Radiq

Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
    • 24.2.2018  21:45
    To (2017)

Mám trošičku dojem, že jde hlavně o to vytřískat prachy na vlně popularity hrůznejch/strašidelnejch klaunů, kteří jsou teď v módě a hodně se o nich mluví v médiích. Proto se vrátili ke Kingově předloze, kterou kdysi už televizně dost hrozně zpracovali, i když Pennywise nebyl vůbec špatnej. Avšak Pennywise z nového It je mnohem temnějsí - to je jak kdybyste srovnali Batmana a Batmana. Taky jde vidět, že doba pokročila, efekty, triky a krvárny jsou na úplně nové úrovni. Takže tady bych nic nevytýkal. Ale ty děcka - myslim, že výber herců se moc nepoved a v tom televizním zpracování z roku 1990 byli dětští herci mnohem sympatičtější. Jsou ale dvě výjimky - možná to bude znít úchylně, ta zrzavá pihovatá holka Beverly (Sophia Lillis) je krásná a musím říct, že i sexy a to jí bylo teprf 16 let, ale holt je to typ holky, který se mi dycky líbily. Předpovídám (a přeju) jí velkou budoucnost. Druhej povedenej výběr byl sprostej hláškující brejlovec v podání Finna Wolfharda. Ostatní mi tam vadili. Myslím, že tvůrci nejsou žádní matlové a s předlohou si pěkně pohráli a nijak jí neuškodili. Ale myslím, že ta bublina kolem filmu je až moc nafouklá. Prostě to není nic, kvůli čemu by se měly přepsávat dějiny. Je to ale docela slušnej horor, kterej mě spíš potěšil, než nasral.

• 16.2.2018  23:59

Hudba docela šla, ale ve všech ostatních ohledech je to strašny. Ta animace byla k zblití špatná.

• 12.2.2018  10:52
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Kdo furt pojídá ovoce, mele něco o zen budhismu, je bohatej, má divný kecy a je to dobrej polda? Charlie Crews byl 12 let ve vězení za zločin, kterej nespáchal, a proto mi jeho chování přijde často dost neuvěřitelné. Každej díl obnáší řešní nějakého zločinu a v pozadí se řeší, kdo ho do vězení dostal a proč. Někdy je až moc dobrej v jeho úvahách a dokonalém policejním smyslu. Ale přesto je to zajímavá postava, která tenhle seriál táhne a sem tam z toho scénáristi dokážou vymyslet i celkem dobrej vtip. Pořád z toho ale mám takovej pocit, že z Crewse chtěl někdo udělat tak originálního detektiva, jako je třeba Kojak, kterej místo ovoce má lízátko, nebo pan Monk, kterej je čistotnej a divnej... ale tady to tak úplně nefunguje. Damian Lewis je dobrej herec a proti němu nemám žádné výtky. To samé jeho parťačka, která je sice hezká a to se asi obecenstvu má víc líbit... ale uvěřitelněji by mi tam seděl chlap. To je tak všechno, zatím... Druhá série má sice nějaké plusy, jako třeba dobré vtipné kecy kapitána Tidwella (Donal Logue) kořenící vztah s Dani Reese nebo dobré kecy a chování Charlieho Crewse, ale na druhou stranu má plno mínusů. Každého určitě nasralo, jak ten seriál utli a to nebylo fér. V každém díle se vyšetřuje hlavně ten epizodní zločin a kontinuální příběh se objevuje málo a z nenadání, řek bych až uměle. A pak najednou přijde poslední díl, kde se všechno rychle rychle musí nějak dořešit, aby divák neodešel úplně bez odpovědí, ale je to strašná smršť a je to šité horkou jehlou. Taky jsem moc nepochopil ty dokumentární interview s jednotlivejma postavama, které nás doprovázelo celej seriál. Nevim, proč to tam bylo a v posledním díle to úplně zabili, když dokumentaristu zabili. To bylo k posrání. Jinak celkově v té sérii se mi nelíbilo, jak z kočandy Dani dělali alkoholičku a bejvalou fetku, ale přitom tomu nic nenasvědčovalo, vzhled ani nic. Taky bylo trapné, jak Crewsovi nastrčili novou parťačku - asi jim někdo řekl, že v seriálu je málo ženskejch a černochů - a ta navíc byla dost trapná, jak měla fotografickou paměť a uměla rychločtení atd. Zpátky k těm plusům - tam ještě musím zahrnout obsazení zrzavé Christiny Hendricks, která se tam ale objevovala hodně zřídka, což je škoda. Celej seriál jsem viděl bohužel s českým dabingem, kterej by nebyl vyloženě špatnej, akorát hlas Matěje Hádka se na Charlieho Crewse moc nehodil... Celkově to je takovej průměr průměrnej...

• 10.2.2018  11:04
    The Doors (1991)

Tohle je podle mě jeden ze Stonových masterpieců. Val Kilmer v životní roli, fakt to nejlepší, co kdy zahrál (a zazpíval!). Kdysi jsem si dokonce myslel, že Jim Morisson vypadal takhle a né jak skutečnej Jim Morisson. Kdysi jsem z toho byl hodně nadšenej, film mě přivedl k jejich hudbě, kterou jsem postupem času zredukoval na maximálně 10 dobrejch songů, ale ten film má svoje něco, co se mi líbí. Možná mě dřív přitahovalo to, jak tam všichni na něčem jedou a obdivoval jsem Morissonův styl a život, hipíky, nahotu, sex, chlast, trávu, drogy. To už ale dnes neplatí. Spíš jsem se soustředil na ty jeho poetické žvásty, které často nedávaly smysl a byly dost otravné. Ale na druhou stranu ho to asi vystihovalo dobře. Ten film z filmařskýho hlediska podle mě nemá chybu. Ale můj subjektivní pocit už není tak růžovej.

• 3.2.2018  17:37

Takoví Bonnie a Clyde, akorát že byli 4. Líbily se mi hudební podkresy - vybrnkávání na kytaru, harmonika, dobře se to tam hodilo. K samotné postavě Berty, no byla to hloupá coura věčně bez kalhotek, Barbara Hershey nám kvůli ní musela ukázat kozy a zadek a erotické scény byly docela sexy, ale čekal jsem trochu víc zabíjení. David Carradine byl tenkrát aji docela fešák, to jsem nečekal. Tak nějak mám dojem, že Tarantinovi by se tenhle film v určitejch ohledech mohl líbit, ale moc dalších se asi nenajde. Mě nejvíc vadilo pomalé tempo, některé zbytečné scény a plytkost postav, bez pochopení jejich motivů. V podstatě film o ničem, ale úplnej shit to taky není...

• 3.2.2018  17:03

Kdysi, v dobách kdy ještě v každým druhým filmu nebyl překvapivej zvrat na konci, byl tenhle film požehnáním. Měl všechno - dobré obsazení, kriminální zápletku, všichni antihrdinové, zločiny a chytrej děj a právě ten legendární zvrat na konci. Tenkrát jsem byl nadšenej! Po letech, s vědomím, jak to dopadne, mě to už zas tak moc nebavilo. Asi jsem si to zkomplikoval sám, protože jsem furt sledoval chování Kevina Spaceyho. Jednoznačně je to ale solidní podívaná a minimálně první skouknutí je hodně dobré.

• 1.2.2018  12:03
    Frankenstein (1931)

Dík za upozornění na začátku, které tam bylo úplně zbytečné, ale pro diváky z té doby asi ne. Ti se báli asi i vlastního prdu. Boris Karloff zjevil světu vzhled Frankensteinova monstra, který se stal univerzálním vzhledem pro toto monstrum snad všude (nebo aspoň pro ty, co chtějí dát jasně najevo, kde se inspirovali) a to nemůžu mít nikomu za zlé. Tenkrát to asi byla kultovka, ale dnes už to nemá čím zaujmout, aspoň teda mě to vesměs nudilo. Dobré to je vidět jen kvůli tomu, aby se člověk chytal, když na to někdo udělá ve svým filmu narážku nebo něco.

• 30.1.2018  08:17
    To (TV film) (1990)

Vraždícího klauna myslím první zrealizoval americkej vrah John Gacy, ale pokud vím, tak v knize ho použil nejdřív Stephen King. S jeho uměním hororu nám tak vznikla skvělá předloha, kterou jsem sice nečet, ale dovedu si ju představit. Sice tam hodně vystupujou děcka, což je typickej Kingův rukopis, ale na štěstí to není pro děcka, jako třeba něco typu Goonies. Když jsem To viděl kdysi, byl jsem tím nadšenej. Teď už tak moc ne, protože už su rozmlsanej, ale věřím, že v mnohém bude lepší, než remake z roku 2017 (na kterej se chystám). Musím říct, že ty děcka hrály mnohem líp, než když pak vyrostli. Dospěláci navíc vypadali jako naprostí pakoši z 80. let, což je kapitola sama o sobě (nejhrůznějším zážitkem celýho filmu tak pro mě zůstaly vycpávky ramen a odporné transformeří ženské šaty, v závěsu pak Billyho vlasy v culíku a další osmdesátkové trapasy). Na druhou stranu se mi líbilo, že se to nehemžilo hollywoodskejma tvářičkama, ale že herci byli civilní, žádní fešáci. Děj, co se odehrával v dětství, byl mnohem lepší, líp natočenej a mnohem chytlavější. Závěr byl odfláknutej jak prase, s tím jsem se nesmířil, protože to byla fakt katastrofa - jakási pavoukovitá příšera, kterou snad ovládali soustavou kladek, táhel a provázků a uplácali ji z knedlíků, ne? Ale samotnej Pennywise (Tim Curry) byl na svou dobu skvělá postava a i dnes má svoje místo v pro mě nejstylovějších záporácích. Jinak vzpomněl jsem si na skupinu Plexis, která trochu parazitovala a vytvořili píseň To - hudebně jakž takž, ale obrázek si udělejte sami - pro mě to je spíš taková chujovina. No a ještě pro zajímavost - Beverlyn tata (Frank C. Turner) mi tady vzhledem a grimasama připomněl vychrtlýho škaredšího Davida Tennanta, hehe.

• 28.1.2018  15:05

Tak nějak jsem očekával, že v tomto pokračování budeme sledovat další osudy majora Kusanagi z prvního dílu, ale omyl - tady je hlavní postavou její parťák Batou a opět přicmrndává Togusa. Major tady skoro nebyla, i když její esence se vznáší v pozadí celého filmu. Batou se ukázal jako opravdovej drsňák - střílení, bitky a násilí mu nedělá problém a taky nas o tom několikrát přesvědčí. Ale pak se tu najdou taky hory filozofickejch citátů, nechápačkovitejch dialogů a jinejch věcí, ve kterejch jsem se ztrácel. Tak nějak jsem se to snažil přejít, ale o to víc mě to pak mrzelo. Jinak vizuální stránka je oproti jedničce super - kombinace 2-D a 3-D s úchvatnými scenériemi, použití stínů, odrazů a jinejch optickejch dráždidel, to by bylo na plnej počet. A pak ta hudba, která mě opět několikrát odbourala!

• 28.1.2018  14:19
    Job Interviews (divadelní záznam) (2016)

Věra Hlaváčková, pro mě neznámá herečka, to zahrála vskutku skvěle. Je tam pár super a černohumornejch vtípků, zasmál jsem se několikrát. Ale taky to často jede po vážné lince a to už není takovy terno. Trošku mi to tou atmosférou, kvalitou a zpracováním připomnělo Zelenkovo FUK. Hlavní je, že mě to bavilo a že to byla víc komedie než drama..

• 27.1.2018  06:43
    Smrt panen (1999)

Trochu poetiky v retro hávu. Čtveřice kluků mi trochu evokovala příběhy od Stephena Kinga, ale na rozdíl od hororu, tohle je trochu jinej žánr. I když háro Joshe Hartnetta by potřebovalo úplně novej samostatnej žánr, chch. Prostě tady máme holky, které trpí tím, že rodiče jsou na ně moc ťuťuťu a nechcou jim nic dovolit. Holky se začnou bouřit nebo rovnou rebelovat no a výsledek je jasnej z názvu filmu (i když minimálně jedna z nich teda panna nebyla). I když je to často dost neuvěřitelné, nemůžu filmu upřit jistou dávku zájmu. Obzvlášť povedená je hudba od mejch oblíbenejch Air. Tohle je ještě film z doby, kdy jsem měl Kirsten Dunst docela rád (pak mě nasrala Spidermanem).

• 26.1.2018  07:47
    Jediný syn (1936)

Nevim, kde a jak jsem k tomuhle filmu přišel, ale: To byla ale blbost. Really. Matka přijede za synem, kterej holt neprorazil, a my sledujeme, jak si ti japončíci spolu neuměj normálně promluvit a místo toho se klaní, brečí, mlčí a všechno jim hrozně trvá. Prostě asi typická japonská kultura. Z nějakýho uměleckýho pohledu je to určitě pro někoho zajímavé, ale tohle nebylo nic pro mě. Já se nudil jak kdybych vyhlížel zpožděnej vlak, kterej furt nejede. Nechtěl jsem být svině a hledal jsem aspoň jeden klad, abych nemusel dát odpad, ale hledá se těžko. Jediné plus je to, že znám mnohem horší filmy... což není žádné plus, takže z mé strany bohužel... PS: podle aktuálního hodnocení 81% tipuju, že zatím to tady hodnotili asi jen studenti filmovejch škol, kteří to dostali za domácí úkol... Normální člověk se totiž tomuhle s největší pravděpodobností vyhne.

• 25.1.2018  15:24

Tak nevím, má tohle navazovat na původní Ghost in the Shell nebo je to úplně jiný universe? Podle wikipedie se děj seriálu odehrává v roce 2030 a film 2029, ale s tím, jak skončil film, předpokládám, že se to buď musí odehrávat před filmem nebo to s tím nesouvisí. Divné a matoucí. S ohledem na komplikovanost celého GitS světa si člověk nemůže být ničím jistý. Jistej si jsem ale tím, že seriál mě docela chytl (můj první anime). Mají to vymyšlené docela dobře a je jasné, že kdyby to bylo hrané, polovina věcí by nešla tak dobře zpracovat nebo by na to nebyly prachy. I když do GitS světa skočíme rovnejma nohama a někdy tápu, po čase se do toho člověk dostane a začne ho to bavit. Jsou tu dva typy epizod - ty "stand alone" jsou většinou samostatné příběhy, které se dají vypustit, kdybyste chtěli. Pak jsou tu "complex" epizody, které se motají kolem kybermozkové sklerózy a hackera, který si říká Laughing Man a dávají docela složitej příběh, ve kterém složitě se orientuje hlavně kvůli hromadě postav, propojením na úrovni různejch organizací a společností, hackování kybermozků, sdílení informací na síti, propojení myslí atd. Ale zas o to je to zajímavější. Na konci je navíc zmíněn jakýsi syndrom nazvaný "Stand alone complex", takže jmenuje se ten seriál podle tohoto syndromu nebo podle typu epizod? Takhle zmatenej jsem byl u seriálu (stejně jako u filmu) mnohokrát a některá vysvětlení, dialogy, souvislosti mi prostě unikly. Taky je možné, že něco se podělalo při překladu z japonštiny do angličtiny, z které někdo dělal české titulky. No nic, jdu koukat na 2nd GIG a na Ghost in the Shell 2: Innocence, tak uvidím, jestli mi bude dopřáno nějaké další porozumnění genialitě tvůrců, kteří tohle vymysleli. Ještě musím zmínit znělku, u které hraje výborná skladba Aeria Gloris, a u závěrečných titulků taky docela zajímavej song. Po skončení každého dílu nás vždy čekala krátká epizodka ze života Tachikom, které jsem ale nedával a přeskakoval.

• 24.1.2018  13:10

Ach ty boží kecy a ten americký heroismus. Nebýt to podle pravdy, věřil bych, že Melu Gibsonovi se tenhle příběh musel protlačit z jeho nitra přes kůži ven. Máme tady jakýhosi jehovistu nebo co to je (adventista sedmého dne nebo jiná verbež, je to jedno), kterej se očividně nebojí smrti a ve válce měl kurva štěstí. Je to borec a hrdina, co se týče jeho role medika. Ale nejsu si jistej, že bych mohl kamarádit s bláznem, co tak bezhlavě věří v boha (kdyby mi zachránil život, tak asi jo, heh). Co se ale povedlo, tak ta neskutečně realistická bitva plná mrtvol, zranění, zohavení, zmrzačení, kusů těl, plamenů, plamenometů, zbraní, výbuchů, zabíjení. To je až ta druhá půlka filmu. Ten příběh o medikovi je tam v podstatě pro mě tak nějak navíc, zajímavá byla hlavně ta bitva. Samozřejmě podtrženo typickou orchestriální vojensky hrdinnou dojemnou hudbou. Hereckejm výkonům v podstatě není co vytknout, ale taky není nikdo, koho bych vyzdvihnul. Króóóměěěě: Teresa Palmer je fakt krásná (na rozdíl od skutečné Dossovy ženy) a divím se, že se neobjevila někde už dřív... Asi jí budu fandit.

• 23.1.2018  22:07

No, abych řekl pravdu, uznale jsem se bavil jen u záběrů, ve kterých vystupuje Max Schreck. Ale v podstatě všechny jsem už někdy někde viděl (v ukázkách, dokumentech, jen tak někde na netu atd.), takže na dnešní dobu žádné velké nadšení. Asi bych hrůzou rozlousknul půlkama vlašskej ořech, kdybych to viděl v roce 1921, ale dnes jsem se spíš smál - a to hlavně díky nežádoucně expresivním hereckejm výkonům a extremním přehnanejm výrazům v tvářích. Hlavní ženská postava připomíná spíš transvestitu a když začne koulet očima nebo je dávat v sloup, málem omdlévám taky. Ale jasně, chápu, jiná doba, jiná éra, němá éra... Rozhodně Nosferatův vzhled (a za zmínku stojí taky šílenej obchodník Kurtz) je jeden z nejgeniálnějších výtvorů kinematografie a jasně chápu přínos filmovému průmyslu. Některé záběry jsou umělecká díla a tenkrát asi nebylo jednoduchý si s tím takhle vyhrát. Respekt.

• 22.1.2018  20:56

Béčko jak vilis. Ten tam snad ani nehraje, ne? Teda to jsem si říkal aspoň polovinu filmu. Cusack má taky úplně o ničem roli. Jak kdyby to měl Willis a Cusack zapotřebí, hrát v takovejch hovnech o ničem. Hlavní klaďas je takovej obyčejnej týpek, že nevím, proč z něho celou dobu dělaj Chucka Norrise. Když navíc na začátku nabere úplně blbou nesympatickou typku, která je fakt nepříjemná jak herectvím, tak vším ostatním, dělalo se mi mdlo. A ten stupidní děj je totální špatně ohlodaná kost. Je to přesně ten typ filmu, kterej dělá akčnímu žánru ostudu a každej si pak myslí, že jdou natočit jen akční filmy pro nemyslící burany. Jo a ten název Elitní zabiják, v originále Princ, obojí zní dost blbě, že?

• 16.1.2018  21:22
    Kalvárie (2014)

Někde jsem četl, že tohle má být část režisérovy trilogie, ale já to beru jako samostatnej film. Taky je všude napsaný, že to má černej humor. No, já tam toho humoru moc nenašel, kromě několika málo pár dobrejch hlášek a situací. Spíš je to ale drama a to jako vážně. A ne normální drama. Je to plné kontroverzních postav, postav, které se kontroverzně chovaj, kontroverzně mluvěj, plné dialogů k zamyšlení a celé je to hlavně depresivní. I když nemám rád náboženství, hlavní postava je kněz, a přesto se mi to líbilo. Je napínavé sledovat, kdo je vlastně ten, kdo ho má v neděli přijít zabít. Ale mezitím najdeme zajímavej děj, kterej nám přiblíží nejen kněze, ale i Irsko a problémy v něm.

• 14.1.2018  21:33

Nejdřív si řikám, že to bude asi němá procházka blázincem, ale co se z toho vyklube - nechápu, že něco takového vzniklo už v roce 1926! Nadčasové obrazy a scény, až hororově natočené, jak kdyby tohle byl základ všech těch japonskejch Kruhů a jinejch podobnejch ujetin. Navíc hudba tomu přidává tak 100%. Nevím, jestli to bylo chtěné, ale působí to silně umělecky. Nevim, jak přesně vypadá surrealismus ve filmu, ale já si ho představuju asi takhle. Dovedu si představit, že tenhle snímek byl pro mnoho tvůrců inspirací. Asi nemá cenu popisovat dál, to se asi musí vidět. Takže nebojte se, že to bude němá kravina se šikmookejma a fakt to zkuste. Rozhodně je to zajímavé.

• 10.1.2018  21:31

Zkoušel jsem číst mangu a jako nedal jsem to. Bylo to totálně zmatené, plné různejch hi-tech kyborg future kyberpunk keců, plné nechápaček v souvislostech, děj úplně zmatenej a většinu dialogů jsem nepobral. Proto oceňuju, že se někomu podařilo z toho udělat poměrně smysluplnej film... i když oproti ostatním ještě taky dostatečně mimo jakékoliv srovnatelné hranice. Je to zatraceně originální, možná až moc a kromě sci-fi prvků tady najdeme hromadu filozofie o bytí a strojích. Soundtrack jsem si hned musel sehnat, protože ten je astonishing. Celkově z toho mám takovej rozporuplnej pocit, ale nějakým divným způsobem mě to přitahuje. Asi proto, že to je legenda na poli anime.

• 4.1.2018  13:07
    Oldboy (2013)

Zas to bylo trochu něco jinyho, než původní Oldboy, ale nemůžu říct, že by to bylo nějak kór horší. Dostaneme tady trochu jiné krvárny, ale taky nevysvětlené věci - proč najednou po 20 letech, když se mu konečně podařilo vydloubat si v cihlách díru, ho pustil? (to nebylo vysvětleno ani v půsovním filmu) Jak věděl, že se seznámí zrovna s tou svou dcerou kdesi na ulici? A bylo tam toho víc. Brolin i trošku přiteplenej Copley fungovali dobře, Samuel L. Jackson byl třešnička a kladívková bitka docela solidní. Asi to stojí za skouknutí, ale příště by mi stačilo jen pár solidních scén, které si to zaslouží...

• 2.1.2018  09:46

S tímhle mám problém. Ty spoluvězeňkyně totiž vypadají každá skoro stejně, takže vyznat se v tom která je která, to je záhul. Navíc v retrospektivách (nebo jak se teď moderně říká "ve flashbacích") vypadá zas každá jinak, takže fakt zmatek. Jediná, která se mi jakž takž nepletla (ale jen tak tak), byla ta hlavní. Ale to je první polovina filmu, kde zas není tak důležité to pochopit (i když je mi jasné, že to snižuje požitek z filmu). Pak přijde černobílá sešlost rodin dětskejch obětí, kdy se pozůstalí jdou mstít na vrahovi a samozřejmě nejsme ušetřeni typickejch asijskejch emocionálních výlevů, což nemám rád. A v podstatě jsem tam několik věcí ani nepochopil. Kromě toho je tady oproti předchozím filmům z trilogie pomsty málo krve a objeví se tady několik herců z předchozích filmů, což je mi úplně jedno. Moc nadšenej z toho nejsu.

• 2.1.2018  07:43
    Nebe a země (1993)

Oliver Stone se rozhodl zabrat dobu kolem vietnamské války trochu jinak - z pohledu civilistky, vesničanky, farmářky, obyčejné ženy... která je donucena k věcem, které by normálně neudělala. Ten pohled se mi líbil, protože člověk se dozvěděl i informace, které v typickejch americkejch filmech o válce ve Vietnamu nenajdete (třeba takovou základní informaci: co to byl Vietkong a za co bojoval). Utrpení zažila holka dost a její přísná rodina tomu taky moc nepomáhala a když k tomu dostane psychicky narušenýho Tommy Lee Jonese, má co dělat. Ale - a možná za to může ta herečka - na druhou stranu to podle mě zas až tak moc nehrotila. Každopádně člověk hned víc chápe vietnamskou komunitu, která tam odsud chtěla vypadnout a raději jít prodávat hadry do ČR.

• 31.12.2017  14:33

Super film. Takové se už dnes snad ani netočijou. Inteligentní a vysoce kvalitní scénář nebo předloha, vše uvěřitelně natočené a vymyšlené, vynikající výběr herců. Navíc celý to má takovou noirovou atmošku, bych řekl drsná škola - a pak je to v retro stylu. Líbí se mi, že i klaďas je záporák a naopak. Režisér Curtis Hanson mi vůbec není známej a myslel jsem si, že se pak někam zahrabal, ale čumím, že nedostal šanci na další skvělé filmy... jen na průměrné. Tenhle film podle mě smrděl Oscarem a nevim, proč ho nedostal.

• 28.12.2017  13:12

Nevim, jestli byl Josey Wales skutečná postava nebo ne, ale jedno na něm bylo nejlepší - jak flusal vždy, všude a na všechno, chchch. Samozřejmě kdyby ho hrál někdo jinej, než Clint Eastwood, byla by to asi nuda, ale on je holt drsoň a né jasoň, takže ta role k němu dokonale sedla. Taky se mi líbilo, že tam byly ve vedlejších rolích postavy, které jen tak jinde nevidíte, z nichž nejvíc vyniká starej nadrženej indián s dobrejma kecama. A těch dobrejch keců tam bylo hodně, ne jen s indiánem, ale co kolikrát Josey procedil mezi zuby, to byly skvosty. Taky několik parádních scén - použití rotačniho kulometu, scéna u přívozu, týpci co chtěj Joseyho dostat (nejdřív dva, pak čtyři, pak hromada dalších, včetně lovců odměn) a dojedou na to, scéna v obchodě, kde znásilňují indiánku, scéna s Komančeros, scéna uzavření míru s Komančema (na štěstí to byli ti s velkym K na začátku). A tak jak to pro mě nevypadalo moc slibně ze začátku, tak se karta obrátila a viděl jsem dost dobrej western.

• 26.12.2017  19:28
    Old Boy (2003)

No, abych řekl pravdu, na tenhle opěvovanej film jsem se chystal hodně dlouho a očekával jsem moc. Minimálně to, že bude lepší, než Má je pomsta..., ale nebyl. Nebyl špatnej, ale čekal jsem naprostou bombu (aspoň podle toho, co mi říkali kámoši). Herec v hlavní roli (ty jména mi nejdou, sorry) to teda rozhodně zvládl na jedničku a ten příběh měl taky zajímavou zápletku, ale asi jsem čekal něco jiného. Šikmooké coury se mi dost pletou, obzvlášť když jeho manželku tam ukážou jen na pár sekund a až po skončení jsem si musel domyslet, že to fakt byla jeho manželka a né ta mrtvá ségra toho záporáka. Ono tam častěji bylo něco nejasné, ale dost to přičítám ztrátě v překladu... teda doufám, že to bylo tím. Rozhodně to byl zážitek, co stojí za shlédnutí, protože je to originální a relativně krvavé.

• 25.12.2017  20:18
    Nepolíbená (1999)

Mám dojem, že Drew Barrymore viděla kultovku Vrať se do hrobu! a chtěla udělat něco podobnýho. Ale neumím si vysvětlit, že z toho udělala úplnou trapárnu, kde název "Nepolíbená" má smysl až poslední čtvrt hodinu. Jinak je to o loserce, která byla loser na střední a zůstala loser dosud... a zároveň ji hraje Drew, která pro mě taky je tak trochu loserka (až na pár rolí). Navíc sama o sobě není moc pěkná a že hrála 17letou a vypadala 2x tak stará, to byl asi výstřel z bambitky do sršního hnízda. V malejch rolích se tam mihnou Jessica Alba a v ještě menší roli James Franco, ale neměly tam skoro žádnej význam. Ok, zasmál jsem se párkrát, když se jí přihodila nějaká trapárna nebo byla trapná a nevěděla to nebo když dělala trapné ksichty (a ne, nesmál jsem se té trapnosti, ale prostě mě to nějak rozesmálo). Každopádně JE to trapnej romantickej film a tím pro mě padla.

• 19.12.2017  16:49
    Warrior (2011)

V MMA se vůbec neorientuju, ale to v boxu taky ne a přesto se mi filmy o boxu líbí. Ale tohle se mi nejen líbilo, tohle bylo vynikající! Přesto nebudu srovnávat se slabčárnama typu Rocky. Tohle je totiž uplně jiny kafe. Chlapi se tu mlátí hlava nehlava, všema končetinama a vším stylem. Je to masakr. Dokonce i ty peripetie z osobního života nejsou žádná emocionální sračka, ale docela zajímavej dramatickej nálev. Nick Nolte coby vyléčenej alkáč nemá chybu, hlavně když se ožere, chch. A dvojka Hardy/Edgerton je uvěřitelná a drsná a dobře zahraná a obzvlášť Hardyho postava Tommyho je obdivuhodně napsaná. Pamatuju si, že jsem byl napjatej až do konce. Myslim, že jsem se napětím i spotil. Bylo to fajn, zas jednou vidět kvalitní sportovní filmek.

• 19.12.2017  14:50

Ty scény často nemaj pointu a ten film skoro taky ne. Ale musím uznat, že mě dost zaujaly scény, kde se nekecá, jen hraje hudba (vesměs dobrá) a lidi tam něco dělaj. Ono totiž když se tam kecá, tak to je dost nuda. Taky se tam našlo několik zdařilejch záběrů. Harvey Keitel jako mlady ucho byl zajímavej, ale i ostatní italové byli někdy vtipní. Jinak je to ale film, kterej jsem snad ani nemusel vidět...

• 17.12.2017  07:45
    Feťáci (1987)

Všechno, co bylo strašny na 80. létech (a filmech) tady najdeme. Je to hotová přehlídka hár, hadrů, stylu, tanců, hudby osmdesátek. Herci vesměs taky hrůza, kromě Roberta Downeyho, kterej mezi ostatníma jakž takž vyniká. Poselství tohoto filmu je tak okaté, až to bolí - do všech stran stříká, že nemáte brát drogy a jít rač na vysokou, hlavně když jste z kurevsky bohatejch rodin. Celou dobu jsem už jen čekal, až Julian umře (což jsem předvídal, takže jsem se dočkal) a to čekání bylo dost ubíjející. Scénář hroznej, natočený hrozně. Slibnej název Feťáci je naprosto nevyužitej a trapnej.

• 14.12.2017  20:27
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po první sérii - není to špatné, ale čekal jsem to lepší. Dost zbytečné mi tam přišly ty mysteriozní prvky, jako divnej věštec nebo vidiny bohů. A takovejch drobností je tam víc. Taky bych řek, že tam mohlo být trochu víc krve a nahoty - tady je to vše jen tak na oko - na oko nenáročného diváka. Ale obsazení solidní - Travis Fimmel je sympaťák na první pohled (a proto mu to jeho vikingské řádění někdy moc nevěřím). Ale série skončila slibně, tak uvidíme, co bude dál... S druhou sérií příchází tak trochu rozčarování z toho, že se tam objevují dost nesympatické nebo blbě napsané postavy a některé postavy se chovají divně. Ale třeba takovej král Wessexu v podání Linuse Roache je zas pravej opak a vyloženě tam ční. Taky začínám mít takovej pocit, že Travis Fimmel, i když je to sympaťák, tuhle roli hraje tak, jak bude hrát vždy a všude jiné role. Ale třeba se pletu. Na druhou stranu s krví se trochu přitvrdilo. No, zatím mě to neodradilo. Po třetí s tažením na Paříž pořád stejná kvalita, i když Ragnarovy křesťanské stavy a jiné podivné nálady mě moc nepotěšily. Oceňuju, že tvůrci se nebojí nechat umřít i důležité postavy... ale na druhou stranu ty úplně hlavní zas přežijou všechno. Pobavilo mě useknutí ruk/prstů při popravě jarla, kterej si vyžádal držení vlasů a pak cuknul, chch. S krví je to obecně lepší. Ale abych tento seriál tady bůhvíjak vychvaloval, na to nemám chuť. Je to zatím takovej lepší průměr. Čtvrtá sezóna mě překvapila svou délkou, ale v podstatě v polovině mě to moc nepotěšilo. Nově nastupující generace potomků už vůbec není tak chytlavá. Opět se tu setkáme s nedostatkem krve, ale na kvalitu děje to nemá zásadnější vliv. Ivar mi přijde jako dost neuvěřitelná postava + několik dalších taky a opět se to tu hemží různejma mysteriozníma prvkama, které mi kazily dobrej pocit ze seriálu. Takže: první polovina ok (i když Ragnarovi z těch drog a všeho už dost mrdá v palici), druhá polovina jakž takž. Chtělo by to trochu přitvrdit, ale je to jen můj osobní názor a věřim, že se to ostatním bude líbit.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90