Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 10.5.2016  18:27
    Ohnivý kuře (TV seriál) (2016)

Je to barevné hýbe se to a mluví to.

• 2.4.2016  03:20
    Ulice (TV seriál) (2005)

Je to barevné, hýbe se to a mluví to.

• 28.3.2016  00:23

Snad nejslabší díl série. Nereálný, nezajímavý až nudný. Moulin v nemocnici je tak tristní podívaná, že chvílemi zapomínám že sleduji krimi a vžívám se do role zdravotní sestry na dopoledním školení FN v Motole. Tady tvůrci připravili hodně velkej úlet.

• 8.2.2016  23:34
    Planeta opic (2001)

Remake? Ale ne, svým způsobem originál, drahá transmutace sci-fi na burtonovskou pohádku - po anglicku fantasy. A na klasickou předlohu raději rychle zapomeňte.

• 25.1.2016  15:36

U Viewegha se nikdy nedokážu ubránit dojmu, že popisovaný svět povrchních pozlátek je vlastně jeho svět, kam se dostal díky obchodní zručnosti své vypsané pracky a že tím hédonistou v jeho postavách je vlastně on sám. Výsledkem je trapnost podávající si ruku s hloupostí. Smutné je, že právě tento mix připadá tvůrcům českého filmu zajímavý. Hloupý laciný film, takový vieweghovský.

• 25.1.2016  01:14

Na první pohled triviální experiment se čtyřprojekcí, na druhý sofistikovaná terapie pro ranného schizofrenika u něhož spouštěčem SCHIZOFRENIE byla nadměrná konzumace amerických blockbusterů. Divák kterému místo antipsychotik podali tohle nakonec ubil MIKA FIGGISE klackem, neb sledovat několik dějů současně není ta pravá terapie.

• 20.1.2016  18:02
    Taxidermia (2006)

Zásadní otázka je, jestli chceme na tuto hru přistoupit. Pokud ano, potom je to něco podobného jako když svou malbu provedete nahozením kbelíku barvy na zedˇ. Ta se rozprskne na tolik zajímavých patvarů, že v tom můžete nají tisíce jinotajů a myšlenek. Když na zed´ přimáznete i čerstvé lejno, dostane to takový potenciál, že se objeví desítky kritiků, kteří o vaší malbě napíší hlubokými myšlenkami protkané recenze a bude se na tom živit nemalá tlupa takyintelektuálů. Na gymplu jsme tomu říkali Punc Náročnosti. Lidí přibývá a stále vznikají nové segmenty byznysu. Taxidermia je pak svěží dílko na které se tito Puncíři slétnou jak vosy na med. Pokud se někdo živí Puncem Náročnosti, (nejlépe s grantem a z peněz daňového poplatníka) pak má můj obdiv - to je ten zlatý PUNC NÁROČNOSTI !

• 13.1.2016  16:36

Chtít neznamená mohu, snaha neznamená umím = telenovela á la Pán prstenů.

• 7.1.2016  19:49
    Mrazík (1964)

Těžkej kalibr. Jako film decentně vzato nezajímavé. Jako sociální fenomén vydá v českém prostředí na diplomku a to hned na filosofické i lékařské fakultě.

• 22.2.2021  23:29
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Kdykoliv ho zahlídnu přemýšlím koho že mi ten Jarda Soukup připomíná. A už jsem na to přišel. On je to nefalšovaný gerontofilní Barrandovský youtuber pro důchodce.

• 30.1.2021  14:43

Já se směji, odborník se diví a laik si odplivne.

• 12.1.2021  23:03
    Zakázané uvolnění (2014)

Zoufalí herci, zoufale zrežírovaní jsou obětmi zoufalých dialogů + zoufalý divák který nenašel odvahu odejít z kina = poslední hřebejk do rakve tuzemského filmu. PS: poznámka pro hlavní ženské herecké trio: pokud byste děvčata chtěly k opravdovému filmu, tak Hollywoodské studio 20th Century Fox hledá pro jejich catering pomocné síly do kuchyně.

• 29.11.2020  00:31
    Ženská na vrcholu (2019)

Je to k pláči když amatéři točí filmy. Proč to dělají, možná je to baví, možná proto že mohou, možná čistě pro nějaký ten finanční zisk (Lenka Kny si své veledílo produkovala ve své produkční společnosti). Co mi na tom vadilo nejvíce, bylo, že se to snažilo vykrádat Poledňákové velrybu. Naštěstí je scénář tak zpatlaný, děj žádný a tvůrčí, filmařské a vypravěčské schopnosti autorů díla tak nicotné, že k plagiátu dojít nemůže. Snad mělo pro herce význam si zajet do Tater, něco oddrmolit, nadýchat se čerstvého vzduchu a šup zpět do Prahy, protože je místy vidět že je jim účast v této taškařici nepříjemmná. Kdybych měl najít něco kladného, tak to je asi práce maskérů, kdy v jednom záběru vypadal z určitého úhlu na pár sekund polívka v sukni docela k světu. Produkce: BLUE TIME Praha

• 27.11.2020  20:12

Todle snad jde přímo proti předloze Fan Vavřincové, amatérština ze které není úniku, pro kterou není omluvy. Ta dřina nepříjemně se tvářících neherců aby se ve filmu z humoristické knihy objevilo něco úsměvného je kolosální. Jediné co mě usmiřuje s existencí tohoto veledíla je, že po tomto debaklu autor zasedl ke svému psacímu stolu, otevřel zásuvku, z ní vytáhl svou čézetu pětasedumdesát, zasunul do ní plný zásobník s náboji 9 mm Luger, natáhl závěr, přiložil hlaveň ke spánku a zmáčknul spoušť. Budiž mu země lehká. Produkce: In Film Praha

• 8.7.2020  01:35

V druhé plovině sedumdesátých let proběhla světem vlna zájmu o mars ufo mimozemšťany, prostě vesmírná móda která zachytila svět filmu a v něm i režiséra Jireše. A zatímco Spielberg a Lucas si scénáře ke svým filmům napsali sami, Jireš se v tomto spolehnul na Márii Dufkovou-Rudlovčákovou. Autorský cíl projektu byl od samého začátku definovám jednoznačně - s Talíři nad Velkým Malíkovem nekonkurovat Lucasovým Hvězdným válkám ani Spielbergovým Blízkým setkáním třetího druhu. A ve finále mohli tvůrci před schvalovací komisí prohlásít hrdě a se stachanovským nadšením filmového úderníka - cíl splněn na dvěstě procent!

• 14.6.2020  22:29

Bizarní pseudoartový svět zhulené intošky (režisérky a scénáristky Alice Nellis) : opět idiotsky se chovající nereálné postavy, zoufalé režijní vedení herců, prkenné dialogy….. Znal jsem taky jednu Alici – také emancipovaná pražská intelektuálka, také studovala filosofickou fakultu, také chtěla točit filmy, také chtěla psát scénáře - také ji jednou takhle po ránu napadlo, že by mohla mít dítě ze zkumavky s homosexuálním kamarádem…… Jenže pak potkala bodrého moravského katolíka s velkou vinicí a je nyní ženou v domácnosti s třemi roztomilými haranty a peče úžasné bramborové placky. Krásně se holka našla !!! Produkce: In Film Praha

• 31.5.2020  22:42
    Léto s gentlemanem (2019)

Jaromír Hanzlík je herecky z formy a scénáristicky se do ní ještě nedostal nebo úplně zbabovřeskovatěl. Celý útvar silně připomíná současné tuzemské seriály zde natočené na filmový formát. Kladem filmu je, že nic nevyčnívá, režie, scénář, dialogy, herecké výkony atd. tvoří jeden vzácně vyvážený sourodý celek - ale to věru není žádný důvod k chlubení.

• 7.9.2019  14:26

Je až sebedestruktivní sledovat s jakou přesvědčivostí, jistotou a příkladným sebevědomím dokáže Tomáš Magnusek definovat filmový odpad. Je to jedna z vůdčích osobností české filmové dekadence. Ten člověk má před sebou velkou budoucnost.

• 23.8.2019  02:48

Nejsem extrémním fanouškem britského humoru, ale tento moderní britský humor mi je na hony vzdálen. Bytˇse chce tvářit jako parodie. Prostě kouzlo této ostrovní srandy mi zůstalo dokonale utajeno. A že akce = reakce je to odpad.

• 3.11.2018  21:15

Tuhle byla debata kde si p. Marhoul stěžoval, že nikdo nekupuje české filmy, zatímco rumunské, polské, maďarské se prodávají do celého světa. Důvodem mělo být téma těchto filmů, ale postupem času z debaty vyplynulo, že těch důvodů proč to nikdo nechce je mnohem víc.... Vězte, že ani tento film nechtěli ani v Turkmenistánu ani v Tatarstánu ani zadarmo.

• 14.10.2018  18:14
    Looper (2012)

Nevím co toto sci-fi vystihuje lépe – jestli to že rozstřílené auto havaruje udělá několik salt dopadne na střechu a malé dítě řekne omlouvám se, nic se jim nestane a s matkou utíkají do polí nebo to že v kině po skončení večerního promítání výjimečně střízlivý kalda vstane a křičí top, top opakovat, opakovat!

• 24.5.2018  23:16
    Bez doteku (2013)

První text závěrečných titulků tohoto veledíla sebevědomě nabádal k ohodnocení filmu na csfd. No tak tak činím: nerecyklovatelný odpad. Produkce: Barletta

• 28.10.2017  18:11
    Babovřesky (2013)

Česká filmová dechovka zaznamenala od dob "Slunce, sena" strmý pád do propasti zoufalství. A Troška tvrdí, že je abstinent? Není! To mu nevěřte. Produkce: Dana Volaková

• 6.6.2017  15:53
    Učitelka (2016)

Kdybych se díval na slovenskou televizní inscenaci z roku 1989, mohlo by to být angažovaných 102 minut. Ale doba je jinde. Celý tento pokus o drama svědomí je stejně primitivní výkřik jednoduchého antikomunismu jako „proletáři všech zemí vyližte si prdel.“ Zasazení děje do doby socialismu je zavádějící. Jako alegorická kulisa by to mohlo fungovat, kdyby film byl více než jen pondělní inscenací, kdyby měl uměleckou hodnotu - ale taková tvorba vyžaduje od autorů už nějakej fištrón. Tezovitost prostupující celý film je vidět i v poslední scéně objevující Ameriku a přesvědčující přesvědčené – (autoři nás tu poučili, že zde neproběhla důsledná dekomunizace). Didaktické filmy pro základní školy a tisícidílné televizní seriály to je parketa pro Hřebejka. Produkce: RTVS

• 12.4.2017  09:39

• Ano je to opravdu tak velká kravina jak debilní je ten dlouhý název. Produkce: Silver Nitrate

• 26.12.2016  00:47
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Pohádka pro děti? Asi se někdo zbláznil ! Produkce: Česká Televize

• 25.11.2016  09:33
    Kvaska (2007)

Ukázka neumětelství asi jako když si děti na pískovišti natočí film jak staví bábovičky a muzikál z toho udělají pěním „pec nám spadla kdopak nám ji postaví“. Tedˇ si k tomu přidejme Landovu osobnost, který hlavně pokud chce něco sdělovat vyvolává shovívavý úsměv. Navíc k jakékoliv umělecké činnosti atˇ už je to film nebo hudba je nutným předpokladem talent._____ Přitom český průmysl nemá lidi a potřebuje opravdové chlapy do výroby, takový hrdina výrobní linky zachraňující HDP by bylo správně rozmáchlé gesto vlastenectví v 21. století. Pobavíme se u nějaké nové papetickoblábolné pózy? Co tak husita točící špónu na karuselu pod Řípem? (Největším nebezpečím pro lidstvo není štěpení jádra, ale hloupost ! )

• 7.7.2016  16:45
    Elita armády (2006)

Afroameričani to chtěji taky - bejt skopaní žán klód fan damem. A že je jich tu pěkná horda. Pro plnohodnotný filmový zážitek možná stačí vidět plakát k filmu. Až ted jsem si všimnul že to soňáci točili na video = odpovídající formát. Produkce: Sony Pictures Home Entertainment

• 16.4.2016  15:38
    Ceny Anděl 2015 (TV pořad) (2016)

Tak ještě k highlight letošního čísla: všechny mentály si Lenka Dusilová získala už dávno touto myšlenkou: „Nepotkala jsem na školách autority, které by mě nějak dokázaly přesvědčit, že získávání vzdělání není jen buzerace.“ Svým hlubokomyslným prohlášením na udílení hudebních cen dostala nás ostatní._____Odhlédněme od faktu že (zahraniční) politika je poněkud složitější a komplexnější záležitost, kteroužto nemá smysl tu nějak rozebírat. Odhlédneme-li i od skutečnosti, že politické mínění je silně manipulováno médii a na ně navázaným kapitálem s různými politickými i ekonomickými zájmy, je krajně nekorektní předem na generálce nazkoušenou dramaturgii tv hudebního pořadu, živě atakovat politickými agitkami._____ No ale my co Lenku obdivujeme pro její pronikavý intelekt, my co jsme ji fandili už při jejím studiu na základní škole, dalo to ale zabrat, my kteří jsme ji tolik přáli jejích 5 minut politické slávy, my kteří jsme ji drželi palečky, aby hezky „od srdce“ přečetla co měla na papírku napsáno, my jí prostě fandíme. A Leni zas nám někdy přečti svůj pečlivě připravený projev._____A nebo na dalších Andělech když tě potká politizující pokus o myšlenku, zkus mluvit spatra – nemyslím jako u prezidenta republiky hodinový politický projev – u tebe bude stačit zas jedna souvislá věta, tentokrát bez velké přípravy, budeme rádi. Á propos: třídní boj je boj těch co mají méně tříd proti těm co mají více tříd.

• 16.4.2016  13:11
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Vždycky jsem tušil, že má Nova ještě rezervy a že dokáže najít nový význam pro slovo dno. Znováčtěním tohoto travesti bizzaru v hlavním vysílacím čase opět boduje. Slizké, trapné, ubohé - dekadence jak má být.