Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 24.4.2020  14:24
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Jedna z mála opravdu povedených sond do světa totalitního komunistického režimu. Špičkový dramatický výkon Jiřiny Bohdalové.

• 18.10.2020  00:56

Gérard Oury zde zůstává věrný konvenčním principům, narativním a dramaturgickým a vyrobí další Funesův kinohit, zároveň Dobrodružství rabína Jakoba prezentuje humor jako zbraň na předsudky, o které je ovšem možno v případě blízkého východu s úspěchem pochybovat. Pochybnosti mám i k filmu samotnému. Trocha žvýkačkové grotesky, povedené židovské taneční číslo a v závěru se objeví tehdy neznámá Miou-Miou. Nic moc více mne na tom nezaujalo. Co by s filmem dokázal udělat mistr dabingu FF už bohužel nezjistíme.

• 1.4.2019  22:03
    Radin ! (2016)

Tato filmařina nemá rytmus, režie se nemůže rozhodnout mezi filosofickou hloubkou a groteskou, mezi melancholickou charakterovou studií a sentimentální rodinnou komedií. Boon hraje dobře, ale jen on to nezachrání. Nic nenaznačuje, že by se dal očekávat v blízké době francouzský komediální boom. Produkce: Jerico

• 20.10.2016  00:30
    Rivalové (2013)

Původně to mělo být jen nudné kroužení stále dokola. Nakonec je to brilantně zrežírovaný film. Překvapení onoho roku.

• 29.5.2018  22:02

Extrémně nenáročné derivátové caper movie s chronickým nedostatkem originality a dobře napsaných scén. Reno je zde jen marketingovým doplňkem vedle dvou (pod)průměrných hereček. Slabé, nedoporučuji. Pokud by toto měl být současný fr. komediální standard, je něco špatně ve státě galském. Produkce: Radar Films

• 16.12.2019  22:59

Neorealistická konfrontace konzervatismu a liberalismu viděná observačním pohledem renomované De Santisovy kamery do nitra činžovního domu, kde se odehrává konverzační snímek o domestikovaném Američanovi, jenž je "napaden toxickou italskou šlechtou".

• 25.1.2016  15:36

U Viewegha se nikdy nedokážu ubránit dojmu, že popisovaný svět povrchních pozlátek je vlastně jeho svět, kam se dostal díky obchodní zručnosti své vypsané pracky a že tím hédonistou v jeho postavách je vlastně on sám. Výsledkem je trapnost podávající si ruku s hloupostí. Smutné je, že právě tento mix připadá tvůrcům českého filmu zajímavý. Hloupý laciný film, takový vieweghovský.

• 27.10.2020  12:31
    Rozchod (2009)

Drama s fatalistickými osudy, romantismus a temnota, delirium smyslů a povedená pocta Truffautovým tragickým melodramatům.

• 26.9.2017  22:49

Veskrze průměrný film s nadprůměrným Venturou. Kanadská frankofonní produkce filmu (na rozdíl od takové Bezva finty) nijak nepomohla. Produkce: Cinévidéo

• 3.6.2018  01:35

Jsou dvě kategorie lidí – vyživovaní a vyživující, jedni co dávají a druzí co berou. Nebo také jedni orají a vláčejí a druzí sklízejí. A inspektor Klečka sklízel. To je základní ponaučení z této filmové adaptace hry Divadla Járy Cimrmana Vražda v salónním coupé. Produkce: FSB

• 8.7.2020  15:48

Už ani ten Mars není to co býval.

• 25.11.2016  11:13
    Ruský dům (1990)

I kdybyste brouzdali týdny a týdny po měsiční krajině, i kdybyste dlouhé hodiny čuměli jen do zdi, stejně tento film nebude žádným spestřením takového nudného přežívání. Zas jen stejně ubíjející nuda a nuda.

• 19.1.2019  14:30

Původně to měl být zábavný dobrodružný film, ale je to spíše mix grotesky, krimi, akčního filmu, romance, historického dramatu, černé komedie a politické satiry. A výsledek není přesvědčivý ani extra zábavný. 50% Produkce: Les Films Manuel Munz

• 2.11.2020  23:00

Jsa chudý student uvítal jsem když ve vesnici nedávno otevřeli asijské bistro Pagoda. Abych nebyl považován za čínskovietnamského agenta vejdu k těm milým šikmookým lidem vždy nenápadně zadním vchodem. Z menu si vyberu můj oblíbený vídeňský řízek Azor za 40 Kč, který občas proložím výtečnou pekingskou polévkou Míca za 10 Kč a podívám se na televizní vysílání na velkoplošné televizi Huawei._____Onehdá dávali takové americké akční béčko, předpokládám televizního formátu, tuctová hovězina, ale celkem zábavná. Na 80% to vytáhl závěrečný titulek, podle kterého je film inspirován velkou úplatkářskou aférou, kdy soudy za úplatu poslaly tisíce nezletilých delikventů do ziskových převýchovných táborů. Co se tam skutečně dělo, či mohlo dít ukazuje tento film._____Tedˇ nevím nad čím přemýšlet dřív, kde mají nejhorší gulag zdali v Putinově Rusku, Si Ťin-pchingově Číně, či v bratrských USA? Nebo řešit záhadu kam za poslední půlrok zmizely všechny potulné kočky ze vsi, o psech ani nemluvě. Produkce: MarVista Entertainment

• 25.11.2018  18:59
    Salt (2010)

Ruským agentem se člověk stane snadno. Stačí si ráno koupit jeden pirožek, potom obědvat boršč, vlastnit na LP Symfonii č. 3 a-moll od Rachmaninova, mít za bratry Karamazovi a ještě občas potkat nějakého toho Idiota nebo Revizora.____Pokud navíc máte na csfd v oblíbených Tarkovského, prodáváte letecké motory do Jekatěrinburgu – jste jasnej ruskej šváb a vaše východní orientace je neoddiskutovatelná i kdybyste před tím dva roky leštili kliky v Kalifornii u mekdonalda (nebo u Donalda) a trumpovali s batohem na zádech po Yellowstounu.____Obvinit z východňárství vás může ruský přeběhlík, což se stalo krásné Saltové v této semianimované nechtěné parodii na špionážní film. Produkce: Columbia Pictures Corporation

• 14.12.2016  18:43
    Samuraj (1967)

"Le Samouraï" má své vzory v amerických gangsterkách 40. let, v mnohém je ale překonává. Je to surrealistická studie osamělosti člověka. Samuraj když ví, že prohrál musí spáchat harakiri. Delon stejně jako skutečný osamělý bojovník v rámci malého kodexu bušida odvrhne své tělo, ale nezapomene na svoji čest. Přesné účelné herectví, režie, střih, bez divokých stříleček a honiček. Nemá ambice vám cokoli dát ani cokoliv brát, je chladný, dokonale si vystačí sám se sebou a ve své mistrovské preciznosti si je jist sám sebou tak, že nepotřebuje prosit o sympatie diváků. Minimalistickými prostředky dosaženo maximum. Jednoduše řečeno: jeden z nejlepších krimi noir všech dob. ______ PS: Všetkým chalanom čo nepochopili ten koniec, (a tím pádem netuší o čem je celý film) odkážte, že v závere je potrebné starostlivo sledovať ten revolver! Servus. Produkce: Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique (CICC)

• 20.10.2018  00:38

Isabelle Adjani není komedialní herečka, ostatně své jméno si udělala na dramatických rolích a není radostné vidět ji zde přehrávat, ale ještě víc tlačí na pilu Montand. Tímto se průměrný scénář nezvedne a myslím že režie mohla být lepší. Režisér kombinuje žánry: komedie; drama otec-dcera; gangsterský film a melodrama, což je těžce uhájitelná komediální omáčka.

• 27.3.2020  00:59
    Sangaïlé (2015)

Strach z výšek a akrobatické létaní se vylučuje, vůbec pilotáž letadla a to i toho zakotveného na kolotoči a kroužícího 10 metrů nad zemí se doporučuje pouze v doprovodu min. dvou dětí. Ne zrovna moc uvěřitelný film.

• 16.7.2019  01:06

Bez mála tři hodiny manželských scén jsou pro běžného pozorovatele zkouškou divácké disciplíny téměř úmornou, pro malého avengera, který je typickým uživatelem této komerční báze to musí být doslova smrtící. No ale tohle není film pro děti. Brilantní sonda do lidského života. Navzdory délce bez slabého místa. Produkce: Carlotta Films

• 25.8.2019  15:12

Autorem filmu je nevýznamný režisér který všeho všudy natočil 4 filmy z toho jeden krátkometrážní, jeden televizni a dva autorské s Pierre Richardem. Ten první byl takový propadák, že se po něm slehla zem i ve Francii a ten druhý patři rovněž k tomu nepovedenému co Pierre natočil. Po té mu Richard řekl: seber si svých pět švestek a zmiz!

• 4.12.2020  18:07

Trojka kupodivu ve Francii propadla. Přitom není o nic horší než první filmy. Mondy dál jemně perlí a je to luxusní ryze galská vtipná zábava, která mohla a měla být delší než chabých 80 minut. Pozor na dabing, ten původní od ČST Praha má někde lepší překlad, ale znalci evidentně nedají dopustit na ten véháeskový, tento doporučuji i já - Mondy/Přeučil ("...každý máme svou sítˇ a vzájemně se do toho nepleteme"). Film ve své době běžel v kinech v originálním znění s titulky, takže původní dabing od FSB tady neexistuje.

• 4.6.2017  01:43

Krize středního věku se slaným přílivem feminismu. Solidní, ale já bych to nepřeceňoval. Produkce: Paramount Pictures

• 10.1.2016  00:07
    Silvestr 2005 (TV pořad) (2005)

Zlatý hřeb večera: Petr Novotný vyprávějící vtipy.

• 15.12.2016  10:48

Další burtonovská pohádka pro podivné děti s podivným scénářem. Slabší povahy možnostem současné animace nedokáží odolat, je pro ně velmi svůdná, než aby zfilmování těchto kravinek přenechali cvokhausu pro podivné producenty. Produkce: Twentieth Century Fox

• 7.6.2017  20:29

La sirène du Mississippi je klasický detektivní příběh jdoucí ve stopách Hitchcockovského napětí, zároveň také melodrama, mixováno s filosofickými a psychologickými úvahami v ambiciózní filmové umění. Truffautův pokus ztvárnit složitý psychogram jeho protagonistů, který protáhne kriminální zápletkou se nezdařil úplně dokonale, vnímat to ale jen jako milostný příběh by bylo velmi naivní. (Belmondo byl pro tento film špatná volba.) 70%. Produkce Les Films du Carrosse

• 22.12.2019  00:04

Situace je vážná a (pokud je Lefevbre v hl. roli) tak i zoufalá. Sotva průměrná skorokomedie, kde asi nejvíc vadí slabý scénář a která vyniká snad jen tím že byla prý uvedena už za komančů v 70. letech a je tu bohužel pořád s námi díky TV reprízám a stíní mnohem lepším fr. filmům, které se na obrazovky nedostanou. Jen Serrault, který zas jednou dokazuje své herecké umění tím že i v blbém filmu udrží svůj vysoký standard, je tou pověstnou třešničkou na hodně zkaženém dortu.

• 25.10.2016  17:30
    Skrblík (TV film) (2006)

Když komedie tak jedině hodně hořká. Spíše než komediálně mi to ovšem vyznělo jako varování. Toto je dobrý film od Boona, který je přímo ze života (ovšem až na ten konec že…). Velmi trefné, velmi poučné !

• 29.7.2018  00:11

Svižná, zábavná, nevtiravá a hezky romantická komedie – to si můžete myslet pokud máte rádi produkty americké továrny na sny. Někde v těch kulisách se tvůrci jistě nechali inspirovat. Pokud se na to podíváte kriticky, už z prvního patra Eiffelovky je vidět, že to zas není tak moc zábavné, není to tak nevtíravé a není to tak hezky romantické jak francouzský film býval. A nemylme se – všichni jsme se na to dívali - všichni jsme Gogo! Produkce: Quad Productions.

• 20.6.2020  23:33

Málokdy je podzimní atmosféra tak magická, málokdy je tak intenzivní a málokdy je tak hřejivá jako tady v Kersku. To je filmové umění. Jen do těch alejí bych raději nešlapal... Produkce: FSB

• 29.12.2017  13:27

Marná snaha vyrovnat se Belmondovým komerčním titulům z té doby. 50%. Produkce: Adel Productions