Mechanický pomeranč (1971)

Kubrick na vrcholu. Hned první záběr a ze mě prýští nadšení. A nadšení neochabuje po většinu filmu. I když je tam pár slabších míst. Ale tenhle film, ten má styl. Moloko, ultraviolence, Ludwig van, Singing in the Rain, nalepovací řasy na jedno oko, buřinka, suspenzor, maska s nosem a hůl, k tomu ta jejich mluva. Nesmím opomenout ten storyděj, kterej je tak ujetej a originální, že jste to neviděli. Teda kdo viděl, tak viděl. A to použití hudby, to už jen tu dokonalost podtrhuje. McDowell válí a je dokonalej. Tohle je podle mě kult a legenda forévr.

Viděl jsem ďábla (2010)

Někdo viděl ďábla, ale já viděl krutou reálnou řezničinu se zhovadilým záporákem, kterýho Oldboy Min-sik Choi zahrál skvěle a zas si pohrál s kladivem. Vůbec jsem nevěděl, co čeho jdu, ale na štěstí jsem nedostal žádnej exorcismus. Bylo to syrové jak syrovátka a nehrálo si to na žádnej dobrej konec. Jak kdyby ti kluci korejští nevěděli co roupama dělat.

Alice už tu nebydlí (1974) odpad!

Mělo mě to varovat - tak blbej název filmu jsem už dlouho neslyšel. Blbá herečka hrála blbou postavu s blbým děckem a mělo to dost blbej děj. Jednou to "blbá" znamená nesympatická nepěkná herečka, podruhé iracionální americká naivní pipka, děcko jak kdyby ho v castingu vybral Spielberg nebo jinej ňouma a nakonec ten děj - to byla nuda jak z prasečáku (bylo tam pár dobrejch hlášek od sprosté servírky v baru, ale to je tak všechno). Tohle vůbec není styl Martina Scorseseho, ale tak nízké hodnocení nedávám kvůli tomu, že by mě zrovna on zklamal, ale protože to je prostě blbej film plnej brečících a ječících ženskejch. Plus mladá Jodie Foster, která vypadala jak kluk a řikal sem si, že už asi tenkrát věděla, že bude lesba.

It's Not Just You, Murray! (1964) (studentský film)

Tenhle kraťas nám toho moc nedá. Jenom nám ukáže, jak se na černo vybáběl gin. Láska je prej gazela. A nějakej ten závan gangsteřiny. Dobry bylo, jak ten herec dokázal zahrát mladýho i starýho. Scorseseho režisérskej styl v tom jde trochu poznat.

Špinavé ulice (1973)

Je to trochu nuda, ale zahraný i natočený dobře. Což si trochu odporuje, ale vlastně neodporuje, ale není to dobrá kombinace. Dominuje tam sice Harvey Keitel, ale De Niro se svou menší rolí se taky solidně prosazuje a nezůstává pozadu. Líbil se mi výběr použité hudby - né že by se mi ta hudba nějak extra líbila, ale do filmu se hodila. Zaujaly mě některé vychytané záběry (mám dojem, že tohle by mohl bejt první film, kde je použitej záběr na herce zepředu, kdy se s ním hýbe kamera, jak kdyby ji měl připevněnou na sobě, ne?). Je to prostě takovej ten klasickej Scorseseho rukopis, italští gangsteři a tak. A to mu jde.

Cesta (1971)

No tak kultovní bych to zrovna nenazval. Jenny Agutter byla sice krásná a malej fakan nebyl tak moc otravnej, jak jsem se ze začátku bál. Ale přesto otravnej byl. Pěkny záběry, ale že by mě ten film nějak moc oslovil, to zas né. Zajimavy to bylo jenom tím, že v jedné z hlavních rolí hrál původní obyvatel Austrálie a tou přírodou.

1-Ichi (2003) odpad!

Totální amatéřina, která nemá s původním Ichi the Killerem nic společnýho. Je to strašná slátanina. A jak je to natočený! Nějakou ruční kamerou nebo mobilem, no hrůza. A hlavně strašná nuda. To se asi někdo posral, když to točil...

Městečko Pines (2015) (seriál)

Rozporuplnej pocit z toho mám - nejdřív jsem se bál toho, že to bude o cestování v čase, ale na štěstí se to pak docela rozumně vysvětlilo a vůbec né špatně. Ale haprovala tam logika a chování postav a celkově to pak už moc rozumné není. Když tak o tom přemýšlím, tak nejlepší to bylo do té doby, než se zjistilo, o co tam vlastně jde. Bylo to takové tajemné a všechno. Matt Dillon byl dobrá volba pro hlavní roli, a proto mě mrzí, že v druhé sérii ho asi neuvidíme. Ostatní herci většinou průměr nebo nesympatickej podprůměr. Českej název seriálu se moc nepovedl - kdyžtak by se to mělo jmenovat Městečko Wayward Pines a né jen Pines. Takhle mi to zní skoro jak Městečko Penis. Ale můžeme být ještě rádi, že to nepojmenovali Vejvordské borovice, že. Druhá série jde těžce do hajzlu. Tipoval jsem, že s druhou sérií půjdu s hodnocením o hvězdičku níž, ale musím o dvě, protože druhá série je odpad. Zajimavy postavy z první série vesměs vymizely a nahradili je béčkoví herci. Taky se tam toho z první série dost opakuje, i když v trochu jiném hávu. Korunu tomu dodává nacisticko diktátorské hnutí vedené jakýmsi nedochůdčetem s podobou Leoše Mareše. Logika postrádá logiku, protože tam často žádná není. Prostě čím víc jsem na to koukal, tím to bylo horší a horší a ještě horší a idiotsky a nedomyšleny a a a vlastně sračka. Trapny bylo, jak ti mutanti byli v záběru vždy tak, aby jim nebyly vidět pohlavní znaky. Jinak jsem si uvědomil, že to je vlastně taková trochu Planeta opic, akorát se zmutovanejma lidma.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Pro mě bylo největším problémem tohoto filmu to, že jsem nevěděl, kdy se to odehrává. Až později jsem se na internetu dočetl, že to byl jak prequel, tak sequel, a proto tam některý postavy byly i přesto, že v jedničce umřely. Další zmatení nastalo kvůli přeobsazení některých rolí - nejvíc mě nasral Dwight, což byla jedna z hlavních postav a tentokrát ho místo Clive Owena hrál Josh Brolin - velká změna - aspoň to mohlo vyjít tak, jak chtěli - že po plastické operaci nastoupí Owen. Další postavy byly spíš vedlejší, ale taky to bylo na prd - Miho, Manute, ale to jsem ještě pochopil. Ale že Bob, kterýho původně hrál Michael Madsen a teď Jeremy Piven, to jsem vůbec nepochopil, že to je jedna a ta samá postava. Dál mi vadily věci jako že to podle mě často zbytečně moc používalo barvy (neonová světla atd.), že to bylo spíš šedé než černo bílé a pak příběh Johnnyho (Joseph Gordon-Levitt), kterej mi přišel dost o ničem. Taky Mickey Rourke mi v roli Marva tentokrát přišel nějakej až moc přemaskovanej. Postava Hartigana tady vůbec nemusela být (zjevení z minulosti se mi teda vůbec nelíbilo). A pak jsem si ještě vzpomněl na to, jak Dwightovi vystřelili oko a pak ho zas měl a celkově ta plastika byla nějak moc dokonalá... No prostě už to nebylo tak povedené jak jednička, ale pořád se to dalo...