Radiq

Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92
    • 6.12.2018  11:33
    Snowden (2016)

Snowden je určitě zajímavej chlapík, kterej si podělal život pro dobro lidstva... ale... většině lidstva je to vlastně asi jedno. A stejně je na tom tenhle film. Stejně nikdo pořádně nerozumí tomu, co přesně s těmi daty vláda dělá (a ani zkušení ajťáci myslím neví, jak to vlastně může fungovat) a kdo má čisté svědomí, tak to zas tak neřeší. Film je tím pádem celkem nezáživnej, ale Oliver Stone to asi viděl jinak (asi jak novináři, co se toho chytli za vidinou pulicerovky). Zas tak velká kontroverze a šokující odhalení se tedy nekoná, aspoň pro českého obyčejného člověka ne. Úplně stejně se mi nelíbilo WikiLeaks.

• 4.12.2018  20:02

Opět moc galaktické, strážně galaktické. Oproti předchozímu dílu tady dost chyběly dobré vtipy - což o to, snaha byla, ale jaksi to nevyšlo. Drax, kterej se furt něčemu smál, se smál tak často, až to bylo moc často. Ani ostatní skvadráci z jejich skvadry se nedošoupali ke kvalitě z prvního dílu, i když Yondu přece jen asi ano. Potěšila účast Kurta Russela a Sylvestra Stalloneho, ale samotná hlavní záporná postava mi moc zajímavá nepřišla. Akce byla strašně barevná a vesmírná a digitální, jak kdyby někdo do fontánky vhodil několik různejch plechovek Primalexu. Myslim, že tohle ani na druhé skouknutí nepovýší na 4 hvězdy...

• 3.12.2018  23:31
    Kundun (1997)

Budhismus je asi jediné náboženství, které bych dokázal tolerovat. Ale bohužel, furt je to jenom náboženství a k tomu já moc pochopení nemám (ten šílenej prorok nebo co to bylo krásně ukazuje, jaká je to hovadina). Ono v podstatě Číňani to nemysleli zle, že chtěli lidi zbavit toho nesmyslu, ale zle se zachovali a zle to provedli. Je to smutny, ale zas tak moc mě to nedojalo (aspoň v tomhle filmu ne). Tenhle snímek mě prostě vůbec nenadchl. Martin Scorsese vsadil na to, že tam nejsou žádní herci, jenom lidi s křivolakejma jménama. Ale musím říct, že mnohem víc mě Dalajlámův osud zaujal v 7 let v Tibetu.

• 2.12.2018  09:52

Nejdřív mě rozhodilo, že Anthony Hopkins chodí mezi jakejmasi kulisama a vypráví si sám pro sebe. Hm, no nic. A pak přišel Colin Farrell - toho chlapa mám rád, ale do této role se mi vůbec nehodil. Ta mezera mezi krásnou tvářičkou a hrdinným bojovníkem byla asi moc velká. Kontroverznosti okolo homosexuality (to je typickej O. Stone) a vztah s otcem/matkou, mě v podstatě nezajímaly a raději bych viděl Alexandra vykresleného jako větší svini (a svině musel určitě někdy být, když vyvražďoval, plenil, trestal atd.) a co všechno dokázal, více dokumentujícím způsobem. Takhle jsem dostal 3,5h převážně nudy a zorientovat se ve jménech a postavách a jejích funkcích, to jsme asi měli hádat z koule. Když tam byly ty nudné pasáže, většinou to bylo plný planejch a nesmyslnejch keců. Taky těch bitev tam mohlo být více a hlavně - zorientovat se v nich, to nešlo!!! Ano, to byly snad nejhůř natočené bitvy od dob nevímkdy, a to nepomohly ani popisky, že se jedná o makedonské pravé/levé křídlo/střed. Bitva v Indii se sice blýskla zobrazením použití bojových slonů, ale celý to vždy rozcupoval rejža nebo střihač. No prostě Oliver Stone se pokusil zabrousit do historickýho filmu a to mu podle mě nejde. Taky se nepovedl hodně nezáživnej styl vyprávění a můžu říct, že to nestojí za to ještě někdy vidět...

• 4.11.2018  22:58
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

To je teda pěknej fisting, uplně ironickej fisting. Mělo by se tady ale víc střílet. A mělo by se ubrat těch flashbacků z padajícího letadla. Přehnanost a nesmyslnost bojovejch scén můžu překousnout, protože přece jen se ukáže, že kromě lidského kung-fu má i nějaké ty superschopnosti. Ale že je moc nevytahuje... Dost zklamali záporáci, kteří jsou až k ukousání nudní. Ruka ještě celkem šla, ale Meachumovic rodinka moc nenadchla. A takhle je to vlastně s celým seriálem. Finn Jones takovej průměrňáček, moc se tam řeší korporátní záležitosti a moc se tam kecá... a Danny Rand je často hrozně rozporuplnej. Nevěřil jsem mu to, lidově nežral. Ale úplně zatracovat to nemůžu, zatraceně. Něco to do sebe má.

• 24.10.2018  10:16

Kdybych se na tohle měl dívat na každej díl po týdnu, asi zapomenu, o čem byl ten předchozí (klidně to mohli spojit do jednoho kraťase a nerozpitvávat to na epizody). Když jsem to ale viděl vše hned po sobě... tak... i tak to byla dost nuda. V hlavní roli Yo-yo/Slingshot (která není zrovna moje nejoblíbenější) tam cosi řeší, ale nic moc nám to k marvelímu cinema univerzu nepřidá. Řek bych, že docela zbytečnost.

• 17.10.2018  09:55
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Stejně jako u Jessicy Jones, i tady jsou skvěle zpracované už úvodní titulky (jak audio, tak video), přičemž parádní atmosféra se projevuje i při vystoupeních v klubu Harlem's Paradise (kde vystupují skuteční umělci). Taky hudební podkresy se v různých scénách dost povedly. A skvělá atmoška přichází zaručeně vždy s Cornellem 'Cottonmouth' Stokesem... a s ním bohužel často i odejde. Další hlavní záporák Willis 'Diamondback' Stryker už není tak dobrej a ten jeho neprůstřelnej oblek se supersilou byl takovej nedomyšlenej, ale určitou kvalitu má (hlavně to jeho zabíjení). Shades - už od začátku jsem měl podezření, že Theo Rossi z něj udělá skvělou postavu. Mariah Dillard taky má svoje místo, i když její postava tak super není... ale nemůžou být super všichni, že. No, celkově je to na mě trochu moc black, ale takovej už asi Harlem je. Vadí mi akorát ta hromada negerskejch hlášek, žargonu, mluvy, osobností a jinejch názvů, kterejm bílej evropan moc nerozumí. Protože když to není zrovna negerské, je to americké. Luke Cage je ale zajímavej hrdina a dá se říct, že mě to i bavilo, hlavně ze začátku. Druhá série třeba napoví víc.

• 1.10.2018  22:16
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

Nejdřív jsem se toho trochu bál, protože první série začala jak nějakej Walker - Texas Ranger, akorát tady je to Givens - US Marshal, tzn. co díl, to samostatnej děj. Na štěstí Timothy Olyphant není Chuck Norris, právě naopak - je to sympaťák a děj má potom i svou linii přesahující jednotlivé díly. Jako záporáci tady vystupují ukázkoví vidláci, ať už jde o árijské bratrstvo, vařiče drog, náboženské fanatiky, zbraňové nadšence a jinou smetánku amerického ultra-venkova. I když vypadají, že chytrosti moc nepobrali, nejsou to úplně tupí idioti... Takže idioti to jsou, jen ne tak tupí. Člověk fakt věří, že takoví lidé fakt existují. Olyphant to táhne, to je jasny... a hlavně kvůli jeho postavě ten seriál stojí za to. Dost se tam hláškuje a nejen tím je to zábava. Ještě musím zmínit titulkovej song, kterej je dobrej, dokud se tam rapuje - jak nastoupí ten country refrén, sračka nastane. Druhá série čeká... A ta je opět z buranova kdesi v Kentucky. Sympaťák Olyphant boduje, ale i Walton Goggins dostane mnohem víc prostoru a to je dobře! Záporáci jsou vedení poměrně solidně nekompromisní mamkou Bennettovou, jsou vesměs z jedné rodiny a ději se dá v podstatě všechno věřit. A to mě baví. Série č. 3 - mám chuť dát tomu 5 hvězd. Úplně mě to totiž chytlo. Nejvíc se mi na tom líbí to, že to je reálné, plné drsnejch a vtipnejch hlášek a násilím se tam nešetří. Mínusem je to, že je to už docela dost zamotané - je tam množství postav, jmen a gangů. Givens si v téhle sérii sice tak moc nezastřílel, ale ta ruka, chchch, sen. 4., 5. a 6. série do mě vjela jak omaštěná jitrnice! Ta čtvrtá sice nebyla zas taková bomba, ale ty další dvě měly k dokonalosti fakt hodně blízko. S pátou sérií se mrtvoly hromadí závratným tempem, v šesté nápodobně a krví se rozhodně nešetří. To vše ale v mezích uvěřitelnosti a to je to, co z toho dělá tak perfektní, geniální a překvapující seroš. Takže apeluju na to, abyste se nedali zmást tím, že to na první pohled vypadá hrozně nenápadně - tohle fakt stojí za to. Vůbec bych se nezlobil, kdybych se někdy ještě s Raylanem Givensem (např. jeho působení na Floridě) nebo s Boydem Crowderem (např. jeho osudy ve vězení) opět setkal.

• 16.9.2018  13:24
    Casino (1995)

Trio Scorsese, De Niro, Pesci ve své perfektní poloze, kterou tady stejně dokonale vyvažovala Sharon Stone (řek bych v její nejlepší roli - Základní instinkt byl takovej moc základní, tohle byla vejška). Nejen že se prohrábneme vnitřnostma fungování kasína, ale sem tam se prohrábneme i vnitřnostma skutečnejma. Teda ne zrovna vnitřnostma, ale jinejch násilností si užijeme habaděj (hlava ve svěráku nebo umlácení bejsbolovejma pálkama je asi TOP, jak by řekli v Co na to Češi). Italové, Irové, Židi, to je docela jedno, tady jde o prachy!!! Pak taky musím pochválit dobře padnoucí výběr písní, což je ale Scorseseho značka. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale tohle je prostě parádní filmařina - minimálně na první dvě skouknutí. Je to prostě pecka, která se sice může oposlouchat, ale stejně si ji dáte někdy znovu.

• 24.8.2018  13:13

Jako pocta Hitchcockovi dobré, i natočené přesně v jeho stylu. Ale jinak spíš taková blbost, kterou není třeba vidět...

• 24.8.2018  06:56

Tohle bych od Scorseseho tak úplně nečekal, ale zhostil se s toho s naprostou parádou. Vyzdvihuju tu dobovou přesnost a smysl pro detail - rozežranost nejen v jídle, ale i v ostatním vybavení, např. porcelán, obrazy, nábytek, hadry... No prostě přesně ten styl typickej pro zbohatlickou smetánku. Různá sídla, místnosti, divadla, zahrady, to vše je vybrané tak perfektně, aby se to do filmu co nejlíp hodilo. Jedinej problém vidím v samotném ději, kterej je dost pomalej a nic moc závažného se tam vlastně neděje a člověk nabyde dojmu, že to byli hrozní puritáni a pakoši a žít bohatej v takové době, to rač budu chudej v dnešní době. Prostě a jednoduše - výsledek je takovej, že tou pomalostí se z toho stává tak trochu nuda a přijde mi to pak zdlouhavé. A taky je tam dost jmen, která si člověk musí zapamatovat. Po herecké stránce tomu není co vytknout.

• 21.8.2018  20:50

Amy Adams je podle mě nevýrazná herečka a Kirk Douglas taky nic moc (tím myslím Gyllenhaala a jeho podobnost). Když jsme u té podobnosti, tak jsem ze začátku ani moc nezaregistroval rozdíl mezi Amy Adams a Islou Fisher, protože mi přišly taky nějak podobné. Až jsem se pak zorientoval v dějových liniích, které se prolínaly bez předchozího upozornění, zjistil jsem, že to jsou různé herečky/postavy. Celkově mě to spíš nudilo a ten konec mě nasral - ten oslepl a co bylo dál? Ten nepřišel a co to mělo znamenat? Nevim, prostě nevim...

• 10.8.2018  07:51

Bezpochyby zdařile natočené sportovní dráma, ale větší požitek bych z toho měl, kdybych pořádně rozumněl pravidlům amerického fotbalu. Je tam moc fotbalovejch pojmů, hantýrky, zmatených záběrů na změť těl, nárazů atd. Poznáme pokřivenej sportovní svět včetně zákulisí, kde jde hlavně o prachy, ve vší své kráse/hnusu. Tyhlety kolektivní sporty pro hráče s vymatlaným mozkem, asi nejsou pro mě, ale pro podobně postižené diváky je to povinnost. Paralelně s tím jde i tenhle film, kterej - ač reálně zobrazující dané prostředí - mě moc nezaujal, protože nejsu žádnej fanda. Musím ale pochválit soundtrack, kterej je našlapanej skoro samejma dobrejma věcma.

• 28.7.2018  13:11
    Tělo (2012)

José Coronado byl dobrej, ale ty vlasy na pěšinku (které určitě ani nebyly jeho) z něho dělaly na pohled blbce. Film je na tom podobně - jakožto thriller má chvíli dobrej náboj, než jsem si uvědomil, jak je to blbé. Člověka zajímá, co se to tam vlastně děje za záhadu a pak dospěje do bodu, kdy si řekne, že mě nemůže nic překvapit. A přesně to se stalo. Plán vyšel téměř do posledního puntíku, takže to celé vyznívá dost neuvěřitelně a to je problém. Nezaujalo mě to ničím, co by stálo za dobrou vzpomínku, ale zas na druhou stranu to není něco, čeho bych litoval.

• 10.7.2018  10:59

Velice vtipné ve smyslu, že vtipnej je tam hlavně Ben Kingsley. On byl vtipnej už v Iron Manovi trojce, ale tady se mohl aspoň pořádně vyřádit (a jeho záblesk z minulosti v pilotu k seriálu Caged Heat byla už jen třešínka na dortu). Akční chvilka s novinářem se taky velmi podařila a je škoda, že asi nikdy nenatočí, co bylo dál. Taky potěšila přítomnost Justina Hammera (cameo Sama Rockwella), kterej si to aspoň ve vězení umí udělat pěkné, chch. Taky je vtipnej. Celý se to prostě náramně vydařilo.

• 1.7.2018  07:34

Dobrej rozjezd pro budoucí seriál. Ale co nebo kdo to byl vlastně ten Zodiac? Doufám, že se to někdy dozvíme... Jinak já teda myslím, že když se tady mluví o Zodiacu, není to sériový vrah Zodiac, ale to, co je v té zkumavce (má to tam svou značku)... Ale uvidíme, kdy a kde se to objeví.

• 1.7.2018  07:24

Pointa docela o ničem a dost ukecany a hlavně blby je to, že tam jsou postavy, které se nikdy nikde neukázaly a nikdy nikde asi ani neukážou (kromě agenta Sitwella). Ale dá se říct, že jakž takž pobavilo.

• 28.6.2018  08:19

Důkaz, že agent Coulson není jenom ukecanej kravaťák, ale dokáže to i docela akčně rozjet... A pak v klidu odejít. Pobavilo.

• 28.6.2018  08:17

Pěkné rozšíření jedné potitulkové scény, která tím sice nedostane novej význam, ale trochu ji obohatí o novej rozměr - jako proč tam poslali zrovna Tonyho Starka. A nakonec to docela vtipně vyzní...

• 23.6.2018  00:00
    Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

Ruth, ó, krásná Ruth Wilson, ach ten obličejík, oči, úsměv. A ten mužný přímý pohled a přísný výraz Tobyho Stephense. Tajemno, záhadno, mysterično a zvědavo z toho srší na plné obrátky. A kdo by to čekal, od jakési čoviny ze staré doby, navíc od Charlotte Brönteové, jejíž jméno stačí slyšet a v mojí hlavě hned vyvstanou myšlenky na nějakou romantickou kravinu. Tohle sice taky je dost o romantice, ale taky o tragédii, mizérii a beznaději. Dějově je to v podstatě stejné jak Jana Eyrová - The Movie, akorát tohle skončí kupodivu docela pozitivně. Co mi vadilo, tak ta častá absence logiky - že nikomu nebylo divné, že se furt svítilo ve věži, že tam visel ten šátek z té věže a že sir Rochester do té věže často leze. A že se Jane vůbec nezajímala o to, kdo ho zapálil v posteli, kdo pokousal jeho kámoša a kdo ji v noci před svatbou osvítil svíčkou a rozerval záclony (nebo možná svatební šaty nebo co to bylo) a kdo tam v noci chodil dělat bububu. No prostě ona i ostatní tam žili tak dlouho a nikdy se nic neřešilo a nezajímalo je, co se to tam děje. A navíc - jak se ta jeho bláznivá ženská dostávala dycky ven, když tam měla být zavřená? Pak mi vadilo, že ani nevysvětlili, jak oslepl atd. To jsou věci, co mi na tom vadily. Ale jinak můžu říct, že mě to docela pohltilo a jakž takž aji bavilo... No jo, holt to bylo ještě v době, kdy neexistovaly rozvody...

• 20.6.2018  22:42
    Štamgast (1987)

Hmm, to vubec nebylo vtipny, jak třeba v Bukowskiho knihách. Neřikám, že by na tom bylo něco špatnýho a Mickey Rourke zdařile ukázal svou hereckou stránku, ale Faye Dunaway jako alkoholička zas tak uvěřitelná nebyla. Právě naopak - i když byla opilá, furt vypadala dobře a slušelo jí to. Příběhově teda nic moc, v podstatě se tam toho fakt moc nestane, ale pro fanoušky Charlese Bukowskiho je tohle povinnost. A já se mezi ně řadím, protože to je můj nejoblíbenější spisovatel. Film bych si však dokázal představit v lepším hávu.

• 20.6.2018  00:06

Tak, vezmu to popořadě - Scorseseho Life Lessons byly z herecké stránky ucházející, obzvlášť Nolte to zahrál dobře a Roseana Arquette zas skvěle vypadala. Ale to umělecké cosi, co se tam furt motalo, ty čmáranice štětcem, to asi nikdy nepochopím, co je v tom za umění. A stejně tak jsem nepochopil, co touhle povídkou chtěl Scorsese říct. Bylo to dost o ničem - vidím tady tu podobnost mezi obrazy a tím příběhem - že to nemůžu pokládat za umění. Ale aspoň to nebyla taková sračka, jaká následovala potom. Coppola natočil takovou jakousi podivnou kravinu, kde jakási rozmazlená zbohatlická spratek vymejšlí kraviny, je hrozně rozumná a chová se jak dospělá. Takhle trapnou a divnou si představuju Sofiu Coppola, která k tomu spolupsala scénář. Jinak ty kostýmy, mám takovej dojem, že v tom taky měla Sofia Coppola prsty, protože to je přesně její styl. Bohužel zde trapnej. Nakonec docela pobavil Woody Allen, jehož povídka byla nejlepší. Tím neříkám, že to bylo bůhvíco, ale aspoň jsem se zasmál. Ještě že to vše bylo tak krátké, ale v podstatě zbytečnej počin. Za Scorseseho 1*, za Coppolu 0, za Allena 2, takže výsledná 1 hvězda...

• 15.6.2018  10:56

V dobách, kdy ještě Nicholas Cage měl nějakou úroveň a jeho herectví za něco stálo, natočil tenhle originální snímek, kterej pobaví hned v několika ohledech. Za prvé je to krása Lary Flynn Boyle, za druhé skvělej záporák v podání Dennise Hoppera, za třetí zpropadeně smolnej osud hlavního hrdiny Michaela. Jinak koukám, že U-Turn od Olivera Stonea se tímhle tak moc inspiroval, že je to skoro úplně stejný (pouštní městečko kdesi ve Státech, problém s autem, objednávka vraždy manželky, zapletení se s obětí, sviňskej šerif, peníze, nevěra, nedůvěra a zrada). Normálně na hudbu moc nejsu, ale tady jsem zaznamenal podkres, kterej vytvářel parádní atmosféru. Skvěle jsem se u toho bavil a Cageovi prostě nešlo nedržet palce.

• 11.6.2018  09:34
    U-Turn (1997)

Tak tohle je přesně ten Stone, kterýho mám ze všeho nejraději. Je to jiný, než cokoliv jinýho od Stona (i když trochu jsem tam cítil i atmošku Takovejch normálních zabijáků). Jennifer Lopez je sexy šukatelná a taky to tam předvádí a nebojí se nejednoho mrdu. Nolte je zas skvělej slizkej úchyl a Sean Penn v jedné z jeho nejlepších rolí. A to nemluvím o B.B. Thorntonovi, kterej je coby automechanik Darrell k nepoznání. I ostatní vedlejší postavy mě pobavily, stejně jako děj, mrtvoly a krevní destičky z těla ven. Taky chválím dobře vybranou hudbu, ten OST je fakt kvalitní, minimálně jako podkres k tomuhle filmu (sám o sobě bych si to asi nepustil). Prostě dobrej filmek, kterej baví hned od začátku a jak se blíží konec, tak baví pořád, i když malinko míň. Přesto furt dost.

• 7.6.2018  00:28
    Nixon (1995)

Ajaj. Oliver Stone na rozdíl ode mě má rád politiku nebo se o ni aspoň zajímá. Já ne. A americká politika, to je kapitola sama o sobě. Tady je to o to horší, že je tu milion postav, milion jmen a událostí a ani jedno z toho mi nic moc neříká. Akorát z Edgar J. Hoovera udělal pěknou buzničku. Celý je to zamotaný jak zamontovanej montér v zámotku a orientovat se v tom může asi jen američan žijící v té době nebo nějakej nadšenej historik. A ti si u tohohle filmu asi budou mastit hubu špekem a slastně u toho mrčet. Ale mě to teda absolutně obešlo. Navíc je to strašně strašná délka, těch 212 minut director's cutu. A navíc teda objektivně musíte uznat, že Anthony Hopkins se na skutečnýho Nixona moc nepodobá (uvažovanej Warren Beatty by byl mnohem nixonovitější). I když ho teda herecky ztvárnil s úctou, to musím uznat. Taky se mi líbilo, že Oliver Stone z toho neudělal černobílou frašku, která automaticky Nixona odsoudí (jak je v obecném povědomí většiny lidí), ale dá postavě i hloubku a porozumění jeho činům. No ale prostě mě to nebavilo, šlus!

• 5.6.2018  06:09

"Nice guys finish last." Nejdřív jsem viděl Barvu peněz a až pak tohle, takže jsem byl zvědavej, co bylo tak zásadního, že Eddie Felson pak na 25 let nechal hraní poolu. No ale trošilililínku jsem pak tušil a předvídal, ale to nevadí. Líbilo se mi to totiž víc (a na příklad to, že tady hrál mladý ucho Newman a ne nějakej Cruise, už jenom to je plus). Už jenom kvůli tomu, že se tam tak sympaticky trošku moc chlastá. To je snad jediná další věc, kterou Eddie umí - hrát kulečník a chlastat. Jinak je to docela sviňák a svoji alkoholicky notorickou lásku Sarah někdy dost sjíždí a chová se k ní hnusně. A mimochodem Sarah je moc dobře napsaná postava. On se tak chová vlastně ke všem - k číšníkům, k obsluze na toaletách, k ostatním hráčům. Ale na druhou stranu si říkám, že tenkrát to bylo možná i normální. Každopádně i když to byl hajzl, s Paulem Newmanem to byl charismatickej hajzl. Piper Laurie taky docela hezká, na svou dobu a na to, že hraje notorku. A George C. Scott, obzvlášť ve slunečních brýlích, je taky nezapomenutelnej bouchač. Jinak docela chápu, že Martin Scorsese si vybral udělat pokračování právě tohoto filmu, protože z něj čiší podobná atmosféra, jak z jeho dřívějších kousků. A to zakončení, kdy si Eddie uvědomí, že jsou důležitější věci, poslední věta: "Fat man, you shoot a great game of pool."...

• 2.6.2018  23:48

Nemůžu hodnotit stejně jak seriál, z kterého to vychází, protože je tady všechno moc natěsnaný na sebe. Tím pádem je to málo pobratelny, je tam hodně postav a všeho, je tam hodně informací a my máme málo informací. Tím se z toho stává taková matoucí spleť kybernetického světa plného budoucnosti, technologií a filozofickejch myšlenek. V podstatě dávám 3 hvězdy asi jen proto, že ze seriálu vím podrobnosti, ale jinak bych možná dal i míň.

• 2.6.2018  23:41
    Barva peněz (1986)

Jsem nevěděl, že to je volné pokračování nějakého předchozího filmu (Hazardní hráč). Což je škoda - pak bych ho skoukl dřív než tohle. Ale to je už jedno. Paul Newman je tady totiž vynikající (prostě klasa) a Cruise v rámci možností jakž takž taky - akorát ta jeho namachrovaná nátura a úsměvy do všech stran, to na mě bylo trochu moc. O kulečníku moc filmů asi není. Tohle jo. Skoro nic jiného se tam neřeší. V žánru to má sportovní film, ale zas tak moc sportovní to není... spíš se tady řeší, jak na tom vydělat, než něco vyhrát. Co se moc nepovedlo, tak co ta hudba? Od té doby, co tam zazněl Phil Collins, tam byly samý horší písně (zaznělo to skoro na začátku). Potěšila mini role Iggyho Popa a Foresta Whitakera. Chvíli jsem musel přemejšlet, proč to ke konci vlastně tak dopadlo, no fakt jsem se musel zamyslet, aby mi to tak nějak docvaklo, což bylo fajn. Jinak ale docela průměrnej film.

• 31.5.2018  23:27

Mafiánské filmy mám rád, ale tohle se moc nepovedlo. Maska Johnnyho Deppa teda jako nic moc (+ ten žlutej přední zub, to byla hrůza) a mohl ho hrát klidně kdokoliv jinej. Ty jeho oči, to bylo jak Kloboučník bez vlasů a klobouku. Jen tak z fleku mě napadá 5-8 jinejch herců, kteří by se do role hodili víc a hlavně by se reálnému Bulgerovi víc podobali. Pak jsem měl docela mess v houfu jmen a postav a zároveň jsem měl houf v tom messu. Nakonec jen dodám, že zrovna tenhle gangster mě vůbec nebral a snad si ani film o sobě nezasloužil...

• 31.5.2018  21:09

Cítil jsem z toho snahu, aby se to tvářilo jak horor, ale zůstalo jen u snahy. Strašidelny na tom je jedině to, že si někdo myslí, že to je strašidelny. Nejvíc jsem se lekl, když jsem na to koukal se sluchátkama a syn, kterej měl tou dobou už spat, se najednou objevil ve dveřích. Ty malé sirotčí blbky se furt něčeho bály, ale to neznamená, že jsem jim to žral i já. Asi je v dnešní době moderní strašit děcka a strašit děcka děckama (třeba posedlejma), ale podle mě to je tak pro děcka. Laciné způsoby, jak se pokusit u diváka navodit hrůzu - nefungující elektrika, zakázané pokoje, průvany, zvuky, velkej dům, neznámo, tragédie z minulosti. Panenka je ta nejblbější věc, čím můžou diváka strašit. Jen tam blbě sedí, blbě čumí a blbě se usmívá. Třeba taková panenka Chucky, ta byla aspoň obživlá a vraždila a hned s ní bylo víc srandy! Navíc je to celý plný různejch nesmyslů, nelogičností a detailů, které mě sraly. Když se tam objevila jeptiška, hned mě napadlo, že se tam určitě objeví i ten jeptišák z "V zajetí démonů 2" a taky že jo, i když dost uměle. Smrti různejch postav byly veselé a hravé, ale koťata hrající si s klubíčkem by mě bavily víc. Jedinej klad celýho filmu vidím v obsazení malé Lulu Wilson (to byla ta hlavní nemrzácká holka), která je hezká a roztomilá už v 11 letech a nemyslím to nijak úchylně. Jen doufám, že časem dospěje a dostane roli v něčem lepším.

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92