Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 22.11.2020  02:09

U nás téměř neznámá Anna Mouglalis si Coco zahrála s glaciálním klidem a svým elegantním vystupováním vypadá jako by modeling vyměnila za herectví jen kvůli této roli. Je mnohem přesvědčivější než Tatou ve filmu Coco Chanel. Počáteční Svěcení jara se jeví jako úmorné, když film dál plyne v pomalém tempu komorního dramatu. Vztah Cannel a Stravinského je monotématickým filmem možná záměrně nadhodnocen, efekt amour fou tu zkrátka není, ale snímek dokáže být docela podmanivý, vizuálně přesvědčivý, temně melancholický a prostý manýrismu. Odpovídá tak modernímu světu který Channel spoluvytvářela. Coco Chanel & Igor Stravinsky s image festivalového filmu nemá dokonalý scénář a k neduhům patří i bolestně mechanická mise en scène, ale ve srovnání s filmem od Anne Fontaine je tohle pravá nefalšovaná haute couture. Produkce: Eurowide Film Production

• 20.3.2016  19:52
    Columbo (TV seriál) (1971)

Notoricky známý krimiseriál kde vyrobit v komentáři spoiler je velmi těžké takřka nemožné. Přesto se o to zcela vyjímečně a neúspěšně pokusím. Všechny díly série jsou si podobné jako vejce vejci. Vždy na začátku sledujeme úkladnou vraždu, jejíž pachatele známe. _____Tu se na scéně zjeví postava s doutníkem v ošuntělém baloňáku přijíždějící v obstarožním Peugeotu, o kterém tvrdí že jsou v USA jen tři kusy. To je poručík Columbo. Pletou si ho s bezdomovcem. _____Vrahem je vždy V.I.P. postava, kterou obdivuje paní Columbová – čte její knihy, obdivuje její malby, poslouchá její hudbu, sleduje její filmy nebo TV show…Paní Columbovou nikdo nikdy neviděl. Columbova psa párkrát ano. _____COLUMBO celou dobu krouží kolem pachatele, má ho v merku jako hlavního podezřelého a tento to ví. JE to V PODSTATĚ TAKOVÁ HRA NA KOČKU A MYŠ. Columbo nakonec vždy najde detail, na základě kterého pachatele rafinovaně odhalí a usvědčí.

• 18.10.2016  12:46

A jsou i takoví diváci co zgoumnou pointu (v jiném díle) už po pěti minutách a 99,9 % diváků už zná vraha po první minutě. O moc velká překvapení tu nejde – celá série je s výbornými dialogy propracovaná hra na kočku a na myš, timing není tak podstatný aby mohl pokazit dobrou zábavu.

• 1.4.2016  15:11
    Country estráda (TV pořad) (2001)

Primitivní leč účinné. A vo vo vo tom to je.

• 17.9.2018  00:20

Poněkud nezáživný film, děj se pomalu táhne a režii chybí invence, je to pojato spíše dokmumentaristicky. Nijak to nevybočuje z řady nevýrazných italských kriminálek sedumdesátých let. Dokoukal jsem to jedině díky Venturovi, ale ani on to nezachrání. Složitá politická témata se nedají vyřešit v dvouhodinovém filmu a autoři to dobře vědí. Produkce: Produzioni Europee Associate

• 6.4.2018  12:22
    Deadpool (2016)

V mé nevědomosti mne udivuje s jakou dětskou hravostí internetoví kritici podrobují analýze fikční světy marvelovské marmelády. Přičemž taková rozborka by mne zajímala např. u nějakého neortodoxního dramatu, či v nějaké alternativě. Je to jako kdyby někdo obešel Bratry Karamazovy, aby si v kiosku koupil sešit Pepka Námořníka a analýze podrobil jeho obsesi v požírání špenátu včetně detailní rozborky kalorické hodnoty špenátového listu v přepočtu na jednotku konzumovaného talíře. Punc náročnosti jak prase, ostatně jako celý tento spektákl pro čerstvě náctileté X-Meny. Produkce: Twentieth Century Fox ve spojení s Marvel Entertainment

• 4.1.2021  15:43

Problémem Debbie ale i všech jejích parťaček je, že jsou hodně nezábavné.

• 22.5.2016  22:15
    Definice lásky (TV film) (2012)

Viewegh nikdy nezklame. Napsat reálné postavy po něm už delší dobu nechci, ty idiotské by mohly mít oporu v literární invenci, kdyby se tu vůbec o nějakém scénáři dalo mluvit. Další hodinka a něco tvůrčího psaní, která se nepovedla. Zaplatím si raději kurz čínštiny, to se bude hodit víc.

• 20.3.2020  16:54

Benoît Jacquot má jasný režisérský záměr podat Deník komorné - komorně precizně a s citem pro věc. Přičemž režie si je jasně vědoma že má v hlavní roli mladou herečku která Francii už léta chyběla a které právě komorní drama sedí nejlépe.

• 24.1.2017  19:05

GD: „Berte mně budˇ takového jaký jsem nebo nechte být.“

• 21.12.2017  00:19
    Diana (2013)

Když Lennon vrátil královně Řád britského impéria zabalený v umaštěném papíru, upadl za tuto urážku v nemilost a skončil na dlouhá léta ve vyhnanství. A to je bez debat největší ikonou popkultury druhé poloviny minulého stolení. Nikdo z tvůrců filmu není ani zdaleka tak významný jako tento Beatle. Nelze se tedy divit poddaným jejího veličenstva, že natočili film nekonfliktní a že se v něm královna neobjeví a pro jistotu ani žádný jiný Windsor. Jako životopisný film bych to moc nebral, spíše jako letní romanci, potom není důvod si stěžovat, že Naomi Watts není podobná té nejznámější whistleblowerce. Jistí to německý režisér. 70%. Produkce: Ecosse Films

• 12.12.2016  00:08
    Dilema (2011)

Prvních čtyřicet minut se nic nedělo, takže jsem měl dilema jestli to raději nevypnout. Pak se to ale rozjelo v celkem zajímavé komediální drama. Škoda zbytečných okázale silných gest na konci. Produkce: Universal Pictures

• 3.11.2016  11:59
    Disco (2008)

Diskotékové mlýnky melou v rytmu hitů 70. a 80. let a představují to, co je současná francouzská komedie. Moc se nezasmějete, ale je to pohodové asi hlavně díky hudební složce. Franck Dubosc hraje ty loosery dobře, Emmanuelle Béart, Gérard Depardieu jsou další plus. Vlastně je to celé lepší než se dalo podle názvu čekat.

• 19.5.2017  17:07
    Dobrodruh (1983)

Jordan, rvačky, nakládačky, lehké holky. Scénář šitý na míru boxerovi z Neuilly-sur-Seine, k tomu Morriconeho hudba. Ano je to možná hodně machovské, holkám se rychle podlamují kolena. Ale. Sakra komu jinýmu by už děvky měly dávat zadara než Jean Paul Belmondovi?! (Ta stoprocentní vysokohorská přirážka českých šlapek pro Kaldu to je zas druhý extrém že…). Produkce: Cerito Films, Les Films Ariane

• 14.5.2017  17:05
    Dobrodruzi (1967)

Tento film je především jedna velká nuda. Nic na tom nezmění přítomnost Ventury a Delona (zcela jistě jeden z jejich nejslabších filmů). Nanicovatý odnikud nikam líně se sunoucí neděj s Roubaixovou hudbou, kterou původně zamýšlel jako podkres k dokumentu ze slavné cyklistické klasiky Paříž-Roubaix, ale nakonec to díky nostalgickému nádechu skončilo zde. Několik pěkných exteriérů , záběrů na moře a potápění dobrodružný film ještě nedělá, pokud vyloženě neteskníte po loňské dovolené v Chorvatsku nebo tu příští neplánujete v jižním Atlantiku poblíž delty Konga. A tak když se v závěru objevila pevnost Boyard, tak jsem se zájmem čekal aspoň soupeření Delona s Venturou ve šplhu na laně, chytání humrů, či sbírání červů. Ale ani ječícího Delona prchajícího z telefonní budky plné hmyzu jsem se nedočkal, bouchlo jen pár granátů. 45%. Produkce: CGIC

• 14.4.2018  22:50

Road movie mám rád. A když road movie, tak americká. A když americká, tak s Kevinem Costnerem. A když s Kevinem Costnerem, tak i s malým klukem a v režii Clinta Eastwooda. Vymyslet jiný ne tak předvídatelný, ale naopak neočekávaný konec, bylo by to skvěle zrežírováno. Vymyslet ne tak kýčovitý konec, ale naopak neortodoxní závěr, bylo by to dokonalé road movie o jedné kontroverzní adopci. Produkce: Warner Bros

• 18.10.2016  13:43

Doktor Popaul je sympatický dareba tak jak ho máme rádi. Ale film je celkově jen průměrný. Laura Antonelli vedle Belmonda není žádným překvapením, ale Mia Farrow je zde pro mne trochu nečekaná. Každopádně obě jsou příjemným bonusem filmu. 50%.

• 13.4.2020  00:01

Ani na Shirleyně vlně eskapismu mi tato fraška nepřišla ultimativně zábavná, tedy alespoň ne tak aby mě to bavilo po celou stopáž filmu. Film nabízí hlavně exhibici Shirley MacLaine co by ikony glamour a sexuálního symbolu. No ale na druhé straně to zase není tak málo. Tato show se ovšem rozjede až před polovinou filmu, takže to chce trochu trpělivosti, potom ale budete odměněni tanečním kouskem MacLaine s Gene Kellym, což je scéna kde je Shirley nejméně oděná a je to scéna nejvíce pohybově náročná. Asi vrchol tohoto filmu. Škoda cenzurovaného záběru s Newmanem = vrchol filmu mohl být tam... Z dnešního pohledu je tato prvoplánovost až trochu úsměvná.

• 29.8.2019  23:08

Pro mne průměrná veselohra, klasického střihu, která možná má své kvality ale mně moc nebavila. Nejvíce prostoru dostali Michel Serrault a Michel Galabru, v epizodní roli se mihne mladý Depardieu se svou typickou vyzáží drzého fracka z počátku 70. let.

• 12.5.2018  16:07

Možná je to dobrá sociální tragikomedie ovlivněná neorealismem a všudypřítomnými odpadky, odrážející společenskou a politickou situaci v Itálii koncem 60. let, ale mě tato žárlivost po Italsku nesedla. Nemůžu se ubránit přesvědčení, že Scola, Mastroianni i Vitti mají natočeny lepší filmy. Produkce: Dean Film

• 15.11.2020  23:08
    Dravec (1968)

Tak si hned zkraje zhrňme nešvary tohoto díla: nerovnoměrné tedy značně rozkolísané tempo, některé sekvence jsou poněkud prkenné, v jiných je kamera zas zbytečně ambiciozní, míra nevkusu hudební složky filmu by se mohla vyučovat na hodinách estetiky jako odstrašující příklad. Tato se naštěstí neozývá příliš často a z filmu nestihne vzniknout karikatura laciného špagety westernu. Každopádně vložení soundtracku do sekvencí působí dost amatérsky._____A klady: úvaha filmu o přípustných prostředcích a smyslu revoluce a jejího možného zneužití je realistická a vždy aktuální, v závěru se Giovannimu povedlo vystupńovat napětí a některé scény jsou výborně zrežírovány, tady je inspirace westernem cítit v pozitivním smyslu a poslední čtvrthodina je zajímavým mixem westernu a neopolaru. Největším kladem filmu ale zůstává Lino Ventura, který je v roli jak ryba ve vodě. Produkce: Cinétel

• 14.12.2016  18:34
    Drž hubu! (2003)

„Je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka, máme práci chlapi“!___Sice to už není ten starý dobrý Veber, ale je to zas nový Veber. A je čemu se smát. Produkce: Union Générale Cinématographique (UGC)

• 30.4.2019  20:15
    Duch (1990)

Někdejší ultimátní sladkobolný hit s ikonickou scénou s hrnčířským kruhem, následně hodně parodovanou a dnes už jen jeden z mnoha Hollywoodských dojáků. Jsou i lepší romkom a z pohledu Demi Moore je Duch stejně Neslušný návrh jako pozvánka na Striptýz - jen vydělal nejvíc. Produkce: Paramount Pictures

• 1.10.2017  17:31
    Duchess of Malfi, The (divadelní záznam) (2014)

Tento filmový záznam tragédie Johna Webstera Vévodkyně z Malfi vyniká výborně nasnímaným představením s komorní atmosférou decentně nasvícené divadelní scény s takřka filmovými barokními kulisami. Webster součastník to Shakespeara napsal své postavy brilantně, tyto jdou vědomě za svými cíly, vyvíjí se a postupně odkrývají své charaktery v boji o moc plném intrik.

• 22.6.2016  01:55

Český manekýn slizkosti č. 1 z hiphop 09 jasně vede. Viděti ho na obrazovce, zvraceti málo. Ale pro mne světový záporák číslo 2 Michel Bouquet v roli policejního úředníka je tak dokonale slizkej parchant, že by moh být šéfem konzervativní partaje pro horních 9 tisíc hned z fleku. A jeden by jej rád strčil pod gilotinu a nůž zastavil 50 cm nad dorazem se slovy „ehm sorry vono se to zaseklo“ a takto opakoval centimetr po centimetru níže a níže až se dílo podaří. Jenže k tortuře asi není důvod. Protože jakkoliv považuji film za výborný, přec jen mám silnou pochybnost, že z francouzských věznic vychází jen pramálo politováníhodných loupežníků Delonů, ale spíše narazíte na marseilleské beduínské gangy. Dojemná mystifikace – ale francouzsky dokonalá.

• 8.11.2016  11:13

Carole to i po padesátce stále sekne a poručík jezdí v Dacii Logan. To je asi to nejzajímavější co k tomu mohu říct. Jinak sotva průměrná současná fr. rádoby komedie.

• 22.6.2016  01:19

Průměrný film s dost banálním scénářem i neustále dokola omílanou premisou, který ale potěší příznivce Charlotte Rampling a Jeana Rocheforta, kteří ani v pokročilém věku neztrácejí nic ze svého francouzského šarmu – britští fandové Rampling prominou, ale anglický šarm neznám. A Charlotte nikdy neměla problém se před kamerou vysvléci a tento film připomíná že v době natáčení do domova důchodců evidentně nemířila. Leda že by tam způsobila pěkný poprask a vyloudila nejeden ziskuchtivý úsměv na tváři farmaceutického dealera s modrými tabletkami tvaru kosočtverce.

• 29.7.2018  12:57

Jovovich je více modelka než herečka a film jí moc nesedl. Akční sci-fi, zfilmovaná PC hra - úder, bum, kop, přelet, dopad, střelba, salto, bác, ratata - to určitě ano, ale vážné charakterní herectví ve filmech pro dospělé to nebude její parketa. A zrovna tento film nemusel nutně být mimo její herecký rozsah. 55%. Produkce: ApolloMedia.

• 15.1.2017  14:45
    Dárek (1982)

Komedie ve stylu veseloherních klasik Billyho Wildera, postavená na scénáři jak ze slabikáře, zručné režii a svižném tempu se známými herci - Claudia Cardinale, kongeniální Pierre Mondy a v kvitesenční roli Jacques Francois. 👍 Produkce: Les Productions Artistes Associés

• 2.12.2018  18:57

Britský černobílý snímek ovlivněný francouzskou novou vlnou, svým vyzněním nepotěší militantní feministky. Film proslavil Lynn Redgrave, ve vedlejší roli zaujme začínající Charlotte Rampling. Myslím, že větším hitem než film samotný byla stejnojmenná titulní píseň zpívaná nezaměnitelným hlasem Judith Durham. Více než film tak lze doporučit australský folkrock: https://www.youtube.com/watch?v=2XR34gwnFMI Produkce: Columbia Pictures Corporation