Whiplash (2014)

Jeden z nejpovedenějších hudebních počinů. Ne, takhle to v hudbě opravdu nefunguje a nemělo by. Film hodně těží z některých muzikantských klišé a svou hudební nekompromisností dosti zkresluje obraz a smýšlení muzikantů o hudbě. I tak ale bravurně natočeno.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Musím říci, že první část filmu postrádala trochu spád a bál jsem se, že film nezvládne být celou svou délku zajímavý a poutavý. Nicméně právě tehdy se všechno tak nějak rozjelo a začalo to dávat smysl. Sice jsem nečekal, že z filmu nakonec vzejde idylická pohádka pro mladistvé, ale i tak jsem se skvěle bavil. 9/10

Hrnec a dub (2017)

Tak přesně tenhle film je důkazem, že i se skvělou kamerou a produkcí se dá vytvořit špatný film. Film si svým neuspořádaným dějem a nelogicky se opakujícími motivy hraje na avantgardní závažné drama. Nicméně i přes dobře odvedenou práci hlavní postavy (Sadaf Foroughi) selhává ve výpravnosti i scénách. Scénář se snaží působit umělecky, ale nelogicky zasazené nicneříkající fráze ze slavných děl jsou do filmu napasované v dosti nevhodných a nesouvisejících momentech. 2/10 jen kvůli kameře a slušným hereckým výkonům.

Medvěd Brigsby (2017)

Naprosto skvělá komedie, která vás zaručeně rozesměje a zároveň dovede k zamyšlení. 10/10

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad) odpad!

Karel Voříšek: "Ano, je to tam! Už nás sledujou 2 miliony diváků!" Diváci: "Hurá, sláva"- bouřlivý potlesk Proč mi tento pořad spíše připomíná charitativní akci, kde takto počítají peněžní příspěvky? Je to špatným moderováním Voříška nebo snad lidmi, kteří se chovají jako pominuté ovce a při zaslechnutí jména svého favorita nadšeně křičí, skandují jeho jméno a tleskají, a na jméno protikandidáta naopak bučí a křičí nadávky? Myslím, že od každého něco. Takže příště prosím bez lidí a bez Voříška. Jo, a taky bez Zemana ;-)

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Velmi kvalitní projekt, který by si zasloužil možná i více podrobněji rozebíraných dílů. Děj plyne rycle, ale jinak skvělá výpravnost. V prvním díle zatím trochu příliš mnoho času věnováno romantice, ale na druhou stranu je nutné pozdvihnout, že se film nesnaží svým scénářem napodobovat starý jazyk a vyjadřování a nebojí se v tomto ohledu progresivně tlačit moderní vyjadřování, které je mi jako divákovi mnohem bližší a film díky němu není nudným historickým dramatem. 9/10

Zdravotní test národa (2017) (pořad) odpad!

Cože? Co že to sleduješ? Zdravotní test národa? To je Barrandov nebo Barrandov Plus? Česká televize? Hlavní vysílací čas? Vážně? Pardon, ale tento pořad opravdu v ČT nemá co dělat. Trapné, nahrané, informační hodnota nulová, herecký výkon slabý. Prosím, já chci zpátky Nejchytřejšího Čecha! :-D

Trapný padesátky - Buchta pro Bohouše (2017) (epizoda) odpad!

Uřvané, bez nápadu a opravdu trapné. Je mi zároveň velmi líto chudáka Viklického. Jeden z našich nejlepších jazzových pianistů. A i nepochybně nejhorší seriál české televize má na to, aby ho zaplatil. Opravdu k pláči :'(

Naprostí cizinci (2016)

Skvělý originální nápad. Ze začátku jsem se skvěle bavil. Bohužel ke konci už to byla jen spousta křiku a hroutících se osob a přišlo mi to trochu časově přetažené.

Škola rocku (2003)

Luxusní film! Pěkný originální příběh, který každého hudebníka i nehudebníka musí zaujmout, velká porce inteligentního humoru, skvělá zvuková stránka filmu a to celé v podání Jacka Blacka, který ve filmu skutečně září. 10/10