Radiq

Radiq

Radim K. Dubový

okres Olomouc
Kuna

23 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
  • 19.11.2017  22:40
  Pustina (TV seriál) (2016)
  *****

  Nebojím se říct, že to je nejlepší českej seriál. Má to všechno, co si člověk může přát. Vynikající výběr herců! Žádný posraný herecký výkony ze seriálů komerčních televizních sranic Nova/Prima. Parádní scénář! Na další díl se člověk fakt těsí, protože vůbec neví, jak to vlastně bylo. Vůbec! Do poslední chvíle nevíte! Ty sockoidní postavy ze dna společnosti, k tomu ponurá depresivní atmosféra, no prostě super a kdo neviděl, měl by vidět. Nazval bych to i jako takovej českej Forbrydelsen.

  • 19.11.2017  22:24
  Annabelle (2014)
  *

  Neřikám, že to nemělo dobré momenty, ale panenka jako něco, čeho se bát? Jenom proto, že ju kdysi kdosi vyrobil tak, že v dnešní době vypadá trochu hrůzostrašně? To néééé. Co to bude příště - zabijácká ponožka?

  • 18.11.2017  16:47
  Pan Nikdo (2009)
  odpad!

  Dyť to nedávalo smysl!!! A to mě dokáže nasrat. Film uplně o ničem. Starej Jared Leto namaskovanej pěkně blbě, no vypadal jak starej zcvrklej kokot a bylo moc poznat, že to je maska. Mladí herci představující jejich mladší já se na sebe absolutně vůbec nepodobali. Cestování časem, alternativní reality, butterfly effect, sci-fi prvky, pak zas hrozny retro, do toho lidská nesmrtelnost... no bylo to kurevsky divny, nedalo se v tom orientovat a nebavilo mě to. A proč se jako příjmením jmenoval Nobody? Záměr režiséra byl asi diváka natolik zmást, až si bude myslet, že to je super. Mě ale neoklamal... Bylo to jak kdyby někdo splácal všechno dohromady. Třeba jak kdybych si dal zelňačku, 10 trubiček, 2 piva, karbenátek a koňskej kemr a myslel si, že z toho vznikne něco dobrýho...

  • 12.11.2017  21:43

  Strašny herecky výkony, u kterejch jsem si říkal, že se nima inspirovali asi Monty Pythoni, akorát ironicky... a možná to nebude tak úplně náhoda, když jedna z hlavních postav se jmenovala Monty a ve filmu se taky vyskytl Richthofen's Flying Circus... No ale to je jedno. Musím uznat, že letecké bitvy jsou monstrózní, teda minimálně na svou dobu... a bez triků! Taky ta hromada různejch výbuchů byla na svou dobu podle mě unikátní a reálná. A taky bylo zajimavy sledovat, jak se obsluhovaly Zeppeliny, jak se s nima bombardovalo, jakej se na zemi používal radar odposlechem přes velký naslouchátka atd. Pak se mi taky líbil souboj na pistole hned na začátku, kterej se odehrál jen jako siluety. To by bylo asi tak všechno. To ostatní byl strašnej balast na vyplnění času a hrozná nuda. Ten děj okolo poběhlice Heleny uplně o ničem. Herecky strašny, jak jsem už psal. Chvilu barevny, jinak ČB. Pak to prej točili jednou němé, pak teprve se zvukem... ale to je jedno. Hlavní je, že mě to nebavilo, takže neuctivě hodnotím tak nízko. Jinak ale kdybych to viděl v roce, kdy to bylo natočený, budu chrstat blahem.

  • 10.11.2017  07:04
  Stalingrad (1993)
  ***

  Na to, jak gigantická bitva to byla, by si zasloužila velkolepější zpracování. Místama mi to připadalo jak televizní tvorba, kde se šetřilo, ale tenkrát to byla bomba. Tankovou bitvu si pamatuju, když jsem ji viděl jako 13letej a byl jsem nadšenej, hlavně z toho rozpůlenýho. Když jsem to viděl teď, řikal sem si, co tam ty tanky dělaj, že ani nestřílejí a nechaj se rozcupovat pěchotou. Taky ty boje v jakési opuštěné továrně byly točený asi někde tady. Moc reálný mi to teda nepřipadalo. Ale tenkrát to určitě bylo na špičce válečnejch filmů - minimálně svejma krvavejma/zmrzačenejma efektama to nastavilo laťku, která se pak musela víc a víc překonávat. Navíc oceňuju to, že Němci natočili film z druhé světové taky jednou z jejich pohledu a nacisti jsou zobrazení jako lidé a ne jako bezhlaví vraždící vojáci... i když to trpí mnohejma klišéma. Potěšila účast několika českejch herců, ale v podstatě to nic neznamenalo, páč stejně všichni hráli Němce. Jinej film o Stalingradu jsem zatím neviděl, ale někdo by ho mohl natočit... a líp.

  • 7.11.2017  22:11

  Jak kdyby to byla epizoda z Věřte nevěřte. Keanu Reeves byl teda ukázkovej hajzl a to se mi líbilo... a to bylo asi tak jediny povedeny. Od určité chvíle bylo dost jasny, kdo to udělal... Bohužel už sem vyrost z toho, že sem věřil v jasnovidectví, komunikaci s mrtvejma, duchy, sny s předzvěstma a vykládání karet. Ale moje podvědomí tomu stejně pořádně nikdy nevěřilo, až sem se rozhodl přestat... i když by to bylo fajn... Ale Sam Raimi tomu asi věří furt. Mě ale dost zklamal - jeho filmy mě už tak nějak netáhnou a tohle je pro mě ukázkovej NEtahák.

  • 7.11.2017  06:59
  Mafiáni (1990)
  *****

  Skvěle natočená gangsterka. Není to tak utahaný, jak třeba Kmotr, což je dobře. Všichni herci tady válí, ale hlavně Joe Pesci coby Tommy DeVito je dokonalej zkurvysyn, kterej je navíc černohumorně vtipnej. Martin Scorsese tady vytvořil několik nezapomenutelnejch scén, ať už umelecky nebo originálně nebo na svou dobu novátorsky nebo prostě tak, že vám ulpí v paměti. Taky ten výber hudby se k filmu perfektně hodí. Trochu mi tam vadila uřvaná Henryho žena, která se pak ale na štěstí uklidnila. Upozorňuju všechny, že když jsem si četl zdješí komentáře, tak se to nelíbilo hlavně těm, co to viděli s dabingem, takže bacha na to - v originále je to super. No... a tak to tenkrát chodilo. Kdo by pak nechtěl být gangster? "As far back as I can remember, I've always wanted to be a gangster."

  • 5.11.2017  13:15

  Autoři ještě chtěli asi naposledy (doufám) vycucat nějaký prachy ze značky, která měla jednou úspěch. A klesající tendence se potvrdila i u této sračkoidní trojky, která nebyla vůbec vtipná. Hodně se to tam ohánělo věcma z předchozích dílů, ale protože Leslie Chow mi připadal trapnej už v jedničce, tady se to násobilo tou nudou. I Alanovo chování vesměs působilo trapně a ne vtipně. Tenhle film se vůbec neměl stát...

  • 4.11.2017  20:48

  Standardní sportovní film z neokoukanýho prostředí extrémního surfingu, kdy borec povstane z podělanejch poměrů, překonává fyzické i jiné útrapy, samozřejmě se proslaví a myslim, že prozradím velký prd, když řeknu, že pak se taky proslaví tím, že umře mladej... a tím se stane legendou. Nevim, proč si pro roli Jaye vybrali maníka, kterej se skutečnýmu Jayovi moc nepodobá - jako kudrnatej blonďák fakt na fotkách nevypadá. Naopak potěšila Elizabeth Shue, kterou jsem už dlouho nikde neviděl a i když zestárla, pořád je to pěkná baba. Bavilo mě to jednou, podruhé a to mi myslím stačí. Nostalgicky nám k tomu zahrajou několik dobovejch songů, který ve mě vyvolaly vzpomínky na tu dobu, který ale se surfováním nemají vůbec nic společnýho. Toť vše.

  • 3.11.2017  21:16

  Chch, to byla aspoň sranda. Ze začátku to vypadá jak těžká inspirace Smrtelným zlem, ale pak se to zvrtne v něco úplně jinýho. A stejně jako Smrtelné zlo, hned od začátku jde vidět, že se to nesnažilo brát se vážně. Jsou tam typické postavy z hororovejch snímků, které většinou slouží jako oběti, dostávají se do typickejch hororovejch situací, ale většinou se vše vyřeší nějakým netypickým způsobem. Je tam plno těžce černohumornejch vtípků, odkazů na různé horory a nebojím se říct, že i hektolitrů krve. A celé je to nesmírně originální a zábavné.

  • 3.11.2017  20:55
  Greenberg (2010)
  *

  Nevtipná nezávislá komedie, při které jsem se zasmál přesně jednou (když přišlo na jejich první skoro-sex). Párkrát navíc jsem se usmál, ale usmání není zasmání a ke komedii patří zasmání a ne usmání, ne? Roger Greenberg je sice zajimavá divná postavička s divným chováním, divným myšlením a divnejma kecama a Ben Stiller tomu docela sedí, ale nějakej větší zážitek mě během tohohle filmu nepotkal. Právě naopak - tak nějak to skončilo, zničehonic, a mě to vůbec nevadilo. Greta Gerwig celkem sympaťačka a nezastírám, že trocha té nahoty bylo plus. Ale jinak to byla spíš nuda, hraničící skoro až s odpadem...

  • 3.11.2017  08:22

  Nebylo to špatny, ale co mi tam vyloženě vadilo, tak že v takové historické fantasy všichni vypadali jak z reality 21. století (oblečení, vlasy, styl, karate, běloši-černoši-asiati). Taky jsem dost nestíhal titulky, což je dáno Ritchieho filmařským stylem, takže to nemůžu odsuzovat (naopak, to spíš musím pochválit). Ale byla škoda, že jsem nepochitil všechno. Možná bych to skouknul s dabingem, abych pochytil. Takže doufám, že ho nezkurvijou. Jinak řemeslně to bylo vychytany, někdy sice trochu pošahany a přehnany, ale je to fantasy, takže povoleny. Djimon Hounsou opět v roli, která je snad zaměnitelná se všema jeho ostatníma rolema. Jude Law jako záporák? Ale jo, nebyl špatnej, i když už jsme viděli lepší. A Charlie Hunnam taky v pohodě, i když víc mu slušela motorka v Zákonu gangu... Jinak má to nášlap na pokračování, takže možná přijde i Lancelot?

  • 3.11.2017  07:58

  Emily Blunt jsem ten alkoholismus tak nějak nevěřil. Ani jednou se nepochcala. Ale to není ten hlavní důvod. Ona moc alkoholicky nevypadala, leda ty fleky na tváři a skelnej pohled. Mohli si s těma ožralejma scénama víc vyhrát. Pak je tady logická stránka věci - kde jako brala furt ty prachy na chlast, jízdenky, psychiatra atd.? Pak jsem měl docela zmatky v tom, co se kdy odehrává. Herecky dobré obsazení, i když jsem si ze začátku myslel, že Haley Bennett je ve skutečnosti jenom nenamalovaná Jennifer Lawrence. Rozuzlení vraždy je docela předvídatelné a skončí to tak nějak bez gradace. Moc mě to nebavilo.

  • 29.10.2017  21:18
  Last Year in Viet Nam (studentský film) (1971)
  odpad!

  Bylo to francouzsky, takže jsem tomu vůbec nerozuměl. Ale myslim, že by tomu nepomohl ani překlad. Sračka. Černobílá blbost, náhodné záběry odkudsi. Totálně nezajímavé a o ničem. Co to mělo společnýho s Vietnamem, nevim. Odpustitelné je jedině to, že to je studentskej film. Já bych mu za tohle nedal ani zápočet...

  • 29.10.2017  13:02
  Četa (1986)
  ****

  Plno známejch ksichtů ve válečným filmu, kde se kromě válčení taky hodně hulí tráva a sem tam se i umírá. A někdy se umírá dost působivě, viz. scéna, ze které vychází i plakát k filmu. Úvodní trojka Berenger, Dafoe, Sheen funguje skvěle. Sheen je tady ještě mladíček, kterej ještě nejel v osobním životě v drogách a je to taková pěkná tvářička, možná až moc, na jeho roli. Ale lepší, než Depp, kterej se tam taky mihne v menší roli - to je úplná holčička, chch. Co mi tam dál dost nesedělo, tak že několikrát amíci v extázi z boje řvali z plnejch plic různý pokřiky a to mi vyznělo dost filmově. To by přece ve skutečnosti dělal jenom nějakej kokot. Teda myslim. Jinak pobavilo mě, když o seržentu Eliasovi řekli: "Je tady tři roky a myslí si, že je Ježíš Kristus.", kterýho si pak Dafoe zahrál v Posledním pokušení Krista, heh. Oliver Stone umí...

  • 25.10.2017  20:12
  The Killing (TV seriál) (2011)
  ***

  Za první dvě série musím dát stejnej počet, jak za jejich dánskej originál. Je to sice stejný, ale přesto to není stejný. Americká atmoška je něco jinýho, než dánská. Spíš mi to trochu připomínalo Temný případ, trochu Twin Peaks. Jinak tohle aspiruje na seriál s největším množstvím zvratů, přičemž to pořád dává smysl. Stejně jako v originále, taky mě tady nudila ta politická a rodinná Larsenovic linka, ale na druhou stranu bez toho by to nebylo ono. Výběr herců - no, Mireille Enos je vážně zajímavá - lepší by bylo, kdyby ji trošku upravili, takhle nepůsobila moc sympaticky, ale jo, nebyla špatná. Lepší ale rozhodně byl Joel Kinnaman, jehož chování a hlášky stály za to, ty hlášky hlavně, fakt vtipnej a zahranej. Billy Campbell jakožto politickej chuj docela šel, ale nevolil bych ho. Zajimavy bylo, že malou roličku si tady zahrála taky Sofie Gråbøl, která v originále hrála Sarah Lund (tady přejmenovanou na angličtější Sarah Linden). Bál jsem se, že amíci tento remake zprasej, ale za mě spokojenost... Třetí série: musím pochválit, že oproti dánskému protějšku vynechali ty politické kejkle. A celkově to beru už jako uplně jinej seriál, kterej s původním má společnýho docela málo. Rozuzlení je překvapivé, ale to už jsme zvyklí. Za mě spokojenost, až na ty občasné obličeje, které někdy vyloudí Mireille Enos (třeba ten, kdy se usmívá, i když by neměla).

  • 25.10.2017  19:56
  FUK (divadelní záznam) (2013)
  ***

  "Fuk fuk, je mi to jedno, fuk fuk, je mi to fuk, fuk fuk, je mi to jedno, je mi to uplně fuk.", jak by řekl klasik. Ale tohle není o visacích zámcích, ale o členech jiné kapely. No i když nějak jsem z děje nepostřehl, že spolu měli kdysi kapelu. Ale neva. Co va, tak že to bylo místama zbytečně moc vážny. Humoru je tam pomálu, ale je to takovej dobrej humor, přičerněnej. Co mě moc nebralo, tak když dva mluvlili a každej o tom svým, každej o něčem jiným, jak kdyby ten druhej nemluvil. Taky to divadelní hraní někdy bylo moc divadelní... Leč poměrně spokojenej, takovej se teď cítím. Velké plus u mě má Jan Dvořák, kterej má fakt neopakovatelnej ksicht, s kterým navíc dokáže dělat ksichty, a taky ho v této hře hojně používá a to je dobře. Další plus je za menší, ale o to výraznější roli holandské eskortky, kterou odvážně zahrála Teresa Branna, která určitě postavila nejednomu divákovi. Byla vážně sexy, ale není se co divit - s její postavou a prsama si může dovolit vystavovat se kdekoliv. A do mé mysli se to navždy zapíše jako divadelní hra, ve které jsem poprvé viděl odhalenou nahotu. Jako v divadle. Né že bych neviděl nikdy v životě, chch...

  • 23.10.2017  11:06
  Ill Manors (2012)
  ****

  Nejsu žádnej hip-hoper, ale tady se soundtrack povedl. Hodí se to k té dealerské komunitě plné děvek, vrahů, zlodějů, feťáků a úchylů, ale zároveň bylo zajímavé, že rapem se vysvětloval děj (až jsem nestíhal číst titulky). Holt Ben Drew aka Plan B má v hudbě pro mě plus. A taky Keef Coggins, kterej se do role dealera Kirbyho skvěle hodil a zahrál ho dokonale. Celkově to ale mohlo být v něčem lepší. Neřikám, že bych se na to někdy nepodíval znovu, ale teď na to prostě nemám chuť. Ale OST si asi seženu... Jindy bych možná dal jen 3 hvězdy, ale má to v sobě něco, co mi v tom brání...

  • 16.10.2017  10:45

  Ale tak jako zasmál jsem se, párkrát. Hlavně pobavily ty kecy a naschvály mezi hlavní dvojicí. Ale jinak vesnička působí fakt dost neuvěřitelně. Jak počtem občanů, tak postavičkama, které se tam vyskytují. Ale když to člověk neřeší, tak to jako komedie ujde. Jako romantickej film taky, ale na štěstí to není nějak moc přeslazené... a všechno dobře dopadlo. Jak jinak...

  • 13.10.2017  09:48

  Nečekané konce jsou vždy plusem, ale ne v případě, kdy se děj utne a skončí to ničím. I když bylo určitě nečekané, že to tak najednou skončilo, je na hovno, že jsme se nedozvěděli, co bylo dál. Tím se z toho stal film, na kterej jsem se vlastně vůbec nemusel dívat. Byla to totiž nuda, bez nějaké větší akce. Spíš se tam kecá, osoby z různejch špionážních agentur tam probíraj, co je pro kterou špionážní agenturu lepší a jak nejlíp využít situace a lidí. Svou unylostí mi to připomnělo Jeden musí z kola ven a hle, ono je to podle předlohy stejnyho chlápka... a už jsme doma. Prostě me to nebavilo. Philip Seymour Hoffman se teda do role hodil, protože působí úplně stejně, jak ten film - suše. Ale jako odchod do filmového nebe si mohl vybrat lepší roli. I když on asi taky nečekal, že umře...

  • 11.10.2017  09:32
  Pohádka pohádek (2015)
  odpad!

  No, spíš bych to nazval Pičovina pičovin. Bylo to fakt divny, ale co se divím, když asi neznám ani jeden italskej film, kterej by nebyl sračka. Tohle bylo totiž úplně o ničem. Ani jeden ze tří příběhů neměl žádnou pointu. Jenom se tam něco stalo a stalo se to, že to za hovno stálo. Dívat se na Salmu Hayek ještě šlo, ale horší to bylo s albínskejma dvojčatama, zcvrklejma stařenama, deviantním Vincentem Casselem a divnoksichtem Toby Jonesem. Většinou to nedávalo smysl, bylo to nedomyšlený, zbytečný, a kromě několika málo záběrů, co se mi líbily, zpracování často skomíralo na úrovni televizního seriálu z 90. let. Třeba jsem nepochopil, proč místo těch namaskovanejch stařen rači nepoužili skutečnou stařenu. Ten netopýr, co se změnil v ženskou, taky zůstal nevysvětlenej a takovejch kiksů tam bylo plno. Taky se to tam hemžilo různejma cirkusovejma existencema (plivači ohně, žongléři, no samí idioti) a ty já nemám rád. Nemělo to atmosféru, nemělo to nic. Ze začátku to na vás sice dýchlo solidní erotikou, ale to hned utnul nadrženej Cassel píchající stařenu nebo kojení stejné stařeny jinou stařenou. Řikal jsem si, že tohle je asi první případ, kdy si přeju, aby to zpracovali fakt jako pohádku pro děti a né pro dospělé. Ty 3 příběhy ve skutečnosti nejsou nijak provázané, nenechte se zmýlit. Jediné, čím to provázané je, je pohřeb a svatba, dvě krátké scény. Prostě a jednoduše, bylo to utrpení a nezachrání to ani herecké obsazení, které na první pohled nevypadalo špatně (a byl to ten hlavní důvod, proč jsem na to chtěl kouknout)...

  • 10.10.2017  09:14
  Grimsby (2016)
  *****

  Sacha Baron Cohen je takovej Adam Sandler v extrémním, rozporuplném, černohumorném a kvalitnějším podání. Dycky dokáže vytvořit nezaměnitelné postavy a v případě Nobbyho se mu to zas povedlo. Toho si prostě nespletete. Jeho hlášky, chování, ksichty mě naprosto dostaly. A když k tomu dostaneme opravdu vtipné (ok - a často i nechutné) scény, dostaneme konečně zas jednou komedii, u které jsem se chlámal, až mi grinty od huby lítaly. Už dlouho jsem nebyl u komedie fakt vysmátej a tady se to povedlo. Není to totiž jenom odfláknutá zábava, ale fórky jsou chytře vymyšlené a i když je to často nesmysl, je to vtipnej nesmysl. A Marka Stronga takhle určitě neznáte! Napadá mě třeba srovnání s Kingsman: Tajná služba, která je docela stejně akční, ale určitě né takhle ujetá. Když jsme u akce, tak ta je taky vychytaná, například scény z pohledu první osoby, které mi připomněly tvorbu Ilji Najšullera (teď jsem se v zajímavostech dočetl, že na těchto scénách spolupracoval coby konzultant). Dokážu ocenit dobrej film, na rozdíl od většiny, kteří se zmohli na slabejch 67% na ČSFD. Podle mě si to zaslouží víc.

  • 6.10.2017  21:05

  Jak kdybych viděl už jednou viděné... ale horší. Takže klasickej problém dvojek. Dost věcí z jedničky se tam opakuje v podobnym duchu, ale už to tak nevyzní. Násilné použití toho šikmookýho minigangstera a Mika Tysona vyznívá dost zoufale. Jo, má to pár dobrejch momentů a nápadů, ale většina z nich stojí za prd. Hlavně Alan (Zach Galifianakis) tady není v podstatě vůbec vtipnej, což je oproti jedničce úplnej obrat. Tenhle film mi byl v podstatě úplně jedno... a taky tak zůstane... Nechci se totiž už u komedie zase skoro nesmát.

  • 25.9.2017  07:07

  Docela se vyplatí počkat si na závěrečnou akci, ale cesta k ní je docela dlouhá. Jak pro hlavního hrdinu, tak pro diváka. Jelikož Colin Farrell předvedl své typické herectví, tady není co řešit. Ale ta Noomi, ta Noomi. Ona mi zatím prostě nesedí jinam, než do role Lisbeth Salander... kde nemusela hrát přitažlivou. Ona pro mě totiž přitažlivá není (a v tomhle případě to není těma jizvama v obličeji) a líbačka s ní mi přišla jedním z nejhorších filmovejch polibků za dlouhou dobu. Ale možná je to jen můj subjektivní pocit. Dějově film není vůbec špatnej, ale přece jen tam jsou zbytečné zdržovačky (Alphonsův šéf) a nudné vsuvky (matka). Kdybych se někdy jó nudil, tak možná by se to dalo skouknout ještě jednou, ale spíš ne. Je tolik jinejch filmů...

  • 20.9.2017  07:57
  Legion (TV seriál) (2017)
  **

  No, pěknej bordel. Vizuálně a audiálně je to teda bomba, ale co s tím, když děj je takovej maglajs? To člověk nikdy neví, co jsou iluze, sny, vzpomínky, myšlení, představy, halucinace, astrální rovina, kdo je kdo (protože existuje x postav v 1 postavě, rozdvojené osobnosti a podobně), kde a kdy se co odehrává (flashbacky vs. vzpomínky). Že to nerespektuje vesmírné, fyzikální, přírodní a další různé zákony, to už je člověk ani nevnímá (raději). Přišlo mi to jak nějakej šílenej myšlenkovej experiment. Jak kdyby to vymyslel David Lynch. Jak kdyby někdo vzal Počátek a použil na něho nějakej katalyzátor. Nechápu, jak tohle mohlo fungovat v komiksu. Ale třeba to tam bylo pochopitelnější, říkám optimisticky. Jinak musím zde zmínit, že jsem opravdu dával pozor a přesto v tom mám zmatek. Myslel jsem, že na konci série se to vše nějak vyjasní, ale teda moc ne, jenom trochu. Skvělí herci byli hlavně Aubrey Plaza (Lenny), Jemaine Clement (Oliver) a hlavně démonickej Mackenzie Gray (The Eye, jehož smrt byla vskutku originální). Nebyl tam špatnej herec, což je plus. Ale taky tam nebylo moc krve, škoda. Taky mi to nějak nezapadá do X-Meního vesmíru... Nejsu s tím prostě moc spokojenej. Spíš nasranej, že mi tak dojebali hlavu.

  • 17.9.2017  15:39
  Sviňky (2009)
  ***

  Šokující je to hlavně vzhledem k věku hlavních představitelů, což jsou všechno děcka, a kvůli tomu, že se to děje v pobožnym Polsku. Ale kde jsou socky a není práce, tam se musí holt šlápnout i trochu do hoven, aby člověk mohl aspoň trochu žít. A tak nám z filmu srší hromada beznaděje, skvěle ztvárněná mladým vyzáblem Filipem Garbaczem. Přestože jsem vůbec nevěděl, na co se to jdu vlastně dívat a název Sviňky zněl zajímavě, myslel jsem, že to bude určitým způsobem lepší. Takhle aspoň vím, co to taková sviňka je. Ale nenudil jsem se. Ale stačilo.

  • 16.9.2017  20:27

  Není to zas tak strašidelné, jak se proslýchá. Člověk to hlavně musí brát jako fikci a né jako "podle skutečné události", protože i když se někdo v těchto duchařinách a démonech vyžívá a věří jim, Ed a Lorraine ve skutečnosti nejsou žádní vědci a spíš to všechno zavání pochybnostma o jejich duševním zdraví. Ale k filmu: začíná to jako pěkně typická sračka - rodinka se přestěhuje do nového bytu, dali za to všechny prachy, děcka tam nechcou bydlet páč museli opustit svý kámoše z předchozího místa, tajuplnej sklep, pes se bojí a tak. Tak si říkám, že asi zas starej námět v novým hávu, ale na štěstí se to pak docela rozjede a zimomrjauvky príjdů. Najde se tam dokonce i trocha originality. Člověk se ale nesmí moc zamejšlet, protože si pak uvědomí, že vlastně kouká na docela blbost. A to nemluvím o panence Annabelle, o které se tam taky mluví... a to vypadá jako ještě daleko větší nesmysl... Lili Taylor bohužel není vůbec moje oblíbená herečka a Farmiga/Wilson mi tady přijdou jako béčkoví herci. Už to nebudu dál okecávat. Prostě průměr takovej...

  • 7.9.2017  20:37
  Volyň (2016)
  ****

  To, že si tvůrci schovali to nejlepší na konec, to by mě asi mělo ovlivnit v hodnocení. Ale já taky vidím ty první dvě třetiny filmu, kde mě hned ze začátku odrovnala docela nudná a hlavně dlouhá svatba, kde navíc furt bylo slyšet zpěvy žen, ktery nebyly vidět. Pak je to taky docela o ničem, dokud nepřijdou na řadu ty ukrajinsky zhovadilosti. A mám dojem, že lidi budou hodnotit právě ty zvěrstva, protože hlavně to jim v hlavě po skončení filmu ulpí nejvíc. Začne to docela zlehka, stahováním kůže z ruky znalecky spařené v horké vodě, pak se začne trochu sekat (ruka, hlava) a samozřejmě trhání koněma... což může znít jako to nejhorší... ale to je teprve začátek. Rozčtvrcení zmasakrovaní lidé v tuctech, upalování děcek zaživa, zabíjení těhotnejch žen vidlema, no kurva zmrdi. Takový mučení a týrání lidí, nehledě na pohlaví a věk (včetně mimin). Je to fakt zlo, hnus, zvěrstvo a masakr v jednom. To už není zabíjení civilistů, ale extrémní nenávist, pomsta, zhovadilost. SS by s nima sice mohli soupeřit, ale asi by prohráli. Člověk vůbec neměl ponětí o této historické kapitole Polska/Ukrajiny a taky si udělal obrázek o tom, kdo to vlastně byli Banderovci. A proto su za takovej snímek rád. Akorát jakožto nepolák jsem měl místy zmatky, kdo je polák, rus, němec, ukrajinec, žid... a kdo koho zrovna zabíjí...

  • 7.9.2017  08:25
  Vincent (1982)
  ***

  No jo, Burton, typickej. Hezky veršované, klasicky ponuré, né moc vtipné, ale stejně docela dobré, protože tak krátké. Ale jak zazní na konci, nevermore.

  • 4.9.2017  08:20

  Ááá, tak popularita pořadů o vaření se dostala už i do filmu. Zajedeme si do Francie, lehce to okořeníme nějakým etnikem s dobrou gastronomií, třeba Indama, podráždíme chuťové buňky honbou na Michelinskejma hvězdama a divák může začít slintat. Z hlediska jídla to bylo určitě na jedničku, ale ten příběh, ten mi vůbec nic nedal. Jenom chuť něco sežrat. Manish Dayal je rozhodně sympaťák a fešák (a jeho filmová ségra rozhodně ještě víc). Původní název The Hundred-Foot Journey mi vůbec nedává smysl, protože nevím, co měl znamenat. Českej je trochu lepší, ale o kari to zrovna moc není. Je to spíš tím, že jediný koření, co Češi znají z Indie, je kari. Lasse Hallström opět poněkud zklamal. Byla to totiž dost nuda. Kdybych měl číst knihu, podle které to bylo natočený, tak bych se u toho nudil taky...

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace