Radiq

Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100
    • 24.5.2020  23:56
    Blok 99 (2017)

Konečně jednou film, kde se mi Vince Vaughn opravdu líbil a né že jsem ho jen akceptoval, toleroval nebo dokonce snášel. Po pomalejším (i když zajímavém) začátku se začne schylovat k něčemu nenapodobitelnému. S. Craig Zahler opět ukázal, že ultra násilí mu není cizí a dokáže ho vykreslit v těch nejhnusnějších nejdrsnějších barvách (červená vede). Není to ale hloupej vyvražďovák - tohle má opodstatněné motivace, i když naprosto fyzicky šokující a místama i dost přehnané. To ale vůbec nevadí, protože třeba Ferdu Mravence taky nebere nikdo doslova.

• 19.5.2020  21:24

Nejdřív jsem si to nepřipouštěl, ale ta inspirace Pulp Fictionem tu je - uvědomil jsem si to hlavně když tam Casey ve flashbacku v culíku s cígem v ruce kontroloval kufřík. Pak tu máme rozstřelení hlavy a další podobné černohumory. Musím ale říct, že to vůbec není nepovedené. Tak nějak je to můj oblíbenej film. Obzvlášť chválím Pavlínu Pořízkovou, jakou pěknou roli si vybrala a je škoda, že podobnejch rolí nedostala víc (a to neříkám kvůli tomu, že tady šla do naha). A jinak tady hrají samí moji oblíbení herci, takže za mě spokojenost. Je ale pravda, že místama tomu vévodí až moc velká jednoduchost a nelogičnost. To mi ale vůbec nevadí... Akorát mi teda vadilo (a nepochopil jsem proč), že názvy kapitol byly v němčině.

• 17.5.2020  22:12
    Gladiátor (2000)

Klenot z dílny Ridleyho Scotta. Nejen že je to velkolepej film, kterej se koupe v krvi (měrou tak akorát), ale hlavně se zasloužil o to, že po jeho vzoru začla vznikat další podobně kvalitní historická díla - i když kvality Gladiátora asi nedosáhly žádné. A to ani po dějové stránce. Beru to jako příběh smyšlenej, i když některé útržky jsou založené i na pravdě. Ale ty bojové scény tomu všemu dodaly ten pravej dechberoucí zážitek. Škoda, že do konečné verze se nedostalo i to dorážení polomrtvejch gladiátorů v aréně. Russell Crowe od té doby takhle parádní výkon nepodal, ale není se co divit - tohle mu padlo na tělo jak péro do ruky. Taky Joaquin Phoenix byl krásně slizskej, zakomplexovanej a mocichtivej hajzl, kterého jen tak někdo nezvopákne. Už je to 20 let od doby, co jsem to viděl poprvé, teď to vidím celé asi po třetí (remastered extended) a pořád je na co koukat. Nestárne to a to i přesto, že v TV to dávaj pořád.

• 17.5.2020  13:43
    71 (2014)

Vůbec jsem nevěděl, o čem to má být a zprvu to vypadalo, že půjde o tradiční děj typu: výcvik, nasazení, hrdinové, happy end. Na štěstí tahle sračkovitá cesta zůstala hoven ušetřena a jede se pěkně autenticky, v duchu severoirskejch nepokojů a hlavně minimálně dvou frakcí IRA - té původní a nové generace lačnící po krvi. Dejme tomu, že jsem se jakž takž zorientoval, ale stejně jsem věděl, kdo je protestant a kdo katolík nebo křesťan nebo nějaké jiné náboženské hovädo. A pak ti tajní agenti nebo nevím kdo to byl (CI5 nebo někdo z armády?), jejichž roli jsem asi nějak nepochopil. Takže to byl hlavní problém filmu - na to, kolik se tam zapletlo stran, je tam na mě příliš málo informací, abych věděl, o co tam mělo přesně jít. Asi se předpokládají nějaké základní znalosti o této problematice, takže mi připadalo, že je to cílené hlavně na diváky VB a Irska. Jinak jsem s tím ale neměl problém - napětí, žádné roztahování děje, sympaťák Jack O'Connell a sem tam docela solidní násilí/smrt.

• 16.5.2020  16:04
    Černá zmije (TV seriál) (1983)

Úlisnej skvělej Atkinson, to je to nejlepší, co ze sebe kdy dostal a nemá na něho ani Bean. Jeho Černá zmije a Boldrick jsou jednoznačně nejlepší postavy seriálu, Percy vtipnej není, ale aspoň vyplňuje místo. Urážky, přiřovnání a situace jsou tak šílené, že jsou zralé na chrst. PS: na dabing se vyserte, v origiálne je Edmundův smích dokonalej...

• 15.5.2020  22:58

Je dobře, že někdo zpracoval tuhle historickou látku, protože i když bych si představoval větší nálož informací, tak aspoň něco. Stejnej pocit mám z Gérarda Depardieu - i když vizuálně to byla dobrá volba, herecky už to takové terno nebylo a ta angličtina mu moc nešla. Vangelisova hudba se k tomu dobře hodila, ale samostatně ji slyšet nemusím (obzvlášť když se do ní vsere Hůlka). Ridley Scott odvedl kus dobré práce. Všechno to ale je jen dobré, ne výborné.

• 14.5.2020  08:10

Harry byl zas drsnej jak šmirgl, ale. Ale už to holt není ono a filmy o něm tak nějak vyšuměly. Dobře, že tohle byl poslední. Zápletka docela ubohá. Jim Carrey, hned na začátku vypadal, že bude vtipnej (ksichty a pohyby mi připomínaly jeho komediální výstupy), ale byl leda tak mrtvej. Liam Neeson, až na ten culík, je pořád stejnej. Patricia Clarkson poměrně trapná po všech stránkách. Ale autíčko na dálkovy ovládání s bombou, to byla bomba a vlastně jedinej důvod, proč ten film vidět.

• 12.5.2020  23:33

Sakra, já si to spletl s tímhle - čekal jsem scény s opancéřovaným autobusem a zatím jsem dostal jen nějakou mstu za nedobrovolnej šuk. A to je ta horší stránka celýho filmu a bohužel ta podstatnější. Má to několik much: Sondra Locke není pěkná a ani neumí hrát. Hodněkrát haprovala logika všeho možného. Hrálo se tady na náhody (kurva jak je možné, že se potkali kdesi v prdelákově a pak ještě několikrát na ulici, to zas asi scénárista vysral hovno velikosti zajíce). A konečně: byla tam scéna na kolotoči - a scény na kolotočích (potažmo na poutích) s takovou tou typickou kolotočovou hudbou byly pro mě vždy největší zlo ve filmech! Na druhou stranu Harry Callahan se tady několikrát dostane do křížku se zločinci všeho druhu (a že jich bylo!), vůbec se s nima nemaže a cedí hlášky krz zuby. To je ten drsnej Harry, o kterým měl být klidně celej film!

• 11.5.2020  23:39
    Vegas (TV seriál) (2012)

Proč to jako utli? Šulini! Zrovna když mě něco baví. Pravda, v mnohém mi to připomínalo Longmire, ale tady byla ta parádní retro atmosféra 60. let v Las Vegas - kasína, mafie, xenofobie atd. Bohužel musím říct, že to zakončení se opravdu nepovedlo. Místo tolik očekávané vyvražďovačky opět trapně zvítězila čest a zákon. Neuškodilo by tomu pár temnějších postav a eRkovejch scén a zrovna tahle si o to úplně říkala. Proto asi nepřekvapí, že pro mě nejlepší postava byl jednoznačně nájemnej vrah Jonesy z Milwaukee v podání Damona Herrimana, kterej mě už poněkolikáté zaujal skvělou rolí (a to už nemůže být náhoda). Taky Michael Chiklis je v roli gangstera neodolatelnej. S kovbojema už to není takový terno, ale dokázal jsem si na všechny poměrně zvyknout. Na co si ale zvyknout nešlo, byl docela strašnej dabing Dennise Quaida od Jiřího Štěpničky, to fakt jako. "Každýmu o něco jde, zvlášť těm, co říkaj, že jim o nic nejde."

• 8.5.2020  23:34

No jo, typickej rodinnej film. Pro děcka jak dělaný. I když aji ty už dokážou prokouknout tu hromadu klišé, takže když začaly reklamy, chtěly to vzdát. Obětuju za to 2 hvězdy - jednu za ten původní (i když né moc promyšlenej) příběh s monstry z podzemí, druhou za akční scény samotných monster trucků (akční = dětsky akční). Ty dvě hvězdy dávám z protekčního dětského pohledu. Jako dospělej bych tomu dal o hvězdu míň...

• 3.5.2020  23:34
    Hotel Mumbai (2018)

Řádění teroristů kdesi v hindistánu, to všechno bylo asi pěkně dlouho zastíněné americkejma vpádama do islámskejch zemí a myslím, že tenkrát mě to v médiích úplně minulo (jestli se to vůbec do Evropy dostalo). O to víc jsem rád, že to vůbec někdo dal světu vědět, a to navíc zábavnou formou. Heh, to jsem asi přehnal, že zábavnou, obzvlášť skuteční účastníci si to asi moc neuživali. Ale byly to poměrně jatka, která autenticky vykreslily beznaděj a strach uvězněných hostů a personálu. A musím říct, že teroristi se s nima fakt nesrali. A neschopnost indickejch úřadů jakkoliv zasáhnout, to bylo trestuhodné. Že jim to tak dlouho trvalo a že v podstatě jen několik málo hajzlů dokázalo vyvraždit tolik lidí, to zůstává rozum stát. O to víc působivější tenhle film je - že to vše bylo podle pravdy. Režisérsky na výbornou, ale potřebuju to vidět znovu? To asi ne (i když se u tohoto rozhodnutí cítím trošku blbě).

• 3.5.2020  22:34
    Macbeth (2015)

Ať už jdou do prdele všichni ti ortodoxní uctívači Williama Shakespeara. Když to všechno chtěj točit postaru, ať s tím jdou raději někam do knihovníkovy prdele. Je mi líto všech těch režisérů a herců, kteří si myslí, že dělat něco od Shakespeara je pocta. Pocta by to v dnešní době byla v případě, že by se nedrželi podělanejch zažitejch představ, že forma musí být zachována v podobě, v jaké se hrála tenkrát. Proč v tak mnoha případech forma kurví obsah, kterej vlastně není špatnej a opravdu je nadčasovej a mohl by být i pěkně srozumitelnej, aby se na to dalo aspoň koukat. Ale už jen ty dialogy a shakespearovská mluva z toho pro mě dělá sračku. Navíc strašně vážnou sračku - dramatická ponurá hudba, zasmušilé obličeje, tragickej děj s prvky mystična. Tohle ať si nechaj do klubu sebevrahů, těm by se to možná líbilo. Mě jen mrzí, že se do toho nechal ukecat Michael Fassbender (doslova bych řekl, že se vesral do sračky), kterého mám v oblibě a poslední dobou od něj zažívám samé zklamání. PS: nikdy jsem nevěděl, o čem přesně ten Macbeth vlastně je - jen jsem měl tucha, že to je tragédie o jednom bláznivém tyranovi. Přesně to to je - líbila se mi ta psychologie hlavní postavy a jeho duševní pochody a námět tudíž má něco do sebe... Kdyby nám to jen necpali takhle idiotsky, ale normálně lidsky...

• 2.5.2020  21:55

Moc jsem nepochopil celou tu myšlenku této plachetnice - bylo to místo školy, bez rozdílu inteligence a bohatství, a zároveň něco jak armáda nebo tábor? Nevím a vlastně to ani není třeba vědět. Důležité vědět je jen to, že kapitán je charakter a že se dostanou do pěknejch sraček, když přijde ta smršť. Holt, stalo se co se stalo a tenhle film nás s tím poměrně průměrným způsobem seznámí. Nebyl to špatnej film, ale nebylo to ani bůhvíco.

• 28.4.2020  23:51
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

No ty vole! To nevymyslíš. Teda hlavně ty jednotlivé charaktery. Když už je tam někdo bizarní vizuálně, nemá to v pořádku ani v palici. Mezi náma, kdybych byl Joe Exotic (uff, hrozná představa), asi bych tu krávu chtěl zabít taky. Je to opravdu kráva na první pohled a jde to poznat i podle toho, jakého si vybrala nového manžela mamrda (to je brácha Prince Charlese, ne?) a podle toho jak připitoměle se směje. Jedno je ale jisté - že tenhleten byznys je zkurveně zkurvenej a nikdo, kdo se v tom pohybuje, by neměl vyváznout bez trestu. Chvíli jsem měl pocit, že jednotlivé postavičky a jejich zkurvené osudy zastíní tu problematiku věznění a zneužívání velkejch koček... ale tahle dokumentární série je tak silná, že do světa vysílá velkej alert. Skouknuto vše asi za 3 dny, kdy mě to opravdu chytlo. Nevím ale, jestli by mě to bavilo i podruhé, proto zůstanu u střízlivejch 4 hvězd. Ale bylo by zajímavé vědět, co se s jednotlivejma živlama bude dít dál... (obzvlášť by mě zajímal ten namyšlenej Doc Antle).

• 26.4.2020  23:15
    Násilník (1976)

Násilník, Neúprosný i Vykonavatel jsou docela stupidní české názvy, i když sám nevím, jak bych to nejlépe pojmenoval. Asi bych nechal Enforcer, zní to víc dirtyharrově. Jinak tenhle díl smrdí ženskou emancipací, ale jak víme: Eman Cipace je bratrem Karla Cipace. Tohleto prosazování žen v povoláních spíš typických pro muže, to se točí asi už jen tak ze setrvačnosti... i když někde to muselo začít a tohle je jedna z těch původních stop. Celkem špatná ale. Líbilo se mi, jak ji Harry fakoval a nesral se s ní, i když byla dost blbá a nesympatická. Pak samozřejmě otočil a přestřelka na Alcatrazu bylo takové nijaké vyvrcholení. Zatím nejslabší Harry.

• 23.4.2020  07:45
    Magnum Force (1973)

Úvodní titulky, záběr na Magnum a hned skvělej hipísáckej song. Eastwoodovi podle mě western sluší víc, ale i tak to není špatná změna. Najdou se tam dobré i horší momenty. Často jsem se přistihl, že jsem si říkal: Harry, zkrať to. Mimoděk jsem se u tohohle filmu naučil počítat, kolik kdo vystřelil nábojů na jedno nabití. Celkově je to takovej průměrek, možná o něco lepší než Drsný Harry, kde byl psychopatickej záporák až moc přehnanej. Ale i kožení cajti na motorkách nebyli zrovna moc k uvěření, ale jak kosili lidi při bazénové párty nebo padoucha užívající si trojku, to se nezapomíná. A kromě toho tady Harry postřílel opravdu slušnou řádku lidí...

• 20.4.2020  21:40

Tihle lidi by se dali nazvat mnoha jmény: hovada blbá, vymatlanci špinaví, odpad společnosti, kriminální živly, kočovné socky (angláni by jim asi říkali gypsies, ale cigánama bych je nezaměňoval, ti mají vlastní poddruh). Bohužel Michael Fassbender mezi ně vůbec nezapadá. Je to asi tím, že na ně vypadá až moc inteligentně. On je dobrej herec a já ho mám rád, ale tohle k němu prostě vůbec nesedělo. A ani ten děj není sto kilo heroinu, spíš jenom takovej odvar z makovic. A s tím se holt nedá nic dělat, než nebavit mě. V podstatě to nestojí ani za chlup vytrženej z nosu, ale pocit je to podobnej.

• 19.4.2020  21:04
    Drsný Harry (1971)

Nekecaj. Harry byl fakt drsnej. A kromě toho tak vznikla jedna nezapomenutelná filmová postava. Myslím, že ty další filmy ho ještě víc zdrsní, ale obrátky to nabralo hned ze začátku tohoto prvního filmu. Scénárista totiž leje silné kafe, když jako oběti vybírá úplně nevinné ženy, dívky a děti a nebojí se ani toho, že příběh pomalu nespěje k happy endu. Záporák je teda silně úlisnej, hloupej a psychopatickej, ale nepřipomíná mi žádného jiného... a na štěstí to není žádná karikatura z osmdesátek, ale holt ještě chladnokrevná svině let 70tých. V podstatě mě to bavilo ale tak na půl. Clint Eastwood to zahrál fakt ikonicky a role je asi psaná přímo na tělo. A k tomu ten parádní filmovej plakát, ten se hodně povedl. Docela často je tam i nějaká ta nahota, která potěší i retrofily. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že je to už trochu letitej snímek, kterej často trpí špatnou kamerou a blbými záběry.

• 6.4.2020  11:17
    DO-RE-MI (TV pořad) (1998)

Václav Pergl a Krupka Jiří neboli Kudrnáč, to je celoživotní zážitek, chch, ale jinak je to jasnej odpad... víc než odpad!

• 6.4.2020  07:19

Mě to spíš přišlo takové otravné, než zábavné, ale animace ušla. Asi jsem moc rozežranej...

• 27.3.2020  21:53
    Drsný šerif (TV seriál) (2012)

Ze začátku jsem měl strach, že uvidím dalšího Walkera Texas Rangera, ale na štěstí to hraje na úplně jinou notu. Nikdy bych nevěřil, že herec jako Robert Taylor by mohl utáhnout seriál, ale tohle mě vyvedlo z omylu. Na první pohled jsem si myslel, že to bude takovej obyčejnej postarší chlápek, o kterým jsem si myslel, že bude trapnej, ale je to chytrej, logicky přemýšlející, uvěřitelnej šerif, kterej má i svoje mouchy. 1. a 2. série: Docela jsem měl strach z formátu seriálu 1 epizoda = 1 případ, ale kupodivu moderní trend, kdy jde o jednolitej děj rozdělenej do epizod, které končí napínavým utnutím, tady vůbec není potřeba. Pravda, máme tu i náznaky nějaké dlouhodobější dějové linky, za kterou se taky tvůrci nemusí stydět. Po dvou sériích mě to prostě pořád baví a zajímá a líbí se mi to časté propojování s indiánskou rezervací, jejich obyvateli i zločinci. 3. a 4. série: A tady už právě ten navazující děj napříč epizodama je a hned je to o to zajímavější. Zprvu jsem váhal, jestli si to 4 hvězdy zaslouží, ale oprávněně jo. Jo, najdou se momenty, kdy jsem si říkal: no, tohle už je trochu moc. Ale na druhou stranu mě to vtáhlo jak sopel zpět do nosu. Rozjelo se nám tady více dějových linek a z toho plynoucích průserů a přitom všechno uvěřitelně až přirozeně. A to já mám rád.5. a 6. série: Vyvíjí se to poměrně uvěřitelně, ale celkově mi na tom vadilo několik věcí: 1) to neustálé Hector Lives bylo už trochu moc přes čáru. Pořád se to kolem Hectora motalo dokola, jednou byl mrtvej, pak jinej, pak zas jinej... 2) právnická dcera Cady Longmire se často chovala jako úplná blbka a nedovedu si představit, že by měla dělat šerifku, jak bylo naznačeno v posledním díle. 3) Vic a její vtěrnej vztah k Waltovi, kterej nakonec vyústí v něco, co si mohli odpustit - vůbec mi to k nim nesedělo. Pochvalu ale zasluhuje postava Night Horse, u kterýho člověk až do konce neví, jestli je záporně kladná nebo kladně záporná. Celkově to byl slušnej seriál, ale ke konci už to ztratilo sílu. Rozhodně se ale řadí mezi to lepší, co kdy kdo vyprodukoval.

• 22.3.2020  23:44
    Maléna (2000)

Nemám z toho dobrej pocit. Né kvůli tomu, jak z Maleny byli všichni šílení a řešili její osobní život vždy a všude, ale spíš z toho filmového pohledu. Nemůžu říct, že to je film o ničem, je totiž jenom o Maleně, teda o Maleně z pohledu jednoho kluka. Ale je to pořád to samý. Všichni jsou z ní úplně vycákaní a ta jejich nadrženost je vyloženě trapná. Z kluka se vyklube stalker jak sviňa, fetišista, masturbátor a šmírák. A takovej pocit mám celkově asi ze všech Italů. Ti tam furt jen řvou, fackujou se, přehnaně gestikulujou a mluvijou rychle. Tu jejich mentalitu prostě nepochopím. Ale Monica Bellucci, to je ta nejlepší volba, kterou mohli do role dosadit. Její sex-appeal z ní přímo sálá a její krása je skutečná. A jen ona může za to, že tomu dávám alespoň 2 hvězdy. Nepobavily mě totiž ani ty scény, které měly působit humorně.

• 17.3.2020  14:20

Hustýýý. Cajt, co se rozhodl být křivej a proti němu zločinci, kteří nemaj žádné hranice. A tím myslím opravdu žádné, bez slitování, bez strachu a s jasným plánem... a to mě dostalo. Mel G. nám na starý kolena pěkně zdrsněl a hodí se to k němu. Ta dvouhoďka a půl utekla jak voda (nebo spíš krev) a i když začátek byl poněkud zdlouhavější, od počátku sledovačky se to zformuje do napínavé podívané a do podívaného napínání. Usadilo mě to jak už dlouho nic ne. Režisér S. Craig Zahler mě opět úplně dostal a na tenhle snímek asi dlouho nedám dopustit.

• 16.3.2020  23:37
    Alien: Isolation (TV seriál) (2019)

Vypreparovanej a poslepovanej scénář stejnojmenné počítačové hry (mimochodem vynikající). Vlastně nejde jen o scénář - jsou to přímo intra k jednotlivým úrovním a to je ten největší problém - animace/grafika je prostě renderovaná pro hru a ne pro film. Taky ta hromada záběrů z first person view dává tušit, že tady jde jen o slepovánku a ne o primární filmový materiál. Jako digitální série to ale nefunguje. Ta pravá atmosféra se projevuje při hraní, kde jste toho součástí. Líbí se mi, že je tu hodně záběrů přímo na Vetřelce, ale jinak je to jen taková znouzectnost pro fanoušky.

• 12.3.2020  07:00
    Nejlepší (2017)

Bylo to jakési chabé. Celé by se to dalo rozdělit na tři části - fetka, odvykačka, sportovní a přitom ani jedna z nich mě nijak nechytla. Nejdřív mě zarazilo to jeho parukové háro a nelíbilo se mi to jeho zombie feťácké namaskování, to celé podkreslené máničkovskou profláklou hudbou. Je z toho až moc cítit nějaká polská filmařina (nic proti Polsku, ale ta atmosféra se mě prostě nijak nedotkla). Ten samotnej Jurek si zaslouží respekt.

• 9.3.2020  23:59
    Alien: Alone (2019)

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou. Navíc ten osamocenej androidí děj se mi nelíbil a zpracování taky chabé. To z toho dělá docela ubohost.

• 9.3.2020  23:45

Wow, jeden z těch lepších alieních kraťasů. Máme tu všechno kvalitní, co k tomu patří - pořádně zákeřného xenomorfa vraždícího různejma způsobama, skvělou ponurou hudbu a i ty facehuggery a androidy. Sice opět tady v hlavních rolích převážně ženy (po vzoru Ripleyové), ale ne nějak přehnaně. S tímhle prostě spokojenost.

• 9.3.2020  23:33

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou. Hezky nám ukážou vylíhnutí vetřelčího miminka z hrudi, ale to je tak všechno. Nelíbil se mi konec, kdy tak slepě podlehl baseballové pálce, to mi k mocnému xenomorfovi moc nesedí.

• 9.3.2020  22:20
    Alien: Ore (2019)

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou (tady navíc solidně škaredou). Docela dobře si to pohrálo se skrytou hrozbou a pak se monstrum zjevilo. Škoda, že to skončí v tom nejlepším, zrovna když mají začít pořádný jatka.

• 9.3.2020  22:06

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou. Do poloviny je to blbost z pěstírny, ale pak to chybí i nějakou tu atmosféru a objeví se facehugger, kterej zjistí, co je to lopata. Jinak nápad se psem je dobrej, ale když se člověk zamyslí, tak... kdo by dělal psa androida?

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100