Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 26.2.2017  03:14
    Trans (2013)

Tak takto vypadá britsko-francouzská hypnoterapie. A přitom stačilo pořádně zastřihnout nehtíky hned na začátku a mohli jsme se vyhnout překombinovanému mixu vzpomínek, snů, percepce a reality. Výborný soundtrack, pěkné filmové obrazy, napínavé story a podlehne-li senzitivní divák této psychedelické seanci, vidí zaostřenou čárku na celý plátno - aspoň že enšpíglovi tu čárku z filmu nikdo neumazal, stejně se mu to jen zdálo. Ale ta vyholená hypnotizérka byla skutečná a z poloviny ustřelená hlava Casselova zas ne a čornutý Van Gogh, Modigliani, Monet, Degas zas ano, či ne? Tomu říkám správnej postmoderní trip! Produkce: Cloud Eight Films

• 11.2.2017  00:23
    Barva peněz (1986)

Chalani vraveli že ten film mal gule. Ano, a také tágo. Newman vstoupil podruhé do stejné řeky a vylovil si tam Oskara. Scorsese ze stejné řeky výtáhl na světlo filmovou klasiku (The Hustler) a vzdal jí tímto výlovem respektive novým filmem Color of Money hold. Jenže jeho Barva peněz level originálu až tak úplně nedosahuje, 70%. Produkce:Touchstone Pictures

• 10.2.2017  01:10

Jeden z 500 nejvíce sexy filmů časopisu „Gerontology Journal“. Produkce:Touchstone Pictures

• 9.2.2017  01:05

Křesťanský (sociologický) film po vzoru Roberta Bressona. (Název filmu je prost religiosního mýtu a hardcore sekvence je tam nevhodná a hlavně naprosto zbytečná). Film ze života na francouzském venkově, kde člověk nic lepšího nečeká a kde ani nemůže v nic lepšího doufat a nihilistická společnost se navrací k barbarskému způsobu života. Film o potřebě milosti a spásy ve světě, která sama od sebe nikdy nepřichází. Nebo také film o touze po radikální společenské změně. Ani jednomu nedává žádnou naději. Produkce: 3B Productions

• 25.1.2017  11:39
    Po čem muži touží (TV film) (2010)

Skopčácká karikatura originálu s Gibsonem - Po čem ženy touží. I tak lepší než většina amerických nenáročných komedií. Valerie Niehaus v sauně neutajila své herecké kvality, takže se v jednom kamerovém švenku zhouplo její vyšlechtěné duo árijských předností. Tohle je zapamatovatelný film. Produkce: Wiedemann & Berg Television

• 30.12.2016  23:11

Vídeňský valčík na bambusovém lešení je stále dobrý, atraktivní hongkongské exteríéry stále pěkné, celkově film ale dost zestárnul...na rozdíl od takového Muže z Acapulca, který je stále svěží. Produkce: Les Films Ariane

• 4.12.2016  21:32

Vlastě to jak se tento film nepovedl demonstruje jak fatálně nemožné je vrátit se po čtvrtstoletí do školních lavic – a to ve filmu, i v reálu. Tento tristní fakt se odráží v depresivní smutné nostalgicko-melancholické atmosféře, která je asi nejsilnější devízou snímku. Produkce: Pragofilm

• 1.12.2016  20:17

Příliš rozvláčný až lehce neurotizující způsob vyprávění - obzvláště pokud chcete udržet pozornost a neprošvihnout pár vymazlených filmových sekvencí včetně té šachovnicové. Produkce: The Mirisch Corporation

• 29.11.2016  19:38

Hlavně díky výbornému scénáři nadprůměrný film, jehož s přibývajícími lety zesilující kultovní status zakládá tuto relativizující otázku: je to skutečně tak naprosto výjimečný film nebo jsou tuzemské komediální filmy natočené po roce 90 tak slabé? 70% Produkce: Filmové studio Barrandov

• 26.11.2016  17:02

FIlm zaujme precizní choreografií připomínající němé komedie Harolda Lloyda či Bustera Keatona a spojuje několik subžánrů, ale možná kdyby zůstalo jen u klasické konverzačky s komediálním jiskřením mezi Kim Novak a Jackem Lemmonem z úvodu filmu s kratší stopáží, bavilo by mne to více. Produkce: Columbia Pictures Corporation

• 25.11.2016  12:14
    Interstellar (2014)

Jak se vydat za hranice všedních dnů, no Někdo musí někde poblíž narafičit červí díru.

• 24.11.2016  00:35
    Wimbledon (2004)

Love story z wimbledonské trávy, feel-good movie, sladká Kirsten. Pokud to mělo nějaký potenciál, tak zůstal ne zcela využit. Milé ale průměrné, 65%. Produkce: Universal Pictures

• 3.11.2016  11:59
    Disco (2008)

Diskotékové mlýnky melou v rytmu hitů 70. a 80. let a představují to, co je současná francouzská komedie. Moc se nezasmějete, ale je to pohodové asi hlavně díky hudební složce. Franck Dubosc hraje ty loosery dobře, Emmanuelle Béart, Gérard Depardieu jsou další plus. Vlastně je to celé lepší než se dalo podle názvu čekat.

• 31.10.2016  23:03

Milenecké drama s koncovkou hodnou nikoliv rozervané duše ale těžkého psychotika. Možná příliš fatalistické, ale zručně natočené. Přesto zůstává kritický dojem, že jsme to všechno od autora už jednou viděli a v reálnější formě.

• 27.10.2016  00:46

Drama z advokátní kanceláře na pozadí milostného trojúhelníku. Depardieu si co by advokátní idealista pokládá otázku takřka hamletovskou: jsem sám hajzl když obhajuji hajzla?

• 25.10.2016  17:30
    Skrblík (TV film) (2006)

Když komedie tak jedině hodně hořká. Spíše než komediálně mi to ovšem vyznělo jako varování. Toto je dobrý film od Boona, který je přímo ze života (ovšem až na ten konec že…). Velmi trefné, velmi poučné !

• 24.10.2016  08:58

Pohodová nenáročná komedie na nedělní odpoledne.

• 19.10.2016  14:12
    Teorie tygra (2016)

Zas jeden pokus od současné české filmařské generace natočit hořkou komedii. Na čtyři to není ale slabší tři snad ano. A příště, až bude viděn svět reálněji než prismatem nejrůznějších stereotypů a na této scénáristické berličce vystavěné komedii (typické pro tuzemskou hořkou tvorbu), už by se skutečně mohlo podařit natočit nějakou solidní nehořkou komedii. Doufejme. (Co tak přejít z fernetu na becherovku?)

• 18.10.2016  13:43

Doktor Popaul je sympatický dareba tak jak ho máme rádi. Ale film je celkově jen průměrný. Laura Antonelli vedle Belmonda není žádným překvapením, ale Mia Farrow je zde pro mne trochu nečekaná. Každopádně obě jsou příjemným bonusem filmu. 50%.

• 15.10.2016  00:30

Ale pořád se nám tu vkrádá otázka je-li vůbec na co vzpomínat...

• 25.9.2016  22:04

Na Verneuila hodně průměrná režie, na Laie hodně průměrná hudba, na Belmonda hodně půměrný film. A na mě hodně dlouhé...

• 15.7.2016  04:38
    Komando (1985)

Prvním kladem filmu je herecký projev Arnolda Schwarzeneggera, který má svůj zvláštní osobitý půvab – jako by na nás z filmového plátna neustále volal: „VOLOVÉ POZOR, HRAJU!" A herecká průprava Mr. Olympia je znát - Arny za mlada (na prvním stupni základky ve Štýrském Hradci) ochotničil! Druhý kladem je děj filmu – vlastně žádný není a divák tak není zbytečně obtěžován narativem a může si vychutnat 2,7 km dlouhý kulometný pás do posledního náboje, který se zasekne na 92. minutě režijního střihu. A celou tu stopáž je to celkem zábavná béčková taškařice.

• 22.6.2016  01:19

Průměrný film s dost banálním scénářem i neustále dokola omílanou premisou, který ale potěší příznivce Charlotte Rampling a Jeana Rocheforta, kteří ani v pokročilém věku neztrácejí nic ze svého francouzského šarmu – britští fandové Rampling prominou, ale anglický šarm neznám. A Charlotte nikdy neměla problém se před kamerou vysvléci a tento film připomíná že v době natáčení do domova důchodců evidentně nemířila. Leda že by tam způsobila pěkný poprask a vyloudila nejeden ziskuchtivý úsměv na tváři farmaceutického dealera s modrými tabletkami tvaru kosočtverce.

• 24.5.2016  14:54

Nahlížím na to jako na grotesku nebo takové tři díly sitcomu v jednom. Lyričnost Tarkovského nebo dokument od Dziga Vertova bych v tom nehledal.

• 21.5.2016  19:42

Francouzi vždy měli originální scénáristické nápady. Ne pokaždé se je ale podařilo zrealizovat tak, aby se z toho stal evergreen. Takže když budu chtít Krysy sledovat hodně často tak asi vždy 29. února.

• 2.5.2016  17:17

Nezdolná touha halyvůdských studií furt natáčet nějaké komiksy se projevila i u tohoto filmu, který si lišácky nazvali Tři mušketýři.

• 20.4.2016  20:43
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2016)

Milionář patřil a asi i bude patřit k těm nejlepším soutěžím. Pro celkový dojem je tu zásadní osoba moderátora. Jak všichni víme Vladimír Čech nasadil latˇku hodně vysoko a bude asi těžké ba nemožné ji přeskočit ba co jen se vyrovnat. Proto se mi následující(ho) moderátora ani moc nechce kritizovat. Raději tedy budu parafrázovat slova klasika Járy Cimrmana a poradím následovníkům toto: Latˇku nasazenou Vladimírem Čechem můžeš i podlézt, ale potom se musíš hned narovnat !

• 29.3.2016  11:14
    Věž inženýra Eiffela (TV film) (2004)

Tak přátelé, standardní dokument ve kterém ovšem chybí i ta sebemenší zmínka o Cimrmanovi. Přitom všichni velmi dobře víme, že právě Jára Cimrman byl ten kdo srovnal nohy věže do výsledné ladné podoby a dotvořil tak symbol Paříže. Škoda přeškoda, že když se Michel Chevalet pokusil vysvětlit, jak je ta fešanda udělaná pozapoměl na tento základní fakt. Zneuznaný český génius tak zde vyšel opět naprázdno...

• 26.3.2016  13:17
    Návrh (2009)

Nač ty nářky kolem předvídatelnosti filmu? Autorská kreativita proti osvědčené komerční šabloně by v Hollywoodu mohla pro některé skončit mytím nádobí ve fastfoodu na Vine Street LA a pohled na pěticípé hvězdy se jmény slavných by tak bylo jediné co by takovému kreativci zbylo. V rámci tohoto mantinelu dost dobrá romantická komedie. Produkce: Touchstone Pictures

• 20.3.2016  20:22
    Na stromě (1971)

Když jsem viděl Na stromě poprvé, byl jsem z toho na větvi. No a v podstatě to tak zůstalo dodnes. Hodně absurdní humor.