Obdivovat musím De Nirovu hru na saxofon, která je vážně uvěřitelná... ale jeho postava sobeckýho psychouše safoxouše denirouše byla taková divná. Ale to asi měla. A teď k mému nejsilnějšímu zážitku. V sále se tančí, De Niro hledá babu na vojetí, slídí davem a pak najednou, viděno z dálky, strašnej vyhryz v davu! Ano, tvor nazvaný Liza Minnelli, naleze do své hlavní role a už se jí nezbavíme. Tancuje, zpívá a nelíbí se mi ani ten styl zpěvu, ani ty její tance, ani barva hlasu, ale hlavně, celá ona. Když zkombinuju její zjev a chování, dostanu kombinaci Zagorové, Hurvínka, kokršpaněla, Zelenkové, lenochoda Sida z Doby ledové, staré báby ve středním věku, Vincenta Schiavelliho a hnusu z popáleninovýho centra s parukou. Ty její vlasy byly kolikrát taky hrůza, jak kdyby byly vyrobený z psího ocasu a navlečený na drátěnou konstrukci. Jako hororová postava by prostě vyzněla líp. Ještě když se vrátím k hudbě, tak ty zpěvy stojí za prd a i ten chabej New York, New York (kterej jedinej má zapamatovatelnou melodii) nemá na verzi Franka Sinatry. Ale co se mi líbilo, tak ty jazzové a bluesové kousky (dokud se do toho nepřimíchal zpěv). Ze zpěvaček se mi jakž takž zamlouvala až ta černoška, na kterou se i dalo dívat, na rozdíl od těch bílejch mrch. No a konečně - bylo to celý hrozně dlouhý. Čím víc se blížil konec, tím to bylo delší, protože se tam najednou objevila hromada muzikálovejch a jinak trapnejch vystoupení, u kterejch jsem trpěl. Celé to je jak převzaté z broadwayských prken a ten děj je uplně o hovně. Už nemám víc chuť o tom psát.

• 26.4.2018  10:37
    Osvícení (1980)

Jedna z Kubrickových perel. V kombinaci s předlohou od Stephena Kinga se jedná o atmosférickou hororovou bombu. Bohužel, jak skvělá volba byl Jack Nicholson a malej kluk, tak špatná byla škaredá uřvaná Shelley Duvall. Na štěstí prim hraje právě Nicholson, jehož šílené ksichty jsou vrcholem filmového šílenství. "I'm not gonna hurt ya. I'm just going to bash your brains in!" Bohužel 146 minut dlouhá rozšířená verze se mi zdála místama až moc dlouhá. I když nemám nic konkrétního, prostě se to trošičku táhlo. Scénář, nasnímání, zpracování i hudba ale stojí za to. A hlavně ten Nicholson!!!

• 24.4.2018  07:52

Je to holt dvojka. Není to takovej průser, jak třeba Sněženky a machři po 25 letech nebo Dědictví aneb Kurva se neříká nebo díky bohu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, ale taky to není žádnej odvaz. Dost mě tam iritovalo to ohlížení zpět, reuse situací a záběrů a dokonce i hudby z původního Trainspottingu. Ostatní hudba je sice dobrá, ale už ne boží (i když remix Lust for Life od The Prodigy se hodně povedl). Taky se mi líbil videoklip od The Rubberbandits - Dads Best Friend, kterej byl použit i v ději a byl hodně ujetej. Boyle nám naservíruje několik hezky nasnímanejch záběrů, což sice oceňuju, ale celkově mi to všechno zapadlo někam hluboko pryč. Škoda, že se tvůrci nenechali víc inspirovat knižním pokračováním nazvaným Porno, které bylo... ano, o natáčení porna! Tady se maximálně tak řešila stavba bordelu, což je dost jinde. Vývoj postav po letech se mi tady moc nelíbil. Už se tady skoro vůbec nefetuje (ta jedna šleha zůstala ve filmu viset dost nepochopitelně), kromě pár lajn koksu. Je to víc o prachách a o tom, jak si kdo posral život. Hlavně Spud je jedna velká troska a dává to najevo hlavně svým tragickým obličejem a vyjetejma ksichtama. Mark nevím kam dal svoje zrzavý háro. A psychouš Begbie, kterej prchl z vězení, prahne po pomstě až moc debilně... ale neberu mu to. A celkově to už vůbec není taková černohumorná zábava. Zasmál jsem se párkrát, ale jinak je to braný místama dost vážně. A to je škoda. Po průlomovým Trainspottingu jsem asi čekal moc.

• 23.4.2018  08:58
    WikiLeaks (2013)

Tohle popisuje hlavně americké problémy, a proto mě stránka wikileaks.org nikdy nějak nezaujala. O to míň mě zaujal film o ní. Chtěl jsem se dozvědět nějaké informace o Assagneovi a komu vlastně stoupnul na kuří oko, ale stejně se mi to zdá nějak hollywoodsky zkreslené. Když k tomu přičtu nevýrazné herectví všech zúčastněných (přičemž Cumberbatch vypadá jak nějakej albín), stane se z toho nudná nuda jak cyp. Kdyby na konci aspoň trochu nevysvětlili, co je to čtvrtá velmoc (tisk, televize, masová média), nepochopil bych ani původní název The Fifth Estate (jakože internet a hekři). Dost smutnej propadák.

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91